10699
  • Anonymusx
    #10699
    Nem érdekel valakit egy eladó magyar nagydobozos Thief 2 ?
  • RMarvin
    #10698
    Szívesen, remélem nem találsz benne sok hibát:))) Viszont ne felejtsd el frissíteni a mod-ot hozzá!
  • masterthief
    #10697
    Köszönjük!
    Már elég régen nem játszottam a TheDarkMod-al, idő híján, most viszont belekezdek este, így hogy van magyarítás a menühöz.
  • RMarvin
    #10696
    Sziasztok. Készítettem egy magyarítást a Dark Mod teljes menürendszeréhez + HUD-jához. A magyaritasok.hu-n megtaláljátok a T-betűnél, mivel "The Dark Mod" játéknév alatt szerepel. Remélem tetszeni fog. FM-fordítás természetesen nem készült, de a "Chalice Of Kings" pálya fordításával azért bevallom, szemezek. Főleg, mivel az volt az 1. pálya amit végigtoltam, s nagyon megfogott vele a mod anno domini MMVIII.
  • RMarvin
    #10695
    Majd elfelejtettem. A DarkModhoz nekiálltam pályát gyártani, de már nem lesz időm befejezni. Történetesen a Return to Castle Wolfenstein első 2 pályáját hegesztettem össze némi átalakítással és kiegészítéssel. Ha bárkinek van affinitása folytatni, jelentkezzen bátran. Itt vannak a képek hozzá: LINK
  • RMarvin
    #10694
    A "Nem is tudom miért"-tel egyetértek. Újból nekirugaszkodtam, de képtelen vagyok folytatni. Olyan szinten agyonra van szkriptelve, hogy csak pislogok. Még az elején tartok, de ezek az élmények értek sorrendben:

    - nem semmi volt, amikor az elején a piac fölött át kellett menni a gerendán. azt hittem egyensúlyozni kell majd üresen, de gyorsan kiderült, hogy ha akartam volna se tudtam volna leesni.
    - az, hogy a felfeszített ablakot újra fel kell feszíteni, már végképp nem tudtam hova tenni,
    - Kalitkás padlás: kimásztam a nyíláson, majd amikor vissza akartam menni körbenézni, már egy ablak volt a nyílás helyén, amit nem tudtam kinyitni.
    - A kötél nyílvesszőnek is egészen addig tudtam örülni, amíg használni nem kellett...
    - Aztán futni kellett azután az alternatív, bájosnak végképp nem nevezhető emós kiscsaj után a tetőkön. Nagyon meglepődtem, hogy futás közben nem enged ugrani, csak ha a rugaszkodási ponthoz érek.

