94975
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • JanáJ
    #80628
    Szerintem is jól döntöttek. Ha bele gondolsz az XL az F-15 és az F-16 között lett volna akkor mikor már az F-22-t meg az F-35-öt kezdték el reszelgetni. Igaz akkor még ők sem tudták mi lesz a vége. Jó kérdés, hogy mennyire látszott akkor, hogy a prec fegyvereké a jövő. Gondolom nem sejtették, hogy ma egy 16-os még repülni fog és olyan képességei lesznek ami akkor egy repszázadnak sem. :-)
  • [NST]Cifu
    #80627
    Az összes amerikai haderőnem az 1990-es években már lopakodó vadászbombázókban gondolkodott.
  • molnibalage83
    #80626
    Hogyan múlta volna felül, mikor számottevően nehezebb és nagyobb a gép? Ezen a GE F110 sem segít.

    Az F-2 japán gép japánoknak. Fel sem merült exportja sehova, jenki meg aztán tutira nem vett volna belőle. Ők akkor már a JSF pogramra készültek.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.02.06. 15:30:21
  • messerharcos3
    #80625
    És repteljesítményben nem múlta annyival felül az xl a mezei F-16ot, hogy érdemes lett volna átállni rá? Az f-2vel mi a helyzet? ott is növelték a szárnyfelületet, raktak bele aesa radat, csökkentették a tömegét, nem érte meg volna az amerikaiaknak hasonló gépeket gyártani? A japókkal közösen csinálták, tudnak mindent róla gondolom.
  • molnibalage83
    #80624
    100%-ig. Labdába nem rúgott az F-15E mellett, nem is tudom, hogy ki volt képes komolyan venni.

    Az F-16 már önmagában elég harmatos strike konfiban. A gép tömegét tovább növelni és egy rakás bombát szarul ráaggatni totál nem nyerő és ezen a GE F110 nem segít. A mezei F-16C-ben is az van, mert már oda is kellett a tömeg és függesztmények légellenállás növekménye miatt.

    AIM-120 kicsit segített az F-16C-n, de pre AMRAAM időt nézve meg végképp nevetséges. Az F-15 tudta a 4+4 AIM-7/9-et CFT + CL pótossal úgy, hogy még elvitt 2xMk-84-et. Ennek közelében nem volt az F-16XL sem erőben sem semmilyen téren.
  • messerharcos3
    #80623
    szerintetek a jenkik anno jól döntöttek, mikor a strike eagle mellett tették le a voksát, az F-16 xl-el helyett ?
  • JanáJ
    #80622
    A podcastban 5 gépről beszél. 1-1 F117 és F-16 leesett. Egy B-2-t szerinte lelőttek, de az Horvát o.-ban zuhant le. Két F-117-est eltaláltak és még említi is, hogy hogy melyik két reptérre szálltak le.
  • [NST]Cifu
    #80621
    A találat nem egyenlő azzal, hogy le is zuhan...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.02.06. 13:39:57
  • JanáJ
    #80620
    Most jutottam odáig, hogy meghallgassam a Dani Zoltános podcastot. (Vicces, hogy a magyrról magyarra fordítás is kínai az átlag usernek :-)
    Viszont mi ez a B-2 és még két F-117 találat? A Nighthawk-ot még elhinném, mert ha vízbe esik a roncs akkor még el tudnák kummantani, de a B-2 azt hogy? Ha leesik akkor tuti lenne róla kép, no meg darabra megvan mind. Hogy eltalálta, azt még akár elhinném, azt otthon kikalapálták.
    Nagyon laikusan/konyha nyelven fogalmazva az erősen módosított P-18-al cirka 40 km-ről látták őket és amikor látótávolságba kerültek, akkor optikai célzással és előretartással odadurrantottak egyet, ahova számolták, hogy odaér a gép? Vagy mivel tudták merre repül, ezért még közelebbről már a tűzvezető is látta? Magyarul a Nyeva alapból látja mondjuk 20 km-ről a 117-est, csak a moddolt P-18 nélkül csak matematikai esélyed van, hogy ezen belül repüljön el feletted és erről te tudj, ha meg igen, akkor sanszosan pont rád dolgozik.
  • molnibalage83
    #80619
    Szövegfelismerés összehozásában én nem is álmodtam. Viszont manuálisan sok oldalt "széthúzva lehet javítani a kinézete. Lehet, hogy megcsinálom, de elősre ez is fantasztikus.
  • molnibalage83
    #80618
    F-15E
    Évi 460 órás átlag 26 éven keresztül.

    F-15C
    Évi 295 órás átlag 33 éven kersztül.

