464
Jiu-jitsu
  • Steel
    #264
    azt mar nekem is mutatta mester, mindig aszondja "es kilepek jobbra/balra, es keresztbe utom az egesz gyereket" :D edzotarsam mar eladta parszor versenyen, szegeny kempos srac meg azt se tudta mi tortenik :)
  • lovagregeny
    #263
    Nálam a védekezés igen gyakran beválik térdel, és küzdelem közben folyton azon töröm a fejem, hogy lehetne jól meglepni az ellenfelet. A kilépek jobbra és jobb horog stílus igen szemét dolog, és tök jól beválik. Aki teheti próbálja ki, kellemes meglepetést okozva ezzel az ellenfélnek. Amúgy tipikus thai-boxos ütésnek nevezte a Jitsu edzőm is.
  • Steel
    #262
    van a könyéken az a kis apró porc, amit ha picit megütnek az egész kar bezsibbad és rohadt szar érzés, asszem ugyanez a térden is megtalálható csak inkább a belső részen, de a lényeg ha azt egszer megrugják összefossa magát az ember...
  • Zsoldos
    #261
    A terddel blokkolast nem tartom jo otletnek, oszinten szolva en nem lattam meg senkit aki azt csinalta volna. Hasonlo okbol, mint amiert nem torokkal haritod mondjuk a balegyenest sem :) Szerintem vmit elnezhettel ezzel kapcsolatban, mindesetre ne szokj ra, mert rendszeres terddel blokkolosdi es par heted adok a terdednek, aztan pingpongozni sem fogsz tudni hatralevo eletedre.

    A terdes/combos rugasokat a sipcsont kulso izmos regiojaval szokas blokkolni, beleallni, vagy elmozogni. A pro ketrecesek, a kyosok, a thaiosok mind ezt csinaljak. Lenyegeben a legrosszabb, amit tehetsz az, ha odalogatod a terded, esetleg ha a tokoddel haritasz az lehet csak rosszabb :)
  • antgecc
    #260
    Az egész attól függ, hogy kinek mije van jobban kikeményítve. Egyébként nem térdel, hanem sípcsontal kell felvédeni. Csak van, hogy nincs idő olyan magasra felrántani a lábad és térdes lesz belőle. De a térd tényleg veszélyes lehet. A sípcsontnak viszont semmi baja nem eshet, ha jól van kikeményítve.

    Még régebben kaptam én a térdembe olyat, hogy majd megszültem, a csávó meg csak lesett... meg sem érezte sztem a sípcsontja. Ez még kezdőbb koromban volt. Azóta már mindenhol kemény vagyok... persze a térdemet nem direkt keményítettem ki, hanem így alakult. Mindíg oda rúgtak.

    lovag jól mondtad: a küzdelem tényleg hatalmas ész játék. Én sose hittem volna, hogy ennyire, mikor még nem jártam le edzeni.
  • Steel
    #259
    miért, a könyököd nem kemény?? de ha ráhúznak egyet sípcsonttal mint állat szerinted mi tőrténik? nézz utána, hogy milyen is az ember térde, mert én is tudom, hogy miről beszélek :)
  • lovagregeny
    #258
    Én is rúgtam már bele, tudom miről beszélek.
  • lovagregeny
    #257
    Behajlított állapotban? Kemény mint a kő..
  • Steel
    #256
    de az acelbetetes labfejvedo is jol johet neha :)

    ezt a térddel rugásvédést én sem javaslom, mert pl. az ember legszarabb (legsérülékenyebb) testrésze a térd, ezért hagyják abba a profi futók a versenyzést mikor még tök fiatalok, mert idő előtt szétmegy a térdük
  • Zsoldos
    #255
    a szoges combvedo az igazi megoldas :)
  • lovagregeny
    #254
    Engem például kevesen próbáltak meg rúgdosni Sunyi módon mindig nekik fájt. És ezt mind egy hasonló alkatú, de a sportban sokkal tapasztaltabb embertől lestem el.

    És ha hagyja magát fejberúgni az embered akkor nyert ügyed van, ergo nem arra gondoltam.
  • Zsoldos
    #253
    marminthogy a terdevel ved?
    amugy mi ez az elmozditod az embert a fejrugassal dolog? :)
  • lovagregeny
    #252
    Csak, hogy ne haljon ki a fórum teljesen.
    Rúgjatok bele olyan valakibe full contact stílusban, aki ügyesen használja a lábát védekezésre (mondjuk a térdét) és ügyesen hajolgat. Igen bajos az ilyesmi. Ugyanis eltörhet a saját lábad vagy fejrúgásnál szépen arébb monzdítod az ellenfelet, ami számunkra jöhet lól is meg kevésbé jól is. Hatalmas ész játék a küzdelem és pont a gondolkodásra nincs idő. Minek is nevezik az ilyesmit az irodalomban?
  • Zsoldos
    #251
    Lehet tul fiatal volt meg :) Mert amugy sokat szoktak bunyozni a boxolok. Gyorsan utnek, vedettek (fejre legalabbis), es hihetetlen jol mozognak/hajolnak el, amit en is nagyon szeretnek megtanulni..

