41716
  • genndy
    #41436
    Jaj. A program nem a mentett állás másolására való, hanem két mentés között az arcot átvinni, amit nem tudsz sima másolással megcsinálni.
    A progi ennyit csinál: az arcra vonatkozó adatokat meg tudja keresni és át tudja rakni egy másik mentésbe, anélkül hogy mást buzerálna.

    Jó, akkor lépésről lépésre:
    1. Megvan a régi mentésed a jó arccal, de bekrepált a játék, nem tudod tovább használni.
    2. Rendberakod a játékot. Indítasz egy új karaktert, hagyod az arcát ahogy van mert úgyse fogod használni. Mentesz.
    3. Elteszed az egész mentés mappát valami más, biztos helyre, hogy ha bármi gond van, akkor meglegyenek a cuccaid.
    4. Elindítod a programot. Első rublikába benyitod a régi mentésedet, ahonnan át akarod venni az arcot. Másodikba benyitod az új mentést ahová át akarod tenni az arcot.
    5. Elindítod a játékot, betöltöd az új mentést, amiben a régi arc fogad. Örülsz, játszol.

    Viszont azért ennek nem szabadna ekkora gondot okoznia, elég alapvető számítástechnikai ismeretek meg logika szükséges csak...
  • basho
    #41435
    Ácsi! Az új játák kezdéssel és az új kiegészítők bekapcsolásával változik a játék menete és tulajdonsága. És a régi mentések, amelyet máshonnan hozhatnék át - nem működnek. Egyszerűen összeomlik a játék rögvest a legelején. Kérdésem: ez a program ebben tud-e, képes-e segíteni? Nem ismerem a programot.
  • basho
    #41434
    Hálásan Köszönöm a segítségedet és a Türelmedet!! Ez az egész ElderFaceCopy program nagyon fából vaskarika! Nem látom át a LOGIKÁJÁT!! Nem logikus! Ugyanis, ha kimásolom a mentésekből egy tetszőleges mapába a kivánt állást az egér jobboldali COPY lehetőségével, szóról-szóra ugyanoda jutok!!! Nem kell hozzá semmiféle bonyolult program, amelyről még mindig nem tudom, hogy mire való, minek van, pláne azt nem, hogy - MIRE JÓ: egyszerűen nem látom át a LOGIKÁJÁT. Nem és NEM!!!!!!
  • genndy
    #41433
    Természetesen a mentésnek amit be akarsz tölteni is a mentés könyvtárban kell lennie.
  • basho
    #41432
    Ha minden igaz - megtettem. De a játékba HOGYAN kell, HOGYAN LEHET EZT a mentést betölteni???
    Ha a játékot elkezdem, ott csak a régi mentéseket lehet betölteni. Máshonnan - semit sem.
    KIZÁRT.
  • genndy
    #41431
    Töltsd be a mentést a játékba majd látod.
  • basho
    #41430
    Csináltam valamit, de nm látom, hogy mit! Hogyan működik ez az IZÉ egyáltalán??
  • genndy
    #41429
    Harmadszor írom le: első rublika: amiből akarod másolni az arcot; második rublika: amibe másolni akarod.
  • basho
    #41428
    Sajnos, nem értem... Betöltöttem az arcmásolóba a kívánt dokuentumot, henem hogyan tovább?? Valamit még be kellene másolnom a második rublikába, de az nem logikus! Ugyanis kizárólag csak egyetlen dokumentumot akarok másolni, nem kettőt. Szóval - hogyan is kell ezt a programot használnom? Angolul nem tudok.
  • basho
    #41427
    Köszi... Na - ezt most azonnal megkukkolom... S meglátom, ha látom...
  • genndy
    #41426
    Ja, hogy nem tudod hol vannak a mentések. Hát akkor ezt mondd. Itt:
    Dokumentumok\My Games\Oblivion\Saves

    Egyébként azért hagy hidegen mindenkit, mert ez a mappa játékosok számára eléggé ismert mint mentés-hely, illetve egy "oblivion save folder" guglizással egy pillanat alatt kideríthető.
    A biztonsági hely meg legyen olyan, amit baj esetén könnyen megtalálsz. Az már szabadon választott.

    A mentésbe meg belekerül a karakter neve, az alapján be tudod azonosítani, hogy melyik a régi (ahonnan át akarod hozni az arcot) meg melyik az új (ahová át akarod vinni).
  • basho
    #41425
    Ne haragudj, de még azt sem tudom, hogy a gépem hová menti a karakter jellemzőinek az adatait.

