1152
Silent Hill
  • Csibe001
    #832
    Az milyen durva, hogy japánban hatalmasat bukott. O_o
  • kirol
    #831
    Előkészületben a Silent Hill 2 film

    Barny

    A Bloody-Disgusting egy méretes interjút készített Christophe Gans-szal (thx Luftwaffe), természetesen a téma nem is lehetett más, mint a Silent Hill múvi és annak utórezgései. Nos először is a film jól teljesített, a box office bevételek 100 millió dollárra rúgnak, így nem csoda, hogy hamarosan érkezik a folytatás. Avary is visszatér íróként, csak előtte a Driver videójáték adaptációt befejezi.

    A múvi egyébként legjobban Amerikában és Angliában hozott a konyhára, és összességében jövedelmezőbbnek bizonyult, mint a Resident Evil. Az USA-ban 50+30+30 millió dollárt kaszált (jegyeladások+DVD kölcsönzés+DVD eladások), míg Japánban és Németországban totális bukás volt a Silent Hill.

    Az interjúból amúgy az is kiderül, hogy a stúdiók túl sokat nem beszéltek bele a filmbe, bár Christopher (Sean Bean) karakterével kapcsolatban voltak kisebb csatározások. Gans szándékai szerint a Bean csak a film elején és végén kapott volna szerepet, míg a stúdió részéről nem akartak egy olyan filmet látni, ahol nincsen férfi főszereplő, illetve csak jelentéktelen szerepe van. Ez egyébként Gans szerint azért is bajos volt, ugyanis megtörte a film ritmusát, és a város nappali-éjjeli átalakulását. Ugyancsak hibának értékeli a film 2 órás hosszát, így utólag visszagondolva most már rövidebbre fogná.

    A legfőbb problémát amúgy a büdzsé jelentette. Egyes helyeken meg kellett változtatni a forgatókönyvet, egyébként csak egyetlen egy jelenet maradt ki a filmből, Christabella (Alice Krige) a templomban. Ugyancsak volt egy alternatív befejezés Gans fejében, a film végén hat piramisfej rendezte volna le a szektát; büdzsé hiányában maradt az, ami. Ezt a jelenetet amúgy (mint a film egynémely részét) egy japán anime, a Legend Of The Overfiend ihlette.

    A második részben Gans szerepe egyébként még ingatag. Mivel az Onimusha filmadaptációt is ő rendezi, ezért kérdéses, lesz-e ideje a Silent Hill 2-re.
  • Csibusz
    #830
    na mostmár nem Crossy01:)
    Csibusz
  • Crossy01
    #829
    na hallod erre meg nekem is elküldi 2x LOL
  • Crossy01
    #828
    Hát igen az meg a másik fele:D
  • Crossy01
    #827
    Hát igen az meg a másik fele:D
  • Atisz #826
    Gratulálok...1x nem lett volna elég ugye?
  • Crossy01
    #825
    SH topic...
    csak mondom:) oké hogy Rasmus meg minden
    de ha majd hozzákapcsoalodik az SH-hoz akkor ok?:D
    Bár ezt erősen kétlem...
  • Davedoom
    #824
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
    www.hells.gportal.hu
  • Crossy01
    #823
    Hali! Huhh nekem mindegyik zene megvolt ami a filmben játszódot, DE sajnos amikor a gépem tönkrement elveszett mind:(
    Én alig várom jöjjön II. része
  • Stinger 576
    #822
    Sziasztok,

    elkészült az első nagy magyar Unofficial Resident Evil - Silent Hill könyv, a 224 oldalas, csupán 2500 ft-ba kerülő Guide belső tartalmával kapcsolatos bővebb információt ITT, a GAMER365-ön és az alábbi linken találtok, előrendelni/megvásárolni pedig jövő hét elejétől Konzolium Online játékáruház oldalán lehet. (A nagyobb könyvesláncoknál, áruházakban is kereshetitek (576 Shopokban is) - oda is érkezik belőle szállítmány.

