1917
  • Fenrir
    #716
    köszi, a hajón már túl vagyok :)
  • cain
    #715
    fuss be a központi terembe! onnan sugárirányúan indulnak a folyosók. közelről lehet használni a simple shot célzást az aimed helyett, meg nem kell letérdeltetni az emberkéket, hanem állva tüzelni, ez jelentősen meggyorsítja a reakcióidőt.
  • cain
    #714
    megmentős/fogjulejtős küldinél nem lehet elvenni a fegyvert az adott személytől. max úgy, ha valami batárnagyot belesebzel, elájul, és elszórja.
    jó, ha minden emberednél van medpack, hasznos lehet.
  • cain
    #713
    ne reménykedj, nem fognak. ez nem olyan játék. ;)
  • Fenrir
    #712
    mármint hol?

    a hajón jön jópár dög, később is de akkor már lehet taktikázni

    én nem 1x azt játszottam velük hogy mindenkit lefektettem majd a mesterlövésszel előrekúsztam és ráhúztam a többiekre a dögöket onnan meg kényelmesen lelőttem őket

    sajna ez nem mindig jön be, olyankor jön az össztűz meg az imádkozás hogy ne találjon be az ellenfél rakétája/gránátja :)
  • Tono34
    #711
    Sok ellenfél van? Csak, hogy mire készüljek fel.
  • Fenrir
    #710
    szemét erősek ezek a wargok, főleg amikor a kultistákkal együtt támadnak bár most megagyaltam mindet és még el is raboltam a megjelölt kultistát :)

    amúgy a hajón simán fellőttek a felső részre is bár lényegesen kevesebbet sebeztek és rosszabbúl céloztak így...az ember-mesterlövész / kiborg-gépágyús párosom nagyon jó volt ott, szépen lehetett velük haladni
  • Tono34
    #709
    Technikát adhatnának...
    Megmentős küldetésnél próbáltam volna elvenni tőle a fegyvert, de nem engedte.
  • Encore
    #708
    A szövetségesek nem adnak technikát csak embereket lehet kérni meg nyersanyagot
  • Tono34
    #707
    Én most a patch után kezdtem egy újat.
    Az elején építem a gyárakat meg laborokat és így gyorsabb a kutatás.
  • Fenrir
    #706
    nemtom, nekem még nem adtak semmit sem, kissé el is baxtam a játékot mert későn jöttem rá hogy a laboratóriumokat hogyan kell felhúzni és le vagyok eléggé maradva a kutatásban
  • Tono34
    #705
    Azt már észrevettem, hogy tele vannak. :)
    A szövetségesek nem adnak át technkiát?
  • Fenrir
    #704
    ki is lehet kutatni majd gyártani őket de én minden fegyveremet eddig a kultistáktól szedtem, ők eléggé jól fel vannak szerelve ilyen téren
  • Fenrir
    #703
    nah erre voltam kíváncsi, szóval a páncéltörő üt rajtuk nagyot
  • Encore
    #702
    Az első wargot támadásnál (Laputa) nagyon jó taktika ha igyekszel a tűzvonalban lévő embereiddel elérni a liftet (zöld bigyó a sarkoknál) és felmenni egy szintel feljebb ami nem egy második emele hanem ilyen gerendaszerű valami a plafonon. Odafentre a wargotok nem tudnak fellőnni de te tudsz lefelé lőni vagy gárántokat dobálni lefelé. Én ezt a küldetést úgy csináltam meg ezzel a taktikával, hogy egy találat sem érte az embereimet sértetlenül fejeztem be a küldetést.
    A morelman lőni szokott és ha kifogy akkor közelmegy és ütni kezd, legalábbis nálam ezt szokta. A flaster egy köcsög közelről nagyon veszélyes de ritka hogy közel tud kerülni az embereimhez.
    Wargotok ellen a sniper fegyverek ütőssek és minden olyan stukker amibe AP megjelölésű lőszer kell. Ha kicsit fejlettebb vagy akkor a plazma alapú fegyverek is jók.
  • Tono34
    #701
    AK47-eshez és a többi fegyferhez hogyan jutok hozzá? Kutatás vagy szerezni kell?
    Advanced human weapons-t mikor lehet elkezdeni kutatni?
  • Fenrir
    #700
    mondjuk én nem is az idegenek ellen szívok, a kultisták voltak elég kemények addig amíg el nem érték az embereim a 10-es szintet és nem lett jó kis M4-em :)
  • Tono34
    #699
    Morelman amint közel van elkezdi köpni a zöld vmiket és azzonal elkezdi "leszívni" az emberem. 3-4 nap gyengélkedő biztos kijön belőle (már ha nem hal bele).
  • Fenrir
    #698
    én a Flatsternél vettem észre hogy valami elképesztő brutált sebez ha közel van, gyorsan kifekteti az embereimet
  • Fenrir
    #697
    M4, AK és HK van de az a gond ugyebár hogy szét vannak szórva az embereim, mire összeszedem őket hogy legalább párosával legyenek beszorítanak mindig valahova ahol 3-4 ilyen dög fut rám