    Egyszerűen nem vagyok vele tisztában.

    Így aztán azt sem tudom, hogy HONNAN, MELYIK illetve. MIFÉLE MAPPÁBÓL ÉS MIT KELENE MÁSOLNOM EGY ÁLTALAM LÉTREHOZOTT BIZTONSÁGI MAPPÁBA. Erre semelyik fórumban nem találtam bejegyzést vagy utalást. Úgy tűni, ez mindenkit hidegen hagyott, pedig nem kellene, hogy hidegen hagyjon ez bárkit is. Mert fontos. A játék pedig sokszor tönkemegy - valószínűleg a többi mód piszkál bele. Még az is sokszor előferdült velem, hogy a hordozható lyuk, vagyis a megidézhető szoba, nem jelent meg, hiába erölködtem. És volt olyan, nem is egy alkalommal, úgy kb. a negyvenedik szint után,. hogy a játék egyszerűen nem ment tovább - alaposan vissza kellett törölnöm egy csomó mentést, mert még az utána következő NAGY Mentéseket sem volt hajlandó bugmentesen és hibamentesen betölteni... Ilyenkor,egy időután megunom, és új játékot kezdek. De csekélyke a remény, hogy jobb lesz... Szóval akkor: MIT, HONNAN, MIKÉPPEN és Hogyan kell másolnom???Előre is köszönöm a választ, vagy a - válaszokat!
  • genndy
    #41424
    Elindítod, feldob egy menüt, tök egyértelmű. Honnan-hova másolja az arc adatokat, ezt a két mentésfájlt kell megadni.
    Mondjuk azt nem teljesen értem, hogy miért kéne újrakreálni, attól hogy kifagy a játék a mentésfájl még megmarad.
    Utoljára szerkesztette: genndy, 2014.08.25. 10:55:16
  • basho
    #41423
    Sziasztok! Tudnátok segíteni bban, hogy az ElderFaceCopy hogyan és miképpen működik?? Mert letöltöttem, ki is csoagoltam a játék Data könyvtárába, henem a használati utasítást, vagy valami leírást - azt bizony nem melkeltek hozzá. Tehát van valamim, ami elvileg jó valéamire és elvileg működik is. De hogyan működik?? És hogyan kell használni? Mert semmi kedvem ahhoz, hogy minden egyes új játékomnál, ahányszor szörnyethal a játék egy bug, vagy más hiba miatt, akkor újra kelljen kreállnom a karakteremet!
  • basho
    #41422
    Lehet.
    Most viszont újratelepítettem a játékot. Eredeti lemezről. Betölti, és elindul. Ez még a 1.0.228-as verzió... Aztán fel akarom peccselni a magyarításhoz megfelelő verzióra az 1.2.041-re. És nem viszi végig a peccseklést. Hibaüzenetet küld.

    Talán rossz helyre másoltam be a pach-file-t?
    Lehet ez az oka?

    Ha ez az ok - akkor hová kell bemásolnom a pach-filet?
    HOVÁ, MELYIK MAPPÁBA?

    Ha nem ez az ok,akkor vajon mi lehet?

    Egyébként a játék melett sok-sok kiegészítőt, un. plugint is föltlepítettem...
    Ez is lehet az oka netán, hogy nem akar föltelepedni rá a teljes magyarítás?

    Vagy pedig: eleve rosszúl kezdtem el az egész telepítést?
    Hogyan, miféle sorredben javasolt a telepítés?

    És a magyarítást vajon a plugunok föltelepítése előtt kell fölraknom, vagy a plugunok feltelepítése után?
    Mert TALÁN negyon nem mindegy...

