41716
  • obe
    #35955
    srácok, kismiliószor volt már gondolom, de..: level 14 vagyok, a főszálat csak annyira kezdtem el, hogy elvittem az amulettet jaffur-nak, azóta is mellékszálak, stb tölti ki a játékidőt..nem szeretném még megnyílt oblivion kapukkal teleszórni a vidéket, de ha kvatch ostromát letudom avval ugye kapuk sora nyílik meg?..köszi
  • SaGa
    #35954
    Épp a napokban frissültek a CUO "érintő modjai". Kingdom of Almar, Kvatch Aftermath és még vagy 2...
  • koschwarz
    #35953
    ja hát igen. most speciel a TIE-hoz igazodva először indítottam afféle íjász-lopakodó karaktert (eddig mindig tankként harcoltam), úgyhogy most jól elvagyok ezzel :)

    a másik meg, hogy már egy jó ideje nagyon erősen redukáltam a modok számát, amit használok. főleg csak olyan modot használok, ami már be van fejezve, mert fárasztó követni a javításokat, fejlesztéseket.

    főleg egy-két vizuális pluszt nyújtó modot (pl. beaming sunglare: nem egy kerek folt a nap, hanem konkrétan vannak sugarai, amik átszűrődnek a fák levelein, vagy szivárvány mod), néhány hang modot, és néhány egyszerűbb tweak-et és javítást, meg persze a TIE-t. ennyi. időjárás-moddal sem bajlódok.

    levettem a CUO-t is. sok jóságot csinál a játékkal, de most ehhez az "egyszerűsített" koncepcióhoz nem illik, és a TIE amúgy is jobban tetszik önmagában.
  • SaGa
    #35952
    Annyi gond van csak az ilyen szaggatott módú játékkal, hogy a hosszú kihagyások után mindig találok egy-két új modot, meg jól elfelejtem, mik is voltak a céljaim a korábbi játékban, így gyakorlatilag elölről kezdem. Az X3 szériát is ezért kezdtem el vagy 15-20 alkalommal elölről (most a TC-t). Ráadásul az Oblivion is olyan, hogy egy bizonyos szint elérése után már monotonná kezd válni, újrakezdve meg mindig új élmény. Más stílusú karakter, más célok. Gyanítom, míg lesz olyan gép, amin futtatható, marad ez a kettő, meg talán a Fo3 beáll melléjük, ha lesz hozzá "szabadjáték" mod, amivel nincs egy ponton vége. Kísérletek már vannak, de még nagyon kezdetlegesek.
  • SaGa
    #35951
    BF2-höz van egy jó kis mod: AIX. Egy halom terep. Rengeteg SP, annak, aki nem multizik. Szerintem érdemes kipróbálni, bár a letöltés úgy másfél DVD-nyi...
  • koschwarz
    #35950
    én is így oblivionozok. tulajdonképpen mindig játszom vele, de időnként közben végigtolok egy-egy másik játékot.

    a másik amit mindig játszok, csak kihagyásokkal, az a battlefield 2.
  • SaGa
    #35949
    Na végre...
    Most, hogy végigtoltam a Fo3-at, vissza lehet térni az Oblivionhoz (az X3:TC mellett). Bár a Fallout DLC-ire kíváncsi leszek...
  • koschwarz
    #35948
    juhé, veritas secreto, aki a TIE-t csinálta, nekiállt a SIE-nak (sheogorath immersion experience), azaz a shivering isles "TIE-osításának".

  • Fantusz
    #35947
    Bizony-bizony, csóró senkiként többször loholt a karakter az őrök védelmét keresve...
    Megtörtént nem egyszer, hogy a védelmező katonák, NPCk is elestek a csata hevében, harcos karakterek így viszonylag jó páncélra fegyverre (ezüstkard) tehetnek szert, vagy el lehet adni a cuccokat (unarmored modot használva fölösleges a páncél)...

