464
Jiu-jitsu
  • Steel
    #104
    aszittem már nem jársz irc-re :) na mindjárt ott vagyok
  • lovagregeny
    #103
    Gyere már fel ircre dumálni:-)
  • lovagregeny
    #102
    Nekem egy sporttársam igencsak fanatikus volt és a késes támadóját megverte. Igaz kicsit megszabdalták, de alig egy évet sportolt a jitsuban. Mellette szól még, hogy amolyan katona féle oroszországból.
    De ha jobban értett volna ehez a művészethez akkor ő késeli meg a támadóját a saját fegyverével.. Csak ez iszonyú sok idő és gyakorlás.
  • Steel
    #101
    hogy nem emlékeznék, úgy lekopott a térdemről a bőr a rövidgatya miatt mint a huzat :) de amúgy jó hely volt, ott biztos megtanítanának a rendes főldharcra, mondjuk én azért nem bírtam velük mert a gi-hez vagyok szokva és simán polóban nehéz fogást találni, de ha ott megtanulsz rendesen főldharcolni akkor gi-ben csak még jobb leszel
    mondtam már megvágtak matekból és most passziv félévre kell mennem, annyi időm lesz melón kivűl edzésre mint a tenger, most már le fogok járni a heti 2 tréningre + az 1 küzdőedzésre
  • lovagregeny
    #100
    Na most én abból indulok ki, hogy aki megtámad az előre megfontolt szándékkal teszi, így a halált is megérdemli..
    Nándi: emlékszel újpesten valetudora? Oda megyek februártól a tervek szerint.
    A jitsu tábor a piálásról szólt elsősorban, ahol a danosok voltak legkevesebbet az edzéseken.Hiába nem bírták a tempót :-D
    Amúgy az edzéseken a barnák és feketék környékén volt csak földharc, a többieknek sablonos volt az edzés napi 1000 technikával.. Amit persze meg is lehetett jegyezni!. A gyengék kedvéért: 5 percig tanították a mesterek az egy-egy technikájukat ami után újat mutattak és ez ment 3 órán át majd 2-2 órán át. Így értem, hogy meg is lehet jegyezni.. Persze a tapsolást szerették a legjobban meg az éjenzést, pont mint a cirkuszi mutatványosok. Csúcs volt.
  • Steel
    #99
    gyakran hallani sok helyen, hogy ha az ember életveszélyben van akkor szinte nem is akarttal csinálja amit hanem öszötnösen és intuitívan reagál, példa erre a pár évvel ezelőtt tőrtént tűz eset Tokyo egyik szállodájában, nagyon sok ember halt meg, de a halál eseteknek kb. a felét okozta a tűz és a füst, a többit a többi ember
    ez inkább már a társadalmi ismeretek és a viselkedés psichológiába tartozik magyarán jól eltértünk a tárgytól de azért még elmondom, azért halt meg sok ember mert a pánikba esett tömegben az emberek egymást taposták halálra miközben menekültek, pedig senki sem akarta megsebesíteni a másikat, megölni meg végképp de mégis ez tőrtént
    a magyarázat: pánikban az ember nagyon nagyon nehezen hallgat a józan észre és főként reflexből cselekszik

    a mondandóm lényege: ha neked ott a Kung Fu edzésen megtanítanak egy csigolyatörést és jól begyakorlod, majd később esettleg megtámadnak és az életed lesz a tét valószinű, hogy ösztönösen fogod kicsavarni a támadód nyakát, és mégvalószinűbb, hogy nem is fogod felfogni mit csináltál még jó hosszú percek után sem

    a késes támadóról meg egyezik a véleményünk, de ezért kell sokat edzeni és gyakorolni, hogy minnél kevesebb sérüléssel úszd meg a támadást
  • fm
    #98
    nekem az a tapasztalatom,hogy egy jó késes támadónál szinte esélytelen a védekezés (legalábbis nehéz megúszni sérülés nélkül).
    de nem is erről beszéltem eddig, hogy milyen szituban mi a jó tech., hanem hogy valóban képes lenne-e az ember szánt szándékkal vkit megnyomorítani. ez pedig sztem csakis egy éles szituban dől el.

