8627
.
  • bgabor
    #7907
    Az igazság sajnos az, hogy a kotor3-ból nem lesz semmi. A napokban jelentették be a Lucasartsnál, hogy anyagi gondok miatt elbocsájtottak egy csomó dolgozót, és ez több projectük, többek között a Kotor 3 című MMORPG-t is érinti. Tehát nem lesz kotor3, de mivel szaros mmo lett volna, nem is olyan nagy kár érte.

    A Gizka project meg? Egy csapat srác már a kotor 2 megjelenésekor eldöntötte, hogy a korai megjelenés miatt a játékból kivágott tartalmat (kábé a játék 40%-át) visszaállítják, mert annak egy töredéke benne maradt a játék fájljaiban(hogy a többit hogyan akarták visszaállítani, azt ne kérdezzétek). Ez jónéhány éve volt, azóta nemigazán hallattak magukról. Komolyan azt gondolja bárki is, hogy lesz még valami a dologból ennyi év után?

  • wedge31
    #7906
    Nagyjábol igen ,pár jószándéku srác összeállt hogy helyrehozza amit sikerült elrontanni jelesül a teljes endinget.
    Az már más kérdés hogy kész lesz e valaha.
  • nyirog
    #7905
    nekem ebbőlz jön leh ez egyfajta mód\addon a 2-höz
  • wedge31
    #7904
    Gizka.
  • nyirog
    #7903
    mi az a gizka(azon kívűl hogy szerepjáték)?
  • zbundy
    #7902
    Jah :S ezt nem tudtam... tavaly nyáron még azt sem tudtam hogy kimaradtak belőle dolgok :D
    De itt olvastam a topicban hogy elvileg 10b lesz a vége és most 8nál tartanak. Csak emiatt vagyok ennyire optimista.
  • Muki100
    #7901
    Tavaly előtt nyáron is mindenki ebben reményekedett :(
  • zbundy
    #7900
    Én meg azt olvastam hogy elsem készül a 3. rész mivel kírugták a Kotorrért felelős embereket :S
    A gizka meg szerintem nyárra már talán elkészül. Vagyis ebben reménykedem :D
  • Terminátor14
    #7899
    De azért a 2.-ban sokkal nagyobb szabadságot kap az ember, szerintem :)
    Az, hogy az elején Jedi vagy vagy kiképeznek megint, csak a történet miatt alakul így.

    Amúgy Kreiát is ki kell szabadítani, az elején be van zárva az orvosi szobába :DD

    A küldetések tényleg jobbak az első részben, viszont szerintem a második rész története is legalább ilyen jó lenne, ha nem vágták volna ki a dolgok felét, harmadát. Ezért várom a gizkát, csak nem értem, hogy mi történt velük, mintha most nem haladnának :(

    A 3-ról sajnos azt hallottam, hogy mmo lesz.
  • N1ggA
    #7898
    1-es: keresd meg az összes térképet
    2-es: keresd meg az összes mestert

    Viszont az egyesben egy halandó emberként kezdesz, és később válhatsz Jedivé ahogy az akadémián tanulsz, szerintem ez nagyon jól meg lett csinálva. Másodikban viszont az elejétől fejlődsz folyamatosan. Az egyesben rohadt jó, hogy pl. ki kell szabadítani Bastillát, akibe beleszeretsz. Kettesben ott van Kreia az elejétől fogva és ott is lesz szinte végig. Egyesben hihetetlen jó mellékküldetések is vannak. Pl. ahogy azokat a szegény embereket az alsóvárosból ki lehet szabadítani, az is nagyon tetszett. Talán jobban föl van építve az egyes, és nagyon jó, ahogy haladsz előre, a kettes nekem túl egysíkú volt, kevesebb fordulattal, meglepetéssel, és ráadásul befejezve se volt. Na majd a kotor3, ha nem MMORPG lesz, na majd az lesz a jó nagyon :) Ha pedig MMORPG lesz, akkor meg ott találkozunk :)
  • N1ggA
    #7897
    Na ezzel a hozzászólással teljesen egyetértek :) Mind2-t imádom, de talán 1 jobban megfogott :)
  • Terminátor14
    #7896
    Nálam meg fordítva volt, az első perctől kezdve tudtam, hogy Kreia a csúnya néni(és így nekem mind1 volt mit vakerál), a Raven-s fordulat sokkal jobban meglepett.

