1414


Minden idők egyik legjobb körökre osztott stratégiai játékának a folytatása.

Megjelenés talán soha...

  • Montanosz
    #1134
    Na végre valami finomság :-D
  • PiszkosFred
    #1133
  • Agamemnon
    #1132
    Én erre leszek kiváncsi, hogy milyen is lesz: http://www.playmerc.com/

  • Montanosz
    #1131
    valamiért edidg kimaradt, de közben felfedeztem hogy a 2012-es team assault baptism of fire is hasonló játék
    Ha valaki ki akarja probálni de nem találja a virágbolti verziot irjon rám privit

  • Montanosz
    #1130
    Lethal Tactics is hasonló

  • Montanosz
    #1129
    na ez meg baromira jo lett

    OVERLAND
  • PiszkosFred
    #1128
    Ertem. Gameplay videok alapjan lehet beprobalom az unnepek alatt, koszi a tippet mindenesetre! :)
  • Montanosz
    #1127
    nem mert nincs helyem a vinyon kikéne irni egy halom dolgot csak szokás szerint sajnálom rá az időt))
  • PiszkosFred
    #1126
    Pont ma lattam gogon, meg akcios is, nem probaltad veletlen?
  • Montanosz
    #1125
    Hard West most jelent meg, vadyugato játszodik ebben a stilusban
  • Montanosz
    #1124
    Fallen: A2P Protocol is hasonlo
  • PiszkosFred
    #1123
    JA 1 Gold kiadása most 1 dolcsiért vihető steamre, a HB weeklyjében.
  • PiszkosFred
    #1122
    Jogi hercehurca után ma steamen megjelent a Jagged Alliance Online: Reloaded, már akit érdekel. A hasonló néven futó "régi" verziót (én a unity playerse gamigo-n lévővel játszottam egy ideig melóból) letiltották mindenhol, az online fizetős és rengeteg vacak grindelős szarságokat kiszedték belőle, így marad maga a játék, némi ráncfelvarrás után. Igaz, ezúttal már 8 euró, nem ingyenes.

    No persze a JAO közelébe sem ér a régi jó kis JA1 JA2-nek, de annyira azért nem volt rossz próbálkozás, mint elsőre gondolná az ember. A Reloadot még nem próbáltam, de a napokban mindenképpen.
  • Agamemnon
    #1121
    Köszönöm szépen, a Jagged Edge-t ismerem, a többit nem, majd megnézem őket.
  • Montanosz
    #1120
    ugy kb ezek szedtem össze amik hasonlok, sztem több nem is nagyon van))

    Breach and Clear
    brigade e5
    Hired Guns: The Jagged Edge
    Hammer & Sickle
    LATEST ON GROUND ZERO: GENESIS OF A NEW WORLD
    7.62 High Calibre
    Wages of War: The Business of Battle
  • Agamemnon
    #1119
    Ha esetleg még van hasonló játék ötleted, ne tartsd magadban :) Most állok neki majd az utolsó küldetésnek a Satellite-ben...
  • Agamemnon
    #1118
    Köszi az ajánlást, egy pár napja már játszom is vele, nagyon jó és ötletes. Mondjuk arra kiváncsi vagyok hogy a 3-4 terület milyen újdonságot hoz majd, sikerül-e kiküszöbölniük a monotonitást...
  • Montanosz
    #1117
    Hasonlo játék,nagyon szép és hangulatos

  • PiszkosFred
    #1116
    Sőt, azóta már 2.0 is :)

    Ami a Graywalkerst illeti, hát nem tudom, hogy szükségem van e rá. Tetszik amit a demoban láttam, de valahogy nem győzött meg. Kíváncsi leszek mindenesetre, hogy mi lesz belőle, ahogy láttam a KS kampány sikeres lett. Részemről köszi a tippet mindenesetre.
  • Montanosz
    #1115
    alternatíva))

    Graywalkers
    [URL=http://mangotron.com/graywalkers-turn-based-supernatural-post-apocalyptic-rpg/#prettyPhoto][/URL]
  • Montanosz
    #1114
    dead state kint van, elég jó lett, olyan ötletekkel amik a ja-ban is jol jöttek volna
  • Noodlee
    #1113
    Szinte csak rooftop sniper killeket csináltam JA 2-ben, arra voltam ráállva :(
  • Fenrir
    #1112
    Sajnos osztom a véleményedet, hiába ígérték le a csillagos eget, eddig ez a közelében nincs a JA2-nek, nemhogy az 1.13-nak.

