1414


Minden idők egyik legjobb körökre osztott stratégiai játékának a folytatása.

Megjelenés talán soha...

  • ratgab
    #934
    Pedig anélkül elég érdekes lehetett a játék eddig!!!
  • CamelX
    #933
    Uuu, én hülye, most vettem észre h van guard mode akciógomb :D self-facepalm
  • torma1
    #932
    Ja azért nem értettem én sem. :)
  • Noodlee
    #931
    A második képen, ahol van a csapat, ott nincs semmi, de lehet, hogy az alatta lévő SAM-et akarta mutatni.
  • Noodlee
    #930
    Mint ahogy írták is, az első nem secret, a másodikról nem tudtam, de mindjárt ránézek.
  • torma1
    #929
    A stun gránátok nagyon hatásosak. Elég eldobni közben egy ember meg a másik ajtónál áll és ahogy az ellenség elrohan a gránáttól a karjainkba. :) Nagyon sokat kell taktikázni. Hátba támadni stb.
  • CamelX
    #928
    Kb. 3 órám van eddig a Blue Dawn modba, eddig nagyon tetszik. Sokkal okosabbnak tűnik az AI, nincs melee ellenfél, a miliciára pedig nyugodtan rá lehet bízni a védelmet. Roadblockoknál gyengébb fegyverekből nincs hiány, ott egyből elég rendesen fel lehet tápolni a védekezést. Ami nehezebb, hogy nagyon fontos távolra tekinteni, mert könnyebb célozni sorozatlövéssel is messzebbre, de ez az ellenfélre is igaz. Mivel nem második nekifutásra raktam fel, nincs sok összehasonlításom az ellenfél felszereltségét illetően, de a keleti kikötővárosban elég komoly stukkerekkel kellett farkasszemet néznem. 3 jó fedezékben lévő ellenfél szétszedte fél csapatomat, úgyhogy total restart.
  • torma1
    #927
    BIA Secrets

    Itt van a fórumon. Itt van olyan kép ahol nincs szektor. És mégis írja a cuccokat.
  • Noodlee
    #926
    Szerintem a jelzett szektorokon belül lévő rejtett lelőhelyekre gondolt.
    Pl Cambiától jobbra lent, a Hideout is ilyen.
    Vagy pl. ez is.
    Hogy már melyik, szektorban volt, azt már elfelejtettem.
  • torma1
    #925
    Sziasztok. Olvastam a hivatalos fórumon hogy vannak rejtett lelőhelyek a térképen. De hogy lehet ráközelíteni? Hogy az embereim fel tudják szedni a tárgyakat? Mivel nincs ott olyan mint a pályarészeknél hogy ráközelít.
  • Noodlee
    #924
    Ira nem szereti, ha van férfi a csapatban, de ez le is van írva a karakterlapján.
  • Bucser
    #923
    Az igazi probléma, hogy csak sétáltatni lehet a merceket a térképen. Csak az airfieldre van szállítás, és a merceknek nincs heti költsége csak egyszeri felvétel és kész. Így baromi olcsó az egész. a JA2-ben sokkal jobban kellett balanszolni hogy mire költesz, mire nem.
  • Bucser
    #922
    Nálam kezdő csapat fox hitman steroid. aztán jön Ira a csapatba majd fevettem Fidel-t és Guntert majd Dr Q-t és az egyik szőke csajt. Miguellel nem szaroztam inkább eladtama gyémántokat, viszont dynamot-még keresem.
  • ratgab
    #921
    Tervbe van a replay! Már az elején is baromi sokféle kombinációt lehet választani: Kezdve a különböző zsoldosokkal (ezeknek tiszteletben tartja-e az ember a kívánságait, épít-e az erősségeire), milyen fegyverzettel szereljük fel őket (távolról vagy közelről hatásos), rambó módjára nyomjuk, vagy settenkedve, stb.