    Nekem amúgy történetileg is a 2 tetszene jobban, ha be lenne fejezve..
    Az elsőnek gyakorlatilag annyi a sztorija, hogy menj és keresd meg az összes térképet...
    Ami viszont az elsőben jobban tetszett, az a karakterek saját küldetései, nagyon feldobták az egészet.
  • zbundy
    #7895
    Ezért vagyunk különböző emberek :D Mindenkinek más tetszik! Nekem lényegében bejött mind2 játék, mert mindkettőben voltak jó dolgok. Csak közelebb áll hozzám az első rész! Jobban megfogott. Lehet, hogyha befejezik teljesen a második részt, akkor másként vélekedek. Mindenesetre már nagyon várom a gizka projectet és akkor meglássssuk :D
  • Muki100
    #7894
    Nekem nem volt nagy meglepetés már, amikor Malak beköpte, hogy én vagyok Revan, viszont Kreia ködösítései, na azok igazán tudtak csavarni a sztorin.
  • lerboy
    #7893
    Teljes mértékben egyetértek.

    Mondjuk a KOTOR 1-ben a végén a Star Forge-os respawn hazavágta az egészet. Ki nem állhatom, ha a programozók respawnnal akarják növelni a nehézséget.
  • N1ggA
    #7892
    A kotor1 története egyértelműen jobb, mint a kettőé. Gondolj bele, a végén kiderül, hogy te vagy Revan! Mekkora katarzis volt mán!! A kettő meg miről szól?... A kettő csak annyiban jobb, hogy szebb, de az 1 minden másban veri.
  • Kindred Blades
    #7891
    A DC lényegében az adott tárgy (pl akna) nehézségi foka, a kotorban gyakorlatilag csak annyit számít, hogy ez az az érték, amivel szemben a mentőt dobod :)

    KotOR versus TSL?
    A második résznek tagadhatatlanul jobb a hangulata, nekem legalábbis jobban tetszett ez a Toldi Estéje hatás, a megfáradt, kitaszított hős visszatér, hogy még egyszer megmentse a világot, miközben mindenekelőtt magával kell megküzdenie.
    Az első rész Jolee Bindo-ja (a szenilis öreget direkt megjátszó bölcs öreg karaktere nagyon bejött) helyett itt van egy remekül kidolgozott Visas Marr, egy darab Atton Rand, szal három kedvenc mellékszereplőmből kettő a második részben van :). Leszámítva persze a kincset érő beköpésekkel megspékelt HK-47 droidot, de ő ugye mind a két részben szerepel. Mondjuk Bastilát én elvből kerültem, amit belőle akartak kihozni, azt igazából a Mass Effect Ashely Willams-ével sikerült megvalósítani.
    A második résznek ráadásul jóval sötétebb, baljóslatúbb a hangulata, ami egy plusz lökést ad, hogy az ember könnyebben azonosuljon a történetben játszott szerepével.
    Csak ugye nem ártott volna, ha a kedves Lucas Arts management hagyja az Obsidiannak, hogy befejezzék a játékot. Mert ugye az egész játék, a karakterek, a párbeszédek, az infulence-rendszer mind arra volt kihegyezve, hogy amikor visszatérünk Telos-ra, beinduljanak az események. A társaink egymásnak esnek, kétségek mardossák őket, vannak, akik elvesznek, vannak, akik felemelkednek, az egész személyessé válik... vagyis vált volna, ha nem kellett volna a 95%-át kivágni, mert nem volt még lescrpitelve.
    A KotOR egy teljes egész.

