464
Jiu-jitsu
  • NZiM
    #424
    Hali.
    Jár itt közületek valaki a Budai Lágymányosi dojoba? Esetleg olyan helyet tudtok mondani ahol trad. jutsu-t és valamilyen kardművészetet is oktatnak?
  • ALANNN
    #423
    Hello!

    Én szeretnék ebbe a ju-jitsu-ba belekezdeni és egy olyan kérdésem lenne,hogy mennyire nehéz elsajátítani a mozdulatok?
  • picco
    #422
    EDZŐTÁBOROK.HU,
    Elindult táborhelyszíneket, szálláslehetőségeket kínáló honlapunk, melynek célja, hogy elősegítsük a sportegyesületek, szakosztályok edzőtáborozásainak megvalósítását, partnereink közül, az igényeknek legmegfelelőbb egyedi ajánlatot kínáljunk, helyszíneink legtöbbjén akár egyedi kedvezményekkel is.
    Honlapunkon található felmérőlapunk segítségével szeretnénk még jobban az egyesületek, sportkörök szolgálatában állni, valamint hírlevelünkre feliratkozva, amellett, hogy elsőként tájékozódhatnak legújabb lehetőségeinkről, újdonságainkról, játékokról, a regisztrált sportegyesületeknek februárban induló „bemutatkozunk” rovatban való megjelenést is biztosítunk, ahol terveink szerint minden héten bemutatunk egy-egy szakosztályt.
    Minket választva az edző-, sporttáborok semmiféle plusz költségbe nem kerülnek, valamint hosszabbtávú együttműködés esetén akár további kedvezményekben részesülhetnek, ahol ha csak csekély mértékben is, de segítségükre lehetünk.
    Szolgáltatásainkat, táborhelyszíneinket megtalálja a www.edzotaborok.hu weboldalon.
  • peacyg
    #421
    Pl az, hogy a judo, jitsu GI felső sokkal vastagabb, mint a karate GI felső, pontosan azért, hogy lehessen rángatni, feszegetni és tovább bírja. Mert ha valaki karate GI-ben judozna, szerintem kb hetente új GI-t kéne vennie. Az GI alsó pedig szintén a rángathatóság miatt máshogy van kialakítva.
  • munyee
    #420
    helósztok! mi a különbség a karate a judo és a ju jitsu ruha között?(ha egyáltalán van)
  • bens
    #419
    hát biztos nem amatőr a csaj :)
  • Anotino
    #418
    oldschool ju-jitsu
  • Deadhead
    #417
    joo!

    Idegenlégió? Pf,nem célom a kontrollált érdekorientált ölés (meg semmilyen se...csak ironizáltam

    Azt meg hogy mennyire megfáradt azért kérdeztem mert nem tudom... Valszeg neki meg nem lennék kihívás még ha csak fél éve jitsuzna is...
    Áh csak bennem meg ott vannak negatív tapasztalatok judoval(flegma beleszarós mesterrel)...

    hali
  • Anotino
    #416
    "Kovács Attila dojojáról valami infó, tapasztalat? (Vajon ő már a megfáradt kissé darabos nagymester lenne, vagy még mindig aktív és aktivizáló"

    Ez jo... 1 perc a tatamin vele es meglatod mennyire megfaradt meg darabos. :)
  • peacyg
    #415
    Ha ölni akarsz menj az idegenlégióba.. Ott egy év alatt gyilkológép leszel :) Amúgy meg szerintem nem csak a jitsu a "hatásos" hazánkban sem... Azért van még egy pár.
  • Deadhead
    #414
    Hali mindenkinek!

