980
Új fejlesztőktől
  • Daermon
    #492
    @Iwb:
    Azért a BG2-ben is hamar jött sárkány, akár kettő is. Itt meg csak cutscene volt, és ez nem olyan sárkány. :)
    Ráadásul Mélysötét csak opcionális út, hisz van/lesz még kettő.
    Az hajó teljesen jó kezdés volt szerintem, utána már csak “sima” kezdés van itt is.
    És még Baldur városa meg jó pár hely bent sincs. Meg úgy az act1 harmada legalább hiányzik. Meglátjuk milyen lesz.
    Abban egyetértek veled, hogy a DOS-ok nem lenyűgőzőek.
  • j0nNyKa
    #491
    jo de te mindig mindenhol szembemesz a tomeggel, ez nem kell hogy meglepo legyen :) attol meg ok tudnak irni fokozatosan epulo sztorit, a tobbieknek meg is mutattak ezt az elozo jatekaikban
  • lwb
    #490
    De a DOS2 az az ő világuk. Ott, hogy mi a "low key", azt ők találják ki. A börtönsziget egyébként jóval kevésbé epikus, mint a BG3 illithid hajója meg vörös sárkányt lovagló githyankik.

    Persze, lehet mindenre rástromfolni még egy szintet, mindig van bombasztikusabb, csak az eredményen meg fog látszani. A Larian íróiról nekem nincs ilyen rózsás véleményem, nem tudtam egyik DOS-t sem végigvinni, pont a writing miatt. Az 1 ebből a szempontból sokkal rosszabb a 2-nél, de a 2 se tetszett.
  • lwb
    #489
    Kizártnak tartom, hogy a játék struktúrája sokat változna. A történet nyilván megvan már rég a fejükben. Finomhangolás biztosan lesz, de a fővonalhoz nem hiszem, hogy nyúlnának.
  • j0nNyKa
    #488
    mondjuk az fura lenne ha nem ezzel kezdenenk, itt van logikailag a tortenet eleje, itt vannak a companionok, stb - meghat itt vannak kezdo kuldetes-szagu mellek kuldik is
    ez bizony ilyen marad, ha larianeknal vannak fasza irok (es vannak), akkor kesobb meg bombasztikusabb lesz, de hogy meg berakjanak valamit felvezetonek, azt erosen ketlem
    mar csak azert is, mert a dos2 is hasonlo leptekben indult, ott is meg tudtak oldani hogy kesobb fennmaradjon a feszultseg
  • hawkie22
    #487
    Én tegnap beszereztem, indítottam egy drow ranger-t, de idöhiány miatt nem sokáig jutottam el.
    Elviekben igazad van, hogy ne a sztori elején durrogtassák el a puskapor nagy részét, de mivel EA, én nem aggódnék egyelöre. Lehet, hogy a végleges verzióban nem is ezzel kezdünk majd... Lényeg a lényeg, ma folytatom, ha tényleg engem is úgy beszippant a hangulat, mint anno az 1-2, akkor lehet, hogy a régieket is elöveszem megint. :) Kicsit szokatlan az irányítás meg a 3D-s megjelenítés, szerintem jobban illene hozzá a régiek izometrikus stílusa, de hát ugye haladni kell a korral. :)
  • lwb
    #486
    Az első kritikám a történetvezetéssel:

    Alacsony szintű csapattal kezdünk, de a történet mindennek tűnik, csak alacsony szintűnek nem. Túl bombasztikus. Illithid hajó, Avernus, drow-k, Mélysötét - mindez az első pár szinten. Faerun eléggé varázslatos világ ahhoz, hogy ne kelljen első szinten 10+ szintre tervezett dolgokat bemutatni. Mi marad későbbre? Miért nem lehet a hétköznapival kezdeni? Ha a hétköznapi dolgokat későbbre hagyjuk, akkor azok már nem lesznek érdekesek, nem lesz kihívás vagy logikátlan lesz, hogy a BG-i tolvajok erősebbek, mint a Mélysötéti drowk pl... játékvezetési okokból.

