41716
  • Although
    #41316
    willpower és az endurance az alap skillek. Ez azt jelenti magas magicka és állóképesség. De a block is az major képzettség. Tehát már messziről faragni kell az ellent az endurance meg a túlélőképességet biztosítja. Heavy armor meg alteration együtt félemetesnek kellene legyen. Legalábbis most beleolvastam a class leírásba mik a főbb skillek. :)
  • AlucardHuN
    #41315
    Endurance-val nincs baj, mivel spellsword vagyok arra sokszor nyomtam. Meg főleg willpowert, strength magickát. A speed meg az agility hanyagolósabb volt. De hiába kelleni fog mert így elég vicces egy csapás után büntetlenül meg tudnak csapkodni.

    Ha meg van Dark Soulshoz fix azt majd megnézem, még asszem nem volt szívem letöröllni :D
  • Zozo0122 #41314
    Dark Souls :

    mindenképp adj neki még egy esélyt, van olyan a fórumon aki már 5. jére kezdett bele nemrég, 4x feladta ha jól tudom :) Aztán olyanok is vannak akik többször végigvitték már jópáran...többek közt én is :) Az irányítást jól beállítva nagyon lehet élvezni a játékot és egy idő után kézre is áll:) A laggolás pedig... kell a DS fix. Nézz körül a topicban vagy kérdezz ott segítőkészek a srácok, vagy a bannerban.

    Oblira visszatérve:

    Igen könnyen lehet, hogy erről van szó...adj az agilitynek is meg az endurancenak is jó magasra...és fejleszd a blockot is.
  • AlucardHuN
    #41313
    pajzsot* támolyog*
  • AlucardHuN
    #41312
    No igen, azért kicsit zavaró hogy pl nyomi goblin sámánok megtudnak kergetni Imperial City alatt:D Ezt a Dark Souls-t ki akartam próbállni, olyan jó kis dark-fantasy-s feelengje van, sötétben, a talpig vasban lévő kezdetben élőholt hősünkkel (tudom más kasztok is vannak mint a lovag)harcollni a holtak és démonok seregeivel. Egy bajom volt. Már attól lestem hogy PC-n milyen a billentyű kiosztás de sajnos igazából az rettentett meg hogy laggol, ami nem játék hibája csak a gépé... na majd egyszer.

    Mellesleg noob question: Van oblivionban egy olyan zavaró momentum hogy ugye közelharc van, blokkolok pajzzsal, és rossz esetben egy ütés után lehúzza a kari a pajzsok, támojog és az ellenfél elkezd combózni... én is tudok ilyet az ellenféllel de általában azonnal tudnak védekezni meg visszacsapni. Ez lehetséges hogy abból fakad hogy nem tápolom figyelmesen az agilityt? Mert ott írja hogy "balance", tehát akkor azt is befolyásolja hogy ne essek ki az egyensúlyomból. Jól gondolom?
  • Zozo0122 #41311
    Nem rossz harcrendszer volt, csak az elején könnyű, később nehéz, a legvégén megint nagyon könnyű. Én minden játékot kapásból felrakok legnehezebb szintre még akkor is ha nem ismerem...nem kell nekem kezdőfokozat meg átlagos, legyen csak jó nehéz, ha rpg-ről van szó úgyis feltalálom magamat :) itt is feltoltam maxra a csúszkát éééééééés...egy patkány volt vagy 10 ütés...WTF? Ez nem tetszett nagyon:( Magasabb szinten egy banditának 3-4 ütés voltam, ha nagy ritkán eltaláltak, ők nekem 15-20 és nekik volt rosszabb felszerelésük is. Na ez pl netto faszság. Felraktam a Francescot, felraktam vmi modot amitől 1 szintlépéshez 12 skillfejlődés kellett 10 helyett és levettem a nehézség csúszkát 70-re. Így nagyjából oké volt, nehéz volt de ésszel csinálható.

