10699
  • Andie
    #8335
    A fan-expansionról nemis beszélve. Egy komplett cd-sre tervezték, nöi föszereplövel, majdnem 20 küldetéssel, stb stb.
    Azzal mivan?
  • hykao #8334
    Ne bántsd a Splintit, a mai gagyijátéközön korban nagyon is jó az... :))
    De amúgy nem értem, hogy miért pont most bánkódsz, amikor végre megváltoztatták a véleményüket, és mégiscsak megosztottak a nagyérdeművel egy szerkesztő progit. Minden bizonnyal lesz jópár mód, rajongói küldi. :)
  • Gmiki
    #8333
    Engem az idegesít, hogy az általam nem szeretett Sp. Cell-hez sorban jelennek meg az új részek és kiegészítők, míg egy ilyen nagyszerű játékhoz még csak hír sincs róla, hogy készülne egy gyári kiegészítő rész. A THIEF4-ről nem is beszélve.
    Az SC-vel az a bajom, hogy külsőnézetetes és, hogy fele ennyire sem jó a hangulata. Brrrr... .
    Egy kicsit javulhat most majd a helyzet az egyéni küldetések által
  • thief3
    #8332
    Meglátom, igaz most nincs vizsga, de hát él is az ember emellett.
    Egyenlőre finoman ismerkedek a dologgal és jól elrontok egy kész pályát, aztán meg ki tudja :)
  • báttyó02
    #8331
    oké :(
    azért köszi :)
  • KGy
    #8330
    A "tök érthetőt" nem arra mondtam, hogy ezzel a kisujjamban van a pályaszerkesztés, hanem arra, hogy kézenfekvő volt, hogy ezt használták. Egyébként idő hiányában nem valószínű, hogy a közeljövőben kísérletezgetni fogok vele, de ha Te ilyen szorgalmas vagy, várjuk a Nagy Művet :))
    Hajrá!
  • mike369
    #8329
    igaz.
  • báttyó02
    #8328
    gef4 mx 440
  • báttyó02
    #8327
    hali
    csak annyit szeretnék kérdezni,hogy gef. mx 440-en nem indul el a játék igaz?
  • thief3
    #8326
    A readme amiről beszéltem html oldalon:
    readme

    Fene egye meg hogy van ezer más dolgom, elvileg tanulnom is kéne.
  • thief3
    #8325
    Épp "onnan jövök" :)

    Szóval azt mondta Krypt:
    "First of all, hello everyone, this is my first post. I'm a former Ion Storm Austin designer. I saw on Blue's news that the T-DS editor was released and thought I'd drop in here. I never expected that editor to go out to the public, so this is pretty cool. Now you all can feel our pain Seriously though, I'm sure the fans will be able to make some awesome stuff with it since you won't have to work under the restrictions we had to when developing the game."

    "The big one was getting a map to fit into the 64mb of memory on xbox. That is the reason why all the maps are fairly small. Since the fans will only be making maps on PC, there are no memory restrictions and you should be able to make much larger spaces with higher res textures, more unique static meshes, more different characters, etc. Also we had to really limit the number of lights and amount of detail in any given scene in the map so the xbox framerate would be decent. Fans should be able to add a lot more detail and do prettier lighting because PCs run the game faster."

    Szép-szép, de jó nekünk.
    KGy vagy akárki aki rájön pár trükkre, meglát egy leírást emberi nyelven(angol vagy magyat) ne sajnálja megosztani velünk :)
  • KGy
    #8324
    Ezek után már csak az érdekel, hogy mi tartott ennyi ideig a kiadásban? Valamivel a fejlesztőcsapatnak is készítenie kellett a pályákat, márpedig ez a cucc első ránézésre tiszta Unreal editor (ami mondjuk tök érthető), vagyis talán pontosan az, amit ők is kezdettől fogva használtak, illetve hegesztettek át saját használatra.

    Szóval ha maga a csapat nem ezzel fejlesztett, akkor ez mitől "advanced"-ebb, mint az övék? (Ja persze, a tutorial...)

    Ha meg ezt használták ők is, akkor mit vártak eddig a kiadással?

    Tudom, most inkább örülni kell. Csak elgondolkoztam. De talán érdemes figyelni a thief-thecircle.com-ot is, biztos egy-kettőre megelennek a fejlesztői demó küldetések a mindenféle alkalmazható trükkökről...
  • thief3
    #8323
    Kipróbáltam "tiszta fejjel", egész érdekes a szerkesztő.
    Első tapasztalatom hogy tele van bugokkal, szinte minden 2. töltéskor kiír egy hiba üzenetet, illetve érthetetlen okból kifagy ha ide oda kattingatok.
    Mennyire felhasználó barát? Hát épphogy. Elég erős a szakzsargon amit használ, inkább kitapasztalható sok türelemmel mint érthető.
    Ráadásul a readme fájl még elég szegényes, sok szimbólum érthetetlen vagy inkább csak kikövetkeztethető.

    Tutorial bemutatja hogyan készítsek el egy szobát megadva a kiindulási és végpontot. Aztán látható hogyan kell elhelyezni fényt, textúrát a falra(ez tetszett, tiszta Sims:), embereket a pályára.
    Nagyjából ennyi. Most hogy hogyan kell rávenni egy őrt hogy hol járőrözzön, mit beszéljen, mi legyen a küldetés, és mikor léphessél ki a pályáról..
    Tapasztalt Thief pályaszerkesztők előnyben.

    Mégvalami, az elkészült pályát ún. szerkesztő módban el lehet indítani(alapból itt nincsen hang), ekkor van konzol amihez ugyan nem találtam sehol se parancsokat, de van lehetőség a pályán szabadon repülni át a falakon..(szellem mód) és kitapasztalni "normál" módban.

