41716
  • obe
    #36195
    a destruction skillem 86-os, schock damage-ben isten vagyok, van egy spellem ami 85 pts schock damage 1 sec-en át, az elég bőven, valamint kb 12 varázsbot van nálam, a lehető legjobbak (pl: 100 % weaknes párositva 35 pts schock damage-val, de van ugyanez frost kivitelben is) tehát a pusztítással nincs gondom, csak az életben tartással, már csak az aliteration skillemet kell feljebb tornásznom, akkor kap martin egy komoly védelmet, azt csókolom..szinte minden küldetést megcsináltam, úgyhogy kóborolok még 2 szint erejéig, aztán térek vissza a főszálhoz..köszi srácok
  • Fantusz
    #36194
    Legerősebb köveket 17-es szint fölött kapod, abban igaza van SaGa-nak, ha befejezed a főküldetést nem lesz több Sigil köved, szerezz be néhányat a további enchantokhoz. (mentés - kő elvesz - ha nem tetszik visszatölt)

    Francesco annyit nehezít a helyzeten, hogy a nyakadba szabadít minden pokolbéli lényt, 18-as szinten az alapjátékban Xivilaik még nem jönnek, ráadásul az idézett gyíkjaik sem gyengék.

    Mások életben tartásához legjobb, ha tudsz rá pajzsot varázsolni, ami megvédi a fizikai sérülésektől, azonban a mágikus támadásoktól nem (100 pontos resist magic spellt nem tudom lehet-e csinálni).

    Umbra nagyot sebez, de "csak" egy hosszú soul trap enchenthja van, dremorák ellen villámsebzésű fegyver a legjobb.

  • koschwarz
    #36193
    ...valami olyan enchantos cucc kéne, ami jó nagyot sebez villámmal, de előtte meg még nyomatni kéne rájuk a weakness to shock damage-varázslatot is...

    nem könnyű ez a küldetés, de annyira nekem nem is volt nehéz (azzal az egy alkalommal, amikor végigtoltam a főszálat :)))))
  • koschwarz
    #36192
    igazad van, 17-es szint a maximum.
  • obe
    #36191
    fantusz:
    hmm..azt olvastam hogy 17-es szint felett adja a legnyagyobb sigil köveket /transcendent sigil stone), ennel mär nincs nagyobb..egyebkent arena bajnok, arch mage, fighter fönök vagyok, a kapukat 17-esen kezdtem zärogatni, battlemage vagyok, majdnem minden fontos skillem expert szintü, umbrät fel sem vettem meg, van egy dremora claymore-m 27-es sebzessel + 30 damage health..szoval azt hittem ideje nekiugrani..de lehet igazatok van, es amig nem leszek master szintü, addig hagyom ezt a fö küldetest

    koschwarz:
    bika gepem van, de 1280 x 1024-ben, quarl texturäval, minden high-on, ennel a 2 kapus küldetesnel olyan tömeg van, majd mindenki varäzsol, itt mär többször megakad kep
  • koschwarz
    #36190
    viszont már ettől is behalhat a gép...mert még ott vannak ráadásul az szörnyek is ;)
  • koschwarz
    #36189
    mondjuk én nem sokat segítettem :)))
  • Fasiszta
    #36188
    15 fős sereg tényleg komoly ezen én röhögök.
  • SaGa
    #36187
    18-as szinten bezárni az utolsó Oblivion kaput, kissé korai. Lemaradsz az összes jobb Sigil Stone-ról. Azok csak 20 szint után jönnek és sokat segíthetnek a brumai nagy kapu bezárásához.
  • obe
    #36186
    koschwarz, fantusz köszi

    természetesen mindenhonnan hivtam segítséget, megvan az allies for bruma..van is egy mások gyógyítása 20 pts 2 sec spellem, targetes, ez a szerencsétlen császárjelölt befut a közepére, nekimegy a legnagyobb lénynek, közben heal-eli is magát, de mindig megtalálják, hiába van ott egy komoly 15 fős "sereg", én meg futok utána, és próbálom gyógyítani:)..akkor 71. szer is nekiugrok ..18-as szinten vagyok, gondolom nem túl korai, francesco mod van fenn, lassított fejlődéssel
  • Fantusz
    #36185
    A brumai kapunál, ha Martin meghal bukott a küldetés...
    Valamivel könnyebb a karakter dolga, ha Baurus élve elhagyta a csatornát, ő is védi Martin, Jauffre megy a saját feje után, nem törődik a trónörökös védelmével.
    Nehéz a csatából úgy kijönni, Martin, Baurus, Jauffre, de még a kapitány is életben marad, de a lényeg Martin életben tartása.

