41716
  • genndy
    #41396
    Nem lesz gond, megtalálja.
    Modsorrend-rendező, talán a legjobb, mert rengeteg modra kitesztelték és online adatbázisból dolgozik.
    Tök automatikus. Feltelepíted, futtatod (a GUI-val könnyebb dolgod lesz) és sorbarendezi a modokat, tehát kevesebb lesz a conflict, ami a fagyásokat, beragadó küldetéseket és hasonló csúnyaságokat okozná. Ha teszel föl új modot, akkor újrafuttatod.
    Van a könyvtárában a "docs"-on belül szép, összefoglaló leírás hogy mi ez és hogy működik, olvasd el.
    Olyan sokat én sem tudok segíteni, ugyanis kézzel modolok, nem használom rendszeresen, csak kipróbáltam. De sokan dícsérik.

    Minden kívülről hozzáadott tartalom mod, úgyhogy ez a Yesmin is.
    Alaposan elolvasod a modhoz mindig mellékelt readme-t, és megtudod hogy mi, merre, hogyan, meddig. Ha nincs a modhoz legalább egy minimális readme, akkor nem is érdemes vele foglalkozni.

    Nem kell pü-kkel bombázni, látom a topikot, ha tudok és akarok, válaszolok itt. Ez talán többeknek hasznos is.
  • basho
    #41395
    Köszi!

    Föltelepítettem a C-meghajtóra....
    Remélem, ez nem lesz gond, mert a játék nem ott van.
    Nem tudom, mi ez a program.
    Nem tudom, mi célt szolgál.
    Nem tudom se kezelni, se használni.
    Nem kellene, hogy automatikusan csináljon valamit??????????

    Yesmin nem mód, hanem egy hozzáadott önálló karakter, aki tud segíteni a harcban és a kalandokban. Állítólag lehet vele mást is, de erről nincsen tudásom, sem információm, és nem tudom, mi kellene azokhoz
    még...
  • genndy
    #41394
    BOSS. Ez a neve. Ha gugliba beírod hogy "boss oblivion", ki is dobja a megfelelő oldalt:
    http://boss-developers.github.io/
    "Load order sorting for Oblivion, Skyrim, Fallout 3 and Fallout: New Vegas"

    A Yesmin modról nem tudok semmit.
  • basho
    #41393
    Yesmin...

    Sajnos nem találom, pedig - ha minden igaz - föltelepítettem a játékba. Nem tudom, hol keressem. Corrolnak a környékén sincsen még... Igaz, nem régiben kezdtem újra a játékot. Nem tudom, hogy szinthez van-e kötve a randevú? Azt sem tudom már, kell-e hozzá valami pótlólagos, vagy utólagos, vagy csak simán mellékes kiegészítő, amitől persze megint fejjel megyek majd a falnak, vagy lábbal a számítógépnek. A partnereket föltelepítettem. A barátok és szeretőket szintúgy. Más egyébről nem tudok, hogy kell-e?

    Vagy csak türelmetlen vagyok? Nem tudok. Azzal a karakterrel sok kemény harcban volt a karakterem, számítani lehetett rá, és együtt fejlődtek. Minden marhaságban partner volt.

    Most meg se híre, se hamva...
  • basho
    #41392
    Háááááááááááááááááááááááááát.... Azért köszönöm...

    Egyébként eszik? Isszák?? vagy a falról kell kávéskanállal lekaparni???

    Ha egyiket sem, akkor bármiféle más, érdemleges - kizárólag Magyar nyelvű - építőjellegű jó tanácsot szívesen veszek és megfogadok.

    Köszönettel...
  • genndy
    #41391
    BOSS.
  • basho
    #41390
    Sziasztok! Akad némi Gondom a betöltési sorrenddel. Mert ugye nagyon nem mindegy. Létezik-e valamiféle általános rendezőelv a kiegészítők betöltési sorrendjét illetően? Csak azt tudom, hogy a Reszkető szigeteket mindenféleképpen a Magyarítás és a Magyar-javítás után kell elhelyezni.

    Hanem a többihez - nem értek.

    Most pld. a Csatakürt kastélynál vagyok,ahol a martalócok támadják a nagy, csillagos sárga semmit, meg egy rozsdás vaskaput... Vár, illetve kastély sehol sem látszik...

