1152
Silent Hill
  • Prof William
    #792
    Halottál a Fehér Zaj jelenségről?
    Ez az amikor a telefonban vagy a tv adásából kiszűrődő hangok mintha emberiek lennének. Mintha beszélnének. A sokan ismerték(vagy vélték felismerni) halott szeretteik hangját így. Állítólag volt olyan eset amikor a nő a halálos autóbaleset után hvta fel a férjét hoyg segítsen mert balesetet szenvedet.. (ismerős nem?)
  • Katarn576
    #791
    Én mondjuk nem értek azzal egyet hogy már az elején meghaltak. Ugyanis ha emlékeztek rá miután Rose túlélte az első sötétséget illetve azokat a gyerek zombikat vagy miket, utána mikor kivilágosodott akkor gyorsan visszament a kocsihoz beíndítani és rögtön telefonált is a férjének és tudtak is beszélni egymással. Ergó szerintem később halhattak meg, vagy lehet hogy nem is haltak meg.( Cybill kivételével mert az ugyebár megsült)Tehát mégmielött találkozott volna a piramis fejűvel Rose, azelött kellett meghalnia vagy eltünnie a másik alternativ világban mert egy folyóson volt Rose és a férje de mégsem látták már egymást csak a férje érezte az illatát a nőnek.
  • Prof William
    #790
    Talán azt vatte alapul hoyg a baleset halálos volt, de sazellemként Rose kóborolhatott SH-ban.
  • Ron Ragm
    #789
    Habár kétlem hogy bárki is elolvasná (elég csak az első nagyobb fejezetet), azért belinkelem:
    LINK
  • sorrow
    #788

    inkább alternatív álmok,.... Alessa álmai

    szerintem nem lehet tudni, eldönteni hogy álmodod-e silent hill-t vagy az álmodik téged...illetve tényleg ott vagy-e járod-e utcáit...

    Lásd az első rész "BAD" befejezését mikor a baleset tényleg halálos kimenetelű vagyis nem is szállsz ki az autóból megkeresni a lányodat.

    Vagyis Silent Hill dönti el hogy halottan, szellemként kóborolsz vagy egy alternatív világban de élőként....
  • Atisz #787
    Hát pedig a játék részeiben alternatív univerzum(ok) van(nak)...
  • Ron Ragm
    #786
    Pedig igen komoly sokoldalas levezetése van, ha megtalálom belinkelem... Mellesleg sokkal hihetőbb és kevésbé klisésebb, mint az alternatív univerzum-elmélet.
  • Prof William
    #785
    Poénnak jó. :)
  • Ron Ragm
    #784
    Szerintem inkább valószínűbb, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Rose beszívott (White Caludia és a nagy tűzvész ugyebár) és vegetál, Cybil már az elején beborult az árokba és a nyakát szegte, a "városlakok" meg egyszerűen nem léteznek.
  • Ádesz
    #783
    Bezony ám:)
  • Prof William
    #782
    Igen. ÉS a hitük ereje (bámilyen hazug és beteg volt az a hit) megóvta őket a templomban. Mert azt hitték istennevében cselekednek, pedig csak a saját vakhitük óvta őket.
    A démon nem tudot hozzájuk férkőzni és elvinni őket ebből a köztes létből.

    Monta is Rose.

    - Isten nincs itt!


    Rose először bement és megingatta a hitüket a dumájával, majd ugyebár behozta a démont/Alessa-t. :)
    + Ha egy templomban vért ontanak az megszencségteleníti a helyet. (Teológián volt rólla sz.) + ugyebár a démon vére/maga a démon volt ami kifolyt. Az elárult Alessa vére. Ez pont elég volt hogy összeomoljon a védelem.

    Aztán jött Alessa és egy könyned akupunktúrás kezelés kiséretében vitte a pokolba a bűnösöket. :)
  • Ádesz
    #781
    Mer ugye a tűzben meghalt mindenki. Senki nem élte túl...
  • Ádesz
    #780
    Jó de akkor tehát a filmben mindenki halott! És akik a templomban voltak azért nem kárhoztak el mert vakon hittek abban, hogy amit tettek az az egyetlen igazság. Így még meghalva is hittek tovább, így a démon és Alassa nem tudta őket bántani?
  • Prof William
    #779
    Mondta is rendörnő hogy ő is beverte a fejét. Lesett a motorról és a többi sejthetitek...
  • Fido4life
    #778
    Jajj a rendőrrel ami történt...burr
  • Ádesz
    #777
    Lehet h akkor azért vérzett a rendőr feje, lehet h valami kis utalás. A Rose feje is véres volt...
  • Fido4life
    #776
    csak jön majd valaki aki elmagyarázza érthetően :D
  • Prof William
    #775
    Sztem meghaltka mér az elején a belesetben azért ragadtak a másvilágon. :)

    A démon csak azt mondta, hogy segít visszahozni a lányt. Egy büdös szó sem volt szabad elvonulásról. :)
  • Ádesz
    #774
    De akkor az teljesen logikátlan. Segítettek a démonnak és Alessanak, így mért nem kerültek vissza?
  • Fido4life
    #773
    én is arra tippeltem, hogy benn maradtak a másvilágban...
  • Ádesz
    #772
    Én is megnéztem. Ne nézzetek hülyének de nagyon nem vok otthon a Silent Hill világában, de a végét nem nagyon értettem: a csaj és a lánya hazamennek de a Sean Bean mégsem látja őket. Miért nem? Egy másik világba kerültek?
  • Fido4life
    #771
    Nah végignéztem.. Csodálkoztam mit keres a 3 zenéje, a Credits alatt :D
  • Prof William
    #770
    Játszottam 2 vel.

