1917
  • Encore
    #796
    Tegnap este egy küldetésben az egyik emberemet úgy begenrálta a pályagenerátor a sarokba hogy nem tudott kijönni. :D
  • Fenrir
    #795
    én úgy vettem észre hogy a kutatások nagy része egymásre épül, tehát valameddig el kell jutnod hogy a következőt tudd kutatni

    viszont vannak olyanok amik eseményhez kötöttek, pl ilyenek a lények anatómiája vagy a különleges fegyverei amikor zsákmányolsz belőlük
  • Tono34
    #794
    Az Advanced Human Weapon kutatása vmi eseményhez kötött vagy teljesen random, hogy mikor lehet elkezdeni a kutatást?
  • hmhm
    #793
    franc esne a vizsgaidőszakba :C
  • Fenrir
    #792
    átvegyem a házigazdát itt? össze kéne dobni egy játék-faq-ot is, úgyis lassan végigjátszom a játékot
  • Fenrir
    #791
    nagyon hardcore a játék olyan szempontból hogy majdnem minden cucc benne modolható

    a fegyverekre rohadt sok kiegészítő felmegy, a páncélokra is lehet aggatni bőven bár elég soknak meg van határozva hogy milyen képesség kell hozzá
  • Encore
    #790
    MEgoldódott a probléma, mikor az előbb betöltöttem a mentésemet egyszercsak ott volt, gyorsan össze is szereltem :)
  • Encore
    #789
    Így gondoltam én is hogy úgy kell majd összerakni és a kasztnikból már mindegyiket legyártottam de nincsenek sehol. Úgy látszik kell még patch. Azért köszi hogy leírtad. :)
  • Fenrir
    #788
    nah megvan, leírom amit tudok a drone-okról (csak annyit írok amit eddig láttam, lehet hogy van még több is belőle)

    a drone 3 (jó esetben) 4 részből áll úgymint:

    -kasztni: lehet felderítő(scout), támadó(fighter) és védelmező(defender)
    -futómű: lehet lebegő, lánctalpas, kerekes, póklábas stb.
    -fegyver: mindenféle fegyvernemből lehet választani: rakétavető, gépágyú, lézer vagy plazmafegyver stb.
    -kiegészítő: pajzs, detektálók, vizuális eszközök stb.

    a kasztnitól függ hogy mit és mennyit lehet felépíteni a robotra, természetesen a felderítő a legkönnyebb és a védelmező a legnehezebb amire már elég sok minden ráfér

    összeszerelése: a devices között megjelenek a kasztni(chassis) a gyártás után, erre nyomunk egy compose-t és már állíthatjuk is össze a robotunkat, adhatunk neki futóművet, fegyvereket és/vagy kiegészítőket...ha kész és elneveztük akkor megjelenik az összeszerelt robot a devices között, innentől már csak annyi a dolgunk hogy behúzzuk a katonák közé és akkor meg is jelenik ott, így betehetővé válik már a squadokban

    harcban úgyanúgy működik mint egy katona csak éppen repair kit-tel gyógyúl és nincs inventory-ja ezért érdemes valakivel nagy harcok előtt lőszert is cipeltetni neki

    töltényt csak akkor lehet váltani a robotban ha már össze van szerelve és a katonák között van

    véleményem szerint hasznos része a csapatnak mert nem lehet stunolni meg kiütni, jól bírja az ütéseket (főleg ha pajzs is van rajta) és jól szórja az áldást
  • Fenrir
    #787
    akkor megnézem majd jobban, nekem most gyártják a drone alkatrészeket

    amint sikerül 1-et összeraknom és beüzemelnem akkor leírom hogy hogyan csináltam
  • Fenrir
    #786
    igazából csak lehúztam a dvd írót fizikailag és bemountoltam daemonba, semmi extrát nem csináltam
  • Cobra.
    #785
    Durva a snipered.
    Januárban azt hiszem megveszem a játékot, nem fogok a warezzel kínlódni (meg talán addigra jön mégegy patch )
  • Encore
    #784
    Nincs ott semmi ami a drone rész lenne :(
  • Fenrir
    #783
    device-ok között találtam meg a részeit
  • Encore
    #782
    Legyártottam mindegyik tipusu drone-ból egyet de egyik sincs ott a squad menüben, hova teszi őket?
  • Fenrir
    #781
    a mesterlövészem, ő nem szokott viccelni :)

    lassan meglessz a személyi testpajzs és az álcázó, akkor már nem lesz aki megállítsa

  • MIRR MURR
    #780
    Mint amikor fegyvert raksz össsze!
  • Fenrir
    #779
    erre meg rájöttem, a glossary mindent leír:

    -a 3-as medic-ek a laputa-n tudnak besegíteni a gyógyításba, így kevesebb idő alatt gyógyulnak fel a sebesültek mint rendesen

