980
Új fejlesztőktől
  • Daermon
    #572
    Early acces = Elfogyott a pénzünk és még az alapra se fussa, légyszi fizessetek előre, hogy legyen valami.
  • BEAST #571
    Najó, ez a BG-DOS szubjektív dolog nagyon vérszegény. Te leírtad, hogy szerinted passzol, de hogy miért, azt nem. Én is a fanyalgók közé tartozom és többször leírtam, hogy a DOS féle gagyi, erőltetett humor, ami kb a Larian védjegye, nagyon nem passzol a Baldur's Gate sorozathoz. Ez egyáltalán nem szubjektív, mert a korábbi részek sokkal komolyabb hangvételűek voltak, mégha néha ott is volt egy két poén elem. Persze, az hogy neked így is tetszik valóban szubjektív.

    Az Early Access általában egy szánalmas húzás, hogy nyolcadkész játékokért teljes árat kérhessenek a fejlesztők, hogy aztán éveken át hitegessék a népet miszerint "a java még csak most jön, dolgozunk rajta". A DOS2 végül tényleg jó játék lett... a definitive edition után. Tehát a hihetetlen hatékony és hasznos EA után jóval fél egy évig még mindig alapvető hibákat kellett javítaniuk a játékban. Ugyan azt rontották el ott, amit itt is. Egy kezdeti területen lehetett tesztelgetni a dolgokat így a teljes játék későbbi részei hemzsegtek a hibáktól.

    Ezt az egész EA témát elég szépen túlromantizálták a rajongók és a fejlesztők miszerint a játékosok is a fejlesztés részesei lehetnek... és még fizetnek is érte, bár az eddigi tapaszalatok alapján játék végül ettől nem lesz kész gyorsabban és nem lesz benne kevesebb hiba sem. :D

    Azt szerintem senki sem vitatta eddig, hogy grafikában tényleg ott van a játék és a gameplay része is hihetetlen dinamikus, látványos, de maga a játék eddigi hangulata és a karakterek továbbra sem tetszenek.
  • s0n1c
    #570
    Akkor egy ellenvélemény :)

    "Nem passzol a BG stílusához a DOS megjelenítés.": Ki szerint? Szubjektív, szerintem passzol.
    "Kevés class, roadmap, multi-class hiánya.": Early access, folyamatos fejlesztés a felhasználói visszajelzések beépítésével. Ki mondta, hogy csak ennyi class lesz? Inkább adják ki 2022-ben jó állapotban, mint hamarabb szarul.
    "Early access pfuj": Eary access = agilis fejlesztés. Erre halad a világ, spec nekem ezzel nincs bajom, sőt szerintem baromi jó, hogy a játékfejlesztők is ezt használják, más kérdés, hogy valaki szarul, de ez nem a módszertan/szemlélet hibája.

    Úgy alapvetően nem értem nagyon a fanyalgás okát. Gyerekkorom és ifjúkorom meghatározó mérföldkövei voltak a BG1-2, NWN (Dalakora, Nordoc), plusz Drizz't könyvek. BG3 nekem (!) első olyan crpg, ami Faerun-t úgy tárja elénk, hogy bokafosást idéz elő a megjelenítés.
  • robicarlos6
    #569
    Nagyot frissült a Baldur's Gate III
  • lwb
    #568
    Egy év alatt hat kaszt, az édeskevés. Nem egy kategória, de a P:WOTR-ben van vagy kismillió kaszt, alkaszt és multikaszt is. Ide 6 db az édeskevés lesz.

