1152
Silent Hill
  • MagyaR
    #712
    Nah visszaolvastam a fórumon és már minden világos!

    Szal akkor a csajszi és a lánya átkerültek egy másik dimenzióba, ahol az összes szektás is volt, és amikor elmentek silent hillbe megkeresni roset (az apja) igaziból nemis voltak ott ien szörnyek meg ezek, meg tök napos volt az egész város!

    Akkor csak azt nem értem, hogy ha halottak voltak akkor hogyan tudtak mégegyszer meghalni?

    Legalábbis a rendőrcsaj meg a többi!
  • MagyaR
    #711
    Hát én most fejeztem be a filmet kb. 5 perce, de eléggé furcsa élmény volt.
    Szntem annyira nem volt olyan félelmetes, hanem csak olyan feszengős.

    Bár nekem az eleje jobban tetszett, amikor beért a csaj a városba, azt a közepe felé már kicsit túlzásba vitték ezt a szörnyezést!

    Mondjuk aztse értettem, h honnan bukkannak fel ezek a szörnyek és miért válnak hamuvá x időn belül!

    Én nem játszottam a gammával, de ottis az van, hogy császkálni kell a városba azt eccer csak megszólal ez a sziréna és jönnek a szörnyek, azt eltűnnek?

    A végét se értettem, hogy hova mentek. Miért mennének vissza a városba? Már mindenki meghótt! 2esben bolyonganak vagy mi???
  • Kmarha
    #710
    aham, hát persze. :) Flame megint.

    nem attól függ hogy tetszik e a film, hogy játszott-e vagy nem a játékkal. A játék ismerete nélkül is ütös kis film volt. De izlések és pofonok.
  • Prof William
    #709
    Dettó. Nagyon féltem én is hogy valami leeygszerűsített történetileg és látványvilágilag kiharlét szemetet tolnak az arcunkba, de kelemesen csalódtam. A film végén úgy áltam fel a moziban hogy "Ez igen! Így kell színvonalas adaptációt csinálni."

    A Prince Of Persia és a Halo esetébenis minimum ilyen szintű profizmust várok el.
    Reméllem ebből sok rendező rájöt hogy egy adaptációnak nem "Based On" -nak kell lennnie, nem csak úgy távolról kell hozni a hangulatot hanem így!
    A lények miatt féltem a legjobban, hogy esetlek kiveszik őket mert hát túl rémísztők! De szerencsére belerakták őke és remek munkát végeztek ebben is.

    Na a többit majd később. Abban már lesznek negatívumok is de az öszképet nézve a film 10/10-es.
  • pauly
    #708
    hát ja,én nem játszottam a játékkal,és nekem pl egyáltalán nem is tetszett a film.Már alig vártam a vége felé hogy vége legyen...
  • Istencsászár
    #707
    Nagyon sok utalás van a játékról benne, helyszínek, karakterek, hangulati elemek stb... aki nem játszott velük az ezeket nem érti, nemtudja értékelni... szvsz nem élvezheti a filmet normálisan ( példa ezekre a vihogó emberkék ).
  • Gabe18
    #706
    Hát azt nem tudom kisebb gyerekeket ilyen filmre minek kell bevinni.De szerintem aki igy tesz az se egy trailert nem nézett meg róla,se egy előzetest nem olvasott el.De utánna lehet még a film készitői a hülyék amiért ilyen "szörnyűséget" mutatnak be.Amugy meg nem 18+ -os?Ha meg igen,hogy mehet be rá?Bár hát el tudom képzelni ezt mennyire veszik a mozikban is komolyan.
    Hát igen a történet megétésében sokat segit a játék(ok) ismerete.De azért odafigyelve szerintem bárki megértheti.Ha nem is ott helyben hogy mi miért,de végére érve,utólag végigondolva igen.Ezért is mondtam hogy csodálom hogy az ilyen történetet be merték válllni,és nem valami egyszerüsitett szeméttel töltötték ki az időt.Ebből is látszik szerintem hogy ezt a filmet valóban a "játék kedvelőinek" csinálták elsősorban.Szerintem az összes játékból-film dolgot ezzel a szemlélettel kellett volna csinálni (na meg nem Uwe Boll-nak),akkor sokkal több örömünk lett volna az eddigiekben is...
  • Atisz #705
    Ja ezeket én sem értem sose...
    Hogy ülnek be ezeke egy filmre? Nem tájékozódnak előtte? Csak arra járnak és azt mondják: "jé ez jó lesz"?
  • Istencsászár
    #704
    Aki nem játzsott a játékkal az szart se értett belőle, a filmet sem vette komolyan, és valszeg nem lett valami maradandó élmény...