    Összességében a KotOR a jobb játék, mégis a második részt kedvelem jobban. :)
  • Muki100
    #7890
    Szerintem épp ellenkezőleg, a 2-ben közelebb kerülnek egymáshoz a karakterek, így a játékos is. Ez már az első részben is így volt, de ott jobban kijött a statikus, menj előre, hogy tudj beszélni hatás. A kettőben jobban tetszettek a helyzetből következő párbeszédek, a befolyás rendszer. A történet pedig mindenféleképpen érdekesebb mint az 1.
  • zbundy
    #7889
    Az első rész nekem is jobban bejött! Nagyon megfogott az a játék! És tényleg jó kis fordulatok voltak benne, meg a karaktereknek is voltak személyes küldetésük és így kicsit személyesebbek voltak a karakterek. A 2. részben nemigazáb ismerhetjük meg őket (legalábbis közel nem annyira mint az első részben) Ráadásul én nem szeretem a komorabb atmoszférájú játékokat és már csak ezért sem jött be annyira a 2. rész. De félreértés ne legyen, tetszett a 2. rész is. Sok jó ötlet és küldetés volt benne. Nagyon tetszett a Nar Shaada, illetve a Telos. És tetszett, hogy végre volt a játékban normális köpeny. És jó ötletnek találom hogy sokkal részletesebb lett a fénykard készítés!
  • Calver
    #7888
    kétpengéjűbe sebző kristályokat kell tenni, pont azért mert mindkét pengére hat így, míg ugyanehhez a hatáshoz két kardnál duplaannyi kristály kéne. igazándiból szvsz 2 fénykasza akkor éri meg, ha nagyon komolyan veszed Consular karit, és tele pakolod mindkettőt statokat adó kristályokkal, de pl egy Consular-Marauder/Weapon Master karival már kétpengűvel érdemesebb tolni.
  • wedge31
    #7887
    Az én magánvéleményem hogy a második részben semmi ujitást nem tettek be csak az elsö rész farvizén probáltak evezni kevés sikerel és érthetetlenül összecsapott befejezésel.
    Az elsö rész hangulatát még véletlenül se sikerült megközelitenni.
    A happy end meg csak a jó oldalon van a sötét oldalon mindjárt nem lesz az ,arrol nem is beszélve hogy legalább vannak éppkézlább befejezések ami a második részröl sajnos lemaradt.
    A story a Raven fordulatal meg meg szerintem a crpg-ék legnagyobb dobása ezidáig amit nehéz lesz valaha is überelni a folytatásban még csak megközeliteni se tudták azt a csavart a storyban.
    Mivel Star Wars fan vagyok én végigtoltam már kétszer ezt a részt is / az elsöt már vagy ötször / ugyhogy nagyon lehuzni se akarom de nincs egy súlycsoportban az elsö részel.
  • lerboy
    #7886
    A KOTOR 2 jobb szvsz mint az 1.

    A KOTOR 1 gyakorlatilag egy szokásos "happy end"-es sztori Star Wars köntösben.

    A KOTOR 2 viszont egy lélektanában bonyolultabb, érdekesebb történet. Jóval a felszín alá visz a történet.

    De ez csak az én szubjektív véleményem.
  • gibson9
    #7885
    Köszi szépen mindenkinek! Sajnos az angol tudásom elég gyér, abból kifolyólag, hogy németet tanultam :S de majd rákeresek valahol. Még annyit kérdeznék, hogy ez a DC mit jelent?
    Köszi!
  • wedge31
    #7884
    Itt nagyjábol mindent zanzásitva megtalálsz meg egy rakat linket ahol részletesen is elmagyarázák a AD&D szabályrendszert.
  • Kindred Blades
    #7883
    A KotOR harcrendszere a D&D szerepjáték-rendszerből építi fel magát - végletekig leegyszerűsítve.

    A mentődobás. Egy bizonyos célérték ellen "dob" a játék. Ha a mentő és a dobás együttes értéke nagyobb mint az adott hatás (csapda, AoE sebzés, etc) célértéke, akkor a mentő sikerült, és a sebzés, mérgezés etc. nem érvényesül illetve csak feleakkora erővel.
    PL: ha van mondjuk 6-os reflex save-ed, és belépsz egy csapdába, amely DC-je 14, akkor, ha a véletlenszerű dobás nagyobb, mint nyolc, elkerülöd az akna okozta sebzés jelentős részét.