    Mágusoknak talán könnyebb a dolguk:
    -100pontos Shield Martinra 30-60 sec-ig (100-as alteration skill kell hozzá, drága spell)
    -Restore Healt (ügyesen, nem az ellenséget gyógyítani)
    -Paralyse (Martin ütheti a mozdulatlan pokolfajzatot, de az addig sem bántja, amíg hat a spell)
    -Shock demage (legtöbb Oblivionlakó villámérzékény)
    -idézni csak magas szintű lényt érdemes, amit nem csapnak azonnal le
    -ellenség idézett lényeit békén hagyni, az idézőt agyoncsapni

    Mindehhez rengeteg mana kell, folyamatosan Restore Magicka lötyi kell a mágusba.

    Tolvaj, harcos lehetőségei sokkal korlátozottabbak, különösen egy távolról nyilazó, Martin nagyon egyedül marad.
    A shock demage náluk is alap, villámtól hamarabb hullanak a dremorák, xivilaik.

    Amikor a nagy kapu megnyílik, s még Martin életben van azonnal ugrás a pokolba - 15 perc van a bezárásra: lehetőleg nem mindenkivel harcolni, eltévedni.

    No és, időnként menteni sem árt
  • koschwarz
    #36184
    hát...ügyesebbnek kell lenni. csináld meg mindenképp az allies for bruma küldetést, és akkor többen lesznek a segítségedre.
  • obe
    #36183
    SPOILER gyanus !!

    sräcok..föszäl, bruma vedelme, a väros melletti oblivion kapu, martin ez az idiota mindig belefut valamibe, nem tudom megvedeni, hiäba gyogyitgatom, a 2 oblivion kapun özönlenek a deadrot-ok, dremorak, xiliviaiak.((..van valami ötletetek? kb 70 szer futottam neki..köszi
  • Madi92
    #36182
    Igen, valóban! Közben magam is rájöttem a hibára, pedig majdnem 100%-ig biztos voltam benne hogy bemásoltam mindent! Aztán mikor törölni akartam akkor nem találtam meg texturás dolgokat! Azért Thx! Legközelebb jobban figyelek:)
  • Fantusz
    #36181
    Legalább 60as disposition, és 10000 arany kell a brumai ház megvásárlásához, plusz a berendezés sem kerül pici pénzbe.

    Anvilban 5000 aranyért lehet venni berendezett házat, igaz nagytakarítást kell végezni a cél érdekében

    Legolcsóbb kalyiba ára 2000 aranypénz (Imperial City - Waterfront District).

    Meg lehet venni minden városban a házikót, de úgysem tudod mindet belakni.