    Egyébként meg én úgy ahogy van beraknám bármelyik rpg-be a Dark Souls harcrendszerét...na onnantól kezdve ha nem tanuljuk meg összefűzni a támadásainkat és nem takarékoskodunk minden erőnkkel daedrikus páncélunk is lehet, akkor is meg tud ölni egy mezei csontváz is. Nyilván az Elder Scrolls közösség 70%-a azonnal üvöltve dobná ki az ablakon a géppel együtt a játékot, de ha harcrendszerről van szó annál jobbat még nem láttam:) Na nem gond, ha kihívás kell a harcban akkor megvárom a hamarosan érkező DS 2-t, ha pedig egy hatalmas világ kell kb. 300 játékórával akkor előveszem újra valamelyik Elder Scrolls-t. Ezzel nem azt mondtam, hogy az Oblivion szar mert a szinteződés és a harcrendszer nem sikerült túl jóra...minden másban nagyon jó a játék. :)
  • Although
    #41310
    Obli harcrendszere szerintem tökéletes modllezés volt egy valós karaktere. Volt erő, akaraterő, intelligencia, ehhez meg a képességek és ezt tökéletesen felhasználták a fajok leírására. Csak nem tudták összehangolni a kiadásra. Nem volt meg a megfelelő értéknövekedés. Szint ugrással egy ponton az ellenfelek sokkal erősebbek lettek mint te. Főleg ha nem figyeltél oda. De ha figyeltél rá akkor is előjött amit írsz. És az lett az eredmény amit írsz.
    Annyi történt kidobták az egészet és csináltak egy olyat amit nem lehet elszúrni. Ami persze unalmas lesz, de nem lesznek dühösek a játékosok. Legfeljebb az van amit egy svéd srácnál láttam aki írkál a nexuson, meg néha kérdezgetünk egymástól, az elején oda volt érte, most meg olvastam, 1 éve nem is látta milyen az eredeti már nem is emlékszik rá.
  • Although
    #41309
    Mit értesz a világ mélysége alatt?
    Csupán arra céloztam amit te megad írtál a quest kérdésben, vizuális dolgok jutottak eszedbe. Ez mutatta, neked se ugrott be jó quest. Van én is tudom, de nem ugrik be elsőre. A fantasztikus vizuális élmény feledteti a többit. Igen ebből sokat tanultak amit írsz. Ha sokat akarnék keresni én is így csinálnám.
    Nézd meg a harcrendszert, gyakorlatilag mind a skyre mind a requiem kidobta az eredetit mert használhatatlan volt, ezt a skyrés le is írta. Ilyen szinten az oblit nem kellett modolni. De pont tökéletes volt arra amit a Beth akart mindenkinek sikerélményt adott nem volt frusztráció mint az oblivonnal. Mert nem lehetett elrontani. Maga módján zseniális.
  • PiszkosFred
    #41308
    Nem kell túlbonyolítani. Ő egy vérbeli rasszista troll, aki direkt cs*szi szét az RPG-s fórumokat, és akár kérdezik, akár nem, szidja a TES sorozatot, a készítőket. Nem tudsz mit tenni ellene, mert megy sírni a moderátorokhoz, azokat meg nem érdeklik.

    Azt nem látja, hogy ugyanazt az embert szidja (akinek még a nevét sem hajlandó jól leírni, direkt), aki egyébként megalkotta a számára nedves álmokat okozó Morrowindet (modnjuk nincs egyedül vele, a világ egyik legjobb játéka, ez sosem volt kérdéses), majd készítette az Obliviont, és készítette a Skyrimet. Szerinte ez a szemétláda fejlesztő a ludas azért, mert a Skyrim olyan lett amilyen, bezzeg a Morrowind. De hogy is van ez?

    Todd Howard nem felejtett el sem programozni, sem játékot készíteni abban a 10 évben, ami a Morrowind és a Skyrim között eltelt. A világ változott meg, és nem Todd Howard, vagy a Bethesda. A világ népessége butul, a tempó gyorsul, a technika fejlődik, az emberek ezt igénylik, amit kapsz az Oblivionban, majd 5 évre rá a Skyrimban.

    Mindezek miatt olyas valakit hibáztatni, aki csak reagál a világ változásaira, hát elég nagy baromság. Ezt nem érti meg kedves Habár Úr, illetve érti, hiszen látja magán is a változásokat, csak nem akarja elfogadni. Ezért aztán kereszteshadjáratot indított a Bethesda és a TES sorozat ellen, amelynek következtében széttrollkodja a topikokat, még akkor is, ha senki sem kíváncsi a véleményére.

    A burkolt antiszemita megnyilvánulásait meg hagyjuk, az a moderátorok dolga, részemről nem mennék bele, szerinte te se tedd. Majd a házigazdák és a moderátorok lépnek, az ilyen emberekkel nem szabad szóba elegyedni, mert a rutin az ő oldalukon áll.

