980
Új fejlesztőktől
  • Although
    #412
    Azért pár video ehhez kevés még pajtás. Majd pár gameplay video az már mutat valamit. Azt még várd meg azért :)
  • Ainz
    #411
    Mit troll? Egész topicban csak remegsz, hogy vannak akik szerint ez egy DOS szar reskin és vannak akik szerint ennek zéró köze van a Baldur's Gatehez, meg hogyan vagyunk képesek megítélni ennyiből, úgy hogy látom, mert ismerem mindkét gamet, és 0 köze van a címen kívül ahhoz, aminek árulják,de amúgy menj és nézz szét redditen, youtubeon, vagy csak steamen.
    Vannak a DOS fanok, meg vannak akik BG3 alatt BG3-at vártak, nem egy fos reskint.
    Kutyát nem érdekli, hogy mi az eredeti D&D alapja, meg hogy milyen fasza a TBS etc, senki nem azért játszotta és szereti a BG-t mert ezeket jól csinálta, hanem mert egy atmoszférát teremtett, azt amit a könyvek is, még ha sok olyan is van ami szar. Volt egy saját stílusa és lelke, de ennek a valaminek nincs, ha az ember ránéz, akkor rögtön látja, hogy csak egy reskin.
    Semmiféle tiszteletet nem mutatnak az eredeti fanok felé, még arra sem voltak képesek, hogy az UI-t meg a színeket megváltoztassák és magasról teszek rá hogy milyen pre alfa etc, ha ennyit nem voltak képesek megtenni, hogy ha már bemutatják ezt a valamit.

    Utoljára szerkesztette: Ainz, 2020.02.28. 20:09:23
  • b-type
    #410
    Tetszenek a jó mozik,ez az volt Engem továbbra is érdekel mint játék, aztán meglátjuk.
  • molnibalage83
    #409
    Te most valami troll vagy?
  • Tinman #408


    Valar morghulis!
  • molnibalage83
    #407
  • DasIsFuck
    #406
    Én ebbe a kategóriába tartozok és nekem sajnos komoly nehézség már azokhoz a játékokhoz való visszatérés.
    Heroes 3 az egyetlen ami felé megvan a nosztalgiafaktor, azzal pl bármikor tudok játszani, sőt a mai napig nagyon egyedi a hangulata számomra.
  • lwb
    #405
    Ja, hát 16-22 között kb fortnite, pubg meg overwatch, azt' kész. Nem rájuk gondoltam. A 16-22 és a 40+ között még azért van egy 25-35 éves korosztály, akiknek a 20 évvel ezelőtti BG nem annyira ismert (amikor kijött, még nagyon kis tökösök voltak hozzá, utána meg már volt szebb-jobb és nehezebb visszamenni ha nincs nosztalgia a gagyibb grafikához), ellenben a DOS óriási siker lett Kickstarteren és utána a kasszáknál is.

    Nyilván BG idején kevesebb volt az aktív gamer, mint most, de csak ezek a számok vannak, ugyanebből dolgozik a kiadó is, aki mérlegeli, hogy miből mennyi bevétele lesz.
  • Tinman #404
    Szerintem hülyeség BG 3 néven erőltetni... lenne "DOS 3 - The Forgotten Realms Saga" vagy valami ilyesmi, és nem pörögne a topik se.