    Egyszerűen sokkoló, hogy az USAF mennyivel a világ előtt jár abban, hogy használja is, amilye van...
  • molnibalage83
    #80617
    Mindigy egy lépéssel előttem jársz. :)
  • ximix #80616
    OFF
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elvileg programja válogatja, a fájlkezelő és az Irfan rossz sorrendben akarja megnyitni, de Win intéző meg jó sorrendben mutatja és játssza le akár diaként is. Reggel letöltöttem az Adobe Acrobat DC-t (7 napig ingyenes), pik pakk csinált belőle pdf fájlt, de az ocr, könyvjelző és egyéb finomságok igen sok időt emésztenének fel főleg, hogy nem értek hozzá :)
    Egy rövid videót megnéztem, de nem volt teljesen tiszta, valahogy world-be kellene konvertálni meg vissza és akkor ha jó minőségű a kép működne a szövegfelismerés. Itt a képeket is kellene javítani margókat itt -ott levágni, élesíteni plusz egy kis kontraszt, esetleg szürke árnyalatból fekete-fehérre átkonvertálni a képeket, hogy könnyebb dolga legyen az OCR-nek, utána megcsinálni a tartalomjegyzéket.... és csodás lenne:) sima pdf-ként a MiG
  • molnibalage83
    #80615
    A fájlokat át kell nevezni, hogy sorrendben legyenek. A doc + képbeillesztés --> pdf konvertálást csináltam már régen egyébként, de kipróbálom ezt is bár 400+ oldalt és 60 megát sanszosan nem fog megengedni...
  • JanáJ
    #80614
    OFF
    Nekem ez anno bevált: link
  • [NST]Cifu
    #80613
    Bemutatták a BAe-HAL Advanced Hawk-ot. Ez a brit és indiai cég 50-50%-os fejlesztése az Indiai légierőnek, egyfelől kiképzési és gyakorlatozási feladattal (OpFor gépként), másfelől második vonalbéli könnyű támadó harci gépként. Az integrált eszközök között megtalálható RWR, csaliszóró, adatkapcsolat, légi utántöltő-csonk, stb.

    A max. fegyverterhelés 3 tonna, a fegyverek között megtalálható az ASRAAM, a Brimstone, és az LGB-k (amihez persze lézeres célzókonténer, feltehetően Litening).






    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.02.06. 10:27:46
  • molnibalage83
    #80612
    Holnap, ha lesz rá időm, akkor megpróbálok pdf-et csinálni belőle.
  • molnibalage83
    #80611
    Az F-16CJ supplementben ott van a teljes repteljesímény GE F110 és és PW -229-es hajtóművel is. Bőven elég. Még, ha van hasonló F-16A-ról akkor az nem aboszlút, hanem F-16CJ-vel összevetve érdekes.
  • ximix #80610
    Ezek vannak block7 ha jól látom 16-nál block 32, de azok már csak 2 lapos dolgok bár a második lap az tartalmaz adatokat egy küldetésre.
  • molnibalage83
    #80609
    Ja, közben látom, hogy ezek nem új diagramok számomra az F-15-nél. F-16CJ szintű Ps diagram az nincs...
  • molnibalage83
    #80608
    Ki kell nézni mindent ami kell és 9 dolcsis két havi előfizetéssel lehúzni. Nekem ennyit megér, csak akkor gyűjtsük össze meg csekkolni kell, hogy ezért 2 hónapig valóban korlátlan-e a letöltés
  • ximix #80607
    Ha jól látom az online nézegető alatt a "Download.PDF"-re kattintva a betöltődő oldal 1 évre 39 dollárt kér cserébe.
  • Hpasp #80606
    F-18-ban is...
  • molnibalage83
    #80605
    Aztakurva, az F-15-ben vannak repteljesímény diagramok. Ennél download is van csak regelni kéne?
  • ximix #80604
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezen az avialogs.com oldalon van még sok manuál pl F-117 vagy a 847 oldalas F-15
    A fejléc alatt van olyan, hogy válassz országot "Choose a Country..." itt pl USA ezután "gyártót" utána "típust" és akkor mutatja az adott gépről milyen manuáljuk van.

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2017.02.05. 19:18:58
  • Hpasp #80603
  • molnibalage83
    #80602
    Isten bizony, én most már küldenék neked egy rekesz sört annyi jó cuccot tolsz fel ide. :)
  • ximix #80601
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elvileg ide sikerült feltölteni MiG-29
  • molnibalage83
    #80600
    Ha sikerült, akkor szólj. Én azt néztem, hogy ha lapozgatsz és lemented a teljes weboldald, akkor egyes képeket fullban lement a HDD-re. Azokat sorszámozva be lehet tenni képként egy doc-ba, ami PDF-be lehet konvertálni és viola, kész a pdf.
  • molnibalage83
    #80599
    A görbék nem biztos, hogy pontosak. Ezek még a FreeFalcon 3 táján készültek a HFFM melléklete volt, akkor még nem igazán volt ismert az F-16CJ supplement, később szivárgott ki.
  • molnibalage83
    #80598
    Ez mind szép és jó, de az indításkor mondod meg neki. A repülőgép meg mozog. Kívánok sok szerencsét ahhoz, hogy ezzel te bármit eltalálj. Volt tüzér a légvédelmis index topikban is leírta, hogy a földi célok elleni tüzelése annyira problémás és pontos, hogy hagyományos töltettek kb. semmi értelme, esetleg atommal.

