10699
  • KGy
    #8493
    Én pl. a DXTool-t használtam, keress rá. Ez eredetileg DeusEx-hez készült, de a T3-hoz is jó.
  • chopin42
    #8492
    Milyen programmal lehet szerkeszteni az .ibt fájlokat? És honnan tölthető le?
  • KGy
    #8491
    Sound supressor-t? Ezt nem valósították meg a játékban. Bár a random párbeszédek tartalmazzák az emberek reakcióját a hangelnyomóra (pl. "jaj, egy pillanatra már azt hittem, süket vagyok" meg hasonlók), szóval nem tudom, mit programoztak le belőle - lehet, hogy egy FM-be könnyen be lehetne tenni, de az editorba ennyire nem mélyedtem bele.
  • chopin42
    #8490
    Kösz! Hol találhatok zajcsökkentőt?
  • KGy
    #8489
    A különálló .dds-eket felejtsd el, a játék nem azokat használja (egy kevés kivételtől eltekintve a DynamicallyLoaded könyvtárból).

    A használt textúrák többségét a Maps könyvtár .ibt file-jaiban (Xbox esetén .xbt) találod meg, rettentő redundáns módon (vagyis sok textúra minden pályához külön le van mentve, ezért tart olyan sokáig John P. textúráit is telepíteni). Az életerő kővel szerencséd van, úgy láttam, az csak a Kernel_GFXALL.ibt-ben van benne (hudhealthgem és hudhealthgemcrack néven). De a láthatóságot jelző kristály már minden pálya .ibt-jében benne van, azt kicsit macerásabb lecserélni...
  • mike369
    #8488
    mert szerintem ha kitörlöd, akkor automatikusan az eredetit használja.
    próbáld ezt átlátszóra szerkeszteni, ha megy (dds plugin+photoshop)
  • chopin42
    #8487
    Jó, de már átnyálaztam az egész mappát. Meg is találtam(hudhealthgem.dds).De akkor sem tűnt el a játékból, amikor minden textúrát kitöröltem. A Systemben lenne?
  • mike369
    #8486
    Ajánlom, hogy keresd meg! Mindenki így csinálja.
    Valószínűleg Texture, Pic vagy valami hasonló nevű...
  • chopin42
    #8485
    Kérdés: John P textúrái fent vannak-Hogy lehet átalakítani a Health méter piros kristályait ? (Melyik mappa)
  • Bandew
    #8484
    Fúúú azannyát itten lemaradtam valamiről. :-D
    Látom pár hsz ki lett törölve a francba. :-)
  • mellon
    #8483
    Sok emberrel találkozok, de ilyennel ritkán

    Kössz a gyors törlést
    @ KGY
    Köszönöm
  • mike369
    #8482
    köffentyű!
  • báttyó02
    #8481
  • Hmuda
    #8480
    Ha esetleg valakit véletlenül kitörltem volna, akkor bocsi, csak annyit irogatott ez az elmebeteg, hogy nem nagyon láttam más üzenetet, de azért figyeltem.
  • tep
    #8479
    Ezt a barmot....
  • mike369
    #8478
    örülök, hogy így összefutottunk!
    rég láttam már valódi elmebeteget...
  • báttyó02
    #8476
    halod chopin ide irkálj már :Dddddddddd
  • báttyó02
    #8475
    :dddd

    deratyi :Dd
  • báttyó02
    #8471
    puzi-e vaty?
  • Solid Snake
    #8437
    Nyugszik a beteg!
  • KGy
    #8435
    Helyes, a lopakodás szerintem is jobban illik Garrett-hez, mint a tömegmészárlás. A városban meg minden nap történnek események (mellékküldetések, érdekes/poénos párbeszédek, stb).

    Válasz: Az élőhalottas incidens az erődben megint egy olyan hely, ahol választhatsz, hogy a pogányoknak vagy a kalapácsosoknak kedvezel-e. (A másik a facsemete esete volt). Az árvaház bejárata mellett van egy csatornalejáró, ahol egy pogány sámán támasztja az élőhalottakat, mert felháborítónak tartja, hogy egy pogányt a kalapácsosok földjébe temessenek (a mögötte lévő naplóból ez kiderül). Ha a pogányoknak akarsz kedvezni, lődd meg az erőd sírkertjében lévő sarokkövet, erre a temetőt ellepik a növények, így a pogányok is megenyhülnek. A kalapácsosok kedvére akkor teszel, ha ellopod a sámán varázspálcáját, és nem tud több élőhalottat támasztani. (Bug: ha a meglövöd a sarokkövet, a sámán eltűnik, de a varázspálcája a levegőben marad, így mindkét csoportnak kedvezhetsz).
  • mellon
    #8434
    Most, második végigjátszásra megpróbálok mindent felfedezni. Eddig aszem majdnem mindent sikerült is, leszámítva a sarokköveket. Az előző végigjátszásom óta nagyott változott a játékstílusom. Inkább kiütöm a pacienseket mint sem lenyilazom őket. Több idő de sokat lehet vele spórolni. Meg Garrett sem egy . Hiába ismerem már a küldetések helyszíneit, a játékidő majdnem hogy hosszabb mint 9 hónappal ezelőtt. Mivel profiban játszok mindent, így alaposabbnak kell lennie az embernek (most jön az Árvaház , még gondolkodom a profin).
    Most már felraktam John P. textúráit, és így még élvezhetőbb a játék.

