10699
  • Takimate
    #8574
    Végignyomta valaki a CoSaCs-t... vagy valami hasonló a neve.
    Ugyanígy fan made....
    Jójaz ?
  • thief3
    #8573
    Fogadok a tíf három. Mellesleg 2 általam ismert online shopban(ahol 4-ért árulták) el is fogyott. Az 576 meg tartja a 9900-es árat. Ők nem akarják eladni :>

    A 7th Crystal nagyon tetszett. Aranyos kis FM. Most jöhet a Thief2x, így a Szent András után.
  • KGy
    #8572
    Nemtom mi az, de 4 000 000-ért a hülyének is megéri...
  • EmThor
    #8571
    cd galaxis, 4000 rongy
  • KGy
    #8570
    Asszem az eredeti Thief is ezt csinálja, ha crackelt, de a darkinst.cfg-ben megjelölt meghajtó CD-re mutat, és nincs bent semmilyen CD. A játék ilyenkor elindul ugyan, de átugorja a filmeket. Állítsd át az útvonalakat a már említett módon, és persze ellenőrizheted, hogy az eredeti játék is lejátssza-e a filmeket. Ha ott nincs gond, elvileg a T2X-ben is menniük kell...
  • Takimate
    #8569
    Még 1 utsó kérdés...

    Az intrót lejátsza, de más movie-t NEM.

    Simán explorerből meg tudom nézni, de a játékon belül csak tovább ugrik a mission és pássz.

    (A VP3 codec fent van)
  • Takimate
    #8568
    köszi, megpróbálom.
    Elkezdtem azért.. Nagyon Thief hangulat ! Olyan régi ! A 3. pályán vagyok.
    Az elsőt alig mertem végignyomni, miután a következő történt:
    Fülhallgató... Feleségem rátette a kezét a vállamra, miközben a házat fésültem át.
    Majdnem lefejeltem a monitort !
  • KGy
    #8567
    A patch természetesen csak a nem crackelt frissen telepített verzióra megy föl, de hogy utána mit csinálsz vele, a te dolgod...

    De ha jól emlékszem, nekem nem kellett crack, hogy CD nélkül menjen a játék, amikor az alábbi trükközgetést csináltam (ez originál bolti verzió esetén is javasolt, mert zavaró, hogy minden könyv/film megnyitásához először felpörgeti a CD-t):

    A darkinst.cfg-ben (Thief1: install.cfg) állítsd át a CD_PATH értékét a telepítés könyvtárának megfelelő meghajtó betűjelére, és szedj ki minden CD-re vonatkozó útvonalat. Tehát ha a játék G:\Thief2 alatt van, az alábbi módon nézzen ki a darkinst.cfg:

    cd_path G:\
    install_path G:\Thief2
    language english
    resname_base G:\Thief2\res
    load_path G:\Thief2
    script_module_path G:\Thief2
    movie_path G:\Thief2\movies
  • Takimate
    #8566
    Jól hangzik...
    A patch-hez crack nem kell ? Mer akkor reinstall aztán feldobom rá...
  • KGy
    #8565
    Nekem nagyon bejött. Eszméletlen trükkös megoldások vannak benne (pl. jég nyílvesszővel lefagyaszthatod az embereket meg jégszigeteket csinálhatsz a víz felszínén). Idő hiányában még nem jutottam a végére, de eddig a legjobban egy olyan pálya tetszett, ahol egy mozgó vonaton kell a kocsik között jönni-menni. Nagy bravúr a vonat körüli pálya hátrafelé suhanásának megoldása :)

    Az 1.18-as patch felrakása meg mindenképpen érdemes, mert ez nemcsak apróbb hibákat javít, hanem néhány eredeti Thief2 pálya szerkezete is jobb/szebb lesz. Viszont a régi mentéseid nem fognak működni, pontosabban a régi mentések a pálya legelejét töltik be (a T2X-re ez nem tudom, mennyire vonatkozik, mert az egyébként is önálló .exe-vel indul).
  • Takimate
    #8564
    Most megy rendesen.
    Annyi volt a megoldás, hogy nem kellett volna beállítanom a win98 módot.
    Az kavart be.
    Kiszedtem, és tök jól fut 1,8as peccs nélkül is.. (persze a safe_secure_man aktív!)
    A patch-et már le is szedtem, és ha anyázna valamikor majd felrakom.
    Köszi minden segítséget még1X.
    Egyébként jó ez a thief2x ? Neked tecc ?
  • KGy
    #8563
    Ez az ominózus rész a user.cfg-ben:

    ;Some video cards may not work properly with Thief 2
    ;including the intel 810 and the nVidia RIVA 128.
    ;To fix, remove the semicolon from the next line.
    safe_texture_manager

    T2 esetén ez nekem megoldotta a bajokat, T1-hez külön hibajavítást adtak ki.