    Most, jelen pillantban fönt van az eredeti játék, fölelepítettem a pluginokat, már csak a maggyarítás hibádzik!
    Angolul elindulna, és futna, de nekem magyarítás nélkül nem megy.
  • Although
    #41421
    win8 lesz a probléma, megharagudott a géped rád, mivel szennyezőanyagot raktál rá :)
  • basho
    #41420
    Köszönöm! Már csak azt szeretném megtudni, hogyan és miképpen alkalmazzam? Sajnos a google fordító sem ad tökéletes támpontot. Sőt - jól összezevart!
  • basho
    #41419
    Sziasztok! Valami BAJ van a magyarítással. Nem akarja az igazságot. Új gépem van, és windows8-as van rajta. De talán nem ez a baj. A MorroHun által készített magyarítás nagyon szemtelen és pofátlan, amikor a feltelepítésről van szó. Vonakodik hasznomra lenni, akár egy pocsék politikus. A magyarítás - de csak mintegy mellékesen - megfelelő volt, amikor a régi gépemen játszottam vele. Azóta elfeledtem, hogy mit, és hogyan kell tennem, ha magyar nyelven akarom játszani az obliviont... Tudnátok segíteni? Természetesen sose hálálom meg...
  • Risu Führer
    #41418
    bocsánat rossz helyre írtam :)
  • Risu Führer
    #41417
    sziasztok. szeretnék kigyógyulni a vámpírságból, de se a talos oltára se a gyógyital nem segít. ez valami bug, vagy én csinálom rosszul? nem telt még le a három nap szóval még nem alakultam át.
  • PiszkosFred
    #41416
    Ah ok, koszonom a korrekciot, nem emlekeztem pontosan csak arra, hogy a SI premier utan is jelen volt a bug. Ez esetben komment masodik fele targytalan :)
  • genndy
    #41415
    Ne keressen, annak a javítása került be az utolsó patchbe.
  • PiszkosFred
    #41414
    A codec packokra es directx-re is picit (nagyon) erzekeny az Oblivion. Tedd fel az osszes DLC-t es kieget (Shiveringet), mert az sokat javit. Illetve erdemes mar msot keresni egy modot arra a bugra, amely a vilagban eldobott targyak ID-jet erinti. Nem emlekszem mar pontosan, hogy mi is volt ez, talan javitottak is a vegso peccsben, de a fene sem tudja...
  • Jacky
    #41413
    Nem Steames verzióm van. Asszem adták a Gamestar vagy a PC Guru mellé.
  • Jacky
    #41412
    Nem merek hozzányúlni az Oblivionhoz, mert így is alig akart elindulni a gépemen. Az elején, a beállításoknál valamilyen full screen akármi elől ki kellett vennem a pipát, csak úgy indult el. Na de mire erre rájöttem ...
    Addig meg csak szürke képernyő volt a Bethesda logó után.
  • Calver
    #41411
  • Although
    #41410
    OGE
    Ez se árt ha megnézed.
  • Although
    #41409
    Morrowindet próbáltad már? Ott volt egy segítségük is aki igazából számít a TES szinten. De sajna csak annál a résznél volt jelen. Így már az obli is visszafejlődés. De még elfogadható :)
  • Although
    #41408
    Jaja. Van ahol előre fejlődik egy cég és van ahol vissza :) De ez nem csak az ő hibájuk. Csak kihasználják, nem kell pénzt beleölni mert így is megveszik többen mint az oblit :)
    Azért ezt nézd meg. Nuska OCO
  • Jacky
    #41407
    Elkezdtem játszani, azt kell mondjam néhány szempontból jobb az Oblivion, mint a Skyrim.
    Persze grafikailag nem, de pld. questek sokkal jobbak, kidolgozottabbak, ötletesebbek.
  • basho
    #41406
    Köszönöm!

    Ennyivel is beljebb leszek - talán...

    Már csak az a kérdésem, hogy az öt darab (5!)letöltés közül melyiket válasszam? Biztos vagyok abban, hogy nagyon nem mindegy...

    A Nexus módot letöltöttem - látom, az kell hozzá...
    De a nexus móddal sem vagyok kibékülve - mivel nehezen lehet megtalálni a neten a letöltés helyét. És ha meg is találom, bonyolult eljárással lehet csak fölrakni. És még így sem vagyok abban biztos, hogy sikerül...
    Igazából - halovány fogalmam sincsen.
    Valakinek valami Ötlete, Meglátása??
    Előre is köszönet érte!
  • genndy
    #41405
    Oké, akkor értem. Ez szándékos, mert a tulajdonságok hatással vannak egymásra. Amit találtam:
    OFF-Optimized Facegen Files
    Ebben elvileg minimalizálták a csúszkás egymásra hatását. Nem tudom hogy működik, nem használtam, ki kell próbálni.

    ElderFaceLift: akkor töltsd le, azért adtam a linket. Röviden: egyik mentésből át lehet vinni az arcot egy másik mentésbe. A többi adatot békén hagyja.

