41716
  • koschwarz
    #36275
    valaki tapasztalt olyat, hogy külső részen, az erdőben egyszerűen hiányzik a textúra? nekem pl. chorroltól keletre az erdőben mintha egy hatalmas markoló kivájt volna egy darabot a világból, és csak vizet látok a "lyuk" alján. ez nagyon hülyén hangzik így tudom...ha leugrok a szélén, akkor vízbe esek.

    el nem tudom képzelni, mi okozhatja ezt. vagy melyik mod. nagy textúra vagy időjárás modokat nem használok, és a legtöbb mod is csak kisebb tweak-ek, illetve egy-két kisebb látvány-javító mod, de egyik sem olyan, amiről a legcsekélyebb mértékben is el tudom képzelni, hogy ezt okozhatja...

    bár ma otthon próbálgatni fogom, hogy kikapcsolok minden modot, egyesével.
  • TomDantes
    #36274
    Hát nekem a Textura mod-al úgy tapasztaltam bár mégnem sokat játszottam, e2200-al, egy ATI4830-al nagyon jól megy.
  • SaGa
    #36273
    Az Oblivionnak mindegy lenne hány magod van, nem a számítások, hanem a grafika (ha használod a Qarl féle textura javítót) és a rosszul megírt scriptek fogják meg a gépet. A legtöbb script író egyáltalán nem foglalkozik azzal, hogy valami normális ütemezést tegyen a scriptjébe, így azok folyamatosan ismétlődnek, ha kell, ha nem. Több oldal leírás van a TESCS wikiben arról, hogyan lehet a scriptek futási ütemezését hangolni, de a kutya nem foglalkozik vele. A kisebb scripteknél valamelyet érthető is, de az overhaul modokban sem, pedig ott a szerző(k) igazán fordíthatnának némi időt erre is.
    Hozzá tenném, sokszor egész kicsi, jelentéktelen modok scriptjei ölik le a gépet...
  • Tovi
    #36272
    Én nem is tudom használni large méretben a textúrákat a quarl3-al, nagyon szaggat a gép. Konzolból ki lehet iratni a használt videomemória méretét, 790 MB-ra jön ki, tehát ennyi videomemória kellene bele. Nekem 512-es kártya van benne (9800GTX), és nagyon szaggat kültéren így. Persze ehhez hozzájön még a többi mod, a natural enviroments, az ooo mod, a better Cities, az illumination within, és az Ariana Thrudeaux mod, simán kétvállra fekteti a gépem.
    És úgy vettem észre, hogy a négymagos procimból csak egy magot használ, ez is hozzájárul a szaggatáshoz.
  • obe
    #36271
    igaz, jogos, de azért megnézném milyen masina viszi el röccenés nélkül, full max video settings, 1600 x 1200 -as felbontáson , vagy még nagyobb (de ugye sokan vesznek manapság olcsó 22-24-es monitort ahol natív felbontás az egekben), plusz a quarl text pack, mindezt főküldetés bruma védelménél, ahol a 2 kapu előtt kb 20 karakter csépeli egymást, plusz 4-6 idézgetéssel..nah ezt mi viszi el a hátán 30-40 fps-el?
  • nico000
    #36270
    Köszi mindenkinek
  • Fantusz
    #36269
    A modder a jövőnek dolgozott, amikor megcsinálta a Quarl 3 csomagot - nem mai darab már, de még a mostani középkategória tetején lévő gépektől is kéri az erőt.
  • obe
    #36268
    jaja, 1024 mb-t meg jobban szereti..azert ez a game szinte mindent megfektet egy ilyen quarl textura csomaggal, plusz minden csutira huzva, megfejelve egy 1600 x 1200 as felbontässal..nekem is fenn van ez a qarl, minden fullon, de a felbontäs csak 1280x1024, es amikor 10-15 karakter hadakozik, varäzsolgat, nekem is behal, igaz en csak egy 8800 gt-vel nyomom
  • SaGa
    #36267
    És legalább 512 mega RAM legyen rajta...
  • obe
    #36266
    quarl 3 pack, 3 gigás textura csomag, vga legyen legalább 8800 gt, de inkább jobb
  • nico000
    #36265
    Szevasztok!
    Én egy olyan modot vagy egyéb progit keresek amivel high-def képminőséget érhetek el. PLS Help :)
  • SaGa
    #36264
    Amit arra állítasz be. Nálam az Y volt, mert az esett kézre...
  • KaszaN
    #36263
    mi az a grab billentyű?:D
  • SaGa
    #36262
    Mármint hol? Ha az inventory listában, akkor sehogy. A program csoportosítja és rendezi őket sorba.

