1917
  • soulhunter
    #556
    na gyerekek:
    akkor mondom:
    kellett hozzá a DT4
    nem kellett SFcure,semmi ilyen batokkal telenyomott sz*rság

    kellett az SFN(ightmare),amivel letiltottam a CDket (secondary master & slave) + disable node,és fura modon nekem nem kellett hozzá lehuzogatnom semmit (ma sem)
  • Ivan Pjodr
    #555
    Üdvözletem!

    Úgy tűnik sikeült gond nélkül elindítanom a játékot WinXP SP1 mellett is.

    Nem kellett más hozzá csak az új Daemon Tools 4, az sfcure01k verziója, és az SFNightmare 1.12. Ja meg a DVD-ROM-ot lehúztam. Ezen kívül semmi érdekeset nem csináltam, csak amit az SP2-s megoldáshoz kell csinálni, de az Aftershock meg gond nélkül megy :)
    Ha valakinek kellene még vmi segítség ezzel kapcsolatban írjon nyugodtan.
  • lalakov
    #554
    Telepítésnél megkérdezi, hogy akarod-e.
  • hmhm
    #553
    DT4 re :
    " THIS VERSION CONTAINS ADWARE - READ THE CHANGELOG BEFORE YOU PROCEED TO INSTALL!!! "
    hmm ?
  • Encore
    #552
    Fps nézet még nincs de az aftermath-hoz is kiadtak valami packot vagy mit amivel elő lehetett hozni. A kamerát lehet állítani a forgásást meg zoom-olásást de a terepet követni fogja, de ha minden be van állítva akor szerintem nincs gond a kamera mozgással.
    A játékban elvileg nincs tereprombolás, igaz??? Mert eddig nem volt, de az előbb egy küldetésen voltam és az alien rakétavető (ami már nem az alien-él volt hanem nálam) lyukat robbantott az egyik ajtó fölötti falba.
  • MIRR MURR
    #551
    Most vettem észre a gaméba hogy lehet a fegyvereket meg a pajzsokat modifikálni!
    Tök ász!
    Egyet nem értem mért vette ki ,a csata végén a fegyvert az emberemtöl?
  • Curze
    #550
    Jajj...
    A jó kis Aftershock... hogy vártam már...

    Sajnos még nincs meg a teljes, eddig csak a demóval nyomtam. Vígasztaljatok meg, hogy a kamerával lehet valamit kezdeni. Ez a relatív kameramagasság engem a sírba tesz. Miért nem lehetett abszolút magasságú kamerát használni? Arra gondolok, hogy ha pl fás területen vagyok, akkor a fa tetejéről ahogy scrollozok előre, leesik a kamera, és semmit se látok, újra állítani kell. Szóval az egyenetlen felszínen fel-elá ugrál a kamerám a felszínt követve... :(
  • Mutans Zombi
    #549
    Hedgehunter!

    Sztm nem jó technika, ugyanis a harc végén mindent hazaviszel, ami a földön van.


    SoulHunter!

    "játszottam 1-2 missiont...
    lenyuzok 2 szürkét... félbeszakitom... erre simán kiirja,h nyertem
    na bazz...
    van igy értelme?"

    Sztm az első x misszió alapján még nehéz megítélni egy játékot, kb. mintha a Half 1-ben a bevezető vonatozás után abbahagynád a játékot, mert sztd nem jó és nem túlzottan fordulatokban gazdag...
    Ha az a probléma, hogy ölni kell benne, akkor nincs értelme, mert a játék további szakaszába is szükség lesz eme tevékenységre, mely néhol már tényleg unalmasnak ható monotonitásba csap át. De konkrétan amúgy mire gondolsz? Most ne a viccre, hanem a játékkal kapcsolatban.


    lalakov!

    A nincs FPS nézet tudtommal. Elvégre ez egy taktikai(?) stratégia, bár manapság ez már nem kizáró tényező.


