41716
  • PiszkosFred
    #41276
    Hat nem konnyu vampirkent a TES IV-ben, az hetszentseg, de az sose baj, ha van extra kihivas. Egy ideig jol el lehet vele szorakozni, ha "beleeli" magat az ember. Aztan meg johet a cure, na az sem ket perc mondjuk, de valamit valamiert.
  • LaliK
    #41275
    Én pl. nagyon örültem neki, de aztán rájöttem hogy megégek a napon és inkább visszatöltöttem egy régebbi mentést :D (A küldetések nagy részét nappal lehet intézni csak, ha nem akarsz betörni házakba stb.)
    Azóta nagyívben kerülök mindent ami vámpírral kapcsolatos :D
  • PiszkosFred
    #41274
    Vagy felfogod a vampirizmust inkabb "aldasnak", mint sem "atoknak", es kielvezed minden elonyet :)
  • benőmenő
    #41273
    Skingrad-i kastélyban kell érdeklődni, ha jól emlékszem.
  • genndy
    #41272
    Ha már átváltoztál, nehezebb a dolog, figyelhettél volna a jelekre, de így is ki lehet gyógyulni.
    Fogadókban érdeklődj, vagy rögtön a Mágusegyetemen.
  • SzirmosSzisza
    #41271
    Igen, ki lehet belőle gyógyulni. Keress rá neten, van szép leírás hozzá, de talán játékban is írja mit kéne tenni.
  • Stonee
    #41270
    Chorrol-nál van egy Fort Camara nenű hely, ahol vámpírok vannak. bementem oda, le lett ütve mindenki. erre pár napra rá alvás után kiírja hogy vámpír vagyok.... van erre ellenszer?
  • Szaruman
    #41269
    Sztem van olyan mod, amivel kap.
  • SzirmosSzisza
    #41268
    Na úgy döntöttem inkább előröl kezdem. Stealth maget lehet csinálni? Mármint lopakodás megvan (biztos van rá valami spell is), de gondolom a spell nem kapsz szorzót, ha rejtőzve lövöm.
  • totya4
    #41267
    Ami miatt én áttértem, az a következö volt: a csak BAIN formátumú becsomagolt modoknál...[/i]

    Hát igen, ahogy írtam is, nekem egyetlen mod volt amit nézegettem amihez kötelezően kellett volna, de azt nem tartottam létfontosságúnak, így megúsztam. :) Az is lehet, hogy azért sem csinált omod telepítőt a mod készítője, mert a modjához aztán kötelezően bashed patch kell, amit persze csak a WB tud.

    Amúgy ha a TMM egyszer kikupálódna használhatóvá, az nem lenne rossz, mert tud omod2 formátumot, ami tulajdonképpen sima zip, tehát később könnyen módosítható mod manager nélkül is. A Saga által ajánlott Mod Organizer sem lehet rossz, ahogyan a program elméleti működését leírta.

    A sima zip-es modokhoz... amiért annyira neked tetszik a WB én meg azt mondom, hogy nincs értelme, mert tulajdonképpen a belőle készült omod (vagy omod2) annyiból lesz más a ziphez képest, hogy tartalmazza a modhoz szükséges alapvető infókat, milyen fájlokat telepítsen, rövid leírás stb. tehát áttekinthetőséget és telepítési infókat tartalmaz, amit amúgy is meg kéne csinálni, és ha egyszer megcsináltad, többet dolgod nincs vele. zip-nél, ha mondjuk tipikusan több mod változat van egyberakva (lusta fejlesztő) akkor úgyis szét kéne szedjed a zipet és újrarakni a neked szükséges fájlokkal, tehát munkát nem spórolsz vele. Kivéve ha a WB (Wrye Bash) szintén tud úgy telepíteni zip-ből hogy adott fájlokat/könyvtárakat. De ezzel akkor is ugyanúgy munka lenne, csak az infót akkor máshol tárolja el, nem magában a mod fájlban.
    A TMM (még hulladék) tud olyan nyalánkságot, hogy mint az NMM (mindig is hulladék volt és az is lesz) képes lekérni a nexusról a mod infókat, tehát egy omod infót nem tartalmazó zip modhoz is rögtön megvannak a rövid infók akár minta képpel is. Persze az igazi az, ha a mod készítője eleve berakja a zip-be az omodhoz szükséges átalakítási infókat, ekkor használhatod mint sima zip-et is, hiszen sima zip.

    Amúgy valamelyikőtöknek ha van ideje, akkor képi megjelenítésű tutoriálként illusztrálhatná hogy néz ki mikor mondjuk egy bashed patch "nem jó" tulajdonságot adott egy tárgynak, ezt honnan látni, minek kellene ott lennie, és hogy lehet javítani... :) Már csak hogy okosodjunk is valamit...
  • gyonax
    #41266

    Wrye-Bash: van benne ugyan mod telepítő rész, de közel sem olyan jó, mint az OBMM. Ezzel együtt ez is nélkülözhetetlen ha sok modot használsz, de nem telepítőként.