    Nemtom mennyire él még a fórum , mindenesetre írok:

    Bele szeretnék vágni jitsuba, ám ötletem nincs melyik klubba nézzek le...Kovács Attila dojojáról valami infó, tapasztalat? (Vajon ő már a megfáradt kissé darabos nagymester lenne, vagy még mindig aktív és aktivizáló)

    Amúgy visszaolvasgatva sokan felhozták a különféle "humbuk"-harcművészeteket (pl kungfu vagy akár tai-chi stb)... Biztos avgyok benen hogy akik ezeknek a "belső" harcművészetek elsajátítására szánják el magukat, alapvetően más életszemlélettel indulnak egy edzésre. Fogalmazzunk úgy hogy egy spirituális út aktív kiteljesedése. Vannak olyanok akiket valahogy megérint valami a minket körülvevő mindenség tökéletességéből és számunkra megmagyarázhatatlanságából, és különféle gyakorlatokkal egyre tudatosabbá válnak önnön létükre....
    Biztos vagyok benne, hoyg ennek az útnak a végcélja nem az, hogy a legszorultab helyzetben is hatásosan tudd likvidálni azt aki életedre tör, hanem, hogy a legváratlanabb helyzetben is képes legyél úgy meghalni, hogy valójában semmiylen félelmet nem érzel....hiszen pontosan tudod mi vár rád odaát...Sokan mondták, de én is egyetértek azzal, hogy a legmagasabb szintű lét a nem-cselekvő lét....Hogy pl a shaolin papok miért tanultak gyilkolási technikákat? Hogy életben tudjanak maradni addig amíg elérik ezt a szintet, és hogy át tudják adni a tudást más generációknak is...

    Bocs ha túlfilozofálnám a dolgot, meg ezt vegyétek csak offszösszenetnek, a lények a jitsu infó....(ja meg jogos lenen a kéréds , hogy ha engem a belső út érdekeln minek a jitsu...egészen pontosan azért mert magyarországon nincs oylan belső irányzat ami hitelesen adná vissza a léynegét ezeknek a művészeteknek...így meg akkor a legjobb egy hatásos ölési technika...és sztem ez hazánkban a jitsu )

    hei!peace...
  • bens
    #413

    Szegedi Ju-Jitsu Egyesület 6723 Szeged Gyík utca 23/b
  • bens
    #412
    az etelkasori sportcsarnokban Rusz Alajos tart edzéseket, nemtudom mikor, melyik napokon, ezenkívül van taijitsu, azt meg tudom érdklődni, ha kell.
  • Torch
    #411
    Sziasztok.A segitségeteket szeretném kérni.Szegedi vagyok,és jiu-jitsu edzést keresek.Nem tudja valamelyikötök véletlenül hogy szegeden tartanak e edzést valahol?A legközelebbi edzés vásárhelyen van,de az sajnos nem megoldható.Válaszotokat elöre is köszönöm.
  • sz4bee
    #410
    Ti biztos tudjátok.Tokiónak van másik neve?
  • peacyg
    #409
    Hétfőn kerül megrendezésre a Fővárosi Nagy Cirkuszban a 2. VIADAL.
    Ezúttal 12 magyar és 12 ukrán versenyző küzd meg egymással.

    2x5 perces menetek ötujjas 4oz kesztyűvel.
    A résztvevők stílusai: kempo, thai-box, , ju-jitsu, brazil-jitsu, birkózás, sambo...

    Bővebb információk: www.viadal.tv
  • Szmötyi
    #408
    Őt nem ismerem, de lehet azért, mert szegedi?! Vagy mert nem az MJJSZ-be tartozik?!....esetleg....
  • bens
    #407
    igen. ha valaki netán ismeri, kíváncsi lennék a véleményére. mármint Alajos edzéseivel kapcsolatban.
  • peacyg
    #406
    gondolom szegedi ju-jitsus... :)
  • bens
    #405
    kevés a jitsu-s az sg-n :-)

    ha már itt tartunk... ismeri vki Rusz Alajost? vagy hallott már róla vki?
  • Szmötyi
    #404
    Sziasztok!