    Ha a "terepen", akkor egyesével, a "grab" billentyűt nyomva tartva egérrel és a kurzornyilakkal tudod pozícionálni a tárgyakat...
  • SaGa
    #36261
    Oblivion Mod manager. Kötelező tool Oblivion játékosoknak. Van még kettő, amit mindenképp be kell szerezni, ha modokat is akarsz használni a játékhoz:
    Wrye Bash
    Oblivion Script Extender aka OBSE.

    Ez utóbbi elég sok modnak kell, hogy futni tudjon. Általában jelzik vagy mod nevében, vagy a telepítési leírásban.
  • KaszaN
    #36260
    Úgyértem hogy gyorsbillentyűvel...és egyszerre többet is.
  • KaszaN
    #36259
    Egy újabb kérdés, a tárgyakat hogyanlehet föl le mozgatni?
  • KaszaN
    #36258
    Köszi ez segített!:D De miaz a OBMM?
  • SaGa
    #36257
    Képszerkesztő akkor kell, ha olyan "tárgyat" akarsz betenni valahova, ami nem létezett addig. Egy objektum minimum 3 fájl: egy mesh (modell) és két dds (textura).

    Hogyan készítetted el az új esp-t?
    A normál menet: TESCS indítás, oblivion.esm kijelölése, hogy betöltse, aktív fájlt nem jelölsz ki (újat akarsz létrehozni).
    Elvégzed a módosításokat és mentesz egy új .esp-be.

    Az .esp-t beteszed a data könyvtárba, beállítod, hogy betöltődjön, az OBMM segítségével az összes több esp után!!!

    Esetleg a Wrye Bash-sal ellenőrizheted, hogy a master fájl rendben van-e, nem ütközik-e valami egyébbel, stb.

    A növényeket olyan helyre tetted, ahol nem ütközik már bent lévő tárggyal, nincs útban valakinek, aki ott kijelölt úton mozog, stb??

    Új objektumként helyezted el vagy csak felkatál egyet és beraktad ahova gondolod? Nem véletlen, hogy azt javasolják, a módosításokhoz készíts másolatot a meglévő objektumról, új névvel és azon végezd a módosításokat.

    Egy új esp beiktatása után akkor nem szokott elindulni a játék, ha az esp-hez olyan esm vagy egyéb esp van hozzárendelve "masternak", amit nem töltesz be, vagy nem jó sorrendben töltenéd be őket. A "masternek" előbb kell betöltődjenek.

    Nem egyszerű a dolog, nekem is több hetem ráment, mire már meglévő dolgokat kiszedni tudtam a játékból, meg mások által ekészített objektumokat át tudtam helyezni, vagy "berakni" a terepre...
  • KaszaN
    #36256
    Minek ehez képszerkesztő? Megpróbáltam betettem a városba néhány új növényt, és me is vannak az a esp. Meg is néztem a datamappába mód ként érzékeli de utána már nemindul a játék.
  • Dobronski
    #36255
    Höhö The Elder Scrolls
  • SaGa
    #36254
    Csak még annyit: egy új erdő az nem egy tárgy, hanem egy terület, azon felület, fák, kövek, időjárás, stb... Alig pár hét folyamatos meló, ha csak a meglévő elemekből rakod össze, és meg is van...