    Kritikus: A támadásokat is efféle kockadobás alapján határozza meg a játék, 1-20-ig terjed ez az érték. Minden fegyvernek van egy kritikus esélye, fel is van tűntetve, pl "18-20, *2"
    Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy ha támadásra 18 és 20 közötti értéket dob a gép, azaz legalább 18-at, akkor kétszer akkora sebzést okoz az adott fegyver.
  • Muki100
    #7882
    kotor 1 = filmek átírása más névvel, más időintervallumra, kidolgozott környezetben (ettől még szerintem is nagyon jó)
    kotor 2 eredetibb sokkal, csak az meg befejezve nem lett rendesen
  • gibson9
    #7881
    Én nagyon szeretem a kotort és már párszor végig is vittem, de pár dolgot nem értek belőle.
    Pl a mentődobás az mit takar? És ez a critical? mindig láttam meg olvastam a játékban a fegyvereknél és képességeknél, de nemigazán értem hogy mit takarnak.
    Előrre is köszi!
  • bgabor
    #7880
    Mellesleg pedig aki még nem próbálta, játszon a Kotor első részével. Sokkal nagyobb a játékélmény, profi a kidolgozottság. A kotor 2-t nem is lehet hozzá hasonlítani. Ha a kotor1-et tekintjük 100 százaléknak játékélmény szempontjából, a kotor 2 kábé 40 százalékot kap.
  • bgabor
    #7879
    A kétkezes fegyverhasználat képességet ne felejtsd el maxra fejleszteni, különben nem sokra mész majd a kétpengéjű kardoddal.
    Ha ez a képességed nincs meg, alig fogsz betalálni a duplapengéjűddel, leginkább a levegőt fogod kaszabolni vele. Továbbá a fénykard segzésén sokat dobnak a beleépíthető kristályok. Két fénykard használata esetén kétszer annyi, azaz hat kristályt építhetsz be, duplapengélyűnél csak hármat.

    Szóval szép-szép a kétpengéjű kard, de nem az a logikus választás.
    Természetesen a kétkezes fegyverhasználatot két kard használatánál is maxra kell fejleszteni.
  • JethroHUN
    #7878
    Jaja, azért, a válaszoktól sok függhet.
  • nyirog
    #7877
    am mikor a korribanon vagyok és belépek a kriptába és mikor jön a malakos látomás amiutána jönegy harc,akkoraharc végén mindig kapokegyy sötét oldlai pontot, vagy azt csak azért kaptam mert, olyan váaszokat adtam?
  • nyirog
    #7876
    köszi az info-t :)
  • Calver
    #7875
    van. kétpengéjűnek nagyobb a sebzése, de kevesebb criticalt üt, egykezessel pedig kisebb az alapsebzés de több crit - na meg ugye kétszer annyi kristály. de a KotORt mindig is a kétpengéjű kardok uralták, sokkal jobban lehet velük darálni.
  • rolinev92
    #7874
    hy ha valakit érdekel egy kiváló ötlet és tud a Kotor 2-höz modokat készíteni azt várom hogy jelentkezzen a [email protected] -on vagy a [email protected] - s msn címen
  • zorrobomber
    #7873
    Meg talán nagyobb a sebzése de lassabb. Nagy pénzben nem fogadnék rá, de így rémlik.
  • gibson9
    #7872
    Bár már rég játszottam a játékkal, de úgy emlékszem, hogy nins különbség közöttük. Máshogy néz ki vele a harc, de ennyi. Illetve a duplakezes harchoz a kétkezesharc képességet, a sima kardhoz a párbaj nevű képességet kell kifejleszteni, hogy hatékonyabb legyen!
  • nyirog
    #7871
    nah már van féykardom végre :), egydupla élüt választottam :P, am van képességbeni különbség adupla élű és a normál egy lű fénykard között, vagy a kinézet más?
  • ZÓÓÓcsi
    #7870
    Hát ne cheat-elj!
  • nyirog
    #7869
    köszi az info-t, am a teos vége alatt azt érted, amikor elrepülök a sarkvidékről megkeresni a mestereket(csak mert most ott tartok, pontosabban a dantooinre mentemelőször ésmég mindig ott vagyok :D )
  • JethroHUN
    #7868
    http://www.rpgvault.hu/?menu=203 talán itt találsz választ, én soha ne mjátszotta a kotro2vel, az első rész sokakl jobban tetszet, azér nem ugrottma ennnek.