1917
  • Fenrir
    #996
    nem szükséges a gunman annyira, egy medium armor testpajzzsal ugyanolyan hatékony

    mesterlövész mellé érdemes felvenni a scoutot mert így messzebbre látsz és látod az ellenfél adatait

    kiborg mellé a troopert

    pszionista mellé ugyancsak a scoutot

    amúgy meg a commando, stalker, leader és medic a jó

    technikus és gunman annyira nem jött be nekem :)
  • TreDoR
    #995
    A 2. szintű mernöki képesség lehetővé teszi rakétavetők, gránátvetők, nehéz fegyverek használatát és nehéz páncél viselését. Asszem minden emberemetkiképzem technikusnak
  • TreDoR
    #994
    Köszi szépen, elkezdem tuningolni az embereimet (is) Messze van még a heavy armor-os időDe sebaj addig xm8+light armor Egyébként nálam megy a LoS, de nem az alatta lévő normal ikonnal lehet majd váltani nightvision és thermal-ra? Mert psi látásra azzal kell váltani.
  • Agamemnon
    #993
    !!!!Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!!!!

    Az én fogadalmam: Jövőre is fogok ufózni!!!
  • Agamemnon
    #992
    Három fajta dron lesz, védő, támadó és felderítő. A védő a legerősebb, hp 2500, gunman és ranger képzéssel, a többit nem gyártottam le. Én csak akkor használom, ha a 13 emberből annyian vannak tréningen, hogy nem tudom megtölteni a csapatot. Nem rossz, de nem tud szintetlépni, illetve plusz fegyvert, vagy tárat sem tud magával vinni. (Persze sokkal több tölténnyel indul a küldetésbe [gépágyú esetén 300-al, és 10-et lő]).

    A technikus egyik jó tulajdonsága, hogy képes aknákat használni, ezen kívül nem tudom még mire jók, ja ők szerelik a dronokat. Ha nem lesz dronod, akkor lehet hogy nem fog kelleni a technikus, mert ha jól emlékszem, valamelyik másik tréning 3. szintje is megadja az aknák használatának képességét.
  • Agamemnon
    #991
    Nálad a játék elején már aktív volt a LoS? Nálam nem volt jó. Állítólag a 3-as szintű medicin valóban feltámasztja a holtat, de csak akkór, ha nem szenvedett súlyos sérülést. Persze felvetőik a kérdés, hogy akkor miért hal meg valaki, ha nem kap súlyos sérülést. Szóval teljesen szétroncsolódótt, vagy hamuvá égett egységeket gondolom már nem lehet feléleszteni. Amúgy még egyszer sem fajult el odáig a dolog, hogy meghalt volna valakim. (Vigyázok rájuk, tól sok ídőt vesz igénybe a képzésük...)

    Valóban, ha nincs gunman képesség, akkor nem tud nehéz páncélt viselni, de ne aggódj e miatt, ez nem lesz baj, max arra raksz nehéz páncélt, aki gunman (gépágyúval rendelkezők) nálam ők a felderítők (ha elfogy a türelmem, és nincs kedvem szépen előcsalogatni az ellenfelet), és ha netán összefutnak valakivel, akkor egyből le is lövik :-).
  • TreDoR
    #990
    És mi a helyzet a droneok-kal, van értelme vinni megunkkal vagy nincs? Mert ha nincs nem fejlesztek technikust.
  • TreDoR
    #989
    Köszönöm Agamemnon és F.E.N.R.I.R a segítséget! Egyébként a LoS a játék elején, nemtudom később hogyvan, arra jó, hogy ha rányomsz akkor csak annyi szines a terepből amennyit az egység(eid) lát(nak) a többi rész szürke (gondolom ez a psionistáknál nincs teljesen igy). A medicman legutolsó szintje képes feléleszteni a holtakat és müködik is? És ha egy emberem nem rendelkezik gunman képességgel akkor nem tud felvenni majd a játék során sohase nehéz páncélt csak mediumot?
  • Agamemnon
    #988
    A wargot szkenner hatótávja kisebb, mint a saját gyártmány. Amúgy nem tudom, hogy van e valamilyen korlátja, hogy hol és hogyan érzékel. nem tudom említi e a leírása. Azt tudom, hogy nálam sokszor jó, és sokat segít (éjszaka), de valóban van, hogy nem látja az ellenfélt, van hogy még akkor sem, ha a mellette álló egységemnek már vizuális képe van róla és éppen lövi... lehet hogy bug. Nekem szúrt már ki épületben lévő és az épület takarásában lévő ellent is. Pl.: bázison tök jól működött, a szintkülönbség sem jelentett akadályt, de valóban van úgy, hogy a hatótávon belül eltűnik az ellenfél, majd újra megjelenik.

