1152
Silent Hill
  • bauer15
    #470
    a 43. zsoltárból van?

    Ezt hallottam ez szerintetek igaz?
    aki tuddja tök pontosan az írja má meg köszönöm
  • Solid Snake GH
    #469
    A filmzene Akira Yamaoka szerzeménye, aki a játékok zenéjéért is felelős volt anno.
  • spongya
    #468
    Nem tudja valaki a filmzenének az előadóit? Vagy egy oldalt ahol le van írva?
  • bauer15
    #467
    ez biztos ? kösz amúgy
  • Atisz #466
    Nem inkább "aki gyűlöli az igazat, az elkárhozik"?
  • bauer15
    #465
    ez lehetséges?::Aki gyűlöli az igazságot, az meghal.
    ez lett volna?
  • Lyan Kyj
    #464
    én a "ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel" latin szövegére tippelek...
  • Atisz #463
    Mert a többi az a dark Silent Hill-ben (a rémálomszerű világban) történt.
  • Atisz #462
    Nem "körös", hanem japán beütés...a japán horrorokban mindig így néz ki a természetfeletti/halottaiból visszatért/élőholt kislány. A kör egy borzasztó gyenge klisé-film, csak mint olyan, az első átvett adaptáció. A grudge már sokkal jobb volt.
  • bauer15
    #461
    kösz azért aki tudja pontosan az írja már meg
  • Solid Snake GH
    #460
    Huhh...bibliai idézet, az biztos. De már nem emlékszem rá. :(
    Annyit tudok, hogy a film elején, mielőtt a kocsival elindulnak Silent Hill felé, egy reklámtáblán ugyanez az idézet van.

    Lehet, hogy ökörséget mondok, javítsatok ki, ha igen. :)
  • bauer15
    #459
    csá nem emléxik valaki arra a részre amikor rose bemegy az iskolába van egy szöveg az iskola bejárata fölött nem tudjátok azt a szöveget pontosan kössz
    ?
  • Prof William
    #458
    Ez viszont zavart... A játékban is a lények generálnak valami zavart a térben ezért recseg a rádió/mobil. Ez szépen be is volt mutatva. DE a többielkalommal nem halottam hogy recsegett volna bármi. Bár csak lehet hogy én nem figyeltem rá.
  • Pete Small
    #457
    Miért Körös a kislány?
    Mert hasonló nagyon a kislány, hosszú fekete haj és véletlen ez is firkálva rajzolgat. A szőke nős anyuka is tipik. Ami még gáz volt az a mobil ami egész végig a csaj nyakába lógott. Amúgy én szeretek gondolkozni a filmek végén, persze amin lehet pl (K-pax, Forrest Gump, 6. érzék). Mostanában úgy próbálják 1-2 rossz filmben gondolkozásra bírna az embereket hogy összezavarják a filmet, és a részeket nem kapcsolják össze.
  • Atisz #456
    Én úgy mondanám hogy egyáltalán nem. Inkább motívumokat emeltek át minden részből. A sztori bár az első részre hajaz, ettől függetlenül nem sok köze van hozzá.
  • mesor
    #455
    Mondjuk úgy nem teljes egészében vették át a játék történetét. :)
  • Atisz #454
    Végre egy nézhető játékadaptáció. nagyon tetszett hogy külön sztorit írtak hozzá és nem lopták az egyik részből.
  • Prof William
    #453
    Há nem tudom... nekem az nagyon ütött... Azok az égő kisbabaszerű izék...
  • Csibe001
    #452
    Mindenki a legelső komoly jelenetet említi pedig az "csupán" látványos volt szerintem de nem félelmetes. :)
  • Prof William
    #451
    Hát a legelső komoly jelenetnél olyat tettem amit 10 éves korom óta nem. (23 vagyok.) A félig a kezem takarásából néztem pár másodpercig. :) De aztán megembereltem magam...
  • Csibe001
    #450
    Ne őrjíts meg, teljes mértékben visszaadja a játék hangulatát film.Sőt még a laikusok is kussban ültek jópár jelenetnél...
  • Solid Snake GH
    #449
    Nem leszel az.
  • Waterhorse
    #448
    Na és amikor én leültem játszani a játékkal, szted, tudtam én előtte bármit is?
    Játék közben alakult ki a történet, a hangulata is akkor jött át, és a végére értettem meg mindent. A filmnél ugyanennek kéne történnie, szóval hajazzon csak szépen a játékra, ha már azt dolgozták föl.