    Az, hogy melyik a jobb, az annyira ízlés kérdése, hogy én igazából ezen nem fogok vitatkozni, én leírtam, hogy személyesen miért preferálom a WB telepítöt: lényegében bármilyen .zip formátumot kezel, nem kell omoddá alakítani(ami persze valóban nem nagy probléma). A kevésbé elterjedt BAIN wizados megoldások pedig szerintem simán vannak egy szinten a scriptelt omodos telepítökkel, csak hát pont ez a probléma velük: kevésbé elterjedtek. Ami miatt én áttértem, az a következö volt: a csak BAIN formátumú becsomagolt modoknál(ha megnyitod a zipet akkor ilyesmi mappákat tartalmaz "XX mappanév", ahol XX 00-tól nö felfelé), ha a mod készítöje nem tesz közzé omodhoz alakításhoz scriptet, akkor elég körülményes az átalakítás, a másik irányban, eddig legalábbis könnyebb dolgom volt. Ez persze nem azt jelenti, hogy a WB jobb megoldás lenne, de számomra, mivel szeretek minél kevesebb programot használni(még ha elsöre nem is így tünik :) ) ez a kedvezöbb.


    Ha tényleg biztos akarsz lenni abban, hogy minden azt a tulajdonságot kapta, amit szeretnél (annak a modnak a beállíátsait fogja pl egy fegyver vagy páncél, spell, bármi kapni, amit akarsz), akkor egy TesxEDIT-tet is futtatni kell és szükség esetén a Bashed patch mögé még egy saját javító esp-t is készíteni.


    Ezt a részt már én is említettem: manapság már én se szeretek megbízni egy konkrét programban, föleg nem ha van mód az ellenörzésre, és a TES4Edit pont ilyen megoldás, bár megjegyezném, hogy az általam használt modoknál türhetö(mondjuk 80%-ban) helyes Bashed Patchet készített a Wrye Bash, ennek ellenére én is elszórakoztam saját javító .esp készítésével.


    totya4 a korábbi kérdésedre a válasz: ha több mod felülír egy adott fájlt, akkor a telepítés sorrendjében fogja visszaállítani a fájlokat, ami viszont hasznos, hogy ilyen esetben szépen kiemeli azokat a modokat, amelyek ugyancsak használják az adott fájlt, tehát kézzel tudsz javítani, ha kell.
  • totya4
    #41265
    Hali!

    OMOD: igazán jól csak az OBMM kezeli. Az valóban pontosan nyílvántartja, hogy melyik mod melyik fájljával melyik mod melyik fájlját írta felül és ha leszeded a modot, tudja, hogy melyik fájlt kell helyette visszatenni.

    Az OBMM mást nem is tud kezelni, ez a natív formátuma. Az nem igaz, hogy tudja leszedés esetén mit kellene a helyére raknia, ha az adott fájlt több mod is felülírta - tapasztaltam. Ennek ellenére én egyedül ezt a programot találtam eddig megbízhatónak.

    Wrye-Bash: van benne ugyan mod telepítő rész, de közel sem olyan jó, mint az OBMM. Ezzel együtt ez is nélkülözhetetlen ha sok modot használsz, de nem telepítőként.
    Ezzel kapcsolatban majd vitatkozol gyonax-al :)

    Ha tényleg biztos akarsz lenni abban, hogy minden azt a tulajdonságot kapta, amit szeretnél (annak a modnak a beállíátsait fogja pl egy fegyver vagy páncél, spell, bármi kapni, amit akarsz), akkor egy TesxEDIT-tet is futtatni kell és szükség esetén a Bashed patch mögé még egy saját javító esp-t is készíteni.

    Hát ennyire azért én nem folytam bele, én nem a játék írója vagyok, hanem játékos :) De annyiból szimpatikus a véleményed hogy nem azt mondod hogy van egy csodaprogram ami mindent megold, hanem ha biztosra akarsz menni, csináld meg magad. Eddigi életemben is mindig azt tapasztaltam, hogy tényleg az a legbiztosabb :)
    Hiszen a lényeg az, hogy többszörös felülírás esetén az isten és semmilyen program nem mondja meg hogy mi a jó neked, azt csak te magad tudod.
    De tulajdonképpen most azt írtad le, még ha nem is tudatosult benned, hogy a Wrye-Bash egyetlen igazi előnye, a Bashed Patch sem tökéletes, kézi korrekcióra szorul, amit egy átlag játékos nem tud elvégezni (és nem is akar). Most így az rémlik, hogy a fallout 3-nál mikor próbáltam, ilyen "bashed patch" eredményét megnézve bizony tesxedit-es ránézésre elég hülyeségeket csinált, volt aki játék közben tapasztalt hülyeséget ha ezt az összegző javítást elkészítette és használta, legalábbis fórumon ezt olvastam.

    A mod organizert nem próbáltam, de félek tőle hogy kapásból találnék abban is egy tucat hibát ami elvenné tőle a kedvem. Amúgy aktuálisan nem játszom az Oblivionnal, csak azért került szó eszmecserére itt, mert offtopik lett volna egy másik topikban.

    Kösz az infókat :)
  • SaGa
    #41264
    Nem kötelező, csak javasolt. Minden modban van hiba, következetlenség, azt így ki tudod javítani magadnak úgy, hogy nem kell a modról lemondani.
  • steweee
    #41263
    fú, ez tényleg jó leírás volt. viszont kérdésem az., valóban van értelme ezzel ennyit pöcsölni ? én is használok modokat, elég sokat kipróbáltam már, de nemn igazán volt szükség ilyen tudományra

    ha tudom hogy pontosan mit akrok módosítani a kedvemre, ahhoz keresek modokat, kipróbálgatom egyenként, és amelyik tetszik azt egy valódi végigjátsáshoz meghagyom

    mivel tudom mi mit módosít, így nem lesz ütközés mert mindenből csak egyet telepítek, vagy ha nem tetszik vmi akkor kikapcsolom és úgy rakok fel egy hasonló másikat
  • SaGa
    #41262
    Úgy tűnik van itt némi kavarodás az egyes programok szerepe körül

    OMOD: igazán jól csak az OBMM kezeli. Az valóban pontosan nyílvántartja, hogy melyik mod melyik fájljával melyik mod melyik fájlját írta felül és ha leszeded a modot, tudja, hogy melyik fájlt kell helyette visszatenni.