    Ne bízz csak a szkennerben, s talán jobb eredményt hoz, ha mindkét fajta emberi szkennert felváltva használod. (Én úgy szoktam, hogy 4-5 szkennelés az egyikkel, majd a másikkal, aztán ha nem jelez semmit, akkor bátran nyomulok előre). Én a szkennert a szniper megsegítésére használom. Mire látótávolságon belülre érne az ellenfél, már kapott is egy fejlövést...
  • lammaer
    #987
    Aga: tényleg használhatóak ezek a scannerek? Most sikerült beüzemelnem a wargotoktól zsákmányolt scannert (az is doppler - ez ugyanaz amiről te beszélsz?) de nekem mintha nem működne jól: 3-as szintű scout használja, de hiába nyomatom, nem szúr ki semmit, aztán hirtelen ott terem mellettem az ellen...

    Van valami korlátja a scannernek? Mondjuk az épületek mögé, szobákban elbújt ellenfeleket nem mutatja?
  • Fenrir
    #986
    igen, ranger képesség adja hogy 2 fegyverrel tudjál lőni

    akinek nincs rangere az nem tud így lőni
  • Agamemnon
    #985
    Azt hiszem szerencsésnek mondhatom magam, nálam ha kifagy, akkor az annak köszönhető, hogy a Norton Antivir önállósította magát és vagy feldobott valamilyen figyelmeztető ablakot, vagy nekiált vírust keresni. Amúgy stabil a játék.
  • Agamemnon
    #984
    Én nem szoktam egyszerre két kézifegyvert használni, de ha minden igaz, akkor úgy tudsz mindkettővel lőni, hogy változtatsz a lövési/használati beállításokon. Portré alatt jobb oldalon egy lövés/sorozat/cső alatti gránátvető ikon, talán ha azt változtatod, akkor bejön hogy mindkettővel tudjon lőni.

    A késöbbiekben nem tudom, hogy lesz-e más, de jelenleg a commando arra jó, hogy tudsz dobócsillagot, meg szamurájkardot használni (komolyan!), bár nem tudom, hogy mi haszna van. Főleg, a játék közepe táján, amikor a warotok átlövik a hülye gránátjaikkal az egész pályát...

    A LoS pedig akkor használható, ha már kifejlesztetted és le is gyártottad a sisakra szerelhető éjjellátót/infraszemüveget/pszihó észlelőt. Addig nem.

    A képességek közül, ami nekem legjobban bejön, az a sniper és a scout. Ami még fontos az a medic, továbbá hasznos a gunman és a trooper illetve egy commander legyen a csapatban. Persze ez játékstílustól függ leginkább. Nekem ezek jöttek be.
  • TreDoR
    #983
    A 2-es szintű ranger képesség teszi lehetővé, hogy egyszerre 2 kézifegyverrel lőjön az egység?
  • TreDoR
    #982
    Szerintetek érdemes kifejleszteni a commando-s képességet? Van valamilyen jó commandós cucc a játéban?
  • TreDoR
    #981
    Egyébként, nekem is ki szokta időnként írni, hogy a program szabálytalan műveletet hajtott végre, leginkább mikor egy új tipúsú helyzetet oldok meg és vissza menne a laputára, ezért minden mission-nál mielött befejezném, mentek, viszont akinek nem megy indytáskor sem annak valószínűleg vagy a video drivere régi v. az audió, nekem is kiirta telepítés után, hogy régi az audió driver, töltse le a ...-ról, telepítettem és simán ment.
  • TreDoR
    #980
    JA bocsi visszaolvastam, de az 1 kezes két kezes fegyvert még mindig nem értem.
    Egyébként sajnálom, hogy nincs hozzá magyarositás és úgy tudom egy jó darabig nem is lesz Viszont a játék nagyon kiráály, nem is hittem, hogy az altar összehoz ilyen jó gamet az aftermath után, de nagyon jó lett, lopakodás ezerrel
  • TreDoR
    #979
    Hi! Mitől függ az, hogy az emberem v. cyborgom stb. egyszerre csak 1 stukkerrel lő v. 2-vel? Mert beleadom kezébe a két mp5-öt de csak egyel bénázik, valamint azt is meg szeretném kérdezni, hogy a trckokat höva szükséges kötni? Eleinte mindent összekötöttem, de sokat lehúzott a nyersanyag készletemből és az egyik órában eltünt az össze track, akkor már csak egy-egy trackot épitettem minden bányához, bázishoz, de igyis csődbe mentem, ugyhogy előröl kezdem. Elég ha csak a bázisokat kötöm össze trackokkal v. a bányákat is kell? Előre is thx!
  • hmhm
    #978
    LoS egyébként használható lesz a későbbiekben?
  • Agamemnon
    #977
    A szkennereket már tényleg szemétség volt betenni a játékba. Senki nem lát semmit, én meg lazán lelövök mindenkit...

