41716
  • steweee
    #41236
    na megint beszoptam a régi hibámat. saddle bags - guggcsiból való nyitás a ló inventoryjának. erre akárhányszor leguggolok, pucér lesz az ebmer. a menüset kellett volna telepíteni, de már nem emlékeztem

    hogyan lehetne megjavítani ?
  • steweee
    #41235
    kis magyarázat hozzá, és kérem a gurukat hogy véleményezzék :

    a telepítést a shivering-el mint minimum kiegészítővel írom, mert az kell sok modhoz is ami pluszokat ad az alapjátékhoz

    addig stimm hogy alap+shiv+shives 1.2peccs, utána jöhetnek a DLC-k, ebből az egyiket, talán a lovast vagy a knight of the 9-t a végére kell, majd megnézem vhol textfájban le van írva nekem. utána jöhetnek az unofficial official pecccsek.

    ha jól tudom akkor ebből 3 van, az alap, a shivering és a DLC-k peccsei, majd ez utóbbinak is van további peccse. most nem telepítettem, nem tudom hogy egy vagy kettő van ebből (9-10) ?

    mod manager mindenképp, obse mindenképp. master update nálam nem jelzett hibát, de sok modnál lehet jelezni, bár akkor is mi van ha tudom ? talán újak beszúrásánál lehet hasznos hogy ad e konfliktot. többit nem próbáltam

    operation optimalization, stutter remover nálam múködik, igaz, nem nagyon mérhető mennyit javít a teljesítményen. az ini-ben át kell fabrikálni a max memóriahasználatot, de erről később, utána mehet az obli.exe peccselése a 4gb peccsel.

    ekkor tegyünk egy kis szünetet, most játszani fogok meg kipróbálok pár modot, utána leírom az ini tweakelését.

    még annyit, hogy az extreme hq quality graphics 1.09 nálam nagyon bejövős, alig vesz le a teljesítményből, és kurva sokat dob, meg az init is szerkeszti. én ezt javallom normál erősségú gépekre nem a quarlt meg egyéb flórásakat, mert akkor nem lehetlesz tömeghentelős modokat berakni akadás nélkül.

    extreme hq quality graphics 1.09 után ha megtweakeljük, már egy egészen korrekt jól játszható játékot kapunk
  • steweee
    #41234
    1 tes4.iso telepítés
    2 shivering isle telepítés
    3 ShiveringIsles_v1.2.0416English.exe patch
    4 Oblivion-teeny.iso mountolás nem használunk crack.exe-t
    5 official dlc pack + fg stronghold = 9 fájl valamelyiket a végére kell
    6 Unofficial_Oblivion_Patch_v3_2_0
    7 v1_4_0_Self-Installing_EXE_version-10739 shivering unofficial
    8 Unofficial_Patch_Supplementals-27710.7z official dlc unofficial
    9 Unofficial_Official_Mods_Patch_v11_Installer_Version-9969
    10 Unofficial_Official_Mods_Patch_v15_OMOD_Version-9969
    11 obmm_setup.exe mod manager
    12 0019b obse
    13 BOSS nem látom mit csinál a mod magager után
    14 Wyre Bash, wyre python, obge, streamline, htfpcb, gamebooster, obliEAX, weOCPS nem próbáltam még soha
    15 oblivionMasterUpdate.exe átnevezni tes4edit.exe-re wyre bash helyett
    16 Operation_Optimization_v1_1_1b_OMOD-21705.7z
    17 OSR_4-1-23208.zip stutter remover
    18 4gb_patch.exe ini átírása után ugyanazt csinálja sztem mint a oblivion ram boost
    19 extreme hq quality graphics 1.09
    20 char.manager opcionális
    21 oblivion_save_manager opcionális
    22 Oblivion-Const-Set.exe opcionális
    23 lópataéslábdogogás
  • steweee
    #41233
    amúgy kb. 4 évvel ezelőtt tett ígéretemnek most eleget teszek, és írok egy komplett telepítés+tweak+ini+modolás leírást

    kérem azokat, akik még játszanak a játékkal, segítség a dolgot 5leteikkel, tapasztalataikkal. a végső cél persze az FCOM lesz, de igazából ezt kisebb volumenbe saját magunknak is össze tudjuk barkácsolni

