980
Új fejlesztőktől
  • lwb
    #372
    Nekem a TOEE azért nem tetszett, mert lényegében egy számomra kevéssé ismert világ (Greyhawk) egy dungeon crawl modulját dolgozta fel az egész játék. Másfél városkát leszámítva lényegében az egész egy nagy dungeon volt, nagy történet nem volt mellé. Ez elmegy egy asztal mellett, sőt, oda általában ilyen kell, de a BG után, ahol grandiózus sztorikhoz szoktunk hozzá, azután nekem kevés volt.

    A harcrendszere viszont nagyon rendben volt szerintem. Lassú volt, persze, de nagyon jó.
  • Hogthar
    #371
    Érdekes volt ez a bemutató videó, bátornak kellett lenni, hogy ezt így bemutassák.
    Anno én rengeteget játszottam a IWD-el és BG1-2 vel, kicsit furcsa, hogy nem valós idejű körökre osztott lesz ezek után, de a DOS1-2 sem volt rossz, szóval személy szerint annyira nem zavar, de egész biztos vagyok benne, hogy ez a döntés rengeteg játékosnál érvágás.
    De aztán kitudja lehet úgy mint a Poe 2 nél itt is válaszható lesz a játék elején melyik harcrendszert szeretnéd.
    Ha eddig nem gondoltak rá, most egész biztos fontolóra veszik, elég sokan támadhatják őket ez miatt

    Ami aggasztó számomra az a történet vezetés.
    Miért is nevezzük ezt a játékot Baldur's gate-nek? Remélem a történet szerves részét képezi majd a Bhaal gyermek, mert ha csak ilyen említés szerűen lesz jelen a világba, hogy jah volt ilyen is 100 éve, akkor az egész számomra annyit sem fog érni mint egy dingó kutya vese.
    Mármint persze biztos jó története lesz és kiváló RPG lesz ebbe egész biztos vagyok, de ha nincs köze a az előzőekhez akkor nevezhették volna pl. kard partnak vagy valami, amiben easter egg-ként szerepelne a BG1-2 története.
    Esetleg ha a brand miatt akarják erőltetni a Baldur's gate nevet akkor ne számozott legyen, hanem tegyék a végéhez, hogy pl. utóhatás, de ebben az esetben is a történet szerves részét kellene, hogy képezze milyen hatást gyakorolt a területre az előzmények eseménye.

    Egyenlőre figyelemmel kísérem a programot, valószínű meg is veszem majd, de biztos nem lesz azonnali vétel.

    Lehet jobb döntés lett volna ha az Obsidian kapja meg a címet, ha jól tudom jó pár tag onnan segédkezett is a BG-2 ben, de legalább is a IWD-hez tuti volt közük így a lore-hoz jobban tudtak volna nyúlni.
    Ráadásul a Poe 2 miatt nekik már ki is van dolgozva mindkét harcrendszer.
    Utoljára szerkesztette: Hogthar, 2020.02.28. 09:22:05
  • Anonymusxx
    #370
    Tényleg jó rendszer volt, a harcok közben én letettem a játékot a tálcára, mert addig is ment a kör, annyira lassú volt benne a harc... Ez minden csak nem jó..
  • Tinman #369
    Nem attól nem FR, mert TBS a harcrendszere, hanem attól, amit láttunk a videóban...
  • b-type
    #368
    Az sem mindegy hogy tálalták, ott volt a Temple of elemental evil ami nekem akkoriban nagyon tetszett, de ott is a cselekményválasztó panel ...argh, na az nekem spec. nagyon nem jött be.
    Itt is kíváncsi vagyok hogy mennyire lehet áthídalni a 'jelentéktelen' harcokat TB módszerrel, a nagy csatákhoz nyilván jó.
  • molnibalage83
    #367
    Ok, és azt is felfogjátok, hogy egyesek azon rugóznak, hogy ez nem autopause, akkor ez nem is FR?
    Bocsánat, de ehhez mennyire kell zizisnek lenni?
  • lwb
    #366
    Hát én még emlékszem, amikor a BG kijött és kb az összes hardcore AD&D nerd ismerősöm prüszkölt tőle, mert a régi SSI játékokkal szemben ez RTwP volt és az mennyire kazuár már. Egyébként a BG is csak azért nem lett turn based mert akkoriban mindenki, főleg az Interplay vezetői azt mondták, hogy a mai gyerekeknek mind ADHD-jük van és ha nem valós idejű a harc, akkor senki se fogja megvenni a játékot.

