10699
  • slTotya
    #8055
    Fekraktam a jétékot.Crackelni akartam de nem találom hol van az eredeti exe amit felül kell irni.Azt irta tulajdonságokban hogy az exe a system könyvtárban van de olyan nem létezik.Segitséget elöre is köszönöm.
  • Takimate
    #8054
    Volt egy akkora BUg-om ! SPOILER !
    A végén gamall irtja a népet. Láthatatlanná vált, pont amikor egy városőr ráhúzta a nyilat. Ennek eredményeképpen a városőr, mintha korcsolyapályán lenne felhúzott nyíllal csúszkált fel, s alá, majd Gamall visszaváltozott, lelőtte meghalt. ennyi. :) nagyon röhögtem.
  • Prince007
    #8053
    Én pont ellenkezőleg csináltam:nem volt nálam semmi a egy zajkeltőnyilon és egy szenteltvizen kívül(plusz a bunkósbot és a tőr ugye).
  • KGy
    #8052
    Tudok ezekről a használati módokról (hiszen le kellett fordítani a tippeket is), de szerintem ezzel együtt nincs sok értelme az olajnak. A tűz nyílvesszővel lövöldözés baromi hangos, ráadásul egyszerre két dolgot is elhasználsz.

    Zombiölésre villanóbombát használok, de tömegpusztításra hasznos combo a szenteltvíz + zajkeltő nyílvessző - nem igaz ugyanis, hogy nem mernek a szenteltvizes tócsákba lépni, úgyhogy simán "lépre" csalhatók.
  • Takimate
    #8051
    miket tudtok befosok..
  • Takimate
    #8050
    hát hogy nem tudtam...
  • mellon
    #8049
    Én mondjuk a játékban nem használtam a flaskát a tüznyillal együtt.
    Amikor az árvaházba kellett menni, számítottam rá hogy ez a küldetés nem lessz olyan egyszerű, ezért a fél várost kiraboltam, és a moneyból aknát + tüznyilat vettem. Aztán nagyobb biztonsággal indultam az árvaházba.
  • mellon
    #8048
    Azt értem, hogy számit rám, de akkor is meg kéne halnia :)
  • hykao #8047
    így van, ill. ha akkor lövöd meg tűznyíllal, amikor épp elcsúszik, akkor meg is ég.
  • mike369
    #8046
    hmm?
  • Takimate
    #8045
    hmm...
  • mike369
    #8044
    pl. a zombik nem mennek át a tűzön.
  • Takimate
    #8043
    használható ez a combo valahol ?
    mármint van értelme ?
    sztem nincs.
  • Takimate
    #8042
    " Pl miért nem tudom nyílvesszővel egy lövéssel megölni a fószert, ha már észrevett. "

