464
Jiu-jitsu
  • Zsoldos
    #224
    itf az melyik, ugye nem az olimpiai valtozat?
  • Steel
    #223
    Gabee multkor láttam egy nagyon jó taekwondo-os videot, szerintem azt is egyszer meg kene nezned mielott keresel egy Thai klubot es nagyon belemerulsz :)
    jah egy jo tanacs csak olyan Taekwondo-s klubbot nezz ami az ITF-hez tartozik!
  • uv
    #222
    Igaz, a rúgás után általában az jön. akkorra már megvan az ütőtáv :)
  • lovagregeny
    #221
    De állast is szeretik. Ezt tudom mert ott jártam sokat :)
  • uv
    #220
    Bocs, hogy belekotyogok, de szerintem e Thaios 90%-ban rúgással indít (térdre, combra)
  • lovagregeny
    #219
    Belegondolva a különféle sportágakba azok jeles képviselői teljesen eltérően gondolkodnak. Olvastam hozzászólásaitokat és ez valahogy bevillant. Persze nem tudom biztosan de minden elképzeléseim ezt hivatott mondani. A különféle mestereim szerintem máshogy képzelik el az első lépéseket. Mire is gondolok? Lássuk csak:
    Aki jitsus az kicsit vegyes (elmozog,rúg,üt stb..)
    Judos keres egy kézfogást amiből aztán dob vagy a fene tudja (őket nem láttam még sose küzdeni)
    Thaios biztos, hogy állassal indít (mint a boxolók) :/

    Ant amit írtál edzéstervet arra továbbra is töretlenül kiváncsi vagyok. Tán jobb mint amit eddig kaptam.
  • Steel
    #218
    szoktatok versenyekre járni?
    tegnap voltam Juhász Ferenc emlékversenyen, nagyon nagy volt
    egyik havernak segítettem ukezni onvedelemben
  • Zsoldos
    #217
    Rocky visszatert :)
  • Steel
    #216
    mentsd le egy txt-be ideiglenesen aztán le tudod törőlni ha elolvastad..például
  • Zsoldos
    #215
    egy dolog a kek szin, es egy masik EZ a kek szin :) ez pont az a frekvencia ami a legjobban pusztitja a szemet
  • Steel
    #214
    spec engem a kék szín megnyugtat :) de mi nem tetszett a szövegben?
  • Zsoldos
    #213
    furcsa szoveg, idegesito hatterrel.
  • Steel
    #212
    van egy régi kis írásom a netről, még a Saku magazin egyik szerkesztője írta, sajna most nem sikerűlt felhajtanom, de szerencsére annó lementettem az egészet, ime:
    http://www.extra.hu/futurecarz/Regen.htm
  • Steel
    #211
    hallod te nagyon vicces gyerek vagy, mondták már?? most mit tolod az orrom alá a saját írásom amire már egyszer írtál kommentárt??
    de végülis akárhányszor idetollhatod, akkor is ez lesz a véleményem, mert ezt mondta a régi Judo mesterem, ezt mondta a mostani Jitsu mesterem, és én eléggé kevésnek érzem magam ahoz, hogy csak úgy felűlbíráljam (mégha csak gondolatban is) amit ők mondtak.
    Másrészről pedig érdekelne, hogy a te mesterednek mi a véleménye evvel a kérdéssel kapcsolatban, ha ugyan beszélgettél már vele ilyesmiről, vagy ha nem akkor pls kérdezd meg mert kíváncsi lennék az ő véleményére is.
  • Zsoldos
    #210
    Nem, valojaban nem jarok, most lebuktam lol. Meg ma elegetem az ovemet is vezekleskeppen.