    Wrye-Bash: van benne ugyan mod telepítő rész, de közel sem olyan jó, mint az OBMM. Ezzel együtt ez is nélkülözhetetlen ha sok modot használsz, de nem telepítőként.

    BOSS: indítási sorrend beállító. Nem tökéletes, mert a modoknak csak egy részét tartalmazza az adatbázisa, de folyamatosan bővítik így egyre jobb lesz.

    Ha - amennyire lehet - stabil játékot akarsz, akkor a következők szerint érdemes eljárni (Oblivion, Skyrim, Fallout3-ak esetén):

    Felrakod az alapjátékot, kiegészítőket (DLC), gyári patcheket. Ez lesz a kiindulási alap.
    Beizzítod az OBMM-et (vagy ami ennek megfelelő a többiben), felrakod a modokat, amiket használnál. A sorrend majdnem (de nem egészen) mindegy. Ha valamelyik mod egy másikra épül, akkor először az alapját kell felrakni, majd az őt kiegészítő-módosító modot.
    A BOSS-szal beállítod a betöltési sorrendet. Ez után általában még kell kézzel is csreberélni a stabilitás miatt, ezt már érdemes a Wrye-Bash-sal megcsinálni. Ez ugyanis mutatja, hogy melyik mod nincs jó helyen. Ha valamelyik modnak a kis négyzetében narancsos-rózsaszínes a háttér, akkor annak a masterei nem abban a sorrendben vannak beállítva, ahogy azokat a modder használta. Ez lehet, hogy nem okoz gondot, de jobb a békesség. Azaz a "masterek" sorrendjét kell módosítani. Ha már minden mod zöld, akkor minden sorrend jó. Ez után jöhet a Bashed pach készítése. Azért nem korábban (és itt jön a válasz az 5. kérdésedre), mert ez úgy dolgozik, hogy az azonos objektumoknál a legutolsó előfordulás adatait illeszti be, a korábbiaké elvész. Azaz ha egy modban létező változásokat mindenképp használni akarsz, akkor azt kell a sor végére tenni még a Bashed Patch elkészítése előtt.

    A 4-es kérdéseder: A leveled list olyan gyűjtő, amibe belepakoljuk az egyes objektumokat (pl könnyű páncélok) beállítva, hogy milyen szinten melyik és milyen paraméterekkel kerülhet pl egy NPC felszerelései közé) és a program ebből választ futás közben az NPC legenerelásakor. vagy a boltos árukészletének létrehozásakor, vagy a barlangban a láda megtöltésekor. Nem konkrét tárgyat rendelnek a ládához vagy az NPC-hez, hanem a LightArmor nevű leveledlist-et, amiből választ maj. Az egyes modok ezeket a listákat módosítgatják és Bashed Patch nélkül a legutolsó által beleírt tárgyakból lehet majd választani. A Bashed Patch-be viszont belekerül az összes olyan tárgy, amit valamelyik mod hozzáadott. ennek azért hátránya is van, mert ha egy mod pont az ilyen lista szűkítését célozza meg, a Bashed Patch-be bele fog kerülni az is amit a modder nem akart ott tartani. Ezért kell a következő lépés is:

    Ha tényleg biztos akarsz lenni abban, hogy minden azt a tulajdonságot kapta, amit szeretnél (annak a modnak a beállíátsait fogja pl egy fegyver vagy páncél, spell, bármi kapni, amit akarsz), akkor egy TesxEDIT-tet is futtatni kell és szükség esetén a Bashed patch mögé még egy saját javító esp-t is készíteni. megjegyzem: A Bashed Patch helyett jobb a TesxEdit használata. Azzal is össze lehet kombinálni esp-ket és biztosan olyan lesz, amilyet akarsz. Persze ehhez érteni kell az ESP fájlok szerkezetét némileg, mi mit jelent, mi az ami fontos változtatás, mi az, ami figyelmen kívül hagyható. Ha sokféle modot kombinálsz össze, akkor el kell döntened, hogy mely mod lesz a "vezérfonal", annak a nehezítéseit vagy könnyítéseit akarod érvényesítani, és a többi változtatást egyszerűen kihagyod, felülírod. Így lehet olyat is csinálni, hogy egy loot nehezítő (kevesebb, kisebb értékű cuccot lehet a ládákból kinyerni) mod hatását bizonyos pontokon egy másikkal felülírod és spéci ládákban még az eredetinél is ritkább, drágább, hatásosabb tárgyat teszel. Vagy egy mod emeli a sebzéseket és a páncélok védelmét is (pl Skyrim: Requiem), de neked ez nem tetszik, erősebb fegyvereket akarsz, de alap páncélvédelemmel (vagy fordítva), akkor a saját patchedbe átemeled az alap játékban használt páncélokat, ezzel felülírva a mod értékeit. A mod többi hatása érvényesülni fog, ami nem tetszik, azt meg kijaítottad. Fontos: soha sem a mod esp-jében módosítunk, minden változtatásra saját esp-t kell készíteni.

