1917
  • lammaer
    #1157
    Gondolom jano1 arra gondol, hogy pl hogyha a medikit nem fogy el a harc közben, akkor megmarad és automatán újratöltődik. Tehát pl ha összesen mondjuk 1-1 medikited van két embernél, használod csatában de nem fogyasztod ki, akkor a medikit felfrissül. Még akkor is, ha a raktáraidban nincs is medikit...

    Lőszernél egyébként ez nem igaz, tehát az fogy a raktárból, csak a karaktereidnél mindíg fullra töltik - mert ugye a lőszert darabra nyilvántartja a játék, nem táranként. De például az elemeknél megint az van mint a medikitnél, szóval nem szabad kifogyasztani őket és akkor regenerálódnak... asszem. Mert ott sem az elemben tárolt energiát számolja a program, hanem az elemek darabszámát. Viszont a reticulan elemek meg fogynak mint az állat...

    Persze lehet, hogy tévedek az elemekkel, de a medikitnél tuti hogy így van.
  • jano1
    #1156
    Sokat lehet vele spórolni a lőszeren.
  • Agamemnon
    #1155
    mindent újratölt, hogy neked ezzel ne kelljen foglalkoznod

    elvileg ha van töltény és a többi, akkor ugyanzt a csapatot kapod vissza, ugynazzal a felszereléssel, amit elkűldtél

  • Agamemnon
    #1154
    Onnét tudod, hogy melyik bázis hová tartozik, hogy annak az országnak erősebbek a határai, minden területnek van határa, de a bázis és a nyersanyagforrások között nagyon halvány a vonal. Remélem ez így érthető...

    Köszi, hogy elmondtátok, hogy a végén még ennyit kell várni, meg támadást visszaverni, már kezdtem elveszteni a hitem, hogy ennyit kell szenvedni, mire lenyomhatom a wargot hajót, akkor még türelmesen kitartok...
  • jano1
    #1153
    Üdv!Azt figyelte már valaki,hogyha a küldetés alatt nem fogyasztod ki a medikitet,vagy a táradat a következő küldire újra tölt?
  • TreDoR
    #1152
    ÉS azt honnan tudom eldönteni, hogy melyik bázishoz melyik bánya tartoziK?
  • lammaer
    #1151
    Csak várj, én pörgettem pár napot mire folytatódott a sztori.
  • lammaer
    #1150
    Nem, csak a bázisaidat kell összeködni a központi (első) bázisoddal. Na persze ha olyan bányaterületet foglalsz el, aminek a bázisa még nem a tied, akkor addig arról a bányáról nem kapod meg a nyersanyagot. OLyankor - ideiglenesen - bekötheted úttal a hálózatodba.
  • TreDoR
    #1149
    Ahhoz, hogy a nyersanyagaot megkapjam, össze kell kötnöm a bányáimat a bázisaimmal?
  • peter01
    #1148
    Na én meg tölthetem le újra a gamet mer megsérülhetett amikor kiírtam dvd-re a kép filet.
  • kiborg
    #1147
    Na Üdv Megint Mindenkinek!

    Szóval az volna a kérdésem, hogy már túl vagyok a wargot anyahajón, nincs mit fejleszteni, harcolni csak akkor tudok ha megtámadnak. (a kultisták be vannak szorítva Dél-Amerikába), csupa önvédelem, mi a cél ????
    Kiket kell legyilkolni ????
    Vagy itt a véga, csak elfelejtettek szólni ?

    Kiborg
  • hapi
    #1146
    Éppen hogy csak elég de csak azért mert mindig kérek a többiektől, viszont most olvastam:
    Ha a bázison növeled a tudás pontokat akkor az adott bázishoz tartozó teületekről egyre több nyersanyag jön be.
    Ugyhogy most átépítem a bázisaimat mert pl. pont central europeban nincs is tudás mert az volt a kezdő bázis és ugye kezdéskor más épület fontos.
    Ahol a fejlett bázisaim vannak ahhoz meg nem is tartozik terület...
  • TreDoR
    #1145
    Jeeeee! Elkezdtem gyártani az 5.56 mm-es töltényeket Nem hittem volna, hogy még ebben az évezredben sor kerül rá
  • TreDoR
    #1144
    Ez azért fájhat:

  • TreDoR
    #1143
    Napról napra egyre nehezebben veszem rá magam, hogy ufozzak, ma még nem is ufoztam
  • lammaer
    #1142
    No, részemről vége az aftershocknak - alig néhány perce sikeresen befejeztem a játékot. A történet szerintem nagyon jóra sikerült, egész izgalmas és mégeredeti is, egy nagy-nagy pirospont jár a forgatókönyv irónak. Aki viszont nagy-nagy feketét érdemel az a pályatervező (mert ugye nagyon kevés pályaféle van) és az, aki hülyére bonyolította a kutatási és gyártási rendszert. Ennyi labor meg factory szerintem túlságosan szétszabdalta a játékot.

