10699
  • KGy
    #8534
    DarkLoader kompatibilis .zip verzió (még) nincs, "csak" egy >600MB-os .exe, pl. itt. Kissé másképp települ, mint egy hagyományos FM: saját alkönyvtárba teszi magát, és külön .exe-vel kell indítani.
  • Takimate
    #8533
    Sziasztok ! (áúderég írtamide)
    Láttam ezt a T2X dolgot..
    Elolvastam az Angol FAQ-t de valahogy nem találtam olyat, hogy a Thief2x.zip file (ami nekem lejött) corrupt .
    Lényeg, hogy nem tudom kitömöríteni.

    El tudná mondani nekem, hogy hogyan lehet vele játszani ?
    Kell-e a Darkloader, milyen verziójú thief2 kell hozzá, meg ilyenek.
    Köszi !
  • chopin42
    #8532
    Kösz a tippet, de azóta már megtanultam a kérdésre a választ.
    Amúgy a szinkronról tanácsotokra letettem.

    u.i:Nem bántottál...
  • Garrett27
    #8531
  • KGy
    #8530
    Na jó, de itt fel sem merültek olyan körülmények, mint egy film hivatalos fordításánál. Persze, az köztudott, hogy a filmek magyar szinkronja nagyon jó minőségű. Pl. a németeknél, ahol szintén van szinkronizálás, abszolút nem törődnek azzal, hogy a szájmozgás is stimmeljen. Egyes országokban meg egyáltalán nem is szokás szinkronizálni, inkább hangalámondás vagy feliratozás van.

    Itt inkább arról van szó, hogy ha "házilag" hozzuk össze a hangok magyarítását, akkor színészek és profi stúdiókörülmények híján csak gyenge eredményt lehetne produkálni, azt meg nem érdemes. Ha valaki játszott a T2X küldetéscsomaggal, az is hallhatta, hogy a hangok minősége még ott is kissé elmarad az eredeti játéktól, pedig ők azért elég profi munkát végeztek.
  • Garrett27
    #8529
    csak hogy kiegeszitsem: ismerem a szlovak, a cseh es a lengyel szinkront is a magyaron kivul, mondhatom, nem tudod mi a rossz szinkron. ami a magyar szinkront illeti, csak azota pocsekabb, amiota bejottek a pocsek tv2os olcso filmek, a regi magyar szinkron meg ma is a legjobb, mondhatom!!!!!
    Nekem amugy eleg a szoveg magyaritasa, nem muszaj erovel szinkronizalni...
  • KGy
    #8528
    Amihez van magyarítás, az a honlapomon kint van. Ha valaki jobban ráér, mint én, készíthet FM magyarításokat a DarkHun-hoz, és akkor kiteszem azokat is.
  • IMYke2.0.0.0
    #8527
    Nem bántásból... meg kellene tanulni akkor a Photoshop alapjait, az Unreal-motor specifikációk között pedig leírják, hogy milyen textúra beállítások mellett kell menteni, hogy alfacsatornás legyen egy kép.

  • chopin42
    #8526
    KGy, készítettél már magyarosítást a The Curse c. Thief2 fm-hez?

    Más. Photosop-ban a dds-ek mentésénél van egy csomó beállítási lehetőség.
    Melyik az alfacsatornás, és hogy lehet olyan szivárványos Mip Mapot(?) csinálni,és ez mire jó

  • chopin42
    #8525
    Igazatok van.
  • KGy
    #8524
    A thief1 textúrák 8 bitesek, tehát a programban, ahol szerkeszted a textúrát, a készített képek színtartományát az adott referenciapalettához kell igazítanod.

    A thief2-ben lehet 16 bites textúrákat is használni.

    Szinkronizálás:
    Tudod mennyi hang van ezekben??? A thief3 esetén több, mint harmincezer, a Thief1/2 esetén pontos értéket nem tudok mondani (de nézd meg, hány file van az snd.crf ENGLISH könyvtárában). Ahogy Imyke2000 is írja, ha nem profi szinkronstábbal állunk neki, nem is érdemes nekiállni, de ráadásul legalább egy évig tartana a szinkronizálás akkor is, ha egyébként nincs semmi más munkája az embernek.
  • IMYke2.0.0.0
    #8523
    1. változtass jelszót
    2. NVidia Developer oldalán megtalálod a *.dds szerkesztéshez szükséges PSP és Photoshop plugint!
    3. Több színt nem tudsz belelopni, kell hozzá az EREDETI paletta.
    4. A szinkront felejtsd el! Már mindenki ezzel szarakodik?
    A Thief-hangulatot ne rontsd el magyar (gyenge) hangokkal...


