1917
  • TreDoR
    #1197
    14 nap múlva leszáll egy idegen űrhajó. Azzal mit kell majd csinálni?
  • jano1
    #1196
    Wargot power armor ellen melyik fegyver hatásos? Nem nagyon boldogulok velük.
  • TreDoR
    #1195
    Szegény morelman-t valaki félbevághatta egy jókora katana-val:

  • TreDoR
    #1194
    Van története? Na arra kiváncsi leszek! Akkor tolom 1000-el!
  • TreDoR
    #1193
    Az még csak semmi! De pl. ha egy emberre nem adsz páncélt, nincs is hátizsákja és mégis tud benne (a nemlétező hátiszákban) vinni cuccokat. Meg a psionic-oknál is ez van, azoknak sincs hátizsákjuk!
  • lammaer
    #1192
    Nem, van egy videó is a végén... de talán meg tudod nézni kivülről is...
  • Agamemnon
    #1191
    Nálam a játéknak úgy lett vége, hogy kilépett a főmenűbe. Ez a vége? Hogy azoknak, akik még nem vitték végig ne áruljak el semmit, szóval ott voltam a rózsaszín-lila pályán, és az volt a küldetés hogy érjem el a célterületet (de a next area gomb nem is volt aktív), de az akkora volt, hogy nem fért rá minden emberem... Szóval odaáltam, és kilépett a főmenűbe, kétszer is megpróbáltam... Ez a játék vége???

    Amúgy a sztori tényleg tök jó, nem semmi, hogy mik ki nem derűltek. Már nagyon kíváncsi vagyok a következő részre, mert nem tudom, hogy ezt hogyan viszik tovább...
  • Agamemnon
    #1190
    Azt nem tudom észrevettéetek-e, hogy a Mátrix mellett az 5. elem is a készítők egyik kedvenc filmje. Miért?

    Nos, amikor gépágyuval sorozatot lövök (t'om másmilyet nem is lehet) és közben eltalál egy ellen, akkor tesz egy fél fordulatot lövés közben, és a fegyver és a torkolattűz állásából ítélve a saját embereimet kellene (ők állnak mellette) lekaszabolnia, ezzel szemben minden lövés pontosan eltalálja az ellenfelet. Ilyen fegyverrel én egyedül az 5. elemben találkoztam... és ti?
  • Agamemnon
    #1189
    Ezen ne problémázz, én egyetlen egyszer sem használtam ezeket... Basic és Advanced Medkit, de azokat sem túl gyakran, max, ha ellenfelet kell elfogni...

    A debuggal egyetlen egyszer futottam össze, azóta ez helyett egyszerűen kifagy...

    A legalsó képeden jól látszik, hogy mekkora a hátizsákja az emereinknek, bár az elé érdekes, hogy akár kát géppuska is elfér benne. Csak tudnám, hogy hogyan, összehajtogatja???
  • TreDoR
    #1188
    Tehát le kell gyártanom ahhoz, hogy kiderüljön kell-e hozzá képzés v. sem (pedig nem mindegy):

  • TreDoR
    #1187
    A szokásos debug mode:



    És elfogyott a zöld festék:

  • lammaer
    #1186
    kitartás, a vége következik... már csak kutatni kell.
  • Agamemnon
    #1185
    Ezt nem is tudtam, már mindegy. Aki meg katanát használ, az meg mazohista!!!

    A wargot hajó után még mennyi van vissza a játékból? Már kimentettem a tábornokot is... és most kutatom/várom a második wargot hajót...
  • TreDoR
    #1184
    A sniperrel úgy is critical hitet lövök, hogy nincsen stalker képességem, a stalker képesség csak a katanahoz ad álandósult critical hitet... Vagyis a commando és a stalker csak a katana használatával ér valamit egyébként nem nagyon ad semmiben se bónuszt
  • Agamemnon
    #1183
    De, ha tök jóban vagy velük, akkor ez első segítségnyújtásra átadják a terültet..
  • TreDoR
    #1182
    Le kell gyakni az összeset és akkor nem kérnek segitséget
  • Tono34
    #1181
    Nálam se túl változatosak a pályák. Néha nagyon is unalmas.
    Ezt még akkor tudják fokozni, amikor a helyieket kell kisérni és ezt kb 5-6 egymás utánni küldetésen ugyanolyan pályán.
  • Agamemnon
    #1180
    Hát, nem akarok hazudni, de kb. 10 különböző pályám volt (vagy még annyi sem), és a többi mind annak egy kicsit módosított változata.

