980
Új fejlesztőktől
  • PiszkosFred
    #692
    "A launch hétvégén 810 ezren is játszottak egyszerre"

    A Hogwarts 879k korul tetozott, a BG3 814k-n allt vasarnap, ha csak ebbol indulunk ki, azert ez egy baromi jo eve az egyjatekos szerepjatek/kalandoknak (es akkor a Starfield meg ezutan jon).
  • hawkie22
    #691
    Hányas szinttöl? Én jelenleg 3-as szinten vagyok és minden karakterem együtt fejlödik.
  • lwb
    #690
    A DOS2 total budgetje 4.5 millió euró volt a Larian szerint. Szerették volna, ha 3 millió alatt marad, de kicsit túlmentek rajta.
    Teljesen kizárt a 200 milliós szám, az egy TLOU-ra vagy egy RDR2-r vagy Horizonra van mérve. Én még a 100-at is eltúlzottnak tartom. A DnD licensz annyira nem drága dolog, meg nyilván eladási szám arányos. Nagyobb a projekt, mint a DOS2, ez nem vitás, de nem 50-szer nagyobb ...
    A DOS2 2019-ig 7 millió példányban fogyott el. A BG3 szerintem már idén megelőzi ezt.
  • lwb
    #689
    Két és fél millió példány elkelt 2 hónappal a megjelenés előtt. A launch hétvégén 810 ezren is játszottak egyszerre, csak a steamen, más platformot nem is nézek (és nézem kéne mert pl én is GoG-on vettem meg). A legjobban eladott korábbi játékuk, a DOS2 az egymilliós eladási határt a megjelenést követő 2. hónapban érte el. A BG3 a megjelenés előtti 2. hónapban már két és félszer ennyi példányban elkelt. És a DOS2 masszívan nyereséges volt a Lariannak. Nyilván nem kellett DnD licenszt fizetni, de pl. voice acting meg a fejlesztők ugyanúgy pénzbe kerültek és ugyanúgy tele volt vele a játék.

    Megint: csak összehasonlításképp, 2015-ben a Witcher 3 nyolc nappal a megjelenés előtt 1 millió példányban kelt el. Ma 50 millió eladott példánynál járnak.

    A Hasbro számításai szerint (övék a DnD licensz) a BG3 5-10 évnyi teljes filmbevételnél többet fog csak nekik hozni csak a licenszdíjon és GOTY jelölt lesz idén.
    Ehhez adjátok szépen hozzá, hogy a Larian független kiadó, magyarul nem kell osztozkodnia a bevételeken egy kiadóval, cserébe maga finanszírozta a saját játékait.

    Mindezt összevetve már most 100%, hogy nyereséges lesz a játék. A kérdés, hogy mennyire lesz nyerséges. Egy fantáziavilágban él az, aki szerint ez nem lesz olyan szinten masszívan nyereséges, hogy én már konkrétan attól félek, hogy ez megárt majd a Lariannak, ahogy a CDPR-nek is megártott a W3 nyeresége. Lásd CP2077 launch.

    Steamkommenteket én inkább nem minősítek. Maradjunk meg komolyak.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2023.08.07. 08:17:26
  • PiszkosFred
    #688
    En speciel azt mondom, hogy az EA+PC elso havi eladas visszahozza a budget nagy reszet, a szeptemberi konzolos szamok meg mar profitot termelnek. De, ez is csak tipp.
  • Hegyirabló #687
    Mindegy, megbeszéltük, hogy veszteséges ez a játék, nincs ezen vita.
    Utoljára szerkesztette: Hegyirabló, 2023.08.07. 07:49:12
  • PiszkosFred
    #686
    Csak tipp, nyilvan, de addig csak sejtettuk, de a MSvFTC ota pontosan tudjuk, hogy kb 200-230 koruli budzsevel mennek a TLOU2/Horizon/stb AAA jatekok fejlesztesei, ez sem lehet sokkal alatta. Mivel Swen sajat cegerol van szo, valoszinuleg ezert is rakta ki Earlyre a jatekot 3 eve, hogy kapjon egy kis segitseget a fejlesztes menet kozben is.
  • Hegyirabló #684
    "A játék minimum 200 millió dollárból készült"