    Látom itt is megállt az élet.....Pedig jó lenne ismét beszélgetni:)
  • peacyg
    #403
    akkoris szemet szúrt :)
  • Zsoldos
    #402
    raadasul egy ilyenre.. :)
  • bens
    #401
    lol és szted van értelme egy 2 éves hszre válaszolni :-)
  • peacyg
    #400
    neme kifejezetten értek veled egyet... lásd: összes karate, kempo, ju-jitsu, aikido, judo, hogy csak a legkézenfekvőbbeket soroljam...ez mind japán vagy japán ember által kifejlesztett és mégse kardoznak... valamint hatékonyságban úgyérzem bármelyik felveheti a versenyt a kung-fuval...
  • tomcat1
    #399
  • Astaroth
    #398
    A diósgyőri végállomásnál van. A villamosról jobbranézve látsz egy épületegyüttest. Annak az emeletén van. (a rendőrőrs, és a pizzás mellett)
  • tomcat1
    #397
    hali szertnék ju jitsu znni, de a szövetség honlapján nem találtam miskolci klubot, viszont a miskolc.lap.hu-n igen akkor az mi? (kalózkodás )
  • lovagregeny
    #396
    Jaj meghalt a fórum! Nővér, szájon át lélegeztetést! Talán még visszatér az élet. Amúgy a bandi jól mondta azon részét a mondókájának, hogy tiszteletet nem igen lehet kivívni sok büntető kentóval.. Jó, hogy erősít de egyben értelmetlen is. Már a most említett témában.
    Egyszer egy jó "üvöltős edzésen" azon mosolyogtunk, hogy az edzőnek kezd elmenni már a hangja.. Na most az a mosoly dolog igen hangos is volt :) Hirtelen ránk néz a mester majd megkérdi: "ti mit röhögtök?" :)) Kaptunk pár tucat kentót ha jól emlékszem. Tök jó volt és ez esetben szerintem ideális is. Ennyit részünkről is megért a dolog.
    És tényleg nem azért megy le az ember oda, hogy jól érezze magát. Legalábbis nem a bulizás értelmében.
    Egy ideig próbálkoztam kempóval ahol szöges ellentétben ment az edzés az említett lónyay utcaival. Mókázgatni és lazulni volt időnk és alkalmunk, bár alapjában véve jó és picit kemény edzés is volt. Már amikor egy-egy ember kicsit teljes erővel dolgozott oda, ahova épp tudott.
    Csak gondoltam beírok ide is és ha már itt vagyok ezt a hihetetlenül jó történetet megosztom veletek..
    Még jövök :)
  • Anotino
    #395

  • Anotino
    #394
    Hat, a rossz hir, hogy mindenhol rohadt draga. Lattam mar vhol hirdetni 20 alatt is kicsivel de azok a legrosszabb minoseguek (muanyagboritas, nagyon vekony beles)
  • fm
    #393
    hali

    hol nézzek utána olcsón tataminak, vagy tornaszőnyegnek? esetleg használtan? mert amiket találtam azok nagyon drágák, 1m*2m 24000.- stb.

    köszi előre is..
  • tucano
    #392
    Hahó jitsukák. Akinek van kedve indulni vagy csak megnézni, hogy milyen egy bjj verseny:

    I Open Brazilian Jiu-Jitsu Hungary
    Gracie Barra

    Brazil Jiu-jitsu és Submission Grappling megmérettetés
    2005 október 15-16
    BHSE Honvéd Küzdõsport Centrum Budapest XIII. kerület, Tüzér utca 56.
    Program:
    Október 15. szombat:
    Szeminárium:
    10: 00-12:00 Zé Radiola mester
    (Az itthon tanító Professor Max Carvalho mestere. Tanítványai számtalan bajnoki címet szereztek. A 2005-ös világbajnokságon két tanítványa szerzett aranyérmet.)
    14: 00-16:00 Braulio „Carcará” Estima (2004-ben világbajnok, a 2005-ös bjj világbajnokságon súlycsoportban második, abszolút kategóriában harmadik helyezett, Zé Radiola feketeöves tanítványa.)
    A szeminárium részvételi díja: 10.000 Ft.
    Október 16. vasárnap:
    9: 00- Brazil jiu-jitsu és Submission Grappling megmérettetés.
    Nevezési díj: 2500 Ft.
    A szabályok és a jelentkezési lap megtalálhatóak a www.graciebarra.hu oldalon.
    Belépődíj nézőknek: 1500 Ft.
    Info:
    www.graciebarra.hu
    Tel: +36302031151
    Mail: [email protected]
    [email protected]


