1152
Silent Hill
  • Solid Snake GH
    #672
    Nem haltak meg. Emlékezzetek: nem találtak holttesteket a dzsipnél. Rose és Sharon átkerültek egy másik dimenzióba. Alessa sötét énje tette meg velük. Cybil odakerülése sajnos a tipikus "rossz helyen volt rossz időben".

    A végén pedig azért vannak még mindig ugyanabban a dimenzióban, mert a sötét Alessa belebújt Sharon-be (ez tisztán látszik, amikor Rose monja Sharonnak, hogy csukja be a szemét, ő pedig mégis kinyitja).
  • Istencsászár
    #671
    Persze, a balesettel kezdődik.
  • Prof William
    #670
    Szerintem mikor már az elején balesetet szenvednek onnantól már ez a helyzet...

    D ettől függetlenül nem éreztzem negatívnak a végét... Olyan megnyugvást éreztem...
  • skristof
    #669
    hirjuár
  • Istencsászár
    #668
    Látható volt hogy Rose férje ( Christopher ) mikor odaért a városba, senkit nem talált ott... Rose ekkor már egy másik dimenzióba volt. A film végén mikor hazaérkeznek Rose, Sharon valamint Christopher akkor lehet látni hogy ők nem tértek vissza... 1 helyen voltak, de nem 1 világba... a valóság Christopher, a "másvilág" pedig Rosék... szvsz meghaltak.
  • grebber
    #667
    Ne ezt végképp nemértem miért?
  • Istencsászár
    #666
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ők sajnos meghaltak :/
  • grebber
    #665
    Rettentően nem vágom a film végét :(

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végén hova lett Rose és Sheron ?
  • Noninnyó
    #664
    #634
  • Louis Cyphre
    #663
    Ennél jobb játék zene nem nagyon van !
    Kedvenceim : Silent hill, Medal of Honor, Hitman ...
  • Istencsászár
    #662
    Silent Hill világai

    Silent Hill bonyolult univerzumának megértéséhez nélkülözhetetlen a hely sokféle valóságának és valótlanságának ismerete. "A halott város gyökeresen különbözik a műfaj minden más darabjától" állapítja meg Hadida. "Négy különböző dimenzióban, a létezés négy különböző szintjén létező világ ez: Silent Hill az 1970-es években, amikor valóságos volt és létező, a város ma, a város a köd állapotában és a város a Sötétség állapotában." "Hihetetlenül nehéz feladat ezeknek a szinteknek a vizuális megjelenítése" teszi hozzá Carmody. "Meg kellett építeni a hatalmas, tömör díszleteket, melyek csak öt stúdióban fértek el, és minden díszlethez a létezés két vagy három szintje tartozott."

    Két dimenzió az idővel kapcsolatos: a harminc évvel ezelőtti valóságos várost tükrözik, amilyennek a múltat idéző jelenetek mutatják, melyek olyanok, akár a megkopott régi filmek, és a mai valóságos várost, ahol Sean Bean Christophere a feleségét keresi. A két további dimenzió - a ködös nappali fény, amelyben Rose kutat a lánya után, és a rozsdaszínű, néha mindent elborító Sötétség, amely a Poklot idézi - a térrel. "Tetszik nekem az ötlet, hogy a szó szoros értelmében feltárjuk a tér, az idő meg valami metafizikai, misztikus létezés dimenzióit", mondja Gans.

    Andrew Mason executive producer, aki úgy látott munkához, hogy már mögötte volt A holló, a Dark City és a Mátrix-trilógia, szívesen dolgozik olyan filmesekkel, akik önálló és teljes világot teremtenek. Mivel egész gyerekkorát tudományos fantasztikus könyvek olvasásával töltötte, előszeretettel viseltetik az alternatív valóságok iránt. "Ez a történet arról szól, hogy mi történik a halál és a sorsunk közti pillanatokban, vagy talán arról, hogy létezik egy valóságos alternatív dimenzió, amely egyikünket-másikunkat csapdába ejt, mert szembeszegülünk a sorsunkkal" mondja Mason. "Ez a film a magánytól való rettegésről beszél, a félelemről a sötétségtől, a félelemről attól, hogy vállaljuk a felelősséget saját lényünk gonosz oldaláért, és a félelemről saját sorsunktól. A Silent Hill játékban az alkotók folyamatosan olyan környezetbe helyezik az embert, amelyben minden fenyegető, és semmi sem ígér megnyugvást. A film ezt az élményt akarja újrateremteni szélesebb közönségnek."

