41716
  • Reichsführer SS
    #41076
    Igen mert ha ki van kapcsolva a lod akkor megjavul éppen, de csúnya nagyon úgy és a látótávolság botrányosan kicsi lesz tőle sajna...de hála neked vissza tudtam kapcsolni, minden maxon van és be van kapcsolva amit be lehet kapcsolni, és a textura pack is iszonyat sokat dobott a játékon! Még annyit kérdeznék hogy hallottam valami növényzet modról, vagy lehet még valamit fölrakni amitől még stabil marad??? Nem akarom túl feszíteni a húrt, de ha bele fér még valami akkor hadd szóljon nem? ha tudsz még valamit ajánlani akkor azt szívesen venném!
  • genndy
    #41075
    Ugye a LODot visszakapcsoltad, és úgy is jó maradt? Mert ha kikapcsoltad, az eltünteti a lilaságot, shaderektől függetlenül.
    Ha az első igaz, akkor viszont tényleg teljes a siker :)
  • Reichsführer SS
    #41074
    No bemásoltam a shaders cuccot amit küldtél és minden tökéletes! KÖSZI MÉGEGYSZER!
  • genndy
    #41073
    Szívesen.
    Kérdezz nyugodtan ha lesz még valami kínod.
  • Reichsführer SS
    #41072
    A textura pack be van élesítve, viszont kikapcsoltam a LOD-ot a menűben és az oblivion ini.-ben viszont belepiszkáltam hogy távolabb lássak, szebb víz s.t.b. és így végre minden jó és tudok játszani végre!

    Neked pedig nagyon szépen köszönöm hogy ennyit foglalkoztál a bajommal, jó gyerek vagy!
  • genndy
    #41071
    Igen, bekavart. Vagy a magyarítás ha feltetted, vagy a patch.
    Két megoldást tudok:
    1. Kikapcsolod a LOD-ot a menüben.
    2. Megpróbálkozol ezzel. Az Oblivion/Data mappában van még egy olyan hogy Shaders. Csinálj róla biztonsági másolatot, vagy nevezd át az eredetit, és utána a .rar-ban lévőt másold be. Ennek elvileg meg kéne oldania.
    3. Küldtem pm-et.
    Ha a 2. vagy a 3. nem működik, akkor marad az 1.
  • Reichsführer SS
    #41070
    Megvan a következő gondom kiléptem az elején a csatorna rendszerből és a talaj ilyen lilás színű és fura ábrák vannak rajta. Tehát nem füvön járok meg homokon, hanem ilyen lila izén! Ez mi lehet? Valami mégis bekavart?
  • genndy
    #41069
    Szuper!
    Látod, nem is volt olyan nehéz :)
    Amúgy tényleg rosszul írtam, ha zöld a négyzet akkor csak 'ott van', ha kék, akkor van már aktiválva. Nem értem a logikát, de mindegy.
    Lényeg hogy működik, jó játékot!
  • Reichsführer SS
    #41068
    Figyu ha itt vagy még? Nem tudom hogy csináltam, de ujra elkezdtem megcsinálni és képzeld el sikerült bakker! én sem tudom hogyan. de sikerült! Amúgy amikor már megjelenik a kék kis négyzet akkor már aktiválva van, és ha rákattintok kétszer akkor megkérdezi hogy deaktiváljam vagy sem. Mindegy, mákom volt és működik az a lényeg! Neked pedig köszönöm mert én voltam a béna, te rendes voltál mert segítettél!!!
  • morzsi555
    #41067
    Kösz, lejjebb vettem a uGridDistantCount-ot 20-ra, most már jobb.
  • Reichsführer SS
    #41066
    Áhhh...nekem ez teljesen kínai! Egy pár dolog nem is úgy van ahogy írtad, vagyis nekem nem úgy van! Biztos nem jól csináltam. Például nincs semmi fél quarl, meg nem is tudok semmit kicsomagolni meg ilyesmi. Nem 11 darab zip fájlom van hanem 5darab például, szóval totál semmi nem egyezik azzal amit írtál! Az obmm mappában nincs is mods mappa Kék négyzetnek nyoma sincs sehol. Szóval ez nem jött be nekem sajnos mert az a baj hogy te értesz ehhez és leírtad rutinosan mit kell csinálni, de én mint aki totál hülye hozzá nem értem meg mert azt sem tudom mi az az " invalidálás-például! Ez a rész például totál érthetetlen számomra..."Upsz, nem jó. Kellhet még az invalidálás. Tehát:
    7a. OBMM-Utilities-Archive invalidation. BSA invalidation, Textures-pipa, Ignore normal maps-nem pipa. Asszem így jónak kellene lennie.
    7b. Kész. Indíthatod az Oblit.