    Mondjuk egyébként sztm a JA2-től (amihez ugyan semmi közük) átvehettek volna annyit, hogy a pályán ne csak díszként legyenek a tereptárgyak, hanem legyenek funkcióik, ha más nem legalább fedezékül szolgáljanak, mert azért az valahol tényleg mégiscsak vicc, hogy a falat leszámítva, semmi nem ad fedezéket (se szikla, se vagonok, se fa, semmi).
  • Cobra.
    #548
    DT4 ma jött ki, de ez se tudja még megkerülni a SF-ot, kell mellé (ahogy soulhunter is írta) az Sfcure. Valakinek így se jó, le kell húznia a CD meghajtót.
    A nézet meg ugyanaz, mint a régi UFO-kban, annyi a különbség, hogy nem körökre osztott, hanem realtime, de minden történésnél megáll az idő.
  • lalakov
    #547
    A harcoknál FPS nézet van?
    Soulhunter: Honnan van a DT4(úgy értem ez melyik verzió, mert eddig úgy hallottam, hogy továbbra is le kell húzni, ezzel meg nem:) )?
  • soulhunter
    #546
    nahh,sikerült elinditanom
    csak DT4 + sfn CD tiltás kellett,nem kellett lehuzni semmit sehonnan,nem kellett batokkal szarakodni :)
    hát elég ocsmány a kinézete :)

    na szal van(nak) vmi(k),ami 1ből feltűnt(ek):
    1: optionsban tényleg nem lehet feljebb állitani az 1024*768-as felbontást?
    szvsz tök felesleges frissitési frekvenciák miatt 6 választhatoságot beletenni,ha nem lehet 1600*1200-ig nyomni :)
    2: játszottam 1-2 missiont...
    lenyuzok 2 szürkét... félbeszakitom... erre simán kiirja,h nyertem
    na bazz...
    van igy értelme?

    az aftermath mondjuk idegen bázis / ürhajo foglalásnál jo volt,h csak 4et kellett megnyuvasztani a 7-8-9-stb -ből, és nyert szöveggel félbeszakithattam,amikor már csak 1 emberem élt :)
    ebben is ez lesz a módi?
  • Hedgehunter #545
    Mindent latsz, en sem tudok semmit kidobni... Bar van egy otletem... Mikor csataba indulsz pakolj fel mindenkit felesleges szarral es a palyan dobald el..??? Nem probaltam csak most ugy eszembe jutott....:)
  • Mutans Zombi
    #544
    Monjuk az kicsit érdekes, hogy csak úgy lehet halmozni a cuccokat és ami felesleges, azt még - nem hogy pénz ellenében - hanem csak úgy sem dobhatom kia a kukába. Vagy én nem látok vmit?
    Lassan a 3 vagon Desert-től meg Ak-tól meg egyéb fiszf*sztól órákon át kell húznom lefele a csuszkát, hogy a fegyvergyüjteményem végére érjek...

    Apropó.
    Akik fejlesztettek fullos Sniper-t azok között volt bárki is, aki karon lőtte az ellenfelét és az támadóképtelenné vált, vagy legalábbi egy nanoszekundumra kiejtette a fegyverét a kezéből?
  • Encore
    #543
    Eléggé az elején vagyok és a kultistákkal csak azért harcolok hogy fejlesszem az embereim képességeit mire megjön az a hajó, a legutóbbi küldetésben nem kultisták ellen nyomtam, ha ez az ami zavart a képen...
  • Tony
    #542
    Nemtudom. Igaz hogy nehéz volt rávenni az elején, hogy elinduljon a game, de azota semmi baj. Ki nem fagy, és mentettállást sem töröl. Bár havernak majd ugyanolyan gépe van mint az enyém és nála el sem indul. Pl. ha browser vagy msn van megnyitva a világ minden kincséért sem indul el. Szal nagyon hardver-szoftver függő a game. Jobban megprogramozhaták volna, vagy több tesztet kellett volna csinálniuk.
    Encore, te meg a cultiszokkal harcolsz (kiegészitökböl gondolom) és a legjobb flinta az a szar m16-os? Az lol. Se lézerstuki, se jobb rifle, se sniper?
  • Encore
    #541
    Mondjuk ez a bugok nem is annyira idegesítőek mint az állandó kilépések.
  • Mutans Zombi
    #540
    Ezzel a problémával magam is találkoztam a játék elején.
    Én egyszerűen elvágtam a torkát az Aliennek.