    Engem a turn based nem zavar, amióta van TB mode a POE2-höz, azóta háromszor végigvittem már kb. A DOS1-2-t egyszer se tudtam, pedig, annyit, de annyit próbáltam. Ennek semmi köze a turn based dologhoz és sokkal több köze a borzalmas Larian writinghoz. Ez az egyetlen dolog, amiatt aggódok jelenleg a BG3 kapcsán.
  • b-type
    #365
    Én spec. imádom a körökre osztott játékstílust, nekem egész biztos tetszeni fog ez a része, de igen, bár a Baldurs Gate-ben a szabályrendszer számolta a köröket, és körönkét megállt a játék ha akartad, de én sem használtam pedig ahogy írtam szeretem.
    ..és sztem még ha körönként meg is állította a játék akkor sem volt egy lépésszámos és/vagy pontokon alapuló TB játék.
  • Tinman #364
    Az autopause-t használta valaki? Ezerszer kényelmesebb volt átvenni az irányítást és magad eldönteni, hogy most megállítod a harcot vagy sem.

    Viszont akkor már érted, hogy miért nem akarunk a DOS 3-ba pure TBS harcot...
  • Tinman #362
    Annak azért örüljünk, hogy jön a Divinity Original Sin 3, elvégre jó játékok a Divinity-k, csak itt eléggé offtopic
  • Tinman #361
    Real-time harcrendszer volt benne, amit leállíthattál. Ennek nagy előnye, hogy egy kicsit is jobb szinten a LVL senki mobon átgázoltál, nem húzta az időt, a komplexebb harcoknál meg az első mp-től átgondolt parancsokat osztogathattál. Ez a BG szerves része.
  • Andule
    #359
    Jo, oke, felfogtuk h te lehidaltal a DOS1tol de ugy h irtad korabban h nem probaltad a BG semelyik reszet annyi menjen mar at, h ebben a topicban jo esellyel kisebbsegben vagy es az elodokben pont nem korokre osztott volt a harc. Ennek megvan ugyanugy az elonye mint a hatranya is es hat van akinek ez (jogosan) nem tetszhet. (kulon jot mosolyogtam ezek utan a "minden mas rpg-ben disz volt a csata" reszen :D )

    #352 szivembol szoltal. lesz ebben boven potencial (mar csak a DOS1-2bol es az itt latott tobb uton megkozeliteses dologbol kiindulva) de ennyibol meg nem volt lathato szo szerint semmi amitol ertheto lenne, h ezt miert BG3nak es nem 'random DnD uj IPnek' kellett elnevezni. (a nyilanvalo marketingen tul). Erosen oda kell meg tenniuk magukat a fiuknak, h ebbol valoban valodi "folytatas" legyen es emiatt kicsit korainak erzem ezt az Early Access-es temat. (Persze ha elfogyott a zseton a fejlesztesre ...)

    PS: imho a parbeszedrendszer igy sztem kifejezetten szarul nez ki.
    Utoljára szerkesztette: Andule, 2020.02.28. 03:16:19
  • DasIsFuck
    #358
    Simán benne van, hogy DOS3-nak készült, azt közbe a wotc megkereste őket, hogy lenne-e kedvetek egy BG3-hoz?

    Egyenlőre szerintem a kezelőfelület placeholder és ezért érződhet, hogy ez egy Divinity játék, de ez biztos változni fog majd.

    Egyébként én is kíváncsi lettem volna egy real-time rendszerre, hisz olyat még nem csinált a Larian, de így a szabályrendszert egyszerűbben át tudják ültetni a játékba.