    megjegyzem: a problémák jórésze elkerülhető, ha a Mod Organizert használod az OBMM helyett. Ez nem ír a játék könyvtárába semmit. Minsen modnak saját könyvtárat csinál, ott tárolja. Amikor a modok sorrendjét (nem az esp-két, hanem a modokét!) változtatod, pontosan nyomon tudod követni, hogy melyik mod melyik fájlja "mit ír felül" és őt "mi írja felül". Azért az idézőjel, mert tényleges felülírás nincs, a modok sorrendje a döntő. Amelyik később van a sorban, az lesz az azonos nevű fájlok közül betöltve. A Mod organizer kezeli az OMOD scriptjeit is, ha a megfelelő kiegészítőt is ráteszed, rá lehet kérdezni vele a frissítésekre, be tudod mellé állítani a wrye bash-t, BOSS-t TESxEdit-et, nifskope-ot... ezeket a Mod Organizeből kell indítani. Ez egy "virtuális környezetet" hoz létre a telepített modokkal a belőle indított program számára. Az úgy látja, mintha az egyes modok fájljai ténylegesen a Data könyvtárban lennének. Azok, amelyek modok sorba állításával meghatározott utolsó fájlok. Azaz, ha valamelyik textura, mesh, script, bármi egyéb nem működik, semmi mást nem kell tenni, csak a szükséges fájlt tartalmazó modot az Organizerben a sorrendben lejjebbre kell húzni. Ez nem befolyásolja az esm-esp fájlok betöltési sorrendjét, azokat egy másik "ablakban" lehet tologatni. Ez a "sorrend" az egyéb fájlok "felülírási" sorrendjét befolyásolja.
  • totya4
    #41261
    Hali!

    1. Az omod nem túl gyakori, visszaalakítani nem túl nagy gond. Viszont az omod szerintem jobbára a könnyebb telepítés, azaz a telepítő script miatt van (főleg nagy modoknál), a Wrye Bash le tudja kezelni az omod telepítő scriptjét (ami lehet vagy 5 féle programozási/szkript nyelven?) Az az érzésem nem, hiszen ha le tudná, akkor ismerné az omod formátumot is közvetlenül. Tehát akkor pont a nagy, szkriptelt telepítésű modokkal nem tud mit kezdeni?

    2. Ez a felülírósdi jól hangzik, de ha mondjuk 4 mod írta felül ugyanazt a fájlt (pl gui felület fájlt, előfordul) akkor vajon melyik mod fájlját teszi vissza a helyére, főleg ha nem a legutolsó modot törlöm le ami felülírta az adott fájlt?

    4. Nem tudom mi az a levelled list, de szerintem ha bizonyos dolgok felülírják egymást, akkor azok mindenképp felülírják egymást, ezen semmilyen patch nem segít. Esetleg mutass példát... Azt tudom elképzelni hogy van olyan adatbázis ami egyszerre íródik felül, viszont bashed patch-al lehetőség van egybegyúrni több részlet változását. Persze ezzel is előállhat olyan eset, hogy vannak közös felülírási pontok, azaz nem minden mod fog úgy működni ahogy kitalálták.
    pl. (A: adatbázis)
    egyik mod:
    A1: 45
    A2: 55

    másik mod:
    A2: 30
    A21: 40
    A22: 60

    Egybe lehet gyúrni, de az A2 nem lesz oké...

    5. Szóval akkor a híres Bashed Patch-hoz ugyanúgy kell a BOSS? Ez érdekes. Azt hittem a bashed patch az ütközések kezeléséért felel, de ezek szerint csak egy részéért, és a mod sorrend továbbra is fontos.

    6. Nekem szimpla kilépés nem nagyon volt. Amúgy az OBMM-ben van savegame manager, abban látszik, hogy melyik mentés milyen modokat használ, és jelzi azt is, melyik nincs benne, ami amúgy kellene. De ettől elszállni nem szokott, csak szól az elején a játék hogy valami hiányzik...
  • genndy
    #41260
    Megnézed a naplódat.
  • SzirmosSzisza
    #41259
    Van valakinek arra tippje, hogy mit lehet tenni, ha valaki 2 év után próbálna visszatérni régi mentésére? Konkrétan semmire se emlékszem már, mert rég volt, talán védőket gyűjtöttem épp valami ostromra és most a hegyekben tartok 1 kolostor felé, de nagyon homály van :D
  • gyonax
    #41258
    BOSS-t használok Wrye Bash mellett, Wrye Bash nem váltja ki a BOSS funkcionalitását(söt a programon belül külön gomb van aBOSS futtatására :) ). A Bashed path garantálom neked, hogy müködik, de ha tesztelni szeretnéd, akkor a készített Bashed Patchet TES4Editben megnyitva láthatod, hogy mit csinál. Mivel szerintem egy kicsit félreértjük egymást, leírom, hogy én hogy használom a mod telepítö/karbantartó programokat.