    Mert hiszen már számít rád :))
  • hykao #8041
    Olajosflaskához: azért nem csak elcsúszást elősegítőnek használható! Tűznyilat belelőve kisebb tüzecske lesz belőle.
  • mellon
    #8040
    Jó napot midenkinek.
    Én nem vogyok abban a helyzetben mint ti, hogy az első két részt végigvittem a harmadik előtt. Egy véletlen folytán kezdtem el játszani a 3. résszel.Sőt a játékot szinte nem is ismertem, így tulajdonképpen előitélet nélkül vágtam bele.
    Az elején szokatlan volt az egész, de kb a 2 pálya után éreztem , hogy ez a játék nagyon bejött nekem.
    Látszik hogy dolgoztak vele sokat. Nekem ami nagyon bejött azok a hangok voltak,amik jól megemelték a játék amúgysem alacsony hangulatát.
    Szerintem nagyon be lehet élnie magát az embernek. Emlékszem néhányszor meg kellett állnom a játékban, mert a játék beleélésébe elfáradtam . A játék eléggé életszagú lett a maga keretein belül, ami szintén segitett hogy jobban átéljem a játékot. Az életszaguságnál itt elsősorban az utcára gondolok.
    Nekenm a pályák nagyok voltak, mert nem tudtam mihez viszonyítani őket. Most, a kettő -höz képest tényleg kissebbek, de ez annira nem zavart.
    Nehézségre a többi Thief ismeretén kivül azt mondhatom, hogy tényleg nem nehéz. Az első két nehézségi fokozat szerintem csak amolyan bemelegitő.
    A felszerelések nagyon tetszettek tényleg oilyan tolvajhoz valók. KGY írta hogy az olajosflaskának nincs sok értelme. Ezzel majdnem én is egyetértek.De egyszer nagy hasznát vettem mert az árvaházban egész pontosan az égetőben egy olajosflaskával tettem ártalmatlanná egy rongybabát(lehettek volna változatosabbak), egyszerüen elcsúszott rajta, én meg néztem, hogy ennyi volt . Persze jó móka eldobni a járókellők meg puff aztán még én is puff (nekik).
    Tehát nekem összeségében nagyon bejött a játék, kissebb hibái ellenére. Pl miért nem tudom nyílvesszővel egy lövéssel megölni a fószert, ha már észrevett. De ez legyen a legnagyobb baj. Én is nagyon örülnék ha lenne 4.rész, feltéve ha nem rontják el, mert sokan beleesnek ebbe a hibába, hogy csak a mennyiség számít.
    Szóval hajrá.
  • Takimate
    #8039
    "...volt, hogy a különböző fokozatokon teljesen más játékot kellett játszani (pl. könnyebb fokozatokon nem volt elérhető a teljes pálya, egyes pályaelemek másképp működtek..."

    Nagyon nehéz volt nekem a Thief anno, de inkább expertbe nyomtam. Kellemetlenül éreztem volna magam ha pl easy-ben nyomom. Degradáló volt és egyszerre zseniális: iiggeen ? nem játszol nehezebb fokozaton ? Nesze: lopj egy kicsit oszt menj haza..
    Te pedig (Garrett:)), menj be, találd meg ezt, kísérd el őt, hagyd el vele a.., cseréld át a... parázz be... stb...
  • KGy
    #8038
    Na igen, az, hogy természetesen mindenki naplót vezet, és persze mindig mindenki pont ott tart az élete folyásával, ami nekünk éppen szükséges, ez lassan magától értetődő az ilyen játékokban. Azért talán még nem olyan durva, mint az Undyingban, ahol az volt az ember érzése, hogy tényleg mindenki az én kedvemért ír naplót, aztán az orrom alá dugja a megfelelő részeket.
    De a nagy "infóhalmaz" tényleg megöli a játékélményt. Nem kéne ennyire félteni (vagy hülyének nézni) szegény játékost, vagy legalábbis a nehezebb fokozatokon nem.
  • Takimate
    #8037
    Végigolvastam a memoárod, akarom mondani végigolvastam, és végigbólogattam. Egy két dolgot kiemelhetnék, hogy ez igen jó volt, ez meg nem tetszett, de tényleg majdnem ugyanaz a véleményünk.
    Jelentem tegnap végigvittem a Thief 3-at. Az oka, hogy csak most, az a craddle. Ott abbahagytam. Egyrészt az atmoszférája miatt, másrészt nem nagyon volt időm nekiülni. Magam sem értettem, hogy miért nem ülök már elé 2 hónapja. Szerintem azért mert sajnos nem hozta azt a hangulatot nekem a 3. rész, mint az első kettő, de inkább az első.
    Sok sok jó ötlet volt a 3-ban, viszont tényleg, MIÉRT kellett a pályákat ilyen csökötten könnyűre és kicsire szerkeszteni.
    Az üzenetek, a jegyzetek, a pályán található könyvek ill. notes-ok, valamint a mission briefing együtt egy akkora infóhalmazt ad játék közben, ami jóformán megölte nálam a játékélményt. Ezt érezted Te is Kgy igaz-e ?
    Előre bocsi a kicsit hosszabb példáért, de...
    Amit én kihívásnak hívok az az amikor zihálok down a bónhordba egy sötét sarokba, valahogy eljutok egy csarnokba, mielőtt persze olvastam egy üzenetet, miszerint meg kell gyújtani valahol tűznyíllal a fáklyákat. Elérek egy ilyen helyre, de kurvára nem ott kell ezt használni. Aztán mikor elérek végre oda, és meggyújtom, és nyílik az ajtó... na az az érzés JÁTÉKÉLMÉNY volt nagybetűvel. Az Escape-ről nem is beszélve...
    Egyébként nagyon tetszett a Thief 3. Méltó folytatás, és remélem nagyon, hogy lesz még része. Biztos végigtolom még1X, mostmajd kgymagyarítással :))
    A Thief 3 -al gondom még az volt, (de ez csak ilyen szeméyles hülyeség) hogy elég nagy májer rutinos önbizalomtúltengő Garrettnek éreztem magam a játék folyamán, de a játék is elég NAGYCSÁVÓnak állítja be garrett-et végig:
    Az Elit Keeper, a hős, a bűnözők és egyben a nembűnözők gyöngyszeme. Róla szólnak a próféciák ?? Háde kééreem... Juhéjjj
    Szóval nekem jobban bejött Garrett személyisége, amikor még kialakulóban volt a karrierje, és nem volt ekkora "jani". Valahogy jobban féltem, és ami a legfontosabb, nagyobbnak éreztem a kihívást. Egyébként szvsz ezért van, hogy sokan újrakezdik a 3 után az 1-et vagy a 2-t.
    Az a záróvideó... JAAAJ zseniális ! Eltalálták nagyon ! Minden jó ha a vége jó, márpedig jó a vége !
    De az egész jó volt !