    A wargot anyahajó után én már nem foglalkoztam a küldetésekkel, csak azt csináltam meg, amit muszáj volt, tojtam egy nagyot az összes betámadós küldire. Hadd foglalják el a bázisaimat, kit érdekel... nagyon sokáig tartottak az utolsó kutatások, és már nagyon tele volt a hócipőm azzal, hogy 2-3 óránként támadott valaki, aztán végig kell ülni a töltést és megcsinálni az unalmas pályát. Szóval remélem az új részben ezzel csinálnak valamit, a játék közepe után szerintem a harc csupa kínszenvedés - nem azért mert nehéz, hanem azért mert túl sok van belőle. Igazán kiváncsi lennék hogy összesen hány csatát nyomhattam le, de tuti hogy többszáz menet volt. Brrrrr... :)

    A wargot anyahajó is uncsi - ennyi azonos pálya, egymás után... tiszta inkvizíció. Ráadásul itt elég átláthatatlanok a pályák, akárcsak az utolsó küldik és az ufók helyszinei. Tiszta beteg voltam már tőle a végén, csak mentem mint a tank, tekintet nélkül a veszteségekre, csak hogy vége legyen....

    Szóval: a sztori szuper, emiatt ezért érdemes végigcsinálni, és a közepéig izgis is a játék. A végét meg szerintem túlságosan elhúzták.

    Gyorsan le is szedtem a gépről, az AS-ből ennyi elég volt :)
  • TreDoR
    #1141
    Én soldier fokozaton játszok, de pl. bevettem 3 high nyersanyag bányát, és mégsem kapok többet, pedig le is ellenőriztem overwiev-ben, hogy mennyit kapok, meg ki is számoltam (beleértve a trackokat is meg a kutatásokat is) és többet kéne kapnom, de nem. Szal mostmár tök lényegtelen hány bányát veszek be, lassan úgyis csődbe megyek Várom a 2.0-ás patchet, hátha úgy játszható lesz a game
  • hmhm
    #1140
    És van elegendő nyersanyagod?
    Veteránon játszom kezdetektől fogva, és csodálkozom hogy nincs nyersanyagom amikor itt elnézve a képeket mindenki +70 be van mindenből..
  • hapi
    #1139
    Az alábbiak ellenére azért tetszik csak kár hogy a karácsony miatt ilyen bugosan dobták ki, és a 2 patch ellenére még mindig hibás.
  • hapi
    #1138
    Most kezdtem újra Veteránon, így jobban tetszik mert van egy kis kihívás.
    1.2 patch fenn van de még mindig bugos szerintem.
    1. kiszedtem a pisztolyokból a lőszert és eltünt
    2. diplomáciába kértem embert de mivel nem tetszett nem választottam senkit de a viszonyom romlott
    3. néha még mindig kilép de kevesebbszer
    4. a random map generátor nem műkszik rendesen mert majdnem mindig ugyanazon a pályán ugyanazt kell csináljam
    5. ráadásul az ellenfél is majdnem mindig ugyanott van, de a kimentendő civil az mindig...
    6. a lövések és a grafika nincs szinkronizálva. lefogyott az energiám de még a lövés grafikája nem volt kirajzolva és ez mindig így van, ráadásul a lövések nem csapódnak be csak átmennek mindenen. Az ellen eldobja magát de még oda sem ért a töltényem (mint egy szar filmben.) De van fordítva is, hogy már rég átment rajta a töltény, azt fél óra múlva dob csak hátast...
  • Encore
    #1137
    A hivatalos oldal foruma látogatottabb, de a magyar oldalak közül talán ez a legfelkapottabb.
  • peter01
    #1136
    Nem tud vik ide egy ingyenes reloaded verziót belinkelni ami nem torrent.Mer a dvd lehúzogatós modszerrel se indul már el.
  • peter01
    #1135
    Nem tud még vki vmi jó ufo:as fórumot amit sokan látogatnak?? Hátha ott tud vki segíteni a magaritasok.hu-s fórum nem érdekel.
  • TreDoR
    #1134
    Az aftermath-ban sem értek semmit se a földi lézer fegyverek. Viszont a machine gun itt elég jó lett sztem, lehet vele kaszálni. Egyik emberemez kifejlesztem commando+stalkernak azt katanaval fog rohangálni
  • Agamemnon
    #1133
    A lézer sniperrel több gond is van, a humán sniper fegyver job, távolabbra lő, nagyobbat sebez, és sokkal több töltényt tudsz pluszba vinni. Nem is tudom egy elemmel talán 5-öt tudsz lőni, míg a humánhoz 35 töltény van egy csomagban...

    Persze, lesz egy ellenfél, akit nem sebez más, csak energiafegyver, de az nagon gyík, és könnyű kinyírni, és Ő meg igazából nem is támad. Szóval nem értem, ahogy már valaki jóval korábban elmondta, rendesen elkúrták a fegyverek fejlesztését.