    Igen... mi emlékszünk rá, hogy a BG anno a döglődő RPG műfajba öntött egy akkora lelket, hogy akit kicsit is érdekelt a téma, az elalélt. Aztán a BG 2 még jobb lett, hihetetlen volt, hogy nem rontották el. Szerintem ehhez kevés a Larian, Obsidian kellett volna... De tévedjek. Legyen úgy.
  • Ainz
    #403
    Nekem is megvan a DOS, mégis durván semmi köze a BG3-nak az előző 2 részhez.
    És már le is vettem a wishlistemről. Majd megveszem és rányomom a negatívot, aztán megy a refund.
    Én tényleg fel vagyok háborodva, hogy egy ilyen olcsó reskin amit kap ez a klasszikus.
  • Tinman #402
    Megnéztem a Steam-es barátlistám is... sejtettem. Akik kb. korombeliek, azoknak zömmel megvan a DOS, sőt a DOS2 is, akik 25 alatt vannak, ott egyetlen egy srácnál látom csak (ő alapból is arról híres, hogy okos/rendes/jól nevelt/gerinces/csupa jó :-).
  • Tinman #401
    Nekem merítésem a hazai fiatalokból van. Vagy a szüleik (mint ügyfelek) által ismerem őket, vagy gyakorlaton vannak nálunk. 16-22 éves korosztály. Iszonyú messze vannak azok a DOS-tól, a BG-től meg egy másik univerzumra. Ha elakarnék nekik adni egy hardcore-abb RPG-t az biztos, hogy nem egy 2 évtizedes játék 3. részeként tenném... akkor már vonzóbb a DOS 3 név.

    "BG-nek 3 év kellett az 1 milliós eladási szám átlépéséhez, ugyanezt a DOS2 az első két hónapban megugrotta simán. "

    Ezt nem tudom értelmezni. A BG korában drasztikusan kevesebb aktív gamer létezett, ráadásul digitális disztribúció se létezett még akkor. A DOS 2 már egy olyan világba érkezett, ahol pár klikk egy játékot megvenni és rengeteg gamer van.
  • fluency
    #400
    Ez nekem egyenlőre kicsit csalódás. Amit láttam az 98%-ban DOS, a többi meg valamiféle D&D. Azt hittem majd a környezetben tetten érhető lesz az FR, de nagyon nagy részt csak DOS grafikai elemeket láttam. Ezen kicsit meglepődtem. Remélem később azért erre jobban rágyúrnak! A zene elsőre nagyon harmatos a hangok meg egy az egyben DOS2-ből jöttek. A karakter generálást remélem fejlesztik/bővítik még, mert ezt így nem is tudom, hogy hova tegyem.
    Érdekesek lesznek az elkövetkező hetek-hónapok, hogy merre fog haladni ez a dolog. :)
  • lwb
    #399
    Nem mi vagyunk a célcsoport. Mi kevesen vagyunk. A DOS közönsége meg nagy. A mai 40 körüliek a BG idejében 18-20 évesek voltak, szóval nem azon nőttek fel, mert addigra már felnőttek, felnőttünk, mire az kijött (1998). A Larian okosan nem ránk, a BG-játékosokra célozza meg a játékot, hanem a DOS táborára, akik mindkét részt nyereségessé tették. Nemcsak újabb játékok, frissebb az emlék és kéznél a közönség (aki 20 éve játszott, az nem biztos, hogy ma is gamer még), hanem az eladási számok is jobbak. BG-nek 3 év kellett az 1 milliós eladási szám átlépéséhez, ugyanezt a DOS2 az első két hónapban megugrotta simán.
  • PiszkosFred
    #398
    Nem tudom az összetételt. Az biztos, hogy a jelenlegi 35+ (de inkább 40+) korosztály ezen nőtt fel és meg merem kockáztatni, hogy a Lucas/Sierra féle kalandjátékok mellett a BG/IWD miatt tanult meg angolul és forgatta rongyosra az Országh Laci féle piros-kék szótárt. Ez szinte tény, józan paraszti ésszel mi vagyunk a célcsoport.

    De...