    Ja a dopler szkennert használva ti is távolabbról felfedezitek az ellenfelet, mint a hatótávja?

    itt egy példa:




    Sajnos a magyarosításról nem tudok semmit, bár szerintem a nélkül is boldogulni fogsz. Nagyon nem kell olvasgatni...
  • Agamemnon
    #976
    Én nem mertem így bevállalni, amúgy az én emberemnél is XM8 volt, a legtöbbet én is azt használom, ha egy gépágyú lett volna nála, akkor biztos teszek egy próbát. Az XM8-nál nem is lesz jobb fegyver (hatótáv, sebzés, pontosság)?

    Hol nézted meg a statjaiket? (A Glosary-ban benn vannak? Nekem még nincsenek, bár a Cyborgok ls a Pszihók is csak egy hét késésel jelentek meg...)

    Nálatok, ha a kettes nyersanyagot tartalamazó pályán játszotok (két részből áll a pálya, a második rész egy bázis), akkor az első pályarészen megölt ellent beleszámítja a végén a statisztikába? Épp most volt egy ilyen pályám. Jöttök a Warotok, és össz. 19-et küldtem le, de a végén csak 10-et számolt el. A szemét.

    A nehézpáncélzatú warot, az már valami, több mint 9.000-et kellet sebeznem rajta, mire feldobta a pacskert.
  • Alien1024
    #975
    magyaritás ról senki semmit???????
  • lammaer
    #974
    Ja, én is többet vártam az űrhajón érkező népektől, bár az kicsit megnehezítette a dolgot hogy szétdobálta az embereimet. Igaz, előtte rendesen nyomtam a küldiket - szerintem az mondjuk kicsit gáz, hogy 1 játékbeli óra alatt akár 10 küldit is lehet nyomni ha a laputát nem kell mozgatni.

    Nekem az egyedül lévő emberem pont nehézpáncélban egy páncéltörő lövedékekkel betárazott XM8-ast lóbált. Amikor megláttam a 3 warotot vele szembe, mondom annyi neki. Aztán megnézve a statjaikat rájöttem a trükkre: elrohantam vele egy rámpára, majd onnan sorozatokkal végeztem velük.

  • lammaer
    #973
    Bázisok között kell út, különben amelyiknek nincs elérése a központi bázisodhoz (Stuttgart ha jól emlékszem) az se nem termel nyersanyagot, se nem tud építkezni. Tehát utak kellenek, mert anélkül egy bázis semmit sem ér.
    De hangsúlyozom: csak a bázisokat kösd össze, a "natúr" területeket (tehát amelyek csak nyersanyagot adnak) nem kell bekötni...

    Érdemes a tengeri útvonalakat forszírozni - ott is 1-nek számít mondjuk az európát észak amerikával összekötő útvonal, ami egyébként vagy 10 sima út hosszával azonos :)

    Talán már irta valaki: ha bázisokra van szükséget, érdemes átruccanni észak amerikába - ott minden második terület egy bázis is egyben.
  • Agamemnon
    #972
    Hát azt én sem tudom, azthiszem nyersanyagot csak akkor kapsz, ha van összeköttetésed.

    Barrackot építeni felesleges, amúgy is megvár a támadással, még ha meg is kell kerülnöd az egész földet.

    Az űrhajótól nem kell tartani, csak jön egy újabb fajta idegen, de nála is a mesterlövész fejlövése 2500-at sebez, szóval az is fekszik.