    Úgy hiszem, megint a magyarítás kavart be, illetve az a betöltési sorrend, amelyről semmit sem tudok...

    Tudnátok hasznos tanácsokat adni?
  • basho
    #41389
    A zsákodban a jobb shift gomb egyidejű lenyomásával együtt rákattintasz.

    De ha megvetted a hordozható lyukat, akkor meg is idézheted magad elé a kapuját (kicsikét játszani kell az idézéssel, mert olykor-olykor rittig a hátad mögött nyitja meg a portált, vagy olyan távolságra a karakteredtől, hogy még guggolva sem érheti el..), és azon belépve rögvest a ládáknál találod magad. És csak a ládákba helyezed a felesleges cuccaidat. Így minden megmarad. És még csalni sem kell...
  • Jacky
    #41388
    Kikapcsolódásért.
    Kikapcsolódásnak pedig kiváló mindegyik Elder Scrolls játék.
    Tagadhatatlan, hogy egyre egyszerűbbek/szájbarágósabbak a játékok, követve az igényeket.
    Sajnos az amcsi kövér kisgyerekeket veszik alapul a játékmenetnél. Ez van, ebbe az irányba mennek a fejlesztők, mert így éri meg.
    Ahogy megyünk visszafelé az időben, jól láthatók a különbségek a mai játékokhoz képest.
    Ma már nem a játékfejlesztő mondja meg mi legyen a játékban, hanem a reklámigazgató.
    Ettől függetlenül mindhárom TES játék nagyon jó.
  • Although
    #41387
    Attól függ mi a fő szempont amiért játszol. A morrowind története klasszisokkal jobb mint a skyrimé. Ez utóbbi egy dedós szinten megírt játék.
  • Jacky
    #41386
    Én megpróbáltam megint, több év után elővenni a Morrowindet. Hát mit mondjak, nem igazán tetszett már.
    Pedig amíg elő nem vettem, nosztalgiám volt a játékkal kapcsolatban.
    De valahogy már mégsem az igazi.
    Hozzászoktam a könnyebb/szebb/jobb? (Skyrimes) játékmenethez.
    Pedig annó mennyit játszottam vele ...
  • PiszkosFred
    #41385
    Akkor ideje megnezned a Morrowindet, az a csucs.
  • Fpocok
    #41384
    Bár még nem raktam bele annyi időt, mint a Skyrim-be, de egyelőre úgy tűnik, hogy grafikán kívül mindenben veri.
  • Fpocok
    #41383
    Kössz.
  • genndy
    #41382
    Shift+katt.
  • Fpocok
    #41381
    Hogy tudok itemet kidobni? Felvettem valami omgjólnézki fegyvert és most nem mozdul az emberem, mert túl vagyok pakolva. Hogy lehet kidobálni a felesleget lol?
  • basho
    #41380
    Köszönöm.

    Hanem "Wrye bash egy segédprogram, a többit elmondja a google..." - még magyar nyelvű oldalakon is angolul mondja... Fából vaskarika ez így nekem. Ráadásul nem tudtam meg,hol lehet letölteni, netán - melyik a jó, vagy a jobb...
    használati leírást, utasítást pedig sehol nem leltem.
  • Fantusz
    #41379
    Ez a játék - hasonlóan a többi TES részekhez - nem egyetlen karakterre íródott, de megadja a lehetőséget a játékosnak, hogy egyetlen kaprakterrel végig játsszon minden küldetést, csak akkor tudomásul kell vennie, hogy nem szerepjátékot játszik, hanem akciót...
    A Sötét Testvériség, és a Tolvajok Céhe jelenti a sötét oldalt, ráadásul mindkét céh küldetéseihez hasonló adottságok kellenek (lopakodás, íjászat), ez játszható egy karakterrel.
    Egy lovag nem szegődik el bérgyilkosnak, nem lopkod, de az talán nem idegen tőle, hogy a munkájáért elfogad fizetséget (Harcosok Céhe), de talán az ő hivatásához passzol legjobban a "megmentő" szerepkör (főküldetés), a Knights of the Nines küldetéssor pedig egyértelműen a lovagok közé viszi a főhőst.
    A mágusok varázshasználók, de ők lehetnek bugrisok, jólelkűk, segítőkészek, vagy gonoszok.
    Nem írtam, hogy nem használj egyetlen modot sem, főleg a szinteződés-béli problémát ajánlott kijavítani, de lehetnek akár komolyabb módosítások is a játékban, csak ahogy SaGa utalt rá: tudd mit csinálsz a modokkal, jól működnek, kompatibilisek egymással, stb, mert erre neten csak keresztül minimális segítséget kaphatsz.

