1917
  • Agamemnon
    #876
    Köszi, akkor majd kipróbálom ezt a csapatösszeállítást. Bár még nem lehet 7 emberem csak 5. :-( De már kutatom. Bár egyenlőre nem is baj, mert úgysem tudnám megtölteni a leszállóegységet. Olyan gyorsan jönnek a küledtések, hogy nem tudom minden emberemet elküldeni tréningre, mert akkor senki sem maradna, akivel akcióznék. Persze még nagyon az elején vagyok, lassan enyém Európa, de talán még öt nap sem telt el.
  • hmhm
    #875
    ezután fagyott is..
  • Encore
    #874
    3 human nem 4 :D
  • Encore
    #873
    Én a 2 cyborg 2 pszi 4 human kombot használtam. Hogy kinek milyen legyen a képzettsége az tőled és a taktikádtólfügg.
  • Agamemnon
    #872
    Ja, én is fel tudom venni a tárgyakat, és forogni is lehet, még a demó 2. küldetése tanított meg rá...
  • Agamemnon
    #871
    Sziasztok!
    Nos a JA3 sem lesz már körökre osztott, ha jól tudom.
    Én csak most kezdtem el az Aftershock-ot, szerintetek milyen az ideális csapatfelépítés? (Milyen arányban legyenek emberek-kiborgok-pszihonikusok)

    ui.: Nálam nem kellett sem sp1, sem sp2, csak le az optikai meghajtókat, aztán uzsgyi bele...
  • hmhm
    #870
    Engem az lepett meg rettentően, amikor vonat teherszerelvénye alatt lövöldöztünk egymásra.. Első körben gondoltam bevárom amíg a vonat éléhez érnek és onnan meglepem őket. Erre átlőttek a vonaton :O
  • Amok71
    #869
    Egyszer történt,hogy PKM-el lőtt a pacák, kb a 3. golyánál mondtam menjen onnan és oldalazva ment el, ez BUG vagy van módja az oldalazásnak?

    Jagged Allinace, UFO 3, UFO 1 -hez képest abszolút nem tudom használni a tereptárgyakat fedezékként. Más is így van evvel?

    Extrémebb esetek...



  • Snipa
    #868
    hat ez fura, targyakat siman lehet felvenni es termeszetesen forogni is lehet..

    vagy tevedek? :-)
  • hmhm
    #867
    Meg pl. a tárgyakat nem sikerült felvenni.. Egyik emberemet critical hit el lőtték meg, elájult, nála volt legközelebb medikit, fölé álltam, de nem látszott semmilyen tárgy..
  • hmhm
    #866
    Azt sajnálom pl. hogy itt nem lehet forogni. Csak lépni lehet.. pedig a forgás csak egy pontba kerülne, a lépés meg 4 be :O
  • Fenrir
    #865
    tévedés ne essék, nekem máig a Jagged Alliance a kedvenc taktikai játékom, azt hangulatban még egyetlen ilyen játék sem überelte

    már nagyon várom hogy az oroszok mit hegesztenek a JA3-ból
  • Encore
    #864
    Ízlések és pofonok. :)
  • Fenrir
    #863
    én lenyomtam a teljes ja és fallout sorozatot (mondjuk az utolsó fallout már inkább realtime volt) tudom hogy milyen a körökre osztott játék :)

    szerintem ez akkor is jobb, nincs túlbonyolítva mindenféle akciópontokkal
  • Encore
    #862
    Igen csak ez egy kicsit "a gyengébbek kedvéért" rendszernek tűnik, a körökre osztott rendszer kicsit nehezebb volt és a mozgás pontokkal is taktikázni kellett.
  • Tono34
    #861
    Nekem is bejön ez a rendszer, bármikor meg lehet állítani az időt, azonnal reagálni lehet bármire.
  • Cobra.
    #860
    Szerintem elég jól etalált ez a rendszer. Ha bármi történik, megáll az idő és tudsz változtatni a dolgokon, és a legfontosabb, hogy egyszerre tudod így irányítani az összes egységedet. A körökre osztott rendszerben egyszerre csak 1 egységet tudsz rendesen irányítani, amíg vele foglakozol, addig a többiek egy helyben állnak. Itt talán még jobban lehet taktikázni, bár figyelembe kell venni, hogy az ellenség is egyszerre mozog.
  • Encore
    #859
    Nekem is hiányzik a körökre osztott rendszer de hát eltelt több mint 10 év a korral haladni kell. Bár azt meg lehett volna csinálni mint az ufo 3-ban, hogy küldetés megkezdése előtt kiválasztod hogy körökre osztott vagy real time időleállítós legyen.
  • Fenrir
    #858
    nincs benne körökre osztott mód, minden real-time-ban zajlik, max le tudod lassítani vagy állítani az időt hogy új parancsokat adj ki

