41716
  • steweee
    #35915
    megvárom az 1.0-át. de látom hogy mennyi mindent kellene elé telepíteni. miért nem lehet megoldani hgoy csak egy modot kelljen telepíteni, egybegyúrva, ha úgyis kell hozzá hogy ez működjön?
  • MerlinW
    #35914
    Már lassan egy éve használható. Most a 0.99 tölthető, hamarosan jön az 1.0.

    FCOM
  • remus500
    #35913
    Ó jee ! Megvan ! Úgy kellett ahogy mondtad ! 1000000 Thx
  • remus500
    #35912
    Hali ! Sajnos a térkép nem tudom mért de nem mutassa ! De megpróbálom amit mondassz ! Köszii!!!!! :D
  • Fantusz
    #35911
    Elvileg mutatni kellene a pontos helyet, ha a küldetést aktívvá teszed...

    A Skingrádból Kvatch felé vezető úttól balra, a szőlő ültetvény után van egy hodály, az előtte lévő tisztáson van a találkozó.
  • remus500
    #35910
    Hali ! Valaki segítsen mert elakadtam a game ben ! Az egyetemi karrierben a második küldetést csinálom (Hátsó szándék (Ulterior Motives) ) , de sehogy nem birom megcsinálni ! A végigjátszás ezt írja :

    Na most jöjjön egy kicsit laposabb küldetés, de hát sajna ezt is meg kell csinálni :). A kerettörténésekre már sajnos nem igazán emlékszem, de ha jól tom, vki könyvért vagy miért küld minket Raminus. Utazzunk Skingrad-ba, ahol keressük Janus Hassidor-t (ő a count/gróf), de úgysem találjuk ( :D ), szal mindegy. Helyette beszéljünk Mercator Hassidor-ral. Miután minden beszédtémát kielégítettünk, várjunk egy napot, majd beszéljünk vele még egyszer. Ekkor végre elmondja, hogy Janus AM 2-kor szeretne találkozni szerény személyiségünkkel a megadott helyen, a városon kívül.
    Adjuk meg neki ezt a kis örömöt az életben, és menjünk el a találkára. Este kettőkor azonban jön Mercator, két neci társaságában, és rögtön az életünkre is törnek. Akadályozzunk meg őket ebbéli tevékenységünkben ( xD ), és beszéljünk Janus-szal, aki pont a csata idején/végén érkezik meg. Visszatérve az egyetemre Raminus még azt is elmondja, hogy az ipse vámpír(majd megveszteget minket egy kinevezéssel, hogy fogjuk be :D -> Evoker rangot kapunk).

    Addig eljutottam hogy beszéltem Mercator-al a várban , de mondja nekünk hogy este 2 kor találkozni akar velem. De hol ???? Ezt nem tudom. Ő azt mondja hogy a nyugati út fele . Elmegyek arra a legelő mellett, és az istállónál is voltam. Pontban 2 re, de semmi nem történt. Valaki segítsen hogy merre menjek, és hol lesz ez a találkozó ! THX
  • Flora2
    #35909
    Köszi! lehet, hogy kipróbálom.
  • Fantusz
    #35908
    Skillek a használattól fejlődnek.
    Gyengébb fegyverrel (spellel) többször kell támadni, ekkor gyorsabb a skillfejlődés, mint, ha egyetlen csapással megölöd.
  • steweee
    #35907
    mikorra jelenik meg az fcom?
  • steweee
    #35906
    ha erősebb fokozatra állítom, akkor gyorsabban fejlődik a karakter?
  • MerlinW
    #35905
    Bethesda élményt nyújt. Kevesebb közelharc, kevesebb küldetés, viszont ami van az átgondoltan, okosan össze van rakva. Szép nagy részletgazdag terület. Érdemes kipróbálni. Decemberben megjelenik magyarul is.

    lvl 20 a maximum, rengeteg fegyver, perk (tulajdonság bónusz), npc. Jó szinkronhangok. A küldetések változatosak, érdekesek, oda mész, ahova akarsz. 6 féle végjáték van, viszont a játék vége után nem hagy tovább császkálni.