    I. fázis - telepítés

  • steweee
    #41232
    http://forums.gamearena.com.au/ask-a-geek/topic/48550-oblivion-mpeg2dmxax-fauting-module

    erre emléxik még vki ? én nem találom hogy lenne ilyen a telepítésbe vagy a gépemen, viszont arra emléxem hogy anno még átírtam mert volt ilyen fájl. néha nekem is kilépeget, hátha ez megoldaná

  • totya4
    #41231
    "Soulgem Magic" elég jól testre szabható, többféle töltési metódust tud.
  • Fantusz
    #41230
    Minden alkímiai összetevőnek négy hatóanyaga van, s az egyezők adják a lötyi hatását.
    Nem csak két összetevőt főzhetsz össze, hanem többet is, s így többféle hatású itókára is szert tehetsz (pl restore healt+restore magicka).
  • genndy
    #41229
    Rosszul nézted. Beírod az első rublikába a szót, és keres az mindenben. A találatokat leeht öbbféleképpen rendezni.

    Elég kettő is (sőt, 100-as alkímiával egy is), csak több alapanyaggal több hatást tudsz belerakni a potionba vagy méregbe (életerő+stamina; bénulás+magickacsökkentés).
  • steweee
    #41228
    kategóriákra váltva már lehet benne keresni, azt vettem csak észre

    ja igen, sose voltam mágus vagy alkimista, de most érdekel a dolog így sokadszorra.

    miért van 4 slot az alkímiához ? nem elég 2 alapanyag aminek van ugyanolyan tulajdonsága ? vagy lesznek speciális receptek is ?
  • genndy
    #41227
    Dehogy nincs, csak kicsit eldugták. Fönt, jobbra: nagyító+Search.
  • steweee
    #41226
    mi történt a tesnexus-sal ? nincs az oldalon keresőpanel ? eszem megáll, mindig azt használtam ha volt vmi kulcsszó a keresett modhoz
  • steweee
    #41225
    arra a modra emléxik vki, ami annyit csinált, hogy a befogott lélek a megfelelő méretű soul gem-be landoljon, és ne az inventoryban lévő legnagyobba ?
  • SaGa
    #41224
    Annak kellene utánanézni, hogy a Wrye Bash nem tenné-e bele a modok által beépített páncélokat a listádba. Az elég jól le szokta kezelni az ilyesmit. Vagy marad a kézi "compatibility patch"-ek gyártása. Szerintem ki kellene választani a legelterjedtebb, legnépszerűbb páncél modokat és azokhoz összedobni. Kézi meló, nem túl szórakoztató, de megoldható.

