10699
  • mike369
    #8415
    pár sort csináltam még meg, de elhanyagolható... szóval: usgyi! :)
  • KGy
    #8414
    Nem, ez a legújabb. Megtalálja a nem beindexelt szövegeket is, és lejátssza a hangok többségét (ez néha negyon jól jön).
  • hykao #8413
    köszi!

    Mike: van újabb verzió annál, mint ami fenn van? ha nincs, akkor leszedem, azt usgyi! :)
  • mike369
    #8412
    köszi, ez nem fog ártani!

    rendben! akkor ha megjelenik és TARTALMA is lesz, összehozzuk!
  • KGy
    #8411
    A honlapomon a "Segédanyagok fordításhoz" pont alatt régóta kint van a CSCTagEdit legújabb változata, én is azzal hoztam 100%-ra a magyarítást. Szabad préda bárki számára, ha gondoljátok, Ti is használjátok egészséggel.

    A DarkMOD fordításban én is benne lennék, főleg, ha tényleg komplett küldetésekkel érkezik a játék. Egyébként érdemes lenne úgy megcsinálni, hogy támogassa az FM-ek magyaríthatóságát is.
  • mike369
    #8410
    még nem, de majd megsasolom!
  • hykao #8409
    oks, majd küldd! :)

    más: ezt felrakta már valaki?
  • mike369
    #8408
    otthon becsomagolom az egészet a szükséges progikkal együtt és átküldöm!

    meglátjuk, mit hoz a jövő.... ;)

    mindenesetre, mivel mostanában úgyis a Doom3-at (RoE) fordítgatom annyit megígérek, hogy ha kijön a Dark Mod, azonnal nekiesek a fordításának (ha lesz benne mit fordítani)!
  • hykao #8407
    hmm, már nem emlékszem így hírtelen, de ki lehetett valahogy listázni a maradékot vagy, hogy volt? (meg kéne a progi is, már nincs meg...)

    modkészítés: nem egyszerű feladat...a napokban kicsit bújtam ezügyben a fórumokat...már az editor használatának elsajátítása sem tűnik túl egyszerűnek nekem, legalábbis ha az ember az editorban rejlő összes lehetőséggel élni akar...mindenesetre elég nagy a hájp a dolog körül, úgyhogy bizakodó vagyok...tuti lesz egy-két jó téma, de még sok idő...tutorialok már vannak, meg a darkloaderhez (vagy, hogy hívták a a T1-2 mod betöltőjét) hasonló berakó progi a T3-hoz, miegymás...
  • mike369
    #8406
    töröm a fejem valami koncepción, hogy értelme is legyen moddolni, ne csak a szokásos "átszínezek 1-2 dolgot" legyen...
    láttam már pl. Garrett-et HOKIMEZBEN valamelyik "mod"-ban
    nem tudom, én még az Andie-félével fordítgattam, de ki kellene próbálni!
  • hykao #8405
    Mire gondolsz pontosan?
    (magyarítás befejezése ügyben: most kicsit több időm van, szal ha gondolod szép lassan befejezném a maradék random beszólások fordítását...ezzel az editorral a magyarítás is kivitelezhető amúgy?)
  • mike369
    #8404
    arra gondolgattam kicsit, hogy ESETLEG lehetne csinálni egy modféleséget........
    befejezném(nénk) a magyarítást, grafikában is lehetne valamit dolgozgatni.......
  • mike369
    #8403
    meg az infó hozzá:

    "Ishtvan: "Movement controls now support creeping, crouch-creeping, and crouch-running, in addition to the standard D3 movements. Also, toggle crouch can be easily set in the doom3cfg (I didn't add this, was already there)."

    ...vagyis lesz lopakodás-funkció is!!!
  • Prince007
    #8402
  • hykao #8401
    újabb DarkMod-os képecske...
  • hykao #8400
    nem baj, ebben a műfajban úgyis türelmesnek kell lenni! :)
    na meg kb. egy év múlva dúskálni fogunk a jóságokban remélhetőleg...addigra valszeg lesz már jópár Thief 3 FM is, na meg talán a Hexen mod is elkészül a tiétekkel egyetemben... :) ...addig elvegetálgatok Splinter Cell 3-mal meg a Hitman 4-gyel... :)
  • _Atti_
    #8399
    a befejezés igen de tesztelés meg első fmek készitése máér nyár végén megkezdődik..szoval ha jol megy minden mikor kijön publikusan a szerkesztő már lesz hozzá jópár Fm is:)végleges meg 1 év muva lesz kb
  • hykao #8398
    jó! ...csak tartok tőle: messze még a befejezés... :(
  • _Atti_
    #8397
    Kép

    volt egy kis frissités csakmég a honlapra nem lett kirakva,csak forumra..uj kép
  • thief3
    #8396
    Lesz az, nem kell félni, Krypt állítása szerint ezzel szerkesztettek, na azért nem egészen, némi finomítás tudtommal belekerült. Meg minden fájl amit ők használtak. Ja és 5 alapalap tutoril. Köszi szépen! :P

    Ezt érdemes figyelni:
    T3 EDITOR FORUM

    T3 DARKLOADER TUDTOMMAL MÉG NINCS!!! tehát használni se nagyon tudnátok.
    Mondtam már, meg lehet oldani hogy első pályaként betöltődjön az FM, de ez nem kényelmes módszer átlag júzernek, készítőnek meg + meló.