    nekem tetszik ez a rendszer mert így pörgősebb mintha állandóan várnia kéne a 7 emberemnek hogy a térkép másik végén lévő mutáns minden körben lépjen amíg érte megyek hogy kinyírjam
  • Chris
    #857
    Ebben a játékban nem alternatíva a klasszikus körökre osztott mód? Értem ezalatt, hogy x pont van mozgásra és ezekből kell gazdálkodni egy kör alatt. Nagyon idegen ez a pause-rendszer, nem tűnik túl stratégikusnak...
  • Encore
    #856
    Arra leszek kíváncsi, hogy akkor csak a játék második fele fog a marson játszóni vagy végig ott leszünk? Mert eddig is a pályák egyhangúságára panaszkodtam de akkor a marstól mi várjak? :D
  • hmhm
    #855
    UFO: Afterlight

    Dixie Flatline, 18:33 - PC - Játék: RTS - ADATLAP - (7 komment)

    (VE) Marson rekedt unatkozó emberekről szól az ALTAR Interactive UFO sorozatának harmadik, UFO: Afterlight c. része. A játék második felében alkalmunk nyílik a terraformálásra, ám addig is az újszerű stratégiai erőforrás rendszert kapcsolgatva kell életben maradnunk. A megfontolt sakklépéseket igénylő küldetéseknél fontos, hogy a taktikát is szem előtt tartsuk: pl. bemegyünk-e az épületbe vagy sem, felmászunk-e a létrára vagy inkább várunk, leromboljuk-e a hegyet vagy megkerüljük, feltesszük-e az infravörös szemüvegünket vagy odalövünk atombombával.

    Mindemellé mindennél keményebb szerepjáték elemek kerülnek az Afterlightba. Komplex fejlődés, speciális felszerkók és az UFO: Aftershockból származtatott kőkemény sztori, technológiák, kütyük, UFO vetők és katapultok. Teljesen új környezetek, távol a Földtől. Nagyon bonyolult diplomácia hat a történetre és ha még ez nem elég, most már mindenki egyenlő: lesznek idegenek, robotok és droidok a csapatodban. Persze az ellenségből is lesznek újak. Ezt mind kapjuk, de a képekre még taktikai okokból várni kell!
  • Encore
    #854
    Thanks, akkor még nyomom egy kicsit
  • Fenrir
    #853
    pontosan...
  • Jumpy
    #852
    Hali,én már a végén tartok..
    a vargot ship megsemmisítése után nekem kb 4 nappal beadott egy üzenetet a Reticulan Empire-től, jöttek a szökevény reticulanokat fenékbe bólintani.
    Aztán kb 2 nappal rá, lezuhana nagy dicsőséges zászlóshajójuk :-)
    Mehettem menteni az admirálisukat (vagy nagykövetet? )
    Közben valamikor érzékeltek az embereim eg ymásodik vargot shipet ami belépett a rendszerbe de nem jött közelebb.
    Itt lesz még némi fejlesztési lehetőség, ami gáz hogy a végső megoldást kínáló putting pieces together fejlesztés majd 7 napot vett igénybe.A laputa labban, amit tudtommal nem lehet építeni, tehát ezt a 7 napot végig kellett szenvedni, állandó stargost támadás, némi felüdítő cultist rohamokkal.
    Aztán jön a végső küldetés.
    :-)
  • Fenrir
    #851
    nah szóval, olyat írtak hogy jönnie kell még1 anyahajónak és azután fejeződik be a játék

    I honestly don't know. I destroyed the first wargot ship and thought that was it... the worlds mine for the taking...

    then I got the transmission from the reticulan ship. that scared the crap outta me lol. It may be a set amount of time after first wargot ship destruction, or maybe a definate time, so u could have BOTH wragot ships *eep* scary thought...

    anyway I know the first comes sometime in... ?august? 16th I think. I dont know when the second arrives.

