10699
  • convenient
    #8295
    Huuu NAGYON szépen köszi!Mostmár tovább tudtam menni...Amúgy gratula a magyarositásért!Gondolom ha esetleg megint elakadok fordulhatok Hozzátok(?),bár remélem nem lesz már szükség. Üdvözlettel :convenient
  • KGy
    #8294
    Na jó, itt a megoldás vizuálisan. De azt is lehet, hogy leütöd az udvaron mászkáló kalapácsost, és a kulcsával bemész a főbejáraton, csak az nem olyan elegáns egy tolvajtól...
  • convenient
    #8293
    Azt megnyomtam .Jön egy monológ hogy ma éjjel lesz valami szertartás a templomban,ezt kell kihasználnom hogy el tudjam lopni a kelyhet.A probléma az hogy nem tudok bejutni a templomba.KGY azt irta hogy az ablakhoz kell felmászni,de én csak 2 ablakot látok a templomkapu két oldalán ,illetve még egyet,de az olyan magasan van hogy nem tudom elérni.
  • tep
    #8292
    A kapun /főbejárat/ van egy jel......azt nyomd meg. /ezzel kezdődik a küldetés/..........ha jól emléxem :)
  • convenient
    #8291
    Basszus nem értem.Hol?A templommal szemben van egy erkély,onnan ki lehet ugrani egy párkányra, majd a csövekre de az zsákutca.Segits!
  • KGy
    #8290
    A templom kapuján fénylő jelre nyomsz egy használat gombot.

    Ha nem ez a baj, vagyis már elkezdődött a küldetés (tehát az a baj, hogy nem tudsz bejutni az épületbe az udvarról), akkor a legelegánsabb, ha a kaputól balra (ha szembeállsz vele) felmászol az ott lévő ládán/csöveken/párkányon (vagy mik vannak ott), és ott bemászol az ablakon.
  • convenient
    #8289
    Sziasztok!Ne haragudjatok hogy ismeretlenül beleszólok a társalgásba,de segitségre lenne szükségem, mert elakadtam.Annál a pályánál tartok ahol a feladat az ,hogy be kell törni a hammeriták templomába a piacnál, és el kell lopnom egy ereklyét,de képtelen vagyok bejutni a templomba.A helyi rablóktól már megszereztem a templom alaprajzát,és van 4-5 kulcsom is, de ez sem segit.Légyszi segitsetek ha tudtok!Előre is köszönöm.
  • KGy
    #8288
    Igazából én sem bánnám, ha akár márciusban lenne... Bár nem tudom, akkor mennyivel többen érnének rá.
  • mike369
    #8287
    Nos, én mennék, de jelenleg így állok:
    - van egy határidős munkám feb8-ig, addig tuti nem jó :(
    - félévkezdést előrehozták feb10-re, szal feb közepe sem jó :((
    - feb vége attól függ, hogy a jövő hétfői naaaagy munkamegbeszélésig kitalálnak-e nekem még valami nyalánkságot vagy se... :|
    Reménykedek és meglátjuk...

    Hiába, TAFFER egy világ ez, NA...
  • Andie
    #8286
    Eddig nem sokan adták le :(
    Ennyi volt az érdeklödés?

    KGY : kiegészitettem a listát a javaslatoddal!
  • Andie
    #8285
    Sziasztok!

    Összedobtam a Thief Tali Kérdőivet, tessék töltögetni, szavazgatni!
  • Garrett10
    #8284
    Hali
    mikor jelenik meg a dark mod?
  • _Vegeta_
    #8283
    Szentem mennyetek a keleti varosreszbe ott van a hammerita kocsma, szivesen látnak!

    Kar h nemcsinalnak egy ilyen online-thiefet ahol csak maszkalni kene meg mindennapos dolgokat csinalni, dejo lenne.
  • mike369
    #8282
    rendben!
  • Andie
    #8281
    Oké.
    Akkor be kéne kérni a delikvens nevét, nickjét, elérhetöségét (mail, tel, stb). Aztán végül miben egyeztünk? MEgszavaztatjuk az idöpontot, vagy tüzzük ki teszemazt február 17 estét, és kész?
    Aztán kellene 1 két hangulatos hely (lovagvengéglö, tortuga, stb), illetve egy textbox "egyéb" cimszóval, hátha jönnek jó ötletek.
    Az elérhetöség azért fontos, mert ha legalább 10en leadták a szavazatot, akkor már látni fogjuk, mit preferál a nép idö és szinhely tekintetében, és értesitünk mindenkit.
    Ha kell help PHP ügyben, szólj.
  • mike369
    #8280
    Most nézem, hogy holnap leesik a csillagom...
  • mike369
    #8279
    Nem ügy!

