10699
  • Rash87
    #8655
    Hi all.
    Most fogom játszani a játékkal.
    Érdemes feltenni az 1.1-es patchet?
    És nekem mivel Ati van,akkor 4.4-es driver kell?

    Mert ezen az oldalon azt írták.
    Valaki segítsen:)
  • Takimate
    #8654
    az csak humor nem ?
  • Rash87
    #8653
    Ez lehet hogy hülye kérdés,de nem tudtok egy linket,ahol le vannak írva a Titkos ijvesszők hol találhatóak?
    Mert állítólag vannak,csak még egyetsem találtam
  • pikk8
    #8652
    Megoldottam, kössz a segítséget.
  • Takimate
    #8651
    nemnem!
    Jobb az úgy :))))

    Shimán nekikezdek a 3-nak még 1 szer, ha az 1-2 grafikájával lesz az egész !
  • Gmiki
    #8650
    Inkább Thief 1-2-t Thief 3-ra alakító textúrák kellenének
  • chopin42
    #8649
    Ne csodálkozzatok ha az oldalon még semmit semtaláltok ugyanis még feltöltés alatt ál. Nemsokára általunk készített textúrákat fogtok itt találni amik a Thief 3-at Thief 1-2-essé fogják tenni. Thief The Retro - Online
  • chopin42
    #8648
    Tibiííííííííííííí
  • chopin42
    #8647
    Thief-moddingitt
  • mellon
    #8646
    Nincs valakinek ötlete a #8639-re ?
    Felraktam a 77.72 es Forcewaret, de semmi javulás.
    Tapasztalt más is ilyent, akinek 6xxx szériájú Nvidiaja van?
  • hykao #8645
    nm :)
  • Evilhunt
    #8644
    Megtaláltam kicsit később, hogy írtam, de köszi utólag is!
  • hykao #8643
    Hát a kocsma környékén nem sok ablak van...főleg amelyikről lerí, hogy egy kalapácsosé lehet...
  • Evilhunt
    #8642
    Hi!
    Tudnátok segíteni?
    Nem találom Drept felügyelő házát vagy ablakát a Remetevölgyben! Az utsítás azt írja, hogy Ő tud segíteni majd a boszorkány miatt!
    A kocsmakörül kéne lennie, de merre vagy hova kell mennem? Előre is köszi!
  • chopin42
    #8641
    Letöltöttem a TDS Gamesys moddert, de indításkor azt írja ki, hogy:
    Alkalmazáshiba. Inicializálási probléma történt a jhgfuhtfijzgiuzfiz...oircu7zftz8d6 címen.(nem pont ez, de valami ilyesmi)
    Ez miért van?
    A gépen: AMD Xp2200+, Asus A7v8x alaplap, Win XP, javítás nélkül.
  • mellon
    #8640
    A driverem: nVidia ForceWare 71.89
    VGA: 6600GT

    #8583
    csak most szúrta ki a szemem .
  • mellon
    #8639
    Én egyenlőre nem tapasztaltam ilyet.

    Nálam az fps szám szokott beágyazódni 10 és 20 közé, és néhol így válik élvezhetetlenné a játék. Pedig a gépnek simán vinni kéne.
  • chopin42
    #8638
    Jó, sejtettem hogy dxtoollal az igazi, de egyszerűen sehonnan sem tudom letölteni az 1.42-tes verziót, az alatt pedig nem indul el dx nélkül
    Ja és felfedeztem egy bugot, ha a saját módszeremet használom (ibt delete):
    egy helyszín, és csak az az egy nem tölt be. Hogy melyik? aaaaaaaaa VASFA ERŐD!!! Ennek mi a kapcsolata a kernelgfxall-al? A hammerhauntok? nem tudok rájönni...
  • KGy
    #8637
    Biztos, hogy XVI32-vel is lehet, de azt még nem használtam. DXTool-lal úgy a legegyszerűbb, ha exportálod a textúrát bmp-be, majd az alfacsatornás képet tökfeketére (teljesen átlátszóra) cseréled, aztán visszaimportálod. Lehet, hogy több ibt-ben is módosítani kell.
  • chopin42
    #8636
    A Jedi visszatért!! ja nem...
    Nekem végig, csak a befejezést fura módon tesóm kiszámította... Malak(C)
    dead.
    Egyébként szerintetek melyik epizód volt a legjobb? Én nem nagyon tudok dönteni.
    Amúgy john p csak kiiktatja az ibt-ből a textúrákat amiket moddol, és simán bemásolja a din.lod.-ba, ugye?
    Olvastam a ttlg-n hogyva el akarjuk tüntetni az arrow tail-t, XVI32-vel keressünk rá, és valamit manipuláljunk a bitekkel... vagy hasonló.
    A többinél hogy kell csinálni, hogy jó legyen(ttlg módszer, ha lehet)?
  • Takimate
    #8635
    yah, így hajnalban összetévesztettem a fired-et a hired-del, meg csak átszaladtam a szövegen. Nem ér röhögni [bevallja] :))