    Egyébként BG, mint város oké, de nem kell minden játékot, ami BG-ben játszódik BG-nek elnevezni ... A BG2 pl a város közelében sem járt, csak az 1, mégis BG széria része és okkal. A történethez kell kapcsolódnia valahogy és azt szépen lezárták a ToB végén.
  • Daermon
    #567
    Mivel Shadowheartnek meg kb mindenkinek Baldurs Gatebe van dolga, ezért a 2. fejezetbe gondolom oda megyünk, ezért BG.
    Ezen kívül én sem láttam benne semmit, hogy miért BG3… És igen a DOS mellékíz nekem is ott van, és az nem jó. :/
    Plusz ez, hogy megint egy kaszt és ennyi… De roadmap? Megközelitő megjelenés? Többi kaszt? Több faj? Dual meg multi kasztok? Több társ (mert ez eddig azért édes kevés)? Stb… Több a kérdés, mint a válasz.
  • lwb
    #566
    Nekem az a bajom a BG3-mal, hogy BG. Csinálhatott volna a Larian egy akármilyen FR rpg-t, akár még Baldur's Gate városa is benne lehetett volna, de kár volt ebből BG3-at csinálni. A történet elég véglegesen le lett zárva a Throne of Bhaal-lal, nem tudom, hogy fogják innen felvenni a szálat úgy, hogy legyen bármi köze az előző részekhez, de ne legyen túl erőltetett.
    A Larian stílusa sem nagyon passzol a régi Black Isle-Bioware csapatéhoz. Az early access alatt végig ott volt ez a DOS-os mellékíz, ami szerintem nem passzol a játékhoz. Mindegy, én már ugye megvettem, szóval rajtam nem múlik, de nagy elvárásaim nincsenek.
  • Daermon
    #565
    2 hónapja nyomtam újra a BG1-2 EE-t. Nagyon jó élmény még mindig. És vannak tetszetős dolgok a BG3-ban, nem érzem eléggé erősnek.
    És még mindig inkább tűnik egy modolt DOS3-nak, mint egy igazi BG3-nak.
  • BEAST #564
    Mérhetetlenül utálom ezt az Early Accesses bohóckodást. A Larian stílusa szerintem nem passzol a Baldur's Gate sorozathoz, de én is remélem ha már egy DOS3-at kapunk legalább tényleg nem lesz rossz.
  • Daermon
    #563
    Patch 6-tal jön a Sorcerer kaszt. Remek dolog ez, de teljes verziós megjelenésnek se híre, se hamva.
    Anno is voltak fenntartásaim a Lariannal kapcsolatban (én Divinity OS-ktől nem pisiltem magamalá örömömben), de egyre inkább az érződik bennem, hogy ez nagy falat volt nekik (azt el sem várom már a DOS1-2 után, hogy a BG3 megüsse az 1-2 szintjét, csak legxen egy tisztes iparosmunka legalább).
  • AnuluWork #562
    A BG3ban el lehet tüntetni valahogy az UI-t?
  • Shiwo
    #561
    bezony, megvan még, csak már nincsenek a kasztok hozzá kötve.. nincs olyan, hogy a Monk kötelezően valamilyen semleges, a Druida totál semleges, a Pala törvényes jó, a Wizard valamilyen törvényes, Barbár csak kaotikus lehet, stb..

    bárki bármi lehet..

    igazából jellem-megkötése már csak pár varázstárgynak van
    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2021.08.26. 07:03:44
  • Daermon
    #560
    Most már kaphatsz inspirációt, ha annak megfelelően cselekszel, ami illik a kiválasztott háttérhez. Max 4 lehet.
    Az inspirációból meg újra tudsz dobni.
  • BEAST #559
    Érdekesnek tűnik. Itt is van background, de azt nem tudom itt mennyire számít majd. Legutóbb azt hiszem külön párbeszéd opciókat raktak be a különféle karakter hátterekhez.
  • fluency
    #558
    A Solasta ezt egy Backgrounds link rendszerrel oldotta meg. Nem is lett rossz. :)
  • BEAST #557
    Létezik még az alignment rendszer, de egyre kisebb szerepet játszik a karakterlapon. Olvastam valahol, hogy a WotC kifejezetten kérte a studiót, hogy ne szerepeljen a karakter készítőben az alignment.
  • fluency
    #556
    Tudtommal a D&D 5e nem számolt le az aligment rendszerrel. Ugyan úgy megvan, mint volt előtte. Vagy kimaradt nálam valami?