    Van ebben újrajátszási lehetőség bőven!
  • CamelX
    #920
    Szerintem igen :) szexista kombinációk nagyon erősek :D jó lesz majd replayelni későbbiekben a game-t, lehet érdekes szitukba botlani
  • ratgab
    #919
    És az nem derül ki valahonnan, hogy mi baja van egyik másik karakternek?

    Nálam Ira mindig low morálban van, de már akkor is mikor felvettem! Valakit nem kedvel? Pedig a többieké very goodban (kivéve meltdown, mert az övé Goodban, mivel ő Loner) van.

    De Ira-t ne mértem, mivel neki csak 1 morál módosítója van és az az Amazon. Ennyi morálcsökkenéssel jár, hogy ő nem lány csapatban van?
  • CamelX
    #918
    Azt írja ha ráviszem egeret, hogy a bukás/siker esélyeget változtatja jó, vagy rossz irányba, tehát zárfeltörés, bomba élesítés/hatástalanítás, stb.
  • Noodlee
    #917
    Steroid neve magáért beszél.
    Ivan biztos bevédené a testvérét :)

    Azért örülök, hogy az ilyet meghagyták, hogy hatással vannak egymásra a különböző karakterek.
  • ratgab
    #916
    Morálnak van szerepe a játékban?
  • CamelX
    #915
    Nálam fenn van Igor, de Steroid morálját very good-ról low-ra viszi ha a csapatban van :D állandóan kommunistázza meg parázik h elárulja a csapatot :D
  • Noodlee
    #914
    barmi=baromi

  • Noodlee
    #913
    Érdekes, de én a JA 2-ben egyik végigjátszásnál sem vettem fel Igort, pedig Ivan örökös tag volt nálam. :)
  • CamelX
    #912
    Nem tudtál volna magasabb szintűt felfogadni elején, mert kell a hírnév hogy a jobbak is csatlakozzanak. A shotgunt én jó dolognak tartom, de mindenképp valami kemény csávónál legyen. Én Steroidnak adtam. Házak kitakarítására jól jön, főleg a gyors tüzelésű SPAS shotival :)
  • Noodlee
    #911
    Nem, a JA 2-ben lehetett javítani mindent.

    Nekem a Shotgun baromira bevált, kb. egész játék alatt csak sniper, és shotgun killek voltak.

    Ajtóban, vagy valami fedezék sarkánál barmi jó a shotgun, max 3 lövés még a legizmosabb ellenfél is, és nem is kell hozzá komolyabb MRK.
  • ratgab
    #910
    Ez kérdés akart lenni és a #908 folytatásaként...
  • ratgab
    #909
    Jah igen! Ez a javíthatatlan páncél dolog a JA2-ben is így volt, mert én ezt igen nagy baromságnak érzem.
  • ratgab
    #908
    Elgondolkodtam valamin, hátha meg tudtok erősíteni vagy cáfolni:

    Először úgy kezdtem a játékot, hogy 2 zsoldost fogadtam fel a kezdőtőkéből, ami jó, mert 2-en vannak, de nem voltak valami hatékonyak (MD, akiről később kiderült, hogy kiváló orvos és Meltdown, aki viszont ugyan hivatása szerint robbantási szakértő, de nálam mégis sniper szerepet tölt be, egyébként tök random választottam őket... Egyik 1 JA résszel se játszottam korábban).

    Viszont elgondolkodtam, hogy ha rászánom azt a 40 000 dolcsit és az elején felfogadok 1 db zsoldost, aki ennyiért ugye magasabb szintű, akkor nem döntöttem volna-e jobban.

    Más: Mi az optimális csapatlétszám szerintetek (jelenleg nálam 1 csapat van, de abban 6, szétszedni az alap 4-est nem akarom (MD, Meltdown, Grunty, Igor), de 2 ember önmagában édeskevés lenne bármire is (Lynx a friss szerzemény és Ira, akit lehet hiba volt felvenni.

    További kérdéseim: Van-e értelme shotgun-t vinni (úgy is általában messziről lövöldöz az ember... legalábbis én), illetve hasonlóan nem látom pisztolyoknak sem értelmét. Érdemes-e ezeket hurcolászni, vagy sem?

