464
Jiu-jitsu
  • Szmötyi
    #344
    Sziasztok! Úgy sajnálom, hogy már a madár se jár erre! Tudom, hogy mi jitsusok nem vagyunk valami sokan, de mással is szívesen bezsélgetnék(nénk) itt. Szóval Harcművészek betűkre fel és gyertek!
  • antgecc
    #343
    Rendben meggyőztetek... Bár én nehezen tudom beleélni magam ebbe a dojo-s hangulatba. Én teljesen máshoz szoktam, lévén, hogy thai-boxolok. Egy - mondjuk úgy - edzőteremben teljesen más a hangulat és a légkör, mint egy dojo-ban.

    Egyébként a "ha edző lennék" témához szólva:
    Ha edző lennék én nem fekvőtámasszal vonnám magamra a figyelmet. Foglalkoznék mindenkivel és akinél nagyobb érdeklődést látok, oda jobban figyelnék, aki csak kicsit mozogni jár be, stb... az meg csináljon amit akar. Ezt csinálja amúgy a mi edzőnk is, csak sajna már kicsit átesett a ló tulsó oldalára.

    De hangsúlyozom, ez nem dojo-ra vonatkozik. Dojo-ban nemtom milyen edző lennék.... Valszeg semmilyen. Ugyanis nekem nagyon nem jön be az a fajta légkör. Ne kövezzetek plz! :)
  • Szmötyi
    #342
    Hát ez jó pofa.Mi a tanulság? Még nem tudom, de igyekszem kitalálni valamit:)))))
  • Anotino
    #341
    Oriasira gyurt nagyon kemeny, nagyon gyors, nagyon technikas barnaoves jitsussal harcoltam. No, gondoltam magamban ez szet fogja rugni az arcom, ha nem talalok ki valamit. Vegulis szetrugta az arcom :) Kedves kis tortenet.
  • Szmötyi
    #340
    Hahó skacok! De nagy csend hallatszik errefelé....Sehol senki valami izgi témával...Kár.Szívesen olvasgatnék pozitív élményeket a jitsuról pl. Nem csak vitát :) Nekem van egy: mint meséltem, voltam egy holland jitsu edzésen. A vége felé földharcoltunk. No, gondoltam ebben már nem fogok sziporkázni.Elsőre egy tök kezdő lánnyal tettek össze, de ez felejtő. Fülében-orrában ékszer, miután leszorítottam elkezdett sírni, hogy fáj a füle. Tiszta gáz.Majd egy kék öves sráccal tettek össze aki elsőször leszorított. No de másodszor!...én szorítottam le őtHú de örültem, mert edzésen szinte mindenki erősebb nálam, hiszen lány vagyok. De büszkén meséltem az edzőmnek, akin láttam, hogy értékeli az én "kis" sikeremet. Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy milyen jó érzés, mikor látod, hogy működik amit tanulsz. Indultam már versenyen is küzdelemben, de ott a földharcos menetben nemigazán villogtam:( Persze, hogy ettől fülig ért a szám:)))))))))
    Vége a sztorinak
  • Szmötyi
    #339
    Bizony tisztáztuk és együtt edzettünk. :)
    A régi időkben ki kellett érdemelni a mesternél, hogy hozzá járjál tanulni. Nem csupán edzeni,nem. Tanulni a harcművészetet! Erre 21.század:tedd le a manit és maradhatsz. De gagyi!!!!! Még jó, hogy a mi klubbunk nem ilyen! Habár lazák vagyunk, van fegyelem. De az edzéseinket tükrözi a sok érem és kupa amiket versenyen nyerünk!!Tehát, lehet mögötte "1-2" kemény edzés és figyelem. No de kár ragozni, aki imádja a jitsut az nem adja alább ennél.És nem lóg edzésen.
    No szia mindenki
  • Steel
    #338
    egy picit félre értetted a dolgot, mivel ez a kis összezördülés (amit a mai edzés előtt végleg tisztáztunk) nem technika gyakorlása közben, hanem erősítés kőzben tőrtént
    egyébként én máshogy vélekedek erről az edzői dologról, ha én edző lennék ugyanúgy a "nevelést" is a kötelezségemnek tartanám mert a keleti művészetek egyik fontos alapja a fegyelem, gondolom ebben egyet értünk, viszont akit télleg nem érdekel azt egyből kivágnám, de olyat még nem igen láttam aki csak brahiból meg a poén kedvéért járna huzamosabb ideig edzésekre
  • Anotino
    #337
    Anti, az en edzom nalam nem ezzel viv ki a tiszteletet, hanem a tudasaval, erejevel stb. Arrol van szo, hogy nem azert csinal egy edzest, hogy ott lotyogjonek az emberek meg dumaparty legyen. Jitsu edzes kulonben is veszelyes a feszitesek, fojtasok miatt, ha nincs ott a figyelmed meg okorkodsz, nyomorekka tehetsz valakit, vagy kinyirod. Azt szokta mondani: nem fog levelezos jitsut tartani, aki nem csinalja rendesen az mehet oltozni. Gyakorlatilag jol mukodik ez a rendszer es nem nagyon van ra szukseg, beleivodik az emberbe, ha olyan a helyzet meg o is poenra veszi.