  • chopin42
    #8522
    Helló mindenkinek! Visszatértem! Mindjárt egy kérdés(aki tudja, válaszoljon ha lehet!):
    #1 Hogy lehet a dds.eket közvetlenül szerkeszteni(megnyitás-editing)?
    #2 Photosop jó hozzá?( mert nekem sajnos nem)
    #3 Thief 1-es textúrákat alakítgatom, de csak gyári felbontást és 256 színt használhatok(!!) Hogyan érhetem el a nagyobb felbontást és a több színt?
    #4 A thief3 hangokat melyik progival lehet lecserélni?
    Ennyi.

    U.i:KGy, szinkront is készítenék a Thief 1-hez. Elküldenéd a következő szövegeket jegyzettömbben:Hammer1 2 3,guard1 2 3, Eye, Ramirez. Címem kint van valahol a fórumon(itt).
    És még valami: mások is tudják a jelszavamat...(sok értelmetlen beírás)
  • DannyL
    #8521
    Ahha! OK, király, köszi! :)
  • KGy
    #8520
    Ahogy a kiképzési szöveg írja (ha magayrul játszod):

    A zárfeltörő módra váltáshoz nyomj ...-t az ajtónál, majd használd az egeret a zár feltöréséhez! Minden szakaszhoz meg kell találnod a megfelelő pozíciót, hogy haladjon a nyitás. Jól figyelj minden mozgásra a kis zár állapotjelzőn, hogy rátalálj a megfelelő pozícióra! Akkor vagy rajta, amikor a mozgás a legerősebb. Ekkor kellő ideig tartva ezt pozíciót, sikeresen túljuthatsz a nyitás adott szakaszán.

    Tippek:
    - A kis ábrán a tolvajkulcsot ábrázoló vonal legyen teljesen a kör szélén
    - A lövés gombbal azonnal felpattinthatod az adott szakaszt, ha már jó pozíción vagy
    - Egér helyett a hátra/előre/jobb/bal irányokhoz rendelt gombokat is használhatod, mert főleg a játék elején múgy is csak É/D/K/NY irányú pozíciókban pattannak fel a zárak szakaszai.
  • DannyL
    #8519
    Kéne egy kis segítség! Hogy a pélóba kell kinyitni a lockpick-el a bezárt ajtót? :)
  • mike369
    #8518
    jöjjön mááááá!
  • hykao #8517
    Ja, és a Darkmod oldalán érdemes bekukkantani a Screenshots szekcióba! :)
  • hykao #8516
    John P. már ehhez is készített textúramódosításokat!!! :)
  • _Vegeta_
    #8515
    Dekáár, pedig eddig olyan szepen muzsikalt. :)

    Ja amugy visszavonom a regebbi hozzaallasomat h nemjo a jatek mert ez bizony jo. Nem thief minoseg, de jo. :)
    A zombikon meg csak rohogni tudok, futo zombik amik aztan porravalnak. juuuj. :D
  • KGy
    #8514
    A videókártya lesz ott a leggyengébb láncszem. Azt leszámítva nekem szinte minden paraméterem gyengébb, mint a Tiéd, mégis 1024x768-ban gyönyörűen muzsikál a Radeon 9600XT-men.
  • _Vegeta_
    #8513
    Szasztok, nektek mien gepen hogy fut?
    Nekem 1gigga rammal (333) (elvileg dual channel de sandra csak 2,5-6gb/s-et nyom pedig 5nek kene lennie nam1.:D barton 2500+ gef4ti4200. 640ben jacchato, de azert neha beszaggat. maxon meg ájáj...
    nektek?
  • chopin43
    #8512
    Helo
  • tep
    #8511
    ez szánalmas.........amit művelsz
  • IMYke2.0.0.0
    #8509
    Átlátszó színek = Alfa csatornás képek.
    Photoshop-ban a világ legegyszerűbb dolga ez.
    A játékok az átlátszóságot úgy érik ezt el, hogy az alfa csatorna (fehér, vagy fekete szín) nem jelenik meg.

    De profi grafikus úgy is 1000000x jobban elmondja neked. Pl. Adobe Photoshop topik.

    ---------------------------------------
    Fordításhoz: UltraEdit;Restorator;Notepad++
    Videóeditáláshoz: Sony VEGAS 5.0;VirtualDub
    Grafikához: Adobe Photoshop 8.0 CS;IrfanView

    -----------------------------------------
  • chopin42
    #8508
    Lenne még 1 problémám: nem tudok átlátszó szineket csinálni. Amúgy XVI32-t használok a textúrák lecseréléséhez(save as-xxxx.dds)
  • mike369
    #8507
    Hmmmmmm............
    Lehet, hogy nekik is közük volt a Sopron-Fradi kupadöntőhöz?
  • thief3
    #8506
    Lemondott az
    Eidos vezetőség


    Remélem jobb idők köszöntenek ezekre a fantasztikus játékokra a SCi-Eidos fúzió után.
  • KGy
    #8505
    Hmm, bátor vagy... Azért mondtam, hogy keresd meg a címemet a honlapomon, hogy ne kelljen azt szövegesen kiírnom, különben holnap már törölhetem a többgigányi spamet... (na jó, kicsit paranoiás vagyok). Jótanács: legalább a "@" jelet álcázd valami "(a)" vagy hasonló jelöléssel. Egyébként ment levél.