    Uto harcba nem ajanlatos kezdeni veluk.
  • lovagregeny
    #250
    Futni megint járok 23-25 perc most a sziget. Ilyet szólt egy ismerősöm ő 15 perc alatt futja.. Na most az olimpiai rekord 13 perc ezen a távon:DD Biztos nem tudja!

    Ezeket a tanácsokat megfogadom, itthon van is gép nem is kell elmenni semerre.
    Ide képet, hogy tudok beilleszteni?
    Egyébként egy fiatal boxolóval én is találkoztam, lábát sose használta és mintha a küzdelem maga is tök szokatlan lett volna neki.
  • Zsoldos
    #249
    Na irok vmi episztolat en is a temahoz.

    Ahogy antgecc mondta az teljesen igaz: hasizom sullyal, intenziven kis ismetlesszammal. Jo hir, hogy azt heti 1x is eleg edzeni, hogy fejleszd/fenntartsd. Ha mar ottvan rajta az izom akkor mar csak a zsiron mulik minden, es ekkor jon kepbe az extra lab es hatizom edzes. (a lab es a hat izmai messze a legnagyobbak, ezek egetnek legtobb kaloriat, az izom passziv allapotban is energiat fogyaszt, ezert -is- kell novelni a tomeget).
    Futas, vagy vmi egyeb kardio edzes meg ugye alap barmit csinalsz (ezek zsirt csak akkor egetnek, ha 45-60 percig csinalod szunet nelkul, ha csak sziv-tudo kondi kell akkor eleg pl 30 perc is).

    Lokalis zsiregetesrol mar belatta a tudomany hogy nem letezik, szoval a lent emlitett vegelathatatlan haspresek, meg hasonlok max unalomuzesnek jok, mert a hasizom relative nagyon kicsi a tobbihez kepest, nem sok energiat eget, es amugyis rovid tavu intenziv erofeszitesre van 'berendezkedve'. (gyors-voros-mittudomenmilyen izom, vagy hogy is hivjak ezt szakszeruen) Kajaban meg nagyon ra kell allni a sok tiszta feherjere(csirke, pulyka) es a keves zsirra.

    Csinaltam 1-2 evig, teljesen szetszalkasodtam. De most epp lusta korszakomban vagyok, szamits ra ha elkezdesz osszezabalni mindent meg vedelni a sort, elmulik a hatas is. :) Persze azert turheto szint tarthato ugyis sok edzessel.
  • antgecc
    #248
    Ha zsírt akarsz égetni, akkor futás, meg szobabicikli nagyon könnyű fokozaton és tekerd mint a gép, hogy izzadj. Ha izmos feneket akarsz, akkor felejtsd el ezt az 50 meg 150 guggolást. Ha meg tudod oldani akkor otthon, ha nem, akkor menj le konditeremre és ott állj be a súly alá (kezdetnek talán jó az 50-60 kg) és úgy guggolgass mondjuk 4x8-at. Csak így lesz izmos combod és farad. Akkor megy a seggedre is, ha jó mélyre guggolsz. Még jobban megy, ha a térdeid közel vannak egymáshoz, bár így nagyon nehéz. De erre van külön gép is és azzal könnyebb. Valamint azt javaslom, hogy a hasazást is súlyokkal csináld, mert akkor nő igazán a kocka. Ezt is konditerembe érdemes, mert ott vannak olyan szerkezetek, ahol ezt kivitelezni tudod. Otthon nyűgös sztem. És hogyha tényleg 1 g zsírt se akarsz, akkor főleg a kajára figyelj oda, az a legfontosabb!
  • Steel
    #247
    Gabee fiam gugolás :D napi 50 gugolás, aztán hamár könnyű akkor lehet emelni 100-ra aztán hamár az is akkor 150 és pár hónap mulva egy gramm zsír nem lessz a valagodon :) jah és edzés után csak fehér hús és gyümölcs, kenyér meg tészta azt inkább semennyire, ha könnyen megy már a gugolás akkor egy-kezes sulyzókat tehetsz a válladhoz és úgy is lehet erőlködni
    hasra szerintem a prés és a sima felülés a jó de a legjobb az a pipa meg persze a leggenyább is dehát a jó kondiért meg kell szenvedni :) vagy csinálhatod azt, hogy felemeled a lábad a főldtől kb 30 cm-re és megtartod közben elkezded csinálni a felüléseket naggyon egy kizsigerelő gyakorlat de egyenes út a kockahas felé :)

    most szombat az valószinű nem lesz jó, faternak segíteni kell telken, de amúgy se állok most úgy hogy elihassam a pénzem :D
  • lovagregeny
    #246
    OKsa :))