    Az alap BG ehhez képest Candlekeepben kezdődött, kis helyi problémák (koboldok a bányában, banditák az erdőben) indították a játék első felét. Nem kellettek interdimenzionális szörnyetegek, vörös sárkányok meg démonok a pokolból, meg Mélysötét (ide a második játék vitt le minket először, 10. szint felett) egy ELSŐ szintű csapatnak. Nem is volt sárkány egyáltalán az első részben, még bemutatóban sem. Nem való egy alacsonyszintű csapatnak.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.10.12. 08:18:06
  • Daermon
    #485
    Na így másodjára a githynaki fighterrel, alig volt 8,5 óra eljutni Mélysötétbe a kikötőhöz. :D Mondjuk ezzel nem itt megyek, majd a toronyhoz.
    Úgyhogy én letudtam az EA verziót. Várom, hogy bővítsék.
  • Daermon
    #484
    Dual-Wield, vele csak akkor íjjazok, ha muszály.
    Lae'zelből is lehet íjászt csináni egyébként. Most így 2. nekifutásra egy gihtyanki fightert (Eldritch Knight subclassal) csináltam, 2H, így Lae'zel ment íjra Battle Masterként.
    Igazából lehet variálni a dolgokat úgy vettem észre, de majd akkor lesz jó, ha minden class/sub bekerül.
  • fluency
    #483
    Le lehet így is egyszerűsíteni, de ennél azért szerencsére ez a rendszer sokrétűbb. Simán vannak olyan képességek, amikkel pillanatok alatt a nyakadon vannak vagy eltérítik a nyilvesszőket (deflect arrow). Egy jól páncélozott, pajzsos ellenfelet elég nehéz eltalálni vagy megsebezni. A varázslóknak is elég sok spellje van, amivel megviccelhetnek és nem feltétlenül támadó varázslatok. Ha pl. fog cloud-ban tartózkodsz, akkor megvakulsz. :)
  • j0nNyKa
    #482
    van ilyesmi feeling igen
  • lonvard
    #481
    Ja igen az íjász karakterek népszerűek. Talán mert a körökre osztott csata miatt úgy érzem sokkal inkább felértékelődik a távolsági harc, amolyan X-COM jelleggel. Lövünk egyet, aztán visszamászunk fedezékbe. Aki meg előre rongyol, azt szitává lövi az ellenség. Nem tudom így van-e a játékban, de mintha ez a fajta harcrendszer erre predesztinálna.
  • fluency
    #480
    Nálam High Half-Elf Trickster cleric lett a nyerő. Sajnos még nincs se Tempest, se War domain.
    DW vagy Ranged a karakter vagy mindkettő? Íjászokodni nem szeretek. A DW elég meggyőzően sebez, az íj nem annyira (legalábbis így az elején). Talán a tolvaj ranged sneak attackja még jó lehet. A 2H-t még nem néztem, egyelőre.
    Majd később megnézem még a varázslót, meg lehet a GOO warlockot.

    5 óra játék után az a véleményem, hogy jó lesz ez. Kell még polírozni, de az alap az jó. Azért felhúztam a szemöldököm amikor a charmolt ellenség simán támadta a szövetségest. :)

  • j0nNyKa
    #479
    egy különbség lista

    itt jobban kifejtve
  • PiszkosFred
    #478
    Gondolom kompenzacio a subrace bonusz hianya miatt - bar nem ismerem a dnd legujabb kiadasat, en lemaradtam a 3e es a 3.5e kornyeken.
  • Daermon
    #477
    Half-Drow Ranger.
    Amúgy, ha jól néztem az ember minden statra +1-t kap. Nem csoda, ha azt indítatnak :D
    Wood Ef Ranger lenne a legjobb nekem, de... De nem lehet szakálla, úgyhogy kiesett :D
    Utoljára szerkesztette: Daermon, 2020.10.11. 11:46:26
  • fluency
    #476
    Csak nem te is egy alap ember karakterrel toltad, mert akkor szégyelld magad (csak viccelek).
    Egyébként elég elcseszett tetoválások vannak a játékban (a Wasteland 3-ban ezeknél jobbak vannak), de legalább sminkelheted a férfi karaktert a nőire meg rakhatsz arcszőrzetet. :)