    Karakter generálás rejtelmeibe nem tudom mennyire ástad bele magad (manor-minor skillek, és a szintlépés összefüggése).
    A kezdeti szűkös anyagi helyzet leküzdésére van több lehetőség: lopás, munka, kalandozás.
    Példák:
    Az Aréna bejáratánál lévő láda mester fokozatú zárral védett, 500 arany van benne...
    Harcosok Céhe küldetéseinek teljesítéséért fizet a megbízó.
    Alkímiával nagyon sok aranyat lehet szerezni, csak gyűjtögetni kell az alapanyagokat, s megvásárolni a legjobb alkímiai berendezéseket.
    Skingrad mellett két hatalmas ültetvény is található (szőlő, paradicsom), illetve az utak melletti virágokat is lehet szüretelni.
    A kalandozás a legveszélyesebb pénzcsinálási lehetőség, főleg, ha overhaul moddal játszol (márpedig ajánlott), de így van esélyed arra is, hogy egy komoly erősségű, használható páncélt, fegyvert szerezz.

    Wrye bash egy segédprogram, a többit elmondja a google...
  • basho
    #41378
    Köszönöm, ez mind igaz. De akezdet kezdetén,amikor semmije sincsen a karakternek, muszáj valamiképpen jó fegyvereket és páncélt és némi pénzt szerezni. A legfontosabbnak mindig a Hordozható Lyuk megvételét tekintem. A legelső lépések egyike nálam ez. De az a probléma, hogy a kezdő karakter még "gyönge" (szeretnék a valóságban olyan gyönge lenni mit a kezdő karakterem...), és a durván 250 kilós, vagy pontos cipelési határ nagyon befolyásolja az eladható áru mennyiségét, és az abból megszerezhető pénzt. És a legelején még nem képes teljes önellátásra a karakter - mások segítségére szorul. Ráadásul a piacnegyedben, rögtön a legelején már meglehet vásárolni azokat a fegyvereket (Katanák), és a páncélt, amellyel gyakorlatilag végig lehet vinni a játékot. Kezdetben csaltam,és gyorsan kreáltam magamnak ötvenezer pénzt. Ez talán még belefért. De amióta megismertem a Tiber Septim Bordély beépülő küldetést, azóta ezt is hanyagolom. De ez meg a karakterem megítélésének a rovására megy. És ezt nagyon nem kedvelem. Ha a karakterem nem vall kárt, akkor én, a játékos vallok kárt, mert csalni kényszerülök, amit szintén utálok. A Tolvaj Céh és a Sötét Testvériség küldetéseit sokáig hanyagoltam. De aztán megismertem őket, és be kell valljam töredelmesen - rendkívül izgalmasak! Nélkülük talán nem is tökéletes a játék. És külön nehézség, na meg persze izgalom, a megtisztulás is. Csak macerás. A játékban csak egyetlen lehetőséget utasítok el - a vámpírlétet. De azt határozottan. Szép, csinos, szőke északi lány karaktert alkottam, nagyon nem volt könnyű, és nem engedem elbarmolni mindenféle vámpír betegséggel... De ha rossz a megítélésem, akkor cseszhetem a templomi áldást...
  • basho
    #41377
    Hálásan Köszönöm! Hanem - mi az a Wrye bash? Egy program volna? Vagy valahol benne van a játékban? Ha program, hol lehet letölteni? Ha a játék része, hol találom meg? És nem mellékesen - hogyan kell használni a Wrye bash-t??
  • Fantusz
    #41376
    Csak ismételni tudom azt, amit SaGa leírt: lehet pozitív hősöd a játékban, ehhez az kell, hogy ne vállalj el minden megbízást, illetve, ha meg is kapod a küldetést, ne teljesítsd, ha az nem illik a karakteredhez.
    Ez nem mindig egyszerű, főleg a városokban, kocsmákban kapott feladatoknál nem mindíg egyértelmű, hogy az rossz, vagy jó, de így picit életszerűbb.
    Egy lovagnak semmi keresnivalója a tolvajok, bérgyilkosok társaságában, a Harcosok céhe alapvetően segítségnyújtást ad a polgárok problémáinak megoldására, igazt ezt nem önzetlenül, hanem fizetésért teszik, de a céh megitélése ezzel együtt is pozitív.
    Mágusok közé harcos nem igazán illik, de lehet olyan karaktered, amelyik mégis: harci mágus, paladin - de ezek is kilógnak a csuhások közül, a céh küldetései tipikusan varázshasználó karakterekhez passzolnak.
    A főküldetés teljesítése kötelező jelleggel lovagias cselekedet, azt nem lehet gonosz szándékkal végigjátszani, de figyelmen kívül lehet hagyni (pl. tolvaj, bérgyilkos karakter).
    A főküldetés végigjátszása nem jelent többet, mint egy küldetéssor lezárását, a játékban rejlő játékidőnek csak töredéke a főküldetés (17-es szint alatt csak akkor érdemes végigvinni, ha nem kell néhány jó sigil kő)
    A "leg lovagiasabb" küldetéssor a Knight of the Nine (DLC), ott még a leggonoszabb karaktereknek is van mód a megtisztulásra, a küldetéseket csak bűnöktől mentes lélekkel lehet végigcsinálni
  • SaGa
    #41375
    Kiegészítés: ha leromlott a hírneved, járd végig a shrine-okat és imádkozz mindegyikben. Van is egy ilyen küldetéssor. A Knights of the Nines DLC adja be...
  • SaGa
    #41374
    Wrye bash. Ha jól emlékszem, azzal ki lehet menteni a karakter kinézetét.
    De vannak ilyen modok is, csak én sosem használtam egyet sem, így konkrétumot nem tudok mondani.
  • SaGa
    #41373
    Már hogyne lehetne. Ne lopj, ne ölj olyat, aki nem támadott meg, Segíts a városi/falusi népeknek a feladataik teljesítésével és a hírneved az egekben jár folyamatosan.
    A TES játékok úgy működnek, hogy magadnak kell eldöntened, milyen karaktert alakítasz ki benne. Nem kell minden céhnek, testvériségnek a tagjává válni. Ha hősies lovag akarsz lenni, akkor a legjobb, ha egyikbe sem lépsz be és hanyagolod a feladataikat is, vagy csak olyanokat végzel el, ahol nem kell lopni és ölni.