  • _Vegeta_
    #8036
    Korrekt review. :)
    Bar nekem a latottak alapjan nem lopta be magat a szivembe a 3.resz, de azert ha már nem kepregeny lesz a gepemen vegigviszem. Sztem nagyon sok dolgot elcsesztek benne, es vhogy nemerzem a hangulatot, ami az egyben annyira megfogott. Ez lehet az en hibam, de ez van.

    Uszasrol: Mien kiraly volt miko a t1ben 2.palyan fogtam magam es beugrottam a vizbe a kalapacsos elol. O meg megfullatta magat. :)))
  • KGy
    #8035
    Na jó, ha más nem ír, beollózom azt, amit pár nap alatt összeszedtem. A Thief3-ról a véleményemet több részre szedem, különben túl hosszú lesz. Az alábbi iromány kizárólag a játékélményről és a sztori kritikájáról szól (a programozói szempontból való vélemény egy külön történet, talán egyszer arra is rászánom magam). Természetesen mindent annak fényében írok, hogy a Thief1-2 után nagyon vártam a 3. részt, és az elvárásaim is magasak voltak. Igyekszem, hogy aki még nem játszotta volna végig a játékot, annak se lőjek le kulcsfontosságú poénokat.

    Első benyomás: A kötelező kiképzési pálya kissé szájbarágós, de legalább lehet kísérletezgetni. Az őrök ismerős szinkronhangja kapásból nosztalgikus mosolyra fakasztott, rögtön otthon éreztem magam a játékban. Az új zárfeltörési módszert is csak dicsérni lehet, mert itt már tényleg a játékos gyakorlottságán múlik a zárnyitás sebessége. A létrán való lemászás "rásegítése" is hasznos, eddig ugyanis aranyszabály volt, hogy lemászás előtt menteni kell, hátha zuhanás lesz a vége.

