464
Jiu-jitsu
  • Zsoldos
    #184
    na jo
  • krisztike
    #183
    Én kérek elnézést tudatlanságomért és,hogy beleszóltam az eszmecserétekbe.Lebecsültem embereket az úm.kevés infó alapján ítéltem meg tudásukat és ezért is elnézést kérek még egyszer.Beleestem abba a hibába,amit mindig mondok:"ne az első alapján ítélj"...(Segget csináltam a számból.:( )Merem remélni elfogadod bocsánat kérésem...-kedves zsoldos.
  • Zsoldos
    #182
    Kerlek krisztike fejtsd ki nekunk tudatlanoknak, hogy 2 harcos kuzdelme miert nem sorolhato a harcmuveszet kategoriaba? Mar ha van olyan.. esetleg definiald a fogalmat.

    Amugy 'harcmuvesz' letedre meglepoen keves info alapjan kepes vagy megitelni embereket, vagy hogy mit tudnak.. vagy ez meg belefer? Ha jol tudom edzo voltal, ez tiszteletet erdemel, de emiatt kicsit mast varna az ember, nem ilyen semmitmondo folenyeskedo kozhelyeket. Mar bocs, ha esetleg megsertelek, de nem nagyon tetszik.
  • krisztike
    #181
    Ebből is látszik,hogy nem tudod mi valójában a harcművészet.-ezt le is zártam...
  • Zsoldos
    #180
    Ja, pedig itt meg a warez sem megy :)
  • Trade
    #179
    Azert nagyon jo hogy feljott a forum!
    Egy par napja mar a Mixed Martial Arts-ot is lenyomta
  • antgecc
    #178
    Egyetértek a harcművészetes dologgal.
  • Zsoldos
    #177
    Hat en fatalitynek hivom, ha vkinek kitorik a konyoket, megfojtjak, kiugrasztjak a vallat stb. :) Azert irtam, mert tulzas azt mondani, hogy csak 1 ledobbantos technikat hasznalnak. Steel nezz meg mondjuk par genki sudo meccset (az is egy brutal kis ficko), tokjo kunsztokat csinal. Persze ne k1-ben, mert ott 'csak' kickboxol, hanem vmi kotetlenebb bajnoksagban.

    Lovagregeny: Amugy meg miert ne lehetne harcmuveszet, ha van egy kis adok-kapok? Az sem arrol szol, hogy lengetjuk magunkat a felkelo nap sugrainal meg meditalunk, vagy 'pöcsölünk' harc kozben nem-e?
  • lovagregeny
    #176
    Zsoldos összetéveszted a Mortal Kombattal a valóságot:DD
  • lovagregeny
    #175
    Én több gigányit láttam. Ott sok minden volt csak harcművészet nem.. Zúzták egymást rendesen de aki tényleg ügyes volt az levitte az ellenfelet egyből a földre és megfeszítette a karját, esetleg folytotta vagy szétboxolta a fejét. Nem pöcsölt semmit.
  • Zsoldos
    #174
    Nem sok pride-t neztel ugy latom, tolts le parat. Eleg valtozatos fatalityk vannak.
  • krisztike
    #173
    Oké...Steel veled semmi bajom sincs és bocsi az enyhén kultúrálatlannak is nevezhető üziért...:)
  • Steel
    #172
    ezt csak azért tartom érdekesnek, mert pl. se UFC-ben se Pride-ban nem láttam még, hogy főldharc közben bárki is csinált volna másfajta karfeszítést, van az alap ami "két láb közé kart be azt hanyat fekvés" stílusú, de ezen kívűl még annyi van mint a szemét, sőt vannak sokkal hatékonyabbak amivel 3 sec alatt feladásra lehet kényszeríteni az ellenfelet