    De az is, hogy a DOS 2-t a megjelenés napján 75 000 játékossal rekordot döntött a szokásos "egyszerre a játékkal játszó játékos" statisztikával az RPG-k között, és két hónap alatt (szeptember végétől és november végéig) elérte a 1 milliós eladást Steamen (a gogos számokról nincs infó) úgy, hogy a Larian karácsonyig eladott 600 000 példánynál már pezsgőt bontott volna. :)

    A kérdés megint az, amit majd az idő eldönt. A BG3 micsoda?
    - Egy vérbeli BG játék DOS-ból átemelt gameplay mechanikával, vagy
    - Egy vérbeli DOS "total conversation" egy FR/BG "skinnel"

    Meglátjuk, én továbbra is várom, egy végigjátszást tutira meg fog érni szerintem. Aztán lehet, hogy az első zónában feladom és ott fog porosodni a steames polcon, mint oly' sok más általam nagyon várt, de aztán "meh" projekt... :)
  • Tinman #397
    Ez pont arra érv, amire írtam. (Hint: Az ő mondatára, amit még idéztem is.)
  • Tinman #396
    Az a gond, hogy a mai korosztályt nem nagyon érdekli a DOS 1-2 se... a BG 1-2-t elenyésző részük tolhatta csak. Úgy látom, hogy éppen, hogy mi lennénk a célcsoport, mi akik 2 évtizede várjuk a folytatást.
  • Tinman #395
    Hát bele lehet menni itt szemantikai vitákba, csak nincs értelme. Ez egy fórum. Mindenki egyenlő (papíron, mert amúgy qrvára nem). Mindenki elmondja a saját véleményét. Nem szükséges minden egyes komment után odatenni a végére, hogy ez az én szerény véleményem. Nem vagyunk ótisták', mindenki tudja, hogy a másik a saját véleményét írja le.

    Erősen szkeptikus vagyok, hogy 20 évnyi és hét Divinity után, ez most nem Divinity-s lesz, hanem BG-s. Tévedjek. Tényleg. Komolyan. Mindannyian egy k. jó, az első 2 részhez és kiegészítőihez méltó BG-re vágyunk, szó szerint 20 éve!
  • lwb
    #394
    Azért én óvatos optimista vagyok. A Fallout 2 után ugyan jött egy gyengébb F3, de kaptunk egy FNV-t is. Szóval akár még lehet a BG3-ból is FNV is, ami szintén szakított teljesen a F1-2-vel, de attól még jó játék lett. Itt azért akkora eltérés nincs a BG1-2 és BG3 között, mint a falloutoknál volt. Meglátjuk.

    A PST szerintem is a legjobb crpg a világon, de a harcrendszere az nekem jóval a közepes alatt van. A harc nem olyan fontos dolog egy jó crpg-ben nekem.
  • Tinman #393
    Így van... az idegenkedés ettől a játéktól a látottak alapján pont ezek miatt van. Sokan vagyunk itt, akik (A)D&D és Forgotten Realms-en nőttünk fel. A DOS jó, de másképp és ahogy nem szeretném viszontlátni a Gran Turismo-ban a Flatout ökörködéseit, úgy dettó nem szeretném egy BG3-ban a Larian stílusát megtapasztalni.