    sztem hamarabb csapnád arcon,vagy tökön, mint hogy kitépd a gigáját.
  • Steel
    #97
    hát ez sokban függ a szituációból, tod majd minden támadás fajtára egy tucat védekező technika van jitsu-ból, így jön össze a végén a közel 3000 technika, legalábbis a Kelemen féle (magyar) jitsuban

    namár most a szituáció alatt meg azt értem, hogy ha szemből elkezdene folytogatni vagy a gigámat nyomkodni egy őrült vadállat én gondolkodás nélkűl megpróbálnám kitépni az ádáncsutkáját (nem vagyok rá büszke de ilyet is tanultam már 3 éves jitsu alatt)
    de ha "csak" egy tört üveggel vagy késsel jönne, akkor nem arra mennék, hogy kitoljam a szemét vagy eltőrjem a csigolyáját, hanem hogy a kezét eltőrjem azaz ártalmatlanná tegyem

    a lényeg a lényeg: a szituáció, ez nem olyan terminátor képzés, hogy mindenkit bénítsunk meg vagy nyirjunk ki a legrövidebb úton hanem hogy minnél gyorsabban ártalmatlanná tegyük a támadót
    az más kérdés, hogy mikor van több idő, egy késes támadónál vagy egy nyakszorongatónál
  • Steel
    #96
    Gabee kérlek ne bánts! :DD Neked ajándékozom a Sai-mat ha majd lesz de addig meg könyörgök... :))

    Nálunk is van egy két elég termetes ember, csak most hiába mesélném már rég voltál nálunk edzeni, de én helyedben mindenképp maradnék jitsu-n, akkor már úgy csinálnám, hogy Kelemen féle Jitsu + Brazil Jitsu,
    elég ütős párosítás nem? :)
  • fm
    #95
    mivel mindannyian különbözőek vagyunk, mindannyiunknak más és más a fájdalom tűrő küszöbe. ezért aztán az,hogy "amíg nem fáj úgy igazán" elég relatív dolog.

    valóban legfőképp mindannyiunkat a túlélés vezérel, de amíg nem kerül rá sor, addig nem tudom, hogy képes lennék-e annak a bunkónak eltörni a gégéjét, vagy kinyomni a szemét. te egészen biztos vagy benne?
  • lovagregeny
    #94
    Zöld övesből van pár, nem tudom kire gondolsz. Attilából is kik közül az egyiknek nincs szüksége semmilyen halálos titkos pöccintésre ahoz, hogy nyerjen. Nagy és nagyon erős ember, nemrég hallottam, hogy K1ben is indult.. Mellette igen csak tisztelem sok egyéb dologért is.. Ő a példaképem :-)
    A szem dologra visszatérve, sose csináltam olyat és igazából nem is akarok, na de ugyanakkor! van pár idősebb és erősebb sporttársam akik tudnak ösztönözi :/ Mindig is azt mondtam rájuk, hogy állatok :D
    A csonttörés pedig más dolog. Földharcnál csak folytással és valamilyen kar-láb feszítéssel lehet legyőzni az ellenfelet, amiben igen gyakran van részem.
    Steeeel nem tudok rájönni ki is vagy :-) Súgd meg nekem s megtartom a titkot.
    Szerkeztve: Mond, hogy te vagy a Nándi de akkor leváglak egy karddal amiért ilyen sokáig nem jelentkeztél :D
  • Steel
    #93
    pontosan, a kopogás a régi japán gyakorló küzdelemből ered, ha a gyakorlás közben az ellenfél 3-at kopogott a főldön vagy a másik testén, hogy érezze ha esettleg süket akkor azonnal vége volt a küzdelemnek
    most is ugyanúgy működik, a technikák gyakorlása közben ha a gyakorlópartner el kezd kopogni akkor azonnal el kell engedni, viszont szabály, hogy addig senki nem kopoghat amig télleg nem fáj úgy igazán
  • Steel
    #92
    Idézek egy picit :) :
    "Minden élőlény egyforma. Ha a kocka el van vetve, ha fojtogat a veszély, minden földi teremtményt, csak egy dolog, de ugyanaz a dolog érdekel:
    A túlélés."

