10699
  • KGy
    #7935
    A Thief1-ben a karakterek sokkal kevesebb poligonból épülnek fel, mint a 2-ben, így kissé "pucolt krumpli" grafikája van az embereknek, illetve a textúrák többsége 8 bites, ami szembeötlő különbség a Thief2-höz képest. Továbbá a Thief2-ben lehetőség van több rétegű és animált ég megjelenítésére, ködre és egyéb időjárási jelenségek megjelenítésére (néhány FM-ben marha jó havazást valósítottak meg!), de egyébként a motor tényleg ugyanaz a két verzióban.

    A rendszerkövetelménynél az 1 nem írja a ME-t (hiszen az akkor még meg sem jelent). A Thief Gold readme-jében sem találtam, szóval nem tudom, ezt hol olvastad. Ettől persze megy rajtuk.

    És persze talán tudod, de rengeteg kiegészítő küldetést található mindkét részhez (sokuk talán az eredeti pályáknál is jobbak). A Thief trilógia magyarítása mellett néhány ilyen küldetéshez (Fan Mission) is találhatsz magyarítást a honlapomon. És ha valaki más is szívesen fordítana FM-eket, szívesen kirakom a jövőben is bárki fordítását.
  • mellon
    #7934
    Ok. Akkor majd beruházunk rá. Azt nem értem hogy a 2-nél a rendszerkövetelmény 95/98 míg az 1-nél 95/98/Me . Hogy van ez?
  • Bandew
    #7933
    Teljesen ugyanaz a motor mindkettő. Talán a textúrák ici-picit csúnyábbak, de amúgy nincs sok különbség.
  • mellon
    #7932
    Grafikailag milyen a másodikhoz képest.
  • mellon
    #7931
    Meglessz.
    Anyian vannak mint a kínaiak,én meg ítt állok a kardal a töbséggel szemben. Node itt az ész és a furfang.Fognak még rimánkodni nekem a rongyos életük miatt .
  • Prince007
    #7930
    Szólj ha elfogytak!
  • Bandew
    #7929
    SOKKAL nehezebb!
    De az első részt ki ne hagyd, mert az a legeslegeslegjobb!
  • mellon
    #7928
    Basszus a Thief 2 sokkal nehezebb mint a három.A játék tök olyan mint ahogy azt írtátok, nagyon élvezem Most a városban feldühítettek az őrök és most következik a hentelés.
  • mellon
    #7927
    Az elképzelhető, hogy valamelyik gamer magazinban le volt írva pár hónappal ezelőtt.Be lehet telefonálni a szerkeztőségbe, hogy volt e végigjátszásuk.
    Ha csak ezért szereznéd meg a magazint akkor érdemesebb ide írnod,és itt biztos kapsz választ.
  • Bandew
    #7926
    Ha valahol elakadsz, írj ide és mi majd segítünk.
  • Matheus
    #7925
    erről sajnos én is tudtam ... de angolul meg nem tudok :(, a PC GURU-ban van vagy a GAMER-be, de egyiket sem veszem ...
  • mellon
    #7924
    Magyar végigjátszásról nem tudok a neten. A thief3hun.uw.hu-n van végigjátszás szép angol nyelven.
    Ide is leírhatod.
  • Matheus
    #7923
    Valaki tud Thief 3 végigjátszásról? Nagyon segítene, aki tud, PLEASE HELP
  • _Vegeta_
    #7922
    Jojo, de nem a fanmissonok erdekelnek, hanem volt egy ilyen nagyobb szabasu cucc tortenettel meg mindennel. :)
  • planar
    #7921
    Sziasztok,

    most regisztráltattam magam (Andie "unszolására"). Nagy itt a pörgés valóban:)
    A T3-at még nem fejeztem be. Lassan, minden pályát kiélvezve haladok előre, aztán majd jöhet az expert fokozat:)
    No, mielőtt nagyon sokat dumálnék, inkább átolvasom az utóbbi napok termését a miheztartás végett;)

    uff
  • Bandew
    #7920
    Hát jó sok van belőle. :-D
  • _Vegeta_
    #7919
    Figyitek: Emlexem h volt egy Fanmisson pack amit a t1hez csinaltak. Mi volt annak a cime ?
  • Bandew
    #7918
    Na túléltem az árvaházat (68 perc).
    Azt hittem jobban be fog durvulni, de sajna nem. Nem mondom azért így is bekakkantottam néhol, de a katedrális még így is messze félelmetesebb!
  • _Atti_
    #7917
    az árvaház 'csak' parás még a katedrális szivrohamosan nyomasztóan parás:DDD sötétségből bujok be a vaksötétbe a zombi elől azt ott halok meg infartusban mert a sötétben meg ott a másik..:D
  • Bandew
    #7916
    Hát, mindenesetre a katedrális parásabb az árvaháznál. :-D
  • _Atti_
    #7915
    Az egynek milyen király volt már a vége:D Jégen csuszkálni mekkora móka;D