    1. Nem .omod formátumú mod letöltése(vagy omod visszaalakítása .zippé) - ez az egyetlen hátránya a Wrye Bash használatának


    2. Wrye Bash-ben a modok telepítése(Mod Installers menüpont). Mi ennek az elönye? Minden mod fájljai nyomon vannak követve, ha eltávolítasz egy modot, ami felülírta egy másiknak a fájlait, akkor az eredeti mod fájljait automatikusan visszamásolja a program. Persze az automatikus karbantartás is jó, de ami talán fontosabb, hogy ugyanezen a felületen te kézzel is managelheted a modok fájljait. Sok modhoz elérhetö már vagy BAIN formátumú zip fájl, ami könnyebbé teszi WB-ben a moduláris telepítést, vagy jobb esetben egy BAIN telepítö is(ez rendes kattingtatós telepítöt tesz lehetövé WB-n belül)


    3. Ha kell akkor a modok tisztítása(ált. az elöbb linkelt lista alapján), illetve ugyancsak ha szükséges, akkor Merged Patch készítése T4E-ben(általában a Bashed Patch elég)


    4. Bashed Patch készítése, és ez olyan modoknál, amik ugyanahhoz a Levelled List-hez adnak dolgokat elengedhetetlen, mivel alapesetben ezek szimplán felülírják egymást(ha nincs kompatibilitási patch, ami azért gyakran elöfordul), a Bashed Patch ezeket a listákat egyesíti... Van ezen felül több elönye is, a Tweaks szekció alatt több játékbeállítás módosítható, amikhez alapesetben egy rakat kis modot kéne letöltened.


    5. BOSS futtatása, megnézem hogy kihagytam-e valamelyik modnak a tisztítását, a BOSS által nem ismert modok elrendezgetése(jobbik esetben a mod készítöje írt a readmeben arról, hogy hova is kéne rakni az adott modot, ha nem akkor érzésre).


    A TES4Editnek egyébként van egy nagyon hasznos funkciója, ha az ember gyakran távolít el modokat: nem tudom, hogy itt hányan találkoztak azzal, hogy indítás után az Oblivion a Bethesda logónál szimplán kilép: nos ez legtöbbször azt jelzi, hogy van egy olyan mod telepítve, ami egy másik modtól függne(attól, amit eltávolítottunk). TES4Editben betöltve az összes aktív modot(alapértelmezett módban ezt csinálja) a betöltés annál az .esp-nél fog elakadni, ami a problémát okozza :) Tudom hogy nem kapcsolódik szorosan a témához, de ez most eszembe jutott, és hátha valakinek késöbb segíteni fog.
  • totya4
    #41257
    Hali!

    Amit linkeltél abból a "Mods That Should Not Be Cleaned" és a "Special Cleaning Instructions" szekció amit lényegesnek látok, ebben viszont alig pár mod van - egyikkel sem találkoztam.

    Amúgy maga a BOSS is rendezés után a mod listában jelzi melyek azok a modok amik tisztítást igényelnek. Persze csak azokat tudja megmutatni amit amúgy ismer. Ha Wrye Bash-t használsz, akkor ez az infó számodra nem lesz elérhető.

    Talán egy mod volt ami Wrye Bash-t igényelt volna, de mondom emiatt nem térek rá arra. Hogy a modok ne kavarják össze egymást, arra nekem elég a BOSS. Sőt volt olyan mod, ami szólt hogy érzékelte hogy valami felülírta és nem működik megfelelően. Más sorrendbe rakva.. működött is.

    Amúgy meg nem vagyok meggyőződve arról hogy a bashed patch egyáltalán jól működik-e, mert oblivionnál tapasztalatom vele nincs.

    Egyébként még így is sok időt elvett a modok leírásának böngészése, beállítása, azért játékkal is kéne tölteni némi időt, nem csak azzal hogy viszonylag játszhatóvá tegyünk egy elég üres játékmotor demo-t amit oblivion néven adtak ki.
  • gyonax
    #41256
    totya4, hogy folytassuk a G3 topikbeli offot :)
    Ez igaz, nem eszetlenül tisztítom a modokat, ezért mondtam, hogy kézzel való tisztítgatás, Apply filter után mindig átnézem az eredményeket, vagy ha elérhetöek a mod készítöjétöl/hardmadik féltöl már megírt mod tisztítási útmutatók(pl. ez a lista), akkor azokat követem. Sokszor nincs türelmem leírni az egész folyamatot, nem kell mindig azt feltételezni, hogy eszetlenül kattintgatok :)
    A Wrye Bash nekem is sokáig kimaradt, de a legutóbbi telepítéseimnél több olyan moddal is találkoztam, amiben kötelezö a Wrye Bash(pontosabban a Bashed patch) használata(ami rögtön beugrik, az All Natural idöjárás mod). És miután kipróbáltam, nagyon megtetszett a program, a modok managelése is (számomra) könnyebb és gyorsabb benne, mint a mod managerben(ha nem bánod, hogy nem .omod formátumban - és így ha tömörítve vannak kisebb helyet foglalva - vannak a modjaid). A Bashed patch elkészítése után, meg ha belenézel a patchbe TES4Editben, akkor lehet látni, hogy amit te Bashed patch nélkül jó müködésnek hittél, az mennyire nem volt az(elsösorban a Levelled Listek). Ugyanígy az FCOM például Bashed Patch nélkül használhatatlan.
  • Szótér
    #41255
    Helló.