    Sztem nem tettelek banra, mar Baluval is nagyjabol lerendeztuk a nezetelterest meg krisztivel is. De veled valahogy akkorsem tudok zoldagra vergodni te emberi eletek kioltoja, steel gyilkos-harcmuvesz(#196) :)
  • Steel
    #209
    Nos, azt hiszem megint jól megkaptam a magamét huh...a mindenit.
    Hát akkor az elején, szerintem nem te vagy az egyedüli akinek írtam ebben a fórumban, és nem kéne egy kalap alatt minősíteni az összes hozzászólásaimat, de amúgy különösebben nem érdekel.
    Sajnos ismét félreértettük egymást, mivel egy pici gúnyt véltem felfedezni a multkori "tisztelet és Budo-val hányadán állás" írásodban, ha nem az itt forumozókra írtad úgy elnézésedet kérem.

    Ami a flame-et illeti szerintem senki nem flame-elt itt soha (még én sem) amíg minden ok nélkűl nem kezdtél cinikus és sértő megjegyzéseket írni a hozzászólásaimra, pedig én nem emlékszem, hogy előtte bármi hozzászólásodat kritizáltam volna. Lehet ez az én hibám, de tod ha engem sértegetnek általában annak adom vissza kölcsönt akitől kapom.

    Végezetűl, sosem tituláltam magamat mindentudónak vagy sosemtévedőnek, és ha egyértelműen másnak van igaza nem is szoktam kötni az ebet a karóhoz. Van egy eszme amiben hittem mielőtt ide jöttem fórumozni, hittem benne mialatt itt voltam, és ezután is hinni fogok benne.
    Csak azért veszem ilyen "good bye" feelingre a dolgot mert egyértelműen kiírtad, hogy kiket látsz szívesen a fórum(od)ban, de amúgy sincs már sok kedvem ide írni. Viszont mindenkinek sok szerencsét, hogy megtalálja a saját útját és eszméjét. Akikkel még ezután beszélek majd, azoknak is.

    jah és ne aggódj sosem akartam veled komolyabban bratyizni könyvmoly :)) csak azért kérdeztem, hogy hova jársz jitsu-ra mert egyáltalán érdekel, hogy: télleg jársz ju-jitsura???

  • Zsoldos
    #208
    Igen, szerintem is vmi ilyesmi.
  • Balu san
    #207
    Pontosan. Ez az élmény az aikido forrása.
  • Balu san
    #206
    A topic megnyitása abszolút korrekt dolog. Előre viszi az adott témát.
    A #186-ban írottakat szépen sikerült félreértened. Ezt őszintén sajnálom... Flame-ről szó sincs!

    Az, hogy ki mit mond a budo-ról, szubjektív megítélés kérdése. Én elfogadom a nézeteidet, amennyiben az általad képviselt ágazatról szól.
    Ha valaki nem tanul meg ütni, de elméletben már fejteget - egy dolog. Ennek ellentéte is egy dolog - üt, rúg, de nem tudja miért...
    Szerintem a kettőt párhuzamosan kell gyakorolni, máskülönben üressé válik az egész.
  • Zsoldos
    #205
    Amugy tenyleg elete legnagyobb tevedesenek tartotta, de vajon letrejott volna az aikido, ha nem tette volna meg?
  • Zsoldos
    #204
    el kene olvasnod a hozzaszolasokat, nem rogton ugrani az aikido szora.

    144: Szoval szembeallitas lenne egy sztori? Gyakorlas volt nemi harccal egy aikidossal. Hazudjak rola, vagy tagadjam le, melyik tetszik jobban? Magat a stilust iteltem meg, vagy allitottam szembe barmivel? Nem. Technikakrol beszeltem, es a kuzdoertekukrol.

    161: ismet egy technikai vita. Pontosabban egy bizonyos technikarol, ha figyelmes vagy lathatod is, hogy irtam, harcban egy aikidos is mas jellegu technikakat hasznal, nyilvan olyat ami celszeru, ami 'eladhato' az adott helyzetben.

    Amugymeg tenyleg nem koszontel, tenyleg kihullott a virtualis hajkoronoad az 'elferditett megnyilvanulasok' miatt, es tenyleg egymas mellett beszelunk el.

    Ingerult meg annyira vagyok, hogy 47 a pulzusom.
  • Balu san
    #203
    "Ja es ezekkel a nagymesterekkel kapcsolatban meg annyit, hogy Ueshiba-nak..."