    A hülyeséget félretéve, milyen kaszttal toltad Daermon?
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2020.10.11. 09:39:13
  • Daermon
    #475
    Hát 15 óra lett az első kör nekem. Mjad most kitolom szerintem még 1 karival is, mennyira más, ha máshogy döntök néhol.
    Kiváncsi vagyok mire lesz ez a verzió elfogadható (1-2 hát, ha tippelnem kéne), és, hogy mikor jön az act1 hiányzó részei és az act2.
  • fluency
    #474
    Nem hinném, hogy hibás döntést hoztál volna Fred, hogy behúztad. Akkor meg sem vetted volna, ha nem érdekelne a játék és tuti, hogy a korai hozzásférésben csak max a sztori 1/3.-a lesz bent. Lesz még felfedezésre váró dolog és a sztori is tartogat majd meglepetéseket.

    Azt már csak halkan jegyezném meg, hogy több népszerű kaszt és presztízs kaszt még bent sincs a játékba. Én tuti monkkal kezdek és az még a kanyarban sincs. Az EA épp elég lesz ahhoz, hogy lássam milyen állapotban van a játék, milyenek a helyszínek, a hangulat, a mechanika és a párbeszédek. Ezt meg megtapasztalni jobb, mint csak videókat nézni arról, hogy mások hogyan játszanak. :)
  • Daermon
    #473
    Sőt! 5(?)-nek már ott is a neve a karakterkreáláskor. Bár én így is úgy is sajátnál maradok.
  • lwb
    #472
    Kb sehol nem tartok, épp hogy az intro részen túlmentem, szóval ilyen ütemben mire az act 1 végére érek, kijön a teljes játék.
  • PiszkosFred
    #471
    Tippre most a technikai fix van terítéken, főleg így, hogy ahány ember annyi féle konfig és annyi féle hiba (lásd a 3080-as kiszólást a patch notesban az Nvidia felé), aztán ha kész és eléggé stabil a rendszer, jöhet a kontent update. De, lehet rosszul tippelek.
  • j0nNyKa
    #470
    meg gondolom ha akarnak balanszolni, a kasztokat / alkasztokat is (inkabb)elobb-utobb be kell pakolniuk
  • PiszkosFred
    #469
    Hogyne, ez a terv, folyamatosan adagoljak az egyes fejezeteket, origint, stb. a bugfix mellett. Most pl. egyelore csak sajat karaktert lehet inditani, testreaszabasi lehetosegek korlatozottak, kesobb lesznek premadek eredet sztorikkal rendlelkezok, stbstb.
  • lwb
    #468
    És akár még az is lehet, hogy az EA idővel bővül újabb actekkel is, nem?
  • j0nNyKa
    #467
    ah, 1x elunk, ha holnap ramesik az urbol egy wc, akkor nem fogom banni hogy raprobaltam (viszont banhatnam, hogy ha nem) :) meg nekem gyanus hogy mire release-hez erunk, egy teljesen mas jatek / teljesen mas act1 lesz, es nem fog elvenni a mostani (par) "vegig"jatszas abbol az elmenybol
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2020.10.09. 12:56:29
  • PiszkosFred
    #466
    (kösz a javítást a topik címében, éppen kérni akartam volna)