    de megpróbálom megint, ezek szerint ezek a fegyverek elegendőek ellenük
  • Tono34
    #696
    Morelman-nál elképzelhető (patch után), hogy vmi méreggel sebez és ha nem vagyok elég gyors belehel az emberem?
  • cain
    #695
    lövöd őket sorozatlövő puskával -> m4, hk 33, ak-47 kalasnyikov rlz.
    jó taktika, ha betérdeltetsz 1-2 ember spas 15ös sátgánnal a folyosó torkolata mellé, és amikor jönnek a wargotok, lövöd őket messziről puskával, majd amikor közeljöttek, kb. a folyosó torkolatához, akkor előrontasz a sörétes emberekkel, és megsorozod őket. finito.
    spas 15-tel vigyázni, ha jól használod, brutális fegyver (1.5k-t sebez/töltény), de csak kettes sorozata van, és kicsi a tárja (6 lőszer fér bele), szóval kell neki egy-két ember támogatásra m4-gyel, vagy még inkább xm8-cal, plusz egy lövész mindig jól jön nyílt terepen.
  • cain
    #694
    amikor befejezed a küldit (finish mission), legyen az alien állapota eszméletlen (unconsiakármi).
  • Joint
    #693
    sziasztok , valaki megtudná nekem mondani , hogy hogyan lehet rabulejteni az alieneket?
  • Hedgehunter #692
    Milyen fegyvereid vannak....???? Airgun....?:)) En 6 emberrel ak47, m4 sima loszerrel megcsinaltam....Minimum 3 emberrel sorozatlovessel 2-3 kor alatt kinyirnak eggyet nem tul messzirol.... Osszegyujtottem az embereimet egy helyre, majd csalogattam a wargotokat es ennyi.... A granatvetos egy kicsit gazosabb mint a tobbi de nekem csak egy volt azon a palyan...

    Minden bazist ossze lehet kotni vagy szarazfoldon vagy tengeren keresztul....

    A szivarvany ruha nekem is van, erdekesen nez ki.........
  • Fenrir
    #691
    ááá most jönnek a szemét wargotok, hogy az istenbe lehet azt megcsinálni amikor a hajót támadják? a fegyvereim alig sebzik őket, mi a jó ellenük?
  • Fenrir
    #690
    nem, azért volt szürke mert azt nem tudtam hogy ki kell jelölni a területet is ahova építeni akarok

    btw van 2 olyan bázisom amit nem tudok úttal összekötni és emiatt nem üzemelnek, ilyenkor mi a teendő?
  • Encore
    #689
    Persze, lehet különböző szakmája egy embernek összesen 3 lehet és ezeknek ugye egyenként 3 szintje van. Azért szürke mert bizonyos épületeket csak akkor építhetsz meg ha azon a bázisodon a tudás (knowledge) megfelelő, ott írja hogy mekkora tudés szint kell az épület megépítéséhez és fent írja hogy neked mennyi van. A tudás szintet, school, college ilyesmikkel lehet növelni
  • Fenrir
    #688
    nah volna pár kérdésem megint :)

    1. összesen mennyi szakmát lehet taníttatni az embereimnek? lehet keverni őket? pl kommandó és mesterlövész plusz még 1 felcser

    2. miért van az hogy a bázisaimon bizonyos épületek Build gombja szürke, ezért nem tudok építkezni...pedig nyersanyag elvileg van elég
  • hmhm
    #687
    Na megint fagyott egy jót a game. Bár az akciót elvesztettem volna :p
  • hmhm
    #686
    kamera forgatás az egér görgőjén van, ha benyomva tartod akkor tudod forgatni a kameranézetet, ill görgetéssel közelíteni távolítani.
  • Encore
    #685
    katt a területre, katt a track gombra majd megjelennek a " lehetőségek" hogy merre menjenek az utak, katt arra a területre ahova vezetni akarod az utat.
  • Fenrir
    #684
    közben rájöttem a 3-ból 2 hiba megoldására:

    a kameraforgatás alapból nincs bindelve egyetlen billentyűzetre sem, én az O és P gombra tettem ami meg pont a térdelő és fekvő pozíció, szal amikor forgattam a képet akkor csinálta ezeket a "spontán" mozdulatokat

    mióta átraktam a gombokat a karakterberagadás is megszünt, a szívárványeffektus még fentáll de lassan minden emberem kap könnyő páncélt ami már normális színű

    btw utat hogyan lehet építeni? erre még nem jöttem rá
  • Cobra.
    #683
    Scrati, lehet a 64 bites Win nem tetszik neki. Nem egy viszonylag új játék van, ami nem megy 64bites Win alatt.
  • hmhm
    #682
    Nálam nem csináltak ilyet, nem tartod őket kézben :) Diktatúra ruzl :D

    Az idegenek elnevezései eddig nem nagyon tetszenek, mintha ez első részben ötletesebb lettek volna..
  • Fenrir
    #681
    nálam 5.11 van és ezt csinálja
  • Fenrir
    #680
    de mitől lehet hogy az embereim maguktól váltanak pozíciót?
  • Encore
    #679
    Ilyen hibákat nem tapasztaltam eddig, de nagyon jó hangulata van, leültem reggel, hogy nyomok egy missiont és utánna mégegyet aztán na mégegyet.. :D
  • PsyhoApu
    #678
    Ezek a hibák nálam is előfordulnak. A 10-es catával a szivárvány ruha nem volt gond
  • Fenrir
    #677
    jó a játék de az alábbi észrevételeim/gondjaim vannak:

    -az alap kezeslábas nekem olyan mintha szivárványszínű lenne a szürke helyett, minden más grafikai megjelenítése jó csak ez nem

    -néha spontán az egységek maguktól átmennek térdelésbe vagy hasalásba amikor nem adok neki parancsot, olyankor is amikor ellenfelet nem látnak csak menniük kell

    -néha beragad az egyik emberem, sehogyan sem lehet őt abból a pozícióból kiszedni, rendszerint fekve ragadnak be

    így ennyi egyelőre