    (Különvélemény)

    te nem lennél képes a kopasz bunkó karcsontját eltőrni ha egy tőrt sörösüveggel támadna rád??
    én szerintem gondolkodás nélkűl már csak reflexből (+ adrenalin) eltőrném, és szerintem nagyon kevesen vannak akik nem...
    te nem?
  • fm
    #91
    addig mentek,míg a partner lekopogja,hogy feladja? vagy mit értessz kopokás alatt? ezt tényleg nem tudom pontosan.
  • fm
    #90
    mi bajod a wt-vel? légyszi konkrét dolgokat írj..kösz
    Bruce tényleg mániákus volt és iszonyú tehetség párosult mellé. pont erről beszéltem a jó stílusok kapcsán..nem?
  • fm
    #89
    komolyak vagytok..grat! nem arról van szó,hogy ha gyakorolsz meddig mész el,hanem hogy valóban képes lennél-e eltörni egy csontot, vagy kiszúrni valakinek a szemét. saját csontom már tört el párszor, és egyszer sajnos egy szembe is sikerült elég komolyan belepiszkálnom, szerencsére megmaradt az illető látása..de egyik sem kellemes emlék!

    hajrá mindenkinek..edzetek keményen! és adja a jószerencse,hogy sose derüljön ki: a kocsmai kopasz bunkó "harcművészete", avagy a tiéteké a keményebb, hiszen utcai harcban nincs győztes,se vesztes! peace..
  • antgecc
    #88
    Sztem nem tudja.
  • Steel
    #87
    és a te kezed alatt tőrt már?
    amúgy lovag meg én egy egyesületbe járunk edzeni csak más helyre (dojoba) és minden feszítést, folytást stb. kopogásik csinálunk, meg mindeki más aki jitsuzik
    ugye tod, hogy a kopogástól mennyi választja el a valódi csonttörést
  • antgecc
    #86
    Wing Tsun-oztam.

    Minden tiszteletem Bruce Lee-é, nagy rajongója vagyok, minden filmje megvan, stb stb... DE! A mai élvonal ellen nem állná meg a helyét se ketrecben, se ringben.

    fm, szerintem te is kezd el olvasgatni ezt.

    Innen idézem a következőt (120-as komment):
    Bruce Lee: Bruce Lee valóban nagy harcos volt. Elképesztő tehetséges és sokoldalú volt, hihetetlenül előtte járt a korának, és rengeteget tett a harcművészetek/küzdősportok fejlődéséért. Idővel természetesen megjelentek a kritikusok,
    de annyian mondják az akkori világ legjobb harcosai közül, hogy Bruce képességei szinte emberfelettiek voltak, hogy kivételesen hinnünk kell a legendának. A mai napig mondják a tanítványai, hogy a szenzációs technikája mellett elképesztő erős és gyors volt.
    (A feljebb említett Chuck Norris is nagy rajongója, tanítványa és barátja volt.)
    Sajnos a halálával az általa kifejlesztett jeet-kune-donak -bár még oktatják - valószínűleg semmi köze ahhoz, amit Bruce Lee kitalált.
    Meg kell jegyeznem viszotn, hogy a tehetsége mellett Bruce mániákus volt, állandóan edzett, állandóan ezen törte a fejét, és megvolt hozzá az anyagi és ismeretségi háttere, hogy folyamatosan fejlessze a tudását. Az, hogy manapság az akkori tudásával megállná-e a helyét a ketrecben, az szinte kizárt, de az is biztos, hogy a maiak nem tartanának itt nélküle.
    Szerintem Bruce Lee általános tiszteletnek örvend bármilyen harcművészeti körben.
    (A Dózsában kint volt a képe a falon a sok bokszolóé mellett.)
  • Steel
    #85
    Hát már régen voltam nálatok látogatóban :) most nem nagyon tom, hogy milyen súlyu emberek járnak hozzátok, de pl. ott van az a zőld öves srác aki mindig mókázik vagy az a barna öves akivel még én mentem főldharcban mikor utoljára ott jártam, nah attól a barna övestől tudnál mit tanulni, az egész ügyes meg teknikás
  • fm
    #84
    100%-ig biztos vagy abban,hogy ha egy bunkó neked ugrik,te képes lennén belenyúlni a szemébe akár az agyáig? én ezt kötve hiszem, hacsak még nem próbáltad eddig élőben. sztem csont sem tört még el a kezeid között.
  • fm
    #83
    milyen kung-fu-t próbáltál?
  • fm
    #82
    üdv mindenkinek!

    sztem nincs legjobb stílus, csak jó harcos. Muhammad Ali az összes mai fightert legyakta volna sztem, Burce Lee úgyszintén. szóval a lényeg egy hozzád illő küzdősporton/harcművészeten, vagy akár egyszerre több különbözőn, a hihetetlen kemény kitartáson és munkán van. persze a tehetségen/adottságokon is sok múlik. ezen nem érdemes vitázni..