    A Planescape Torment harcai erős jó szándékkal is közepesek voltak... de az a sztori, az a hangulat, azok a dialógusok. ATYA. ÉG! Szerintem a létező legjobb történettel és párbeszédekkel rendelkező játék, ami létezik!
  • b-type
    #392
    Nem vagy azon a polcon, hogy leszóld a véleményem, homófob vagy sem. A buzulást nem tartom jó ötletnek sem egy HoMM játékban, sem egy BG játékban, meg még sok játéban azt pont. Tudjál már elszakadni a valóságtól, hiszen most egy kitalált világról beszélünk, és mint olyan annak a stílusában nekem(!!) nem fér el.
    A gyermeteg poén a hátulról lepjen meg dologban nagyon sz@r volt.
  • lwb
    #391
    Ez majd kiderül, de én is bízok benne, hogy lesz azért köze a BG történetvonalához. Magyarán valahogy előkerülnek a Bhaal-fattyak.
  • Andule
    #390
    Setting, lasd elobb, writing: lasd DOS1 hianyossagai illetve a jelenlegi parbeszed rendszer. ennyi alapjan ezek nem feltetlen jo jelek de hala meg boven van idejuk csiszolni a dolgokon es magukhoz kepest sokat fejlodtek az evekben es ez optimizmusra ad okot. (de mint lathato nem mindenkinel :) )
  • PiszkosFred
    #389
    Mintha elhangzott volna, hogy a játékos célja - többek között -, hogy a partyval visszajusson a metropoliszba.
  • Hogthar
    #388
    Én azon gondolkozom jelenleg, függetlenül a most bemutatott BG 3-tól, hogy jogos e Baldur's Gate-nek hívni egy folytatás abba az esetben ha történetben nincs köze hozzá, viszont helyszín ott játszódik.
    Erről a BG3 történetéről nem tudunk sokat, csak annyit mondtak el, hogy később játszódik és láttunk 2 órát, tehát nem feltétlen ennek szól.
    Csak azért gondolkozok ezen mert az 1-2 rész sem feltétlen Baldur's Gate városáról szólt, hanem Bhaal örökségéről, például a 2. rész mellőzi is Baldur's gate-et.
    Valószínűleg az első elkészítésénél nem tervezték még be a folytatást. Minden esetre remélem azért a 3. nak is lesz köze Bhaal örökségéhez.
  • Andule
    #387
    Bizonyos szinten igazad van, h korokre osztott volt csak hat semmi ertelme nem volt leallitaatni a jatekot minden kor vegen. Probaltam anno ahogy detto a dobaskijelzest is csak h lassam ahogy az agyonbuffolt Korgan a 2es Thac0-javal hogyan csapkodja a luftokat Firkraag ellen. Semmit nem adott hozza sem a jatekhoz sem a szukebb ertelembe vett csatahoz. F Tactics meg pont nem jo pelda erre mert az AP alapu volt RTben is, a karid allt mig vissza nem toltodott annyi pont h ismet lohessen vagy futottal vele amikor meg nem volt AP regen. BGben ilyen nem volt, amint lattad h a nyilvesszo animacioja elhagyja a karaktert megszakithattad a tovabbi reszet az animacionak es futhattal is. mindenkinek ugyanolyan sebessege volt fuggetlenul a fajatol es a viselt panceltol, stb. En mindket stilust szeretem mivel mindkettonek megvan az elonye-hatranya. TBben taktikusabbak a dolgok mig RTben lehetett olyanokkal operalni mint a varazslatmegszakitasok kello sebzessel. Arra akartam ravilagitani, h egyik sem kepviseli vitathatatlanul a harci szimulacio csucsat, de szvsz ertheto ha pont a BG kapcsan vkinek fajo pont lehet a TB system.

    #367
    pont ugyanolyan butasag mint azon rugozni h a DOS1 mekkora truvaj mikor nem ismered a masik oldalt. Mellesleg a szinek, a grafika, a setting talan tulsagosan is DOS-t idezo es valoban nem szerencses (fejlesztokent: mert arra fog asszocialni sok ember es nem a BGre amire amugy szeretned). Persze sztem mindenki erti ettol fuggetlen h a Lariantol nem varhato el, h egy (nekik) uj IPert dobja a sajat engine-jet es stilusat amit raadasul evek ota csiszolgat es amugy semmi baj vele.

    #374 "Mint aki még sosem játszott normális szerepjátékkal, úgy követelitek az IP szörnyszülött RT szarságát."
    Ja, csak asztalnal mikor 9ik szintukent visszamesz arra a goblin tanyara ahol 2ik szinten keshegyre meno csatat vivtal es az egesz parti taktikazott es a 8 koros csata lement irl masfel ora alatt azt a meselo jo esellyel ugy rendezi le most, h 'dobj tamadot, oke, sebzes, oke, legyaktad ezt is', stb. A p&p es a valodi jatekos, meselo legnagyobb (soha be nem hozhato) elonye a mertektelen szabadsag es alkalmazkodas a szituaciohoz. Ezt nyilvan nem lehet gepen visszahozni es le kell tenni vmi mellett a lantot ami lasd fentebb, nem mindenkinek lesz osztatlan siker.