    Ellenpeldakent lattam mar olyan kyo dojot ahol inkabb a rohely kategoriaba csuszott a fenenagy fegyelem, meg istenites, szoval gondolom ez hely-fuggo is. Box edzesbol is van olyan, ahol csak a hulyeseg megy es majdnem mindenki log, az is hulyen nez ki sztem.
  • Szmötyi
    #336
    Gondolj bele; Te örülnél, ha az edződ semmibe venne? Ez nem egy olyan vérre menő dolog különben, hanem brahi. Jár a szám? Puff egy 20as. És? Legalább tényleg figyelek (amúgy is, de vannak laza napok...). Ez a tagdíjas dolog elég gáz!!!! Ha edző lennél, hidd el Te is arra törekednél, hogy a tanítványaid rád figyeljenek, de ne utáljanak, mert az neked se jó. Ilyen hozzáállással tudod hol tartana a jitsu????????Atyagatya...
    Azért azt hozzátenném, hogy egy dojoban legyen fegyelem. Mostanában voltam Hollandiában egy jitsu edzésen...hát, elég meredek. Miközben a sihan technikát mutat, elkezd mesélni egy gyerek nekem, hogy már volt egyszer Magyarországon stb..mire én csak lestem, hogy na most mit kapunk a mestertől...No hát semmit.Lecsitítottam a skacot, mert én tanulni mentem oda nem pedig diskurálni... Mégis csak magyar színekben jártam ott, nem hozhatok szégyent senki fejére..Nem igaz?
  • antgecc
    #335
    Sose értettem ezt, hogy ha nincs tisztelet, akkor jön a fekvőtámasz! Szerintem a tiszteletet nem ezzel kell kivívni! Meg szerintem hülyeség valakit fekvővel büntetni, ha nem a technikára figyel, hanem viccelődik. Elég baj az neki, hogy nem tanulja meg rendesen. A fekvő meg csak edzi. Szal ha én edző lennék és nem csinálnának azt amit mondok, tudjátok mit tennék? Semmit. Csináljon amit akar, csak a tagdíjat rakja le. Még fekvőre se méltatnám.