    Az már csak hab a tortán, hogy a Skyrimet az évtized játékának szavazták meg a játékosok. Nem ÉN, nem TE kreáltunk fejenként pár milla accot, és csaltunk, hanem a játékosok szavaztak így a világ minden táján. Ez alapján, annyira csak nem rossz ez a játék. De hiába is mondod ezt annak, aki direkt ellent mond mindennek és csak mocskolódik... Ennyit Habár úrról, és a kedves holland meg mittomén milyen "titkos über rpg-s" cimboráiról, akiket folyamatosan emleget.
  • Zozo0122 #41307
    A céh questek tényleg sokkal gyengébbek mint az Obliban, ez igaz, de a világ mélysége azért megmaradt. Egyébként az Oblivion igazi hibája egészen más volt...a röhejes szinteződés:( Az is nehezen emészthető, hogy 15-20as szint között kb sehova se mehettél, hogy ne verjen darabokba minden barlang, ayleid rom vagy várrom lakossága. Egy lichtől elfogadom, hogy alázzon a porba vagy egy többszáz éves vámpírtól...de egy goblintól pl. már nem magas szinten. Az üveg és daedrikus páncélokban rohangáló banditákról nem is szólva...mert akkor már adja el és abból máris vehet egy kis földet meg kúriát akár Skingradban is...és e miatt az egyetlen dolog miatt nem bírok modolatlan Oblivionnal játszani. Nekem a Francesco jött be szigorúan a plusz szörny mod nélkül...némelyik külalakja tényleg kritikán aluli, de egyébként nagyon jó :) Ott már oké volt az item finding is jó alacsonyra állítottam és marha ritka lett a daedrikus meg üvegcucc...kb csak a martalóc hadurak és a legerősebb vámpírok kaptak belőlük.
  • Although
    #41306
    Nekem is van egy képem rólad. :)
    Nem tudom hallottad e már. Aki a másikra azt mondja náci ő maga az :-)
    Veled ellentétben ilyen idegbeteg hozzászólásokat még nem írtam, neked volt már pár ne is részletezzük :)
    Szerintem csak zavar amit a tükörbe látsz, és másokra vetíted. Van ilyen :)
  • Calver
    #41305
    engem a múltkor ráébresztettél Although megfelelő értelmezése - szimplán úgy kell olvasni minden szövegét, mint valami paródiába hajlóan keményvonalas náciét, valamiféle még kevésbé jóképű kishitlerét.

    egy pénisz pattog a gép előtt arról, h jajj ez a játék mekkora casual szar és hogy ő (de csak ő!) mekkora keményvonalas RPG-s és nekünk igazából a lábait kellene nyalogatnunk, miközben mindenki vagy ignorálja vagy kigúnyolja? ez depresszív és elképesztően szánalmas. de...

    hitler egy butább kiadása ordít és csapkodja az asztalt hsz írása közben, amiben kioktatja az alsóbbrendű fajt végtelen bölcsességeiről, hiún fantáziálva arról ahogy a monitor túloldalán ámulattal tekint hihetetlen intelligenciájára a pórnép, majd a hsz megírása felegyenesedik a számítógépe elől, karlendítésre emeli kicsiny kezét és elénekli a hc rpg-sek himnuszát? (Age of Conan über alles?)

    lehet h nekem alacsony az ingerküszöböm, de ez szerintem kibaszottul vicces
  • Although
    #41304
    Igen, én is tudok jó questekről. Gondoltam írom de már így is elég hosszú volt. Van még a forsworn quest is. Az látszik nem fogunk egyetérteni.