    Az .ibt törlése ötletes, de csak ideiglenes megoldás, hiszen ha közzé akarod tenni a műved, nem jó, ha csak az editor feltelepítése után használhatják a többiek is a textúráidat (hiszen a tartalmazza a kibontott textúrákat).

    És hogy válaszoljak is: Nem is annyira programozni kell tudni, mint felfedezni az egyébként marhára nem dokumentált lehetőségeket ebben a leginkább belső használatra szánt szerkesztőben. Egyébként a sok türelemmel (és több idővel) megáldott vérprofik mögött legjobb, ha csendben megbújok, szóval ha érdemi segítség kell, nézegesd inkább a Thief III Editors' Guild topicot a TTLG fórumokon.
  • chopin42
    #8504
    [email protected] De találtam más megoldást is! Ki kell törölni a kernel _gfxall.ibt-t,(aki a menüt is moddolni akarja-mainmenu_gfxall.ibt). Ekkor automatikusan a Pcitextures mappát használja. Változás:nincs betöltőcsík? és egy kicsit lassabb is. Bár csak akkor jó ez a módszer, ha az editor textúráit bemásoljuk a pcitextures-be, az ott lévő dinamicall loaded mappa tartalmát pedig szintén oda kell másolni, ahova az editoros textúrákat. Ennek az az értelme, hogyha fenn van john_p,a textúrái a dinamicall loadedbe kerülnek be (meg az .ibt-kbe). Egyébként egy kérdés: az editorhoz mennyire kell tudni programozni, valamint a modelek és az eredeti pályák hogyan módosíthatóak?
  • hykao #8503
    Kis frissülés a DarkMod oldalán...s ha már Doom3 mod, akkor említést érdemel a HEXEN-es mod is, aminek az oldala megújult, valamint pár új kép és egy 40 megás ingém videó is elérhető... :)
  • KGy
    #8502
    A telepítéskor kiírja, hogy hányas, de ha nem tudod leszedni sehonnan az 1.42-eset, küldj egy mail-t (honlapomon megtalálod a címet), és elküldöm.
  • chopin42
    #8501
    Fogalmam sincs, hogy hányas, de miután kiírja a hibaüzeneteket, nem csinál semmit!
  • KGy
    #8500
    Nem kell hozzá, nekem sincs meg. Csak egy figyelmeztető üzenetet ír ki az elején, hogy nem látja Deus Ex 2 útvonalát, de a Thief3-hoz attól még használható (legalábbis a DXTool 1.42 esetén, amit kb. egy éve szedtem le vhonnan).
  • chopin42
    #8499
    Jó a dxtool. Csak az a gond, hogy kell hozzá a deus Ex 2. Nem tudnál valami olyan progit, ami thief3-hoz készült?
  • IMYke2.0.0.0
    #8498
    672 MB... finom méret

    -----------------------------------------
    Első számú honlapom -|- [b]Második számú honlapom
    Ez a gépem: Abit KR7-A 133 .:|:. AMD 1700+ (1466 MHz, Palomino) .:|:. 2*256 MB DDR (266 MHz) Samsung .:|:. ATI [BBA] Radeon 9500 Pro (128 MB, 275/270) .:|:. Catalyst 5.4 .:|:. Maxtor 20 GB (7200 RPM, ATA 133) .:|:. Seagate 80 GB (7200 RPM, ATA 100) .:|:. SoundBlaster LIVE! 5.1 Player .:|:. LG 1915S (19" LCD, 12ms, 1280*1024/75 Hz)
    Fordításhoz:
    UltraEdit;Restorator;Notepad++
    Videóeditáláshoz:
    Sony VEGAS 6.0;VirtualDub
    Grafikához: Adobe Photoshop 8.0 CS;IrfanView

    -----------------------------------------
  • hykao #8497
    De jó lenne, ha már ott tartanánk, hogy a DS-hez jönnek ki ilyenek...
  • KGy
    #8496
    Kár, hogy nem DarkLoader kompatibilis, és külön kell telepíteni.

    De nagyon igényes munka, jó történettel.
  • chopin42
    #8495
    Ingyenes? Mert akkor azonnal letöltöm...
  • _Atti_
    #8494
    www.thief2x.com

    Kijött az egyik legnagyobb thief2 nemhivatalos kieg..