    Nem a bázisterrornál is mindig csak egy csapatnyi embered lehet, bár szerintem az is elég.

    Az anyahajó támadásakor úgy szórta szét az embereimet, hogy az egyikük három wargottal került szembe, de karcoilás nélkül megúszta. (szégyen a futás, de hasznos) a többiek meg várták, a társukat követő elleneket. fajlövés burul, fejlövés burul...
  • hmhm
    #971
    köszi, nem tudtam hogy a könyvtár emeli a bányák minőségét, megpróbálom!
    ha bázisok között nincs út, akkor is jó?
  • lammaer
    #970
    Próbáld meg a nyersanyagtermelést iskolákkal és kollégiumokkal felturbózni. Például nálam az alien nyersanyagból volt mindíg hiány, talán csak 1 vagy 2 szektorban volt, alig csorgott. Aztán kiderült, anglia dugig van vele - igy amikor befoglaltam az ottani bázist, oda nem is építettem mást csak kollégiumot. Az eredmény rengeteg befolyó alien nyersanyag, nincs gond.

    Átmenetileg lehet úgy is vegetálni, hogy a szövetségesektől kérsz, de a lényeg az önfenntartás. Amiből kevés van, ott knowledgevel turbózd meg a termelést - egy két labor helyett ez jobban megéri.
  • Tono34
    #969
    Nekem általában akkor döglik ki, amikor töltené be a küldetést.
  • sabchy
    #968
    akkor nekem is kifagyott 1 x


    a bázis terrornál
    ha nincs senki bevetésen akkor részt vesznek a csatában?

    kell egyáltalán barakot felhúzni a bázisokon?
    mert most húztam fel szinte mindegyiken 1 et..
  • hmhm
    #967
    nekem akkor akadt ki hibával, amikor emberek közt pakolásztam akcióban cuccokat, földről övbe, vissza, stb. de ezt már nem bírta..
  • hmhm
    #966
    nekem 13 nap, de alig foglaltam el még valamit, európa kb 90 %, kisázsiából 4 tartomány, észak afrikából még 3, délamerikából 1..

    megvolt az első bázis terrorom, azthittem sokkal keményebbek lesznek az ellenfelek ( cultist ), meg azt is, hogy az összes emberem bevetésen lesz.. de nem.
    a forrásaim minuszban vannak, pedig utak csak bázisok között vannak, sőt, elfoglaltam egy tartományt amin bánya volt, és mégtöbb kiadásom lett ... vicces.
  • sabchy
    #965
    ehh az gáz...:(
  • Tono34
    #964
    Megjött a hajó, a játék pedig szabálytalan művelettel leállt (eredeti).
  • sabchy
    #963
    A Cultist szektorokat lehet támadni csak idő kell míg ad küldetést....

    én ki szoktam várni mert onnan lehet jó cuccokat hozni..

    többek között lőszert mert még nem eddig nem tudtam gyártani de már igan

    jah az aknát is onnan hoztam..

    nekem még 9 nap a warag hajó..addig jó sok tp belefér még..

    a magyarosítás nem halad de elvileg van egy ujjabb csapat aki beszálna a fordításba hátha ez lendít valamit a dolgon..

    további jó játékot mindenkinek..

    jó a játék de a páják tényleg lehetnének változatosabbak..:)
  • Alien1024
    #962
    magyaritás hogy áll? senki nem tudo róla
  • Fenrir
    #961
    jegessel én sem találkoztam
  • Encore
    #960
    Jeges nincs is, azt mondják, nekem egyszer beadott a vége felé egy kikötőt és passz
  • Agamemnon
    #959
    Fórumozók, hol vagytok? Sehol senki?

    Valaki játszott már vizes vagy jeges pélyán? Mert én még olyat nem láttam...
  • Agamemnon
    #958
    És végül a speciális "Morleman tánc". Eddig csak nagyon keveseknak adatott meg, hogy lássák a morlemanok násztáncát, én megörökítettem.

    Igen jól látod breakel a csávó, de azt is mondhatnánk, hogy feldobta a pacskert.

    :-)









    Ja, az előbbi képen nem látszik, de megkapta a 3. fejlövést is, mire megdöglött az előző morleman 3*3019
  • Agamemnon
    #957
    A kivégzőosztagom:


    Morleman "feldíszítve" mint egy karácsonyfa:


    A több mint 9000 HP-val rendelkező (halott) Morleman