    Krisztike léci az ilyen személyes üziket személyes üzivel rendezd le, gondolom antgecc is azért írt neked priviben mert semmi közünk hozzá, meg nem is vagyunk rá kiváncsiak
  • krisztike
    #171
    Ezt nem kellet volna privátban küldened"kisfiú".Olvasni még tudok-akármilyen hihetetlen-,és csak vicckénk szóltam ezt be Neked.Arról nem tehetek,hogy nem érted a tréfát...Bocs,hogy a világra jöttem!
  • krisztike
    #170
    Látom te leakadtál a kesztyűnél.:D
  • antgecc
    #169
    Csak annyit mondanék, hogy kiskesztyűvel is simán meg lehetne fogni az ütő ember kezét.
  • Steel
    #168
    ne aggódj az ütős szöveget nem viccnek szántam és tudom melyik írásról beszélsz, már párszor olvastam
    az rendben van, hogy ez egy nyitott állandó fejlődő művészet, de az hogy van a barna öv sillabusában pár technika a pisztoly fenyegetés ellen nem azt jelenti, hogy már egy technika sincs amit ne a múlt évezred elején vagy még előtte találtak volna ki, de lehet másképp is szemlélni, ha egy technikát kitaláltak valamikor réges régen, és még ma is hasznos és hatékony tud lenni akkor miért törőlnék ki a sillabusbol?

    mind1 neked is ugyanazt mondom mint antgecc-nek, szabad ország és vélemény

  • Zsoldos
    #167
    A vilagszovetseg jitsuja szerinted mennyire hasonlit az 'eredeti' japanra? De meg a szovetsegen belul is oriasiak az elteresek. A magyar jitsu meg ezen belul is egeszen egyedinek szamit. Azon kivul nem rombolja nalad a milleniumi illuziot, hogy evente atszabjak a sillabust, javitgatnak rajta, vagy hogy 2000 eves pisztoly elleni technikat tanulsz?? Most ugy oszinten.. Ez a sport nyitott, folyamatosan alakul, ez adja az erosseget, ezert tud alakulni a korhoz, az igenyekhez. Kicsit olyan, mintha nem tudnad mit is tanulsz.. esetleg kezdetnek olvasgasd el a szosszenetet Kelemen-tol a jujitsu.hu -n.

    Azt az uteses szoveget meg egyszeruen nem tudom viccnek szantad-e..
  • Steel
    #166
    jah és amúgy hova jársz ju jitsu-ra most már ez is elkezdett kicsit érdekelni, szóval?
  • Steel
    #165
    nyugodtan írhatsz ra mas valamit
    télleg kiváncsi lennék rá
  • Zsoldos
    #164
    erre a valamire inkabb nem irok semmit :)
  • Steel
    #163
    nem igazán értem, hogy ha te is jitsuzol akkor szerinted amit tanulsz azt ki találta ki és mikor?? Nem hiába írják mindenhol, hogy a jitsu olyan régi művészet, hogy azt se tudjak kik találták ki, de még évre pontosan se tudják behatárolni, hogy mikor és hol "keletkezett"
    és én nem azt írtam, hogy egy (vagy pár) technikát kell megtanulni és csak arra építeni, hanem minnél többet elsajátítani és minnél többet gyakorolni
    csak annyit fűznék az írásodhoz, hogy ha te számítasz arra, hogy akit meg akarsz ütni el akarja majd kapni a csuklód akkor te sem fogsz tiszta erőből ütni mert végig azon leszel ne tudja megcsinálni rajtad a technikát vagyis nem az ütésre fogsz koncentrálni és semmit nem fog érni az ütésed...
    ha meg csak az ütésre koncentrálsz, hogy minnél pontosabb és erősebb legyen akkor valószinű, hogy be fog jönni az ellen technikája
    de ez nem véletlenűl így van kitalálva

    Gabee ma este edzésre megyek, holnap lehet felnézek majd

    antgecc szabad ország meg vélemény is, de ahogy elnézem az enyém itt a különvélemény :D, ennyi
    éles helyzetben (ami inkább ne nagyon legyen) majd rájösz, hogy tévedtél e vagy sem, ahogy majd én is rájövök
  • antgecc
    #162
    Nem tudtam eddig írni, mert hétvégén nem voltam gépközelben, de lehet már nem is fogok... Csak beleolvastam Steel meg kriszti beírásába és úgy érzem, jobb ha nem is írok, mert minek.... feladom.
  • Zsoldos
    #161
    "inkább bízok az x ezer év hagyományban mint az elmúlt 30-40 év szüleményének"
    Ki is hisz mitoszokban.. Ja, meg megkerdeznem hol tanulsz te tobbezereves technikat, mert szerintem sehol.