    Tartok tőle, hogy az Elsveyr a magyarítással akad össze. Illetve ha a meghatározott pontokon nem enged át, akkor kézféle probléma lehet:
    1: még nem tartasz ott a játékban, hogy felvetted volna azt a küldetést, ami megnyitja az átjárást.
    2: nem állítottad be, hogy a "láthatatlan határ" is átjárható legyen.
    Ezt a konfig fájlban kell javítani, ott, ahol a mentéseid is vannak.
    Valami border_region rémlik...
  • basho
    #41372
    Még egyszer Köszönöm! Van valami ötleted a karakter megőrzésére? Már csak azért, hogy ne keljen újragenerálnom. Van esetleg valaki másnak ötlete, meglátása ebben az ügyben?
  • basho
    #41371
    Köszönöm! Újratelepítem a játékot, és szerényebb leszek. Megmaradok a fő küldetésnél, amit szeretnék vére végigvinni. Úgy látom, teljesen elvesztem az apróbb küldetésekben,amelyeket azért (is...) telepítettem föl vállaltam el a játék során, hogy a hírnevem ne menjen át mínuszba... Az az igazán SZÖRNYŰ ebben a játékban, hogy sehogyan sem lehet erényes, egy lovaghoz méltó figurát létrehozni. Mert ahhoz számtalan helyzetben és sokat kellene csalni. És ezzel el is veszik a játék értelme, szépsége és élvezete. Akkor már inkább a sötét testvériség vezetője, és tolvaj leszek. (Kizsebeltem Ocato kancellárt nem is egyszer, de annyira csóró...)
    Tehát akkor semmi francos kiegészítő??
    Elég lesz, ha az OMM-ben kiszedem a pipákat, vagy töröljem őket véglegesen??
  • Fantusz
    #41370
    Minden említett probléma modolás-beli hibát sejttet, de konkrét segítséget nem tudok, nagyon régen (évekkel ezelőtt) játszottam az Oblivionnal, a felsorolt modokat ráadásul soha nem használtam, de az asztalra dobálás, térkép szétesése, textura hibák, meglévő, de nem használható területek mind-mind modolás hibákra utalnak.
    Lehet ennek oka hibás betöltési sorrend, de akár hibás, incorrect mod használata is.