    Az első mentés meg legyen modolatlan. Vagy legalábbis csak az legyen bekapcsolva, ami a karakterkészítéshez kell, és később is biztosan használni fogod. Ennyire a játék elején a modok nagyon keveset számítanak, elég őket bekapcsolni őket a csatornából kilépés után, akkor a karakteres rész még érintetlen. Ha éppen olyan modot használsz, amihez új játékot kell kezdeni - nos, az szívás, akkor azt legközelebb is föl kell rakni.
    Mentett állásba simán bele lehet nézni TC F3-mal, rákeresni az .esm/.esp-kre, és akkor látszik hogy mi volt fölpakolva. Mondjuk ez az inkompatibilitást nem oldja meg, a jó működéshez ténylegesen vissza kell pakolni a modokat.
  • Although
    #41404
    Hihetetlen, azt kell mondjam ez a pár ember keltette életre a TES könyveket, azon a szinten amin lehetett. Anno azt gondoltam majd ha grafikailag lehet, szuper élmény lesz. De már jó ideje baromira nem várom a TES VI-t, nincsenek illúzióim, milyen lesz. Van még lejjebb is mint a skyrim, amikor már sem grafikailag sem tartalmilag nem lesz hozzáköthető csak az aktuális "trendi" dolgokhoz.
  • Although
    #41403
    Na az LGNPC franchize az meg aztán a csúcs, amit ki lehet hozni belőle :) Erre vagyok kíváncsi most, hogy 10 év után újra morrowindezek. :) Egész elképesztő a dolog. Sajna bár vannak jó modderek erre esély sincs már, de már az oblivion idején se volt, ezek az emberek a morrowindnél megálltak.LGNPC
    Ez megér egy pillantást. Egész durva amit csináltak. Minden városban vannak npc amik rejtett dolgokkal rendelkeznek vagy más szempontból érdekesek. Questek is vannak. Mikor nem csak a mászkálás és az öldöklés van. kibaszott Tod meg a világ ami megölte ezt. El se hiszem hogy ő volt a morrowind idején a projekt manager. Ebből miért nem tanult??? Nem került volna semmibe!
  • Although
    #41402
    Az alap se rossz de ezt a modderk tudják hova húzni van mit. Létezik personality hogy úgy mondjam. És erre pár mod ráépült. tudsz érvényesülni sok modon. Ez egy alfa-omega szerintem egy rpg szempontjából. Ez az ami már az oblivionból is kiveszőben volt, a skyrimben meg már nyomokban sem lelhető fel. Almilias daughter
    És ez csak egy példa a conspiracy beépítésére ami alapból jelen van a tribunalban. Az egy érzés, nekem is van, mikor a történet a karakterek mindennnél fontosabbak és akkor egy sandboxnak nem nagyon van esélye csak a neverwinternek. Ez az amiért 2002-ben a neverwinter nyert nem a morrowind akkor a rétegben ez erősebben számított. Ma már egy morrwind szintnek is örülnék. :) Persze a witcher 3 ott lesz a szeren a történet, karakter alapú rpg terén. :) de az is akció rpg lesz. Neked mindenkép a pillars of ethernityt javaslom!!!
  • Molnibalage
    #41401
    Én néhány óra után meguntam. Minden púder és fejlesztés ellenére nálam hangulatban valahogy még mindig a Gothic I-II a csúcs meg az NWN I Tortured Hearts MOD-ja... Na az utóbbi az, ahogy kb. egy normális CRPG kinéz és működik... Van második része, de még soha nem volt rá időm, ahogy n+1 más CRPG-re sem sajnos.

    (Nem, Dragon Age-t nem próbáltam még.
  • basho
    #41400
    "Kb. ott akadtam el, hogy ne csúszna folyamatosan széjjel a karakterszerkesztéskor a msik jellemző illetve tulajdonság".

    Amikor a játék elején élvezzük a birodalmi börtön vendégszeretetét, lehetőségünk van a karakter minden egyes tulajdonságait beállítani. És a legmacerásabb az arckép szerkesztés, az arc tulajdonságainak aprólékos beállítása. Ha valaki komolyan veszi egy picikét ezt az egészet, képes vele szó szerint akár órákat is elbíbelődni.

    És azért art ilyen sokáig, mert miközben az arc egyes részeinek a fizikai tulajdonságait megadom,addig más tulajdonságai megváltoznak.
    Mégpedig azért, mert az Alkotók móricka módszerrel oldották meg ezt a dolgot - nevezetesen csúszkákkal, amelyekEt SAJNOS SEHOGYAN SEM LEHET RÖGZÍTENI, MERT ERRE NEM RAKTAK OPCIÓT A NAGYOKOSOK...