    Forrás?
  • JonasSandor
    #684
    A karakterek lemaradnak a fejlődésbe nem egyszerre lépnek szintet az szívás.
  • MerlinW
    #683
    A játék minimum 200 millió dollárból készült (ebben csak a cégüzemeltetés van (bérek, rezsi, stb)). Ez 70 milliárd forint.
    Meg ott a többi, amiről nem tudunk/tudok, mint marketing, adók, outsourcing, stb.
  • PiszkosFred
    #682
    Plusz marketing, plusz a regular mellett egy-ket "A" szinesz gazsija, akik szinkronizaltak (JK Simmons, Jason Isaac).

    De, vissza fog jonni, az early access alatt eladtak majdnem 3 milliot, most az elso heten szerintem ezt megduplaztak, es meg nincs vege, jelenleg masodik legtobbet elorendelt jatek a Sonynal.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.08.06. 22:03:25
  • Hegyirabló #681
    Rendben, igazad van! Akkor veszteséges.
  • Anonymusxx
    #680
    poénból kiszámoltam, 500.000 fizetéssel, 16 200 000 000 jött ki 6 évvel, de nincs benne a rezsi, meg ilyesmi, csak a fizu
  • Hegyirabló #679
    Beszoroztam. Belgiumban az átlagbér 3700 euró, ezt felkerekítve mondjuk 4000 euróra, és ha azt vesszük, hogy mindenkinek ennyi a bére, a takarítónak, a portásnak és a konyhásnak is, ez a játék könnyen lehet, hogy már most nyereséges. Ezt az irodabérlés dolgot meg nem teljesen értem többen említitek. Honnan tudjátok, hogy nem saját tulajdonban dolgoznak, és bérelnek? Van még egy nagyon fontos érv amellett, hogy ez jó üzlet. A kiadók nem jótékonysági egyesületek. Ha nem lenne megtérülő, akkor nem csinálnák.
  • Anonymusxx
    #678
    Akkor szorozd meg 450 ember fizetését nyugati fizetéssel és azt szorozd be 6 évvel + irodák bérlése, hangfelvétel, rezsi stb.

    Nem neked akartam, amikor írtam még nem is látszódtál : )
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2023.08.06. 20:54:23
  • Hegyirabló #677
    A huszonnégymilliárd az nem csak nekünk tűnik soknak, hatvan millió euró. Akinek ez nem sok, az tud valamit, ossza meg velünk is, hogy mi a titka! És ez csak egymillió eladott példány, emellé még jönnek a DLC-k, stb. Nyolcmilliárdan laknak a Földön. El lehet adni egy-két millió példányt (A DOS2 két hónap alatt érte el a milliós eladást.). Ezt a fizetés dolgot meg ne misztifikáljuk túl, akik a stúdiónál dolgoznak bért kapnak, és nem sztárgázsiért vagy sikerdíjért dolgoznak. Ez nem úgy van, mint a hollywoodi produkcióknál, hogy milliós gázsikat fizetnek ki.
  • macleody
    #676
    Bocs, Hegyirablónak ment volna.
    Ok, látom meghülyült megint az SG :D
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2023.08.06. 20:42:15
  • macleody
    #674
    A 24 milliárd az csak nekünk hangzik soknak, bagó az üzletágban, valószínűleg a párszáz emberke fizetését sem fedezi, akik a stúdiónál dolgoznak. És akkor még ott vannak az irodák, amiket fenn kell tartani, a befektetők akik részesedést kapnak a bevételből stb.
  • Kancsalborz
    #674
    De most miért rakta be kétszer amit írtam ?
    Kész ez az oldal...XD
  • Hegyirabló #672
    Legyen mondjuk egymillió eladás globálisan, 24 ezer forint árat figyelembe véve. Hát ez barátok közt is huszonnégy milliárd forint. Egy pillanatig nem aggódnék amiatt, hogy nyereséges-e ez a projekt.
  • Kancsalborz
    #672
    Egyébként teljesen igazad van abban amit leírsz, a magunkfajtáknak, meg az utóbbi évek AAA-nak titulált sz@rjai között (tisztelet a kevés kivételnek) ez a game maga a csoda, de én még várnék ezzel a kijelentéssel egy pár hónapot hogy tényleg megéri-e ilyen játékokat csinálni, MerlinW kollégával egyetértve : A hírverés miatt sok olyan macskajancsi is megvette ezt akit igazából a közelébe nem szabadna engedni, és megy már a nyervákolás is erősen, hogy "mi ez a sz@r"...