  • lovagregeny
    #81
    Ááá szóvak a gabeet innen tudod :-)
    Kicsinél nincs súlyban és övben hozzám illő partner az a baj. Tesóm jó volna de hazavágták a térdét, unokatesóm sulizik rengeteget Gogáék meg eltűntek.. Dénes a poton 110 kilójával túl nehéz Esztike a 40 kilójával meg túúúl könnyű.
    Te mit tennél?
  • Steel
    #80
    de Kicsi dojoját nem hagyod ott nem?? vagy 3 helyre fogsz edzeni járni egyszerre?? :) én most majd Csabáékkal akarok minnél több versenyre készűlni és menni
  • lovagregeny
    #79
    Steel: énis azt írtam, hogy nem látvány sport. De szerintem túl sok mindent tanít heti 2 edzéshez. Egy komoly sport a túlélésről szól és ezek közé a thai-box is beletartozik. Egy erős ütéssel is megölhetsz egy embert, nem kell hozzá jitsuból barna öv. Thai-box és Greece-jitsu keveréke az amibe most belevágok. Az edzés második fele az álló és földharcról szól, míg az első tanulásról és technikákról. Az utcai és sportbeli harc között a különbség az említett túlélés. Na most ha belémköt valaki az utcén nem fogom sajnálni eltörni a kezét, kinyomni a szemét ha úgy alakul a sors..
  • Steel
    #78
    Ahova én járok Jitsura ott a senpainak (aki még csak kék öves jitsuban) 1 danja van Takewondoo-bol és ő is azt mondta, hogy nagyon szép és gyors művészet de csak távolra, közelharcban ahol nincs hely rugdalkozni nem sokat ér és sokat kell gyakorolni és edzeni mire azok a szép rugások igazi fegyverekké nem válnak :) sok évig nyomta mire danos lett úgyhogy én hiszek neki :)

    amúgy egyik versenyen tavaly indult egy thai-box os és nagyon jó volt a lábtechnikája, szerencsére egyik társam se indult ellene mert ő csak full-contact-ban indult :)

    A kempó-hoz annyit hogy no comment :)) majd minden versenyen elhappoljuk előlük az érmeket, rendes utálnak is minket ezért :DD

    Lovag (Gabee :D ) te meg tanuld meg végre, hogy jitsu az nem sport hanem harcművészet, ott téged arra tanítanak majd később (kék-barna öv környékén) hogy hogy ölj meg egy embert a másodperc tört része alatt, valójában ezért nem lesz soha jitsu olimpiai sportág, mert hát nem is sport

  • Zsoldos
    #77
    Lattam par taekwondo vs thaibox meccset, elegge brutalisan lezuztak a thaiboxosok a taekwondo-sokat. Full contacthoz szokott kemeny legenyek technikazos pontozos, szepeket rugosok ellen.. Egeszen mas a celja a 2 sportnak. Az olimpiai tipusu taek harcokat szerintem rossz nezni is,az nem a harcrol szol.. De ugy tudom Koreaban vhol nyomnak kemeny katonai tipusu taekwondo-t is, nekik lehet eselyuk, de a muaythai-t alloharcban tenyleg nehez megfogni.

    Ja, amit lattal 'thai-jutsu'-t az tai-jutsu (tai=test). Semmi koze nincs a thai box-hoz, a ju-jutsu ose (nagyon hasonloak is), a regi szamurajok es shinobik pusztakezes muveszete.
  • antgecc
    #76
    Jár hozzánk edzésre egy gyerek, aki annak idején Kempozott. Kérdeztem tőle, hogy milyen volt. Csak húzta a száját és csavarta a fejét. Csak annyit fűzött hozzá, hogy nem véletlenül maradt a thai-boxnál.