    Becsszó, próbáltam megszeretni, de nem megy. Valami biztatás esetleg?
  • masterthief
    #10693
    alán ha kiírnád mi a hibaüzenet, akkor tudnánk segíteni is. Így nem.
    Vagy vedd meg eredetiben. De lehet hogy fel kellene telepítened az új videókártya drivert, stb... Vagy valami hardver hiba. Másold be a hibaüzenetet és máris okosabbak leszünk. :)
  • zizz21
    #10692
    Sziasztok!
    A laptopomra tettem fel és alacsony beállításon de tükörsimán fut,viszont állandóan pár percenként hibaüzenet ,hogy a thief működése leállt.
    Ez mitől lehet? gépigényhez van köze vagy valami máshoz? eddig ilyesmit nem tapasztaltam minden játék fut rajta min közepesen, a legújabbak is.
  • masterthief
    #10691
    Nem is tudom miért, de nekem nagyon bejött. Pedig én aztán elég régi Thief rajongó vagyok. Most már másodszorra fogom kijátszani. Azt nem állítom hogy a legnagyobb kedvenceim közé tartozik, de szívesebben játszok ezzel, mint a Deadly Shadows-al. Engem megfogott. Régi motorosként, dícsérni tudom csak. Igaz nem ez volt az alap koncepció az Eidos részéről, de szerintem jó lett. Már csak egy magyarítás hiányzik mellé.
  • RMarvin
    #10690
    akkor ez a reboot is csak a süllyesztőnek lett írva. Érdekes párhuzam, hogy a Thief2 utolsó pályája is ritka unalmas volt (legalábbis nékem)
    Hát, azt hiszem kihagyom ezt a gémet. Játszottam vele 5 percet, de nekem sehogy sem jött be. Ez az animált fiókkihúzás meg a többi nekem nem jön be sehogy sem.
  • chopin42
    #10689
    Nos, végigvittem a 4. részt... legnehezebb mód, focus kikapcsolva, célkereszt kikapcsolva, extra drága felszerelés, ártatlanok nem üthetők/ölhetők meg.
    És kissé vegyes érzéseim vannak, a vége konkrétan kicsit értelmetlen, az utolsó pálya kifejezetten unalmas, valamint a zsákmány egyszerűen ilyen módon ahogy játszottam kevés: van egy magaslat, rajta pl 90 arany megszerezhető cucc, kötél nyíl kell a megszerzéséhez, ami 450 arany engedménnyel...megéri. Összességében nem rossz, de sajnos a régi Thief érzést meg se közelíti.
  • chopin42
    #10688
    Igen az kicsit engem is idegesít...néha nem tudom még most sem hogy valaki lépdel vagy csak üldözési mánia :D
  • masterthief
    #10687
    Most van egy kis szabadidőm, folytatom is. Lehúzom a reluxám, felteszem a fülest és nyomom. (A környezeti hangok nagyon jók. Viszont kicsit zavaró ha forogsz vagy bármelyik irányba nézel, akkor erősen hallatszik a csizma talpa, olyan mint ha egy ló dobogna. :D)
  • masterthief
    #10686
    Ahogy chopin42 írja.
    Az R gombbal ugyan lehet ütni, de attól nem dől ki az őr. Egy civilt (hajléktalant ki lehet így ütni, de az felesleges ugye. :D)
    Ugrani pedig csak tényleg jelölt pontoknál lehet. (rácsnál, illetve ahol fehér színű karcolatok-felfestések vannak.) Meg faládák tetejére, szekrényekre-polcokra. Viszont teljes kétajtós szekrénybe el lehet bújni. :D Akkor automatikus mentés is van. Ha nem időben bújsz el a szekrényben és meglátnak, nemes egyszerűséggel kirángatnak és összevagdalnak. :D
  • chopin42
    #10685
    Pontosan ezt. Azaz hogy nincs.
    Püfölheted az ellent egy külön gombbal aztán vagy megfekszik vagy nem....
    Leütni csak takedown által lehet.
    az ugrás meg olyan hogy nem tudsz csak úgy ugrani, csak mászni bizonyos helyeken illetve ládákra, kiszögelésekre stb ugrani, átugrani.
  • RMarvin
    #10684
    Köszi az infót, de mit jelent az, hogy:

    -Nincs szabad leütés a Blackjack-el. Csak takedown. (QTE)
    -Nincs szabad ugrálás.
  • masterthief
    #10683
    Még nem toltam végig. A Chapter 5-nél járok, közben mellék küldetéseket végzek. Eddig kb. 35-40 órám van benne. Szeretek nézelődni, mindent felfedezni, gondolkodni stb. Minden zeg-zugot megnézek, amit csak lehet.
    Mostanában, csak esténként tudok játszani, de nem minden nap. Egyébként sem szoktam végigrohanni a küldetéseken. Ez nem egy CoD vagy Battlefield hogy végigrohanjak és lenyomjak bárkit. :)