    Az oblivion egységesen volt egy elfogadható szinten, nem volt egy Bioware szint de élvezhető volt, jó volt a karakterfejlesztés, jók voltak az npck, a questek is tűrhetőek, komplexen is élvezhető. És itt most nem tetszik nem tetszik szinten mondom, volt benne minden, egyszerű szinten. A skyrimba?
    A guild questek? Már nem találok olyan ismerőst aki szerint ne az oblivion céhes questjei lennének a jobbak és nem kicsit.A kreativitás eltűnt belőlük. A fősztori? Inkább hagyjuk, már sokat veséztük.Vagy a Dawnguard, nyíllal lelőjük a napot? Harcrendszer?
    Vagy az hogy nincsenek különbségek a fajok között egy nord pont olyan jó mágus mint a high elf? Vagy a crafting? Nem akarok végigmenni rajta már sokszor megtettük. És ez úgy se védhető.
    És most az alapról beszélünk, nem egy felmodolt játékról.
    Amit Alucard ír az nem egyedi érzés, ettől még nem rossz mint játék ezt eddig se mondtam. Csak nem bírom befejezni mert beleunja magát az ember. És ezzel nem vagyok egyedül. Unalmas párbeszédek, unalmas harcrendszer, unalmas fősztori. Mint év rpgje?
    Ennek már nem sok köze van, a saját maguk által készített eredeti tes lorehoz se. És ezt már egy Giskard is leírja akinek hónapokkal ezelőtt írtam ezt.
    Nem véletlen alig 1.5 évvel a kijövetel után már a régi vagy új modderek jelentős része, olyanok mint a Blood and mud készítője vagy a Xarrian vagy Arcanesmith a lorecraft alkotója vagy aki a karakterfejlesztős modot csinálta már sehol sem volt.

    Nézd meg a nexust és mindent elmond arról mi is ez a játék. A táblázattal ami arról szól a játékosok 90% kis koreai csajszit modol és élvez rá? Arányosan a Fallout NV képest jelentősen kevesebb quest mod készül. Az első 50 modba nincs is olyan mod ami a történetet bővítené, vagy javítana. Minden a látványról szól. Te nem közéjük tartozol teljesen ez biztos. Keresed benne ami jó, és meg is találod. Ehhez csak gratulálni tudok. :)

  • PiszkosFred
    #41303
    Hiába magyarázod neki, ha direkt nem akarja meglátni még azt sem, ami ott van orra előtt, mert még a végén kiderülne, hogy végig hülyeséget beszél. Inkább ragaszkodik a mocskolódáshoz, legyen az népcsoport vagy maga a játék, mindegy, csak mondhassa :)

    Az kétségtelen, hogy a gameplay és a kezelőfelület letisztultabb (és igen, egyszerűbb is itt-ott) lett a Morrowind óta, de a világ mélysége és a megtalálható rejtélyek, érdekességek ugyanúgy megvannak mind a Skyrimban, mind az Oblivionban. Csak mindehhez kell az ember is, aki erre fogékony. Ha ez nincs, akkor megette a fene az egészet, hiába is mondja magat überhc rpgsnek valaki magát.

  • AlucardHuN
    #41302
    Hát igen, röhej hogy senkinek nem tűnik fel hogy nappal alszik. No mindegy, persze az se semmi hogy engem úgy vettek fel tagnak hogy vámpír voltam, dehát a legjobb vámpírvadászok maguk is vámpírok.
  • Zozo0122 #41301
    Bocsánat 10 emberből 7-8 fut el alatta
  • Zozo0122 #41300
    Hát régen Skyrimeztem de azért ha jól emlékszem volt pár titkos küldetés...amit jó volt megtalálni vagy észrevenni. Rengeteg volt Solstheimen, Karstaag koponyája pl...ha jól emlékszem mellékquestként kezelte a játék. Aztán a windhelmi sorozatgyilkos...könnyű megcsinálni a questet, de sokan nem tudják, hogy később folytatható és akit először lecsukattunk az nem az igazi gyilkos.

    Olyan questek amik felérnek a festményessel és a hajóssal hangulatban : Hircine küldetése, a sápadt hölgy, a Forsworn összeesküvés Markarthban, vagy a közkedvelt Sanguine és a részeg ámokfutás :DD Ezeknek pl. volt mélysége. Bár oké rejtett titkokról bezsélgettünk és igaz, hogy a legtöbb beleképzelhető vagy alapos megvizsgálás után vehető észre, de én cska azt mondom, hogy sokkal több van benne mint az Obliban...Obliból azt hiányoltam nagyon, hogy megyek az erdőben éééééésss...semmmi. Ctrl+V , Ctrl + C az egész kb...sajnos. Skyrimben sétáltam az erdőben és egyszercsak megláttam egy vércsíkot a földön...követtem 2-3 percig és találtam egy trollt egy hulla mellett...megöltem és a hullánál egy kincsestérképet találtam , na erről beszélek én.