    Takewondo versenyeket is néztem. Arról az a véleményem, hogy szépen mozognak. Rendkívül gyorsak, de igazán erőset nem rúgnak. Az utca emberét és a kungfusokat, karatésokat sztem meg tudják fogni, de thai-t, kick-et nem hiszem. Ami a legfőbb hibája a dolognak szerintem, hogy egyáltalán nem végik a fejüket. Tele vannak védő felszerelésekkel, nincsenek hozzászokva a fájdalomhoz. Ez nagy hiba lehet utcán is és ringben is. Nézd csak meg a versenyzőket. Hiába ütöd a fejét, úgy tűnik, hogy nem is érzi. Márpedig ezek olyan ellenfelektől kapnak, akik szintén ott vannak a toppon. Most képzeld el, hogy ezek után egy olyan ember, aki nincs hozzászokva ahhoz, hogy erőből kell ütni, vagy akinek jobban fáj a saját keze egy ütés után, mint a másik feje, az hogy üt ki egy ilyen embert? Sehogy...

    Mondok egy jó kis hasonlatot. Biciklizni csak akkor fogsz megtanulni, ha biciklire ülsz. Ha csak a szobabiciklit tekered, sose fogod megtanulni.

    Halkan megsúgom, kicsit elfogult vagyok. Sztem ez látszik is :)
    De nem véletlenül. Csak mióta ide járok. Elötte és in tekintgettem minden felé. Sőt, legjobban a Kungfu vonzott, amit most úgy utálok, hogy csak na. :)
  • lovagregeny
    #75
    Azért a tehetséget se felejtsétek el.
    Az edzőm két régi sporttársa az országban minden versenyt megnyertek.. Jitsusok voltak de azzal az őserővel és gyorsasággal ami nekik volt teljesen mindegy mit sportoltak, ahova elmentek idézek "ott már csak 2.-3. helyezetért tudtak indulni" az emberek..
    Ügye Bruce Lee se pont a Kung-fu miatt volt verhetetlen.
    Viszont mindennel egyetértek amit antgecc leírt de nem mindenkire vonatkozóan. Az embernek részben az alkata is befolyásolja, hogy mit érdemes inkább tanulnia.
    De az tény s nem vita tárgya:
    - brazil jitsu földharcban a legjobb de állóban semmit se tanul
    - box önmagában a legjobb ütéseket tartalmazza s tanítja
    - thai box pedig kézre-lábra egyaránt nagyon erősít, valamint az idegeket is kiöli az emberből s jobban bírja a fájdalmat
    A Jitsu abszolút univerzális sportág, nem a látványra törekszik ami miatt nem is lett olimpiai vagy egyéb sportág, mindent megtanít de ahoz mérten több időre is van szükség.. Aki hegylakónak született mindenképp tanulja másodsportként ha elsként nem is.
  • Steel
    #74
    Jó a link :) thx, most csak azért hagytam abba mert már elfáradt a szemem :)

    hát szóval a cikk az nagyon jó, meg a hozzászólások közt is van sok érdekes és tanulságos, viszont már tom kitől ered az az idézet amit írtál, de én most sem értek vele nagyon egyet,
    az ütés-technikához télleg elengedhetetlen a box ez alap, de az UFC és Pride-okon lehet használni különféle karsöpréseket és tolásos hárításokat ha pedig lehet akkor már mér ne használjuk??? álá Jitsu
    ráadásúl ütőkesztyűben még valamennyire fogni és szorítani is lehet

    bár nem tom K1-ben kötelező e az igazi boxkesztyű azt láttam, hogy a Gracie és Yoshida mérkőzésen mind2-nek sima ütőkesztyűje volt
    a Thai-boxot meg szívesen összemérném mondjuk egy Takewondoo-val

    de lényegében az Cold.Barin hozzászólása tetszett, mindent meg kell ismerni egy kicsit aztán kiválasztani egyet és kitartani mellette
    én régebben Shotokanoztam aztán több évig Judo, utána elmentem pár Ju-Jitsu edzésre és valószinű már itt is maradok, azért közben voltam pár Thai-jutsu edzésen is ami kicsit a Thai-box és a Brazil Ju-jitsu keveréke volt, de egészében nem tartalmazta egyiket sem

    jelenleg úgy vagyok vele, hogy a különféle jitsu és kempó versenyeken látottak alapján talán a magyar Ju Jitsu (ami a világszövetség vizsgaanyagából ered és nagy részt megegyezik avval) az egyik leghatékonyabb harcművészet ebben az országban
  • antgecc
    #73
    Őőőő.. izé...Jó hosszú, de kezd el olvasgatni ezt. Szerintem érdekel téged ez az egész annyira, hogy elkezd olvasni, aztán lehet abba se birod majd hagyni. :)