    A saját telepített Oblivion, Fallout, Skyrim készletemnél mindig megcsinálok egy ilyet magamnak, mielőtt belevágok a hosszabb játékba. Összerakom a modkészletet, Elindítom a megfelelő Tes#Edit-et, majd végignézem, mi mihez nyúlt, mi módosított leveled item-eket, és összelapátolom őket úgy, hogy a fő overhaul mod készítőjének elképzelései és a saját ettől eltérő kívánságaimnak megfeleljen. Aztán indul a játék. Ha menet közben valami hibát találok, kiszállok, megkeresem, kijavítom, megyünk tovább. Igaz, így a tényleges játék előtt jópár napom (hetem) erre megy rá, de a világ olyan lesz, ahogy én szeretem.
  • gyonax
    #41223
    Igen, erre gondoltam, de ezzel a megoldással se lennék túl elégedett, bár valószínüleg nincs nála jobb. Miért? Bármilyen mod által a játékba rakott tárggyal nem müködne a dolog, tekintve pedig, hogy szerintem nagyon kevés ember van, aki ne használna valamilyen modot, ez így nem tünik nagyon hasznosnak(mármint maga a mod).
    Most viszont ránéztem egy-egy armornak/weaponnek a tulajdonságaira, és hát tényleg nincs semmi, ami alapján be lehetne sorolni öket(ami a legközelebb van az elgondolásomhoz az egy weight/value érték, de bizonyos helyeken az is nagyon pontatlan lenne), bármilyen kézzel megcsinált dologgal pedig tényleg az a bajom, hogy nem lenne kompatibilis lényegében semmivel.
  • SaGa
    #41222
    Erre jobb megoldás lehet egy (több) kézzel összerakott leveled list, formid list, vagy keyword (bocs, most skyrim van előttem, nem tudom, hogy az obliban vannak-e keyword-ök). nagy meló összerakni,de tuti, igaz, csak azokra az objektumokra, amiket beleteszel. Így is lesz ami kimarad, de nem kell névkereső script. Valami vagy benne van a listában és akkor kell az effekt, vagy nincs.
  • Zozo0122 #41221
    Nálam most sajnos nincs fenn az Oblivion :( De az új fejleményekre kíváncsi vagyok:)
  • gyonax
    #41220
    Itt a link az új verzíohoz, súlytól függésig benne van minden: link
    A szaltókat mindjárt megnézem, hogy meg lehet-e oldani.
  • Zozo0122 #41219
    Szerintem jónak tűnik. De gondolom ha acrobatics és athletics is 100, akkor már semmiféle büntetés sincs, még 100%-os terheltség mellett sem. Viszont eszembejutott még valami: acrobaticsnál az oldalragurulás (50-nél) és a hátraszaltó (75-nél). Mindkettőt korlátozni kéne úgy, hogy csak 75% alatti terheltségnél sikerüljön, egyébként már ne legyen rá képes a kari. Valamint hogy ezekre ne legyen képes nehézpáncélban, csak ha minimum 75 a heavy armor. Mit szólsz?:D
  • gyonax
    #41218
    SG Fórum random kiveszi a spaceket a posztból, és sajnos nincs szerkesztés funkció, ezért itt van a post még egyszer:
    Acrobatics és Athletics > 90
    ----Ha Inventory > 95%, büntetés: +3%
    Acrobatics és Athletics > 75
    ----Ha Inventory > 75%, büntetés: +5-+20%
    Acrobatics és Athletics > 50
    ----Ha Inventory > 75%, büntetés: +10-+35%
    Egyébként
    ----Ha Inventory > 75%, büntetés: +15-+40%
    ----Ha Inventory > 50%, büntetés: +5 -+15%
  • gyonax
    #41217
    Súlytól függéshez ez hogy néz ki?:

    Acrobatics és Athletics > 90
    Ha Inventory > 95%, büntetés: +3%
    Acrobatics és Athletics > 75
    Ha Inventory > 75%, büntetés: +5-+20%
    Acrobatics és Athletics > 50
    Ha Inventory > 75%, büntetés: +10-+35%
    Egyébként
    Ha Inventory > 75%, büntetés: +15-+40%
    Ha Inventory > 50%, büntetés: +5 -+15%
  • Zozo0122 #41216
    Értem:) Rendben hát ami megoldható ezekből az rendben van, ami meg nem majd még elválik:D
  • gyonax
    #41215
    Igen, erre gondoltam én is amikor a névben való keresgélésröl beszéltem... A probléma ezzel az, hogy minden különleges fegver figyelmen kívül fogja hagyni a scriptet, illetve a folyamatosan futó stringösszehasonító függvények sem biztos, hogy jót tesznek a teljesítménynek... Mindenesetre most megcsinálom azt, ami egszerübb, aztán meglátom, hogy valahogy meg lehet-e kerülni.
  • Zozo0122 #41214
    Értem:( Hát igen valószínűleg az egyetlen megoldás az, hogy ha példának vesszük az ébent, akkor minden armor típusú tárgynak amiben szerepel az ebony szó külön hozzá kell adni az effekteket. Bár én a gyakorlati részéhez nemigazán értek...egyetlen modot csináltam anno a Morrowindhez az is kihagyott üvegfegyvereket tesz be a játékba. Lándzsát, tantot, csatabárdot stb...azthiszem 8 fegyvert raktam be rejtett helyekre mindegyikből 1-et. És ennyi a mod tudományom:DDD
  • gyonax
    #41213
    Most, hogy elkezdtem nézegetni az ötleteidet, már látom is, hogy miért nem létezik még ez a mod: nincs megbízható parancs egy tárgy anyagának (vagy csak valamilyen formában besorolt "rangjának") megállapítására....(ha tévednék, akkor szívesen várom a korrekciót). Valamilyen összehackelt megoldást lehet össze tudnék hozni, de nem lenne semmi értelme, mert max. névben való kereséssel tudnám megoldani, ami nem egy életbiztosítas.
  • Zozo0122 #41212
    Igaz, erre így nem gondoltam...Hát nem is tudom, mondjuk lehetne úgy, hogy ha az acrobatics és az athletics is 50 már akkor már csak 75% terheltségnél kezd nőni az elesés esélye. Ha mind2 75, akkor már csak lassan nő a felborulási esély, 100nál pedig már nincs büntetés:D
  • gyonax
    #41211
    A súlytól függést dolgot elhalasztom, amíg erre nem kapok választ: a büntetést minden esetben adjam hozzá az elesés esélyéhez, vagy ez az érték is függjön az Acrobatics, ill. Athletics skilltöl? Az élet esetében ez nem probléma, mert ha belegondolok, lehetsz akármekkora atléta, ha egy buzogánnyal rácsaptak a lábadra ;) (Mivel az Oblivionban nincs adott testrészekre külön sebzés, ezt sajnos nem/meglehetüsen nehezen/ lehetne megvalósítani :( )
  • gyonax
    #41210
    Kedvem van hozzá, időm nem tudom, hogy lesz. Mindenesetre ma szerintem nekiállok, és majd leírom a fejleményeket :)
  • Zozo0122 #41209
    Jónak tűnik így :) Ha legközelebb majd Oblizok valszeg felrakom a mododat;)

    Egyébként ha már így belelendültünk vannak még ötleteim:D Persze csak ha más dolgokhoz is lesz kedved:)Akár 1 kisebb realism overhaul is lehetne ebből:D

    Úszás - az úszási sebesség megváltoztatása súly függvényében:D Tehát például 75%-os terhelhetőség mellett nem tudsz már úszni azaz megfulladsz ha megpróbálod. Valamint könnyű páncélban 25, nehéz páncélban pedig 50-es skill szintig merülsz el.:D A Two Worldsben volt ehhez hasonló dolog,ha nagyon nehéz páncélban akartál úszni egyszerűen elmerültél.Gondoljunk bele ezekkel a módosításokkal elég sok értelmet nyerne a feather és a water walking varázslat:)

    Íjászat - minden vesszőtípus csak max. 2-vel fejlettebb páncélt üt át. Ittvan mondjuk a sorrend : vas,acél,dwemer,elf,ében,daedrikus (tudom kihagytam párat, azokat majd be kell még sorolni pl mithril = dwemer szintjével) Nos tehát, a vas a dwemer páncélt még átüti(akár gyengített sebzéssel) de az elfet már nem. A daedrikus átütéséhez pedig minimum elf nyilak kellenek.Az ezüst nyíl átüt mindent és megemelt sebzéssel rendelkezik a vadállatok ellen, mondjuk 1.5-szörös. 75-ös íjászat fölött ez megváltozik mondjuk úgy,hogy a vas is átüt a daedrikuson kívül bármit. 100-as íjászatnál meg bármi bármit.:) Indokolhatjuk azzal, hogy a képzett íjász a páncél illesztéseire céloz:D

    Blokkolás - a vas pajzs vagy fegyver nem állja meg a helyét pl. 1 elf fegyverrel szemben. Elf vagy ében fegyver 3x-os, daedrikus akár 5x-ös sebzéssel veri szét az ellenfél védelmét. Úgy értem ezt például, hogy ha ránk támad 1 dremora és nekünk csak vas pajzsunk van, akkor azt verje szét szépen 6-8 csapásból. Viszont magasabb szinten ha ránk támad valami gyenge fegyverzetű bandita, akkor a béna bőr pajzsát 1-2 csapásból darabokra zúzhatjuk.