    Ja Bandew a diliházat szerintem az a csávesz csinálta aki a legfélelmetesebb thief 1 FM-t készitette..
    thiefthecircle(?)-n irják hogy a csáveszt a FM kiadása után egy kevéssel bevették a t3as csapatba:D Azt az Fmet tán 12 re értékelték 10ből éás aztmondják a pálya sokkal parásabb mint a katedrális...

    bevallom magam még nem próbáltam ki az Fmt..de le van töltve meg minden..de vhogy nem volt kedvem parázni aztán csak most jutott eszembe hogy megvan:D majd holnap lehet előszedem:D
  • Bandew
    #7914
    Hogy megcsináltam-e? Viccelsz? Nem is egyszer! :-D
    (még ebben a topicban is írtam arról a pályáról, annyira ki vagyok készülve, amikor ott vagyok)
    Amúgy az az egyetlen pálya az eddigi játékörténelemben, ahol tényleg meg lehet halni. :-D
  • mike369
    #7913
    Gratula!

    Én most kicsit (nagyon) be voltam (vagyok) havazva, de megígérem, hogy a doom3hun után mi is befejezzük!
  • KGy
    #7912
    Az ilyen mellékküldetéseknek csak a pluszpénz, meg az élmény a jelentőségük. De pl az ál-Garrett helyetti tőr ellopás elég jövedelmező, mert pénz minden nap ott lesz a Kalapácsos adományozó ládában. Jelentősebb jutalmat (legalábbis az élmény szempontjából) a 15 sarokkő és rozsdaatka kilövéséért kapsz.

    Egyébként a fordítás közben rájöttem, hogy még egy csomó minden tervbe volt véve a játék készítése során, ami végül nem került bele a játékba. Pl. ha Moira özvegyének nem lopod el az örökségét, és vittél neki bort is, akkor nem egy keményfiú várna a lakásod előtt, hogy megöljön, hanem egy köszönőlevél egy palack borral (kipróbáltam, de nincs se bor, se levél, csak annyi, hogy nem jelenik meg a verőlegény). Ezenkívül pl. Szívtelen Perry és a többi orgazda mindig aktuális hírekkel fogadna, ráadásul attól függően, hogy hogyan végezted a dolgot az előző küldetésednél (pl. Perrynek külön szövegei vannak a Rutherford vár, a Kalapácsos templom és a Pogányok szentélyében végzett küldetések minősétésére, attól függően, hogy mentél-e mint a tank, és kinyírtál mindenkit, vagy nem öltél, hanem leütötted a fél társaságot, vagy csak osonkodtál, és észre sem vették, hogy bent jártál). Ehelyett egyedül a karantént illetve annak feloldását emlegeti, mint aktuális hírt. Ezenkívül egy idő után feleszméltek volna a leütött emberek, mert mindenkinek vannak ilyesmi szövegei, hogy "jaj, a fejem, hol vagyok..." vagy hasonló.