    De a Fallout 3 topikban több értelme van kérdezni:)
  • Flora2
    #35904
    Bocs az off kérdésért, de valaki be tud számolni már személyes Fallout3 tapasztalatról, különös tekintettel az Oblivionnal való játékmenetbeli hasonlóságok/ különbségekre?
    Én nem ismerem a Fallout-ot , de most, hogy tudom, milyen az Oblivion, és hogy mennyire jó volt játszani vele, érdeklődve pislogok a Fallout3 felé (a topicjukat is nézegetem). Van annyi mozgásszabadság pl. benne, mint az Oblivionban (arra megyek, amerre akarok, abba vágok bele, amibe akarok stb.)? Vannak annyira érdekesek és változatosak a küldetések, vagy a Fallout3 kizárólag harcolós küldikből áll?
  • MerlinW
    #35903
    FCOM 1.0 előzetes
  • Morlan
    #35902
    Igen, de a legutolsó dátumnál szerepel ez : Version 0.970 Patch A 8-29-2008 (Install over 0.970) -- ebből gondolom, hogy ez a kettő kell. És gondoltam, biztosra megyek, és kérdezek... :)
  • Fantusz
    #35901
    Nekem ez van, és működik: _MIDAS_MAGIC_SPELLS_OF_AURUM_0960-9562

    A neten általában az aktuális, legfrissebb verzió van fönt, gondolom most akkor a 0,970.


    (Illene folyamatosan figyelni hogy vannak-e újabb verziók, javítások a használt modokhoz, de én nem igazán követem rendszeresen ezt)
  • Morlan
    #35900
    Sziasztok! Tudnátok segíteni abban, hogy a Midas Magic Spell of Aurum- hoz melyik file-t kell letölteni? Én úgy értelmeztem, hogy elég csak a Version 0.970 és ennek a Patch A-ját, de gondoltam megkérdezem Tőletek is.
  • Zsil
    #35899
    fullhardon?
  • koschwarz
    #35898
    hehe, hát az első karakterekkel én is így jártam.

    fogalmam sem volt hogy mit miért, és pár szint után már egy-két goblint is alig bírtam leverni...

    most meg mindent beleteszek a modokból, csak hogy minél nehezebb legyen a játék.
  • Ficok
    #35897
    fhuu bakker. én valamit nagyon elcseszhettem. 17es szintű imperiallal vagyok és kezd olyan nehéz lenni a játék,hogy kb lehetetlen már játszani vele.
  • Fantusz
    #35896
    Pusztakezes mágus viszont nagyot üt
    Sok Oblivionozónál akarva-akaratlanul kialakulnak kedvenc fajok, kasztok.
    Sok fajjal, karakterrel vágtam már neki a Cyrodiilnak, de a legjobban breton mágussal élvezem a játékot, a mágia mellett az ökle másodlagos a kezdetekkor, de magasabb szinten egy minotaurus lordot is le lehet ütni egyetlen csapással.
    Természetesen csak összeesik, agyoncsapni nem igazán lehet, egy monk mágia nélkül szerintem sem harcra való, tolvajként odacsaphat ököllel jó nagyot, de aztán futás.

    Hand to hand 75 skill fölött elkábíthatja, mester fokozatú ütés lebéníthatja az ellenfelet, de egy komolyabb ellenfelet valóban elég hosszadalmas agyoncsapkodni, ugyanakkor mindíg kéznél lévő fegyver, pusztakezes harcost nem lehet lefegyverezni, két varázslat közé befér egy pofon is
  • haxoror
    #35895
    Sokan kitalálnak jól hangzó buildeket de erősen kétlem hogy játszanak is velük.

    Pusztakezes harccal nem éri meg foglalkozni szerintem.
  • Carmang
    #35894
    Helló!