    Varázslatok - támadó varázslatok erősebb páncél ellen gyengébbek. Mondjuk elftől kezdve 10 pontot csökken a sebzés, ébennél 20 daedrikusnál 30 + 5% visszatükrözés. Nehogymár a daedrikus ébenben (mert ugyebár az is ében csak mágikusan erősített stb) hadakozó harcost csak úgy sebezze 1 átlagos tűzlabda is. Így nincs az, hogy a kis szintű hülyegyerek felmászik vmi sziklára és onnan lövi a leggyengébb tűzvarázst. Így pl Umbrát (mivel ébenben van) 20 pontos sebzés alatti varázslatok egyáltalán nem képesek megsebezni.

    Na egyelőre ennyi, de már így is jóval realisztikusabb lesz minden. Simán megteheti egy 1-es szintű harcos, hogy felugrik valahova és megöli Umbrát. Na az ilyesmi nem ér. Ha rálő a gyenge íjával - nem sebzi meg. Varázsol vmi gyengét? Semmit sem ér. Hátrálva akar elfutni? Szépen felborul:D Úszva akar menekülni a tavon át a városba? Umbra utána megy és a vízben is jóval gyorsabb:) Remélem érted mire gondolok:) Így kiküszöbölhető minden olyan eset, mikor például 1 sziklára mászva lövöldözünk vas nyilakkal mert az ellenfél sokkal erősebb nálunk. Umbra csak 1 ideillő példa:D

    Na gondoltam leírom ezeket, hátha volna ilyesmihez kedved. Persze bármin változtathatsz:) Kíváncsi vagyok mit szólsz hozzá:)



  • gyonax
    #41208
    Az alsó határ dolog miatt nem töltöm fel újra, de kijavítottam :) A sérüléses dolgot szívesen beleírom, de sérülésekre legszívesebben egy állandó %-os esélyt adnék, erröl mit gondolsz?
    <25%: +7%
    <10%: +15%


    A súlytól függésröl:
    0-25%: +0%
    25-50%: lineárisan nö +0%-+5%-ig
    50-75%: egyre inkább nö +5%-+15%-ig
    75-100%: egyre inkább nö +15%-+40%-ig


    Most ezt csak hasraütésszerüen mondtam, ha van jobb ötlet, szívesen várom :)

  • Zozo0122 #41207
    Szerintem az elesésnek ne legyen alsó határa, ha már az atlétika és az akrobatika skill is 100as. Mert azért 1 képzett akrobata már nem esik el. Gondoljunk bele, hogy akár nehéz páncélban szaltózgatunk, gurulunk stb:) Bár azt lehetne, hogy kimaxolt skillekkel is eleshet, de csak ha sérült. Mondjuk 25% alatt van az élete.
  • gyonax
    #41206
    Na ez még nincs meg, viszont ha valakit érdekel akkor itt egy Acrobatics ill. Athletics skillektöf függö változat: link


    Ebben benne van a két skilltöl való függés(nem a megszokott lineáris formában, ha elkezdünk "gyakorolni", akkor nö az acrobatics, ill. athletics skillünk, hanem kezdetben drasztikus, majd egyre lassuló ütemü javulást láthatunk. A fejlödés úgy van beállítva, hogy teljes kezdöként(nekem a 2 skillem értéke: 12 ill. 14) kb. 60%-os valószínüséggel esünk hátrafelé futásnál(ez városban, illetve belsö terekben nem túl reális/ezt valamikor majd orvosolom/, de a szabadban, harc közben szerintem egész jó közelítés), az eredeti, 30%-os értéket kb. akkor érjük el(Heavy armorban), ha mindkét skillünk Journeyman(a középsö), vagy egy skillünk alacsony, egy pedig Expert vége felé lévö szinten van. Az elesés esélye ezután folyamatosan csökken, egészen egy beálított alsó határig - jelen esetben 5%.
    A korábban konzolból változtatható változók még mindig elérhetök, de nem javasolt a változtatásuk(scripten belül is állitom az értékeiket, tehát valószínüleg nem is érne sokat).