    Az Oblivion nem egy "végig játszható" játék, a küldetések teljesítésével ki lehet fogyni a megbízásokból, el lehet érni a karakter maximális szintjét, de a játék végtelenített.
    Nem teljesen világos, hogy miért kell neked azonnal területnövelő modokkal indulni, az alapjáték, és a hivatalos DLC-k nagyon sok ideig le tudják kötni a játékost, s azokban kicsi a bug lehetősége, modok használatával ez növekedni fog (mint ahogy ezt mutatja is a példád)
    A hivatalos részek mellé kezdetben én csak egy overhaul modcsomagot raktam volna föl a helyedben a szinteződési problémák kiküszöbölése, és az élet-telibb területek miatt, esetleg néhány szépítő moddal megspékelve, nekem ezek a területnövelő modok ismeretlenek, de gyanúsak is.

    Szigner: Data menüben ki van pipálva a magyarítás?
  • Szigner
    #41369
    Sziasztok! Nekem a magyarítással lenne gondom...felteszem a játékot, utána egyből a magyarítást, de nem lesz magyar...mit csinálok rosszul?
  • basho
    #41368
    Sziasztok! Remélem, jó helyen járok. Némi problémám van a The Elder Scrolls IV.-el... Többszörös újrakezdő vagyok ebben a szép játékban. Végigvinnem még soha sem sikerült, több hónap után sem...

    1.Most például ott a baj, hogy a Morrohun Team házába (egy malom) mentem legelőször, és a ház alatti kazamaták és egyéb romoknál összeveszem egy lidérccel. De ahogy elteszem láb alól, a játék kihajít az asztalra. Nem tudom, mi lehet a oka. Van valakinek hasonló tapasztalata? Tud valaki a segíteni? Előre is köszönöm a segítséget...

    2. Sok a kiegészítője a játéknak, amit rendre le is töltöttem. De igazából soha sem tudom, hogy miképpen célszerű ezeket a kiegészítőket sorrendbe rakni? Azt tudom, hogy nagyon nem mindegy, mit helyezünk a magyarítás alá. A reszkető szigetek pld. ezért volt nálam elérhetetlen a játékban...

    3. Régi vágyam volt, hogy a birodalmon kívüli területeket is bejárjam és megismerhessem. Erre adott volna lehetőséget az "Elsweyr Anequina Sivatagja" kiegészítő. De nem ad. Nem lehetett átkelni sem a folyón, sem í hídon... Merthogy arra . a játék szerint - nem mehetek. Megtudnátok mondani, hogy hol és mi lehetett a hiba?

    4. Bár talán senkinek sem szokás annyit szöszmötölni a karakter külső tulajdonságaival, beállítottam egy alapértéket, amihez ragaszkodnék, ha - nem csúszna folyamatosan széjjel a karakterszerkesztéskor a másik jellemző illetve tulajdonság. Gondolom, másokat ez hidegen hagy, de ENGEM HATÁROZOTTAN BOSSZANT ÉS DÜHÍT! Tudtok-e valami jó kiegészítőről, programról, amellyel megőrizhető az eredeti karakter?
    Vagy tudja-e valaki, hogy egyáltalán menti-e a játék VALAHOVÁ,VALAMI MAPPÁBA, ALMAPPÁBA VAGY DOKUMENTUMBA A KARAKTER KÜLSŐ FIZIKAI TULAJDONSÁGAIT?
    5. Amikor az OMM-ben kipipálom a Elsweyr Anequina Sivatagja kiegészítőt, megváltozik a térkép. Ez persze nem hír... De az már talán igen,hogy úgy szétberheli a térképet - semmi sincsen a helyén többé. A városok kapuit nem egy alkalommal pld. Pörölyföldön, vagy a folyó túloldalán találom meg, miközben a város ottmaradt a helyén. Ez nem zavarna, de az a baj, hogy a hiba, az hiba, és ha nem kezelem, akkor bugban meg játékleállások tömkelegében bosszulja meg önmagát! Szóval, mit tanácsoltok? Mit lehet tenni ilyen esetben?
    Nagyon szeretném már egyszer végigvinni ezt a játékot.
    Levelet is írhatok nekem nyugodtan...
  • genndy
    #41367
    Yep, csak nem akartam elsoilerezni.
  • Fantusz
    #41366
    Nocturnal küldetésének jutalma egy törhetetlen tolvajkulcs