    Történet: Ami a sztorit illeti, az aprólékos kidolgozottságra nem lehet panasz. Az is jó, hogy nem mindig ugyanazt a csontot kell lerágni (Thief1: pogány baj, Thief2: Kalapácsos baj, Thief3: Őrző baj). A boszorkány, avagy a rejtélyes "Vén Ősz Hölgy" történetének és legendájának elhintése a város történelmében alapvetően jó lenne, csak az első két rész után kissé gyanús elem, hogy mindenből úgy árad, mintha mindig is a köztudatban lett volna (versikék, emlékek, mondókák, esti mesék, nóták). Természetesen a Thief1 írásakor nem tudhatták, mi lesz a 3. rész forgatókönyve, így ott nem is lehetett ez a történet része, szóval ez inkább apró kötözködés. Jó viszont, hogy egyénileg alakíthatjuk a kapcsolatunkat a Pogányokkal és Kalapácsosokkal, bár erre az ötletre jobban is rámehettek volna. Amikor először olvastam azt a tippet, hogy szívességeket lehet tenni nekik, de egyszerre csak az egyiküknek, azt hittem, lesz majd néhány kényszerhelyzet, amikor döntenem kell, és ez majd befolyásolja a történet alakulását. Valójában csak két olyan eset van, amikor nem a szokásos módon lehet kedvezni nekik (a facsemete és a temetkezés esete), de ebből az utóbbinál megoldahtó, hogy mindkét csoportnak a kedvére tegyek.

    Küldetések: A játék SOKKAL könnyebb lett, mint az előző részeké. A megjegyzések néha idegesítően szájbarágósak. A pályák sokkal kisebbek, mint az előző részekben (még akkor is, ha nem vesszük figyelembe az elválasztó kék ködöket) - talán ez a könnyebség egyik oka. A zsákmány megtalálása a csillogás miatt egyszerűen nem munka. A Thief1-2 egyik hatalmas erénye az volt, hogy a különböző fokozatokon teljesen más játékot kellett játszani (pl. könnyebb fokozatokon nem volt elérhető a teljes pálya, egyes pályaelemek másképp működtek), míg itt csak a megtalálandó zsákmányt és az ellenfelek számát/intelligenciáját befolyásolja a nehézség. A küldetések ugyanakkor hangulatosak, rögtön bele tudjuk élni magunkat, és nincsenek unalmas részek (mint pl. Thief1 egyes pályáin, ahol a barlangokban bolyongás már egyenesen idegesítő tudott lenni, amíg nem ismertük ki a pályát).

    A város: Na, ez dicséretes újítás volt. Az, hogy a küldetéseket a városban lehet fölvenni, illetve nap mint nap új események történnek, nagyon jó megoldás volt. Az is jó, hogy két esetben is lehet választani, hogy melyik küdetést csináljuk előbb. Az "önhibából elkövetett börtönbe kerülés" is jó ötlet, bár kicsit furcsa, hogy mindegy, hogy a Városi Őrség kap el, vagy vízbe fulladok, mindkét esetben irány a börtön... Mellesleg miért felejtett el Garrett úszni?

    Felszerelés: Nagyjából a már elvárt színvonal. A kard tőrre cserélése jó ötlet volt, ez tényleg jobban illik egy tolvajhoz. A kötél nyílvessző hiánya nekem nagyon fáj, az előző részekben az egyik legnagyobb élmény forrása az volt, ha felfedeztünk valahol a fejünk fölött egy olyan felületet, amibe kötél nyílvesszőt lőve bejuthattunk egy addig ismeretlen helyre. A 3. részben nyilván ezt pótolja a mászókesztyű - úgy tűnik, ma már nem Tarzan, hanem a Pókember a nagyobb sztár... Azt mondjuk nem bánom, hogy a mágikusabb eszközöket (láthatatlanság ital, zuhanáslassító ital, stb) kivonták a forgalomból, de a felderítő szem (Scouting Orb), amit egyfajta "kihelyezett kameraként" lehetett Garrett mechanikus szeméhez használni, azt hiányolom. Nem mintha sokat használtam volna, de a játékba beleillett. Viszont az új eszköznek, az olajos flaskának, ki merem jelenteni, hogy semmi értelme.

    Orgazdák, boltosok: Na végre! Nagyon zavart a Thief1/2-ben, hogy a nem elköltött pénz is elúszik a vásárlás végeztével. Továbbá a játékon belüli vásárlás nagyobb élmény, mint a pálya elején egy menüből válogatni (bár megjegyzem, bravúros megoldásokkal álltak elő néhány Thief1/2 Fan Mission-ben, ahol megoldották a pályán belüli boltokat! - lásd pl. Calendra's Cistern). Az mondjuk kicsit furcsa, hogy az ellopott pénz nem vásárlóértékű, magyarul a pénzérméket is orgazdához kell vinni, ahelyett, hogy rögtön a pénzemhez számolódna. És akkor a tisztességes polgár hogy vásárol? Ő is meg Szívtelen Perryhez meg Feketéző Bertához és a többiekhez? Na mindegy...