    Ha egy mód van rá, lehetőség szerint nekem ne mutasd be Ueshiba-t. Amennyiben olvastad a könyveket, el kellett jutnod azokhoz a bekezdésekhez is, ahol elmondja, hogy élete gigászi tévedése volt, mikor katonának állt. Azért szerelt le a hadseregből, mert látta, micsoda értelmetlen öldöklés folyik és a harcművészeteket rossz célokra fordítják. Elmondja továbbá, hogy ez az egész hátralávő életére hatással volt. Az aikido a második világháborúban még nem létezett. Pontosan ez az, amelyről lentebb beszéltem.

    Értelmetlen lenne idézeteket felsorakoztatnom. Az európai kultúra és társadalmi mentalitás élesen különbözik a japán nézetektől. Nekünk mélyen el kell merülnünk a rendelkezésre álló szakirodalmakban ahhoz, hogy megértsük mindazt - és akkor sem garantált, hogy felfogjuk a mondottakat.
  • Balu san
    #202
    "En ugy gondolom, egy intelligens ember benez egy uj topikba esetleg koszon, es nem azzal nyit, hogy kitepi a hajat is ezen a formedvenyen ami itt folyik, aztan elkezd olyan dolgokkal kapcsolatban kotozkodni, ami csak a fantaziajaban letezik."

    Sajnos személyes támadásnak vetted a hozzászólásomat. Nem mondtam olyat, hogy "itt förmedvény folyik". Sőt, mi több, nem is használtam triviális jelzőt. Ha egy topicot értelmetlennek vélek, be sem teszem a lábam. Érvekkel vitatkozz, ne személyeskedéssel! Alapvetően ingerült embernek mutatod be önmagad. Javadra válik?
  • Balu san
    #201
    "Ebben a forumban pedig nem sok szo esett az aikido-rol, max 1-2 aikido jellegu technikarol."
    "Szembeallitasa barmivel meg vegkepp nem volt teriteken."

    #144 - ki is írta???

    #161 - ki is írta???

    Még egyszer elmondom, hogy az aikido érdekeit akarom megvédeni. A gyurmaagyú embereket nem a versenyzőkre értettem. Nekem is van számos ismerősöm, akik más ágakban versenyeznek. De tudásuk a versenyekre korlátozódik.
    Elbeszélünk egymás mellett...
  • Zsoldos
    #200
    A virag nekem nem kell, a tobbieket nem tudom, sracok kell virag?
  • krisztike
    #199
    Hurrá!Virágot az öltözőtökbe?-esetleg...:) Tudod,14 év után is úgy érzem van mit tanulnom...,senki nem lehet tökéletes,mindenkinek van gyenge pontja.Bocsánat,hogy közbemertem szólni.:)
  • Zsoldos
    #198
    Ja meg annyit irnek azert, ezt a topicot azert nyitottam, hogy normalis beszelgetes legyen, tapasztalat-, elmenycsere, ne pedig flame hegyek.

    A budorol annyit, hogy fontos es szep dolog, de a 'legnagyobbak' is csak tobb evtizednyi kemeny edzest kovetoen kozelitettek meg a lenyeget. Sajnos sztem sok ember tul koran kezd el ezzel az oldallal foglalkozni. Lattam sokakat, akik szep magasroptu eszmecsereket folytatnak a budorol, de meg utni sem tanultak meg rendesen.. Kivalo mesemondok es elmeleti harcosok. Ha egy konyvnek csak az utolso oldalat nyitod fel, az ertektelen, amig nem olvastad az egeszet. Es persze az sem jo, ha atlapozod a csatajeleneteket :) Meg maga Ueshiba sem ezt tette..