    Ha új elemeket is akarsz használni, akkor némi blender, nifskope, photoshop vagy GIMP ismeret sem árt.
  • SaGa
    #36253
    Mivel új dolgot teszel be, már módosítasz rajta, így nem az "alapjátékba" kerül, hanem az általad készített módosítóba. Ezek az esp-k (a nevükben a "p" patch-et jelez). Természetesen módosíthatod az alap esm.et is, de meglehetősen veszélyes dolog. Ennél pontosabban nem tudom leírni, csak többtíz oldalban. Keresd fel a TESCS Wiki-t, ott minden kérdésedre részletes választ találsz...

    Röviden: ha új erdőt akarsz berakni, akkor módosítanod kell egy régebbi területet, vagy létre kell hoznod egy újat (ez utóbbit érdemesebb), azt pozícionálni, majd amikor készen vagy, a változásokat kimenteni egy esp-be...
  • Fido4life
    #36252
    nocsak, ma megint új élményt szerzett a játék. találkoztam egy kóbor ló csapattal. voltak vagy heten, de gyorsan elisszentek :)
  • Dobronski
    #36251
    4gb ramom van
  • KaszaN
    #36250
    Kicsit pontosabban? Akkor az alapjátékba nincs mód arra hogy berakjak egy új erdőt vagy hasonlót?
  • Fido4life
    #36249
    Na ma megcsináltam a Mages Guild küldetéssorozatot, kezdhetem a main questet :D
  • SaGa
    #36248
    Vagy az additem paranccsal, vagy berakod egy ládába, vagy leteszed egy "sötét sarokba". Az alapjátékba nem tudsz betenni semmit, legalább egy esp-t kell generálj, ha valamit módosítasz...
  • Tovi
    #36247
    Még sosem cseszte el, csak figyelmeztet rá, hogy gond lehet vele. Viszont így játszható.
  • Lunki88
    #36246
    Hmm, és nem para hogy elcseszheti a mentett állásokat?
  • KaszaN
    #36245
    Szevasztok! Azt szeretném kérdezni hogy ha a construction settben egy tárgyat elhejezek valahol azt hogyan tegyem be az alapjátékba?
  • CAC
    #36244
    Köszi a választ! Ezt ismertem a fenti GYIK-os oldalról. Sajna ez a módszer csak a pillanatnyi fpst írja ki, tényleges tesztelésre nemigen jó.
  • Tovi
    #36243
    Naponta muszály lefuttatnom a Wrye Brash progit, ennyi szemét gyűlik össze a mentésfájlokba, amitől 50 MB-os lesz a mérete:



    Pedig fenn van az összes unofficial és a patchfix-ek is.
    De a lényeg hogy gyógyítható.
  • koschwarz
    #36242
    konzol (0 azaz a nulla gomb), beütöd: tdt , majd enter, és kilépsz megint 0-val. ez mutatni fogja az fps-t. enyni van.
  • koschwarz
    #36241
    nem, az egy külön cucc szintén (PC-n)
  • CAC
    #36240
    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni, hogy az Oblivionnak van beépített benchmark-ja, timedemo-ja, stb sebességmérési célokra?
  • obe
    #36239
    kösziszepen Saga
  • Fido4life
    #36238
    a Shivering Isles külön lemezes verziójábann benne van a Knight of The Nine is ?
  • SaGa
    #36237
    A közelben van egy kocsma, ott üldögél a krumplik gazdája. Ad jutalomként egy pitét belőle...
  • obe
    #36236
    sräcok...west weald-i erdöben bolyongva (egyebkent itt lehet a legtöbb ritka virägot begyüjteni: domica redwort, dragon tongue, stb) belefutottam egy ogre-be, leütöttem, volt näla 6 db jumbo potato...megnyilt egyböl egy küldetes, de csak annyit ir hogy ritka holmit talältam jo lesz meg valamire, ne dobjam el...nem tudjätok meylik küldetes tartozik hozzä?..köszi