    Összegezve: Ha valaki nem úgy érezné, az én mérlegem az élmény szempontjából bőven pozitív. A záró animáció nagyon ütős, főleg, ha ismered a kezdetek történetét (sok játékban a vacak lezárással csapják agyon a sztorit). Szóval továbbra is Thief fan maradok, a 3. rész azért nagyrészt teljesítette az elvárásaimat. Szakmai szempontokból a helyzet messze nem ilyen rózsás (a fordítás közben sokmindenbe belenéztem egy kicsit mélyebben is), de egyelőre azt hiszem, eleget írtam.
  • mellon
    #8034
    Hello.
    Én még mindig a játék hatása alatt vagyok, most duplán mert a The metal age-el játszok.
    7900 hozzászólás most 2.oldal
  • KGy
    #8033
    Remélem, üzeneted hatására megmondják, úgyhogy lesz jó sok vélemény egy helyen.
    A fórumban szerintem elég szórtan vannak a végkövetkeztetés szerű megállapítások, mert eddig kb. úgy ment, hogy aki a végére ért, az mondott valami ilyet, hogy "na, ez jó vót, gyühet a negyedik" vagy ilyesmi.
    Az én fellélegzésem a 7530. bejegyzésben van (most a 7. oldal), de az mondjuk nem túl árnyalt véleményt tükröz. Már gondoltam rá, hogy kiírom magamból a tapasztalatokat midenféle szempontból, beleértve a negatív kiritikákat is, és lehet, hogy a buzdításodra hamarosan meg is teszem... majd ha lesz időm összeszedni...
  • Takimate
    #8032
    Utolsó pályán vagyok. Amint látom más is épp most tolja, úgyhogy nem szívesen spoilereznék, de kíváncsi is lennék kinek mi volt a véleménye a sztoriról stb... Kb mikori hozzászólások között túrjak ezügyben ?
  • Bandew
    #8031
    Mi ez a gonosz vigyor?
    Ott lehet kapni a boltban (nem egy nagy pályarész, hogy ne lehessen megtalálni).
  • Prince007
    #8030
  • Bandew
    #8029
    A boltban. :-D
  • vinko
    #8028
    Köszönöm az infót,de a kikötóben hol találom ?
  • Bandew
    #8027
    A fenti csöveken keresztül (mászókesztyű kell! [kikötő]).
  • vinko
    #8026
    Ha valaki leirná,hogy lehet az óratoronyba bejutni / 5.nap/
    nagyon megkoszönném!
  • Takimate
    #8025
    Most csináltam végig a craddle-t... Nagyon elég volt.
    Egyébként az volt várható amit írtál, hogy történt.
  • hykao #8024
    Én már most elmondhatom, mert kipróbáltam.
    Ha jól emlékszem, ha az utolsó "tárgyas" esélyedet is ellőtted, akkor be kell állni a viharpincében a ketrecbe - ahogy amúgy is kell később - a múltba jutáshoz, és innentől a személyzet, ha elkap nem kerülsz vissza a jelenbe, hanem sebződsz a pofonjaiktól...
    Szal semmi extra.
  • thief3
    #8023
    "Az a duma milyen, hogy a ház itt fog tartani ha bemész abba a ketrecbe ahová az új betegeket szokták volt vinni."
    Na hát majd ott tudsz visszmenni a múltba a saját testeddel...

    Majd mond el mi lett ha mindent a helyére tettél(szerintem semmi extra)
  • Takimate
    #8022
    Az a duma milyen, hogy a ház itt fog tartani ha bemész abba a ketrecbe ahová az új betegeket szokták volt vinni.
    Bementem, magamra is csuktam az ajtót..csakazértis.. Nyíáhhh...
    Sztem inkább azért van annyi tárgy, hogy ha akarod végigélhesd a betegek sztoriját.