    Persze, egyik hiba sem vészes, főleg úgy, hogy bár Early Acces néven fut, de ez jelenleg inkább egy prebéta verzió. És még így is beszippantja az embert. Az már más kérdés, hogy mennyire volt okos húzás tőlem (és még a többi majdnem rekordszámú játékostól) például az, hogy már most beszereztem a játékot és végigviszem az ACT I-et jelenlegi állapotában vélhetően több karakterrel/más döntésekkel, ahelyett, hogy megvártam volna a végleges játékot 2021 vége felé... (mondjuk úgysem bírtam volna megállni, úgyhogy lehet nem is kellene ezen gondolkozni) :)
  • Daermon
    #465
    Így 5 óra után azt mondom nem rossz. De egyelőre nem érzem, hogy ezt Baldurs Gate 3-nak kellett nevezni, hiába volt említve a Silver Sword, ami benne volt a 2-ben. Persze meglátjuk mit hoz a sztori.
    A RTwP harcrendszer azért hiányzik, de nem rossz ez a körökre osztott persze. Karakter készités jó. Az inventory/menü rendszert szokni kell, de nem rossz, átlátható azért.
    EA verzió így még sokat fejlődhet, de így is jobbnak érzem, mint az erős közepes DOS1-2t.
    Aztán meglátjuk hova jut a játék a tényleges megjelenésig.
  • j0nNyKa
    #464
    hja igen azok vannak, total belefer szerintem
    nekem ugy remlik a ragdoll dos2ben a mai napig sem tokeletes, bar ennyire nincs azert szet....barmolva :D

    oh, Fixed multiplayer combat connectivity issues, ez jol hangzik
    meg ez is: We should be back soon with a bigger update and patch. In that update, we’ll go deeper into launch, and share with you some insight
  • PiszkosFred
    #463
    Sot, tegnap este mar a masodik patch is megjott.

    Bug alatt aprosagokat ertek, pl a cinematicban beszed kozben nem mozog a szaj, vagy néha egy többszintes helyszínen a kamera teljesen elveszti a fonalat és úgy nehéz a partit navigálni, a ragdoll fizika néha megbolondul, de az mondjuk inkább vicces és "bethesdás", mint sem bosszantó :D

    Nincs ezzel gond, nagyba/gamebreakingbe nem futottam még bele, csak feltűnő volt, amikor egymás után tapasztaltam ezeket a kisebbeket. Igaz eddig 4 órám van csak benne, de a hétvégén jön egy maraton :)
  • lwb
    #462
    Nekem a DnD 5e-vel van leginkább bajom. Nem tetszik, hogy nincs alignment, illetve hogy visszahozták a per day használatos varázslatokat, ezzel megint rest scumming lesz, ha a történet nem engedi, akkor meg harmatos varázslók, akik első 1-2-3 szinten még ellesznek a z 1d6 sebzésű cantripekkel, de magasabb szinten már nem.
    A PoE2 rendszerét kellett volna átvenni inkább és per encounter varázslatokat meghagyni. 1-2 / szint, így is tervezgetni kell, de legalább nem kell minden kurva csata után azon agyalni, hogy mikor fogunk megint táborozni. Óránként 8 óra alvás, mint a régi IE játékokban. Asztal mellett működik ez a rendszer, de asztal mellett századennyi harc van egy játék alatt.
  • j0nNyKa
    #461
    nekem pont nem tunik soknak a bug, plusz ugye mar jott is ki patch 2 nap utan
    az egyeduli gamebreaking dolog az a multi desync parak, azon felul messze felulmul sajnos egy csomo v1.0 jatekot is - pl 1 crash vagy disconnect sem volt jopar ora jatek utan se nekem, se a havernak... es most eszembejut pl egy PUBG ami sok ev utan is egy instabil lofasz :)
    a hangulat nagyon bejon, eddig nekem kicsit... keves egy dos2 arnyekaban, kevesebb az inger, kevesebb a lehetoseg (foleg csataban, ami tartok tole nem is fog valtozni, hisz korlatozza a szabalyrendszer)
  • fluency
    #460
    Hát azért a DOS2 induláskor eléggé bugos volt. Meg is lepődtem (bár az is igaz, hogy a Larian viszonylag hamar javította ezeket). Ez a játék meg EA, lesz idejük még javítgatni és csiszolgatni.
    Ahogy néztem korlátozottak a spellek/Domain-ek, sok alapkaszt még nincs bent, de a visszajelzések alapján jó lesz. Ezt, amint lejön, én is meglesem. :)
  • PiszkosFred
    #459
    Kétségtelen, hogy más. Leszámítva a rengeteg bugot és félkész megoldásokat, eddig simán hoz (SZERINTEM!) egy zseniális modern rpgt a BG+Dragon Age+Divinity szerelemgyerekeként. Nagyon remélem, hogy a Wasteland 3. és a BG3 után most már tényleg ez a fajta ok-okozat-döntés-következmény lesz minden hasonló játék alapvető fícsörje. Mert a történetvezetés és a döntési következmények viszont zseniálisak, az alapján, amit eddig láttam. Pl, amikor látsz egy égő házat, akkor - ellentétben más játékokkal -, az nem fog "várni rád" és égni tovább napokat, hogy te kolbászolj a környéken (vagy akár épp pihenj egy napot, hogy felgyógyulj/regenerálódj), hanem addig simán leég picsába és vállalnod kell a következményeket és nyugtatnod kell a csapattagok lelkét, mert nem tettetek semmit, stb. :)