    -a halott katonát ami nem régóta halott és nem ért valami speciális sebzés (sav, tűz stb.) úgy lehet feltámasztani hogy egy advanced medkit-tel kell gyógyítgatni, akkor magához tér
  • Fenrir
    #778
    jah, plazmafegyverek meg a lézermesterlövészek nagyon jók bár a hagyományos fegyverek is sebzik őket, kivéve az sg cloud-ot, azt csak energia viszi át

    drone-t hogyan kell összerakni?
  • MIRR MURR
    #777
    De a sg.ék elen csak az energia fegyverek jók!
    És némelyik energia fegyvert is lehet módósitani!
    Néha csak egy távcsővel!
  • Fenrir
    #776
    elvileg a 3-as medic már fel tud támasztani halottakat és tudja gyógyítani a permanens sebesüléseket, nade hogyan? simán heallel vagy kell valami speciális kit hozzá?
  • hmhm
    #775
    Azt bírom, hogy minden néger karakter feje egyforma.. :DDDD
    A 4. csapatnak mi lesz a szerepe? ember, cyborg, psionics, kultisták

    nosztalgia:
    A warlolrds 1 ben volt az igazi, egyetlen fix pálya, azzal a pár csapattal, és reménykedni hogy a felkutatott romban a hős ne haljon meg :)
    Még ufo 1 idejében elterveztük hogy majd valós időben fogunk játszani, azaz 1999 ben január elsején elkezdjük, és minden nap csak egy napnyit játszunk vele, saját nevekkel, stb.. :P De nem így alakult :C
  • Fenrir
    #774
    jobban szeretem a hagyományos fegyvereket a modolhatóságuk miatt :)
  • Encore
    #773
    Plasma fegyverek jól sebzik őket, 3-4 lövés és kész
  • Fenrir
    #772
    egy pillanatra meglepett az alábbi dolog, semmi nem sebezte a dögöt és a többi SG-t is alig sebeztem...állás visszatölt, tölténycsere: a páncéltörő és robbanófejes gyönyörűen kaszált utána köztük, a 2 mesterlövészem barrettjeit is lézer mesterlövészpuskára cseréltem, így már nem volt esélyük

  • Fenrir
    #771
    európában volt
  • Encore
    #770
    Hát nekem eddig nem volt ilyen :(
  • Fenrir
    #769
    pedig van benne városrészlet, tegnap voltam olyan küldetésben ahol lerombolt bérházak és kiégett hipermarketek között mászkáltam
  • Encore
    #768
    Szerintem is hosszú idők óta a legjobb game, és tudjuk hogy semmi köze az eredeti ufohoz de az ember ugyis összehasonlítja az etalonnal ez tény. Az AS király game csak a pályák egyhangúsága zavar, nem láttam városokat pedig az aftermathban volt, nem láttam hajón játszódo mission-t pedig a bétából mutogattak screenshotokat. Szoval a pályagenerátor lehetne változatosabb, na majd a következő részben :D
  • Tono34
    #767
    Hát igen, PG mekkora progi, azóta sem találtam még ahhoz foghatót.
    Még mindig játszom vele :)
  • Renegade
    #766
    OFF:
    486, PG, UFO1, érettségi
    nálam még a warlord 2 ütött.
    asszem ma rendezünk egy nosztalgia sörözést a haverokkal :-)
  • Aza Mitir
    #765
    Van valami ebben a megöregedésben. Emlékszem az első gépem egy 486-os volt. Az ehhez kapott játékok között volt az UFO1 is. Azonnal etalonná vált nálam.
    Csak egy játok volt, ami még ezt is überelte (szigorúan magánvélemény, nem mérvadó), a Panzer General első része. Oh be szép idők is voltak! Még a fizika érettségi előtti nap is ezeket nyomattam. (gondoltam ha eddig nem tanultam, ezután már úgy se sikerül magamra szedni semmi okosat)

    Ennek ellenére én ezzel az UFO-val is meg vagyok elégedve. Talán az a titok, hogy egy teljesen független játékként tekintek rá, minden előzmény nélkül. Le tud kötni akár órákra is, és pihenés az egész napos gályázás után.
  • Renegade
    #764
    Tényleg megöregedtünk és a régi játékok "feeling"-jét keressük, vagy nem tudnak manapság jó játékokat készíteni? Ez is jó de meg sem közelíti az eredetiket. A terror küldetések nagyon hiányoznak, meg életszerübb volt, hogy nem 1 hónap alatt "kolonizáltuk" újra a földet, meg akár hosszú hetekig pihengetett a katonánk, ha kilőtték és valahogy túlélte. A terror from the deepnek kikötő terrornál volt egy olyan háttér zenéje, hogy az ütő megállt bennem néha.
    Vagy ez már szentimentalizmus?
  • Fenrir
    #763
    mi az istenért lép ki néha magától a játék? és mindig csak az osztagbeállító képernyőnél, hirtelen összeugrik a kép és leáll a játék hibával

    rohadt idegesítő :|
  • hmhm
    #762
    Ebből hiányolom a rendes civileket.. mert jó hogy local human és akkor katona.
    lakóépületek, város terror, hajó terror, kikötő rendesen kidolgozva.
    Itt meg eddig vonat, ipartelepi tartályok, raktárhelyiség, félig leszakadt híd, sátor, némi növényzet. Nekem ezekkel együtt is nagyon tetszik, jópár hónap óta az első játék amivel több órát töltök el..
  • Encore
    #761
    De a pályák változatosabbak voltak
  • hmhm
    #760
    az egyben is csak az északi sarkon volt jeges ..
  • Encore
    #759
    Kinél mennyire változatosak a pályák? Csak mert kezdek aggódni, hamarosan vége és eddig volt 10-12 féle pálya tipus és azonbelül generálta a mapokat. Nem volt sivatagos, havas, szóval elég szegényes a pálya választék.
  • Tono34
    #758
    Én erre gondoltam.
  • Fenrir
    #757
    végülis megcsináltam a küldetést 4 emberrel, mindegyiknél desert eagle volt, úgy már nem öltem meg a szerencsétleneket :D

    btw hogyha kifejlesztem bármiből az advanced lab-ot akkor ha az ugyanolyan típusú de sima labot ledózerolom nem fog elveszni a sok kutatási eredmény?