    Egyébként éppen ez a bajom, sztem egyáltalán nem adja vissza a hangulatot a film. Most még nem néztem meg, nem is akarom csak majd dvd-minőségben, vagy moziban, de belepörgettem egy kamerás felvételbe, és kicsit csalódott vagyok, remélem teljes egészében megnézve nem leszek az.
  • Prof William
    #447
    Bizony... Egy rusnya dögnél tudod mire számíthatsz, de itt meg nem. :)
  • bauer15
    #446
    csá nem emléxik valaki arra a részre amikor rose bemegy az iskolába van egy szöveg az iskola bejárata fölött nem tudjátok azt a szöveget pontosan kössz
    ?
  • Solid Snake GH
    #445
    Való igaz, a gonosz kislány Japán "találmánya". Számtalan amine-ben éppen a kislányok a gonoszak (legismertebb ugyebár a Ringu). Egy ártatlannak tűnő kislány pedig jóval rémísztőbb és nyomasztóbb jelenség horrorkörnyezetben, mint egy hatalmas rusnya dög.
  • Solid Snake GH
    #444
    Remek, így késő délután már számolni sem tudok. :)

    Silent Hill 7 éves, nem 8. :)
  • Solid Snake GH
    #443
    Silent Hill 8 éves. 1999-ben jelent meg PlayStation-re az első rész, ha jól emlékszem.
  • sorrow
    #442

    Még mindíg az egyik legkevésbé elkoptatott horror eszköz, klisé: az ártatlan kislány aki nagyon gonosz valójában.

    és ugye a silent hill 1 már talán több mint tíz éves, a kör is és a Silent Hill is a japán kultúra terméke.



  • SötétBarom
    #441
    A gonosz kislány az para, ennyi.. A kés is para meg a láncfűrész, sőt a monszter is.. Ennyierővel minden monsteres film egymást koppintja.. Kb mintha a 28 nappal később az land of the dead koppintás lenne.. Közbe ég és föld..
  • Prof William
    #440
    A Jóbarátokban is szerepelt más kislány... Akkor az is olyan mint a kör? :)

    Inkább ez a gonosz misztikus kislány sztereotípai miatt van ez. Hiába nincs emmi közös a Rion kislánya és e között, de mivel kilányok ezért sokan hasonlítják őket.
  • Csibe001
    #439
    Látod, a legtöbb embernek aki nem ismeri a játékot nem tetszik a film, mert nem ismeri a történetet.Sztem sok embernek azért nem tetszik, mert nem érti meg.
    Nem véletlenül ennyire brutális néhol a film,én pontosan így képzeltem el ilyen nyers s brutálisnak piramisfejet például.Még 1-2 részlet nekem se világos de pont ilyen elgondolkodtatónak kell lennie egy filmnek, ha kijössz a moziból s nem elfelejted azzal a lendülettel hanem még rágódsz rajta jóideig.
    1 kérdés, miért hajazna a körre?Mert ebben is van kislány?Elég kevés.
  • Pete Small
    #438
    Én ezt különválasztanám. Lehet hogy a játék jó, de sztem az más. A játékot te irányítod, de sztem egy film annak is mondjan vmit aki nem ismeri a játékot, pl én. Ne csak az értes aki játszik ilyen játékokkal. Egy film legyen kerek egész! Én nem az az ember vagyok aki a sablon amerikai filmeket szereti, amikor szájbarágják a sztorit, szal nem azt várom el.
  • Prof William
    #437
    Nem támadunk le. Megértem ha nem tetszet...

    Nekem viszont igen.

    Szerintem akinek bejött a game , vagy vevő a hangulatára az nézze meg.
  • Pete Small
    #436
    Sziasztok! Az enyém is csak egy vélemény lesz!
    HA valaki idetéved és olvassa a kommenteket akkor ilyet is lásson, és nehogy kidobjon 1000 ftot ezért! És nsajnos megtettem. Nemsok kellett hogy kimenjek a moziból! Szerintem kritikán alulian gyenge, Körre hajazó (ugyanolyan kislány, persze ez is firkál), ÖSSZEFÜGGÉSTELEN, olykor már-már nem gusztustalan hanem nevettséges film. Szal ha vki moziba merészkedik, kérem nézzen egy trailert és olvassa el miről szól a film, és ha ezek utá is érdekli egészségére (mazoista). Én nem tettem, emiatt szívtam.
    Most itt a rajongók biztos letámadnak, szal ha akarjátok kifejtem miért szar! Byez!
  • Alien1024
    #435
    hát én is kaposvári vok és a film sehol
  • Sadun Tryst
    #434
    reménykedem akkor nagykanizsán is lesz akkor végre. kezd elfutni a pulykaméreg, h itt multiplex van, de a film még sehol... :(
  • rágógumi
    #433
    nincs feliratom :CC
  • skristof
    #432
    kaposvári vok.. és a premier óta várom, h ide is elérjen a film. május 18-tól talán fogják játszani.

    csak a rend kedvéért, ez egy megyei jogú város, somogyi megyeszékhely
  • grebber
    #431
    Korai volt az öröm nem jó ez a felirat sem csak az elején :(

    No mindegy akkor várok jobb verzióra és normális feliratra!