    Ha végeztél folytathatjuk... :)

    Egyébként igazad van, kicsit elkanyarodtam a topicban a jitsuról kéne beszélni, de - ha csak egy pillanatra is - felhoztad a többi harcművészetet és nem bírtam szó nélkül hagyni.
  • Steel
    #72
    Érdekes dolgokat írtál és sok van amiben egyet értek de kezdjük az elején.

    Én már a legelején külön választottam a "ring, kesztyű, kong szóra fight" halmazt az "utcán mész haza és váratlanúl letámadnak, nincs kesztyű, nincs kongszó, egyből fight" halmaztól. Magyarán ring és utca, a kettő közt azért sok külömbség van.

    A karate és a kung fu rendszerét nem ismerem ezért ezekhez nem nagyon tudok hozzá szólni, viszont az Aikidot ismerem és ez az akciófilmes hasonlat minden csak nem a valóság :)
    nem mondom egy éles harcban tiszta erőből jövő ütést nehéz megállítani de abban is biztos vagyok, hogy nem láttál még egy Aikido mestert sem éles harcban.

    Végülis sok mindent írtál, és főként a Kung Fu-ról amik igazak is de én nem akarok Kung Fuzni és soha nem is akartam :)
    a lényeg itt a Ju Jitsu-n van
    a jitsu és az aikido alapja az "ellent nem állás" azaz ezekben a rendszerekben nem erőre van szükség, hogy megállítsd a támadó erőt hanem gyorsaságra és ügyességre, hogy kitérj előlük
    tehát semmi extra hókuszpókusz nincs az aikido-ban :) csak művészet

    egyvalami viszont tény, hogy főldharc terén a Brazil Ju Jitsu a legjobb, jobb mint a tradiciónális Jitsu és az abból kialakúlt ágazatok

    sza nem tom honnan ered az az idézet a szöveged elején de semmi realitás nincs benne
  • antgecc
    #71
    Szerintem nincs leghatékonyabb.

    idézek:
    "Kézre box, lábra thai-box, földre brazil jitsu. Minden más mehet a kukába."

    A mai profi versenyzők, akik az élvonalban vannak, azok ezeket tanulják, csinálják. Többi harcművészettel nem is foglalkoznak, mert olyan ellenfél ellen, aki ezeket tudja nem érdnek semmit. Semmit.

    Néztem én már egy csomó Aikido bemutatót, edzést. Az egészről a véleményem: Valótlan, földről elrugaszkodott hókuszpók. Éles helyzetben te soha nem fogod tudni elkapni egy olyan ember kezét, aki izomból és gyors ütésekkel rámegy a fejedre, nemhogy elkapni és kicsavarni nem fogod tudni, de még kivédeni sem. Semmiféle kungfu vagy karate védekezéssel. Az embernek nincs olyan reflexe, hogy erre bárki is képes legyen. Aki képes rá, az egy filmnek a főszereplője.

    Ezek a dolgok mára abszolút bizonyítottak. Ha fogjuk a logikánkat, gyorsan rájöhetünk, hogy ez igaz is.

    Kérdezhetném, hogy láttál már kungfu-st nyerni Pride vagy UFC mérkőzéseken? Nem... nem láttál. Erre mondhatod, hogy de az ő szellemiségük teljesen másról szól, ők ilyenben nem vesznek részt, különbenis halálos ütések, titkos technika, stb... Ezekben a versenyekben rengeteg, de rengeteg pénz van. Manapság több, mint a profi boxban. És most jön a logika: Szerinted, ha a kungfu meg egyéb harcművészetek lennének a legtutibbak és simán verni lehetne velük a puritán boxot, tha-boxot, akkor ezek a versenyzők miért nem mennek el megtanulni ezeket a technikákat? Hiszen akkor győznének és gazdagok lennének.

