41716
  • gyonax
    #41196
    Most nincs fent nálam a játék, de 1-2 napon belül, ha addig nincs válasz, akkor meg tudom nézni a scriptet :)
  • steweee
    #41195
    itt :

    http://oblivion.nexusmods.com/mods/3317/?

    vajon hogy lehetne belepiszkálni hogy jól múködjön nálam ?
  • steweee
    #41194
    elkezdtem megint játszani vele, felmodolva. ha érdekel vkit a dolog, szivesen írok róla. nagyjából 3 éve tervezgettem ezt, de csak kb egy éve van jó erős gépem hozzá, vkszont időm meg nem volt

    ami viszont érdekelne ha tud vki segíteni, hogy a stumble while running backwards mod nálam úgy múködik, hogy saját magától is elesik ha állok időnként

    találkozott már ezzel vki ? mert biztosan nem kellene ezt csinálnia, amúgy jó az 5let hogy nem lehet csak úgy teljes gőzzel hátrafelé szaladgálni és nyilazni közben...
  • szeretemasajtot
    #41193
    Köszönöm szépen a válaszokat! :)) kastélyokban még nem néztem
  • genndy
    #41192
    Nemesemberek piája, úgyhogy gazdag helyeken, kastélyokban nézelődj (mert lopott is jó), vagy 'gazdagabb' kereskedőknél. Imperial Cityben a sok bolt között biztos találsz valamelyikben.
  • Fantusz
    #41191
    Cyrodiic Brandy
  • szeretemasajtot
    #41190
    Sziasztok! Új vagyok itt. Lenne egy kérdésem tőletek a játékkal kapcsolatban, és megköszönném ha segítenétek! Van egy küldetés amihez Cryodiili párlatot kéne szerezzek. Nem tudjátok esetleg h honnan tudok ilyet szerezni/venni? Sok fogadót, kocsmát és néhány alkímiai boltot bejártam már, de egyenlőre sehol nem találtam. Ha tudtok nekem segíteni ebben,akkor előre is köszönöm szépen! :))
  • totya4
    #41189
    Moddal nem gond, van is fent nekem olyan, csak érdekelt hogy mod nélkül hogy lehet... kösz.
  • Fantusz
    #41188
    Az a mod hiányossága, ha valamit oda kelle adni az NPC-nek, és a modder nem dolgozta ki annak a lehetőségét.
    Bérgyilkosok mérgezett almával is tudnak ölni, ha azt a célszemély zsebébe csempészik - idővel megeszik azt.
    Fegyver, páncél átadásában nincsen tapasztalatom, soha nem mászkáltam kisérővel, a néhány küldetésben csatlakozót leszámítva, azoknak meg többnyire megvolt az alapfelszereltsége, a civileket meg jobb volt harcon kívül hagyni (előbb kitakarítani a dungeont, aztán oda vezetni az NPC-t)
  • SaGa
    #41187
    Pedig szokott. Ha nem, tedd fel a CSR modot, azzal menni fog.
  • genndy
    #41186
    Pedig működnie kellene, mert pl. bérgyilkolni is lehet a 'fordított lopással'.
  • totya4
    #41185
    Kipróbáltam, azt mondja "zsebmetszés közben nem pakolhatsz tárgyakat a tárolóba..." Szóval nem működik.
  • totya4
    #41184
    Nem valami erényes módszer, modoknál írják sokszor természetességgel hogy add oda ezt a tárgyat a társnak... van olyan amelyiknek tényelg van komoly felszerelés-megosztó menüje, de van amelyiknek nincs... kösz!
  • koschwarz
    #41183
    fegyvert: ha nincs fegyvere, és éppen megtámadnak titeket, akkor ha ledobod a földre, elvileg felveszi.
  • SaGa
    #41182
    Belelopod a zsebébe?
  • totya4
    #41181
    Hogy lehet mod nélkül tárgyat átadni egy társnak?
  • totya4
    #41180
    Kipróbáltam, valóban, viszont egy tárgyra csak egy hatást tudok rakni... így aztán nem feltétlen kapok erősebb tárgyat mint amit fellelek, hiszen amit találok, azon lehet 3-4 féle hatás is nem kis értékkel.
  • totya4
    #41179
    Mégpedig azért nem okoz hibát, mert 100-as jósági fokkal bír. De ha feljavítom 125-re, már egyből nem működik jól a tárolás.
  • totya4
    #41178
    Így akkor túl könnyű.. de kösz. :)
  • genndy
    #41177
    Nem, bármilyen fizikai sebzést (varázslatot nem!). Tehát öklöt, kardot, buzogányt is.
  • totya4
    #41176
    "Sebzés visszatükrözése" tárgytulajdonságnál, csak azt a sebzést tükrözi vissza, amire a tárgy vonatkozik? Pl. vasököl gyűrű, ami az ökölharcot erősíti+visszatükrözi a sebzést, akkor csak az ökölharci támadás sebzést tükrözi vissza?
  • totya4
    #41175
    Nem az okozza a hibát hogy túl sok tárgyat rakok a ládába, hanem hogy bizonyos tárgyakat rosszul kezel. Az az érdekes, ha ugyanazt a tárgyat ami hibát okoz importálom a játékba, az már nem okoz hibát.
  • genndy
    #41174
    Igen, ismert hiba. Semmi nem tűnik el, csak ha túl sok van benne, nem látod mindet. Pakolj több ládába és kész.
  • totya4
    #41173
    Mondjuk én súly-modot használok értelemszerűen, tehát a ládákban való tárolás annyira nem izgat, de még így is félrerakok néhány páncélt/fegyvert, ha mondjuk esetleg később tudnám fejleszteni, meg hát a súly modnak is van egy korlátja.