    Tegnap éjjel: Épp a halvaszületett gyermek hamvaival trappolok ki a Zsibongóba... át a múltba...
    Az egyik ápoló elől el kellett bújjak egy cellába,(azt se tudtam hol vagyok, csak bújjak el valahova) Észrevettem, hogy PONT abba a cellába bújtam, kvázi tisztára úgy éreztem, mintha én volnék a beteg, és bújkálok az ápoló elől, aki dömbög brummog kint a folyosón (később el is kapott) Megvolt a feelingje...
    Sztem megpróbálom a többi beteg mániáját is.
  • thief3
    #8021
    Csak a gyengébbek kedvéért van annyi tárgy(ha bénázol és nem mentesz még nem veszett el minden)
    Viszont lesz olyan rész(ezzel nem lövök le poént) amikor a saját tested "megy" a múltba, ekkor bizony ha meghalasz, az örökre szól. Ehe ehe :)
  • Takimate
    #8020
    Igen rémlik az a lejáró hisz pont ott vagyok, köszi na majd körülnézek.

    Még valami... (bocsi)
    Lauryl a szellemlányka Garrett múltba röppenésekor mondja: "itt nem halhatsz meg, találd meg a naplómat, égesd el a hullaházban, ha elkapnak az ápolók... stbstb..."

    Oké... mondjuk segghülye vagyok és elkapnak az ápolók, de annyira hülye vagyok hogy nem is SAVE-elek soha. Elvileg annyiszor kaphatnak el, ahány tárgy/beteg van.
    Azt mondja Lauryl, hogy utána magad képében kell visszamenned. Ez elég jól hangzott. :) Ez mit takar ? Érdemes elfogatni magad, visszahurcolni az öszes tárgyat ? Van akkor valami pojén ? Mi van ha akkor is elkapnak ?
    Ha van poén ne írd meg, csak azt hogy van, mert akkor kipróbálom...

  • hykao #8019
    Ha jól emlékszem mindkét brigád (kalapácsosok és pogányok) az elhúnytnak akarnak jót, úgymond...
    Azt hiszem, mindkét brigádnál van cetli ezügyben.
    Ha jól emlékszem a kalapácsosoknál a Vasfa Erődben, a pogányoknál pedig az Árvaház bejáratánál, ahol van egy ilyen kis csatornalejárat szerűség, ami egyéb esetekben üres, de amikor a temetés téma van, akkor itt van egy pogány varázsló, meg némi pénz, és egy könyv és/vagy cetli.

    Szal ha a pogányoknak akarsz kedvezni, akkor meg kell lőnöd a temető sarokkövét, ha pedig a kalapácsosoknak, akkor el kell lopni a pogány varázsló botját.

    Én ha jól emlékszem, elloptam a botot (ez egyébként eladható érték lesz), aztán meglőttem a temető sarokkövét... (mert azokat amúgy is lődöztem...)
    Így a zombik eltűntek a temetőből, és a koporsó kikerült a Vasfából a temetőbe...pár értéktárggyal egyetemben...

    Azt hiszem kipróbáltam úgy is, hogy nem loptam el a botot, és meglőttem a sarokkövet - a pogányoknak kedvezve ezáltal...de a végkifejlet ugyanaz lett: koporsó a temetőbe került...

    Remélem jól emlékszem még ezekre a dolgokra.
  • Takimate
    #8018
    thnx egyébként
  • Takimate
    #8017
    Nem kellett cetli, azt hittem az a katakomba amiben kavartam. Tényleg ott hogy kell megakadályozni, hogy az undead ne éledjen, hogy tudjanak temetni a hemörök ? (ti. van 1 ilyen jegyzetem)
    Craddle: most mentem vissza a múltba.
    Be kell fejezzem mert nem bírom idegekkel :)
  • hykao #8016
    Ez jó kérdés. Nem tudom kritérium-e, hogy először el kell olvasni a cetlit...
    Ha az, akkor megtalálod a halott orgazda lakhelyének környékén...