    Én remélem igazad lesz, de a mai gamertársadalmat ismerve...
  • militavia
    #670
    Így 20 év után végig kéne már tolnom az első kettőt...
    Mindenféle formában megvan az összes, de valahogy soha nem szántam rá az időt...
  • Kancsalborz
    #670
    Egyébként teljesen igazad van abban amit leírsz, a magunkfajtáknak, meg az utóbbi évek AAA-nak titulált sz@rjai között (tisztelet a kevés kivételnek) ez a game maga a csoda, de én még várnék ezzel a kijelentéssel egy pár hónapot hogy tényleg megéri-e ilyen játékokat csinálni, MerlinW kollégávak egyetértve : A hírverés miatt sok olyan macskajancsi is megvette ezt akit igazából a közelébe nem szabadna engedni, és megy már a nyervákolás is erősen, hogy "mi ez a sz@r"...

    Én remélem igazad lesz, de a mai gamertársadalmat ismerve...
  • fluency
    #669
    Vannak kisebb problémák a játékkal az igaz, de a károgókkal nem érdemes foglalkozni. Közepes gépen játszok, high grafikán és elég jól fut. Egyedül a töltési idő, ami zavaró, de ez már a DOS2-ben is így volt. Nehéznek viszont nem mondanám. Aki meg tacticianon kezd úgy, hogy fogalma sincs a mechanikáról, az meg is érdemli, ha a játék szivatja.
    Futottam bele pár zavaró bugba viszont: pl. felszedtem pár csapdát, elmentettem a játékot és amikor visszatöltöttem, felrobbant a már felszedett csapda a karakterek alatt. Szintén zenész, amikor elkezdem hatástalanítani a csapdát erre a companion belemászik és robbant. Az útkeresés DOS2-es és volt hogy az egyik csapattag "elveszett", mert valamiért felment egy kis ház tetejére és csak manuálisan lehetett onnan lehozni. Futottam még bele olyanba, hogy a táborban nem tudtam kinyitni a központi ládát csak miután kimentem és visszamentem. :)
    Ezek a problémák max néhány kellemetlen percet okoznak, de a játék minősége Simán kárpótolja az embert ezekért zavaró momentumokért, amiket úgyis kijavítanak majd.
  • JonasSandor
    #668
    Szívesen.
  • PiszkosFred
    #667
    "BG3-ból kb 4-5 millió példányt kell eladniuk hogy nullán legyenek"

    Csak az early access 1 heteben eladtak 1 misit, majd a kov. 3 evben az EA alatt 2.5-3m darabig meg sem alltak. A megjelenes ota eleg komoly hatszele van a sajtoban, plusz az ertekelesei is egesz komolyak, biztos, hogy ez a szam minimum duplazodik PC-n, es akkor a konzolos premierrol meg nem is beszeltunk.