    Örülj, ha nálad ennél változatosabb. Ami feltünő, hogy egyetlen vizes, vagy havas pályám sem volt, igazából őserdrős sem, mert szerintem az erdő mindenhol ugyanolyan, vagy legalábbis nem eléggé különböző...
  • TreDoR
    #1179
    Nemtudom, eleinte nekem is ugyanazok a pályák jöttek, de amióta beindult a kutatás meg minden, jönnek az új pályák amiken idáig még nem voltam.
  • lammaer
    #1178
    Detto. Teafőzés, babaringatás, asszonybabusgatás, fürdés, pakolás volt a program amig a pályákat töltötte a game :)
  • Agamemnon
    #1177
    Valóban nehezen értem, hogy hogy adhatták ki a kezükből így a játékot. Van háromféle talaj (beton, fű, homok), 3 féle fő pálya, és a változatosságot az jelenti, hogy ide vagy oda teszi a fákat, illetve, hogy motor roncsot, vagy autó roncsot tesz e le az adott pontra...

    Amúgy nagyon szimpatikus a játék, szeretek vele játszani, de már nagyon várom a végét...

    Én minden apró-cseprő dolgomat a betöltésekre időzítettem, akkor mentem ide-oda, akkor adtam enni a halaknak, néztem meg a családomat...
  • lammaer
    #1176
    Igy van, a pályatervezőt meg kéne lincselni... ahelyett hogy azon a kretén randomgenerátoron dolgoztak volna hosszú hónapokig (mert biztos, hogy egy csomó idő elment vele) mindenki jobban járt volna, ha minden területhez csinálnak 1 konkrét pályát. Van mondjuk 20 fejlesztő, mindenkire csak 3-4 jutott volna. A DVD-re elfér, és akkor nem lett volna unalmas a 26. báziselfoglalós küldi meg az 50. ufós pálya. Ráadásul szerintem a pályák betöltése alatt sem tudtuk volna kiolvasni a háború és békét...

    De abbahagyom. Inkább csak a szépre emlékezem :)
  • lammaer
    #1175
    Wargot után tök lényegtelen, hogy befoglalják a területet vagy sem. Kutatni már csak a Laputában érdemes, azt meg nem tudják elfoglalni. Csak az idegesitő, hogy állandóan megáll az időgyorsitás ha elfogy a nyersanyag és leáll az élet, aztán megint egy üzenet akkor amikor egy pici nyersanyag van és újra beindul... ezekre a panelekre nem raktak olyan "ignore" gombot, amivel a többi üzenetet szépen át lehetett ugrani. Szóval a végén nekem ez okozott nehézséget :)
  • Agamemnon
    #1174
    Nekem is talán több mint fél afrika, szibéria, ausztrália nagy része, ázsia közepe mind-mind uncontrollable, nálam legalább is.

    Küldöm a wargot hajót ezerrel, látom a pályatervező itt sem erőltette meg magát. Kapja be!
  • Hedgehunter #1173
    Fasza a szamurajkard a szaros kis pancel nelkuli ufokat vagja mint allat.....
  • TreDoR
    #1172
    ThX! De nekem nagyon sok uncontrollable rész van a Föld-ön!
  • Agamemnon
    #1171
    Az edged weapon lesz a szamurájkard, meg a dobócsillag, illeteve kés. Én sosem használtam...

    Nem tudom, hogy korlátozva van-e egy egység fejlődési készsége, szerintem nincs, egyedül a droid marad mindig level 1-es.