    Bandew: A Thief1-et megcsináltad? Az elátkozott katedrális belseje nagyon ott van horror szinten. Bár nem mondom, egy hirtelen felugró árvaházi "bentlakó" elmebeteg is jól rá tudja hozni a frászt az emberre...
  • Prince007
    #7911
    Annyira sok jelentősége nincs(de én azért megcsináltam).
  • big boss
    #7910
    Befejeztem ; KIRÁLY!, Igaz még nyitvahagytam a végét. Van valami jelentősége hogy bedobom a hullát a vízbe,vagy csak lóvét kapok?Meg a bicska Jimmy?+ a patkányok..... stb.Ha nincs így is jó. Ha van,még turkálhatok. Szóljatok, kössz !
  • Bandew
    #7909
    Na most értem a híres-neves árvaházig!
    (tom ciki, hogy fan létemre csak most kezdtem el nyomni, de KGy magyarítása nekem alap :-D)
    Hát halljátok, még csak az elején vagyok (tudtommal beljebb elég para hangok is lesznek), de már most ki vagyok készülve. Igaz ez a para nem a hagyományos Thief vonalat követi (én egy kis Silent Hill hangulatot érzek benne), de még a SH-nek sem sikerült ilyen fokon elérnie ezt a parát (mint már régebben mondtam, a karakter erőssége miatt).
    De tényleg, itt ülök a koromsötét szobában és megyek fel a lépcsőn (mármint a játékban :-D) és valami fentről elkezd dübörögni. Teljesen átéreztem azt a félelmet, mint amikor nem tudok menekülni egy rémálomból. Megálltam azt úgy maradtam egy percig (mondom kész voltam), majd vettem a bátorságot hogy tovább menjek. Nagyon lassan haladtam fokozatosan nézve, hogy épp mikor készül valami felbukkanni a csigalépcső kanyarában. Erre megint az a rohadt dübörgés! Na mondom itt hagyom abba!
    Holnap muszáj lesz végignyomnom, mert jövőhéten végig egyedül leszek itthon, szal akkor nem hiszem, hogy lesz rá bátorságom. :-D
    Szal minden elismerésem azé a pszichopata barom állaté, akinek volt mersze ezt a pályát kipiszkálnia sötét fantáziájából. :-D
    Amúgy ez az egész boszorkányosdi (á la Blair Witch) sztem nagyon passzol a Thief világához, ez jó ötlet volt.
    Na lehet, hogy még picit visszamegyek félni. :-D
  • mellon
    #7908
    Húú.
    Én meg ahogy lefejezem a másodikat visszatérek a harmadikhoz.
    Danke
  • Bandew
    #7907
    Zsír! Úgyis tegnap kezdtem el tolni. :-)
  • KGy
    #7906
    Maratoni méretű Thief3HU frissítés történt: az utolsó verzió óta több mint 110K-val nőtt a parbeszed.pch mérete. A megjelenő véletlenszerű feliratoknak most már tényleg a túlnyomó többsége magyar (nagyjából 90%-ban már magyarul jelennek meg). A kezdődő egyetem miatt természetesen lelassulok, de ha nagyobb mennyiségű szöveg fordítása történt, mindig frissíteni fogok a honlapomon.
  • _Vegeta_
    #7905
    Sztem erdemes lenne nyitni egy Meisterdieb topicot, ahol hallhatnank nehany nyugati hirt. :D
    Btw engem is erdekelne egyket dolog. ;)
  • _Vegeta_
    #7904
    Mar biztos rajottel, de a graf messze van az alicetol, de ez nem is baj. Az atmoszfera viszont ottvan! Egyebkent jo sorrendbe jatszol, legrosszabbtol a legjobbig.

    Juj de reg jartam errefele. :)
  • mellon
    #7903
    Meg van a második rész.
  • mellon
    #7902
    Hello.
    Kössz a játék megerősítését.A Thief 2-t mindenképp szeretném kipróbálni,és ha szerencsém van és lessz a boltban akkor talán már holnap sikerülni fog.
    Ha olyan vagy hasonló grafikája lessz mint az Alicenak akkor már nálam jó a játék.
  • Bandew
    #7901
    Nem kell félned, élvezni fogod az elődöket, szenzációs hangulattal rendelkeznek. De ha vizuális orgiára vágysz, akkor sztem tegyél le róla. De mondom, szvsz az eddigi 10 legjobb játékai közt simán bent van mindkettő.
  • mellon
    #7900
    Hello Thief rajongók.
    Én egy bő hónapja vittem végig ezt a nagyszerű játékot és azóta nem megy ki a fejemből, úgyhogy nincs mit tennem engedek a játék kisértésének és újból el fogom kezdem. Főleg hogy látom a karaktereket is át lehet változtatni ami eddig valamilyen rejtélyes okból nem szúrta ki a szemem . Szerintem a játék hangulata egyszerűen fantasztikus, engem szinte az első percektől megfogott. Ehez hasonlót eddig csak az American McGee's Alice játéknál és RTC Wolfensteinnél tapasztaltam fps és tps szinten. Reméllem lessz negyedik rész mert én már nagyon várom és ha jó kritikát kap akkor minden pénzt megér nekem, hogy megvegyem.
    De addig is végig kell játszanom az az elöző részeket mert ez kimaradt az életemből eddig. Furcsa lesz első személyi nézetből játszani majd, mert én a harmadik részt szinte végig harmadik nézetben vittem végig, és szerintem így jobb a játék.
    Köszönet a fordítócsapatnak hogy élvetetesebbé tették a játékot .
    Első hozzászólásom az sg fórumon kicsit hosszúra sikeredet, de erről a játékról szerintem nem lehet nem keveset beszélni.
  • thief3
    #7899
    Izé, itt nincs a mail-em beállítva? Hupsz, ezt orvosolnom kell :)
    Köszi a kisregényt, én kérek elnézést, nem gondoltam ilyen tartalmas válaszra.
    Na mire ezt elolvasom... :)
    Köszi!

    Mike:
    szex közben meghalni(a csúcson) lehet nem is olyan rossz
    (persze lényeg hogy kivel és hogyan) :D
  • Andie
    #7898
    Na elküldtem, vagy 10 részletben priviben, mert nem engedett egyszerre csak kb 20 sort. bocsi érte.
  • Andie
    #7897
    Küldeném, ha lenne mailcim...
  • Andie
    #7896
    Tudtam, hogy valami nöi név.
    Thief3 : nem küldi el a privátüzenetet (lehet, hogy sokat irtam?) küldöm mailen