    Viszont a fejlesztes koltsege szerintem sokkal magasabb, mint azt gondolnank, igy aztan a fene sem tudja, mikor jonnek ki nullaszaldora es mikortol termel hasznot majd a BG3.
  • Hegyirabló #666
    Köszi!
  • JonasSandor
    #665
    Ebbe lehet változtatni, de normálon is vért izzadsz benne. Ezzel tolom én is, találtam valami kutat is lementem azt a pókok kinyírtak mint a huzat.
  • Hegyirabló #664
    Mi a helyzet a nehézségi szinttel, menet közben tudom változtatni? Divinity Original Sin mindkét részével megjártam, mert menet közben túl könnyű lett egy idő után, de nem lehet változtatni, csak modolással.
  • Anonymusxx
    #663
    Hát nem tudom, lehet azok csak trollok, amúgy láttam én is, volt vagy 2 woke topic már az első oldalon.
    Ha az lenne amit írsz, akkor nem állna 95%-on a legutóbbi 30 nap szerint (amúgy 91%-on áll össz).

    Amúgy nem tudom mennyire pontos, de a játékos adatoknál 5-10 millió közötti eladott darab van..
  • MerlinW
    #662
    Senki sem mondta hogy nem lehet csinálni, azt viszont igen, hogy többnyire nem éri meg. BG3-ból kb 4-5 millió példányt kell eladniuk hogy nullán legyenek, amire személy szerint nem látok sok esélyt, lévén igen réteg stílus a crpg. Elég csak megnézni a Steam fórumot (tegnap egy rossz pillanatomban ránéztem és kiosztottam pár pofont xD), még azok a zoomerek is, akik megvették sem értik mit kaptak. 90% ott sír hogy nehéz, lassú, szar. És persze a legnagyobb problémájuk a játékkal, hogy túl woke, hogy szar a karakter kreáló, stb. A játékról kb egy szó sem esik, mert a tutorial-on elhasalnak :)
  • lwb
    #660
    Rongyossá játszottam az első két részt, act 2-ben vagyok a bg3-ban (nem kapkodom el, meg jó hosszú is a játék) és eddig volt azt hisztem talán kettő hivatkozás az előző részekre, mindkettő inkább csak olyan poénos kikacsintás, amit szerintem azok fele se vesz észre, aki 20 évvel ezelőtt játszott az előző részekkel.
    A játék vége lehet, hogy ettől eltér. De ahhoz meg tele az internet ilyen összefoglaló videókkal, amit meg tudsz nézni 20-30 percben.
  • JonasSandor
    #660
    A területekre vissza lehet jönni?
  • Hegyirabló #659
    Köszönöm szépen! Akkor meg is veszem Steamen.
  • PiszkosFred
    #657
    Nem kell, anelkul is elvezheto, teljes es szorakoztato. Viszont van rengeteg olyan kikacsintas vagy komolyabb kapcsolodasi pont, amikor a regi jatekok ismerete megkonnyiti a dolog megerteset (es surubben labad konnybe a szemed) :)
  • JonasSandor
    #657
    6 évig csinálták. A biovare nem tudom mennyit tolta 2003 tól.
  • Hegyirabló #656
    Még csak annyi kérdés, hogy kell ismerni a játékhoz az előző két részt? Sosem játszottam velük.
  • Anonymusxx
    #655
    Am kíváncsi vagyok h mennyire jön be nekik anyagilag, kb 400 ember dolgozott rajta kb 4-5 évig, ha jól tudom ? ( nincs kedvem utána googlezni most)
    Ez azért elég sok pénz, gondolom elég magas a fizetésük is..
  • AnuluWork #653
    Ennyi.
  • JonasSandor
    #653
    Én is kinyitottam a szarkofágot csak nem tudtam hogy csapda azt ki is nyírt. Az éjjel is eléggé megszívtam mikor a börtönnél kiakartam nyitni az ajtót. A küldetést adó fickó is közte volt azt megöltem. A nagy csata után tölthettem vissza.