    A Knight of the Nine mod csomaggal minden kaszt kapott egy ingyenes lakhelyet, kivéve a harcosok, neki utólag készült a Battlethorn Castle (személyzetet, őrséget, berendezést természetesen vásárolni kell bele, de azért nem üresen álló kastély - csak egy csóró karakterhez nem igazán illik a játék elején)
  • SaGa
    #36180
    A lila ablak a szükséges textura hiányát jelzi, azaz vagy nem másoltad be a textures könyvtárba a szükséges fájlokat, vagy az archiveinvalidation nem volt meg...
  • Tovi
    #36179
    A withint pipáld ki, betesz néhány ablakkeretet is, a másik nem kell.
    Ugye betetted a meshes és a textúrakönyvtárat is?
    Ha igen, akkor csak javaslom én is a OBMM-ban az archive invalidation lefuttatását, lehet hogy ütközik valami másik moddal
  • Madi92
    #36178
    Hali!
    Most felpakoltam az Illumination Within-t, és ahelyett hogy szép sárgák lennének az ablakok, lilák lesznek:D Szépen néznek ki mondhatom....
    Erre valami megoldás? Elvileg pedig mindent jól csináltam!
    Bár nem tudom, van két esp. benne az egyik ...within a másik ...without! Melyiket kell kipipálni a databan?
  • skyman14
    #36177
    Brumában a királynőtöl hogyan tudnék házat venni? Valamiért nem engedi.
  • SaGa
    #36176
    Az acv minden fájlt beír, amit a kibontott könyvtárakban talál, ha ott a helye, ha nem. Amint látod is, hibásan. Az obmm nem csak az archive invalidationt töltögeti, hanem a bsa fájlokba is belenyúl úgy, hogy jó legyen.
    Pl lehet, hogy a mod, amit felraktál tartalmaz esp-t is, ami "átirányítja" a farkasok textúráit másik fájlba, amiről az acv mit sem tud, míg az obmm (ha vele raktad fel a mod csomagot) pontosan nyilvántartja, melyik fájl hova tartozik... Bonyolult...
  • Tovi
    #36175
    Ha a OBMM-el csináltatom meg az archiveinvalidation.txt fájlt, akkor csupán 4 textúrát ír bele, ami 3 ikon és egy floor textúra.
    Ha viszont az ACV (automatic content validator) csinálja meg ugyanezt, akkor több száz textúrabejegyzés lesz benne. És ekkor tünik el pl. a farkasok textúrája is, csupán egy kis lila gömböcske szaladgál morogva.

    Most akkor melyik megoldás a jó szerinted? Ha kevesebb a bejegyzés, akkor lehet, hogy a mod-oknem érvényesülnek, az alap textúrákat látom csak?
  • SaGa
    #36174
    Erre egy módszer van: eladod egy orgazdának féláron, majd visszavásárolod tőle. Vagy használsz valami "craft" modot és a lopott alapanyag beépíted valamibe, vagy átalakítod valamivé.
  • SaGa
    #36173
    Biztos, hogy nem. Az oblivion motor a bsa-kban keresi a szükséges fájlokat. A kifejtett mappákba is belenéz, de csak akkor használja az ott található fájlt az eredeti helyett, ha annak a dátuma későbbi, mint a becsomagolté. Csak kissé elszúrták és az évet nem figyeli, csak a hónap-nap értékeket. Emiatt hiába több évvel frissebb az új fájl, ha az eredetinél "későbbi" hónapban készült, nem veszi figyelembe a program.
    Amikor ez kiderült, annyban módosítottak arendszeren, hogy a program könyvtárában található ArchiveInvalidation.txt-ben felsorolt fájlokat mindenképp a kifejtett könyvtárakban keresi. Ebbe a fájlba be lehet írni kézzel, vagy egy program végigtúrja a kifejtett könyvtáráakat, megnézi, hogy a bsa-kban van-e párjuk és ha van, beírja a nevét a txt-be.

    Kicsit bonyolítja a helyzetet, ha több bsa-ban is fellelhető ugyanaz a fájl, mert több mod is piszkálja pl egy ruha textúráit és mindannyian bsa-ba pakolnak. Az obmm ArchiveInvalidation eljárása megnézi, hogy mi a modok betöltési sorrendje, megnézi, hogy azok mely bsa-kat használják, van-e azokban olyan fájl, aminek van párja másikban és addig módosítgatja a bsa-kon belül a fájlok adatait, míg az utoljára betöltődő esp-hez kötődő bsa-ban lévő fájl lesz az, amit tényleg aktivizál a program. Na ezt meg már semmiféle kézi módszerrel nem tudod megoldani. A sok textúra módosítót használsz, simán előfordulhat, hogy van egy textúra az alap bsa-k közül valamelyikben, van a kifejtet könyvtárakban és van egy mod által használt bsa-ban is, és ez utóbbit kellene használni a többiek helyett. Ezt csak az obmm-mel lehet jól megoldani.
  • skyman14
    #36172
    Elnézést mégse müxik. :D Biztos vmi pillanatnyi bug volt. Amikor újra próbáltam már nem működött
  • skyman14
    #36171
    Most találtam 1 marha jó módszert a lopott cuccok tisztára mosásra ingyé.
    Annyit kell csinálnotok, hogy a lopott szarjrét vmi dobozba belerakod és újra kiveszed.(Én a kirabolt alany házánl csináltam és bevált)
  • Tovi
    #36170
    Közben megtaláltam, ki kell jelölni a küldetést amit adott, és a térképen lehet látni hol van.
  • Tovi
    #36169
    Használja valaki az Ariana Trudeaux modot?
    Elhagytam Chorrol-ban valamelyik kanyarban a leányzót amikor bementem a kastélyba, és most sehol nem találom. Hogy lehet újra rátalálni? A mod leírása erre nem tér ki....
    Elég érzékenyen érint, mivel minden cuccomat ő cipelte.
  • koschwarz
    #36168
    viszont pont hogy a textúrák esetén fontos az archive-invalidation művelet. őszintén megmondom, annyira nem merültem el soha a technikai részletekben, saga biztos jobban el tudja magyarázni, de e művelet nélkül (ami az OBMM-ben 2-3 kattintás) nem biztos, hogy tényleg fogod látni az új textúrákat.