    Öööö belebotlottam valami Sg nevű csávóba és (ugyan nem láttam az alakját, csak rá tudtam lőni) hamar feladás lett a vége a pályának.
  • hmhm
    #539
    topik tetején a faq piros betűkkel.
  • MORO67
    #538
    szevasztok most töltöttem le a játékot és nincs hozzá semmi crack egy analizáló programon fut át a lemez és a végén kidobja hogy nem eredeti ha valaki tud segiteni megköszönném nektek hogy indult el??
  • Encore
    #537
    Az előbb egy érdekes bugba futottam bele. Egy alien (ez a neve) és egy helybéli (akiket a küldetés szerint meg kell véddenem) egyszerűen összeolvadt:

    Itt a kép

    Szétválasztani nem lehett őket, az embereim látták az alient de nem tudtak rálőni. Ekkor kiadtam nekik a parancsot hogy lőjjék szét mindenképpen a civilel együtt (inkább egy haljon meg a küldetés érdekében), elkezdtek tüzelni rá, az alien semmennyit sem sérült a civil pedog átment injured-be de ott meg is állt. Nem lehetett lelőni őket. A megoldást a hagyományos gránát jelentette, amit odadobtam a lába(lábuk) elé és még mázlim is volt. A gránát felrobbant az alien meghalt a civil csak eszméletlen lett (de legalább még élt)..Mission successfull, you won! :D
  • Mutans Zombi
    #536
    Én még ugyan messze nem járok ott, de telepíthető bomba nincs benne?
    Az egyik töltőképernyőn is a csávó plasztikot nyom a híd falára...
  • markastor
    #535
    Kipróbáltam.
    A játék gyorsabb lett, nem fagy ki, de:
    iszonyat rondák a katonák és a taktikai rész egy nagy szürkeség.
    Habár lehet,h. nálam van a hiba.
  • markastor
    #534
    However, I wanted to play some more (Hey, it's an enjoyable game) so I went back to see if I could fix my problems. Here it is

    Go to options
    Uncheck "Use Shaders"

    After 4 hours of playing CRASH FREE I can suggest that this fixes the following issues

    Esetleg még működhet is...
  • Kandurex
    #533
    Profilenfo kell csak kimenteni, majd visszamásolva elfogadja a régi mentéseket is.
  • Encore
    #532
    Én ezért gyakran kimásolom máshelyre is a mentett állásaimat
  • Niimo
    #531
    már megint eltünt a mentésem...
  • MIRR MURR
    #530
    ver:ufo aftershock version 1.0.3 file:c:\workddir\ bla.. invalid value
  • MIRR MURR
    #529
    Nekem ezt a hibát irta most ki!
  • ronhaven
    #528
    urhajon van mar valaki? a felrobbantani valot hogy kell felrobbantani? nem engedi megcelozni sima puskakkal, ha meg granat/raketavetom lenne, ha jol tudom, azzal se lehet talajra celozni csak elolenyekre..
  • Fenrir
    #527
    jajj bazz jönne már le a játék ezzel az átkozott torrenttel
  • Niimo
    #526
    pontosítanék...: Végre... (mondat befejezve...)
    Négy napja nemjátszottam (szomorú arc vágás...)
    Már csak pár nap és itt az ufo (izgatott arc...)

    és tényleg amig akciózok, telik az idő? (mármint a játékban, mert egyébként tudom hogy telik az idő... ) hehe
  • Niimo
    #525
    Hah... végre négy napja nemjátszottam...
  • markastor
    #524
    bayard: a teljes játék már megjelent elvileg október 21-én, gyakorlatilag 25én, szóval lehet,h. lemaradtál valamiről. :(
  • Dns5000
    #523
    hmm nekem meg egyszer sem fagyott, igaz egyszer eltunt az eger :/ .Viszont tenyleg rengeteg bug van benne. A legcsunyabb hogy az ellensegeket nem rajzolja ki ha nezopont szintet valtasz. Ezel mar parszor megszivtam, hopp valaki lelott a semmibol.
  • Encore
    #522
    Egyetértek én anno nagy ufos voltam (386 rulez) és ez is tetszik nagyon, nemcsakhogy jó lett de tudtak még újítani benne (pl.:bázisok összekötése). Hogy a grafika mennyit számít egy játékban azt mindenki maga döntse el de tény az hogy ha olyan lenne a graf mint az ufo1 akkor senki se játszana vele, viszont felesleges lenne doom3 grafikát csinálni, vélrményem szerint pont eltalálták azt a grafikai megvalósítást ami megfelel. Kezdőknek tényleg nehéz lehet hozzászokni a játék "bonyolultságához" (nekem is kellett egy kis idő mire mindent kiismertem benne) de már volt egy aftermath előtte amiből már a taktikai küldetések lényegét megtanulhatták, most csak a bázis menedzselős stratégiai részt kell megtanulniuk. Aki pedig még soha semmilyen ufo-val nem játszott és úgy ül neki ennek, hát azt nem irigylem... :)
  • Mutans Zombi
    #521
    Nah nem mintha védeni akarnám a játékot, de sztm a ma emberének nem egyszerű jó játékot írni. Pláne nem egyszerű retrosítani egy régi játékot.
    Akkor még a gép is viszonylag kuriózumnak számított, így a játékot teljesen másként élted meg akkor, mint most. Mint ahogy egy horrorfilmet is másként éltél meg 10 évesen, és most. Na ez az az érzés, amit garantáltan nem tudnak visszahozni. A baj az, hogy legtöbben ezt kergetik.