  • koschwarz
    #35946
    nincs is annál adrenalin-termelőbb és szívet dobogtatóbb, amikor 1. szintű senkiként loholsz egy minotaur lord elől, a legközelebbi őr felé akit utoljára láttál...

    az a helyzet carmang, hogy sokkal-sokkal élvezetesebb a játék, ha nem te vagy a legyőzhetetlen isten egy ilyen játék világában, és bizony időnként "taktikusan" el kell futni
  • Fantusz
    #35945
    UnleveledNPC lényege, hogy alacsony szinten legyőzhetetlen, vagy nehezen legyőzhető, magasabb szintű ellenfelek is jöhetnek.
    Ezzel életszerűbbé válik a játék, felértékelődik az athletics, acrobatics, alkalomadtán - más megoldás nem lévén - el kell futni...
  • Carmang
    #35944
    Így lv3-on asszem jó lesz az :))
  • koschwarz
    #35943
    így viszont ugyanúgy fognak szinteződni az ellenfelek veled.
  • Carmang
    #35942
    Közben kikapcsoltam az UnleveledNPCsandMonsters részét, és megoldódott a "probléma".
    Csak furcsa volt, hogy közelharcos NPCkből a normális szintűek jöttek, íjászból meg a jóval magasabbak...

  • koschwarz
    #35941
    igen.
  • Carmang
    #35940
    Helló,

    használtok Cyrodiil Upgrade Resource Overhault? Most raktam fel (1.4.6), és a bandita íjászok iszonyú erősek lettek, az alaphoz képest. Három lövésből szétkapnak, míg az én lövéseim alig hatnak rájuk (pedig fő skillek között van, húzom is rendesen). Ez tényleg normális?
  • steweee
    #35939
    http://baldurdash.org/TESOblivion/TESOblivion.html

    ezeket a peccseket vki próblta már?
  • Fantusz
    #35938
    Az Oblivion magyarul nem jelent meg, s magyarítás sem biztos, hogy belátható időn belül lesz hozzá - bár elkezdték, de gyanús, hogy áll a project...

    Részmagyarítást le lehet ugyan tölteni, de jelenlegi formában nem ajánlott, bugok forrása lehet.
    Párbeszédek, küldetések még nincsenek magyarul, az investory, és néhány könyv van magyarítva, nem lényeges elemek a játék szempontjából, de többi modokkal akadhatnak (ha használsz)

    A játékhoz alapvetően nem szükséges az angol nyelv, de persze előnyösebb, mint vakon játszani.
    Küldetéseket többnyire jelzik (hová kell menned), illetve az Oblivion HQ-n is sok segítség van a játékhoz.
    Több ezer moddal lehet szinesebbé, érdekesebbé tenni az Oblivion világát, amelyekre akkor sem terjed ki a magyarítás, ha majd valamikor elkészül.
  • leviking
    #35937
    ez ugye még nincs meg magyarúl? mert aztmondták van
  • Morlan
    #35936
    Köszi szépen a tanácsot az idő-állításról, számomra sokkal-sokkal élvezhetőbb lett a játék - ha lehetett még egyáltalán "überelni" :)
    Illetve, kérdezném, hogy lehet ugyanígy állítani valahogy a respawn időt? Vagy esetleg az oblivion.ini - ben? - Ehhez is találtam modot, de ez valahogy barátibb lenne nekem.
    Előre is köszi!
  • SaGa
    #35935
    A vista egy patch után nálam is ezt játszotta. Nem jó Oblivion alá...
  • Fantusz
    #35934
    A Vista nem mondható játékbarát Oprendszernek, sokaknak gyűlt meg vele a baja különböző játékok kapcsán, csupán szépségtapasz, hogy vannak olyanok is, akiknél normálisan működik...
  • MrJoe
    #35933
    Hello!

    Nermég raktam fel az Obliviont. Első pár alkalomnál semmi baj, de most bedöglött. 32 bites Vistám van, ezt írja mikor indítom és bejön a Bethesda logo:


    Valaki valamit?
  • ollie
    #35932
    Hát tedd fel az SP2-őt, nem tudsz szöveget értelmezni?
  • WNW
    #35931
    A WinXP Service Pack 2 javitascsomagjat hianyolja, nincs felrakva a gepedre... Nekem valamelyik progihoz egy hotfixet kellett letoltenem, mert abban volt valami valtozas, anelkul meg nem indult el..:))
  • SaGa
    #35930
    Oprendszer?
  • félix1995
    #35929
    Sziasztok!Lenne nekem egy bajom a jatekal.Feltepeitem es futatni akarom de egy hibat ir ki mipedig valami Service Pack 2-ot hianyol es setupoljak valami DDL-t...amiota lett egy uj gepem azzota nem indul el.(Azelott elindult) olvastap a segito reszt azt irtak hogy nem minden video kartyat tamogatnak. nekem Gforce 9600-asom van...lehet ez a baja..ha tudnatok segiteni koszonom!
  • Morlan
    #35928
    Köszönöm a válaszokat, ha modot ezek után nem is, de a konzolos parancsot azért mindenképp megpróbálom.
    Egyébként igazad van Fantusz, nincs nagy jelentősége, ez is olyan, mint amikor valaki nem csak a szintlépés miatt alszik, hanem mert a karakter elfáradt... - igen a család már mondta, hogy beteges ez a dolog, mikor filozofálni kezdtem nekik arról, hogy honnan tudjuk, hogy nem az a valódi élet amit a képernyőn látunk, és ez csak álom amit most élünk....
    Köszi mégegyszer! :)
  • SaGa
    #35927
    A CObl (Common Oblivion) modban lévő időbeállítót folyamatosan használom (nálam 1 IRL óra 12 játékbeli óra, míg az alapbeállítással 30). Nem volt vele gondom. Az inventoríban van egy "beállító eszköz" azzal lehet belőni. A kaja, alvás, ivás modokat is a CObl verziójukkal használom, így nincs összeakadás. (remélem a FO3-hoz is konvertálja valaki ezeket)...

    Vannak egyéb időmanipulálók is, de nem mindegyik jó. Érdemes elolvasni a kommenteket is, amit hozzájuk fűztek.

    Egyébnként mod nélkül is belőhető egy konzol paranccsal:
    set timescale to xx

    xx=a megfelelő arány. Az alap 30, ami bevált 12-16 közötti értékek.



  • Fantusz
    #35926
    Rémlik, mintha a Francescoba be lenne építve egy ilyen modul, telepítéskor rákérdez, milyen gyorsan pörögjön az idő, mennyi idő elteltével népesüljenek be a kitakarított dungeonok, milyen legyen a loot, stb.

    Önmagában nem tulajdonítok nagy jelentőséget az idő múlásának a játékban, a karakter úgysem öregszik, csak a napok múlnak, de másoktól hallottam, hogy okozott nekik gondot a gyorsan múló idő...
    Vannak modok, ahol a karaktert rendszeresen etetni kell(ene) - no ezt sokaknak nem sikerült összehangolni, inkább lemondtak az etetés-itatás kötelezőségéről.
    Vámpíroknál ugyancsak fontos a kiszámítható időbeosztás, szabadon csak éjjel mozoghatnak.
  • Morlan
    #35925
    Sziasztok!
    Érdeklődnék, hogy használt már valaki a játékban múló idő "lassítására" modot? Arra gondolok, hogy ami a valós időben 10 perc, az ne 10 óra legyen a játékban, hanem csak 1 óra például?
    Ha igen, milyet? Tapasztalat? Vélemény? Akadások? Minden érdekel...
    Előre is köszönöm!
  • Zsil
    #35924
    francesco mod,mondenképpen!magyarítás nem lesz!
  • grebber
    #35923
    Értem, köszi a leírásokat.Akkor maradok alap Oblivionnál.
    Magyarítás szerintem jól halad már a morrowindesek is csinálják tehát 2 team is csinálja persze nem együtt!
  • Fantusz
    #35922
    Tévedés, az Oscuro és a Francesco is bír szöveges tartalommai.

    A Francesco rengeteg (több ezer) új lényt, fegyvert, páncéllt, stb. visz a játékba, amelyek nevesítve vannak.
    Az Osuroval is hasonló a helyzet azzal a különbséggel, hogy ott az NPC-kel variálnak, sok az írásos infó (hirdetmények, szórólapok), küldetések vannak, melyekhez evidens, hogy szöveg is tartozik.

    SaGa már utalt rá, neked kell összeszedni a szimpatikus modokat, a Francescot nehéz összevetni az Oscuroval.

    Francesco: rengeteg új lény, páncél, fegyver, használati tárgy.
    Magasabb szintű lények bárhol felbukkanhatnak, de azért nem mindennaposak - ugyanez vonatkozik a lootra is.
    Tartalmaz néhány javítást is (pl Static leveled mod), de a játékmenetbe nem nyúl bele.