    Utoljára szerkesztette: DasIsFuck, 2020.02.28. 00:50:11
  • molnibalage83
    #357
    Unalom? Életemben nem áttam még ennyire jó harcszerszerű RPG-t. Konkrétan az első RPG a DOS, ahol van értelme annak, amit csinálok és tényleg ugyanazzal a bandával nekifutva két harcnak kikaptam, ha hülye vagyok. Minden más RPG-ben kb. dísz volt a csata...
  • Ainz
    #356
    Az még talán a legkevesebb hogy TBS, na nem mintha nem lenne szar, de hogy 0 BG feelingje van és kb mindent amit tudtak felhasználtak a DOS-ból szerintem nagyon gáz.
  • Daermon
    #355
    Ez tuti DOS3-nak indult, és fèlúton lett BG3-nak nevezve. Megint ez a turn based unalom, mint a DOS. Az előzetes jó volt, de ez mitől Baldur’s Gate 3? Ennek adhattak volna bármilyen FR címet. Eddig csalódás.
  • PiszkosFred
    #354
    Ne kapjal agyfaszt, art a szepsegednek. Nem mondtam, hogy nem BG/FR, csak azt, hogy a demozott/latott masfel-ket ora nem utal ra (leszamitva az elso 5 perces karaktergeneralast es az introt). Kesobb nyilvan kinyilik a vilag, de jelenleg a harcon kivul nem sokat latsz.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.02.27. 22:19:02
  • molnibalage83
    #353
    Komolyan monom, hogy agyfaszt kapok. Mi köze a játékmechanikának a settinghez és a történethez? Semmi.
  • PiszkosFred
    #352
    Tetszik, de masfel ora alatt tenyleg semmi utal arra, hogy ez egy BG jatek, nem pedig egy DOS ihlette rpg.
  • lwb
    #351
    Divinity Original BG 3 :) Legalábbis, ami a játékmechanikát illeti. Minden a writingon és a storyn múlik innentől. Nem bánom, ha a játék technikailag DOS egy az egyben, ha a hangulata hozza a régit.
  • b-type
    #350
    így nézve érdekel a játék, de ja, ha nem tudnám hogy mit nézek, nem gondolnám hogy azt nézem.
  • PiszkosFred
    #349
    ugy fest az xcombol is nyultak :D (90%, miss, 90%, miss)
  • Ainz
    #348
    Ahogy nézem az egészet, úgy érzem egyre inkább hogy ez mekkora megerőszakolása az egész BG-nek.
  • PiszkosFred
    #347
    Hát, meglátjuk mi lesz.
  • lwb
    #346
    Nekem nincs nagy elvárásom, a BG-t imádtam, de azért a története nem volt akkora magas irodalom, mi tagadás. Hegylakó találkozik Forgotten Reamls-szel, azt' kb ennyi. Viszont működött. Ami történetnél is fontosabb: eltalálták a világot, valóban úgy éreztem játék közben pl. Athkatla utcáin, mint amikor a világleírást lapozgattam otthon (lapozgatás alatt természetesen az illegálba leszedett pdf-nézegetést értem, akkoriban ennek is örültünk és ez is sokkal jobb volt, mint a zugfénymásolással teli 90-es évek eleje-közepe). Ha ezt nem basszák el ezek a belga hippik, akkor minden rendben lesz.

    Ha elbasszák, akkor is megveszem, de ti fogtok itt utálni a fórumon a legjobban, mert idejövök majd jobb híján pampogni.
  • fluency
    #345
    A sztori nem lesz rossz szerintem, sőt még a mellékküldetések sem a Lariant ismerve, de mivel nagy a hype körülötte azért vannak fenntartásaim. :)
    Én a képekről még nem ítélek, mert ezek kb. semmi kategória. Majd meglátjuk, hogy a világ, a környezet és ezek hangulata milyen lesz és csak utána formálok véleményt. A szabályrendszer a D&D 5. kiadása, nagy meglepetés nem lehet, hacsak nem szablyák át teljesen. :)
  • PiszkosFred
    #344
    Mar egy kozepes szinvonalu, logikai hulyesegektol mentes, de a vilaghoz hu sztorival en beerem :)