    #378 "Nekem is lement a DOS, tetszett is, de nem a harcai emlékezetesek belőle, hanem a Larian idiotizmusa, ahogy viccet csinál a fanatasy RPG-kből. Lássuk be: elég gáz, hogy ez maradt meg belőle..."
    Dumaltuk ezt mar, en eluntam kb a DOS1et jatek 2/3adanal es nekem az maradt meg h allandoan azzal nehezitgettek egy csatat, h direkt allando (kornyezeti) effekteket raktak be ami ofc csak rank hatott, h egy kuldinek egy fajta megoldasa volt, amire a keszitok gondoltak de amugy tok logikus masfajta megkozelitesek meg nem mert csak. en spec ezt is eluntam es egy ido utan mar a fene veszodott a kiserletezessel. Itt ebbol a rovid videobol hala nem ezt lattam, hanem epp ellenkezojet. ha ezt kovetkezetesen vegig is viszik az egesz jatekon akkor en boldog leszek nagyon. egyszersmind az olyanok mint a konstans grease a foldon vagy a "veletlen" az enemy laba elott elhagyott robbano hordo (ugyanakkora barmosag imho mint BGben a hordok aljan levo arany), a 20 centis pocsojabol nemi tuz hatasara keletkezo kodfelho, a fagyaszthato, elektromossa teheto kiomlott ver ami picit aggaszt. (mindegyik igaz, igen de megis mennyi verben kell allni ahhoz h egy jegvarazs hatasara belefagyjon az ember vagy extran megrazza az aram felteve h nem mezitlab van? csak mert DOS1-2ben ezzel lehetett / (magasabb nehezsegen) kellett operalni csatakban.)


  • Anonymusxx
    #386
    "a Baldur's Gate 3 cselekménye száz évvel a korábbi epizódok eseményei után játszódik, a történtek nem múltak el nyomtalanul, sokan emlékeznek még Bhaal fattyainak testvérharcára, a hősökre és a gazfickókra."

    https://www.gamestar.hu/hir/baldurs-gate-3-interju-275066.html
  • molnibalage83
    #385
    Nekem meg a DOS EE-ben voltak ilyenek. Ez mire érv? Mert arra nem, hogy akkor ez nem BG...
  • molnibalage83
    #384
    Egyetértek.
    Nevetséges, hogy egy RPG-nél, ahol a setting, a karakterek és történet definiálja, hogy a játék milyen ott most egyesek 6 db kép és 1 óra videó után benyögik, hogy ez nem FR és nem BG.

    Ez olyan, mintha valaki azt mondanám, hogy az X-WING and nem SW játék vagy a Fallen Order, mert nem olyan a rendszere, mint a KoTOR-nak volt.

    Komolyan mondom megőszülök a tömény hülyeségtől.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.02.28. 12:36:53
  • molnibalage83
    #383
    Ezen egy animation slider is segített volna. Meglep, hogy nincs a játékban ilyen.
  • lwb
    #382
    "nem a harcai emlékezetesek belőle, hanem a Larian idiotizmusa, ahogy viccet csinál a fanatasy RPG-kből"