    Emlékszem a moziba beült minden suttyú, elején röhögtek mindenen, még a közepén is, azt a végén olyan nagy csönd lett hogy hihhetetlen... arról meg nemis beszélve hogy sok kisgyerkőcöt ki kellett vinni közbe, de ezt nemis értem 18as filmre mindek hozzák el a kölköket...
  • Gabe18
    #703
    Hihetetlen számomra hogy ennél a filmnél képesek voltak ellenállni a nézettség varázsának (csináljunk bugyuta történet hogy mindenki egyből értse),és a cenzúra hatalmának is (jaj ne legyen túl véres mert akkor baj lesz),hanem megcsinálták szerintem tökéletesre.Ez igen!
    A történet sem teljessen a Silent Hill 1 ugyan,de rengeteg dolgot átvettek.
    A hangulat pedig tökéletes lett.Szinte ugyanaz az érzés volt nézni,mint régen a Silent Hill 1-el játszani.
    A történet kétség kivül kissé zavaros lehet,engem némileg segitett hogy játszottam a játékal annó,illetve volt egy oldal ahol az eddigi SH játékok elég alapossan ki vannak elemezve,igy már egész kerek egész lett a dolog.A vége szerintem is az hogy Rose és Sharon ott ragadnak Silnet Hill világában.Hogy ez most a halál vagy egy másik köztes világ,ezen már lehetne vitatkozni.És bár az elátkozott várost elhagyhatták, az az otthon ahová hazatérnek nem az ahol a férje várt rá.
    Ez igy nálam 10/10,nem azért mert ez a tökéletes film,de ez ugy volt jó ahogy volt.
    Hát szóval ebben a szellemben szivessen vennék folytatást bármelyik játékrészt alapul véve...
  • Atisz #702
    Azért szállta meg hogy be tudjon jutni a templomba és bosszút tudjon állni.
  • Prof William
    #701
    Válasz SPOILER

    "Sharon nem sérült meg a balesetnél"

    Csak Rose-t mutatták hogy lefejeli a kormányt, de ettől Sharon simán meghalhatott. Bár lkehet hogy ő a Alessával való köteléke miatt került át...


    "Amit nem értettem hogy Alessa minek szállta meg Sharont a végén?"

    Szrintem nem szálta meg. Eggyévált vele. Sharon volt Alessa elmenekült jósága. De nem teljes egész. Mostmár végre teljes mint Shaonminmt Alessa.

    "Addig oké hogy az összeégett csajnak segített bosszút állni és végig védte Sharont is, mondta is hogy anno kimenekítették Silent Hillből hogy biztonságban legyen de aztán Alessa visszahívta az alvajárós álmokkal, de minek?"

    Egyrészt hogy teljes legyen, másrészt hogy bosszút álhasson azokon a rohadék szektásokon. Sharon SH ba érkwezése olyan eseményláncolatot indított eli ami közvetve a szekta végéhez vezetett.


    "Alessa ereje nem volt korlátlan mert a templomba pl csak Rose-on keresztűl tudott bejutni."

    Ezért kelett Rose. Azok a szektásoknak akkora volt a hite hogy megakadájozta Alessa dühét. Nem valamiféle Isten védte meg őket (Mondja is Rose hogy "Isten nincs itt.") hanem a saját buzghó, torz hitük. Amikor Rose bement dumálni egyrészt megingott a hitük+megsazentségtelenítette a templomot. (Már ha szentnek számíott egy ilyen égetőhely)

    "Alessa Sharont használta hogy miután majd bosszút ál a szektán Sharonba bújva kijuthasson Silent Hillből?"

    Szerintem igen de nem gonosz értelemben. Hisz pont fordítot volt a helyzet. A szektások voltak a rosszak és tulajdnképpen Alessa+a szörnyek voltak a "jók". :)
    Eggyé akart újra válni azzal az énjével. Mondta is hogy Rose jó ember. Nem akara bántani szerintem. :) Alessa ennyi szenvedés után megérdemelte hogy új testben megfrissülve/kiegészülve újjászülessen. Kislányként aki nem emlékszik a múltra. (Ez mondjuk az én olvasatom de logikus.)