    Nekem nem witcher "majmolas" ugrott be a kepekrol, hanem hirtelen egy dragon age/Divinity hibrid, amelynek en speciel nagyon orulnek egy igazi, szabalyhu dnd kontosben.
  • fluency
    #343
    Elvileg a Descent Into Avernus (úgy tudom ezt veszik alapul) modul írója is besegít nekik. A játék hosszúságával nem lesz gond szerintem, a történet minőségében már nem vagyok biztos. Úgy érzem rohadt magasak az elvárások ezzel szemben és kérdés, hogy meg tudják-e ugrani.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2020.02.27. 20:36:09
  • lwb
    #342
    Egész jól néz ki. Remélem a writingot nem basszák el, a Larian nagy gyengéje, hogy a játékaik olyan félkomoly izék végig. Nem tudom elmagyarázni milyen, meg kell nézni a Sven Vincke fejét és olyan. Aki játszott DOS-szal,az tudja. Na, az a feeling remélem nem lesz áttolva a BG3-ba. Ha sikerül a hangulat, a writing eltalálása, akkor nem lesz itt a baj. A körökre osztott harc meg külön bónusz.
  • b-type
    #341
    ja igen, a hosszú sztori az kimaradt, az is kell. Nyilván nevetséges is lenne ha rövid lenne. Nálam hasonlóan ütött a játék, bár én a BG1 után kezdtem megszerezni első kiadásokat, aztán egyszer elballagtam a Silverland-be hogy eladom a gyűjteményt (anyagilag megbillentem ilyesmi), szerencsére csak darabonként vették volna, én meg úgy nem adtam. Azóta is megvan. :) ...voltak benne botlások igen.
    szóval igen, legyen hosszú is...jó hosszú.Nagyon sokat ki lehet belőle hozni mert rendesen elment mellette a vonat, viszont így nyugodtan lehet ötleteket venni.
  • Ainz
    #340
    Egyáltalán nem a 20 éves grafikát vártam, de nem egy DOS feelinget, ennyi.
    Nekem pedig, ha ránézek a képekre teljesen ez jut eszembe, de persze megvárom és én is megnézem a trailert, de nem hiszem, hogy addigra egy teljesen más game lesz belőle. : D
  • fluency
    #339
    Az eredeti grafikát és az ehhez társuló hangulatot nemigen fogod visszakapni. Már nem használják az Infinity Engine-t. A Larian, ha jól tudom saját motort használ. Be kell érned ezzel a grafikával. A Pillars of Eternity az Unity Engine-t használja, talán az közelebb áll az Infinity Engine-hez, mint a Larian féle.
    Nemsokára többet tudunk majd meg a játékról, majd utána ítéld el szerintem. :)
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2020.02.27. 20:14:14
  • Ainz
    #338
    Egyáltalán nem állítom, hogy az összes könyv olyan hú de szuper lenne, sőt.. egyáltalán még csak közelében sincs egy Salvatore könyv sem, mondjuk Eriksonhoz, de nekem még így is valahogy meghatározó élmény volt Drizzt története, arról nem is beszélve, hogy mikor jó 20+ éve leültem és végigtoltam a BG második részét, hatalmas élmény volt találkozni velük, még ha csak rövid időre is, de úgy maga az egész világ és annak bemutatása annyira elkapott, mondjuk nyilvánvaló, h ha az ember nem olvasta őket meg annyira nem érdekli az egész Forgotten Realms, akkor csak egy a jó RPG gamek közül, de nekem valahogy sokkal több volt, épp ezért is vártam már azóta hogy lesz harmadik rész, mikor kb 1x éve volt róla pletyka, de még akkor is reménykedtem, amikor 7-8 éve visszatért a Black Isle, persze nem lett belőle semmi, mert az eredeti tagok teljesen elhatárolódtak tőle. Aztán amikor jöttek a pletykák, hogy tényleg lesz BG3 és vagy az Obsidian vagy a Larian készíti, már örültem, mert tudtam, hogy ők azért tudják hogy kell RPG-t csinálni, de most csak az látom, hogy teljesen leszarták azt ami az eredeti 2 rész volt és ráerőltették a DOS rendszert, grafikát, mechanikát és úgy kb mindent.
    Én valami olyasmit vártam, mint a POE vagy a Pathfinder, aminek most jön a folytatása (Pathfinder 2)
    Nyilván ennél kicsit szebb grafikával meg fasza és hosszú sztorival, meg rengeteg legendás Forgotten Realms karakterrel stb.