    After the mission on the new (crashed) reticulan battlecruiser, you should have research on laputa lab on 'the new reticulan ship'. Make sure you have done this, and any other laputa research, including 'Starghost lore'. The two pieces of research I mention are the two penultimate researches that you need to make.
    You should then receive a topic called 'putting the pieces together', which takes a whopping seven days to reseach! Once this is done, you're ready to complete the game.
    If any of the above have failed to appear, there is a problem; if so, please let us know your exact state of research.
  • Encore
    #850
    Majd szólj ha van eredmény
  • Fenrir
    #849
    hát én is kb itt járok csak nekem még van egy adag kultista területem

    utánanézek majd valahol hogy mi a teendő a wargot anyahajó után
  • Encore
    #848
    Aki végigjátszotta az árulja el, hogy mit kell csinálnom még. Lenyomtam a wargot anyahajót visszajöttem és gondoltam kiirtom még a kultistákat de ugyanaz a probléma merült fel mint a játék elején, ha kiirom őket akkor elfoglalnak tőlem 3 bázist. Nem baj, load game és megcsináltam x mission-t mind ugyanaz a starghostok megtámadták ezt meg ezt a területet. fogalmam sincs mit csináljak ugyanis rettenetesen unalmas már játszani s starghostok meg csak jönnek és jönnek és semmi kihívást nem nyújtanak. Arra gondoltam hogy ha a wargotoknak volt anyahajójuk akkor talán az sg-knek is van de nem tudom merre induljak el semmi kutatnivalóm nincs, mielőtt felmentem a wargot hajóra előtte mindent kikutattam és most egyhelyben toporgok.
  • Cobra.
    #847
    Aftershock 3 gondolom az Interceptor felújítása lesz (én örülnék neki)
    Vagy online FPS verzió
  • Fenrir
    #846
    vajon még hány bőrt lehet lehúzni erről a sorozatról? :)
  • Encore
    #845
    Ilyesmit írtam egy hónapja a hivatalos forumra, hogy a folytatásban elfoglalhatnánk az idegenek bolygóját. Sikerült végig vinni?
  • Fenrir
    #844
    igen, ez már várható volt

    általában a nagy honvédő háborúk ellentámadásba majd pedig hódításba mennek :)

    mint írja tömören tudunk majd terraformálni(bolygók klímájának földiesítése hogy gyarmatosítható legyen)
  • Encore
    #843
    Már készül is a folytatás : hivatalos weboldal
    Az oldal fejlesztés alatt áll, és reméljük azért még pár patchet adnak ki az AS-hoz.
  • trckr
    #842
    meg ma belevetem magam a jatekba es lehet h nem is alszok suli elott .)))
  • trckr
    #841
    vaaaa mar turelmetlenul varom h lejojjon... meg 2 ora es megvan az sp2 .))))
  • Encore
    #840
    Ezt nem tudtam csak azt, hogy Sp nélküli windows-on nem megy mert előszőr azon probáltam, nem ment, feltettem az sP2-őt és elindult, SP1-el nem probáltam.
    Most nyomtam le az anyahajót, egyhanú és unalams mission-ök voltak de az egyik érdekesen zajlott. Megyek az embereimmel a hosszú folyosókon és lövéseket hallok, kapásból védelmi pozició meg minden de nem engem lőttek. A folyósó végén a nagy teremben a wargotok és a starghostok egymást írtották. Megálltam az ajtóban és végig néztem, amikor mindenki eszméletlenül feküdt kivéve az egyetlen életben maradtat akkor biztos ami biztos alapon belelőttem mindbe hogy meg is haljanak aztán tovább mentem a következő teremben ugyanez a szitu, végignézem majd az ott életben maradt egyetlen Sg-t kinyírom és mission successful... :) Egyébként most még intézzem el a kultistákat és kész? 3 területük van.
  • Ivan Pjodr
    #839
    Megy SP1-el is a játék, teljesen ugyanúgy mint Sp2-vel, nem kell semmi különöset csinálni hozzá. És remélem nem csak az én gépem a kivétel :)
  • Fenrir
    #838
    sehogyan, 2050-ben járunk az emberiség 4 részre szakadt: emberek, kiborgok, pszionisták és kultisták

    mellettük vannak még a reticulanok (az aftermath-ból), a mutánsok majd jönnek a wargotok és starghostok

    sima területfoglaló volt a játék, a wg-k és sg-k nem birtoloknak területet csak megtámadják a sajátjainkat

    jah és mi a laputáról származunk, nem az emberek vagyunk :)
  • trckr
    #837
    kofi szepen .)

    hat az igen gaz h nincs benne repulos uldozes.. de akkor hogy van megoldva az ufo elkapas meg ilyesmi? :/