  • haxoror
    #700
    SPOILER


    Sharon nem sérült meg a balesetnél szal neki legalább életben kellet maradnia, szerintem nem haltak meg hanem csak simán "odaát" maradtak a párhuzamos világban hála Alessának.

    Amit nem értettem hogy Alessa minek szállta meg Sharont a végén?
    Addig oké hogy az összeégett csajnak segített bosszút állni és végig védte Sharont is, mondta is hogy anno kimenekítették Silent Hillből hogy biztonságban legyen de aztán Alessa visszahívta az alvajárós álmokkal, de minek?
    A szektavezér amikor meglátta Sharon vmi olyasmit mondott hogy ő az új vessel (csónak?) lehet hogy Alessa Sharont használta hogy miután majd bosszút ál a szektán Sharonba bújva kijuthasson Silent Hillből?
    Alessa ereje nem volt korlátlan mert a templomba pl csak Rose-on keresztűl tudott bejutni.
    Ehh, elég zavaros a vége, majd körbenézek hátha vhol pontosan leírták hogy mi miért történt.

    Mindenesetre rohatt jó film, örülök hogy megnéztem
    (lehet hogy a játékokat is előásom megint )
  • Atisz #699
    Ez az első részben (a játékban) van bővebben kifejtve.
  • Kaslerka #698
    Na tegnap este megnéztem. Tetszett, bár sokat nem értettem belöle. :) De ezek a dimenzió megvalósítások tetszettek. Valaki leirhatná egy spoiler keretében, hogy pontosan miröl is szólt.
  • Atisz #697
    Mennyire igaz...micsoda film volt ez a Bloodrayne, jujj. Szerencsétlen csajt sajnáltam benne ahogy szenvedett, bár biztos jól megfizették érte...
  • Prof William
    #696
    Mr. Boll-t el kéne küldeni ebbe a kies városba. Ott aztán a filmrajongók minden gyűlölete manifesztálódhatna és ellene fordulna. Érdekes lenne. :)
  • Solid Snake GH
    #695
    Nem. Nem Uwe Boll rendezte. Ha így lett volna, én már nem lennék az élők sorában [harakiri].
  • Prof William
    #694
    Minden lehetséges.

  • Kaslerka #693
    Most szedtem le a DIAMOND-osat, este megnézem. Itt mindenki azt irja, hogy jó lett, akkor lehet, hogy ezt nem uwe boll rendezte?
  • cybert
    #692
    Ha jól emlékszem a játékban a 2. rész úgy kezdődött, h a csávó kapott egy levelet Silent Hill-ből a feleségétől, aki elvileg már rég halott volt, szerintem Sean Bean ezt a csávót alakítja a filmben. Lehet lesz 2. rész?
    szerintetek?
  • Prof William
    #691
    Amikor moziban láttam érdekes volt hogy elcsendesedett a röhögcsélő közönség az első Word Shift+ az azt követő jelenet után.
    Csak pár halk jézusom+húbazmeg halatszot. Onnantól a közönség méla kussban ülte végig az egészet. ÉS egy apuka kivitte a kisfiát. - no comment.
  • Noninnyó
    #690
    Lényeg ami lényeg, hogy ezt a filmet nagyon jól összerakták. Manapság télleg sok a gagyi, a horrorok sem igazán horrorok, mert félni azt nem lehet tőlük. De ettől azért lehet, nyomasztó a világa, jók a hangok, bele lehet élni magunkat.
  • Prof William
    #689
    Igaz. Én azon röhögök, hogy néhány horrofilmben amikor elénk toppan egy rémség ha nagyon tökösek vagyunk még be is szólhatunk is neki, valamit, de itt tényleg halálra rémül a csaj. Úgy retteg hogy menni is alig tud+ az elején elájul a félelemtől. Külön tetszett ahogy ezután magához tért.

    Ja és hálistennek nem valmi nyálas tinihősöket kértek fel mert ott b*ódot volna el a film.
  • kirol
    #688
    Hát én 5.1-ben hallgattam, nem volt rossz.
    Már az feltűnt pár horrorfilmben, hogy ott rohan a csaj szigorúan felfelé, a biztos berekedés irányába és sikítás szerüségeket csinál.
    Na ebben végre rendes síkítás van, a szomszéd házakban ki tudja mit gondoltak mi van itt.