    Nem volt közel sem ekkora választék a játékpiacon sem és ebből eredően nem volt semmilyen összehasonlítási alapod.

    A két grafikai táborról nem is beszélve: "a 2D axonometrikus jobb volt, a grafika nem számít" és a "mégiscsak 2005 van, illett volna 3D-ben kihozni".
    Aki azt mondja a grafika nem számít az épp oly nem normális, mint aki azt akarja, hogy a játékban lenszflór, mósen blúr, fényorgia meg f*szom tudja mien effektek legyenek.

    A játék komplikáltságáról csak vonalakban.
    A régi rajongók (ha még játszanak gépen egyátalán) imádnák a felfoghatatlannak tűnő összetettséget, csak hát ők nincsenek elegen. Az újonnan érkezőknek viszont az kell, hogy könnyen beletanuljanak ezért sajna kompromisszumot kell kötni, olyat, amilyet. Mert ha a bonyolultabbat választják, akkor közel sem fognak vele annyian játszani, nem veszik meg annyian és a cég tönkremegy, bár a játéka a régi rajongók szemében kiváló. Viszont ha túl egyszerű, akkor a régi rajongók elfordulnak, az újakat meg esetleg, ha nem köti le annyira a játék - mert ugye ők nem kergetik benne azt a játékélményt, mint a funok... hát szal ez is egy nehéz eset.

    És akkor még a történetről még nem is beszéltünk...
  • ronhaven
    #520
    ez baromsag
    sokat fagy azt kesz,javitas alatt
  • bayard
    #519
    Emlékszem a jó öreg dosnavigátorra még az első ufós időkre,akkoriban azzal löktünk kicsit a játék sebességén. A cenegán csodálkozom,már az aftermath is az egyik legbugosabb játék volt (talán még mindig az). Szerintem egyébként rendesen elszúrták az aftershockot,kidolgozatlan,olyan, mintha egy ember csinálta volna az egészet a sztoritól a grafikáig munkaidő után,miközben az egyik legtöbb lehetőséget rejtő játékfajta.Szerintem. Demonak elmegy,remélem hamarosan bejelentik,hogy jön a full verzió:)
  • bayard
    #518
    sziasztok,azok számára akik nyersanyaggondokkal küzdenek,használjátok az artmoney nevű progit,könnyü átirni mindent,nyersanyagot és cuccok számát is(Integer 4 bytes-ezt jelöld be,a többi nem kell). Nem szeretek csalni,de amikor egy nyavalyás mentés/töltés perceket vesz el az életemből,akkor én is gyorsítok. XP-t meg --ha van idod--- ugy konnyü szerezni,hogy keresel egy mutans/cultist által birtokolt területet,és bemész/kijössz abort missionnal,még lőni sem kell,megadja az xp-t igy is.
  • Mutans Zombi
    #517
    Amúgy a crtitcal hit-re van vmi hatással? Szal mondjuk Snipernél a Long range képesség, ha Super Heroic-n van, akkor nagyobb rá az esély, vagy az amolyan teljesen random?
    Nekem sniper szokott 4800 dmg-t is szakítani (MSG90-nel) - nem is ritkán - , de nem tudom, hogy miből ered - természetesen critical hit-tel ennyi.