464
Jiu-jitsu
  • lovagregeny
    #64
    Én eddig a szigeten való futástól fáradtam el a legjobban. Igyekszem is mindig lefaragni az időböl. Sok futás és konditerem kifáraszt de ha a tagdíj tartalmazna még 2 edzésnapot az egyik alkalommal biztos ott lennék. Több tagdíjat nem szeretnék fizetni.
    Az edzőm igen elismert, a hajtással nincs baj
  • Astaroth
    #63
    Menj egyszerre két helyre.3-4 eddzést sehol nem láttam.
    De szerintem rossz hely ahol heti 2 eddzés nem fáraszt ki eléggé.Ez az eddzők hibája.
    Csináld dupla olyan elánnal.
  • lovagregeny
    #62
    Jitsuban rengeteg mindent megtanítanak, mondhatnám úgy is mindent amire szükséged lehet. A baj vele az, legalább is nálam, hogy heti két edzés van (jobb időkben 3 de az ritka) amibe nem nagyon fér bele annak magasabb szintű elsajátítása.. Szerintem olyan heti 5 alkalomnál lenne ideális.. Mivel leginkább alternatív mozgás még egészséges is lenne.
    Próbáltam a judot de az annyira nem nyerte el a tetszésemet. A thai box viszont annál inkább. Nagyon erős emberekkel találkoztam ott, akik kifejezetten a harcra lettek kiképezve.. Tolták is rendesen :-)
    Itt a címe, ez az amit én is csak ajánlani tudok. http://www.thaifight.org/ A gondom vele is az, hogy kevésnek találom az edzéseket (heti 2 alkalom) de az elég küzdelem jellegű, az álló és földharcot keményen és kreatívan el lehet sajátítani.
    A kempót a sportban mindenki elimseri. Nincs is mit ragozni rajta, kár, hogy még nem volt szerencsém hozzá de idővel belekóstolok abba is.

    Pacman: király az oldal amit mutattál, régen én is megnéztem már de fel nem hívtam őket mert úgy hallottam egy tagdíj van ami elég drága (nekem legalábbis). Egy átlagos tagdíjat fizetek a konditeremért és egyet szeretnék a sportért ami tartalmaz legalább heti 3-4 edzést. Aki tud ilyet leírhatná nekem, biztosan ellátogatnék oda.
  • rohadtgec
    #61
    Kempozom a mai napig.. kb 2 évet jitsuztam, és most kezdtem el a brazil jitsut....
    Nemm saját duma, csak jónak találtam én is és koppintottam;))
  • kjbp
    #60
    Sziasztok!

    Ismét Kenjutsu szeminárium lesz,
    ha tudtok, gyertek el.

    üdv!

    ------------------------------

    A pontos kiírás:

    Kenjutsu Szeminárium
    Gödöllő, 2004. november 6. (szombat)

    Oktató:
    SUZUKI KIMIYOSHI sensei

    Helyszín:
    Gödöllő, Erkel Iskola tornaterme
    2100 Gödöllő, Szabadság tér 18.
    Budapestről elérhető az Őrs vezér teréről HÉV-vel, leszállás a Szabadság téren.
    A HÉV Bp.-ről 08:30-kor indul!
    (Novembertől a téli menetrend érvényes!)

    Program:
    09:00-09:45 beérkezés, átöltözés
    10:00-12:00 Jikishin Kage-ryu Kenjutsu edzés
    12:00-13:45 szünet
    14:00-16:00 Jikishin Kage-ryu Kenjutsu edzés

    Részvételi díj:
    2500 forint / fő

    Előzetes jelentkezés,
    további információ:
    Szabó Károly
    +36 70 520 4298
    és
    Baranyi György
    +36 30 4849 802
    [email protected]
    www.kenjutsu-szeminarium.tk

    Jelentkezni a helyszínen a program napján is lehet, 09:00-tól!

    Suzuki Kimiyoshi Sensei 1934. január 1-én született Tokióban, a harcművészeteket ötéves kora óta gyakorolja. A Jikishin Kage-ryu Kenjutsu mellett a Goju-ryu Karate-do nagymestere is (6. dan). Nagyapja volt az egyik utolsó szamuráj, aki a Tokugawa nemzetségnél 1868-ban, 19 évesen harcolt a császár ellen. Nagyapja az Ittoryu-t (egykard) valamint a Jikishin Kage-Ryut a legidősebb Kenjutsut tanulta és oktatta.

    A szemináriumon stílustól, szervezettől, harcművészeti gyakorlattól függetlenül bárki részt vehet!