    Monkkal tolta valamelyikőtök? Tudom default monk nagyon gyenge (számomra), de találtam a neten egy custom monk leírást, a lényege az, hogy nem stealth specializációs, hanem combat. Endurance és Strength kitüntetett attribútumokkal. Így már korrektül használható, átlagos mobok ellen szerintem sokkal jobb, mint egy fegyveres harcos (az alap öklöző ütések is képesek eltántorítani az ellenséget, szinte csak püfölnöm kell, és kapásból asszem 43-as hand-to-handdel indul). Viszont "kicsit is erősebb" mobok ellen (pl. Goblin Berserker) már bajos a dolog. Mégpedig azért, mert ezek erősebb védelemmel és/vagy több életerővel rendelkeznek, itt már taktikázásra kényszerülök. És ezen a ponton a normális, pajzsos Block hiánya bizony az életembe kerül.
    Valami tippetek lenne, hogyan tudnám ezt "orvosolni", akár taktikai elemekkel (nem a gyógyító löttyökre és varázslatokra gondolok), akár build módosításával?
    Egyébként a custom leírás innen van, (kb a 2/3-nál Mau Thai Monk néven. Khajitot indítottam. Még egy bajom van a builddal: nagyon gyorsan lehet vele szintet lépni, de az attribútumokra ekkor csak 2, 3 pontot tudok tenni. Ha 3-nál többet akarok, akkor nagyok kell figyelnem szintezésre, és ez így nagyon piszmogóvá válik, megöli a játékot. Az előző karimnál (ork barbár) is kellett figyelni, de nem ennyire durván.
  • haxoror
    #35893
    10 évet vártam rá, ahogy kijött a warez azonnal letöltöttem. :P

    A bolti példány meg majd megy a polcra akár csak az Oblivion
  • SaGa
    #35892
    A CS-t már kivégeztem, annyival nem lett jobb a SHOC-nál, hogy megőrizzem. Ellenben az X3:TC-t "vakon" előrendeltem, meg is jött rendben, szintén "must have" darab és olyan mint az Oblivion. Nyugodtan félre lehet rakni egy időre, majd később elővenni és folytatni ahol abbamaradt...

    A far cry 2-t megnézem, de igazából az 1 se kötött le annyira. Grafikailag nagy dobás volt (miután egy halom peccsel rendbe hozták a kezdeti hibákat) a maga idejében, de azon túl csak egy FPS a sok közül...
  • koschwarz
    #35891
    hehe, erős a kísértés részemről is, de igazából "vakon" megbízom a játékban. meg most úgyis van clear sky meg lesz pár nap múlva far cry 2...
  • SaGa
    #35890
    Mivel az előzőeket mind megvettük ann, nekem kötelező darab, de előbb belenézek, hátha tényleg elszúrták. De nem. Szerintem (így 3 órányi ismerkedés után) tökéletesen azt hozza, amit vártam tőle.
  • koschwarz
    #35889
    alap. mondjuk én megvárom, míg megjelenik
  • SaGa
    #35888
    Csak szólok: aki Oblivion őrült és nem áll tőle távol egy kis postnuke hangulatú háttér (pl stalker), annak kötelező darab a Falout 3. A motoron javított a cég, mert ugyanazon a gépen jobban fut a Fallout 3, mint az obli. A világ a Fallout-hoz illő, az elvek meg az oblivionhoz (pl a Vault 101 a kezdő dungeon, kilépéskor ugyanúgy lehet karaktert újramókolni, mint az obliban). Gyanítom, ott nem lehet majd szabadon élni a világban, mint az obliban, de ez nem nagy tragédia.

    Mivel teljesen azonos a szerkezet, valószínű modolni is pont annyira lehet...
  • SaGa
    #35887
    PM ment...
  • koschwarz
    #35886
    mindegy, asszem kipróbálom. megköszönöm, ha elküldöd vagy felteszed valahová. egyébként a TIE is ezt teszi, csapóajtók mindenhol...
  • SaGa
    #35885
    Megvan az 1.4-es verzió, ha gondolod, el tudom küldeni. 1.4 mega az egész.