    Figyi fontos lenne a dologban egy-két apróság. Hasra kellene valami nagyon spéci gyakorlat azokon kívül amit jitsun veszünk. Már ha létezik olyan persze.. Na meg fenékre. Ez a két olyan testrészem ahol a zsír igaz csak gramm formájában de megtalálható rajtam. Egy grammot se akarok látni magamon :/ Meg mégizmosabb segget is akarok. Mindezt anélkül, hogy egy profi edzőnek kérném ki a tanácsát fizetés fejében.

    Pontosítok a dobásos sztorin. A bokámra ejtettem rá mert iszonyat nehéz az ember. Folyton rámordított az edző, hogy "húúúúzd meg!" mert látta pöcsöltem volna ha nem szól :)) A lányokkal inkább otthon gyakorlatoztam volna mint edzésen, gyönyörűek (mar amennyi aktívan lejár), szexisek, kívánatosak stb.. Emellett a maguk 40 kilója nem okoz gondod semmiféle megemelésben.

    Voltam futni megúszni, húú de nehezen ment.. Főleg az úgymond lazító úszás. Biztos mert eddigi életemben keveset úsztam.?

    Most ennyi.
  • antgecc
    #245
    Na ja... épp ezért nem rúgunk térdre. Mondjuk mikor kezdtem ezt az egészet, volt hogy másnapra szabit kellett kivennem, mert nem bírtam járni. Szal mi se puhányok módjára csináljuk. Nálunk van a többség aki csak dísznek jár le, vagy a mozgás szeretetéért, vagy mittudom én... de van egy-két kivétel, aki azért jár le, hogy megtanuljon verekedni, kikeményedjen, bírja az ütéseket és még edzés közben is keményen odateszünk a másiknak. Ez ösztönöz igazán arra, hogy kivédd az ütéseket, vagy elmozogj előle, vagy felhúzd a lábad, ha jön a combos, stb... Aki csak játékból csinálja ezeket, az nem tanulja meg soha rendesen. És szerintem jitsun is ez lehet a helyzet.

    Kis érdekesség: Volt nálunk egy agyontetovált srác. Még z arca is tetoválva voltrendesen, meg mindene. Ilyesztően nézett ki. Állandóan keményített. Annak az embernek a combját hiábra rúgtuk, olyan kemény volt mint a beton. Már vagy 4 éve járt, mikor mi oda kerültünk. Öcsém pár hónapos edzés után összekerült vele. Öcsém már ez idő alatt is állandóan küzdött. A srác nem... ő csak keményített és zsákolt. Azt hittük na ez kemény dió lesz öcsémnek, aztán mi lett? Öcsém úgy elverte, hogy a másik azt se tudta, hogy mit csináljon. Csóválta a fejét és nem hitte el. A gyerek egyszer se találta el öcsém fejét, öcsém meg rendszeresen megszopatta. Na mind1, nem ragozom. Ebből is csak az a tanulság, hogy csak az tanul meg verekedni (megvédeni magát [harcművész barátaink kedvéért helyesbítettem]), aki verekszik is. Aki odateszi magát a dolognak rendesen, nem pedig blablabla, már milliószor elmondtam.

    lovag: dél körül megírom, bár nem nagy vasziszdasz, nem egy profi edzésterv, de nekem és öcsémnek maximálisan bevált.
  • Zsoldos
    #244
    :D elbokted akkor kicsit.