    Ezt üssétek be. coc testinghall
    Minden megvan ami kell.
  • genndy
    #41254
    Hm. Akkor próbáld ezt:
    player.additem 977E4 1
  • veszelka
    #41253
    pont így kell beírni? csak valami hibaüzenetet ír ki rá.
  • genndy
    #41252
    player.additem 0009812D 1
  • steweee
    #41251
    hát nem pont erre gondoltam, volt régebben egy ami a mage guildbe rakott ilyen gyógyító italt, de tessék :

    http://oblivion.nexusmods.com/mods/3240/?

    tanácsként : google, tesnexus, vampire potion és voiláááá !
  • Szótér
    #41250
    Helló! Tudja valaki a vámpírság elleni ital csalás kódját hogy kapásból meglegyen, vagy valami modot hogy kirángasson a vámpírságból?
  • steweee
    #41249
    na most próbáltam a gamecompaniont. de úgy azonnal fagy mihelyst a bejelentkező után loadolnám vagy continuéznám a játékot. ki lehet ezt küszöbölni ? lehet az az oka hogy teeny.iso-val futtatom és nem crack.exe-vel ? mert mintha arra vágna ki
  • steweee
    #41248
    nálam nem meztelen, hanem pont ilyen szakadék ruhában jelenik meg egy késsel. ami azért elég különös, hogy éppen egy trollokkal és willowispekkel teli barlangban akadt a nyomomra :)

    jó lenne hozzá olyan mod amit írtam, a "megtakarított pénzéből" futotta volna dugi páncélra meg varázsfegyverre is :)

    a tweak-nél még kipróbálok pár dolgot, aztán megírom a II. fejezetet a telepítéshez
  • genndy
    #41247
    Mindenét elkobozták, miért is lenne meg a páncélja meg pallosa? A meztelenség mindenesetre fura, szakadt börtönruhában kellene jönnie.

    Mozgást ini-ben nem lehet változtatni. Mod kell hozzá, ez már motoron belüli bizgerálás.

    Unoff. patch miatt továbbra sem számít a 100 fölötti pont, mert alapjátékban sem számít. UOP ilyeneket nem javít, játékmenetet, statokat nem változtat, ha ilyeneket akarsz akkor ahhoz külön mod kell.

    Lovakat az Unoff. Patch pont javította, igen.

    Légyszi összeszedettebb hsz-eket, mert így gyorsan flame-mé válik a topik. Egy AAlthough-féle hsz-gyártó egy topikba bőven elég
  • steweee
    #41246
    meg mintha a lovak mozgatása is jó lenne, a fordulási gyorsasággal együtt
  • steweee
    #41245
    az unofficial peccseknél jól vettem észre hogy egy csomó apróbb dolgot javítanak, amit korábban modok csináltak ?

    például zölddel +100 felé ment pár attribom varázscuccal. azt hogy lehet nézni hogy ki is hasznlája e ezt ?
  • steweee
    #41244
    azt vhogy lehet állítani ini*ben hogy hátrafelé milyen sebességgel tudjon mozogni a karakter ? nem találok olyan modot a stumble with running backward helyett ami jó lenne, illetve hogy ezt módosítaná

    sztem úgy lenne reális, hogy harcban ugye futásra van kapcsolva, előre oldalra okés, hátrafelé meg csak fele sebességgel tudjon mozogni, és nem kell hogy elessen. a gyalogló mód az lassú lenne harc közbe hátra
  • steweee
    #41243
    Audens Avidius-ra van vmi olyan mod mint az aréna fanra ? elég viccel amikor páncél nélkül egy késsel jelenik meg újra hogy megöljön. a tiszti vértezetetben vmi mágikus pallossal (amit a korrupcióból spórolt össze) már jobban festene a dolog
  • SaGa
    #41242
    Skyrimhez inkább a Mod Organizer. mindent visz fpleg akkor, ha sokféle modot akarsz kipróbálgatni.
  • gyonax
    #41241
    Utólag megnézve NMM tenyleg semmitérö Oblivionhoz, ezt visszavonom(az összes többi, általa támogatott játékhoz[Skyrim, Falloutok] továbbra is ezt ajánlanám). Az OBMM szép és jó, de rohadt lassú tud lenni, a legésszerübb alternatíva szerintem továbbra is a Wrye Bash, gyönyörüen kezeli a konfliktusokat, gyors, és sok modhoz elérhetö BAIN installer(Wrye Bash saját intaller formátuma).


    A magyarítássos dolgokhoz nem tudok hozzászólni, az Oblivion modolhatósága miatt sose telepítettem magyarítást, mert hosszútávon több bajom volt vele, mint amennyi hasznot hozott volna(ehhez hozzátéve persze, hogy én alapból jobban szeretem az angol változatot).Ha valaki ezzel játszik, akkor ne rám hallgasson :)


    Nem tudom, megnézted-e a postomat, de a nélkülözhetetlen kategóriába nagyon kevés modot raktam, éppen azért, mert ezek egyénfüggök, viszont van néhány, ami minden ember számára rendkívül fontos lehet: ilyenek az Unofficial Patchek(ezek szerint akkor, ha nem magyarítással játszol), az OBSE, illetve hozzá tartozó 3 plugin: weOCPS, FastExit(ez a kettö nem kell, ha sosem küszködtél Oblivionos karriered során CTD-kel, de nálam, és sok más embernél, föleg erösen modolt játékok esetén nem ez a helyzet).
    Az Oblivion Stutter Remover pedig modern gépeken nélkülözhetetlen, jól beállítva rengeteget tud dobni az FPS-en(ezzel az Oblivion - valamilyen szinten - kihasználja a többmagos CPUk által kínált lehetöségeket)
    A többi mod nem a nélkülözhetetlen kategóriában volt, azok csak puszta ajánlások :)