    Az elején mire érdemes költeni? Jobb fegyverek, vagy inkább védelem?

    Mi alapján érdemes kiválasztani a zsoldosokat (gondolom ez játékstílus vagy ízlés függő, de azért kíváncsi lennék ti mi alapján választotok!

    Egyébként most először próbálkozom ilyen taktikai játékkal (UFO-kkal játszottam korábban, de az azért ehhez képest lightosabb) és nagyon tetszik. Érdmes még mai szemmel is nekifogni pl. JA 2-nek vagy nagyon virtuális hányingert kapnék tőle (graf.)

    Lentebbi hasonló kategóriás játékokról szóló listát én is köszönöm szépen!
  • Noodlee
    #907
    Itt már csak megnéztem a karaktereket különböző ruhákban, nem ilyenekben játszottam :)
    Amúgy a vége érdekes volt a játéknak.
  • CamelX
    #906
    Elite like hell :D
  • Noodlee
    #905
    Nesze :)
  • CamelX
    #904
    Az öltönyös csóka nagyon ott van azért :DD
  • Noodlee
    #903
    Amit még javíthatnának a játékban, az a rövidebb fegyverek fogása:
    kép

    Mondjuk azt sem értem, hogy miért vették ki a kétkezességet.
    Olyan jól mutatott Vicki 2 db hangtompítós Mac 10-essel a kezében :)
  • CamelX
    #902
    Köszi mind2 választ!
  • Fenrir
    #901
    A hivatalos fórumon vagy egy modding topik, ott a Blue Dawn modot töltsd le.
  • torma1
    #900
    Szerintem érdemes szétszedni. vagyis hogy valaki hátba tudja őket támadni. Egy mesterlövészt a tetőre. A többi az épületekhez. Szerintem. Legyen valami fedezék nekik.
  • CamelX
    #899
    Kérnék szépen egy taktikai tippet! Hogy érdemes egy városban állomásozott csapattal várni 3x-os túlerőt, ami majdhogynem egyszerre támad? Inkább épületben, vagy épület tetején, vagy kissé szétszéledve?

    Érdekelne továbbá az a mod, amin kapnak a civilek mellényt, meg ami növeli a roadblockok védelmét. Linket plíz :)
  • torma1
    #898
    Jaja láttam én is. :) Az a gáz még hogy a páncélokat nem lehet javítani. :(
    Van még mod arra is hogy kevésbé legyen hangos a lopakodás, futás. Ezekkel a txt átírásokkal tökre egyénire szabható a játék. :)Én az árakat növeltem meg. Így tényleg kereskedni kell. :)
  • r4pt0r
    #897
    Akkor még várok a játékkal hátha kiadnak egy fanmade csomagot. :D
  • Fenrir
    #896
    Vannak most már egészen jó módosítások a játékhoz, új fegyverek, az értékeiket balanszolták, új mellények, a miliciák alapból is kapnak páncélt, a kulcsfontosságú területek (pl útakadály meg SAM) megnövelt miliciát kapnak, stb.

    Ráadásul már azt is megcsinálták, hogy egy kis ügyeskedés után a zsoldosok a JA2 szinkronjukat fogják használni, végre nem kell hallgatni Fox nyávogását.
  • Fenrir
    #895
    Azért a karakterek megjelenésén is vannak anomáliák. Pl ha a szőke Scope-nak adsz egy sapkát, mindegy hogy milyet és utána ráközelítesz akkor a haja varázslatos módon fekete lesz. Az összes szőke karakternél ez megfigyelhető: pl Buns, Raven. Ha leveszed a sapkát akkor normálisan szőke lesz megint.

    ˆ Noodlee

    Az a baj, hogy már az első lövésnél figyelembe veszi a célzási időt, ha ilyenkor nem venné akkor nem lenne az, hogy hamarabb vág szét egy baltás ellenfél minthogy kilyuggassam a gépkarabélyommal.