    Bocsi hogy fárasztottalak!
  • genndy
    #41065
    Tudtommal nincs, az a legerőforrás-zabálóbb cucc. Főleg ha MINDEN RAEVWD-t felteszel, akkor látszik az összes szobor meg szikla is. Meg is fekteti a gépet. Mondjuk én is azt vettem észre, hogy IC környékén különösen belaasul.
    Ilyet találtam, próbáld ki.
  • Reichsführer SS
    #41064
    Nagyon jó fej vagy köszönöm! Remélem meg tudom csinálni, most töltöm a fájlt. majd később beírom hogy sikerült-e mert nagyon hülye vagyok az ilyen moddolós dolgokhoz sajnos!
  • morzsi555
    #41063
    Itt fent van egyben is: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=4721

    Really AEVWD-hez nincs valami optimalizálós cucc? Eléggé lecsökken az fps, ha az imperial city felé nézek. Mondjuk jól is néz ki tőle a játék.
  • genndy
    #41062
    Upsz, nem jó. Kellhet még az invalidálás. Tehát:
    7a. OBMM-Utilities-Archive invalidation. BSA invalidation, Textures-pipa, Ignore normal maps-nem pipa. Asszem így jónak kellene lennie.
    7b. Kész. Indíthatod az Oblit.
  • genndy
    #41061
    1. Letöltöd a csomagot mondjuk innen. Ez 11 darab zip fájl, tedd be őket egy közös mappába.
    2. Csomagold ki őket (asszem talán az első zip-et elég elkezdeni, az húzza magával a többit is). Egy ~1,8 GB-os fájlt kell kapnod, ezt: Qarl_TP3_Full_v1.3_OMOD.omod
    3. Mivel ez a mod .omod formátumú, kell hozzá az Oblivion Mod Manager (OBMM). Letöltheted innen. NMM nekem nem vált be, nem csinálja meg amit az OBMM igen.
    4. Telepíted az OBMM-et az Oblivion mappába. Mondjuk így fog kinézni: Steam\steamapps\common\oblivion\obmm\ Csinál egy OblivionModManager.exe-t is a játék főkönyvtárába. Még ne indítsd el.
    5. Másold be az .omod fájlt az OBMM-en belül lévő mods mappába.
    6. Most indítsd el az OBMM-et, jobb oldalon látni fogod a Qarl-t, mellette kék lesz a négyzet. Ez azt jelenti, hogy telepíthető, de még nincs telepítve. Kattints rá kétszer, ekkor elkezdi telepíteni (kicsomagolni). Jó sok idő lesz, várd meg amíg kiírja hogy kész, és zöld lesz a négyzet a csomag mellett.
    7. Kész. Indíthatod az Oblit.
  • Reichsführer SS
    #41060
    Sziasztok!

    A Qarl's texture pack III-at hogyan kell fölrakni a játékra?????

    Előre is köszi a segítséget!
  • morzsi555
    #41059
    Oblivion Graphics Extenderben miket szoktatok beállítani hogy szép legyen? Milyen shadereket és értékeket?
  • Reichsführer SS
    #41058
    Köszi szépen!!!
  • genndy
    #41057
    Innen letöltheted: NTCore's Homepage
  • blackcalibra
    #41056
    Nem tudod véletlenül, honnan lehetne megszerezni ezt az exe patcher cuccot az Oblihoz?
    Van nekem is 4 gb ramom, de tényleg olyan, mintha ez is kevés lenne neki.
  • benőmenő
    #41055
    Már vannak újabb modok, de hasznos kis írás:
    maximum oblivion minimum pc
  • Reichsführer SS
    #41054
    Sziasztok:-)

    Kéne egy kis segítség! Még csak most kezdtem el az Obliviont és szeretnék hozzá egy jó grafikai tuningot, egy mod-ot vagy valami ilyesmit!
    Tud valaki segíteni ez ügyben?? Előre is köszi!
  • genndy
    #41053
    Úgy-úgy.
  • PiszkosFred
    #41052
    Annyi kieg Skyrimhoz, hogy alapbol nem volt benne (csak usermade buheraval mukodott kezdetben), egy kesobbi peccsel kerult bele ez a lehetoseg.
  • genndy
    #41051
    Aha, ismerem. Ez ami lehetővé teszi, hogy 2 GB-nál több ramot használjon az Oblivion.exe. Nekem is megvan, csak egy egyszerű exe patcher formájában, nem is kell szerkesztéssel szórakozni. Hasznos amúgy, Skyrimbe is belerakták alapból, így már érezhető a javulás ha sok memóriád van. FO3-hoz is használható, talán F:NV-hez is, bár ahhoz nem próbáltam.
  • BlueRain
    #41050
    Kösz szépen:-) Hát, steam per pillanat felejtős, lenyúlta valami arab gyerek az accom:( Mind1, akkor megpróbálom a tört változatot, köszi.
    Találtam még egy oblivion ram boostert, ha érdekel, kipróbáltam, szerintem egész jópofa: http://oblivion.nexusmods.com/mods/32405
  • genndy
    #41049
    Köszi, ez hasznos!