    Bár lehet, hogy épp emiatt az Obliban sokkal jobban örültem 1-1 titoknak, mert olyan kevés volt:) Morrowind meg hemzsegett tőlük, az annyira jó volt...a vadonban a farönkökben elrejtett aranyak, vízalatti grottok, stb stb...mai napig emlékszem mikor Eleidon pajzsát megtaláltam magasan a falra függesztve egy romban...10 emberből sztem 2-3 elfut alatta. Vagy ha belegondolunk, hogy milyen nehéz volt ott megszerezni a daedrikus páncélt... bár minden részben ilyen nehezen adnék az ilyen jó cuccokat. Én nem csak questekről bezséltem ám, hanem a felfedezés öröméről. Bár a Skingradi zombis ház sem quest értitek...bár tudok azt is mondani az Obliból...mint mondtam az Udyrfrykte - az quest :) Vagy van Leyawiintől messze északkeletre az erdő mélyén egy barlang ami előtt lazán elfutsz ha nem nézel körül, és a barlang előtt egy jegyzet felvételével tudod csak meg, hogy na itt küldi van...vagy ha jobban belegondolok, szerintem az Imperial Cityben élő vámpírvadász vámpír!:D magaself sem túl ismert...szintén küldetés, többféle befejezéssel.

  • AlucardHuN
    #41299
    Hát igen, az ilyen óriás itemek , gumók nem érnek fel a questekkel:) De ha már vizuális, akkor suicide troll,az még vicces is :D
  • Although
    #41298
    Ezek mind vizuális dolgok, nem questek. tudsz egy olyan questet a skyrimbe mint a festményes küldi akár vagy az Repairing the orrey vagy a hajós quest? Amennyire emlékszem egy komolyabb mellék quest van benne továbbra is a redguard women. Komolyan biztos vagyok benne Tod nem vette észre és azért nem szedte ki :-D
    Valami lelkes rpg rajongó írhata a soraikból aki nem értette meg az ukázt mit kell csinálni :-)

    Ja vannak ilyenek amit írsz, de ha belemerülsz rájössz nincs mélysége a dolgoknak. Nincsenek jó sztorik. Nézd meg mit írtál. :-) Gyakorlatilag te képzeled el mi lehet!! Persze ezek is jó dolgok, és legalább még vannak, de nem erről beszéltünk. Te elképzelt dolgokról beszélsz amik tényleg léteznek esetleg, mi meg arról milyen pofás questeket készített a Beth az obliba még. Egész azt mutatja milyen élénk fantáziád van, de ezt eddig is tudtam :-)
    Nem egyről beszélünk. Tökéletesen látható te és mondjuk benőmenő meg én, két teljesen más világ vagyunk.:) ugyanazon szón mást értünk.

    Sorolhatnám még, radiant motor, minden faj ugyanazzal a stattal kezd 100,100,100, quest hibák vámpírként fel tudsz venni olyan questet amit nem lehetne, de ezen már túl vagyunk Aki akarja érzékelni a ezt a szakadékot az felteszi a requiemet és látja. Még az istenek sincsenek rendesen megcsinálva, nincs különbség ki kit kedvel milyen fajt szeret.Persze ez már az obliba se az igazi.
    Jó az hogy bele tudod élni magad és megteremted a saját világodat. Viszont egy jó rpg kapcsán erre nem lenne annyira szükség.
    Valamelyik nap beleolvastam a requeim forumba. És Ogernek állandóan magyaráznia kell az embereknek, adott isten miért nem áld meg téged, mi miért van :) Mókás olvasni :) Az embereknek mindent a szájukba kell rágni ide vezet ez a világ amit a skyrim is képvisel :) Csak gondolkodni ne keljen :)

    Más valamelyik nap belekezdtem egy old rpgbe, húú hát igen saját magamon is le tudom mérni az eredményt. Neverwinter night, és hát már a karakterkészítést is elfelejtettem szinte. :-D