    Egy dolog nem tetszett, amikor a liftben vannak, akkor az 5.1-et kihasználva úgy kellett volna adni a képet, hogy pont szemből és úgy suhantgathi a karddal, hogy érezd, ahogy átmegy jobbról balra, az hangban ott lett volna nagyon.

    Bár hangban a Martix vezetszerintem, olyan kivitelezéssel még nem találkoztam, bár ott gondolom rendesen rágyúrtak a témára pl a lövöldözéseknél, meg mindenhol.
  • Noninnyó
    #687
    Én is megnéztem. Nagyon tetszett, minden szempontból nagyon ott van a film. Legközelebb már 5.1-ben szeretném dübörögtetni a dvd-mben :)
  • Istencsászár
    #686
    10/10 mivel semmi olyat nemtudok mondani ami hiányozna belőle... ez igy tökéletes ahogy van.
  • kirol
    #685
    Na jó, inkább 8/10.
  • kirol
    #684
    Meg is néztem, szuper volt. Kb. 9/10 nálam.
  • kirol
    #683
    Én is.
  • Noninnyó
    #682
    Finomítani lehet persze, én is megjáccom. Amúgy pár perc alatt megvolt a művelet, nem volt nehéz. Ma délután nézem majd meg :)
  • kirol
    #681
    Az első CD-s jó lett, gratulálok. Remélem a másik is jó, bár a probléma inkább ezzel lehetett.
    Én az elsőt is átidőzítettem kicsit, 2 ms -ot előrréb hoztam az egész feliratsort, mert szerintem a felirat a hang után jelent csak meg, de így mostmár tökéletes lett.
  • angelus
    #680
    Majd holnap leírom a véleményem, mert most nem találok szavakat. Egyedül az SH2 demójával játszottam de az a fajta vagyok aki horror játéknál csak rángatja az egeret mint az eszement és síkít a legkissebb dologra is. Filmnél nem így van. Azon sosem félek. Igazából most se féltem. Inkább a film hangulata fogott meg, mert lenyűgöző volt. Majd holnap leírom bővebben ígérem. De 10/8-as film. Ami nálam már nagyon-nagyon jó. (Falra mászok az olyantól h: "hát ilyen szar filmet még nem láttam." 10/5) Szval így értékeljétek a 10/8-at...
  • Noninnyó
    #679
    Figyelem emberek!

    A Silent.Hill.DVDRip.XviD.AC3.iNTERNAL-NoGrp 2cd-s verzióhoz megcsináltam Solid Snake magyar feliratát, teszteltem, egyezik az időzítés. Lehet szedni, aki akarja. Innen
  • sorrow
    #678

    Ez lehet képletes is. Mondjuk úgy: maguk keresték a bajt... azaz Alessat.

  • Prof William
    #677
    "Nem volt Apokalipszis! Elégtek a tűzben, amit meggyújtottak..."

    Ez az igazi válasz. Mindenki halott...
  • sorrow
    #676

    Hát ja, a való világ számára eltüntek,
    de hogy meghaltak-e azt kötve hiszem.
    A játékban is van esély, hogy visszatérj a való világba és talán itt is megvolt az esélyük, hacsak nem nézett volna Alessa szemébe Sharon.
  • Istencsászár
    #675
    Jaja, igy értelmeztem énis.
  • Prof William
    #674
    + mit is mondott a Rendőrhapek? Sok holtest ELTŰNT! Szóval sztem mehaltak majd eltűnek. Ha már az elején megtalálták volna őket a kocsiban akkor nemlet volna poén a vége...
  • Prof William
    #673
    Elég erősen nekicsattantja a fejét a kormánynak + a rendőr is mondta hogy beverte a fejét. Tuti halál. Csak SH környékén el van cseszve a túlvilág bizonyos dolgok miatt...

    Inkább valalmi köztes purgatórium lehet a dolog, csak SH közelében torzult azzá a rémálomvilággá, ahol Rose találta magát.

    Hisz a végén is vold de az inyel nis fátyolszerű volt. Ami eltakarja az élők világát a holtak előt... Rose és a kicsi sztem miután hazamentek "eltávoztak." Olyan nyugott Rose arca. Ő akkor sztem már tudta. Amikor a fickó felébredt már nem voltak ott... De méshol sem... Én így értelmeztem a végét. Igazi Silent Hill vég. Nem Heppiend de nem is szomoru depis. Olyan reménykeltő. Mint a SH2 Leave vége...