    Én még mindig XM8-al nyomulok, és mindjárt vége a játéknak... Igazából nincs jobb fegyver (legalábbis én még nem találkoztam vele), mint amit a Basic Human Weapon Factoryban le tudsz gyártani... kicsit röhejes. Akkkor mi a fasznak kell még ezer más dolgot kikutatni??? És upgrade is mi van? Csak az anéhány alkatrész, amit már a legelején megkaptam a cyborgoktól, meg a kultistáktól...

    Ki érti ezt? Ki érti ezt? Én nem...
  • TreDoR
    #1132
    Bár nemtom miért kérdezek ilyeneket, mire eljutnék oda, hogy legyártsam az első lézerfegyveremet, már kijön az ufo:afterturbo amihez már 3ds szemüveget is fognak adni
  • TreDoR
    #1131
    Én a psiopatákat kivéve minusz fullon vagyok diplomácia terén Egyébként mielőtt elcsórtam volna a nyersanyagot a psioktol vehettem volna 10es szintű gyereket psi armorral meg cirklettel + elektromos sniper Tényleg a lézerfegyverek egy része jó? Pl. a lézer sniper?
  • Agamemnon
    #1130
    Ha nem az ide káblet huzogatod, hanem a tápot, akkor nem lesz gond a tüske, amúgy meg tudom, én is borzasztóan untam, szórakozást ez miatt...

    Sajna semmi ötletem sincs a problémádra, én feltettem és ment.
  • TreDoR
    #1129
    MICSODA?!?!?!?!?!?!? Á,dehogy, csak útba van a létra

  • peter01
    #1128
    Leírom pontosan mit csináltam: Feltelepítettem a gamet beírtam dvd-keyt felraktam az 1.1-es utána 1.2-es patch-et útána crackoltam és nem müködik. Van sp-2-m és próbáltam úgyi hogynem raktam fel1.1-et hanem azt az 1.2-es patch-et raktam fel amelyik az 1.0-ra jó.
  • peter01
    #1127
    Meg má így is beljebb van csúszva a dvd író egyik kis tűje amire az ide kábelt kell dugni nem akarok rontani a hejzeten a napi kb. 3x-i lehúzás felrakásal.
  • peter01
    #1126
    De úgy hogy mindig le kell húznom a dvd íróm úgy elég kaki meg testvéremnek is sír a szája miatta és 6 évvel idősebb.
  • Agamemnon
    #1125
    Hát peter01, ha sehogy sem akar menni a crackel, akkor kénytelen leszel a nélkül játszani, sokan végigvitték már úgy, szóval nem lehetetelen.

    Ha virtuál cd-ként ment, akkor nem tudom, hogy ezzel most miért nem megy. Én először az 1.1 patch-t tettem fel, majd az 1.2-t és arra a crack-et, persze lehet, hogy egyik sem kell hozzá, nem t'om. Amikor felraktam őket, még nem volt crack...
  • peter01
    #1124
    Szóval senki nem tud segíteni nekem. Azér kössz hogy volt aki probálkozott.
  • TreDoR
    #1123
    Ez egy jó kérdés
  • Agamemnon
    #1122
    TreDor tökre megértelek, épp most fagytam, ki, gondoltam megnézlek titeket. Idővel, majd szépen jönnek a kutatások. Minden jön a maga idejében. Amúgy ha nem akarod 3 nap alatt meghódítani a világot, akkor eleinte, még lesz időd fejelszteni is.

    Én nemrég jöttem rá, hogy mit kezdjek a nyersanyagokkal. Eddig elfoglaltam, mindig minden terültetet, amit, lehetet, és ezért mindenki tökre berágott rám diplomáciai vonalon. Már nem akarok foglalgatni, Amerika maradjon meg a cultistáknak. A sok nyersanyaggal meg egycsapásra kibékítettem a szövetségeseket. Amúgy ezt végképp nem tudom, hogy miért rakták bele, ha egyszer már megvetted a szükséges számú embert, utána már semmi értelme a diplomáciának, semmi sem függ tőle (max az, hogy hányszor kell ugyanazt a pályát végégvinni, bár az is hülyeség, hogy ugyanazon a pályán egymás után többször is kinyírok minden ellenfelet, akkor miért nem tehettem ezt meg elsőre???)


    Szóval a fejelesztések majd jönnek, van amihez olyan tárgy kell, a másikhoz meg egy bizonyos fejlesztés.

    Bár eleinte tényleg bosszantó, hogy nem lehet töltényt gyártani...
  • peter01
    #1121
    Mér mi a külömbség az én gépem közt és a töbiek gépe közt hogy nekem nem indul el crackal.
  • peter01
    #1120
    Nem tudja vki mi lehet probléma???
  • Thanatos
    #1119
    ha crackel nem indul el akkor a reloaded-es verzsön se fog mert az is ugyan ez csak nem clone és rámásolták a acracket a cd-re..., szal ha a gamecopyról nem jó a crack akkor 99% hogy a reloaded se lessz jó...
  • TreDoR
    #1118
    Bocsi a sok csillagért, csak egy kicsit felhúzott a game