    Magam reszerol inkabb abbol indulok ki, hogy (remelem hogy csak még..) nem tudok szart se ( 3 ev karate es 4 ev jitsu utan, ami alig tobb kezdo szintnel mind2-bol), es olvasom tovabb a 'konyvemet'.

    antgeccet es lovagregenyt pl szivesen latom, mert oket is elkerulte a korai mindenttudas es atszellemules szele :)
  • Zsoldos
    #197
    A regi hozzaszolasaid kb annyira normalisak mint ez. Ez bizarr.. Az elozo se volt semmi, de szerintem ezzel irany a gumi forum. Szegeny Balu, en se tul finoman irtam neki vissza, de a sajat ertekeben remelem EZT nem olvassa el, mert seppukut kovet el azonnal.

    ui:
    Talan olvasd el ujra amit irtam, a tiszteletet nem magamnak kertem(es spec. nem is toled), hanem sok harcmuvesznek, mesternek, akit divat lett besorolni kuzdosportolo, sot utcai fenegyerek kategoriaba. Mert 'kigyurt gyurmaagyunak' alcazva indulnak szep szammal a jitsu, judo, stb. mesterek (igen, tenyleg nincsen homlokukra tetovalva, hogy azok). Meg original japan mesterek is. Amugy abban igazad van: valoban vettem a batorsagot es teged-latatlanban is foled sorolom a budoban azokat, akik 10-20 eve foglalkoznak vele, es ott log a fekete ov rajtuk, edzoskodnek is, es remek harcosok.

    Az uccso kerdesedre meg: eddig sem volt sok, de most meg az eddigieknel is kevesbe van kedvem bratyizni veled csodabogar.
  • Steel
    #196
    kicsit távolra sikerűltem egy kis időre, de látom az élet nem állt meg itt sem, cool

    hát akkor az elején...

    balu szerintem korrekt dolgokat írtál és valahogy ezek azok a dolgok amik miatt mindig is vonzott egy kicsit az aikido, ha azt az utat valaszottad csak sok sikert tudok hozzá kívánni...

    antgecc, már jópár (talán már 100 is) hozzászolással lejebb meg lett fogalmazva, hogy mi a külömbség a harcművészet és a küzdősport között az alapvető külömbség, de most nem akarom agyonmagyarázni, szerintem röviden le lehet írni: ahol az embert az emberi élet kioltására tanítják az harcművészet, és ahol meghatározott szabályok szerint működő versengés folyik az a küzdősport
    tény, hogy az idő múlásával, valahogy egyre közelebb kerűl a kettő egymáshoz (vale tudo, ufc, pride) de sosem lesz egy szinten

    zsoldos
    én csak annyit mondanék a tiszteletről, hogy télleg nem vágod ki mitoszozta, meg nevetségesezte le a normális hozzászolásaimat még annó? mert szerintem te voltál...ennyit a kölcsönös tiszteletről öreg
    jah és amúgy meg ki vagy te hogy eldöntsd, hogy ki milyen szinten áll a Budo-val, még nem válaszoltál egy régebbi kérdésemre, hogy voltaképp:
    hova jársz te ju-jitsu -ra???




  • lovagregeny
    #195
    Sok igazságot véltem én magam is olvasni amivel szerény tapasztalatommal és logikámmal egyet értünk. Nagyon nem is akarok mit hozzáfűzni.
    Inkább csak annyit.. tök jó, hogy leköröztük a többi fórumtémát.. :) Így tovább!
  • Zsoldos
    #194
    Ja es ezekkel a nagymesterekkel kapcsolatban meg annyit, hogy Ueshiba-nak minden alma az volt hogy katona lehessen. Annyira fanatikus szinten, hogy mikor nem vettek fel a seregbe a tul alacsony termetenel fogva, egy evig hobbija lett, hogy brutal nehezekeket kotve magara logjon, hogy megnyujtva a testet elerje a minimumot. Aztan miutan vegre besoroztak majdnem 2 even keresztul gyilkolt a mandzsuriai haboruban. Persze a "harcmuvesz nem keresi maganak a bajt", foleg nem az aikidos :)

    Ezutan persze nem is csoda, hogy a lelki beke megtalalasa lett nala a dominans..
  • Zsoldos
    #193
    "Már szépen átsiklottál egy általánosításba..."
    "akik gyurmaagyú barbárgyerekek .. lejárnak pár évig egy terembe kapálózni, elindulnak egy-két versenyen, azután kikiáltják magukat harcmávésznek, majd mennek emberkedni az utcára."