    Kritika:
    Negatívumok:
    -Nem lehet az ablakokat betörni. Igaz egy mestertolvaj nem szokott ablakokat betörni, de ha szórakozás gyanánt a Blackjack-el próbálod beütni, akkor nem törik be az üvegablak.
    -Megint túlzásba vitték a Bloom hatást. Egy gyertya vagy fáklya fénye, ne világítson be mindent teljesen. Bár erre már született némi megoldás. Mod-ként le lehet tölteni.
    -Az NPC-k nem mindig veszik észre, ha eltűnik valami, vagy éppen a társukat juttattuk nyugalomra egy jól irányzott ütéssel, és vonszoltuk be egy sötét sarokba. Bár ha belebotlanak a kiterített delikvensbe, akkor riadóznak. (Thief beállítást alkalmaztam, nem tudom hogy nehezebb fokozaton is így van-e.)
    -Nincs szabad leütés a Blackjack-el. Csak takedown. (QTE)
    -Nincs a megszokott, küldetéshez kapcsolódó Garrett féle magyarázat, elbeszélés. Csak Cutscene jelenetek.
    -Nincs olyan nagyobb-mélyebb vizesárok-csatorna, mint a Thief 1-2-ben.
    A Flashbomb-ot nem tudod messze eldobni. Így magad is pillanatnyilag megvakulsz.
    -Sok helyen van töltési zóna, a város negyedeiben, mint a Deadly Shadows-ban, de legalább gyorsabb.
    - A Kötél nyílvesszőt, csak kiszabott helyeken lehet alkalmazni.
    -Nincs szabad ugrálás.
    -Az őrök lehajolnak ha nem bírják a védekezést, itt jön képbe a Takedown ismét. (Inkább lenne védekezés vagy futás ha nem bírják az ütlegelést. :D
    -Sok az ismétlődő párbeszéd.

    Pozitívum:
    -Az őrök észreveszik ha kioltast egy fáklyát vagy gyertyát, és begyújtják újra.
    -Maga a történet is jó.
    -Vannak mellék küldetések.
    -Hamar kiszúrnak az őrök. (jó a periférikus látásuk.)
    -Sok a rejtvény, illetve néha nehéz a megoldása.
    -A küldetésből összejött csecsebecséket el tudod adni, mint szokás szerint, és vehetsz nyílvesszőket stb. Több helyen is.
    -Elég nagy a bejárható terület, de itt lépnek közbe a töltési zónák.

    Egy szó, mint száz, elég jó lett, annak ellenére hogy több negatívumot írtam le, mint pozitívumot.
    Pedig eléggé elvakult, öreg motoros Thief rajongó vagyok, de nekem még így is tetszik nagyon.

    Remélem tetszik a kritikám. Bevallom, lett volna jobb is, viszont eléggé elfáradtam ma.
    Próbáld ki, vesztenivalód nincs,

  • RMarvin
    #10682
    Belekuksiztam, de még nem fogott meg. Gondolom már végigtoltad. Írnál egy jó kimerítő kritikát?
  • masterthief
    #10681
    Nemrég kaptam meg a futártól
    Nagyon jó! Minden Very High-ra van állítva, nincs laggolás stb, Eszméletlen jó! Bár most is megyek délutánra, ezért csak késő este vetem bele magam jobban, de hajnalig tolni fogom. :D A "kiképzésen" túl vagyok,(illetve bevezetésen) most már szabadon garázdálkodhatok. :D
    Kár hogy mennem kell dolgozbni, de senki sem tud helyettesíteni, főleg ilyen kifogással! XD
    A posztert kiraktam a falamra, amihez készítettem pergamentet is. Főlé pedig felraktam az íjamat. (igaz nem olyan, mint Garretté, hanem tradicionális, de jól mutat. Majd még nyílvesszőket kell még szereznem, mert 1 eltört, kettőt pedig úgy ellőttem, hogy meg sem találtam. :) És még tegezt is készítenem vagy vennem.)
    Egy szóval: Nagyon jó lett!
  • RMarvin
    #10680
    Na milyen az új Thief?
  • Steve Q
    #10679
    Sziasztok! Thief 2 GoG-hoz felraktam a Tafferpatcher mellé a magyarítást, és csak a videók feliratai nem akarnak sehogy megjelenni in-game. KGy Vobsub 2.23-ával és Indeo5 installal is próbálkoztam, de így sem. Valaki tud valamit, hogy meg lehet oldani, vagy csak lejátszóból nézhetem már meg feliratosan őket? :)
  • grebber
    #10678
    Thief Gold HD textura felrakása (hátha valakit érdekel)

    1: Feltelepíted a játékot és kikapcsolod a Steam-et
    2: Ezt letöltöd TFix 1.18g és telepited a game mappájába Steamapp/common/thief_gold


    3: Ezt letöltöd szintén betallózod a common/thief_gold mappába azonban figyelsz,mert a végére ír még egy 'ThiefGold' mappát, azt kitörlöd és telepíted.