  • genndy
    #41365
    Akkor kell nyomni, amikor felül pont megakad kicsit. Akkor ott marad. Mindegyik pöcöknek más a sémája, egyesével kell pöcögtetni és figyelni hogy melyik után akad föl. Ráadásul ha a negyediknél rontasz, visszaesik az összes. YT-n is megnézhetsz pár videót, abban érthetőbb a magyarázat, mint itt leírva.
    Érdemes sok tolvajkulcsot venni, viszonylag olcsó, meg találni is lehet, aztán mehet az auto-próbálkozás. Btw nekem a F3/Skyrim rendszere jobban tetszett, hamar meguntam a pöcögtetést, aztán ment az autozás.
    Vagy van egy küldi is, ami kimondottan segít a zárnyitásban.
  • Fpocok
    #41364
    Nagyon noob kérdésem van, úgy hogy fedezékbe:
    Hogy tudok lockpickelni? Pont elnyomtam a tutot, mert gondoltam csak nem fog ki rajtam... felpattintom a legbaloldalibbat, nyomok gombot és beletörik. Mit kell csinálni? :D
  • Belthazor 007
    #41363
    Sziasztok!Lenne egy kis gondom a "Hermaeus Mora shrine's" Küldetéssel kapcsolatban.Megvan minden feltétel ami kell,hogy megcsináljam,de nem jött el Casta Flavus,hogy felkérjen a küldire.Így hát elmentem magamtól a szentélyhez,fel is vettem a küldetést,azonban csak egy lelket tudtam elfogni.A többit valamiért nem fogja be.Arra gondoltam biztos azért,mert kimaradt az a lépés az elején,de nem tudom,hol találjam meg Casta Flavust.Megpróbáltam be Cheatelni,de az sem hozott értelmes eredményt,szóval kifogytam az ötletekből.
    Tud valaki segíteni?....
  • steweee
    #41362
    angol tudás nyesta ? mert elég egyértelmű a párbeszéd
  • Marinecorps
    #41361
    Úgy emlékszem a szolgáját kell megkérni hogy vezessen fel hozzá az emeletre.
  • csabikácska
    #41360
    Sziasztok! Imperial Cityben Umbacanoval hogy lehet találkozni? Mert mindig csak a szolgájával futok össze.
  • Tom6
    #41359
    Miért van az hogy ha berakok egy új faj módot akkor elmegy a párbeszéd hang de csak az?
  • Austin Bailey
    #41358
    a skyrim elég monoton és unalmas játék. Én pont most fejeztem be a főküldit. A finálé nagyon gagyi volt.
  • Although
    #41357
    Ebből a szempontból a CD projekt jobban döntött, ők leszögezték a történet és a karakterek a prioritás, az már látható a harcrendszer a kívánságok szerint egyszerűbb lesz a witcher 3-ba. De azt az elemet a moderek is tudják javítani önmagában . :)
    Tegyél egy próbát az interesting npcvel. Igazi 3d-s karaktereket raktak be, 225-nél járnak, történettel, questekkel, van köztük olyan companion akinek mindenhez van hozzá fűzni valója és része legalább 5-6 különböző quest láncnak, köztük egy pit fightnak is :) De persze ez sem az teljesen mintha a beth csinálta volna, mivel ez a világ az ő találmányuk egy amatőr sose lesz képes mindenben pótolni őket akik úgy néz ki nem ebbe az irányba léptek előre. Így csak az amatőrök maradtak.