    A gond az, hogy a tárolás rész bugos, tehát belerakok cuccokat a ládákba, nem mindig jelenik meg benne az, amit beleraktam. Ez nem random, tehát állást visszatöltve, ugyanazokat berakva ugyanaz nem jelenik meg azaz "tűnik el". Az érdekes hogy ha elkezdek beledobálni más tárgyakat, akkor a "más" nem jelenik meg, de egyszer csak megjelenik az, amit beleraktam eredetileg :) Sokan szerintem észre sem veszik ezt a bugot, mert az ember nem is gondolná azt, hogy belerak valamit egy ládába, az nem tárolódik megfelelően.

    Az Unofficial Oblivion Patch leírásában írják hogy ez egy ismert hiba, ami elvileg javítható azzal ha mindent kiveszek a ládából, de nem igazán működik. Ez egy elég köcsög hiba.
  • BBalee
    #41172
    A kitartás növelés harcos karaktereknek való varázslat, a láthatatlanság meg a tolvajoknak jó.
  • totya4
    #41171
    Kösz a válaszokat!

    Az egyedi varázslatok nem nagyon izgatnak, mivel alapvetően nem mágus vagyok, hanem harcos... :)
  • Fantusz
    #41170
    Úgy emlékszem, ezeket az épületeket nem kell megvásárolni, csak megtalálni, igaz a berendezés már nem ingyér van.
    A torony valahol fönt északon, a hegyek között a semmi közepén található, berendezés után lehet teleportálgatni a mágus céhekbe és az egyetemre, ezzel együtt nem tudtam megszeretni.
    Picit beragadtunk az enchant oltáraknál, pedig ezek másodlagos fontosságúak a spell making oltárak mellett.
    Spell making oltáraknál lehet egyedi varázslatokat készíteni, ami egy pure mage-nek hasznos, fontos, az enchant oltáraknál tárgyakat lehet mágiával felruházni, ami ugyancsak hasznos, de ha ehhez hozzátesszük, hogy a grand lelkek is gyengébbek a (17. szint fölött szerzett) Sigil köveknél, s az Oblivion-kavicsokhoz oltár sem szükséges, átértékelődhet az enchant oltárak jelentősége.
    Feltételes mód, mert nem kötelező a főküldetéssel foglalatoskodni, s akkor Sigil kövek nélkül kell megoldani a bűbájolásokat.
  • genndy
    #41169
    Ha megveszed a Frostcag Spire-t (Fagyszirt Orom), abban van enchant oltár. De elég sokba kerül a berendezése. Viszont ezzel kikerülheted az egyetemet.
  • Fantusz
    #41168
    Az egyik hivatalos plugin valahol északon egy varázsló tornyot ad a játékhoz, ott, ha megvásárolod lehet enchant oltárad az egyetemen kívül, illetve vannak modok, amelyek lehetőséget adnak akár a házadban felállítani enchant oltárt.
    Utóbbira példa a Lost Spires, bár ez egy hosszú küldetéssorozat, sok érdekes lootal, s köztük lesz hordozható enchant oltár is.