    4: Ennél a patchnél ugyanúgy kell eljárnod,mint a 3as pontban, szintén betallózod és a végén nem felejted el a 'ThiefGold' mappát kitörölni az útvonalból, majd install.

    5: Ezt letöltöd és simán a common/thief_gold mappa gyökérkönyvtárába bemásolod

    A leírást itt is köszönöm maddionmax-nak!
  • masterthief
    #10677
    Bocs, most olvasom hogy magyar nyelven kellene neked.
    RMarvin kollégát keresd meg, biztos tud segíteni.
  • masterthief
    #10676
    Talán a ShadowsDarkKeep oldalán fent van.
    Majd utána nézek.
  • grebber
    #10675
    Nincs valami magyar leírás hogy kell felrakni a Thief Gold-ra ezt Thief Gold HD Texture Mod??
  • masterthief
    #10674
    Ok!
    Én jelentkezek, magasra tartott kézzel. XD
    Azért egy próbát megér a Darkmod fórumban is kérni bétateszt jelentkezőket.
    Na én még Winkler Oszi, Sly Project-jét várom nagyon.
  • RMarvin
    #10673
    Megnéztem: a környezet kidogozása szédület jó, de több pozitívumot nem találtam. Agyonra van szkriptelve (a tekintet irányítása pl.) a hud olyan, mintha valamelyik fél-scifis ghost reconból lenne átvéve. A környezeti zajok nagyon halkak, ez pedig kéne a hangulathoz. Szerintem úgy át fogják moddolni a fanok a hud-ot, hogy semmi sem fog maradni az eredetiből (remélem).

    Nemsoká bedobok képet a pályából.:))) Örülnék, ha a béta-tesztelők innen jelentkeznének:)))
  • masterthief
    #10672
    Nézz bele, ebbe a kis Playthrough videóba. Baromi hangulatos. Szerintem nagyon jó lesz.
    Alig győzőm kivárni, hogy 28.-án hozza a futár.
  • masterthief
    #10671
    Na bakker ez érdekesen hangzik. Tuti jó lesz a Wolfenstein pálya.
    Ha majd a bétatesztnél jársz, írd ki a Darkmod fórumra, egyből jelentkezek rá. Kíváncsivá tettél. :)
    KGy-nek küldtem privit, eddig még nem jött visszajelzés.