  • b-type
    #337
    Elfilóztam hogy én mit várnék egy új Baldurs Gate résztől, fingom sincs mi lesz, nem olvastam semmit, de nyilván megveszem, ahogy egy könyvet is.
    Szal egyértelmű lenne azt mondani hogy szabályrendszert és hangulatot. A szabályrendszert nem is lehet megbontani max verzióra.
    tehát szabályrendszer, ismerős helyszínek, remek zene, táborozás (mint Dragon Age+Realm of Arcania), sok nyilt természeti terep+ településen viszont sok élet. mai grafika de legyen qva részletes kidolgozottságban.Klasszikus felállás...ne buzuljunk meg ilyenek.
    Nálam talán ez a váz. Egyébként lepjenek meg.
    Egyébként Ainz ha végigrágtad a könyveit, akkor talán te is toleranciával állsz a világhoz, mert a könyekhez aztán kellett, volt meghatározó, de nagyon gyenge is.
  • molnibalage83
    #336
    Mindezt pár screenshot alapján...
    Hallod, te nem vagy semmi...
    Egy szót sem ismerni a történetről, de te 5 kép alapján tökéletesen érzed, hogy ez nem FR...
  • Ainz
    #335
    Egy szóval sem beszéltem egyik NWN részről sem, nekem személy szerint az soha nem is tetszett, de még az Icewind Dale 1-2 sem, bár azokat legalább végig is toltam.
    Demon Stone volt ami tetszett meg a BG 1-2.
    Én a Salvatore és társai könyveken nőttem fel plusz a BG 1-2 és társain, amiből nyilván a második rész lett a legjobb.
    És egyáltalán nem érzem azt, hogy ennek a BG3-nak nevezett valaminek köze lenne egyikhez is.
    Az már csak halkan teszem hozzá, hogy ha soha nem létezett volna a DOS, akkor se lennék megelégedve ezzel a valamivel.
    Ha BG3, akkor én valami Pillars of Eternity valamit vártam, persze szebb grafikával, jobb történettel etc, de itt egyiket sem látom és nem hiszem hogy ez változni fog a videó hivatalos bemutatója után.
  • molnibalage83
    #334
    DOS EE-t most tolom és kurvára nem mondanám meg a képek alapján, hogy akkor ez most mi. Egy új RPG. Ennyi. Az NWN1-2-őt elég sokáig toltam, szóval azt mondani, hogy a FR-t nem ismerem vicces lenne.

    Továbbra sem adtál semmi érvet csak toporzékolsz...
  • Ainz
    #333
    Nem is teljesen a 20 éves hangulatot várom el tőle, de ha megnézem ezeket a képeket, egyáltalán nem jut róla eszembe hogy ez Baldur's Gate.
    Szerintem ha egy BG játékosnak, aki ismeri a DOS-t is megmutatnák őket, és megkérdeznék, hogy mi lehet a képen, akkor rögtön rávágja hogy DOS 3.
    Semmi sem tetszik benne, sem a kezelőfelület, sem az hogy tbs lesz, sem az hogy félig a Witcher 3-at próbálják majmolni ezzel a W3-as színekkel.
    Konkrétan az egyik képre ránézve rögtön az Emhyr ugrott be, csak fiatalabb verzióban.
    És ezek csak az alap problémák vele.
    Fasza lesz a game nem kétlek, még a grafikája is simán tetszik majd a legtöbb embernek, csak ez nem Baldur's Gate.
  • fluency
    #332
    Szerinted ez miért is nem lesz Forgotten Realms-es? Most már kezdek kíváncsi lenni.
  • Anonymusxx
    #331
    Kár elvárni hogy hozzon egy kb 20 évvel ezelőtti hangulatot.
    Nekem is jobban tetszett volna ha a grafikája a régiekhez hasonlít
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2020.02.27. 17:00:54