    Oscuro: ez a modcsomag sok szempontból átforálja a játékot.
    Megváltoztatja a faji és csillagjegy bónuszokat, lassul a szintfejlődés üteme, tilos a guildok, városi tárolók szabad kirámolása, megfelelő szakértelem nélkül nem enged zárakat kinyitni, stb.
    Utak mentén viszonylag biztonságos a közlekedés, ellenben alacsony szinten már egy közepes dungeon is bejárhatatlan, minél mélyebbre mész le egy romba, annál erősebb ellenfelek várnak, ráadásul csoportosan - biztos halál.
    A kalandozások során elég sok Oscuros küldetést is össze lehet szedni, iránymutatás csupán szöveges, más segítség nem nagyon akad.

    Nagyon kevés azon modoknak a száma, amelyek nem adnak a játékhoz valamilyen szöveges tartalmat, a magyarításról pedig hónapok óta semmi hír, lehet, hogy áll az egész, egy kis csapat szabadidejét rááldozva kezdett dolgozni rajta, nem lehet tudni hol is tartanak.
    Erről talán Raptor tudna mondani valamit, ha olvas bennünket...
  • grebber
    #35921
    Miért a grafikai modok meg szerintem a OOO mod vagy mi a neve nem változtat a szövegeken.

    Hát nekem annyi is elég lenne hogy ne fejlődjenek irreálisan az ellenfelek.

    Francesco és az ooo modnak a tulajdonságai is érdekelnének melyik jobb stb.
  • SaGa
    #35920
    De az. Ugyanis nem tudjuk, mit vársz a játéktól.
    Ami biztos, hogy az esetleges magyarítás és a modok garantáltan nem fognak illeszkedni egymáshoz...
  • grebber
    #35919
    Valaki írja le legyen oly kedves ,hogy milyen modot ajánl az Oblivionhoz?? (grafikai mod is érdekel)
    Csak azért hogyha elkészül a magyarítás felkészült legyek.

    Ja és az is érdekelne hogy kellenek-e a játék patchei a modokhoz és mi a telepítési sorrend?

    Remélem nem nagy kérés.
  • koschwarz
    #35918
    pontosan. én is megpróbáltam, de...

    mellesleg a TIE és most mellé a CUO nekem tökéletes.


    az a vicc, hogy pl. nem tudom, a francesco-t miért erőltetik: csak a boss-ok miatt. összevissza emiatt kell külön telepíteni. pontosabban, a shiveringet is egyedül a francesco fedi le. ezt egy olyan népszerű modnál, mint az ooo, már réges-rég meg kellett volna csinálni. számomra érthetetlen.

    warcry? ahogy néztem, szinte semmit nem tart meg belőle, néhány új loot-on kívül. akkor minek? az ooo, mmm, tie meg kompatibilis egymással (megfelelő esp-ket használva).

    szóval szerintem erősen túl van értékelve az fcom, szép munka, jó elgondolás, de ahhoz képest, hogy mit szív vele az ember, annyit nem ér meg.
  • Fantusz
    #35917
    Az FCOM engem sem hoz lázba, ilyen formában, ahogy készül nagyobb eséllyel lesz bugok forrása, mint egy jól működő mod.
    Elég csak beleolvasni a Readme file jegyzőkönyvszerű telepítési útmutatójába...

    FCOM-hoz hasnonló hatást el lehet érni az Oscuro, a MMM és a TIE feltelepítésével, a Francescot kihagyva a sorból, s így nem kell az Overloads modokat darabjaira szedve pakolgatni.
  • koschwarz
    #35916
    mert a készítők ezt valamiért nem akarják. szerintem egy katasztrófa telepíteni, és még csak garancia sincs arra, hogy minden rendesen működni fog...


    persze az alapötlet nem rossz, egybegyúrni a nagy modokat, de szerintem egyszerűbben is megoldhatnák (pl. egy esm file-ba tenni az adatokat...). persze azért nem csinálják meg állítólag, mert ugye az alap modokat (főleg az MMM-et) még fejlesztik...de hát ez így ettől függetlenül, ahogy egy művelt angol mondaná, pain in the ass...