    Ja amugy talan meg kene nezned egy aikidost ketrecelni. Ugyanis szoktak indulni, max csak nincs kiirva a homlokukra. Es 'pottyet' mast csinalnak mint az aikidos edzeseken. Rajuk sem nagyon tudsz ismerni. Vajon miert.. ha szamitasz ra, hogy a csuklod utan fog nyulkalni vki, a budos eletben el nem kapja. Mert nagyon konnyu elkerulni. Persze talan hiaba mondok barmit, ha szerinted 'eleg csak egy technikat tudni jol'.. Csak gondoljal bele egy kicsit. Vagy esetleg harcolj egy boxoloval, es probalj meg nyulkalni a keze utan, aztan szamold meg hany masodpercig vagy eszmeletednel. Egy jo utoember egy pillanatig nem lengeti kint a kezeit, es erosebben rantja vissza, mint ahogy kiuti.. Tudod szep dolog, ha kialakitasz valami velemenyt, de altalaban celszeru a valosagbol meriteni hozza az alapot. Ha van egy technika, ami akarmilyen kivalo is onvedelemben, nyilt ringharcban siman lehet hasznavehetetlen. Esetleg ha tudsz, nezz meg halado/mester jitsusokat kuzdeni, miket hasznalnak, ne sajat elmeleteket gyarts.
  • lovagregeny
    #160
    Nándi hozz sört is :)))
    Este várlak chaten!
  • krisztike
    #159
    Nem sértődtem meg és nem találkoztam semmilyen táblával sem.Csak úgy gondoltam,hogy a saját véleményemmel nem akartam nézet eltérést okozni és snkit sem megbántani.:)
  • Steel
    #158
    Gabee szabad vélemény, és azzal értesz egyet akivel akarsz, ha nem tetszik lemegyek hozzátok azt megruházlak :DDD
    De viccen kívűl én ha tehetem mindig kitérek a támadás elől, viszont ugyanúgy keményen edzek, hogy ha esettleg valamikor még sem sikerűlne akkor ne essek össze egyből

    Kriszti nem kell besértődni egy kis viccelődésen, itt nem vérre menő vita folyik, csak intellektuális eszmecsere :) és ha esettleg láttál valami "nők ki vannak rekesztve, és kuss" táblát akkor léci szolj mert én egyet sem :)


    Zsoldos, kicsit benezted a dolgot mert ez a
    "csakeztkellgyakorolniesmindenkitlegyozol, de versenyennemlatszcsakmertkesztyu kezelkapas mitosz" nagyon nem az aminek írtad, ha mítoszokat keresel talán mesekönyvekben nézz utána, mivel tod nem szoktam levegőbe beszélni, csak tapasztalatból, és próbáltam már kiskesztyűben csuklóelkapást, úgy hogy nem beszéltók meg mikor fog ütni a partnerem és melyik karral (álá legyen meglepi) a vége az lett, hogy puszta kézzel sikerűlt elkapnom a csuklóját de kesztyűben nem igazán és hamar a főldre kerültem
    azt, hogy olyan versenyeken ahol kesztyű nélkűl küzdenek és nem alkalmazzák a technikákat, tőllük kéne megkérdezdned, hogy miért is nem ha már lehet...
    tod én úgy vagyok ezzel, hogy valamikor x ezer éve valaki(k) kitalálták ezeket a technikákat és azóta senki sem mutatott fel valami olyat ami jobb és hatékonyabb lenne ezeknél (kivétel a BBJ de hát ugye annak is ismerjük az eredetét) tehát én inkább bízok az x ezer év hagyományban mint az elmúlt 30-40 év szüleményének
  • lovagregeny
    #157
    kriszti, annyira elbeszélünk egymás mellet, hogy én inkább fel is adom a dolgot.
  • krisztike
    #156
    Tudod,tanulni mindenkinek van mit.De szerinted én hülye vagyok ehhez-hiszen csak 1nő vagyok 65kg-val.Nálunk edzésen pedig a nőt is megütötték,ha nem védte ill.nem tért ki előle.(csak azért,hogy bírják a strapát.)Az öreg beszólással pedig nem akartam úm.stílustalan lenni. elnézést,hogy saját tapasztalatomat írtam le és,hogy beleszóltam ebbe a témába.
  • lovagregeny
    #155
    Zöldig övig sikerül győzni, kéktől már necces. A feszítések hihetlen jól működnek ha sikerül befogni. Pár hozzászólással ezelőtt volt róla szó, hogy mennyi a különbség földharcnál való feszítés és az életben való törés között. Nem sok! Nagyon nem. Ugyanis senki se hajlandó feladni egy küzdelmet anélkül, hogy mindent meg ne tett volna. Persze ésszerű határokon belül. Egy régi bajtársunknak tört el a térde mert túlsásgosan ki akart tartani.. :( Nem ismertem csak mesélték.
    Álló küzdelemben pedig csak full kontaktnál lenne győztes de ügyye nem a kiütés a cél így ilyen nem nagyon szokott lenni. A földharc tiszta munka. I'm lovin it. :-)
  • lovagregeny
    #154
    A véleményem semmit se változott mióta idekerültem a fórumra csak egy ilyen fajta fóumos beszélgetést jó nehéz lebonyolítani ésszerűen. Ügye a gondolataim felét nem írom le és egy mire leírom egy következő hozzászólásban addigra már máshogy néz ki.