    Ez akkor mi, ha nem durva altalanositas? Ne is haragudj, de ez egy eltulzott, kifacsart hulyeseg.. legkozelebb irj drogos keses kocsmatolteleket, esetleg az meg hatasosabb lehet. Olvasd el talan ujra azt amit ezelott irtam neked.. (Mellesleg ellentetben veled, antgecc nem altalanositott, az egy hasonlat volt. ;)

    Ebben a forumban pedig nem sok szo esett az aikido-rol, max 1-2 aikido jellegu technikarol. Jitsuban hasznaljuk ezt a kifejezest, megkulonboztetven a karate vagy mondjuk judo jellegu mozgasoktol (mivel mindegyik agazat eleg karakteres mozgaskulturat kepvisel). Szembeallitasa barmivel meg vegkepp nem volt teriteken. Ilyenforman az egvilagon semmi szukseg nem volt arra hogy 'ecseteld' nekunk minek tartod az aikit, foleg nem ilyen provokativ fennsobbseges stilusban.

    En ugy gondolom, egy intelligens ember benez egy uj topikba esetleg koszon, es nem azzal nyit, hogy kitepi a hajat is ezen a formedvenyen ami itt folyik, aztan elkezd olyan dolgokkal kapcsolatban kotozkodni, ami csak a fantaziajaban letezik.

    Tudod pont az altalad emlitett kolcsonos tisztelet az ami hianyzik nekem. Nem csak teged, 1-2 masik embert erintoen is, akik szinten a fenti kozhelyet mantrazva eszre sem veszik, hogy eltulzott sztereotipiak alapjan skatulyaznak be olyan embereket, akik kozul eleg sokan joval magasabb szinten allnak a budoval, mint ok.
  • Balu san
    #192
    Már szépen átsiklottál egy általánosításba...

    Az, hogy ki a harcművész és ki nem - bonyolult dolog. Napokat el lehetne vitatkozni róla. A harcművészet értelemszerűen a harcról szól, nem arról, hogy szentemberekké neveljük magunkat.

    De célszerű különbséget tenni azok között, akik a gyakorláson keresztül fejlesztik saját belsőjüket és akik gyurmaagyú barbárgyerekek. Ez utóbbiak lejárnak pár évig egy terembe kapálózni, elindulnak egy-két versenyen, azután kikiáltják magukat harcmávésznek, majd mennek emberkedni az utcára.

    Attól, hogy valaki egy vészhelyzetben használja a tudását és ártalmatlanná tesz egy-két agyatlan idiótát - még harcművész. Ha kiírtja a világ összes legyét - harcművész. De nem keresi a bajt. Aki azért jár edzeni, hogy feltétlenül használja a tudását nagyon messze kerül az igazi céltól.
  • Balu san
    #191
    Kissé félreértetted, amit írtam. Én az aikido-t ecseteltem. Az aikido filozófiája tiltja a versengést. Az, hogy a többi irányzat mit csinál, vagy mit nem csinál, más lapra tartozik.

    Oyama, Bruce Lee, Kano és a többi nagymester nem az aikido-t követték. Ők más filozófiában hittek. Ettől függetlenül harcművészek voltak. De nem az aikido értelmében. Az, hogy kick-box minek nevezi magát - engem nem érdekel. Azt szeretném elkerülni, hogy az aikido-t szembeállítsátok más ágakkal.
  • antgecc
    #190
    Még annyit mondanék, hogy ugye egy festő az művész? A szobrász is művész. De milyen festő az, aki nem fest? Milyen szobrász az, aki nem farag? Milyen harcos az, aki nem harcol?... Milyen harcművész az... aki nem harcol??