    Kérdés: A Vaserdő erődöt hányszor kell megtisztítani az előholtaktól hogy el tudják temetni azt az embert?

    Imádom ezt a játékot!
    Köszönet mindkét csoportnak a fordításokért.

  • KGy
    #8433
    Ha nem először játssza végig az ember a játékot, nem feltétlenül a gyors siker a cél, hanem talán már inkább az apró elrejtett dolgok megtalálása.

    Ha megvan mind a 15 sarokkő/rozsdaatka, kapsz egy-egy köszönőlevelet meg ajándékot. A pogányok egy örökké termő mohabokrot adnak neked, a kalapácsosok meg egy gyógyító vizet tartalmazó csővezetéket szerelnek fel a lakásodban.
    Nem mintha nem lenne tele a város moha nyílvesszőkkel meg nem tudnád gyógyítani magad másképp, de a felfedezés öröméért megéri.
  • Gmiki
    #8432
    A sarokkövekkel én nem bajlódtam. Én addig lövöldöztem egy gubó(?)t (ami a pogány negyed tengerpartján is van) amig maximális lett a barátság. Nem kellett sarokkövekkel bajlódni. Különben én is azt hittem, hogy a rajzok jelölik.
  • mellon
    #8431
    Köszönöm .
    Valahogy sejtettem hogy rossz nyomon vagyok. Nemtudom miért azonosítottam a kettőt, de most bepótolom a lemaradásom
  • KGy
    #8430
    Vigyázz, az a nagy zöld "graffiti" nem sarokkő, csak az őrzők így jelölték meg a pogány területek határát. Egy sarokő így néz ki. Összesen 15 van belőle szerte a városban, minden városrészben 3-3. Részletes helymeghatározások
    itt találhatók.
  • mellon
    #8429
    Hello mindenkinek.
    Hát srácok; én már most köszönön hogy nekiáltok a random szövegek fordításának.
    9 hónap után egy hete keztem el ismét játszani a játékot, és most még jobban tetszik mint anno.
    Lenne egy apró kérdésem: Már a játék vége felé vagyok, de valahogy alig sikerült sarokköveket találnom , amit meglőhetnék mohanyíllal. Eddig csak a pogány táborok előtt láttam , meg egyet az Óvárosban, a Kikötőhöz közel. Tudnátok 1-2 helyet mondani, ahol találhatok még?
  • chopin42
    #8428
    Hogyan lehet programozni a pályát a Thief 3 Editorban ?
  • mike369
    #8427
    küldj a végéből egy adagot, aztán majd visszapostázom, ha kész.
    sajna most nincs fent a game és kölcsönadtam a dvd-t, így fel se tudom rakni...
  • hykao #8426
    ööö már nincs fenn a gém neked? amúgy egy .txt van, azt küldjem, te meg elindulsz a végétől, s félúton találkozunk vagy mi legyen? :)
  • mike369
    #8425
    küldhetsz nekem is egy adagot!
    jó lesz így a doom-os elektrofluktuációs kondenzátor jellegű, meg a vampire-ös vér-orientált szövegek mellett egy kis kikapcsolódás!
  • hykao #8424
    Na asszem holnap kipihent(ebb)en folytatom...miután sikerült kemény két sort lefordítanom... :)
    Hűűű de szopacs némelyik...mennyivel gázabb így, hogy nem látom a játékban, hogy pontosan hol nyomják az adott dumát...a text-ben meg ugye össze vissza vannak a szövegek...

    Szal a mai termés:
    "A lurker bes in them alley there…"
    "May you sup well tonight…"

    :DDD

    ...rá kell megint hangolódnom ezekre a fura pogány, hammerita meg egyéb stílusokra... :)
  • hykao #8423
    köszi!
  • KGy
    #8422
    Igen, és igen :)
    Bár eredetileg a funkciót amiatt csináltam, hogy a szövegek könnyen beilleszthetők legyenek egy más méretű és szerkezetű .csc file-ba is (az Xbox verzióhoz kérte egy emberke, ott ugyanis kicsit máshol kezdődnek a szövegek a file-ban).
  • hykao #8421
    "EXPORT"-ra kiszedi az összes szöveget ugye? Az így kapott text fájlt módosíthatom, majd "IMPORT"-ra visszatolja a .csc-be?
  • hykao #8420
    Na mindjárt nekilátok egy kicsit foglalkozni a témával...remélem lehet valahogy listázni a maradék angol részeket... :)
  • KGy
    #8419
    ...kivéve a saját hozzászólásom. Szóval eléggé egyértelmű lehetett volna nekem is, hogy Mike-nak szólt... asszem így már érthető... még számomra is... igen... vagy nem...?
  • KGy
    #8418
    Pedig elég egyértelmű...
  • hykao #8417
    Hehe, köszi, de én arra gondoltam, hogy Mike haladt-e azóta valamennyit a fordítással... :)
  • thief3
    #8416
    Öröm olvasni soraitokat.

    Pár újabb screenshot megint, illetve egy zip amiben szintén képek de érdemes meglesni, kicsit bevezet a tervezésbe ;)
    Prison.zip
    01
    02
    03
    04