    Ezenkívül legyen fent az 1.18-as patch (ezt a T2X readme-je is írja):

    A legal version of Thief2 - The Metal Age by Looking Glass Studios,
    patched to version 1.18, is required in order to play T2X. Be sure to
    have Thief2 installed and patched before attempting to install T2X.

    Az 1.18-as patch pl.innen szedhető le, és csak a módosítés nélküli frissen telepített Thief2-re telepíthető, szóvel se FM, se magyarítás ne legyen előtte fönt. Win98 kompatibilitás nem szükséges, legfeljebb a Thief Gold telepítésekor, ha beugat a telepítő.
  • hykao #8562
    Van rá utalás a játékban... (egyébként meg: Kikötő...)
  • gtom
    #8561
    Honnan lehet mászókesztyűt szerezni?
  • Takimate
    #8560
    Minden oldal csak azt írja, hogy szedjem ki a " ; " -t.
    Ti egyébként játszottatok már ezzel a thief2x-el, mivel nem nagyon látok kommenteket róla. Érdemes küzdenem érte ?

    ( (mindkét (thief_2x, thief_2) desktop shortcutban átállítottam a futtatást XP-ről, 98-ra. Azt ugye át kell ? )
  • hykao #8559
    Magyarítás fenn van? Ha igen, már tudnod kéne! :) (amúgy a piac vagy a piactér városrészben vannak a csövek...felfelé tekintve meglátod...és szükséged lesz a mászókesztyűre, ha jól emlékszem...de ha hozzászoktál esetleg az előző részek kötélnyilához, akkor azt hiszem már van ilyen - kötélnyilas - mod is...)
  • gtom
    #8558
    hali! tud valaki segíteni nekem? van 1 olyan rész a játékban amikor be kell törni az óratoronyba. hol a rákba kell bemenni? azt írja hogy valami csöveken át, de azok hol vannak és hogyan?
  • Takimate
    #8557
    Most nyomtam egy reinstall-t úgy, hogy "setup.exe -lgntforce"
    + Átnéztem a TTLG fórumokat és meg is találtam a black screen sztorit.

    Hát nekem nem orvosolja a ";" kivétele... Tökugyanúgy fekete.
  • Takimate
    #8556
    Noshát...
    Írtam ugye, hogy ugyan elindult a gém és mászkáltam a dokkban, de egy két könyv olvasás után lefagy.

    Kivettem a ";"-t a user.cfg-ből, de úgy a dokkban mászkálás se megy, mert a startgame klikk után átugrik a desktopra, visszaugrásnál pedig fekete képernyővel lefagy.
    Visszaraktam de úgy is gáz, mostmár mindenhogy lefagy, akár ott a ; akár nincs.

    Ötlet ?
  • chopin42
    #8555
    "Mielőtt még elküldenének a lamer szobába ..."
    ...Küldj csak el, lehet hogy találkozunk...
    Egyébként teljesen hülye nem vagyok, ha jól tudnék angolul, akkor írnék oda is.
  • hykao #8554
    További két FM: KATT IDE
  • thief3
    #8553
    "A T2X-nek mi köze Garretthez?"
    Utána kellene olvasnod, a hivatalos oldalon a FAQ-ban (is) írják.
    olvass

    "Lehet, hogy idiótának néztek a sok T3 állítgatással kapcsolatos kérdés miatt,
    de itt egy pár új..."
    Talán rossz helyen kérdezel, kérdezd meg itt persze angolul.
    Mielőtt még elküldenének a lamer szobába nyálazd végig ezt

    Én is csináltam mini T3 pályát. Nem olyan egyszerű mint gondolják egyesek.
    Idő és memória hiányában abbahagytam. A legkönnyebb része a pályaszerkesztés ennyit elárulok.
  • M.A.D.
    #8552
    bik videót bink and smacker -rad game tools-szal
  • thief3
    #8551
    így van