    Egyébként ez a patch 5 hozott valami újat vagy csak javítgatás. Mert akkor újra leszedem és belenézek. :)
  • BEAST #555
    Gale nagyon tenyérbemászónak tűnik, de talán ő zavart eddig a legkevésbé. Shadowheart nagyon a játék Viconia-ja akar lenni, de ehhez kevés az, hogy minden második mondatával sérteget. Nekem feleslegesen rosszindulatúnak tűnt, nem is csodálom, hogy kb az internet népének kedvenc "edgy" karaktere lett. Lae'zel karaktere egy fokkal jobb, de még így is egy űrnáci, valószínűleg a plot szempontjából kb kötelező karakter lesz a partyban.

    Ami engem zavar, hogy a kezdeti companionok közé egy "jó" karakter sem került be. Tudom, hogy az 5e leszámolt az alignment rendszerrel, de hol vannak a segítőkész és/vagy vidám karakterek? Gale áll a legközelebb ehhez, de ő sem az igazi.
    Utoljára szerkesztette: BEAST, 2021.08.05. 22:43:32
  • Daermon
    #554
    Shadowheart nem tűnik rossznak szerintem, eddigiek közül a legjobb.
    Lae’zel is lehet még jó, ahogy gondolom kiderül még majd ez az. Gyanítom a fegyó, amit keresnek a társai nagyon fontos. Eredetileg a Silver Swordre tippeltem, de a patch 5 után màr biztos, hogy nem, hanem az Artefact, ami még kitudja mit csinál.
    Gale is érdekesnek tűnik.
    Wyll és Astarion viszont annyira meh, hogy na. Teljesen érdektelenek számomra.
    Összeségében is kell még jó pár companion, mert ez vérkevés.
    Mivel eraly a kaszt is kevés, most a druida fun volt kipróbálni azért, és az új hely is érdekes volt.
    Remèlem lesznek azért visszautalások a BG1-2re illene.
    A gameplay nem rossz, tetszik a körökre osztás ellenére. És jobb, mint a béna DOS volt.
    Most az új táborozás rendszer is tetszik.
    Figyelnek a játékosokra is (pl Shadow már kiszabadítható a prológusban). Meglátjuk.
    Sok kaszt, multikasztok kellenek, jó itemizáció. Én írtam nekik, hogy kati generáláskor a kockadobás is kéne… stb.
    Alapjába véve félek, hogy elkúrja a Larian, de talán nem és nem DOS szint lesz, hanem egy jó sztori és játék.
    Viszont, most játszottam ki sokadszor a BG1-2-t (EE-t persze már) és szinte biztos vagyok benne, hogy mondjuk egy újabb 20 év múlva is többen emlegetik majd az 1-2t, mint a 3-t.
  • BEAST #553
    A DOS 1-2 sztoriját és karaktereit nem bírtam, de magát a játékot, a gameplayt nagyon is. Mindenképpen megnézem a BG3-at is, amiket eddig láttam nagyon tetszettek. Legalábbis ennél látványosabb rpgt még nem nagyon láttam.

    A játék története remélem jobb lesz, mint a DOS játékoké... Az viszont biztos, hogy az eddigi npc társakat egytől egyik utálom, remélem a későbbiek jobbak lesznek.

    Azt viszont elmondani nem tudom mennyire utálom a Larian EA módszerét. Egy félkész act1-et lehet tesztelni a végtelenségig, miközben dolgoznak a játék többi részén. Ha ugyan úgy jelenik meg a játék, mint anno a DOS2, akkor a "végső" megjelenés után még hónapokat, ha nem egy évet kell majd várni mire normálisan játszató lesz.
  • silverchain
    #552
    Ne izgulj, én tudtam, hogy Divinity3-at csinálnak belőle, mikor Larian megkapta a fejlesztés jogát, plusz nem sokkal azután bejelentették, hogy körökre osztott lesz, nem pedig valós idejű+pause.
    Mindegy, felrakom most SCS-t, meg bg tweaket, aztán belevágok újra a BG saga-ba, csak még nem döntöttem el, hogy jó vagy gonosz partival:)
  • PiszkosFred
    #551
    Szerintem most felejtsetek el az egeszet, mert ez NEM AZ a jatek, amire vagytok, vagy amire vagyik egy BG1-2-vel meg "eloben" jatszo es azota annak folytatasat varo jatekos 20+ eve.