    Légi célok ez a fajza módszer használhatatlan, mert nem tudsz előre tartani. Még, ha tudnál is a célpont képes manőverezni. Innetől fogva meg aztán tényleg game over...
  • ximix #80597
    OFF
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem tudom nekiálltál-e, de exel-ben az oldalszámokat "elfuttattam" 450-ig majd ezt a rakat linket a FleshGet instant megette (amin meglepődtem, mert pont azon agyaltam, hogy a rákba fogom én rávenni ilyenre) ez volt vagy 10 perc azóta próbálom feltölteni a 0,5Mb/s csoda nettemmel, sikertelenül :)
  • Hpasp #80596
    IAI GPS anti-jamming vevő

    Gyakorlatilag egy GPS antenna vevő rács.
  • ximix #80595
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kerestem több helyen, de csak butított verziók voltak (3x, 77, 157) oldalakkal, amik nem tartalmazzák a grafikonokat. Fizetősként fent van egszer amit linkeltem, de ezt nem tudom, hogy kereshető pdf-ként árulják vagy csak képek, amit mutatnak azok csak képek és másodszorfent van a google book-nál(persze kitakarássokkal), ami rendes kereshető pdf (persze, hogy mit adnának ha fizetnél nem tudom képeket vagy egy rendes kereshető pdf-t). [spoiler]Vissza kanyarodva az online verzióhoz itt egy url aminek a végén kicsi "p" a page azaz oldal és az utána lévő szám "1" az oldal száma. Sokk türelemmel lelehet menteni, de csak képként. http://www.avialogs.com/images/photos/docs/1488/16212/preview/16212-p1-large.jpg
    [/spoiler]
  • Hpasp #80594
    Szuper! Ez van meg nekem is papíron.
    Nem lehet valahogy letölteni onnan?
  • ximix #80593
    Itt egy online nézhető 450 oldalas MiG-29 manual a 270-es oldaltól kezdődnek a grafikonok
  • ximix #80592
    -
    How-To-Win-In-A-Dogfight-Stories
    -


    -forrás-
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2017.02.05. 12:38:26
  • Hpasp #80591
    semmilyen régi export Sz-300 nem tud ezzel mit kezdeni, mert az ottani rávezető mi alapján dolgozik, ha a tűzvezető radar nem látja a célt és semmi nem számol előretartást? Mi alapján fog a rakéta elpukkani? Stb...

    Ne felejtsd el, hogy az Sz-300P képes földi célokra is tüzelni, amiket az impulzus doppler radarja szintén nem lát.
    Szóval képes a rakétáját egy kívülről megadott koordinátára irányítani.
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.02.05. 12:06:43
  • molnibalage83
    #80590
    Nem a robbanófej a sci-fi. Az, ahogy a használatát elképzeli, hogy vakon felkúrja az Sz-300, mikor erre a full RPK Sz-75 nem volt képes. Annak is AVR kellett hozzá.

    Ő azt haluzza be, hogy a Nebo mond egy irány és távolságot - magasságot km-es szinten becsül, de oda se neki... - és ez alapján a Sz-300 operátor feltolja a rakétát nyílegyenesen. Aha...

    Az, hogy a számított ütközési pont hogyan lesz az, hogy ha a Sz-300 kezelő nem lát célejelet és hogyan működik el a harci rész semmit nem tud felvázolni. Izé...

    A Nebonak nincs rakéta rávezetési képessége, a marketing anyagokban sincs benne, mikor kb. ekkor lenne csak értelme megvenni. Anélkül csak egy rohadt drága radar magában, csak úgy a levegőben lógva. Ok, a Nebo lát célokat, de semmilyen régi export Sz-300 nem tud ezzel mit kezdeni, mert az ottani rávezető mi alapján dolgozik, ha a tűzvezető radar nem látja a célt és semmi nem számol előretartást? Mi alapján fog a rakéta elpukkani? Stb...

    Valahogy ezeket nem fejti ki.

    A Genie tesztről én is írtam.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.02.05. 11:34:27
  • _rudi
    #80589
    Nem értem miért total "sci-fi" az S-300 nuki robbanófejjel..
    Én úgy olvastam hogy az Sz-300 minden rakétája az inerciális irányítás mellett kap MCG-t is és nem csak úgy ballisztikusan repül addig amíg a SAG működni kezd.
    Ha így van (így van?) akkor egy L-sávú radar - ami precíz tűzvezetésre egyébként nem igazán megfelelő - is el tudja navigálni a rakettát mondjuk egy B-2 500 m sugarú körzetébe ahol a nuki - maradjunk csak a Genie 1,5 kt-ás robbanófejénél - már el tudja végezni a munkáját.
    az emlékezetes Genie testnél a csókák feje fölött 6100-m magasan durrant a nuki és semmi bajuk nem lett...(Te is írtad hogy 70-80 éves korukig éltek)

    Hol itt a a sci-fi?