    Már úgyis régóta tervezem a Thief3 oldal átalakítását.
    Majd ezt is rápakolom aloldalként és akkor legalább "jó helye lesz" ;)
  • Andie
    #8278
    Mi sem jáccunk ám évek óta éjjel nappal.
    Szivesen látunk!
  • Jacky
    #8277
    En is szivesen eljonnek, bar mostanaban nem tolvajkodom, de regebben eleg kemenyen uztem az ipart :)
  • Andie
    #8276
    Nos, örülök, hogy ennyien támogatjátok a dolgot, és remélem, hogy valahogy meg tudjuk oldani, hogy a vidékiek is eljöhessenek. (pl ha összejönnénk 10-15-en, akkor 2-3 ember vonatjegyébe még akár bele is szállhatunk - no persze ez csak ötlet!)
    Ezennel akkor döntsük el, hogy demokratikusan megszavazgassuk a helyszint, idöpontot, vagy pedig diktatórikusan én jelöljem ki ezeket?
    A lovagétterem valóban elég drága, fejenként ott kajával pijával 3 rongynál olcsóbban nem ússzuk meg, de mondjuk thief tali sincs minden héten. Persze én más pénzével nem rendelkezhetek, spec nekem megérne ennyit, hogy veletek lehessek egy ilyen hangulatos helyen.
    Ha ellenzitek, persze kinézük valami hasonlóan hangulatos, de olcsóbb helyet.
    Idöpontra én mondjuk február közepét gondoltam. Hétvége legyen, vagy hétköznap? Gondolom úgy este 7-8 körül jönnénk amúgy is össze, hisz akkor ébredezik a thief-társadalom.

    Ha szavazgatunk, akkor kéne egy honlap, ezt megcsinálhatom énis, vagy ha valakinek van kedve (Mike?), szivesen átadom :)
    Itt lehetne akkor jelezni a részvételt (csak felelösséggel! a Mondeos talikon is korábban egy csomóan beixelték hogy jönnek, számoltunk kajával meg bérletidij-hányaddal, azt a végén sokan mégsem jöttek el. na erre találtuk ki azt a módszert, hogy aki beigérte hogy jön, és nem mondta le, de mégsem jött, azt szépen kiközösitettük, vagy a köv. talin kifizette a részét), helyötletet, idö ötletet, egyéb javaslatot.
  • _Vegeta_
    #8275
    Jogos, de erted hogy mire ertettem. :>
  • tep
    #8274
    Nem baj ..... ha fizetésre kerül a sor , felhúzzuk a nyúlcipőt /mint oly soxor a játékban/


    csak az arany whiskys/vodkás/boros üvegeket nehogy elfelejtsük magunkal vinni :)
  • tep
    #8273
    Disszízgonnabífan!
  • thief3
    #8272
    hmm
    Könynen beszél itt az a tolvaj aki vagy/és:
    -Budapesten lakik(bujkál)
    -van(lopott)autója
    -rohadtul ráér (ez sem igaz már rám :((( )

    Ahány ilyen találkozót szerveztek már... 10-ből kilenc elmaradt.
    A maradék 1 meg azért jött létre mert a megbeszélt 40-ből 4 elment, vagy egy autós találkozóról volt szó.(ugye Andie :)
    Azért kedvem lenne, csak mondjuk egy autót kéne szereznem.
    Persze nyáron senki nem szervez a Balatonnál találkozót