    Csak attól lehet valaki harcművész, ha olyan az életfelfogása, mint egy buddhistának, vagy mint egy szentembernek, aki egy legyet se üt le? Ugyanmár.... Akkor a festő se művész. Nem ettől lesz valaki művész.
  • antgecc
    #189
    ismét egyetértek a harcművészetes dologgal.
  • Zsoldos
    #188
    De szigoruan csak ha nem indulsz el vele versenyen

    Balu figyelj, csak mert neha harcolsz is, nem szunsz meg harcmuvesz lenni. "Az aikido harcművészet. Ebből adódóan filzófiai gondolkodásmódja tilt bármi nemű vesengést, avagy versenyt." Ha megnezed a japan v. kinai nagymestereket/fomogulokat/felisteneket mind harcoltak, versenyeztek is. Bruce Lee, Jet Li, Oyama ezek szerint nem harcmuvesz, te pedig igen?

    Ha nem harcolsz, akkor nem vagy harcmuvesz, csak tornazo filozofus. Osszetett szo, nem veletlenul van ott az elso tagja, milyen harcmuvesz, aki nem keszul fel a harcra? (figyeld a rimet )

    A 'kuzdosportolok' egy resze szerintem igenis harcmuvesz, nezz meg veluk kapcsolatban nehany dokumentumfilmet. Tudod meglatsz valakit egy ringben(aki mellesleg egesz eleteben harcmuveszetekkel foglalkozott es nem heti 2 alkalommal 5-tol 7-ig..) nem kell rogton beskatulyaznod valami szellemiseg nelkuli allatnak, mert erre 2 leginkabb szo ugrik, struccpolitika es sznobizmus.
  • antgecc
    #187
    Tehát egy kis wellness programmal vegyítve a kick-aerobik is lehetne harcművészet.
  • Balu san
    #186
    Hm... elolvastam az utóbbi 80 hozzászólást és úgy érzem, tisztázni kellene egy-két dolgot az aikidoval kapcsolatban, mert néhány elferdített megnyílvánulást látva kis híján lehullott a hajkoronám...

    Először is, az aikido nem sport, nem kűzdősport, pláne nem önvédelmi "szakkör". Az aikido harcművészet. Ebből adódóan filzófiai gondolkodásmódja tilt bármi nemű vesengést, avagy versenyt.

    Célja nem a csukló "elkapása" és nem is a csontok eltörése. Akinek a végtagok, ízületek feszítéseiben merül ki az aikido lényege, az valami egészen más úton jár. Az aikido az "ellent nem állás" művészete. A végtag-feszítések csupán technikák, amelyekben kiteljesedik az edzésen végrehajtott gyakorlat. A mozgás körívek mentén halad -és ez a lényeg-, hogy kitérjen a támadó "kardja" elől.
    Az egész irányzat kard-technikákon keresztül írható le.

    Ami az aikido gyakorlóit illeti: egy komoly aikidoka nem azért jár edzeni, hogy legyőzze a világot. Ez a harcművészet nagyon nehezen tanulható. Az alapokat körülbelül 10-15 év alatt lehet elsajátítani, amelyet a több évtizedig tartó csiszolás követ - egészen a halálig. Az út elejétől a végéig a harmóniáról szól. Nem csak fizikai értelemben...

    Kár lenne belekezdenem egy hosszú "esszébe" a fentiekkel kapcsolatban. Csak azért dőltem neki a billentyűzetnek, hogy kísérletet tegyek az aikido objektivitásának megőrzésére.

    A harcművészeteknek tisztelniük kell egymást. Nem azért születtek meg, hogy rivalizáljanak.
    A kűzdősportok pedig maradjanak a ringben. Ott a helyük.

    Ha lehet, a kettőt ne keverjük össze.
  • krisztike
    #185
    köszönöm nagy lelkűségedet.(tegnap szar napom volt, egyfolytában bocsánat kérő leveleket írok ma...-és hallgarom a Hooligans:Királylány című számát...:DD-kész agyrém nem?lehet edzenem kellene?)