    És ha kissé zavarosak ezek a megváltoztatott valóságok, az nem véletlen, vallja be Gans. "Nem akarunk mindent megmagyarázni, jobban szeretem, ha az emberek a történet álomszerűségében keresik a rejtély nyitját. Nagyobb öröm élvezni a megfejthetetlenséget. Játékos felhívás ez az intelligens megközelítésre."

    A játék filmre vitele során történt egy döntő változtatás: a film főszereplője nem férfi, hanem nő. "Ha nyugtalanító kérdésekkel foglalkozik az ember, mint mi a filmben, szükség van a megváltó kegyelemre", mondja a rendező. "Ezt én úgy értem el, hogy nőket hoztam a történetbe (csaknem minden szereplő nő). Amikor a kérdések női szintre kerülnek, összetettebbé s egyúttal ambivalensebbé válnak.

    A Halott Város vezérmotívuma a jelképes szinten ábrázolt anyaság, hit és üldöztetés. Gans Farkasok szövetsége című munkájának (melyet ő ‘fiús filmjének' tekint) a főszereplője Mani, egy észak-amerikai bennszülött sámán, aki hisz a természeti erőkben. Ennek a filmnek a női megfelelője A halott város, amelyben Gans a türelmetlenség erőivel szembeszegülő anyaság erejét tanulmányozza. "Rose, mint Sharon nevelőanyja, annyira szereti a gyermeket, hogy a kislány a sajátja lesz. Ilyen módon a filmben az anyaság a Szeplőtelen Fogantatás révén, azaz a legmagasztosabb módon elért állapot. És ez a filmben a megváltó kegyelem. Minden nőalak másként éli meg az anyaságot."

    Rose mellett ott van Cybil, a gyermektelen rendőrtiszt, aki Rose társául szegődik a nyomozásban; Dahlia, a szenvedő anya, akit egy fanatikus szekta megfosztott gyermekétől; Cristabella, a vallási vezető, aki lemondott az anyaságról azért, amiről úgy véli, nagyobb hasznára lesz a közösségnek; Anna, az ártatlan, aki belekapaszkodik mindenbe, ami anyának mutatkozik; és Sötét Alessa, aki olyan vad elszántsággal őrzi névrokonát, amilyet csak az anyai ösztön képes mozgósítani.

    Egy játék filmre vitele hasonlít a regényfeldolgozáshoz, mégsem ugyanaz. A regényt gyakran tömörítik, ezt a videojátékot azonban lepárolták. Akira Yamaoka, a Silent Hill videojáték alkotója felhasználta a francia szürrealisták, például Hans Bellmer, meg modern művészek, mint Francis Bacon munkáit, és hozzákevert egy jó adag Kafkát. "Logikus a filmváltozathoz a francia szürrealisták nézőpontjából közelíteni, ahogy Christopher tette", magyarázza Mason. "A Silent Hillben a történet számtalan rétege rakódik egymásra, és amikor az ember már azt hiszi, mindent ért, mindig fölbukkan valami, ami rákényszeríti, hogy átértékelje az egészet. Ennek a játéknak a filmre vitele elsősorban azt jelenti, hogy feltárjuk lényegét, közben átveszünk minél több ismerős anyagot, és megőrizzük a titokzatosság és feszültség intenzitását.

    "Amikor a "Silent Hill 2"-t játszottam, elsírtam magam", emlékszik vissza Roger Avary. "Káprázatos, maradandó műalkotás. De alkotórészeire kellett bontanunk, és valami újat létrehoznunk belőle." Avary és Gans hosszú órákig tanulmányozta nemcsak a történet alkotóelemeit és egyes részleteit, hanem a lebegő kameramozgást is. "Végig úgy éreztük, csak egyvalamihez kell feltétlenül hűnek maradnunk: az anyag szellemiségéhez", folytatja Avary. "Különben oda az egész."

    És vajon mi ennek a Silent Hill nevű lázálomnak a szellemisége? "Ez volt az egyetlen nagy, igazi csatánk Christopherrel" magyarázza Avary. "Én a megbocsátásban hiszek, ő a jogos bosszúban, és azt hiszem, ő győzött." Avary elégedett az eredménnyel. "Christopher éppúgy átlátja a játékot, vagy még jobban, mint alkotói", mondja. "Először játékosként, aztán íróként, s végül rendezőként magáévá tette az anyag minden szükséges metaforikus elemét, aztán felvitte rájuk a maga meg az én és mindenki más értelmezésének rétegeit. Milliónyi különböző filmrendező állhatna elő a maga értelmezésével, de egy sem akad, aki olyan mohón válogatna az eszközök közt, mint Christophe. Magáévá tesz mindenféle mangát, regényt, filmet, tévéjátékot, videojátékot és zenét. Azért készítette el éppen ő ezt a filmet, mert éli és lélegzi az anyagát."