    A Sigil kövek is sok lehetőséget adnak tárgyak mágiával felruházására, tulajdonképpen azok adják a legerősebb hatást, de szintezve vannak, a legerősebb Sigil köveket 17. szint fölött kapod, s azokhoz oltár sem kell.
  • totya4
    #41167
    Oké kösz :)

    És alapjátékon kívül? GOTY és az official DLC-k fenn vannak.
  • genndy
    #41166
    Minden így igaz, kis kieg: az Oblivion kapuk kinyílásához a főszálban el kell jutni egy darabig, mert a játék elején még nincsenek, de csak azokból lehet a Sigil köveket megszerezni.
  • Fantusz
    #41165
    Az alapjátékban az enchantoláshoz előbb be kell jutnod az egyetemre (Mages gulid küldetések, minden városban meg kell csinálnod az ajánlásokhoz szükséges feladatokat).
    Enchatolni oltáraknál lehet, ami az alapjátékban csak az egyetemen található, vagy modolni kell.
    Oltár nélkül is van lehetőség fegyverek, öltözékek felruházására, Sigil kövekkel.
    Ezeket a köveket kell elvenni a tornyok tetején, hogy bezáruljon az Oblivion kapu, s lehet picit csalni is vele (gyorsmentés a kő elvétele előtt, s ha nem tetszik a kapott kő, visszatöltés...)
  • totya4
    #41164
    Fegyverekre tűzsebzést ilyesmit lehet valahogy rakni? Gondolom lélekkő tölti akkor is. Ugyanígy páncélt felvértezni plusz opciókkal?
  • totya4
    #41163
    Betöltőképernyőm mén még nem láttam, mindenesetre működik :)
  • Calver
    #41162
    fuck yeah Havok engine!

  • genndy
    #41161
    Nem találod meg a gombok között, a tippeknél szokott lenni a betöltőképernyőn.
    Blokk+Cselekvés (Eredetiben tehát Jobb egérgomb+Space)
  • totya4
    #41160
    A beállítások között nincs bocsánatkérő kombináció, legalábbis én nem láttam. Nekem nincs olyan varázslatom, amúgy sem vagyok túlzottan varázslós fajta. Nekem elég állandó kísérőm van, a fighter stronghold-ból a tiszt... Koronássá tettem hogy ne haljon meg, meg képes a cuccai javítására is.
  • Fantusz
    #41159
    Ez nem így van, ha véletlenül megütsz valakit, létezik egy "bocsánatkérő billentyű kombináció", s ha az illető egyébként kedvel felhagy a támadással.
    Le is nyugtathatod a felbőszült társat (illusion varázslat), s az Oblivionban nincs álladó kisérő, a néhány alkalom között azok a problémásak, amikor a társ nem koronás, s életben kell tartani (Martin a brumai kapuk bezárásánál - ha ott Martin meghal Game Ower)
  • totya4
    #41158
    Hasonló probléma, bár ez nem rejtett, ha társad van, nehéz úgy csépelni, hogy közben ne üsd meg a társadat, főleg ha az ellenség valami testetlen izgága szellem, és ha ez akkor történik, amikor már elhunyt az ellenség, akkor rád támad a társ, és nincs menekvés... muszáj kinyírnod.
  • TokraFan
    #41157
    Mindenkinek köszönöm a segítséget!
    Látszik, hogy profik vagytok, valóban az lesz a probléma, hogy véletlenül megölhettem egy katonát a harcban. Erre nem figyeltem...
    Leültem a büntetést, mostantól vigyázok erre is.