    Kellemetlen mellékhatása a modnak, hogy a romokba és barlangokba ajtókat tesz, ahonnan további romokat és barlangokat lehet látogatni. Nem gond, be lehet járni a föld alatt egész Cyrodiil-t, ellenben a quest markerek megőrülnek. Nem arra a barlangra fog mutatni, ahova menned kell, hanem arra, amelyik a legrövidebb utat jelenti a célhoz. Ez persze lehet, hogy 5-6 barlang és rom végig járását jelenti, annak összes velejárójával együtt...
  • koschwarz
    #35884
    nincs meg valakinek véletlenül a giskard féle kingdom of almar? sehonnan nem lehet letölteni, pedig nagyon tetszetős egy youtube videó alapján...
  • steweee
    #35883
    100-as lockpick :)

    http://video.boon.hu/video/31647/gyors-lakatos
  • koschwarz
    #35882
    őszintén szólva nem tudom, mert én csak a TIE-t használom, de gyanítom, hogy mindent a végére, minden más után kellene tenni.
  • Világpolgár
    #35881
    privi
  • sevendoor
    #35880
    Feltettem én is. Nekem OOO van fenn, a lite verzió. Van tennivalóm ezekkel? van amit kell/érdemes kikapcsolni? Működni, működik, bár egyenlőre nem sok változást észlelek. Használom még a "Location Damage" és az "Adrenaline" modok esp-it. Ezeket hová érdemes tenni? Most az ooo filék után, de a CUO előtt vannak.
    köszi
  • koschwarz
    #35879
    igen, az ún. modders resources-ból szemezgette ki a legjobbakat és a "lore-friendly" (valaki mondjon már egy jó magyar kifejezést erre) modokat. tehát azokat a modokat, amiket a modderek elsősorban más modderek felhasználására készítettek. itt, a CUO hivatalos oldalán megvan a lista, hogy miket használt fel. eddig nekem csak a csontváz lovak voltak furcsák, meglepődtem, de valójában látványosak. azért nagyon sokat még nem tudtam játszani vele én sem, de kifejezetten nem rossz. a TIE teljes verzója után van az összes CUO esp, még nem teszteltem le 100%-osan, mennyire írja felül a TIE-t, de az biztos, hogy egyelőre technikai hibától mentesen működnek együtt. ami "konfliktus" lehet, az az, hogy ugye mindkettő teljesen megszünteti a szörnyek/NPC-k és a cuccok szinttől függését, tehát minden mindenkor megtalálható. a TIE sem könnyű, de ez sem az.

    ami nagyon érdekes, hogy utolsónak töltve be a CUO esp-ket, azóta nincs a hírhedt crash a kilépésnél. hehe. főleg a Knights esp okozza, amit általában utolsónak vagy ahhoz közelinek kell betenni, de most egyre több modot pakolok a hivatalos addonok mögé, utolsónak hagyva a CUO-kat, és eddig mindig simán kilépett a játék.
  • SaGa
    #35878
    A resource pack a textúrákat és egyéb erőforrásokat tartalmazza a Cyrodiil Overhaul modhoz. A korábbi (FGC, OMG, KA) Giskard féle modoknak van olyan verziója, ami ehhez illeszkedik, meg vannak a korábbiak, amelyek még nem. Az illeszkedők közül letölthető az Elder Cpuncil és a Kvatch Aftermath. A többi még csak "private memberek" számára, csak azt nem találom sehol, hogyan lehet valaki private member...

    A Lost Spires és a Kingdom of Almar nem Giskard modjai, csak figyelembe vette őket a saját modjai fejlesztésénél, így illeszkednek...
  • Fantusz
    #35877
    Így komplexen mit tartalmaz az a Resource pack?
    Benne vannak a Cyrodiil Upgrade modok (Fighters Guilds Contracts, Origin the Mages Guild, Lost Spires, stb), vagy azokat külön kell felrakni, tetszés szerint kiválasztva a megfelelőket, s ez a pack csak egy újabb kiegészítés?
  • sirdond
    #35876
    még nem sok időm volt, mert más dolgom is akadt, de annyi biztos,hogy az ellenfelek sokkal erősebbek lettek :)
    bővebben majd a hosszú hétvége alatt tudom tesztelni