    Bízzál nyugodtan a Steamben, jó az, nekem is olyan van, semmi gond nincs vele.
    Amúgy szerintem fel lehet, arra figyelj hogy az .exe-t is megváltoztatja, illetve a patchból is a SI-s verziót kell feltenned. Mintha MediaMarktban láttam volna még SI-t (Oblit biztosan).
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mivel az eredeti dobozos játékon nem volt semmilyen védelem, ezért nyugodtan használhatsz torrentes változatot is, azzal is simán fog menni a magyarítás.
  • BlueRain
    #41048
    Sziasztok. Ha valakinél lila a talaj(lentebb olvastam): http://www.youtube.com/watch?v=zDSC_8oCgx4). A videó alatt van 3 letöltőlink is a bajra, nálam működött.

    Kérdés: Eredeti alap obli-hoz fel lehet tenni torrentes Shivering isle-t?
    Én megvenném, de már nem lehet kapni, steamben meg nem bízom. Illetve ha nem lehetséges, akkor esetleg szednék le tört obliviont, de azzal meg nem tudom, mennyire kompatibilis a magyarítás, esetleg nem e ütné a 2 egymást? Valaki tud ebben segíteni?

  • morzsi555
    #41047
    Most nézem, hogy a gta 4-ben is van speedtree, hasonlóan béna megoldással, de ott vannak fa modok, amik megváltoztatják 3D-sre. De úgy néz ki Oblivionhoz nincs sajnos, sehol nem találok, azt hittem 6 év után csak csinált valaki ilyet. Kár.
  • genndy
    #41046
    Tudtommal nincs. A fák külön modult használnak (Speedtree).
    Lehet hogy azt még módosítani se lehet (magyarul: az editorral is max. a játékban használt fákat rendezggetheted, pakolhatod, de nem csinálhatsz újat vagy módosíthatod a meglévőt. Ez nem biztos, csak én gondolom).
  • morzsi555
    #41045
    Van olyan mod, ami a 2d-s sprite falombokat és egyéb növényzetet lecseréli 3d-sre?
  • SaGa
    #41044
    Ismerős hiba egy újratelepítés után, de a régi oblivion.ini.vel nálam is így csinált. próbáld ki: mentsd el a Dokumentumok\My Games\Oblivion könyvtárból mozgasd át máshova az ini fájlokat és indítsd el így a játékot. Újragenerálja őket, elég átvezetni a régiből a fontos dolgokat (pl ha danified ui-t használsz, a font szekciót).
  • Tarafan
    #41043
    Hali, már lemondtam róla, szerintem nem lehet, de már kezdem megszokni. :) köszi
  • genndy
    #41042
    Szia!
    Én ezeket találtam:
    Oblivion.ini-ben jó magas értékre állítani: fMouseSensitivity
    Oblivion.ini-ben: bBackground Mouse=1
    Oblivion.ini-ben: bUse Joystick=0
    VSync-et kikapcsolni.
    Sajnos úgy tűnik, hogy a menübeli egérsebesség állandó, tehát lehet hogy tényleg nem lesz megoldás
  • Tarafan
    #41041
    Egérmutatóra gondolok, nem kurzorra..
  • Tarafan
    #41040
    Hali, a kurzor menübeli érzékenységét hogy lehet állítani? Hogy érzékenyebb legyen, gyorsabban mozogjon, mikor statjaimnál, táskámnál, térképnél, stb-bél vagyok.(nem a játékbeli érzékenységre gondolok)
    Az oblivion.ini -ben márcsomó mindent átírtam, próbálgattam, de az istenért nem akar változni.
    (a windowsban maxon van az érzékenysége, aminek nincs ehhez köze)
    Bosszantó, hogy néha fel kell emelnem az egeret, hogy elérjek a-ból b-be..
    Végső elkeseredésemben írok ide, 2 órája ezt kutatom, meglepődnék, ha valaki tudná a megoldást, de hátha. :)
  • blackcalibra
    #41039
    Istenkirály vagy!
    Most is köszi szépen!
  • genndy
    #41038
    Nem olvastad el a leírást végig.
    Nem kapod meg automatikusan, Vilverinben van (Vilverin Sel Sancremathi, a nekromantás szobában, ugyanúgy néz ki mint bármelyik másik zsák a játékban)
    Egyszerűbb mód: StartQuest BoHGive
    (Szerencséd van, mert ezt a modot én is az elsők között tettem fel.)
  • blackcalibra
    #41037
    Ismét kéne egy kis segítség.
    A bag of holding mod az istennek sem akar "aktiválódni".
    Oda másolom a két fájlt, ahova írja, az Oblivion Launchert elindítva az adatfájlok között is megjelenik, be is van jelölve, mégsem találom a kis zsákot a cuccaim között.
    Egyenlőre csak a magyarítás, és az összes hivatalos kiegészítő is telepítve van.