    KGY:
    Amit leírtál nekem tetszett, az is hogy részletezted.
    Bár nálam ilyen túlcsordulás még nem fordult elő.
    Viszont végre tudom mi a fenére jó a függőleges szinkronizáció.
  • mike369
    #8271
    de nem kell megvenni az egészet! elég, ha csak feljössz vele...
  • _Vegeta_
    #8270
    Sajna en nemtudnek menni, leven videki vagyok a vonat meg draga. :|
  • KGy
    #8269
    Mondjuk nagyüzem van részemről is, de ha jó előre tervezünk, valszeg megoldható. Nyilván úgy érdemes, hogy minél többünknek jó legyen, ha már mi szervezzük magunknak...
  • hykao #8268
  • mike369
    #8267
    majd lopunk rá pénzt...
  • Bandew
    #8266
    Benne vagyok. :-)
    Bár a Lovagétterem elég drága, nem?
  • mike369
    #8265
    Az 5let jó!
    Mondjuk részemről egy akadálya van: beindult a nagyüzem...
    vagyis hétköznap 16.00-18.00-ig melózok utána suli és vizsgák, hétvégén viszont... ugyanez.
    De azért majd be-bekukkantok, hogy hogy halad a míting szervezése, hátha...
  • KGy
    #8264
    Ma reggel különös levélkét találtam az ajtóm alatt becsúsztatva.

    "Tisztelt Tolvajtársak... " Vajon honnan tudták meg, hogy hol van a legújabb rejtekhelyem? És vajon tényleg tolvajok írták? Mondjuk ilyen idétlen csapdát nem nézek ki a Városi Őrségből, különben is túl bambák ahhoz, hogy tudjanak az új helyemről. Eddig nem voltam valami nagy társasági ember - az Őrzők esetében sem én erőltettem állandóan a kapcsolatfelvételt. A Hátszelesek tolvajcsürhéjének meg csak szálka vagyok a szemében. Lehet, hogy tényleg van a városban egy új tolvajgeneráció? Újabban mintha én is alakokat vélnék látni a sötétben, de ezt eddig sosem mertem ilyen nyíltan bevallani magamnak, hiszen emlékszem, milyen lenézően vigyorogtam, amikor más motyogta maga elé, hogy "Á, biztos csak képzelődtem". Na jó, azt hiszem, titokban elnézek erre a találkozóra. Még ha csapda is, voltam már nagyobb slamasztikában. És ki tudja - ha jó fejeket találok ott, lehet, hogy új fordulatot vesz az életem...

    Tetszik az ötlet!
  • Andie
    #8263
    Tisztelt Tolvajtársak!

    Tegnap éjszakai portyám során épp egyik háztetöröl lendültem át Lady Izabelle villájának erkélyére, hogy megszabaditsam azon gyöngysor nyakékétöl, amivel elözö este Lord Baffordnál a fogadáson villogott. Ám ekkor az utca túlvégén megpillantottam egy sötét árnyat, amint Stuart sherif házfalán mászott felfele, majd eltünt egy párkány mögött. Azonnal utánnavetettem magam, hogy közelebbröl is szemügyre vegyem a kollegát, de mire odaértem, nyom nélkül eltünt. Vagy közületek volt valaki (a profizmusból itélve), vagy a szemem káprázott.
    Miközben ismét Izabelle lakosztálya felé osontam, korszakalkotó ötletem támadt. Olyannyira, hogy alig vettem észre az egyik sarkon a közeledö városört, és kishijján a kardjába szaladtam. Aztán némi bújkálás után megkerültem és rövid csetepaté után behúztam egy bokor alá.
    NODE! A korszakalkotó ötletem! Arra gondoltam, össze kellene hivni a város összes profi tolvaját egy közös partira, ahol ki tudnánk beszélni élményeinket, kalandozásainkat, tapasztalatainkat, vicces vagy véres történeteinket. Legyen bár ez a tolvajtalálkozó Bafford villájában, ahol közel van a spejz a nagyteremhez, és kellö odafigyeléssel egész éjszaka bulizhatunk, vagy legyen Cutty kocsmájában, ahol bár nem olyan minöségi a kaja, de van sok pija, és nem muszáj siri csendben maradni.
    Egy a lényeg, mindenki ott legyen, aki itt a fórumon nekünk számit.