    Avary szerint A halott város gazdag sokszínűségében tulajdonképpen besorolhatatlan. "Az emberi kapcsolatok drámája? Tudományos fantasztikus mű? Atmoszferikus horror? Apokaliptikus film? Christophe alkotása nem hasonlít semmihez, amit valaha filmre vittek. A halott város egyik jellemzője, hogy csak önmagával meghatározható."
  • grebber
    #660
    Azt a játékban sem értettem miért változott átt a helyszín mindig!

    Miért?
  • Győri Devi
    #659
    a feliratot honnan lehet leszedni mert sehol sem találom a DIAMONDOS verzióhoz?
  • Noninnyó
    #658
    Nekem olyan jó 2 óra múlva leér, ha még nem leszek álmos, bűvészkedek kicsit vele.
  • kirol
    #657
    Ok, nekem kb 14.00 körül lesz meg az AC3-as.
  • Noninnyó
    #656
    Találtam egy jó kis progit, amivel sikerült egyszerűen kettészednem egy feliratot próbaképpen: Subtitle Studio 2.0 a neve. Már töltöm a 2cd-s ac3-as Silent Hill-t is. Ha előbb nem, de holnap délelőtt megpróbálom hozzáigazítani Solid Snake feliratát. Ha sikerül, szólok.
  • Noninnyó
    #655
    Sok sikert
  • kirol
    #654
    Na majd csak lesz valami, köszi.
  • Noninnyó
    #653
    Vagy még esetleg ezt is megnézheted. SuDiX feliratszétszedő
  • Noninnyó
    #652
    SubRip - ezzel a progival állítólag szét lehet szedni az srt feliratot. Prószáld ki, hátha öszejön.
  • kirol
    #651
    És se. Mert itt értelemszerüen 0:00:00 ról kell indulnia a feliratnak.
  • Noninnyó
    #650
    Akkor passz, valahogy szét lehet szedni a feliratot, de még ilyet nem csináltam sajnos.
  • Noninnyó
    #649
    Pl irc-ről. Legyen feltelepítve irc, majd www.packetnews.com, és csak ráklikkelsz arra a botra, aminél van üres slot, és a sebessége is elég jó.
  • kirol
    #648
    Ez 2 cd-s.
  • Noninnyó
    #647
    Ez is 1 cd-s? Mert akkor nem nehéz átidőzíteni. A Timeadjuster nevű progival tök egyszerű.
  • kirol
    #646
    Köszi

    A Silent.Hill.DVDRip.XviD.AC3.iNTERNAL-NoGrp verzióhoz nem tudnád átrakni?
    Van ehhez időzítés?
  • Istencsászár
    #645
    Naja:), énis azt akartam vártam már hogy ujra megnézzem a mozi után... Leszedtem, elinditottam, 5 percig néztem majd letöröltem ... igy nem lehet élvezni gép előtt ezt a csodás filmet, majd dvdn, aztán ha a boltba megjelenik akkor azonnal megveszem és házimozin ujra és ujra és ujra... megnézem :DDD
  • alt23
    #643
    Tudna vki segíteni már nagyon régóta akarom ezt a filmet honan toltottétek le a filmet???plíz
  • Serpa
    #642
    a film 125 perces (Diamond).
  • Noninnyó
    #641
    A felirat a DiAMOND-os verzióhoz készült, az pedig 2:05:31 hosszú.
  • heliosz007
    #640
    őőő ! nekem nem jó :( :( a film ugyebár 1óra 34 p ! a felirat az meg 1:57 :( szal késik rendesen !!:( nektek jó?
  • Noninnyó
    #639
    Köszi szépen, te egy rendes gyerek vagy. További jó hétvégét!
  • sorrow
    #638
    Kösz.
  • grebber
    #637
    Kösz!Esti program meg is van.
  • Louis Cyphre
    #636
    Köszönjük!
  • Solid Snake GH
    #635
    Jómagam is meg fogom majd venni DVD-n. A polcomon a helye.
  • Solid Snake GH
    #634
    Készen van teszteléssel együtt a magyar felirat.

    Elnézést kérek a késlekedésért, kicsit tovább tartott a javítás, mint gondoltam. A felirat elvileg 1 napon belül felkerül afeliratok.hu-ra.

    Addig is INNEN tölthető le a felirat.

    Jó szórakozást kívánok mindenkinek a filmhez!
  • Prof William
    #633
    Természetesen tervezem megvenni DVD-n de addig is lenne kedvem végre egy jó verzióval feleleveníteni az emlékeket... :)
  • NeoMaN
    #632
    15 perec!
    :))))))))))))
  • buldozer99
    #631
    Zsír!Addig meg nézem a Horrorra akadva 4-et!