    A lényeg hogy immáron készülhetnek a FM-ok ahogy eddig az első két részhez :)
  • mellon
    #8322
    Jogos. Kicsit hülyén fogalmaztam , és gyorsan nyomtam a mehetre. Valami olyasmit akartam írni hogy eljátszogatok majd vele. Ilyet még úgysem próbáltam, de ahogy a képeket nézem . Majd ha lessz időm elszöszölök egy kicsit vele.
    Majd megvárom hogy mit alkotnak a profik.
  • thief3
    #8321
    hülye SG hogy nincs alapból szerk:
    Tutorial1
  • thief3
    #8320
    Elrettentésül? Vagy Biztatásképp? Hát, döntseel mindenki maga.

    Van tutorial ami ilyen "egyszerű":
    Tutorial1
    Meg pl a múzeum 1-es nevű pálya:
    Museum1
  • thief3
    #8319
    Mit pánikolok itt, meg is van, csak keresni kell.
    Ez szörnyen nehéz tényleg, aki összedob egy ilyet azelőtt le a kalappal
  • hykao #8318
    Nekem még letölteni sem volt időm...
  • thief3
    #8317
    Érdekes megfogalmazása egy SDK-nak.
    Te rájöttél már hogy lehet betölteni egy meglévő pályát módosításra?
    Úgy tudom lehet. Elsőre elég átláthatatlan mint a többi 3D-s editor.
  • hykao #8316
    "játszását"???
  • convenient
    #8315
    Oké,oké most látom valaki gyorsabb volt...
  • convenient
    #8314
    Gamestar:

    Thief 3 editor
    [2005-02-24 @ 09:36 - ZeroCool] (kommentek: 5)
    Az ION Storm csapata, igen hosszas késedelem után kiadta a Thief: Deadly Shadows szerkesztőjét. Ezzel készíthetsz, vagy akár módosíthatsz is meglévő pályákat, kiegészítéseket tehetsz be alá, és így tovább. Természetesen angol tudás szükségeltetik hozzá, egy jó nagy rakat kitartásról nem is beszélve. Akit érdekel, innen letöltheti.
  • mellon
    #8313
    Danke .
    Már én is szedem, de elegendő szabadídő hiányában a játszását kicsit eltolom.
  • mike369
    #8312

    jesssssssssz!
  • KGy
    #8311
    Hű, de jól jönne most egy kis szabadidő :))
    Nehezen hittem volna, hogy ez hamarabb kész lesz, mint a Dark MOD
  • thief3
    #8310
    YES!
    Már szedem is.
    Remélem sikerül csinálni valami jóágot.

    Éljen!
  • hykao #8309
    Hohó! Emberek! Itt van amire vártunk!!! KATT IDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Ark
    #8308
    Pyroman:

    Tegnap este csináltam ezt a küldit, vigyél oda egy olyan pogányt akit Te öltél meg és tedd középre a fa elé. Van egy hulla a járatban az nem jó. A sorrend is fontos: -víznyíl,-mohanyíl,-hulla középre.
  • thief3
    #8307
    Jaj, ez fájt.

    Szegény John P. is ráfázott a textúráival(túl sokszor töltöttek róla)
    Van egy olyan érzésem hogy a Thief egy gyilkos frencsájz
    Szerencsére mindent túlél
  • KGy
    #8306
    Valaki egyszer azt újságolta, hogy meg fogja próbálni egy patkánnyal, mert az nem növeli a gyilkosságok meg az észrevételek számát a statisztikában, és így még pályázhat a Tökéletes Tolvaj címre. Nem tudom, sikerült-e neki... :)))
  • thief3
    #8305
    Őszintén én odavittemn egy leütött pogányt és belelőttem nyíllal, de gondolom van rá tucatnyi megoldás.
    Próbálkozz ;)
  • Pyroman
    #8304
    ÖÖÖÖÖÖÖÖ... Hogy? goggoljak le? ozt úgy szúrkájjam?
  • thief3
    #8303
    Vigyél oda egy testet például és szúrd meg a tőrrel.
    Lényeg hogy jó véres legyen :)))
  • Pyroman
    #8302
    Hy!A szentélynél hogy keel a vérrel áldozni? mikor a mancsot kell ellopni a pogányoktól?
  • mellon
    #8301
    Egy sajnálatos hír, amire már lehetett számítani .
    Megszünt az Ion Storm. Reméllem a fejlesztők tovább tudnak dolgozni és még sok jó játékot tudnak csinálni.
  • mellon
    #8300
    Hello.
    A Mászókesztyű pedig a kikötői boltban van. Aszem az asztal jobb oldalán van, de a lényeg hogy ott van a boltban, és máshol nincsen.

    @Mike, Andie
    Reméllem azért még fognak jelentkezni. Ha nem jönne össze a téli időpont talán Áprilisban lenne célszerű megrendezni.
  • R4zoR
    #8299
    PLZ HELP!

    Elakadta és a toronyórát kéne megrongálnom, de a mászókesztyüt nem találom sehol. Megnéztem a kikötöben a boltba de ott se árulták. Honnan tudnék szerválni egyet?
    Pls help nem akarok visszaolvasni ennyi cuccost.
  • mike369
    #8298
    újra kellene próbálni valamikor nyáron... akkor talán több a ráérő emberke...
    (persze akkor meg mindenkinek hálidéj...)
  • Andie
    #8297
    Nemnagyon...
    Úgy látom hamvába holt ötlet volt...
  • mellon
    #8296
    Hello.
    Gyülnek a jelentkezők a Thief Találkozóra?