    Ha támogatjátok az ötletet, akkor
    - elsö lépésben kellene nyitni egy külön topicot, vagy honlapot
    - össze kellene gyüjteni a résztvevöket
    - meg kellene egyeznünk a tali helyszinében (tippeket várnék, én csak néhány hónapja vagyok pesten, igy sajna nem tudok sok helyet- de pl a Lovagétterem elég hangulatos lenne!!!)
    - illetve az idöpontjában. Tekintettel a vidékröl feljövökre is (már ha vannak vidéki tafferek közöttünk)

    Ja, és megjelenés kizárólag thief-szerelésben, kapucni kötelezö, kard és ij maradhat otthon - hacsak nem készülsz utánna bevetésre.
  • Andie
    #8262
    Az még nembaj, hogy hosszú lett, de egy kicsit túl szakszerü (még jó hogy nem mentél bele itt a hardveres renderelés gépikódú megvalósitásába D3D-n keresztül :) ), igy kevesek fogják megérteni :)Ha tudnád, milyen figurák játszanak ezekkel a játékokkal? Kaptam már egy-két érdekes levelet Diablo2 magyaritás kapcsán, állitom, hogy az átlagéletkor 12 év :)

    Tisztelet a kivételnek!

    Sebaj, mi értettük, ez a lényeg.
  • KGy
    #8261
    Hű, mire jöttem rá! Na, ezt leírom, mert tanulság másoknak is érdekes lehet.

    Szóval már panaszkodtak egyesek, hogy a Thief1-2 játszhatatlanul gyors egyes esetekben, azonban a hiba nekem eddig nem jött elő.

    Néhány napja viszont teljesen újra kellett telepítenem a gépet, és a Thief Gold indításánál meglepődve láttam, hogy úgy rohan a játék, mintha tekernék egy filmet lejátszás közben. Megnéztem a Thief2-t is, és azt vettem észre, hogy ha sok részlet látszik a képen, akkor a sebesség normális, de ha a földet nézem vagy egy fal felé fordulok, akkor "megszalad". A hiba tehát valószínűleg abból ered, hogy a sebesség normálásánál a generált képek számolása túlcsordul (ha 8 bites számlálóval kezelik, akkor 255 fps fölött), magyarul ha mondjuk 260 fps a sebesség, a játék úgy igazítja a sebességet, mintha csak 5 fps lenne. Nem biztos, hogy pont emiatt és ilyen határértékkel, de elég valószínű, hogy ilyesmi oka van.

    Naszóval, egy lehetséges megoldás az, ha a videókártya beállításainál kényszerítjük függőleges szinkronizációt (vertical sync). Ez egyébként arra jó, hogy akkor frissítsük a képet, amikor az elektronsugár éppen visszafut a képernyő tetejére, így megszünteti a mozgalmasabb animációk alatt látható jellegzetes "töredezettséget" (amikor a képernyő tetején az új képkocka, alső felén még az előző látható). És ez a problémánkat is megoldja, mert így nem jelenhet meg több képkocka annál, amit a monitor bír (ha 100 Hz a képfrissítés, akkor maximum 100 fps lesz a sebesség is).

    Ja igen, ATI esetén (Omega 2.5.97a): asztalon jobblikk -> Tulajdonságok -> Beállítások -> Speciális -> Advanced 3D -> 3D -> Függőleges szinkronozáció -> Mindig be, vagy Alapértelmezésben be (asszem nVidia esetén külön vannak a D3D/OpenGL beállítások, ez esetben a Direct3D beállítások alatt kell keresni).
    És ha már itt vagyunk, az élsimítást és az anizotrópikus szűrést is beállíthatjuk, amit ugye a Thief1-2 még nem kezelt magától.

    Na, ez megint olyan hosszú lett, hogy biztos senki nem olvassa el... De én legalább már nyugodtan megyek aludni
  • Bandew
    #8260
    Persze, hogy jól lefikázzanak téged is? :-D
  • tep
    #8259
    esetleg a Shop-Stop -ból ? :D
    / Dante-tól és Randal-tól /
  • mike369
    #8258
    legyél kicsit laza,
    vár reád a plaza!

    (ismeretlen, középkori szerző műve)
  • thief3
    #8257
    Pláza? Ez jó! LOL
    Ebben az időben ezt inkább piacnak hívnám, vagy bótnak.

    De a falra mászom a kesztyűs kérdésektől :D
  • nagykispeter
    #8256
    Igen ott