    Köszi a figyelmet!
  • gabesz012
    #821
    Hali!

    Lenne egy hatalmas kérésem, valaki lécci segítsen nekem. Az a problémám, hogy nem tudok valamilyen okból kifolyólag letölteni a feliratok.hu-ról, és kéne a Silent Hill-hez ez: "Silent[1].Hill[2006]DvDrip[Eng]-aXXo-HUN.srt". Máshol sajna nem találom az ehhez a verzióhoz való feliratot, és spoilerek félelmében nem akarok beleolvasni a topicba. Valaki le tudná nekem szedni és elküldené a bura00(kukac)freemail(pont)hu-ra? Előre is köszi!
  • Toby0501
    #820
    Már a játék zenéjén túl vagyok, megvan mind!
  • plas
    #819
    innen tudomásom szerint letölthető, bár a film soundtrack nincs rajta...

    http://www.evilunleashed.com/v2/index.php?section=misc&page=soundtracks-sh
  • Toby0501
    #818
    Hát én meghallgattam mind a 4 rész zenéjét, de egyik sem ismerős.. :(
    Volt a filmben még egy nagyon szép zongorával játszott zene, az sincs közte.
    Mindenesetre köszi a segítséget!
  • Prof William
    #817
    Mivel a filmben a játékok zenéi + sok remnek SH hangulatú zene van ezért ajánlom a játékok soundtrackjeit.
  • Fido4life
    #816
    a Silent Hill 3 OST-jében, ugyanezek a számok vannak mint a filmben, csak van több is, amik a filmben nem voltak !
  • Toby0501
    #815
    Hello! Megnéztem pár torrent oldalon, de semmi.. Emule-hoz hasonló programokkal is kerestem, ugyan az. Csak a játék soundtrack-jét találta :( De azért köszi!
  • Prof William
    #814
    Torrenten vagy emulen(p2p) 100% hogy fennvan.

    Ha van emuléd írd be, vagy keress rá egy torrentoldalon.
  • Toby0501
    #813
    Hát a Soundtrack-re (OST), ahogy tetszik! Szóval az összes zenére, ami van benne
  • Fido4life
    #812
    Helo melyikre gondolsz ?
  • Toby0501
    #811
    Hello! Nincs meg valakinek a film zenéje? Le lehet valahonnan tölteni?
  • Prof William
    #810
    Na Sh megvéve! Végre mostmár DVD-n!
  • Ron Ragm
    #809
    Szerintem a "The lock's broken" stílusosabb lenne :)
  • Ron Ragm
    #808
    Néhol meg van erősítve a készítők véleményével, bár akár csak bele is írhatták.
  • gabe paul logan
    #807
    Kár hogy kihagytad!A játéból van Cybill is, meg pl egy kamera állás amit egy az egyben átraktak a filmbe amikor 1.nek sötétedik be és a csaj lemegy a sikátorba...

    KÁr hogy nem volt benne a filmben a silent hillek örök kérdése:
    "Where am i?"
  • Atisz #806
    Érdekes...az a gond hogy ennek is a nagy része feltételezés és pl. olyan dolgokat próbál párhuzamba vonni amik lehetnek akár atmopszférikus, véletlenszerű elemek is. Ennek akkor lenne értelme ha egy ilyet kis "magyarázatot" a készítők adnának ki...
  • Atisz #805
    Persze tudom hogy pont az első részben volt a legtöbb mondanivaló és ezért kéne azt is végigjátszani. De pc-re ezt már nem nagyon fogják kiadni.
  • Atisz #804
    Az első rész sajnos kimaradt...nem szeretem az emulátorokat. "Csak" a 2-3-4. résszel játszottam
  • Prof William
    #803
    Szerintem senki. Már tudják maguktól.