    Aranyosak a népek fórumban, minden hülye ötletüknek külön topikot nyitnak, nem is emlékszem hányat töröltek már, naszóval az egyikből idézve:
    "I've been lookin but cant find any T3 FMs that are finished. Are there any? Where? "

    nem eget rengető, de ugyan akkor találó válasz:

    "Give it a couple more months before a decent one is out thats not just a tech demo. People are still trying to squeeze all the possibilities out of this, like rope arrows, etc...

    Hard to design a cool level with rope arrows and not know if they'll ever truly make it in."

    -------

    KGy!
    Már megvolt ez a pálya, ezek szerint véletlen kihagytam :D
    Nem folyok bele, lényeg hogy Thief1 esetében is csak elviseltem, de nem szerettem zombikat, se azokat a pályákat ahol elakadtam a talajban.
    Ez az egyik oka, hogy nem volt annyira sikeres és felhőtlen fogadtatása minden körben.
  • hykao #8395
    Hmm, azért remélem lesz ehhez is pár igényes mod...ha jól emlékszem azt írta valamelyik fórumon az egyik volt ION STORM-os munkatárs, hogy ez az a szerkesztő, amivel ők is készítették magát a játékot!

    Pár fórum-topik linket belökhetnétek, hol érdemes nézelődni majd Thief 3 fan mission ügyben...

    @_Atti_: számítok én arra is! Minden nap felnézek a honlapotokra, hogy van-e valami hír! :) (na meg a HEXEN mod honlapjára is, azt is nagyon várom...)
  • KGy
    #8394
    Én az eredeti Thief3 pályákon is többször kizuhantam a semmibe. Egyszer a Rutherfordos pályán az ablakból kimászáskor, máskor a kursokos pályán a koronához lemászva, aztán az Őrzőknél az aranymérleghez való felmászáskor meg a tanács gyűléstermében a szintek között a falat mászva. Elég idegesítő, ha régen mentett már az ember.

    Ja, és persze nem "chrystal", csak "crystal". A küldetés innen szedhető le, a magyarítás meg innen.
  • KGy
    #8393
    7th Chrystal: Nem zombis. És nagyon ott van.

    A Calendra's Legacy neked is az egyik kedvenced? Pedig a második pályáján elég hangsúlyos szerepet kapnak az élőhalottak. Habár ha sikerül összerakni az amulettet, az elég hatékony segítség ellenük. Szerintem nem baj, ha vannak zombik is, ha nem kihalt helyeken meg barlangokban kell bolyongani órákon keresztül. A CL-hoz egyébként találtam egy 33 tételes Easter Egg listát. Szóval akad felfedeznivaló...
  • thief3
    #8392
    Tapasztalatból mondom hogy van is benne bőven
    Például félszemű tolvaj hősünk (saját demo pályán) egyik pillanatban még lépcsőt mászott, aztán belezuhant a nagy büdös semmibe. Természetesen szakadék nem volt ott
    Aztán alap értelemben nincs felszerelés, ez még megoldható viszonylag egyszerűen, de tolvajkulcs se, egy ügyes hackeléssel lehet csak megoldani :P
    stb. stb.

    "Szegény" hivatásos pályakészítők is elég kacifántos úton jutottak el a kívánt cél megvalósításához. Viszont ott volt aki letesztelte. Bár úgy néz ki maradt még bőven bug.

    Azért számítok pár komolyabb FM-re, de személyesen garantálok sok-sok techdemot is. Sőt, azok már vannak :P

    KGY!
    Calendra's Legacy személyes kedvencem egyike szintén, a másikban amit mondasz - 7th Chrystal - van zombi? Nem emlészem, de azokat hanyagolom.
  • _Atti_
    #8391
    "Ezért is inkább reményteli a DarkMod. Ők pont a használható pályaszerkesztőre hajtanak. Legalábbis amit eddig láthattunk az oldalukon, az nagy igényességre vall."

    aláirom..igaz:)
    és jol is haladunk..van már müködö fénykristály,ij,Bj..
    ai meg rope is készül már:P
  • KGy
    #8390
    Egyes FM-ek nem csak hogy dumát, de olyan megoldásokat is tartalmaztak, amik az eredeti játékokban sem voltak, pl küldetésen belüli bolt, extra felszerelési tárgyak/fegyverek, fekete-fehér horrorküldetés női főszereplővel, különleges ellenségek, a játék motorjával készült átvezető történet (tehát nem avi, hanem spéci küldetés, amit videóként nézhetsz végig), nehézségi szintenként eltérő helyszínek, havazás stb.