    Belharcnal jol tudnak jonni a dobasok. Azert sem art sokszor csinalni, hogy tudd, hogy kell kivedeni. Nomeg az se utolso, hogy ne torjel szet a foldon ha vkinek sikerul, meg ne panikolj repules kozben :) Akik nem foglalkoznak ilyesmivel rutinszeruen, azok kicsit leblokkolnak, ha kiteped aloluk a talajt.
  • lovagregeny
    #243
    Igazán csak az volt veszélyes mikor ráejtettem a 110 kilós barátunkat a jobb lábamra dobás közben :-) Nem tört el de iszonyatosan fájt. 1 okkal több, hogy ne dobálózzak .. :D
    Mondja az edző ha őt megdobom bárkit megdobok.. Ami igaz is. Na majd belehúzok a kondiba!
  • Zsoldos
    #242
    Amugy sztem kevesebb terd-boka stb serules van kuzdosportokban, mint mondjuk fociban.
  • Zsoldos
    #241
    Hat fullel elegge vigyazni kell, a kesztyu csak ront a dolgon, mert nem maga az utodes rongalja a dobhartyad, hanem a vakuumhatas. Terd is maceras dolog, neha eleg sokaig elkiseri az embert egy serules, edzest meg hatasosan szabotalja.

    Beficcennek neha ilyenek akaratlanul is, de aki biztonsagos sportra vagyik az inkabb sakkozzon :)
  • lovagregeny
    #240
    Picsába, hogy csak pénzért tudnék módosítani a hozzászólásokon! Mindig eszembe jut valami..
    Nem egy egy apró ütésre vagy rúgásra gondoljatok, néha az ember ha baráti meccset is játszik, bele tud lendülni a küzdelembe és akkor nehéz odafigyelni, hogy pontosan térdre ne menjen a rúgás.. Ami még eszembe jutott azt legközelebb megosztom veletek drága olvasók/fórumozók...
  • lovagregeny
    #239
    Tesómmal megcsináltak és nem a thai-osok hanem a jitsusok, véletlen. Akkor első hónapját töltötte a sportban és azóta töretlenül gyógyítja lelki sérüléseit:D A fizikaiak után.
    Thai-on nekem a dobhártyám csapták meg jól ami 1 hétig fájt is, néha nagyon kellemetlen módon. Zuhanyozásnál főleg. Mindezt szerényen kesztyűn keresztül.
  • lovagregeny
    #238
    Az ám :))

    Térdre sose rúgunk?? Nem értek vele egyet! Ill. valóban nem rúgunk de csak azért nem mert ha lezúzzuk a másik térdét abból nem edzés és fejlődés hanem 3 hónap gyógyulás lesz :))
  • uv
    #237
    öreg hiba :)
  • antgecc
    #236
    lovag milyen edzésterv is? Már elfeljtettem :))) Gyúrás volt ugye?
  • antgecc
    #235
    Thaios vagy rúgással indít, vagy sokkal inkább ütéssel. Első ütés magzavarás, második ütés zúzás, aztán a lendület már hozza is a combost, amitől leül az ellenfél kb. két hétre. Ez a legalapabb és szinte a leghatásosabb kombináció.

    Térdre sose rugunk.
  • Steel
    #234
    próbálni mindig lehet, legfeljebb majd kérlelnek hogy telcsizz nekem :DD

    nade ne OFFoljunk ennyit :)
  • lovagregeny
    #233
    Csak szőkék vannak. Na mindegy majd megpróbálok egyedül elboldogulni :-)
  • Steel
    #232
    Régebben nagyon tetszett az ITF rendszere is meg maga az egesz csak aztan a jitsu teljesen elvarazsolt, de kesobb meg lehet egyszer abba is belekóstolok

    Gabee szerezz nőket aztan akkor megdumalom faterral, hogy csak vasarnap ugrok at hozza :))

    jah és nekem barnat vagy feketet hozz pls :D
  • uv
    #231
    igen
  • lovagregeny
    #230
    Okés. Most valamivel több mint 1 hónap pihi után, teljesen összeestem.. Eddig halogattam de már nem szabadna, elkezdem formába hozni magam és kezdem thait is. Amúgyis elkalapálnak még ott de hát így a sorsom aztán teljesen meg lenne pecsételve. Nagyon erősek az emberek. A fiatalabbakkal meg kevésbé izgalmas bár sokszor az a hasznos..

    uv: végülis összeraktuk :/, csak jobban bele kell gondolni.

    Nándi, ha hétvégén otthon vagy akkor találkozhatunk átugrom valószínű nagymuterékhez. Ha berúgunk akkor ott is alszok :) Könyveket is megbeszélhetjük.

    Gabee da tehetség
  • Zsoldos
    #229
    :) tudom, volt hozza szerencsem.
  • uv
    #228
    Vagy Ping Kune Do
  • Steel
    #227
    igen kb. ilyen a WTF :DD
  • Zsoldos
    #226
  • Steel
    #225
    meg jo hogy nem :D az a WTF
    ITF-re lehetne mondani hogy az utcai valtozat :)