    Bár ez most off volt kicsit, de mind1.
  • Szmötyi
    #334
    Téves kedves Antonio. A tiszteletről van szó.Ha ez nincs, akkor jön a fekvőt. lényegtelen mennyiséggel. De téma lezárva, mert ez tudom nem vita fórum és sorry everybodyoss A jitsura soha! Max nekünk ciki, dehát ez van.Felejtő...Írjak valami jót is? Végre süt a napocska és ettől tiszta jó kedvem lett!!!Jöhetne már a tavasz! Nos kinek van valami izgis jitsu sztorija? Lovagregény? Neked tuti van valami a tarsolyodban...?! Sziasztok
  • lovagregeny
    #333
  • Anotino
    #332
    sracok most tenyleg 10-20 fekvon szaroztok itt? ne hozzatok mar szegyent a dzsikura :)
  • Steel
    #331
    ok
  • Szmötyi
    #330
    A pozitívat nem gúnynak szántam! Lehet, hogy már tényleg túl ragozzuk. Csak ezért lenne még miről beszélni, mert mindketten ebbe a dojoba akarunk még járni. "Megzavarás" pedig butaság, mert tudod jól, hogy Te is és mindenki ellöki edzés közben ezeket a poénokat, így nem értem hogy jön ide, főleg, hogy nyomban meg is toroltad...Kár, hogy nem tudtuk ott tisztázni ezt a félreértést, mert akkor nem itt kéne nyomot hagyni erről a dologról. Szóval hagyjuk, oké? Neked így jó?
  • Steel
    #329
    figy értsd már meg, hogy nem azért nem nyomtam le azt a 10-et mert lány vagy, hanem mert egyszerűen nem éreztem jogosnak (de utólag ezt is meggondoltam, ezért nyomtam le helyette 20-at, mind1) és így van! azért a kis viccért vagy kevesebbért Karcsi is rám küldött volna 10-et (ha nem 40-et), viszont ő sosem kezd el szórakozni/zavarni mikor azon vagyok, hogy egy technikát a lehető legjobban sajátítsak el mert mondjuk érdekel és meg akarom tanulni
    ezt az öltözős dolgot nem igazán tudom mire írtad, ugyanúgy az se jön le, hogy ez a "csak jót" gúnynak szántad e
    de lényeg, hogy télleg nem ide tartozik, majd hétfőn beszélünk róla (ha van még miről)
  • Szmötyi
    #328
    3 év alatt Te vagy a második...hagyjuk szarok rá, már bocs. Karcsi is ezt tette volne szerintem, mert Ő kevesebbért is megteszi, de sebaj. Hagyjuk, mert ahogy látom nem találjuk a közös nevezőt, ennyit pedig tényleg nem ér az egész. De én nem fogok Neked csettintgetni, abban biztos lehetsz. Nem baj, már megszoktam, hogy mivel lány vagyok sokszor nem vesznek figyelembe. Nem számít. És "meghalni az öltözőben kell". És ez nem az, így be is fejezem. Egyszer szívesen elmondtam volna, hogy mi jutott eszembe arról, amiket itt olvastam Steel név alatt. Csak pozitív, de sebaj...
  • Steel
    #327
    ha valami komolyabb szólás után mondtad volna azt a 10-et mentem is volna le (hídba :DD ), de télleg ilyen kis szar poén után rám dobsz egy tizest, szóval mondhatnám a meglepetéstől nem mentem le egyből fekvőbe, érted két ilyen kis csettintés
    (amit persze azért kaptál mert szórakoztál mikor mi Edével kemény koncentrálás és gyakorlásban voltunk :D )
    után még szerintem Zsolték sem küldtek volna le fekvőbe
    Karcsi meg megint más kategória, ha ő mondja egyből lementem volna az igaz, de ő nem osztogatja ilyen könnyelműen a 10 meg 20-asokat, gondolom ebben egyet értünk
  • Szmötyi
    #326
    Kívánok jó estét. Feszegettem, mert az én 50esem közben nem Téged figyeltelek.Tehát akkor nem lett volna min idegeskedned és olyan módon leráznod. Föleg, hogyha Karcsi mondja a 10est egyből csináltad volna. Nem számít és nem ide tartozik, de kár, hogy én se jó "szájízzel" mentem ezután haza. Dehát lányból vagyok, nem kell rám figyelni.....
  • Steel
    #325
    kezit csókolom :D
    vajon ki is lehet kegyed? :)

    egyáltalán nem utállak, csak nem értettem, hogy miért kérsz számon olyat amire te magad sem figyeltél, mert szemmel láthatóan többet nyomtam mint a többiek (az egész amit kellett + a te 10-ed helyett még egy 20-as) és igazából az idegesített fel, hogy ezután a 20-as után szóltál nekem
    de én ezt a dolgot lezártam azzal a kis töblettel sza ha nem muszály ne feszegessük
  • Szmötyi
    #324
    Tiszta izgi volt, mikor a napokban rájöttem, hogy ki is az a Steel... Nem akartam még elárulni a titkot, de hát nem ment...Tegnap óta lehet, hogy utálsz, de vállalom
  • Szmötyi
    #323
    De indulok, ha minden jól megy...Oké Steel. Gondoltam megviccellek egy kicsit, de mégse tudok ilyen lenni...A nevem nem mondom meg, de ezekből rá fogsz jönni: sárga övem van és a dojomban van egy senpai aki kék öves és 1 danos tw-ből...És lány vagyokVajon ki lehetek?!?! Húúú de nehéz mi? Hogy a 10 fekvőtámaszt már ne is említsem...Rebesgeted?
  • Steel
    #322
    Bandi nekem is lemaradt pár kredít de nem olyan sok mint elsőre hangzott :D, az a lényeg, hogy ha valamiből rántanak akkor azt ami arra épűl nem vehetem fel köv. félévben viszont ha matekból akkor tök mind1 mi van meg, kötelező a passzív félév, nos nekem matek (meg műszaki fizika) nem lett meg :)) ezért most kényszer pihenő következik
    ti is sárga öv?? :D szintén zenész :) de sajna semmi "free entry" edző helyet nem ismerek, én is úgy fogom csinálni, hogy annyi edzésre megyek amennyire csak tudok + itthon is edzek majd
  • lovagregeny
    #321
    Úgy ám

    Mesélni szeretek, de ha egyszer belekezdek ... Ezért inkább nem teszem
  • Anotino
    #320
    Majd en leforditom: brazil jitsut es thaiboxot fog tanulni, nem lesz k1 versenyzo.

    Szmotyi sztem nem az a gaz, hogy bort ivott a kempogyerek, hanem az hogy kihanyta Pitbullt ismerem amugy, egy haverom ott ninjutsu edzo. Voltunk ott parszor megtanulni a halalos titkos poccintest meg a 7 mesterfogast.