    szerk.

    ja, most nézem, hogy saga is írta a dolgot.
  • grebber
    #36167
    Engem csak a graf javító modok érdekelnek!Nekem alap Oblivionnal sincs semmi bajom ezért nem kell más mod nekem.
  • SaGa
    #36166
    Ezek igazából csak textura módosítók, talán nem zavarják egymást. Arra azrét figyelj, hogy az Illumination Within-nek két verziója is van (ha jól emlékszem), ez egyik csak javítás, és nem tartalmazza a szükséges mesheket és texturákat, így sok lesz a hiba. Meg kell keresni a nagyobbik fájlt, először azt felrakni, majd arra a kicsit.
    Vagy a legjobb módszer: kibontani a nagyot valahova, rá a javítást, majd az egészből egy omod-ot készíteni.

    Ismétlem: amint elkezdesz modokat, textura javítókat és hasonlókat pakolászni az oblivionba, azonnal szükséged lesz az obmm-re. A textura lecseréléshez is kell az archive invalidation funkciója, anélkül hatástalan az egész...
    Ezen kívül kellhet a Wrye Bash is. Sok kellemetlenségtől kíméled meg magadat,ha beszerzed és használod őket...
  • SaGa
    #36165
    Egyszerűen csomagold ki a bsa-t a bsa commanderrel, csinálj belőle omod-ot az obmm-mel és azzal tedd föl, akkor az obmm nyilvántartja, melyik fájlok tartoznak oda és ha le akarod venni, leszedi.

    Másik lehetőség: kicsomagolod valahova és újra csomagolod. A BSA Commander-nek meg tudod mondani, hogy ne tömörítse, csak rakja össze. Az a leggyorsabb elérési mód. A bsa-kon belül vannak mindenféle jelző bitek, amelyek a benne lévő fájlok fajtáira (textura, mesh, sound, mp3, wav, stb) utalnak. Ezt a bsa commander jól kezeli, ha használod azt a funkciót, az obmm nem igazán.
  • koschwarz
    #36164
    ezek valószínűleg simán elmennek datában is.
  • grebber
    #36163
    Illumination Within,Phinix Waterfix,Improved tree and texture ezeket szeretném használni tudtommal közük nincs egymáshoz!
  • Fantusz
    #36162
    Ebben nincs vita, hogy a sok-nagy BSA lassít a játékon, jó példa lehet a Lost Spires, "csupán" 280 megás BSA, de érezhetően fog a gépen amikor használom.

    Nem a Francescora, vagy Oscurora gondoltam a BSA kapcsán, amikor eljut egy játékos oda, hogy rengeteg modot használ (később ismét kevesebbet) jó, ha tudja rendezgetni.

    A Mod manager kisebb, BSA-ba csomagolt modoknál jelzi, ha valami hibát talált, manuálisan bemásoltaknál nem tudom van-e rálátása a hibákra, vagy csak az espk betöltési sorrendjével lehet variálni.