    Na én pontosan ettől félek. Mert a BG az nem a térdcsapkodó poénokról volt ismert. Persze, sokan jönnek Minsc-kel meg Boo-val, de ez kb 1 perc egy 50+ órás játékból. A Larian stílusa az, hogy a szokásos fantasy témákat keveri a Larianos vicceskedéssel és könnyedséggel. Egyfolytában. Ezt nem szeretném viszontlátni a BG-ben. Én ettől félek, a harcrendszer nem érdekel. A kedvenc RPG-im, a Planescape Torment és az Arcanum (+ Fallout 1) mind botrányosan szar harcrendszerrel rendelkeznek, mégis ők a legjobbak. RPG-nél a sztori, a setting, a writing (nem tudom magyarul leírni ennek a megfelelőjét) a legfontosabb. Ettől fogom úgy érezni, hogy ott vagyok annak az utcának a közepén a játékban és nekem ez számít igazán.
  • PiszkosFred
    #381
    Tegyük hozzá, hogy egyedül a Larian jelezte évek óta a Hasbro felé (a DOS 1. része után), hogy megcsinálná a BG3-at. A Hasbro nemet mondott. Aztán jött a DOS 1 sikere, majd a DOS 2. bejelentése és első gameplay reveal, és ekkor hívta fel Winklét a Stewart a DnD-től, hogy akkor mit is csinálnátok pontosan? Felvázolta, és aztán elvitte a terveket a Hasbro elé, azok rábólintottak, hogy tiétek a projekt, pont ez kell nekünk, és látva a DOS1-2, meg is tudjátok vszínűleg csinálni! A DOS 2 megjelenése előtt már elkezdték a BG3 előkészítését, és kétségtelen, hogy a játékmenet nagy része ismerős lesz, de pont ezért választották őket.

    Hogy ez nem fog tetszeni az öreg és az elveikhez konokul ragaszkodó egykori játékosoknak? Persze, hogy nem, de valószínűleg számolnak is ezzel. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy valószínűleg 2020-ban már ők a célcsoport, szívesen látják a visszajelzéseiket és a pénzüket, de a BG3 már egy újkori rpg lesz, új megoldásokkal.

    Hogy miért kérte fel a Hasbro/WotC mégis a Lariant? Sosem fogjuk megtudni a valódi okot, a PR gépezet nem fogja megmondani. Vagy direkt azt akarta látni viszont a jelenlegi jogtulajdonos, amit a DOS1-2-ben látott, csak BG3 köntösben, vagy egyszerűen nem volt másik kompetens stúdió, aki elvállalta volna. Az Obisidian nem önálló többé és el vannak havazva, Fargóék a Wastelands 3-at hegesztik, stb.

    A Hasbro jelenleg 7 projektet fejleszt a következő 5 évre, folyamatosan jönnek majd az új DnD 5e-t használó játékok, talán a régi játékosok is találnak maguknak szórakoztatót köztük.

    Egyébként meg most kell jelezni minden fronton a fejlesztőknek, még hátha van idő belerakni változtatni. Alapjaiban nem fogják, nyilván, de apróságokat hátha. Nagyon félkésznek tűnt tegnap a dolog és még idén csak az EA kezdődik, hol van még a vége...
  • Maala
    #380
    "Ez tuti DOS3-nak indult, és fèlúton lett BG3-nak nevezve."
    "De egyelőre ez egy DOS3 BG3-nek nevezve."

    Ezt kinyilatkoztatásnak hívják, nem véleménynyilvánításnak.
    Pláne, ha utána saját magából csinál bolondot, hisz amivel össze szeretné hasonlítani, az nem úgy van.

    De valóban, volt itt már véleménynyilvánítás is, pl.:
    "Klasszikus felállás...ne buzuljunk meg ilyenek.
    Nálam talán ez a váz. Egyébként lepjenek meg."
    Ez a homofób gyöngyszem, majd utána egy sorral a "lepjenek meg" - már csak egy hátulról kellett volna a végére, igazán megmosolyogtató volt. És tök felesleges, de biztos nagyon ki akarta magából a szerző adni. (Nagyon haragszik valaki azokra az opcionális tartalmakra, amikkel nem is kerülsz kapcsolatba, ha nem akarsz.)

    Bár a legtöbb véleménynyilvánítás ezt tartalmazta:
    "Miért hívják BG-nek?"
    Teljesen jogos, és ha már itt tartunk, a sztori végét is lelőhetnék a legelső reveal alkalmával, és akkor nem is kellene játszani vele. Bár nekem mintha úgy rémlene, mesélt a háttérben, hogy hol játszódott az intró, stb... Lehet, csak képzelődtem.
    Lényeg, hogy mostazonnalmindentidevele.