    Azért nem mennek, mert ezek simán verhetőek.

    Az meg részletkérdés - vagy nem - hogy annak idején bizony indultak ám kungfusok szép számmal, bizonyítani tudásukat, ám sorra hullottak el mind. Manapság már nem is égetik magukat ilyesmivel, csak figuráznak a termekben, a nagymesterek szedik a zsíros pénzeket a vizsgákért, amik semmit nem érnek és ámítják magukat, hogy övék a leghatásosabb misztikus fegyver, ami létezik.

    Humbuk.

    A kungfu egy valamit ad: Hihetetlen nagy egót és önbizalmat. Mást nem.

    Én jártam kungfura is, karatéra is és most thai-boxolok. Könnyen meg lettem győzva, hogy thai-boxra kell járnom. Egyszer kiálltam egy haverom ellen, aki akkor már jóideje csinálta, mögöttem meg kungfu és karate múlt. Felhúztuk a kesztyűt, gondoltam hogy most megmutatom neki. Lábat nem is használtuk és úgy elvert mint a szart. Első ütést még ki lehet védeni, másodikat talán, harmadikat tuti hogy nem birod. Az meg megint más kérdés, hogy egy izomból megküldött ütést, nem fogsz csak úgy kivédeni. Az az ütés átmegy a kezeden is. Hát még a rúgás... Az meg elvisz a másik sarokba.

    Viszont ha nem tanulod meg a földharcot, megint csak nem vagy sehol. levisznek a földre és vagy megfeszítenek, vagy péppé verik a fejed. Itt jön képbe a brazil jitsu. Amire szivesen járnék, de sajna x dolog miatt nem lehet.

    Egy szó mint száz, a földharc elengedhetetlen ahhoz, hogy a ringben (UFC, Pride) megmaradj. Viszont ha csak azt tudod, az még édes kevés.
  • Steel
    #70
    láttam már UFC és Pride mérkőzéseket, nézegettem az eredményeket és szerintem a Gracie-k eléggé jónak számítanak ott, a Gracie Jitsu pedig a tradicionális Jitsuból ered tudomásom szerint

    De ha te valamilyen más harcművészetre gondoltál mint leghatékonyabb kiváncsi lennék a véleményedre
  • antgecc
    #69
    szal ide
  • antgecc
    #68
    Talán látogass el az MMA topicba, nézz meg egy pár UFC vagy Pride mérkőzést aztán mondd, hogy a jitsu a leghatékonyabb.
  • Steel
    #67
    szevasztok

    Kicsivel több mint 3 éve járok én is jitsu-ra és szerintem is ez a lehető leghatékonyabb harcművészet.
    Úgy igazán nincs bajom a többi harcművészettel és küzdősporttal csak szeirntem egy Kick-boxos vagy egy Kempos lehet könnyen megvédi magát egy olyan ellenféllel szemben akinek az összes tudása az akciófilmekbeli ugrándozásokból és az alkohol adta bátorságból ered :) de egy komolyabb tudású harcművésszel szemben valószinű már nem fog nyerni.

    És itt van a hangsúly a harcművészeten és a küzdősporton, míg a küzdősportokat tanuló adott szabályok és korlátokon belűl sajátítja el a tudást (merthogy a küzdősportot sportolók adott szabályok szerint küzdenek a versenyeken) addig egy harcművészt majdhogy minden eshetőségre felkészítenek, még arra is, hogy saját életéért valaki más életét vegye el. Ezért is szokták a Ju-Jitsu-t az Aikido-t és a Ninjutsu-t az ölés művészetei néven csúfolni.

    Egyébbként a mai magyarországi ju-jitsu lényegesebb "leckéi":
    eséstechnika, ütés- és rúgástechnikák, különbözõ álló- és földharc küzdelmi technikák, dobások és levitelek, fogások hárítása, elvezetések, lezárások, eszközös támadás elleni védekezés, eszközzel történõ támadás és védekezés, több támadó elleni védekezés és ezek kombinációja, gyakorlatok életszerû helyzetekben, elsõsegélynyújtás és élesztési eljárások.
  • lovagregeny
    #66
    Ott lelőhetnek..
  • Astaroth
    #65
    Akkor a Francia idegenlégiót javaslom, vagy a Rangereket...