    Erösen modolt játéknál a Bashed és Merged patch elengedhetetlen, föleg bizonyos típusú modoknál, mivel egymással nem kompatibilis modokat rendkívül egyszerüen kompatibilissé tehetsz(és ezek már FO3-ban is tökéletesen müködtek, valószínüleg nem telepítettél elég modot, hogy látványos legyen az eredmény, vagy csak nem vetted észre, hogy a Load Orderben késöbb szereplö mod egyszerüen felülírta egy korábbi mod változtatásait, és BOSS ide vagy oda, ez nem mindig kivédhetö).
    A Bashed patch ezen felül hasznos lehet, ha túlmennél a 255-ös mod limiten.


    steweee:
    Windowed módban nem biztos, hogy sok javulást fogsz látni, föleg ha már feltelepítetted a Stutter Removert, de többek között amit a Windowed mód megold, az a Bethesda enginekre jellemzö ún. 64Hz bug, amit sokan észre sem vesznek, viszont akik igen, azoknak borzasztó idegesítö tud lenni.
    XQ, direkt updatek a kollekcióban szereplö modokhoz:


    IWR Windows Lights Shutters Optimized -> Animated Window Lighting System and Chimneys


    Natural Enviroments -> Weather - All Natual, NE nem igazán kompatiblis semmivel, All Naturalt ha Wrye Bashben telepíted, akkor kiválaszthatod, hogy lényegében úgy viselkedjen, mint a NE.


    Natural Enviroments -> RD Natural Weather,ha tényleg direkt updated akarsz


    Natural Water -> Enhanced Water + SI Addon, itt a vízzel kapcsolatos problémádra a megoldás


    Natural Vegatation -> Enahnced Vegetation


    Colored Map Mod -> Dynamic Map, ugyanaz a típusú térkép kiválasztható, de támogat egy rakat modot, így ha látja, hogy bizonyos modok telepítve vannak, akkor ezt a térképed is tükrözni fogja


    A maradék modra is lennének ajánlásaim, de azok nem direkt updatek, ami leginkább ízlés kérdése, de amiket leírtam, azok a kollekcióban található modokkal megegyezö modok, csak a legtöbb esetben sokkal optimalizáltabb/kompatiblisebb változatban.
  • steweee
    #41240
    olyan mod létezik amiben a hátrafelé menés csak lépésben lehetséges ? a stumble running backwards nem jött be nekem, igaz bugos is. elég lenne ha nem lehetne hátrafelé rohanni

    amúgy megnézegettem a crossbow-t, a throwing stars-t és a throwing daggers-t is. a számszeríj jó, a dobókéses is, a dobópajzsos hulladék, bár a dobó kétkezes csatabárd nem is rossz párX, a darts-ot lövő keszgyű is jó, de összességében nem
  • steweee
    #41239
    jujj de jó hogy beindult a dolog ! :)

    természetesen minden hozzászólást, javaslatot átgondolok. pár dolog :

    nekem a grafika tökéletesen megfelel az XQ.1.09-el, a víz ami néha kissé randa fényes nappal mikor kéken tükröződik. 1440*900 full látótáv, alacsony árnyék külső tereken, grass+tree maximum. nekem bőven jó...

    SSD-ről futtatom, megemelt memóriahasználat, cellaértékek stb. mellett, TÖKÉLETES. soxor túl gyorsan tölt, alig tudom elolvasni a loadingscreen mondókákat, van köztük néhány hasznos vagy érdekes

    ezt a windowed módostat ki fogom próbálni. vagy itt vagy máshol már volt róla szó, nekem hihetetlennek tűnik hogy bármilyen gyorsulást is eredményezzen, de volt aki ezt állította, volt aki ellenkezőjét. puding-próba lesz ezügyben akkor részemről

    nem használok túl sok modot, persze ez később változhat. valójában rá kellett jönnöm, hogy néhány kisebb átalakítással ami már a korai időkben a megjelenés után is megtörtént, igazán jó és élvezhető játékot hozott össze a bethesda, annak ellenére hogy ez is inkább csak konzol port.

    az igazi krém az az FCOM lesz, mindenképpen ki fogom próbálni. az MMM+OOO+Francesko önmagában is eszméletlen változásokat hozott, a Warcry-t nem próbáltam sose. valójában az alapjáték is kellően változatos és izgalmas tud lenni nehezítésekkel, de ezekről majd írok később
  • totya4
    #41238
    Helló, én meg a te hozzászólásodra reagálok :)

    Az NMMM egy fos. El kell felejteni. Modok letöltésére alkalmas talán már, és a verziók ellenőrzésére. Modok telepítő scriptjeibe belehal vagy el sem kezdi. TesModManager a fosok fosa, csak magam oldalnyi hibát jeleztem hozzá, köztük nagyon súlyosakat. Az OBMM szépen működik hiba nélkül, annyi hiányérzet van csak a TMM-ből, hogy nem tudja lekérni a nexusról a mod infókat omod kreáláskor. De nagyon stabil, én azt használom, nincs időm egy bugtengerrel szarakodni.

    Ha valaki magyarítást használ, elfelejtheti az unofficial patch-eket, azt célszerű feltenni, ami a magyarításban van, mivel az magyarítva van! Az Unofficial Official Mods Patch nincs magyarítva, fel lehet tenni, de akkor sok minden angol lesz.

    A modokról meg... teljesen egyénfüggő. Az ember elkezd játszani, és amit hiányol/változtatna, arra keres valami modot. Ez mindenkinél más és más kit mi zavar ki mit szeretne. Tehát én felraktam pl egy tucat modot ami nekem nélkülözhetetlen, de nálad nincs, és éppúgy nem izgatnak azok, amiket te felraktál.