    Ez a DOS 1-2 alapjaira epulo FR-ben jatszodo kis fantasy kalandjatek, bar szabalykonyvre epulve, de azt a mai 0-as gamer IQ-hoz igazitva, sok vicces szituacioval es egyeb limonade hulyeseggel, plusz interaktiv kornyezettel es rengeteg parbeszed opcioval (es remehelhetoleg kovetkezmennyel, de mivel az EA-ban a sztori kezdete van benne csak, igy ez majd kiderul - bar legutobbi 30+ gigas frissites ota nem neztem, hogy mi erkezett), stb. Egy biztos, ez nem a klasszikus BG1-2 folytatasa, se gameplay, se tortenet, se mas tekintetben. Aki ezt varja vagy ebben bizik ennek (es a kb egy eve neten levo EA reviewk, fejlesztoi videok es hirek ellenere), az mar most felveheti a szopoalarcot es gyakoroljon a megjelenesre :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.08.05. 14:39:53
  • BEAST #550
    pfff2 :(
  • Anonymusxx
    #549
    pfff... :(
  • PiszkosFred
    #548
    Nem "lesz", mar tele van es az actok nagy resze meg nincs is kesz :)
  • BEAST #547
    Kétlem, többször is elmondták, hogy ők "saját" Baldur's Gate játékot csinálnak. Valószínűleg tele lesz Original Sin-ben látott bugyuta poénokkal és felületesen ismert FR tartalommal. :(
  • Daermon
    #546
    Kiváncsi vagyok lesz-e egy kis visszautalás majd. Ez a BG2-ben van.

    Utoljára szerkesztette: Daermon, 2021.08.05. 06:17:11
  • fluency
    #545
    Kicsit elgurult a gyógyszer.... :)

  • fluency
    #544
    Megjött a patch 3. Van bent pár érdekesség. :)

  • fluency
    #543
    Erre azért számítani lehetett, lévén, hogy még béta verzióval játszunk. Nem mellesleg, szerintem a játéknak még csak az 1/3-a van meg.
  • Daermon
    #542
    De jó, hogy nem kezdtem úgy karit, hogy majd folytatom vele, ha frissül :D
  • fluency
    #541
    Ki tudom várni míg lejön, nem hajt a tatár. Amit akartam azt nagyrészt megnéztem. Amire igazán kíváncsin vagyok az még úgysincs bent. :)
  • PiszkosFred
    #540
    Az szép, Steamen "csak" 3.6gb
  • fluency
    #539
    Nálam ismét tölti az egészet, csak hogy jó legyen. :)



    Ezt a félig DOS félig D&D rendszert egyelőre furának találom. Kíváncsi vagyok min változtatnak, ha változtatnak egyáltalán.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2020.10.27. 22:48:10
  • Daermon
    #538
    Ismét nagy patch
  • Daermon
    #537
    Egyébként csak szerintem csináltak Voloból szegény ember Dandelionját?
  • lwb
    #536
    Uhh, nálam gogon már egy órája szenved ezzel a frissítéssel. Valamit kezdenie kéne ezzel a Lariannak, mert a végeleges változatnál a 2-3 órás peccselési idő az nem lesz oké.
  • PiszkosFred
    #535
    Na erre mondta Swen, hogy legyen 150gb az SSD-n. Jött este egy 540mb-s patch, de a steam/frissítés folyamata lefoglalt meg +80gb-t ideiglenesen, mire lefrissített mindent. Osszesen volt par perc, amig 160gb koruli hely kellett neki, mielott visszaallt 88gb-re :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.10.15. 00:32:19
  • j0nNyKa
    #534
    ah!
    (megjegyzem a steames verzio valami 85Gb, nem tudom hogy van-e hozza koze, hogy az "csak" frissit)
  • fluency
    #533
    Kicsit félreértetted. Nem az fér rá, hogy leszedje a 63 GB-ot, hanem a javítás fér rá a játékra. Daermon linkelte a frissítést erre írtam azt amit. Az, hogy újra leszedi a 63 GB-ot (a 810 helyett, amit Fred írt) az nekem inkább csak kellemetlen. :)