    "A BG a harcrendszere miatt is remek volt... felejthetetlen csaták voltak benne."
    Ki miért játszik egy játékkal. BG végigjátszás mikor? :-D
  • Hogthar
    #379
    Egyetértek, például amikor megjelentek akkoriban jött ki a Fallout 1-2 is, bár nagyon tetszett a világa, de akkoriban nem tudtam végig vinni őket. Egyszerűen nem volt hozzá elég türelmem akkoriban, ellenben a Baldur's gate és Icewind dale sorozatokat imádtam, egyszerűen sokkal gördülékenyebb a játékmenet, pedig ugyanúgy körökre osztott a játékrendszere.

    Valaki az egyik rendszert szereti, valaki a másikat, nem is lenne ebből probléma, de egy számozott játék 3 részéről beszélünk aminek a alap rendszerét változtatják meg, nyilván ez sokaknak nem fog tetszeni.
    Én tényleg abba reménykedek, hogy válaszhatóvá teszik, lenne vele munka, de mindenki megnyugodna és több is lenne a bevétel.
  • Tinman #378
    Eltér a véleményed = közellenség vagy. Nem értik néhányan, hogy az ős Forgotten Realms-es arcok BG 3-at várnak és nem DOS 3-at.

    Nekem is lement a DOS, tetszett is, de nem a harcai emlékezetesek belőle, hanem a Larian idiotizmusa, ahogy viccet csinál a fanatasy RPG-kből. Lássuk be: elég gáz, hogy ez maradt meg belőle...

    Amúgy a BG 2-t nem is olyan régen toltam csak végig, szóval még az a vád sem érhet, hogy "mert ott és akkor"... a BG1 pörgött megjelenés körül a 2. rész jóval később és kiváló élmény volt.
  • Tinman #377
    Leírta a véleményét, teljesen kulturáltan. Erre te kezdtél nekimenni, hogy "nyikog"...

    "Nem a harcrendszere miatt volt jó a BG sem, hanem a karakterek és a történet miatt."

    A BG a harcrendszere miatt is remek volt... felejthetetlen csaták voltak benne.
  • Maala
    #376
    Jajj ne sérüljön a kis lelked, mert valakinek tetszik, amit látott. :D
    Sajnálom, de nekem, és elég sokaknak sikerült túllépni 1998-on és egy új játékkal akarunk játszani 2020-ban, és nem csak a nosztalgiafaktort.
  • Daermon
    #375
    Jajj ne sérüljön a kis lelked, mert valakinek nem tetszik, amit látott :D
    Sajnálom, de nekem, és elég sokaknak a BG-k harcrendszere is hozzájárult ahhoz, hogy szeressük :)
  • Maala
    #374
    Viszlát, eggyel kevesebb nyikogás.

    Bár fel lehetne a lépéseket gyorsítani DOS-ban. Ja, de hát fel lehet. Facepalm.

    Nem lehetne a történet miatti sírást is maximum a BG első 2 órájával való összehasonlításra csökkenteni? Ennyit láttunk tegnap.

    Also, mivel 5. szabálykönyvet használunk, nyilvánvaló, hogy az alapfelállás is ahhoz mért lesz.

    Mint aki még sosem játszott normális szerepjátékkal, úgy követelitek az IP szörnyszülött RT szarságát.

    Nem a harcrendszere miatt volt jó a BG sem, hanem a karakterek és a történet miatt.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2020.02.28. 11:01:31
  • Daermon
    #373
    Én figyelem majd, de jelenleg ebből nem lesz vásárlás. Irtam twitteren, fb-n ahol lehet, mint sokan a RTwP rendszer miatt, talán veszik a lapot.
    De egyelőre ez egy DOS3 BG3-nek nevezve. A harcrendszer miatt DOS-t is kukáztam, pedig erőltettem (25 órát kb), de mikor már a telefonom nyomkodom az unalomtól, mert a 4db goblin még mindig lép.... Hagyjuk. Ez igy nem nyert.