    Én 75 kilógrammal vagyok (közben megpályáztam a 80-at) és a edzőm igen csak ajánlotta a thai-boxot az alkatom miatt. Jitsun küzdelemben a gyorsabbak közé tartozom, ha más üt először akkor is én ütöm meg elsőnek. Bár megint csak nem mindenkit. Másfél éve tanulom a művészetet és közdelmet, ahol kék alatt nem hagyom magam megverni földharcban. Állóban nincs dobolás arról nem tudok így nyilatkozni. A beleállás is megy, néha kékre-zöldre vernek (a melkasomon és lábamon). De ahogy az edző mondja "senkit nem érdekel, hogy fáj, bírd ki" ja igen "az utcán mit fogsz csinálni?". Mostanra már immunissá váltam ezen foltok ellen. De attól még az életben lesz még sok, mert ügye minnél tapasztaltabb és jobb kondíciós vagyok annál többet s nagyobbat kapok.. Ez ügye az edzés lényege. Lábbal igen könnyű védekezni, inkább ütni szoktak. Amivel kapcsolatban erősen csak a fejemet védem s a többet igyekszem minél jobban elviselni. Ahogy te is írtad, arcra nem lehet gyúrni :/

    Vlado! Na igen, az ő kitérései nem átlagosak.. De nem is véletlenül legendás..:/ 70 év körül jár de az istenért se nyúlna mellé.
    És igen kis súllyal is meg lehet verni nagyobb ellenfelet de nem ugyanabban a sportágban. Most a K1ben thai-boxos 70 kilóval megverte a 80-90 kilós boxolót aki csak egyszer nem védte a fejét már kapta is a KO-t. De egy karates-aikidos-jitsus-taekwandos japant nem tudott ugyanúgy megverni. Nagyon jó volt nézni a küzdelmüket, igencsak kitettek magukért.

    És közben a legelső kérdésedre is szeretnék válaszolni de már megtettem.
    "Vagy te sulycsoportodba eso ellenfellel harcolsz csak, csak arra keszulsz fel, vagy elfutsz, ha vki nagyobb?" - Az edzőm nem szokványos edző és az ővé se volt az. Szurkos Imi team! Szurkos Imi is óriási tehetség volt ha jól tudom.
    Voltam és voltak más vendéglátogatáson a társaim ahol fele ennyire se vették komolyan a küzdelmet és a kentót. Büszke vagyok rá, hogy nála tanulhattam de vale tudora áttérek most.
    Valószínü nem örökre tűnök el de egy időre mindenképp. A dobásokat és formagyakorlatokat én nem szeretem. Legfőképp azért nem az élet rövid a sportban eltöltött időm mégrövidebb azt pedig a számomra leghatékonyabb módon szeretném eltölteni.
    Hirtelen nekifutásra ennyi jutott eszembe ilyen sorrendben de mint mondtam egy beszélgetés folyamán és pár sör mellett órákig el lehetne beszélgetni a sportról és a tapasztalatokról.
  • Zsoldos
    #153
    "Kitérés lófasz, már bocsánat.."
    "20-30 kilógrammal nagyobb ember rúgásába sose ál bele senki. Sehol!"
    latom alakult a velemenyed azota ;)
    Vagy te sulycsoportodba eso ellenfellel harcolsz csak, csak arra keszulsz fel, vagy elfutsz, ha vki nagyobb?