    No de mekkora poén lenne, ha SH fojtartásában a csávü kapna egy levelet, amit a felesége írt. :) De sajna ez kicsit sántít, mert ahogy elnéztem tök jóban volt a feleségével. :)
  • gabe paul logan
    #802
    Akkor is milyen szo*ás, főleg az a rész ahol érzi acsaj parfümét....
    Igazi silent hill vége volt...:)
    (DE a gyereknek ki magyarázza meg?)
  • Prof William
    #801
    Énis erre gondoltam. A köd a túlvilág. Vagyis amolyan félútféle, ahol a lelkek egy rövid ideig tartózkodnak. Mint egy fátyol ami eltakarja az élők világát. De SH-nál ez sűrűbb volt + a Alessa hatására átment darkba néha és fertőzött közeg volt.

    Szerintem Rose és alLánya végül eltávoztak, csak még egyszer látni akarta a férjét előtte. A végén nem voltak meglepettek, nem voltak rémültek. Sztem akkor már tudták mi a helyzet. :) Szóval sztem szép vége volt.
  • gabe paul logan
    #800
    Hé! a filmvégén a férfi meg a nőés gyereke, egy hátban voltak, de nem láátták egymást.
    A túlvilágon voltak, mondjuk már silent hillben is csak ott vmi gonosz tombol, de elengette őket végül is.
    Eza túlvilág mert a köd még megvolt, csak a világ többi része nem elátkozott
  • sorrow
    #799
    Én a játékról beszélek... lásd a 788.hsz.
    A film értelmezése mindenki saját szíve joga(mármint meghalt-e vagy sem)
  • Ron Ragm
    #798
    Miért ne hallhatná bele a zajba, ha azt AKARJA hallani?
  • Ron Ragm
    #797
    Egyátalán miért lennél halott?
  • Prof William
    #796
    Én pozitívnek látom a végét... Persze a templomlakók nem ezen véleményen lennének. :)
  • sorrow
    #795

    A játékban előfordul (ha azt a véget kapod), hogy a város elenged- és kijuthasz a való világba.... vagyis az utolsó percig nem lehet tudni, hogy halott vagy-e vagy sem.

  • gabe paul logan
    #794
    Jó szürted le, hát igen a béne filmek után már az ilyen "leghitványabb" fordulatok is mosolyt csalnak a néző arcára.

    DE most ennek a filmnek köze van a silent hill sztorihoz? Az 1ben volt HArry meg a lánya, a 2. egy alternatív rész , 3. rész HArry felnőtt lánya, a 4.ben vmi pasi azt nem ismerem

    A silenthilleknek az volt a lényege hogy gillespie elakarta hozni az istent a foldre és ezért harry lányát használta(1,2rész)
    De itt gillespie csak egy bolond volt aki megakarta védeni a lányára hasonlító sharont, a Gonosz meg felhasználta főszereplő csajt hogy elkapja a templomosokat.A Gonosz attól még gonosz!

    HJA én is a halál dologra szavazok silent hill az eltévejedett lelkek világa, vagyis silent hill nem enged el néhány embert! mert a filmben ez egyértelmű hiszen itt külső szemlélők is vannak, ergo a városnak van
    3. formája is a valódi és ez nem hülyeség me gondolom kikérték a játék rendezők véleményét!JAAJ de annyira örülök hogy nem happy end lett a vége!
    +szép mondás:"egy anya isten a gyermeke szemében"
  • Katarn576
    #793
    Végülis nekem tök mindegy hogy meghaltak-e vagy sem, a lényeg az hogy én szerintem biztos hogy lesz második rész is, mondjuk James Sunderland-el a főszerepben :), amúgy nekem nagyon tetszett a film, már régóta nem készűlt egy normális horror, bár azt sajnáltam hogy teljesen megfordították a filmben Allessa történetét illetve karakterét. Ugyebár a játékban pont Dhalia Gillespie, Allessa annya volt a gonosz és Allessa a jó. Míg a fílmben ez pont fordítva volt. Legalábbis én ezt szűrtem le.