    És nekem még sosem adott küldetést uncontrollable pályára... bár most már akkor se mennék oda, ha szépen kérne...
  • kHares
    #1170
    Na akinek túl könnyű a sok wargot annak erősen javaslom a Weapon Rebalance Mod-ot.
    Sok új fegyver, realisztikusabb sebzésrendszer, sok kis javítás, nagyon jó. http://forum.ufo-aftermath.com/index.php?showtopic=1872
  • peter01
    #1169
    Ja már semmi.
  • peter01
    #1168
    Ez nem ide tartozik de mire jó a vip reg??
  • TreDoR
    #1167
    MI az az edged weapons? éS mekkora szintet érhet el maximálisan egy egység?
  • Encore
    #1166
    A wargot hajó nevetséges volt. ismétlödő pályák és mivel azt hittem, hogy az lesz a vége így 20-as katonákat vittem magammal és egyszer sem kaptam lövést. Egy wargot se tudott leadni egy lövést sem. Három 3as sniper a hosszú egyenes folyosókon bárkit leszednek. A wargotok még nem is láttak mikor holtan estek össze. Gyengébb katonákat kellett volna vinnem akkor azok fejlődhettek volna ott rendesen.
  • Tono34
    #1165
    Ha ad mission-t akar el lehet foglalni.
  • TreDoR
    #1164
    Az uncontrollable területekkel lehet valamit csinálni?
  • TreDoR
    #1163
    A medikitet valóban újratölti, viszont az elemeket nekem nem tölti újra!
  • TreDoR
    #1162
    Thx! Neked is lammaer!
  • Agamemnon
    #1161
    Köszi Iammaer a tanácsot, akkor majd viszek rakétát is, azt biztos hogy nem vittem volna, csak néhány gránátot, mert az mindig van náluk, meg egy cső alá szerelhető gránátvetőt, de igazi rakétavetőt nem szoktam használni.

    Tehát akkor fel kell készülnöm a dögunalomra, csakhogy végig tudjam vinni, ez nagyon frankóóó. Kár, hogy a játék végét így elcseszték, amúgy néhány finomítással egy nagyon frankó játékot csinálhattak volna. De tényleg ilyen pitiáner hülyeségeket bennthagyni a játékban, mint amikről itt a fórumon is beszélni szoktunk???

    Én bízom benne, hogy a következő rész majd még jobban sikerül!
  • lammaer
    #1160
    A Wargotokhoz én 8 embert vittem - ott is 7 tud harcolni, meg egy lett tartaléknak. 4 emberrel is lehetne menni (modulonként 4 ember fér el, 1 modul meg mindenképpen kell), de jobb volt a több. Igaz, nem volt kihivás a pálya, 14-18 szintű emberekkel 3-as sebességen rohantam végig a wargotokon. Megsebezni csak egyszer tudták az egyik emberem...

    Lőszert vigyél, meg valami robbanósat (mondjuk valami launcher olyan 10 rakétával). Kell majd.... ha meg nem viszel akkor majd rájössz az 5. küldinél hogy megszivtad :)

    A küldik unalmasak, vagy 10-szer kell végigcsinálnod ugyanazt.

  • Agamemnon
    #1159
    Ja, igazad van, valóban, újratölti a medkitett, és az elemeket is. Bár aki már ott tart, hogy elemeket használ, annak szerintem már tök mindegy. Az elején valóban jó, ha az ember vigyáz arra az egy-két medkitre, amit nagy nehezen szerzett.


    Amúgy a wargot hajóra hány embert érdemes vinni, mekkora csata lesz? Remélem nem csak annyi, mint amikor a wargotok támadtak? Bár talán az még midig jobb lenne, mint amit eddig művelt, hogy 3-4szer küzdöttem ugyan azon a pályán...

    Nem tudom, hogy a románok mit szólnak ahhoz, hogy Budapestet hozzájuk csatolták, de igazán megkérdezhették volna erről a mi véleményünket is...
  • lammaer
    #1158
    Ha nem vagy vizuális alkat, figyeld a zónák neveit. Van a terület neve mellett van egy zónanév is, az mondja meg melyik zónához tartozik az adott terület... pl Budapest a Balkán zónához tartozik :)Ha az adott zóna bázis a tied, akkor a zóna többi bányájáról a nyersanyag automatikusan bejön, ha maga a bázis be van kötve az úthálózatba. Ha a bázis nem a tied, akkor a báya csak akkor termel, ha van hozzá út. Érdemes egyébként mindíg a bázisokkal kezdeni a foglalást, ha lehet, és utána begyűjteni a bányákat.