    A grafikai modokról általában. Egyedül a gothic1-nél láttam létjogosultságát, mivel a gothic2 készítői ugyanazok voltak, és maguk a játék készítői tervezték meg a megnövelt felbontású textúrákat. Ez művészet és nem dzsuva, akármilyen textúra pack-ot kipróbáltam az oblivionhoz is, sürgősen uninstalláltam. Képen szépen mutatnak, a játékban viszont ocsmány.

    A BOSS tényleg kiindulásnak jó, TMMM-be integrálva van, és mióta hibajelzést tettem használható is TMM-ből az Oblivionnal.

    A merged patch féle dolgok már a fallout3-ban sem működtek igazán.

    Wrye Bash-ra nekem nem volt szükségem.

    Az fps-en erős proci dob.

    Részemről hirtelen ennyi :)
  • gyonax
    #41237
    A leírás önmagában nem rossz, de helyenként már egy kicsit elavult, amit én ajánlanék:
    A leírásban többször fogok hivatkozni egy régebbi postomra, a gyors elérés érdekében itt van két link:
    [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1094830097&no=41108]#41108[/url] és [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1094830097&no=41109]#41109[/url]


    1. Oblivion + Knights of the Nine + Shivering Isles + Fighter's Stronghold + legutolsó SI patch telepítése


    2. 4GB oblivion patch alkalmazása(bármelyik módszer jó, a neten temérdek lehetöséget talász, itt egy lehetséges változat: link


    3. Nexus Mod Manager - továbbiakban NMM(egy sokkal használhatóbb OBMM alternatíva) letöltése, aki ragaszkodik az OBMM típusú mod managerhez: TesModManager


    4. OBSE telepítése(aktuális verzió: v0020)


    5. #41108-as postomban a nélkülözhetetlen modok telepítése


    6. Az Extreme HQ Quality Graphics modban leginkább elvault modok találhatók ezek helyett inkább a #41108-as postban található grafikai és quest/gameplay/content modok közül válsztanék magamnak(ha NMM-t telepítettél, akkor néhány modtól eltekintve a telepítés egy gomb megnyomása(Intall with manager)).
    Megjegyzések:
    --Mind az improved Facias Textures, mind az Amnes Beautiful Characters mod helyett ezt a modot ajánlanám: Oblivion Character Overhaul
    --A teljesítményt erösen befolyásoló modok: QTP3 Redimized, Really AEWVD


    7. Egyéb modok telepítése Nexusról, javaslom az alábbi stratégiát a keresgéléshez: az alábbi linken a legjobb 100 mod van listázva, viszont van egy Filter By opció, ahol egyes kategóriákat is válszthatunk(UI, Quest, stb..), és így az adott kategória legjobbjait nézhetjük meg)


    8. Ha MINDEN modot feltelepítetünk, amit akartunk: BOSS telepítése(link #41108-ban), és futtatása


    9. TES4Edit letöltése, a BOSS-os reportban azon modok megjegyzése, amely alatt ilyen típusú üzenet található: XX ITM vagy XX UDR
    Ezeket a modokat meg kell tisztítani, erre egy angol nyelvü guide található #41108-ban, ha van rá igény, akkor írok egy magyar leírást
    Megjegyzés: Nem opcionalis lépés, bármennyire is haladó dolognak tünik: rengeteg random crash elkerülhetö ezzel, és összesen szerintem nem tart tovább mint 5-6 perc)


    10. TES4Edit Merged Patch létrehozása: újra elindítjuk a T4Editet, amiben alapértelmezésben az általunk telepített és aktivált modok vannak kiválasztva, ezt leokézzuk, majd miután minden mod betöltödött jobb gomb bárhol a modlistán, és Other->Merged patch(vagy valami hasonló). Kilépéskor mentsük el az új plugint, és ne felejtsük el aktiválni NMM-ben
    Megjegyzés: hozzáértöbbek a merged patchben kézzel átnézhetik a konfliktusokat, és javíthatják öket


    11. Wrye Bash telepítése, Bashed patch létrehozása: a program elsö indításakor automatikusan keletkezik egy Bashed Patch, 0.esp fájl, ezen jobb gomb és Rebuild Patch, mindent hagyhatunk alapértelmezésen
    Megjegyzés:
    --hozzaértöbbek tudnak tweakelni a bashed patchen, ebbe most nem mennék bele
    --fontos hogy elöbb a merged patchet hozzuk létre, legjobb esetben a Wrye Bash ezt is belerakja a bashed patchbe


    12. A két újonnan létrehozott esp(merged patch, bashed patch) a Load Order végére mennek, az alábbi sorrendben: merged, bashed. Ha a bashed patch létrehozása után néhány mod deaktiválódik, akkor ezeket NE aktiváljuk úíjra


    13. Karbantartás: Minden komolyabb mod telepítése után 8-12-t javasolt újra végigjátszani(a "komolyabb mod" megítélését mindenkire rábízom, ha eleget szórakozott az ember ezekkel, akkor érzésböl tudja, hogy mikor érdemes új bashed/merged patchet csinálni)


    14. Javasolnám a játék Windowed módban futtatását, az alábbi programmal fake-fullscreen módban(nekem ez láthatóan dobott az FPS-en)


    Mod készítöknek tipp:
    Legújabb OBSE béta telepítése: v0021
    Construction Set Extender használata(kell hozzá az eredeti CS)