    Amit még elképzelhetö hogy megcsinálok, bár elötte örülnék ha valaki tesztelné egy kicsit :) :
    1. Bármilyen irányú mozgásnál elesési esély(sokkal kisebb, mint a hátrafelé futásnál) - erröl vélemény, legyen, ne legyen, csak harc közben, stb...
    2. Belsö terekben ne müködjön a mod
    3. Cipelt tehertöl függö elesés


    OBSE v0020(a korábban linkelt) továbbra is szükséges



  • Zozo0122 #41205
    Függjön még attól is az elesés esélye, hogy mennyi súly van épp nálad. Ez mondjuk 50%-os terheltségtől lassan, 75%-os terheltségtől drasztikusan nőjön:)Ez beleilleszkedik abba is, hogy ugye ha elég jó vagy már 1 páncéltípusnál akkor nem érzed a súlyát,tehát máris kevesebb súly van nálad de addig is szenvedj. Így már muszáj lesz néha kimenni a partra rákokon edzeni:D
  • gyonax
    #41204
    Elkezdtem böviteni egy kicsit a modot(föleg szórakozásképpen), és egy kis közvéleménykutatást szeretnék tartani: szerintetek hogy kéne balanceolni az elesés esélyét az Acrobatics+Athletics skillektöl függöen? Amir eddig gondoltam(ez a legegyszerübb változat):


    chance - ((Athletics+Acrobatics)/2) * heavyArmorModifier


    Itt a heavyArmorModifier akkor lép érvénybe, ha a karakter föleg heavy armort visel, akkor pedig növeli az elesés esélyét. Ha ez a formula maradna akkor két kérdés: mennyi legyen a chance alapból(azon felül, hogy nyílván állítható lesz)? Mennyi legyen a heavyArmorModifier?
  • gyonax
    #41203
    Egy alternatívát tudok felkínálni: ha van fent az Oblivionodhoz OBSE(ha nincs, akkor szerintem tegyél fel, mert pl. az Oblivion Stutter Remover, Fast Exit, stb. OBSE pluginok nélkülözhetetlenek).
    Újraírtam ugyanis a scriptet, de nem volt türelmem a beépített Oblivion parancsokat használni, amikor az OBSE lényegesen kényelmesebb(és megbízhatóbb, nem utolsó sorban). Az újraírt modot itt megtalálod: link
    Sokkal inkább javasolnám ezt a megoldást, mint az elözö hsz.-emben lévöt, ezt többé kevésbé garantálni tudom, hogy müködik(illetve ha igény van rá tudom bövíteni - nem ígérem hogy most rögtön - is: skillekhez kötött elesési esély, stb...).
    Jelenleg konzolból két változóval tudod befolyásolni a mod müködését:
    1. set OSBStumbleChance to X ,ahol X %-ban az elesés valószínüsége, csak egész szám(default: 30)
    2. set OSBStumbleInterval to X ,ahol X az a szám, amennyi másodpercnek el kell telnie miután elkezdesz hátrafelé futni, és mielött a mod ellenörzni, hogy elestél-e(default: 1.0), tehát 1 másodpercig biztonságban futhatsz hátrafelé :)
  • gyonax
    #41202
    Nos, ilyen bug az én játékomban nincs, de itt egy kicsit javított plugin, próbáld ki ezt, ha nem jó, akkor átnézem alaposabban...:
    Link
  • genndy
    #41201
    Nexus-sal lehet hogy jobban jársz, utolsó információim szerint moddb-s letöltőlinkek eléggé halottak (de lehet hogy csak a Stalkereknél, vagy azóta már helyre is rakták az összeset).
  • steweee
    #41200
    oks, köszi. ayelidet nem, másikat ismertem. de a moddb-n rajta vannak, majd megnézem ott
  • genndy
    #41199
    Az orosz: Andoran.
    Nem teljesen standalone, de amit még tudok: Ayleid Steps, The Lost Spires.
  • steweee
    #41198
    ja igen, valaki fel tudná sorolni hogy milyen nagy standalone modok jelentek meg hozzá ?

    hirtelen egy ugrik be, a nehrim. de tudom hogy volt még két nagyon jó, ebből az egyik orosz. ki akarom próbálni azokat is
  • steweee
    #41197