    Kicsit felreertettel, elmondom, nekem miert nem tetszett a lenti video: Feleakkora termettel ilyesmire nem jo epiteni, hogy szepen egyhelyben maradsz, tokon vagy terdenrugod es azonnal meg is torik a lendulete. Meg ha ugy alakul, hogy nem is vedi, be is rugsz, el sem rontod, akkor is megeshet, hogy nem lesz hatasa, aztan szepen ott allsz a tamadasa utjaban es szevasz tavasz. Ha nem vagy min. olyan kemeny, mint o, ki kell terni az tamadas utjabol, de amugyis az a celszerubb. Lejjebb emlitetted Vlado Schmidtet, nem tudom olvastad-e a konyvet, de szinte az osszes technikaja a kiteresen es az egyideju visszatamadason alapszik (ha statikus vagy, ezt meg sem tudod tenni..).

    Ha megnezel vkit, aki jartas a boxtechnikakban, hihetetlen jo elmozgasokat meg kitereseket lathatsz. A lenti aikidos hozzaszolast csak a csakeztkellgyakorolniesmindenkitlegyozol, de versenyennemlatszcsakmertkesztyu kezelkapas mitosz eloszlatasa miatt irtam. Alapvetoen igaz, hogy nem jo a harc 1 reszteruletet veresre gyakorolni, mas fontos reszeket meg elhagyni, szeles kell legyen a repertoar. Ezert ernek el nagyon jo eredmenyeket itthoni versenyeken is a jujitsusok. Pl egy karates szep nagyot rug, ut, gyors, kemeny. De dobasokat pl nem csinalnak, es emiatt hihetetlenul erzekenyek ra..

    Ja a kg temarol meg meg annyit, hogy vannak 60kg-s pottom kinaiak 300 kg folotti utessel, az arcodra meg nem tudsz gyurni.. Es volt mar ilyen kisficko(Yuki Nakai) is masodik vale tudo vilagbajnoksagon japanban. (Es hozzatennem, azert lett "csak" masodik, mert indult Rickson Gracie is, aki egy legenda. Sosem gyoztek le, de meg csak meg sem szorongattak, pride-n, vale tudo-n, colosseumban, sehol.)
  • lovagregeny
    #152
    kriszti: kezdeném azzal, hogy vicc volt, csak neked nem esett le. Az öreg beszólás a csúnya és stílustalan. Vicces, hogy másokra mondanak az emberek mindenfélét de magukba nem néznek. Ez most egy kis általánosság. De a lényeg!
    20-30 kilógrammal nagyobb ember rúgásába sose ál bele senki. Sehol!
    Nem mintha akkor lenne bármi esélye az embernek ha nem áll bele..
    Így nem értem miből következtettetek arra, hogy ezt akartam mondani.
    Sporttársnőnkre például nem is ütünk. A maga 40 kilójával hiába kiíváló harcos (mert az) a súlykülönbség túl nagy..
    Most vagy engem néztek oly amatőnek ilyen magától adódó hozzászólásokkal vagy van még mit tanulni odaát. Még nem tudom de a másodikban jobban hiszek.
    Az említett emberek mellesleg 80-90 kilósok aminél ritka a 20 nem, hogy a 30 kilóval nehezebb ember.
  • krisztike
    #151
    Kösz,Zsoldos rájöttél,hogy miről is beszéltem egyáltalán.
  • Zsoldos
    #150
    Mondjuk megneznem, mikor allsz bele mondjuk egy 30 kg-val nagyobb ember rugasaba.. Persze megteheted, tuti recept, hogy veszits.
  • krisztike
    #149
    Ez a megjegyzés gusztustalan volt öreg.Tudod,nagy ember nagyot edik.Egy nőnek viszont hidegnek kell lennie és ki kell térnie,mert azért a súly számít(hat) egy kicsit (ha te is edző lennél a tanítványaidnak te is ezt mondanád azért,hogy ne bizza el magát és ne nézze le az ellenfelét...)
  • krisztike
    #148
    Nem csak olyan helyen laktam.Egyébként igyekszem minden nézet eltérést kikerülni.
  • lovagregeny
    #147
    Anyukája szülte de az utca nevelte :D

    Amúgy a profi jitus társaim is az erőre és gyorsaságra alapoznak. Kitérés lófasz, már bocsánat.. Beleálnak és nem fáj nekik annyira mert nagyon erősek. Azonkívűl nehéz is kitérni valaki elől aki ügyes.
  • Zsoldos
    #146
    4 eve jujitsuzom, elotte karateztam es volt egy kis judo is. Hogyhogy, gyakran keveredsz csetepateba?
  • krisztike
    #145
    Te mióta vagy a sportban?-nő létemre,sajna nem csak a ringben való küzdelmet kellett megtanulnom...megszoknom...