    így van

    :)

  • chopin42
    #8550
    Ja és még valami...Mi aneve a Thief első és második részében megtalálható betűtípusnak, és honnan tölthetek le ilyet. Van T3-hoz is?
  • chopin42
    #8549
    Ja, bocs...
    Más. A T2X-nek mi köze Garretthez?
    Lehet, hogy idiótának néztek a sok T3 állítgatással kapcsolatos kérdés miatt,
    de itt egy pár új...
    A T3UI.ini-ben milyen kapcsolókat lehet állítgatni, és a főmenübe hogy csempészhetném be a következő gombot: INTRO?
    Ha a default.ini-ben bekapcsolom a következő gombokat:Detail Textures, use trilinear; akkor mi változik? Úgy vettem észre, semmi...
    A t3uisoup az a menüben lévő ködöt állítgatja, ami kis mozgó textúrákból áll. Na most én ezeket hogy cserélhetem le egyetlen nagy mozdulatlanra, netán egy videóra?
    Jut eszembe, a thief3-mas .bik videókat mivel lehet megnyitni?
    És a legfontosabb: MILYEN PROGRAMMAL NYITHATOM MEG EDITORON KÍVÜL A T3-MAS MODELLEKET, ÉS MIVEL VÁLTOZTATHATOM MEG EZEKET?
    Aki tudja, kérem válaszoljon.
  • hykao #8548
    Hát sokat nem szabad várni tőle nyilván, az editor kiadása óta eltelt idő rövidsége, s a 30 mega fényében... :)

    Amúgy tudtommal már készült a DarkLoader-hez hasonló valami...
  • Takimate
    #8547
    Köszönöm !!
  • thief3
    #8546
    Szép-szép... lenne, de (ugyan még nem próbáltam csak olvasom)

    Overview:
    A small mission that takes only a few minutes to complete, and which sees Garrett moving through an Inn collecting loot with which to buy some new equipment. The player has NO TOOLS or WEAPONS whatsoever on this level, and frankly doesn't need them.

    Known Problems:
    The Map name doesn't show up on the pause screens.
    The guards will bark about a closed door being open.
    The barmaid cleaning the floor will never get up.

    Különben is hol a T3 Dark Loader? Még el se készült :P
    "Kicsit" még várni kell.
  • hykao #8545
    Úgy tűnik elkészült az első FM a TDS-hez!!! KATT IDE: Townhouse
  • KGy
    #8544
    Ez nem a Thief2X miatt van, az erdeti Thief-nél is jelentkezik XP alatt. nVidiánál szinte minden esetben, ATI esetén időnként többnyire a menü/térkép/feladatok és a játék közötti váltáskor.

    Thief2 esetén annyi a teendő, hogy a user.cfg-ben a "safe_texture_manager" sor elől el kell venni a pontosvesszőt. Thief1/Gold esetén viszont le kell tölteni egy patch-et, amit pl. itt találhatsz meg az Nvidia Driver 5x.xx Fixes pont alatt (a fentiek miatt ATI-hoz ugyanúgy érdemes letölteni).
  • Takimate
    #8543
    Nekem saja nem megy ez a thief2x kieg...

    Elindul a gém, de egy könyv olvasásánál, vagy egy a játék-menü-játék lépkedés gallyravágja és egy fekete kép a jutalmam.

    Megpróbáltam win95-re állítani a thief 2x-shortcut-ját. Erre lejátszotta a newgame videót, de ugyanúgy fekete lett.

    Valami d3d hibaüzit dob. Ismerős valakinek ?
  • hykao #8542
    Doom3, de erre magad is rájöhettél volna, ha kicsit szétnézel az oldalukon...
  • chopin42
    #8541
    Az a DarkMOd mihez van? T1,t2 vagy t3?
  • mike369
    #8540
    áz bisztoss!
  • hykao #8539
    Ígéretes! :)
  • mike369
    #8538
    Új DarkMod kép itt megkukkolható!
  • hykao #8537
    Egy kis érdekesség: KATT IDE
  • via_mala
    #8536
    ezt is próbáhatod
  • Takimate
    #8535
    Köszi !
    Mondjuk nekem ezt írja a linkre:
    HTTP error 407 407 Proxy authentication required Access denied

    A thief2x.com-ról asszem mind 3 mirror-ról zip file jön le...
    Miért nem exe jön onnan... nem is értem...