    Viszont, rengeteg a bug, de tényleg istentelenül sok. Nagyon sok EA játékkal játszottam, engem nem zavar és fel vagyok erre készülve, de meg ennyi tapasztalattal a hátam mögött is meglepett a mennyiség :) Nem nagy dolgok - eddig legalábbis -, de nagyon sok kicsi. Akinek nem sürgős, várja meg a végleges verziót, mert ha nincs ehhez gyomra/idegrendszere, akkor nagyon hamar elmegy a kedv és átcsap gyűlöletbe :D
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.10.07. 15:06:36
  • Montanosz
    #458
    hát szép lett, de már az elején elakadtam, meg aztán sehogy nem találom az első rész hangulatát, meg tul színes lett mindenféle csilivili animációkkal ami manapság kötelező, meg erről a mindehol vörös színnel is le álhatnának már, mondjuk potenciál van benne tekintve a jo 70 gigát mire leszedtem és még csak early...
  • Andule
    #457
    csak h tuti ne beszeljunk el egymas mellett: en a config menuben, misc alatt levo enhanced patfindingrol es frame rate-rol beszelek. utobbi talan meg fontosabb is mert ennek koszonheto h mindenki sokkal gyorsabban mozog igy ha vki el is cseszi a mozgast relative gyorsan korrigal es fut a tobbiek utan. Ezzel nekem meg a BG2 sem volt zavaro de IWD2nel mar azert teptem a hajamat.
    aztan persze lehet csak elnezobb vagyok BG1-2 fele leven komalom oket nagyon. :)

    (3ban meg amugyis csak 4 karakter lehet majd egyszerre, tan csak megoldjak)
  • Kotomicuki
    #456
    A BG1 még istenes, mert sok benne a nagy, nyílt terep, de pl. az BG2-IWD2-ben már a hajamat téptem sokszor, amikor a fél banda az egész pályát megkerülte volna, mert a "libasorban haladni" már nem fért bele (minden max-on) a sokszor direktnek ható, de amúgy jelentőséggel nem bíró szűkítéseknél való áthaladásban - ha akarták volna, akkor megoldhatták volna ezeket (már akkor) szélesebbre is, ezzel sokat "javítva" a csapat vonulási kohézióján és így az egész játékélményen is!

    #454:
    "Érdekes" mód még inkább rá is játszottak erre a hibára az egyre szűkebbre méretezett "úthálózattal" a pályákon belül, minthogy ki akarták, vagy tudták volna azt javítani az évek során a bg-iwd játékoknál!
  • Andule
    #455
    btw a regi motornal igencsak jot tett ha felhuztunk mindent a maxra, beleertve az utkereso szamot meg hasonlokat. Ezt megspekelve egy hasznosabb formacioval ritkan volt gebasz nekem. (fokepp mivel ezaltal a seta sebessege is igencsak megnott) Pl. a ket kezemet osszetettem volna ha a Pathfinder: Kingmakerben legalabb annyira jol mukodott volna az utkereses es PC AI mint a BG1ben.
  • Anonymusxx
    #454
    Mintha nem tudnák azt kijavítani... Nyilván nem egy az egyben a 20 évvel ezelőtti motort használnának fel.

    Amúgy meg a Pillars of Eternity is olyan grafikával készült, és mégis jó az útkeresése.
  • Daermon
    #453
    Szerintem nem volt vészes, de az EE-ben mondjuk javították az útkeresést.