    De hát ki más jöhetne megbüntetni a bűnös városlakókat mint a Bíró? :)

    És ha kinyirják? Max a következő darkosuláskor visszajön. :)
  • Csibe001
    #769
    Én arra is gondoltam már, hogy betették mint jelkép de ugyanakkor a lehetséges folytatás ill másik SH film felvezetése végett is bekerülhetett. :)
    Bár nem szeretném ha kinyírnák. :P
  • Ron Ragm
    #768
    szerintem mint jelkép került csak be, ahogy a hójagfejű nővérkék.
  • gabe paul logan
    #767
    Tudom Tudom h vmi nagy kutya volt...itt meg csak beköszönt, nem is értem mit keresett ott?
  • Fido4life
    #766
    Hát ez a film elég beteges...
  • Ron Ragm
    #765
    Nem főellenségre gondoltam, hanem hogy csak berakták a filmbe, elveszítve ezzel a tényleges szerepét (ha játszottál a SH 2-vel értenéd mire gondolok)
  • gabe paul logan
    #764
    Én már akkor megrémültem mikor megláttam azt a sok embert a városban, de jól megoldották.


    "WITCH! WITCH! BURN THE WITCH!"
  • Prof William
    #763
    Ettől rettegtem a legjobban amikor halottam hogy SH-t filmesítik. De szerencsére nagyon kellemesen csalódtam.

    Esetleg lehetett volna egy tökös tengerészgyalogosokból álló kommandó akik behatolnak a városba lőni. :)
  • gabe paul logan
    #762
    SZERENCSE hogy nem került fegyver hősnőnk kacsói közé!Me a végén szuperwomen-rezidentívől lett volna belőle aki lekaratézza az óriás férgeket,molylepkéket,piramisfejt,meg a GOD-ot.
  • Prof William
    #761
    Elég gagyin lett volna megoldani ha lett volan valami főellen akit a végén hősnőnk Shotgun, vadászpuska kombinációval takarít el. :)
  • gabe paul logan
    #760
    Hát nem volt egy főellenség, mondom itt az emberi gonoszság volt az ellen.
  • Ron Ragm
    #759
    Én csak azt sajnálom hogy már az elején ellőtték céltalanul a piramsifejet.
  • gabe paul logan
    #758
    HJA amúgy jó aza befejezés mert én mindíg így képzeltem el a várost, aki ott botorkál az már csak egy lélek a menny és a föld között.A silent hill 1nek az a rossz vége h Harry a kocsijában holtan fekszik, na az az igazi befejezés, és az a filmre hajaz
    DE ennek a filmnek semmi köze a game timeline-jához mert cybillt nem lehet hova tenni a film és a játék miatt.

    (ha jól megnézitek az elején az aluljáróban fel van firkálva cheryl neve a falra piros betükkel, ez az alázat a játék iránt, szép)
  • Prof William
    #757
    Bizony. Holnap megyek is a Debreceni cora ba és veszem is meg. :)


    Érdekes volt a vűltás hogy tulképppen a szörnyek a jók és a ott ragadt emberek a gonoszak akik megérdemelten ragadtak ott...
  • gabe paul logan
    #756
    Egyik legjobb játék adaptáció hölgyeim és uraim, nem olyan gusztustalan és parás mint a játékok de jó kis film, hangulatban naon ott van mert ugye hát a ZENÉJE, igen igen...
    Inkább az emberi gonoszságra fektették a hangsúlyt(csőlátású boszorkány üldözők),ami tényleg elrettentő(szegény cybill)
    Az gáz csak h a semleges néző aki nem ismeri a gamet,azt mondja h ja megint egy kislányos horror szellemekkel!Pedig ezt a kislánystílust a silenthillből lopták, pl Kör film rendezői
  • Tatyla
    #755
    én meg tegnap este néztem és hát csak jót tudok mondani róla,és szerintem annak fog nagyon "átjönni" aki játszott a játékokkal,én személy szerint anno nagy SH rajongó voltam,vagyok és talán az elsö rész jött be a legjobban és a film is erre emlékeztet...
    a zene is szinte ugyan olyan stilusu minta game-ben,talán egy kicsit a befejezéssel nem voltam megelégedve...
    ezért csak 9/10
  • Szaszura
    #754
    Én tegnap éjjel néztem és mit mondjak el voltam tölle ájulva a kameramozgás hát az nagyon ott van a zenéröl és effektekröl nemis beszélve!!Megatombrutál minden szempontból bátran ajánlom mindenkinek !!KÖTELEZŐ!
  • sorrow
    #753
    Mondjuk úgy horror-akció.