  • Zozo0122 #41297
    Akad a Skyrimben is bőven ilyesmi...igaziból pont az Oblivion az amiben a legkevesebb titkot találtam. Azért akadtak jók : óriási koponyák (jó kis díszítés a kéróba), óriás rák és mészároshal, az Udyrfrykte (kb. a Jetivel egyenlő, egy különleges láthatatlan hegyi troll)vagy pl. Skingrad közelében az a hatalmas Nirnroot az egyik tó mellett...:) De a Morrowind és a Skyrim sokkal inkább hemzseg az apró titkoktól és felfedeznivalóktól:) Skyrimben ami nagyon tetszett pl a következő: messziről látszott egy romos faház bementem...a tetejére ráomlott egy fa rá a benn élő sötételfre...és hát a hullája mellett a Lusty argonian maid egy példánya volt...valószínűleg önkielégítés közben rászakadt a plafon:DDDDDD Vagy másik romos ház: szétégett az egész kéró bementem és egy mágus hulláját találtam benn flame atronach scrollal a kezében...hát elég amatőr lehetett az idézés tanaiban:D Akad bőven titok és legenda aminek utána lehet járni:) 1-2 órát eltöltöttem azzal is, hogy Solitudeot jártam éjjel-nappal és követtem az embereket mert van egy legenda többször is említik a Skyrimben, hogy él egy hatalmas erejű vámpír a városban és igen befolyásos...nem találtam rá:( De ha már vámpír akkor látogassatok el Anga (ha jól emlékszem a nevére) vízimalomjához éjjel, mivelhogy ő is vámpír. Meglepődtem mikor egyik éjjel vörös szemekkel vágta a fát...:DDD
  • AlucardHuN
    #41296
    Jaja, ez véletlen eset, ha amott megharaptak volna kiírta volna. De ez kivédhetetlen.
  • genndy
    #41295
    Pedig létezik, és asszem még az alvás előtt eldönti a játék, hogy akkor téged mostmeg fognak harapni, tehát elég kivédhetetlen.
    Grey Prince-hez nincs sok köze, véletlen.
  • benőmenő
    #41294
    Az nem lehet, hogy a Grey prince-es questben kaptad meg a vírust?
    Mielőtt alszol próbálj egy templomot, vagy cure disease potit.
    Még sosem jártam úgy, hogy alvás közben haraptak volna kivédhetetlenül.
  • AlucardHuN
    #41293
    Jó hogy említetted a hajós questet, jópofa volt Meg jóféle kardot is tudtam szerezni. Üröm az örömben hogy a következő éjjel bárhova mentem aludni, megharaptak Előtte a Gray-prince apját rendeztem le, lehet hogy ez bosszújuk?[
  • Although
    #41292
    eldobtam az agyam mikor először megcsináltam :) Leszoptam magam mire lement akkor már a TIE moddal csináltam és biza trollok vagy 15x lefektettek mire sikerült :)
  • benőmenő
    #41291
    Az is mekkora, meg a festményes küldi is. Az ilyenek baromira hiányoznak a Skyrimból.
  • AlucardHuN
    #41290
    :) Oké ezt megnézem magamnak.
  • Although
    #41289
    Nem arra. ez egy hajó nem a kalóz hanem a másik végen :)
  • AlucardHuN
    #41288
    Jaja a Fallout-ok is jól összerakott játékok:)