    Amúgy nincs benne rooftop sniping sem.
  • Montanosz
    #1111
    óóóó..értem..hát akkor kár(
  • Marinecorps
    #1110
    A játék. Én kipróbáltam de már a főmenüben a hányinger kerülgetett. Kb egy órát játszottam is vele, de azon kívül hogy a harc körökre osztott semmi pozitívat nem tudok felhozni mellette. Ettől még a Back in Action-t is jobban élveztem és több JA hangulat volt benne. A JA2 1.13 mellett labdába se rúghat a mikromenedzsment, az egész olyan mint valami mobilos-tabletes hulladék, nem pedig egy vérprofi stratégia. Lehet hogy még adnom kéne neki egy esélyt, de most nagyon elment tőle a kedvem.
  • Montanosz
    #1109
    már hogy nem? mármint a játék vagy a torrent fake?
  • Marinecorps
    #1108
    De nem az...
  • Montanosz
    #1107
    Na nem tolja senki a Flashback-ot? kint van torrenten is ha erre vártatok :-D
    mert baromi jonak tűnik..
  • Kotomicuki
    #1106
    Maria megmentése után csak úgy kaptam jutalmat, hogy az addigra 9 főből álló szakaszomat 8 + 1(+ a lány)-re redukáltam, ezután felkeresve az üzletet már megkaptam a bőrdzsekit és a tulajdoni lapot és minden emberem megkapta az XP-jutalmát is.
    Tehát, ha vmi nem úgy működik a legújabb verzióban, mint régen, akkor érdemes az alapváltozat feltételrendszeréhez igazodni és sikerülhet az adott küldetés.
  • Kotomicuki
    #1105
    Amíg a G11-re lehetett hangtompítót tenni, addig az volt az ász a felderítőknél/éjszakai harcban: pontos, gyors, megfelelő lő-távval - a lőszerutánpótlása volt kissé problémás, de azonkívül semmi gond nem volt vele, full-osan. Most inkább az M4 C., vagy M4A1 a nyerő - egy G36 árából ua-okat fel lehet rá tenni, mint a németen vannak, de az "amcsi" sokkal gyorsabb, ami fontos éjszaka.
    Ez az élelemmel való ellátás dolog kissé idegesítő még - ahogy a milícia fizetése is az volt az elején...
  • Kotomicuki
    #1104
    Éppen ezért 2-3 M4 commando (gyors, az első harmadában - vagy végig is akár - a játéknak megteszi) pár HP-tárral (AP van a reptéren is már), német mellény, EÜ-combtáska, szerelő láda (4-6db minimum, mert ez nem esik minden bozótból és venni sem lehet akárhol, kelleni meg nagyon kell), meg pár optika, ha még belefér, ennyi, ezen nincs mit gondolkodni - ha max-os Bobby Ray! :)
    Minden embert nem lehet az elején full-osra öltöztetni, a lövészeidet (akiknek bónuszuk van az adott fegyverre - vagy optikával) felszereled, ahogy tudod, aztán majd San Mona-ban jöhet hozzá a többi (főként lőszer az elején, de ez is vmi), apránként. Jobban jársz pár jobban felszerelttel, mind ha mindenki egyformán nyomi cuccokban feszejt - az az egy-két, jobb dolog, ami hullik meg elfér a 2. vonal egyéneinél az elején.
  • Fenrir
    #1103
    Nem elfelejtettem, csak éppen ha maxosra állítod Bobby Ray vehető cuccait akkor hatalmas a választék, nem csak fegyverből hanem a különböző fegyvertokokból, málhákból, stb. Ha minden emberedet szeretnéd felöltöztetni akkor azért nem 1 percet el lehet vele mazsolázni.
  • Kotomicuki
    #1102
    Hát, igen, az idő...
    De elfelejtetted volna, hogy mik kellenek?! O.o ;)

    Nekem inkább a félig meddig új karaktergenerálásnál voltak eltöprengéseim - a régi és általánosan bevált felderítő, géppuskás, sniper, rakétás-gránátos, szerelő, katona csapatot elég szépen ki lehet és lehet, hogy kell is bővíteni...
    A toborozható zsoldosok a kettővel ezelőtti verzióban voltak a csúcson (Ira 3 skilles, ahogy a többiek többsége is), míg a sokáig utolsó verzióban ezt már jelentősen redukálták (pl. Dimitri eléggé hasznavehetetlenné vált).
  • Fenrir
    #1101
    Elkezdtem játszani vele megint, de újfent órákat baxtam el Bobby Ray-nél és a zsoldosok felszerelésénél és rájöttem, hogy erre már nincs annyi időm mint volt régebben :D
  • Renegade
    #1100
    Ninju említette, hogy rengeteget csiszoltak, az 1.13-as, ez év augusztusában megjelent releaseban, nézted már?
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2014.10.08. 16:41:14
  • Fenrir
    #1099
    A JA:BIA az egy JA2 reboot szeretett volna lenni. Van sok hasonló küldetés, a térkép is majdnem olyan mint a JA2-é, de elég sok a változtatás is. Nem annyira rossz játék, de sok taktikai opció hiányzik belőle, pl vicces, hogy falat csak ott lehet robbantani ahol egy kis zöld körvonal jelzi.

    A játékmenetét nem tudom mihez lehetne hasonlítani. Nem körökre osztott mint a JA2 és küldetés sincs annyi benne mint pl a Fallout Tactics-ban.
  • Noodlee
    #1098
    Részemről a JA2 óta a legjobb klón. Érdemes kipróbálnod, mert jó.
  • St3vEn
    #1097
    Hali, egy kis infót kérhetnék a Jagged alliance crossfire/back in action-ről.
    Ezek az 1-2 remakejei?
    Mennyire tetszett nektek? Megéri beszerezni?
    Milyen a játékmenete? Fallout tactis jellegű, hogy mindig pályákon kell menni? Vagy inkább a fallout 1-2-re hajazna inkább? Olyan értelemben hogy van rendes történet, (nem feltétlen open world) és szabadon választott missziókat, mellékküldetéseket oldhatunk meg?
  • Montanosz
    #1096
    nekem pedig nagyon bejött ez a felemás rendszer ami a back in actionban van pedig a körökre osztottakat szeretem,de ez elég jo lett, n ekem ezzel is megfelelne
  • Marinecorps
    #1095
    Az sokkal inkább az új X-com stílusa. Viszont a hónapban érkezik a Jagged Alliance: Flashback ami, a Back in Action-nel ellentétben, megint körökre osztott lesz!
    Utoljára szerkesztette: Marinecorps, 2014.10.04. 16:32:40