    Van esetleg egyszerű módja a "készen kapott" BSA-k tartalmát kiszedni, hogy az működjön is?
    A Lost Spires archeologus küldetései hangulatosak, érdekesek, de megterhelő a gépemnek a nagy BSA, jelentősen megnő a töltési idő, ha használom a modot, ezért inkább föl se rakom.
    (már végigjátszottam, tudom mit vesztek)

    A gépem nem mai darab, akinek izmosabb vasa van nyugodtan kipróbálhatja a régészkedést
  • SaGa
    #36161
    A BSA-k ba tömörítés ellenben sokat tud lassítani a játékon, mert minden újabb fájlt azokból kell kiszedegetni. Az OBMM által generált BSA-kkal volt már gondom. Ha igazán jó BSA-kat akar valaki készíteni, a bsa commandert kell használni, és beállítani, hogy tömörítetlen legyen. Akkor olvassa be a leggyorsabban a fájlokat, a következő normál könyvtárstruktúrában lerakott fájlok és csak ez után következnek a tömörített bsa-k, sebességben.

    Figyelem: ha nem akarod módosítani az oblivion.ini-ben a bejegyzéseket, a bsa neve egyezzen meg a hozzá tartozó esp nevével.
    Azt is el lehet játszani, hogy ha nagy a mod és sok fájlt tartalmaz, akkor külön bsa-ba pakolod a texturákat, másikba a hangokat, harmadikba a mesh-eket. Akkor a nevek úgy alakulnak, hogy "valami.esp", "valami - textures.bsa", "valami - sounds.bsa", "valami - meshes.bsa".

    Egy-egy bsa mérete ne haladja meg a másfél gigát semmiképp, mert nem olvassa be a végén lévő fájlokat és lesz egy halom lila textura, vagy nagy sárga rombusz a tárgyak helyett...
  • SaGa
    #36160
    Nem biztos. Hidd el, a sorrend nagyon fontos. A legfontosabb. Nem tudod, hogy az esp-kben mik vannak, hacsak be nem töltöd pl a Tes4View-ba (nem tudom, honnan lehet letölteni, szükség esetén el tudom küldeni, másfél mega)). Az szépen kilistázza az összes rekordot, és megmutatja, melyik mod mit módosít rajta. Azt is jelzi, mely változások okoznak esetleg gondot, melyek nem számítanak.
  • Fantusz
    #36159
    Oblivion Mod Manager képes arra is, hogy a becsomagolt modkat BSA-ba tömörítve rakja a játékba, így azok kezelhetőbbek lesznek.

    Néhány mod használatánál valóban nem feltétlenül kell a Manager, de az Oblivion az a játék, ahol idővel újabb, és újabb modok kerülnek be - amikor a küldetések elfogynak sokan questeket adó modokkal frissítik a játékot.

    Az Origin the Mages Guild ebony páncélba öltözteti az Arcane egyetem örségét, ugyanezekre az NPC-kre az Oscuro díszesen csillogó páncélt ad - ez csak akkor válik nyilvánvalóvá, ha a managerben átrendezed a betöltési sorrendet.
  • grebber
    #36158
    Értem akkor az én esetembe mehet simán a datás megoldással is mivel mindegyik máson javít amiket kinéztem!
  • Fantusz
    #36157
    Beszélj koldusokkal, ha elég szimpatikus vagy (végső esetben néhány aranyadba kerülhet) elárulják hol jelentkezhetsz.

    Másik út a börtön - szabadulás után küldik a meghívót.
    Brumában van egy küldetés, amit csak akkor tudsz megcsinálni, ha börtönbe kerülsz - ez is elég (a küldi végén van egy kis harc, legyen valamennyi harcitudományod hozzá, bár sok nem kell)
  • Fantusz
    #36156
    Olyan nincs.
    Sokat lopni csak úgy érdemes, ha tagja vagy a Tolvajcéhnek, lopott cuccokat csak orgazdáknál lehet eladni, akik csak céhtagokkal üzletelnek
    Orgazdák kevesebbet fizetnek az áruért, mint a becsületes kereskedők, de bármit hajlandók megvenni.

    Azért előnye is lehet a befektetésnek: ha vérdíj van a fejeden csak keresni kell a céhnél egy megfelelő embert, akik kiegyenlítik a számlát (a vérdíj felét azért ki kell fizetned neki)