    Múlt héten akkora trippem volt! Illetve álmom. (nem szívok semmit. XD)
    Az új Thief-el álmodtam. 3 féle perspektívából. Volt hogy Garrett bőrébe sunyultam, rejtőzködtem és loptam. Éreztem magamban a feszültséget, félelmet, izgalmat. Jól le is izzadtam, a szívem meg erősen kalapált.XD
    Volt hogy külső szemlélőként néztem Garrett, macskákat megszégyenítő, puha léptű osonását, akrobatikus képességeit.
    Végül pedig azt, hogy itt játszok a Thief-el a gépem előtt. Ebbe meg az volt a pláne, hogy Magyar feliratozás volt benne. XD
    Mikor felébredtem, kurva jó kedvem volt. XD
  • RMarvin
    #10670
    Ráadásul őszintén szólva eddig nem jöttem lázba a Thief4 iránt, majd a ti véleményetek alapján döntöm el, hogy kipróbáljam vagy ne. A Thief-et mindenesetre pont nem az itt erőltetett mainstream tette naggyá, hanem az azzal való szembehelyezkedés.
    Lassan itt is az lesz mint a filmekben, ahol még egy nagypolgári pipázgatós XIX. századi Scherlock Holmes is mellékesen egy igazi kung-fu művész.
  • RMarvin
    #10669
    Köszi a megbecsülést Masterthief, de az én angol tudásom valahol a nevetséges és a kínos között mozog. Vannak sokkal szakavatottabb figurák erre a feladatra.
    Én most éppen egy missiont próbálok összehozni a Dark modhoz. Itt elárulhatom, a külföldi fanok úgysem ezt a fórumot bújják naphosszat: az RTCW első 2-3 pályáját gyúrom egybe + kiegészítve a játékban látható, de ott el nem érhető háttérépületekkel, udvarokkal...stb. + szeretnék a vár alá egy kriptarendszert is elhelyezni. Lassan befejezem a brush munkákat, aztán jön a többi. A cím valami olyasmi lesz, hogy Wolfenstein's Crown. Szerintem ebből sok minden kiderül. A történet már nagyjából megvan (lesz benne néhány meglepi). Bár ugyanúgy a cellából indulsz, viszont az útvonal már nem lineáris lesz, hiszen itt lehet a tetőkön ugrálni, kéményekben le-fel mászkálni....stb. A pálya eddig centiről centire ugyanaz (nem loptam semmit, újraépítettem! Az egyik régi DarkRadianthoz publikálták az rtcw első 2 pályáját map formátumban) most pedig jönnek a maradék bónusz részek. Fogalmam sincs mikor fejezem be, ez az első mappom, viszont baromi nagy. Kíváncsi vagyok, hogyan fog működni egy remek akciójátékos chapter a Thief világában. A régi váras helyszín eléggé belepasszol mindenesetre.
    Annyit már tudok, hogy baromi nehézre tervezem a játékmenetet annyi ellenféllel, amennyivel csak lehet. Amikor az RTCW-hez csináltuk a Coop modot, az én ssugallatomra dupláztuk illetve tripláztuk meg az ellenfelek számát:)))
  • masterthief
    #10668
    RMarvin, Drága Barátom!
    Egy nagy kérésem lenne feléd. Ha esetleg KGy Mester nem érne rá, vagy nem vállalná a Thief magyarítását, nem tudnád-e megoldani-lefordítani ha kijátszottad? (Persze csak ha érdekel.)
    A The Dark Mod fordítása zseniális ötlet volt. Le a kalappal előtted!
    A Thief 4 fórumon írtam, hogy ha esetleg KGy Mester nem érne rá, fordíthatnád helyette, és páran, akik rendelkeznek megfelelő angol nyelvi tudással, besegíthetnének.
    Remélem nem zavartam eme levelemmel. :)
  • adler741
    #10667
    Sziasztok Thief Gold HD Texture Mod,-hoz mi kell?Nekem csak dark project van meg, le lehet tölteni ingyenes vagy meg lehet vásárolni ?
  • masterthief
    #10666
    Küldjed. Bár lehet hogy már el is küldted azóta. :)
  • RMarvin
    #10665
    DarkRadiant-kérdés megoldódott. A fordítással kapcsolatban kérdezem, hogy minden okés-e, küldhetem a fejlesztőknek? Találtam 2-3 hibát amit javítottam.
  • RMarvin
    #10664
    1 kérdés: szeretném feltelepíteni a DarkRadiant-ot, de nem jelennek meg a textúrák + semmi TDM-es dolog. Hogyan kell beállítani? Hiába Standalone a játék, nem lehet kiválasztan csak a Doom3-at a Q4-et meg valami XreaL-t. Előre is köszi
  • RMarvin
    #10663
    Na, meg is jöttem. Annyit kérnék, hogy teszteljétek ha időtök engedik. Szeretném mihamarabb elküldeni a fejlesztőknek, de előtte szeretnék valamilyen visszajelzést/észrevételt kapni tőletek.
  • chopin42
    #10662
    Köszönjük szépen :)
  • masterthief
    #10661
    Köszönet!
  • RMarvin
    #10660
    Sziasztok,

    Most el kell tűnnöm 2-3 napra, de feltöltöttem a fordítást lektorálás céljából csak most, csak itt és csak nektek. A letöltéshez erre tessék.

    Használat: a Darkmod mappán belül hozzatok létre egy "strings" nevű mappát és abba másoljátok bele a letöltött fájlt. Ezután a játék Beállítások menüjében kiválasztható a magyar nyelv. Elvileg ajánlott a játék újraindítása.

    Várom a hibajelentéseket ide.