  • Astaroth
    #391
    Én úgy tudom hogy az aikidonak nem célja hogy megizzadj. Mondom azért is, mert most olvasok egy Uesibáról szóló könyvet!
  • Szmötyi
    #390
    Hát nem is tudom...:) Ok, semmi gond.Mióta aikidozol? Merre jitsuztál? A szavaidból úgy tünik, hogy a jitsu jobban tetszik. Akkor miért nem azt tanulod? Vagy mi az, ami miatt az aikidonál maradtál? Érdekelne. Persze az érthetö, hogy meló mellett nem bír annyit az ember. Sajna. Pedig én is többet edzenék, ha lenne rá idöm.
  • helado
    #389
    Egyébként egy kicsit hazudtam. :( Mea culpa! Nem jitsuzok. Vagy legalábis nem olyan nagyon. Alapbeállításon aikidóval üzemelek, ami egy kicsit más mint a jitsu. Az a baj, hogy rengeteg olyan aikido klub van, ahol mindennel foglalkoznak a japán esküvőtöl a teaszertartásig, csak azzal nem, hogy megizzadjanak edzésen. Az én dojom hál' istennek nem ilyen. Máskép nem is lennék ott.
    Itt-ott jitsuztam is pár hónapot, de sajna munka mellett nem megy, hogy aikido is meg jitsu is, pedig szerintem a jitsu sokkal komplexebb és teljesebb rendszer mint az aikido. Az aikidóból nekem nagyon hiányoznak egyrészt az ütések és rugások, másrészt a küzdelem.
  • helado
    #388
    Ez csak azért van, mert nem minden fajta szarka farka tarka-barka...
  • Szmötyi
    #387
    Azért se zavarsz össze! :)
  • Astaroth
    #386
    Hajrá a Nőknek! Aki nő, és nem férfi, az igen ritka, de azok a Nők tudnak valamit! Az olyan Nő aki féri is. Legyél ilyen te is!
  • Szmötyi
    #385
    Ismét szia Helado:)! Tényleg jókat írtál:) A műköröm átvitt módon értendő. Persze, hogy nem ettől lesz nő valaki. Én szintén nem tudok túl jutni a kudarcaimon, de ezt ált. nem mutatom ki. Fel kell dolgozni. Sajna nem sokszor mentem úgy haza edzésről, hogy de jó vagyok:), mégha valójában sikerült versenyeken érmeket szerezni. Más; ismerek olyan lányt is, aki nagyon is fiús maradt. Eléggé kiábrándító még nekem is, nemhogy egy fiúnak. De visszatérve az odafigyelésre, ezt a "nőieskedést" nem egy görcsös dolognak kell elképzelni!!!! Nem arről szólnak a napjaim, hogy a mozdulataimra figyelek...Sőt, tiszta muris, mikor megkérdezik mit sportolok, azt szoktam mondani, hogy balettozok...aztán megkérdem, hogy szerinte lehetne-e ilyen testfelépítéssel balettozni:) (félreértés ne essék, nem vagyok duci)Na mindegy. Lehetne még mesélni a sztorikat erről napestig.
    Az tök jó, hogy ennyi pozitív dolgot tudtál kivenni eddigi munkádból!! Csak így tovább! Nekem is sokat adott ez a sport: kitartás, türelem (még tökéletesítenem kell), erő stb...szóval nagyon sokat. De nem is csak a sport miatt kezdtem el!
    Na jó, nem fárasztalak tovább:)
    OSU