    Tuke: majdnem meglettek a vizsgak, de 2 kredit lemaradt.. ciki mert pont az fog kicsuszni az idobol, de addig is raerek melozni legalabb. Hogyhogy annyira elbokted a vizsgaidat?

    Ja meg valami, nem tudsz esetleg szabad edzohelyet vhol? Nagyranott cimborammal beneveztunk egy 5 kyu vizsgara, es kene plussz gyakorlas.
  • Steel
    #319
    Gabeeee ne enged Kriszt hogy baromságot csináljon!! :DD nem akarom ócsárolni a Kempót mert alapszabály, hogy ha valaki valamilyen küzdősportba/harcművészetbe szorgalmasan belefektet időd és energiát akkor jó harcos válhat belőle, de a Kempósok valahogy sosem szerepelnek olyan jól versenyeken, és ez lehet nem miattuk van, hanem egyszerűen nem tanítják meg őket rendesen
    szerintem kicsit nézzen körűl mielőtt télleg beiratkozik valamelyik Kempó klubba
  • Steel
    #318
    Szmötyi szerintem már annyi versenyen voltunk ott mind2-en, hogy 20-szor lazán elmentünk egymás mellett :DD ott voltam a hányos esetnél, meg a többi pitbull-os story nagy részét is láttam :) mond neked valamit a Kék Farkas Ju-Jitsu klub? :D

    amúgy indulok a palota show kupán önvédelemben, te indulsz valamiben?
  • Szmötyi
    #317
    Drága Regény. Bonyolultabban nem tudtad volna ezt elmesélni?K1? Hú az csuda jó! Imádom!!!De én csak nézni...Miért csak "féle"? Te mindig tudsz mesélni, de mégse teszed...:) Erről majd mesélsz? Engem érdekelne más véleménye is, nem csak az, amit én látok!
  • lovagregeny
    #316
    Én amolyan K1 féle tanulmányaimat akarom folytatni, tesóm meg a kempó útjára lép. Majd beszámolunk mindketten. De én már tudok mesélni, mert nem először leszek ott, hanem majd hogy nem visszatérek. De olyan sokat azé nem voltam ott még.
  • Szmötyi
    #315
    Visszatérnék egy kicsit a kempós témára. Tapasztalataim szerint elég "......." tudnak lenni, de én már beszélgettem 1-2 normálissal is. Szoktam indulni kempo versenyen, de ott nem ők a megabunkók, hanem a Pitbull Gymesek. Most lehet jön az anyázás, ha egy közülük olvassa ezt, DE AZOK TÉNYLEG SÖTÉTEK! Egyik 16 éves arc az első 1 perc után kifordult a tatami mellé hányi. Nem véletlen...bort ivott. Elég gáz nem? Bár tudnék még róluk sztorikat...annyit nem ér. Márciusban lesz egy verseny Újpalotán, bár ez egy Palota-shoe kupa, azért lesz mit nézegetni Röviden ennyi....
  • Steel
    #314
    ez a tyúk alighanem nekem szólt (hogy miért annak múltbéli nick-dolgok az oka) :D
    de neked is csá anita :DD
    hogy sikerűltek a vizsgák?? nekem no comment, de nem is szívesen térek ki rá (szégyenemben) :D
  • Szmötyi
    #313
    A tyúkot most hogy kell érteni?Oké, pár nap múlva elmesélem melyik dojoban edzek és azt is, hogy most még miért nem publikus.Oké? Bár valószínű akkor már a KUTYÁT SE FOGJA ÉRDEKELNI, DE SEBAJDe ugye nem gond:)
  • Anotino
    #312
    En ott ahol a dicso lovag. Csak erdekelt volna ki nalatok a boss.

    Csa tyuk :)
  • Szmötyi
    #311
    Megbánni nem fogod az tuti, majd meglátod! Fogadj szót a csipet-csapatnak, jobban jársz
  • Steel
    #310
    hohó idei edzőtábor nagy jó lesz :D márcsak almádi miatt is, sajna megfenyegettek edzőtársak + mester, hogy mennem kell vagy kitagadnak, sza elkezdek kicsit gyúrni májra is asszem
    mondjuk 30 rugó az nem pite, de most már no wayback
  • Szmötyi
    #309
    Milyen igaz. De vállalom!hehe
  • Szmötyi
    #308
    Ja és Te?
  • Szmötyi
    #307
    Maradjunk annyiban, hogy Pesten. Ez elég ugye?
  • lovagregeny
    #306
    Zsolt te meg ha felnézném néha Trilliánra is..
  • lovagregeny
    #305
    Imádom ezt a smilet :DD Mindig röhögök ha meglátom..