    Amúgy gondolom mire gondollsz, waterfronton már többször aludtam egy csöves házban ahol két csóró lakik. De gondolom ott azért nem fertőzödtem.meg mert 2 ágyra jut 3 ember és az egy ébrenlévő miatt nem jönnek a "batman"-ek:D Meg szemezgettem velük csak akkor meg lemondhatok a gyorsutazás + a daedrák is szeretik a tüzet használlni...
  • Although
    #41287
    Igen, ez meg a fallout 3 szerintem a Bethesda legjobbjai mármint amit tényleg ők csináltak, oké a morrowind a legjobb de még ezek is jók. Magukhoz képest kihozták amit tudnak.
    Ha teheted foglalj le egy kabint a fővárosi kikötőben levő hajószálláson. :) kicsit dőlj le, és élvezd a következményeket. :)
  • AlucardHuN
    #41286
    Pedig neten kerestem erről de nem nagyon láttam erre utaló dolgot, vagy én siklottam el felette. Miután beszélltem a csajjal gondoltam is hogy de viccesek ezek a készítők hogy ilyen kis marhaságot tesznek bele (meg "epic" szokatlan questek mint a láthatalan falu, a vicceskedvű mágusok brumában, az idióta paranoiás elf stb) de hogy ezt még fokozzák is az meglepő volt :D
  • benőmenő
    #41285
    Ez most új nekem is :D
  • AlucardHuN
    #41284
    Ez a játék tele van furábbnál furább dolgokkal. Aki járt Skingaardban az biztos találkozott Falanu Hlaalu-val az alchemy shoppos dark elf csajszival. Híres enyhe necrophil fetisizmusáról, ez akkor derül ki ha Skingaardról beszéllsz vele. Nos Reggelente mielőtt kinyitná az ületet szokott tenni egy kis sétát. Kíváncsiságból követtem, és az egyik szemközti ház hátsó udvarába ment ahol pár percig állt, sétállt, majd elment onnan. Nos kedvenc elfoglaltságom esténként betörni a szaftos helyekre (a csaj boltja és a mellette lévő kovácsot már megjártam) így most megnéztem mit rejt egy polgár háza. Mivel utca felől erős a zár ezért megnéztem az említett udvart ahol volt az egyik házba ajtó lényegesen gyengébb zárral... és amikor beléptem ismerős hang fogadott... A ház tele van zombival!!! Meg egy árva csontváz van fent, az egész "hausz" porlepte és a tárgyak is szanaszét hevernek. Na mondtam is hogy WTF :D De biztos van ennél cudarabb dolgok, hiába ezért is jó ez a játék :D
  • steweee
    #41283
    cure vampirism potion - a mágusok céhénél keresd az asztalon
  • kisokka
    #41282
    Én is a bányában bújtam meg, nincs messze tőle. De az a rész tényleg brutális nagy szopacs volt
    Ráadásul addig nem is találkoztam vámpírokkal, hanem amit korábban említettek, egyik reggel arra keltem, hogy éjjel valaki belecumizott a nyakamba...Elsőre poén volt, de egyre jobban kezdett zavarni az egész, ekkora szopatást ritkán élek meg egy játékban
  • SzirmosSzisza
    #41281
    Nekem az rémlik repkedhetsz, de csak este és ha esetleg nappal van gyors fedezéket kell keresni. A banya környékén meg mintha lett volna egy bánya és ott bújtam meg. Amúgy a T gombbal tudsz időt átugrani, akármennyit.
  • Stonee
    #41280
    végigcsináltam a vámpír gyógyítós küldetést, nagyon nagy szopás volt. idegesítő nagyon. nem járkálhatsz ugye nappal, mert fogy az életerőd. mivel fogy az életerő nem várakozhatsz nyilt helyen, nem lépkedhetsz a nagytérképen a helyszínek között... Melisande nevű banyának összeszedtem az összes dolgot az ellenszerhez, mondja 24 óra kell neki, amíg megcsinálja.két probléma adódik ezzel. az egyik hogy utána minden ok nélkül megtámad. ez egy bug. ha leütöm csak elájul, és utána szóba is áll velem, de utána láthatatlanná válik és kimegy a viskóból... a másik hogy éppen nappal értem ide (mentések mind adottak, nem tudok visszalépni) és nem lehet a viskóban várakozni. kint sem, mert fogy az életem, nem lehet átmenni másik helyszínre, mert fogy az életem. és ha ez nem lenne elég, a banya bugos. hát ez összejött.
  • Fantusz
    #41279
    Vicente Valtieri az illető vámpír, felajánlja a "sötét ajándékot".
    Nem köteletző elfogadni, igent mondani addig van lehetőség, amíg Vicente él (és D.B tag a karakter)
  • LaliK
    #41278
    Én direkt a Dark Brotherhoodban a vámpírtól kérdezősködtem hogy, hogyan lehetek vámpír és ő is csinált velem valamit, ha jól emlékszem. (Elég régen játszottam már, de már megint megjön a kedvem :D Egy csomó dologra már nem is emlékszem.)
  • Fantusz
    #41277
    Harc közben elkapott kórság könnyen gyógyítható, fontos, hogy ne aludjon addig, amíg a kórságot hordja a karakter. (cure disease itóka, templom oltár szent hely lehet a gyógyír - a hatéást ellenőrizni ajánlott)
    Az Oblivionban van némi esély alvás közben megkpni a kórságot, ilyenkor menthetetlenül vámpírrá változik a karakter.
    Egyetlen ilyen eset történt nálam a nagyon sok végigjátszás alatt, s még a visszatöltések sem segítettek, bárhol próbált aludni, mindíg vámpírként ébredt a kari, még olyankor is, amikor IC kikötőjében, a napon szunyókált az egyik koldus vackán
    Százalékosan így fertőződni nem túl magas eséllyel lehet így, de a lehetőség benne van a játékban.
    Bérgyilkosokhoz passzol legjobban a vámpír lét, az éj sötétje alatt osonva bónuszokat kap a vámpír, a D.B. tagjaként még a békés átváltozás lehetősége is megvan egy ideig.