    Az edzésekhez Boken (fakard) szükséges, melyet korlátozott számban biztosítani tudunk a résztvevőknek!
  • Anotino
    #59
    Te meg eletedben nem vitatkoztal senkivel, vagy idiota vagy?
  • Astaroth
    #58
    Az idézethez azt fűzném hozzá, hogy vitatkozni csak idiótákkal lehet!
  • fm
    #57
    milyen harcművészeteket próbáltál? az "aláírásod" saját idézet? ..nagyon korrekt sztem
  • Anotino
    #56
    Poen, pont abban az utcaban jitsuzom en is. Meg boven van mit csodalkoznom ott is, de 1x tuti odacsal majd a kivancsisag :)
  • rohadtgec
    #55
    Most van a dolog indulóban, de volt már edzés és nagyon rákattanós. 10. éve foglalkozom harcművészetekkel, de erre tényleg azt mondom, hogy egyedülálló dolog... Nézz le egyszer és csodát fogsz látni;)))
    Félreértés ne essék, ez sport jitsu és nem "halomraverjük egymást" edzés. Javarész földharc folyik...
  • Anotino
    #54
    te ott nyomod?
  • rohadtgec
    #53
    ha valakit tényeg érdekel a jitsu, annak muszály lenézni ide:
    Brazil Jitsu (ez nem kamu) a Gracie Barra Magyarországon!!
    Gracie Jitsu

    Most már elvileg jó;))
  • rohadtgec
    #52
    ha valakit tényeg érdekel a jitsu, annak muszály lenézni ide:
    Brazil Jitsu (ez nem kamu) a Gracie Barra Magyarországon!!

    Gracie Jitsu
  • Balu san
    #51
  • Zsoldos
    #50
    meg egy kis minigolf kene bele es teljes koru az edzes :)
  • Astaroth
    #49
    Az aerobik valószínű azért voltmert az edző barátnője aerobikos volt.Vilván ez nem ősi japán...
  • Balu san
    #48
    A jujutsunak több száz ágazata van. A daito-ryu ezek közül egy... Ősi szamurájművészet. Azért lepődtem meg az aerobicon...

    Ha anno a ju-jutsura adom a fejem, biztosan a daito-ryu aiki jujutsut választom.
  • Zsoldos
    #47
    Aerobik box, zenehallgatas :) ez vicces.

    Amugy szerintem nem kell nagyon ryukkal meg elnevezesekkel foglalkozni. A jitsuban pont az a szep, hogy nem kotott tradicios, hanem mindig valtozo, fejlodo.

    Van nehany egyesulet itt magyarorszagon, mindegyikben kicsit maskepp mennek a dolgok. Olyan is van, ahol shotokan karate es versenyjudo kevereket oktatjak jujitsu alneven. De pl a magyar ju-jitsu szovetseg eleg jo es eroteljes jitsut oktat.
  • Astaroth
    #46
    daito-ryu és Jiu-jitsu között mi a különbség?
  • Balu san
    #45
    most nem a daito-ryu-ról beszéltél, remélem...
  • Astaroth
    #44
    Nyilván bemelegítéssel kezdődik,aztán utánna fölldharc volt.Cserélgettük az ellenfeleket.
    Aztán utánna dobások.Mindenki a maga szintjén.Kezdők az esést tanulják,aztán így tovább.
    Akkor van mikor mást csináltunk,például aerobik-box,ugrókötelezés,botvívás,erőnléti dolgok.(erőnlét az végig van,néha megállunk és csinálunk fekvőtámaszt,egyéb)
    A végén egy utolsó erőnléti keményen.Aztán utánna tibeti zenéket hallgattunk levezetésként.
    Kb.így volt de szerintem nem mindenhol van így...
  • Balu san
    #43
    Sajnos a daito-ryu terén nem vagyok kompetens, mert én az aikido-t űzöm. De szerintem, amennyiben e-mailban érdeklődsz valamely megadott címen, szívesen segítenek.
  • fm
    #42
    köszönöm. mesélne vki a tréningekről..miből áll, stb. körvonalak érdekelnének. thx
  • Balu san
    #41
    english web