    Az lett volna a leglogikusabb, hogyha digitálisan, számbeírással adom meg az értékeket, és ezeket az értékeket AUTOMATIKUSAN ÉS ERŐTELJESEN RÖGZÍTI A JÁTÉK PROGRAMJA.

    /...nos,ehhez a képest a SKYRIM-ban csak annyi a változás, hogy nagyságrendekkel kevesebb karakter tulajdonság van, amivel bíbelődni lehet, viszont ugyanúgy Csúszka-mászkával oldották meg azok a nagyon-nagy Okosak, akár csak elődjénél a The Elder Srolls IV.-nél...
    A Skyrim-ben a karakter silányabban is néz ki./

    Szóval - nem tudom, létezik-e valamiféle PROGRAM, netán valamiféle OPCIÓJA a játéknak, amiről még ennyi idő után sem tudok (ezt persze kötve hiszem...), amellyel ez a problémám megoldhatóvá válna?

    Mert nagyon nem mindegy, hogy két-három-négy órát bíbelődök a karakter arcával, vagy csak húsz percet-félórát...

    És nem engedek a '48-ból!

    Előre is köszönet a válaszért, válaszokért!
  • basho
    #41399
    Köszönöm! Nem merem letölteni az ElderFaceLift -et, mert nem tudom, micsoda, és nem tudom, mire szolgál. És azt sem tudom, hogyan kell használni. Szeretnék mindezekről kicsit több információt kapni. Ha lehetséges.

    Természetesen próbálkoztam azzal, hogy egy megadott állásnál (jelen esetben a Birodalmi Börtön Csatornák elhagyásánál) készítek egy nagy mentést. Csakhogy az már nem mindegy, hogy miféle modulok bekapcsolása volt érvényben, amikor azt a nagy mentést végrehajtottam. Mert egy újrakezdésnél talán már inkább hanyagolnám (lásd alább - Csatakürt kastély beépülő...). D ebben az esetben a mentet állás falssá válik. A térkép szétesik (szó szerint), és csak idő kérdése, hogy mikor adja meg magát a játék...

    Még most is őrzöm életem leges-legelső The Elder Srolls IV. játékának nagy mentését a csatorna elhagyásánál, de az már semmivel sem kompatibilis. Még akkor sem, ha a pipákat kiveszem kiegészítőkből.
  • genndy
    #41398
    Azt a karakteres dolgot kicsit fejtsd ki bővebben, mert nem igazán értem hogy mire gondolsz. Kb. ott akadtam el, hogy "ne csúszna folyamatosan széjjel a karakterszerkesztéskor a másik jellemző illetve tulajdonság". Viszont azt is írod, hogy "beállítottam egy alapértéket, amihez ragaszkodnék", tehát sikerült már egy karaktert csinálni, azt szeretnéd vinni újra?

    Karakter import/export VAN, ugyanis a mentett állásban benne van a karakter minden tulajdonsága. Pl.: ElderFaceLift Van readme-je, olvasd el, mentett állás biztonságba helyezése után próbáld ki erre gondoltál-e.

    Vagy a kész karakternél menteni kell egyet a csatornából való kilépés előtt (vagy után), aztán új játéknál ezzel kezdeni. Akkor ott lesz a megfelelő karakter, a tutorialt meg így kihagyni nem nagy veszteség.
  • basho
    #41397
    Köszönöm! Fztatam a BOSS GUI-t,és menten át is rendezte a betöltési sorrendet.

    Mindent jónak talált, egyetlen egy figyelmeztetést küldött csak, de nem írta ki, hogy miért, és mi lehet a probléma. Mindenesetre újult erővel belecsapok a levesbe. Hanem a Csatakürt kastélyt kihagyom... Már így is két nap játékát hajítottam ki a kukába. Bár nem kár érte, mert 48óra játék után is csak hetes szinten álltam, és mintegy hatszáz pénzem volt. Ezt bármikor újra tudom ismételni... Hanem a karakter generálás...

    Mint azt már írtam: mereven ragaszkodom egy női figurához. Valamikor azzal kezdtem, de soha nem bírtam végigvinni a főküldetést, mert mindig beütött valami banzai... Pedig nagyon-nagyon jól álltam.

    Szóval - karakter generálás és mentés.
    Valami ötlet?
    Vagy valami segédprogram? Van ilyesmi? Létezik?

    Köszönet előre is a válaszokért.