    Személyes kedvenceim a Calendra's Legacy és a 7th Chrystal. Az előbbinek a három küldetésében iszonyú sok meglepetés és titkos helyszín van elrejtve, érdemes a fórumokat böngészni, ha mindent fel akarsz fedezni.
  • KGy
    #8389
    Szerintem a nyomás hatására egyszerűen kiadták a belső használatra szánt szerkesztőjüket. És azért ilyen sok idő után, mert eddig morfondíroztak azon, hogy írjanak-e egy használhatót is. Erre persze végül már nem szántak időt, úgyhogy azt kaptuk, aminek a trükkjeit / bug elkerülési módszereit csak kitapasztalni lehet, már ha van időnk.

    Ezért is inkább reményteli a DarkMod. Ők pont a használható pályaszerkesztőre hajtanak. Legalábbis amit eddig láthattunk az oldalukon, az nagy igényességre vall.
  • _Atti_
    #8388
    sztem nem lesz tul sok igényes fm ehhez..állitolag rettenet bugos a szerkesztő..

    inkáb tdm-re készüljetek:)
  • thief3
    #8387
    Volt ám. Sőt, most készül egy amihez komoly videó is társul.
    (T2X: Shadows of the Metal Age, az oldal)
    Egyébként az a jó ha legalább egy missziót kell teljesíteni. Ez közel felér az eredetivel.

    TDS FM ügyben pedig türelem. Én már úgy elmaradtam hogy csak követem a híreket, ez a T3 nem kispályás dolog, 2-12hónap egy értelmesebb misszió összehozása, már ha tudod használni :D. Unatkozó (idő)milliárdosok előnyben :)
    Remélem készül egyszerűbb féle is, nekem nem sikerült rájönnöm hogy kell járörözést csinálni.

    Mellesleg megnéztem ezt a pályát, a boszi minden részen ahol felbukkan külön-külön szerepel, szóval nem egy van belőle :D Persze ez csak technikai csalás.
  • hykao #8386
    kiváncsi leszek mikorra várható az első valamirevaló fan mission...

    az 1-2 fan mission-jei közül volt olyan, amiben duma is volt? vagy mindegyikben csak megvannak a feladatok, azt jóvan?
  • hykao #8385
    nem lett belenyúlkálva az eredeti pályába...az most lényegtelen, hogy cheat-elt a gyerek vagy sem...ha jól emlékszem valami olyasmit írt, hogy olajozás, majd zajkeltő nyíl, s így futkározik bele a vízbe...(persze valószínű, hogy a következő helyszínen attól még megint ott lesz...)
  • KGy
    #8384
    hmm... "egyszer" <-> "általában"
    Még túlságosan reggel van... Kávéznom kéne vagy valami... Így álmon halok a meló végére...
  • KGy
    #8383
    Néha (egyszer) nekem is beleesett a vízbe (általában akkor, ha észrevett, vagy másokkal harcolt, és futkosni kezdett "úgy is megtalállak" módra). De ha jól emlékszem, kicsivel ezután újra megjelent valahol, kb úgy, mint amikor nagyon nekiesnek a sámánok/papok, és egy kis időre "meghal" (legalábbis eltűnik) - majd később újra megjelenik, és legyak mindenkit, aki életben maradt

    A felszerelés meg szerintem csak trainer vagy patch kérdése, és nem feltétlenül a pályán múlik.
  • thief3
    #8382
    Na jó, ha belenyúlkálunk az eredeti pályába és módosítjuk...
    Már a felszerelése is lol, honnan szedett annyi nyilat meg flaskát?
  • hykao #8381
    LOL! [URL=http://users.ncable.net.au/~abirch/Thief/thief3/diving.wmv]"A boszorka halála"[/URL]...kicsit korábban és kicsit másképp, mint kéne... :)))
  • _Atti_
    #8380
    jol tudtam:)
  • _Atti_
    #8379
    "From these two facts, one might infer that I am named Steven and am Hungarian. One would be wrong on both counts."

  • hykao #8378
    Pedig nagyon gyanús a név... :)
    (küldj neki e-mailt akkor...:D)
  • _Atti_
    #8377
    Ishtvan nem magyar asszem...már kérdeztem Pm ben de még nem jött válasz(sajna az a forum nem ad semmi figyelmeztető jelet ha jön egy uj pm-d:\ )
  • hykao #8376
    Nekem az volt...bár sok thief fan szentségtörésnek tartja...de ha nem nyomultál az első két résszel, akkor sztem a külsőnézet neked is jobban tetszene...a grafika mindenképpen szebb úgy...de én eleve az ilyen stílusú játékokat külsőnézettel szeretem...

    (ja, és ahogy tanácsoltam, érdemes lett volna felrakni a textúra pakkokat...mert fényévekkel szebb a grafika velük...de látom megint győzött a lustaság és a hemzsegés az ésszerűség felett...)