    biográfia - magyar
  • Punkerwork
    #40
    linket plz
  • Balu san
    #39
    A szamuráj-harcművészet és egyúttal a ju-jutsu egyik prominens irányzata. Ebből fejlesztette ki később Ueshiba Morihei az aikido-t. A két "művészet" közötti fő differencia a filozófiában rejlik. Míg az előbbi a gyilkolásra orientálódott, addig az utóbbi a "környezettel" való harmóniára.
    A technikai vonalra tekintve azonban nagyon sok a közös vonás, számos technika ugyanaz, csak az aikidoban körívesebbek és lágyabbak.
    A daito-ryu legnevesebb képviselője egyébként Takeda Sokaku. Ha érdekel link róla, szólj! Elég durva élete volt...
    Itt egy kép róla:
  • fm
    #38
    mesélj róla vmit légyszíves!
  • praksi
    #37
    nagyon régen (kb. 11 éve) még én is ju-jitsuztam, de aztán abbamaradt az érdeklődés...
  • Balu san
    #36
    Daito-ryu aiki jujutsu - rulez! Űzi valaki?
  • Zsoldos
    #35
    pride az egy rendezveny/bajnoksag, nem?
  • Takimate
    #34
    8 évig Ju-Jitsu-ztam. Kelemen István volt az edzőm,a központi dojo-ban. Azóta ő már a Testőr Kft. igazgatója.
    Valahogy abbahagytam, de csak ajánlani tudom mindenkinek aki küzdősportot szeretne űzni !
  • Adi
    #33
    Kicsit hasonlít a pride-ra!:D
  • Adi
    #32
    Például nektek mi a véleményetek a thai-box-ról?
  • lovagregeny
    #31
    Jitsuban mindent megtanulsz, de szo szerint mindent! Alapjaban veve onvedelemrol van szo, de a kuzdotechnikak tamadasra is alkamalmasak,
    es tudjuk mi a legjobb vedekezes? ..
  • Zsoldos
    #30
    Ja igen, es ez jiujitsu topic, nyilvanvalo, hogy errol szeretnek beszelgetni, de nyugodtan lehet nyitni egy -harcmuveszetek filozofiaja- topicot, mert ez ugye "univerzalis" tema. Es oda athelyezheto ez a diskurzus.
  • Zsoldos
    #29
    koszi, hogy megiteltel latatlanba ;)

    Elmondom en hogy latom ezt a dolgot:

    A szellemi oldallal nemi elmelyedes utan celszeru foglalkozni, nem 1-2 eves gyakorlattal, ami alatt a legalapvetobb alapokig sem jutsz el.

    Bar masik sportagban, de egy dojot ezert hagytam ott anno, mert mindenki jo szinten filozofalt mar (bar inkabb álmos ál-átszellemülésnek nevezném), megvolt a "kello" onbizalmuk es fennsobbsegtudatuk, de technika es edzes semmi. Rossz volt nezni.

    A regi japanok is a fizikai tevekenyseg (onfejlesztes celjabol, nem dijak, meg hirnev miatt, ez eletmod) mellett ertek el a megfelelo szellemi szintet is, ez nem olyan dolog, amit kulon hangsulyozni meg eroltetni kell, az igeny is fokozatosan alakul ki ra.

    Emellett ma mar maskepp mennek a dolgok, mint regen, kevesen tehetik meg, hogy napi 6 orat edzenek, es emellett meg meditalnak es elmelkednek. Nem is varhato el ugyanolyan szint. Az erkolcsosseg, stb meg minden embert erint nem csak a harcmuveszeket. Ennek sajna az emberi termeszet a gatja. Eleg megnezni az amugy bolcs, hihetetlen kepessegu, megis folyton marakodo nagymestereket (japanban/kinaban is), meg a szethuzo szovetsegeket.
  • fm
    #28
    épp ezért tettem fel. kíváncsi voltam mit javasolsz nekünk,kik nem foglalkoznak igazán ezzel...
  • Astaroth
    #27
    Erkölcsösség,bölcsesség,lelkierő ezek fontosak a harcművészetben ha nem is látható kívülről!
  • Astaroth
    #26
    Nem is tudod milyen nehéz kérdést tettél föl!
    Nagyon összetett szerintem,a szellemed = Do vagy Tao
    Az "életminőséged".Úgy tudom a kendoban ez alapján adják a danokat.
  • fm
    #25
    sztem ezt minden küzdősportban/harcművészetben tanítják, hiszen ha vki egy gonosz szándékkal(vagy anélkül) meg akar ütni,akkor tanítják a védekezést rá a bokszolóknak is,pedig az tényleg nem önvédelmi sport. szóval sztem nem igazán lehet így elkülöníteni a dolgokat,inkább arról van szó,hogy néhány harcművészet inkább védekező és abból támadó technikákat tanít, támadókat nem annyira. ezek az önvédelmi stílusok.