    + most fejeztem be a T2X-et ! Néha komoly Thief 1 hangulatom volt !
  • thief3
    #8634
    Mihez nem találtál linket?
    itt van

    "I myself have played a very small part in it's development:
    IT'S IMPORTANT TO NOTE THOUGH, THAT THIS IS IN NO WAY 'MY' PROJECT - IN FACT, TO THE CONTRARY - I WAS ONLY "HIRED" IN THE LAST FEW WEEKS OF DEVELOPMENT, IN ORDER TO MAKE A FEW "HIGHER RES" TEXTURES."

    Szóval blablabla, ő a végén csinálta a jobb textúrákat és BENNE VAN ALAPBÓL a stuffban! ;)
  • Takimate
    #8633
    Nem találtam linket az oldalán... :((
  • Takimate
    #8632
    + még 1 érdekesség.
    Valaki tapasztalt már olyat, ha sötét van függőleges csíkok vannak a képernyőn halványan. KB annyira zavaró, hogy végigjátszottam így a játékot a 12. pályáig, de azért néha keményen idegesítő...
    Mintha egy átlátszó atlétatrikón keresztül lopakodnék...
  • mellon
    #8631
    Nagyon köszönöm. Így már működik

    @Kgy
    Köszönöm az infót.
  • hykao #8629
    Mondtam már, hogy John P. készített textúramódosításokat a T2X-jez is? :)
  • KGy
    #8628
    Fog futni, de néhány trükkre szükség lehet, amik nagyjából össze vannak szedve a DarkHun FAQ-jában (beleértve a fekete képernyő, felgyorsult játék, telepítő kompatibilitás problémákat és megoldásukat). Esetleg majd kiegészítem a RegIndeo.bat trükkel is, mert tényleg jobb, mint az Indeo kodek újratelepítése.
  • Takimate
    #8627
    A ;-t a safe texture manager elől vedd ki, mert lehet hogy 1x 2x jó lesz, de pár könyvet elolvasol, és úgyis fekete képernyő lesz a jutalmad.
    Nekem a megoldást a RegIndeo.bat oldotta meg. (TTLG FAQ) Csináld a következőket:
    Tedd fel a t2x-et.
    Keresd meg a gépeden a regsvr32.exe -t és másolj egy példányt a Thief2 könyvtárba (ahová installáltad).
    Hozz létre a Thief2 könyvtárban egy RegIndeo.txt-filet.
    Nevezd át RegIndeo.bat -ra és rajta jobbgomb-szerkesztés.
    Ezt írd bele és mentsd el: regsvr32.exe /s LGVID.AX

    Eredetileg ez volt a ttlg-n:

    1) Locate (use "Search") the file named "regsvr32.exe". It is located in the Windows SYSTEM directory (if 9x/ME) or SYSTEM32 (if 2K/XP). Copy it in your thief installation.
    2) Create a text document named "RegIndeo.bat" and copy/paste the following text:
    "regsvr32.exe /s LGVID.AX" (without quotes)
    3) Save it (The file extension must be .bat)
    Simply double-click on the file when your movies don't play.

    Spec én csináltam neki egy shortcut-ot a desktopra és minden egyes alkalommal először rányomok, majd utána indítom a t2x-et.

  • mellon
    #8626
    Hello mindenkinek.
    Én is feltelepítettem a Thief 2X-et, mert már nagyon hiányzott a Thief hangulat. Sajnos a videókat nekem sem játsza le, pedig fent van a codec, és követtem azokat az utasításokat amik itt a topicban vannak. Eredeti Thief 2 CD-vel sem mennek a játékban a videók. Kicsit furcsa lesz így játszani vele.

    Érdekes, hogy most amikor felraktam a Thief 2-t a user.cfg-ből nem kellett kivenni a ";" jelet mert ment minden simán, és nem volt sötét a képernyő. Pedig amikor először felraktam a játékot, akkor még az indításkor sötét képernyő fogadott. Ettől a telepítéstől számolva volt Windows telepítés és winchester formázás is. Volt még egy videókártya csere is.

    Szeretném megvenni a Thief 1-et. XP-m és 6600GT kártyám van. Ha felrkom a nVidia patchet, akkor elképzelhető, hogy futni fog a gépemen?
  • Takimate
    #8625
    :DD
  • thief3
    #8624
    Ez lesz az

    "Number of times played: 2"
  • Takimate
    #8623
    equilibrium... vmi rémlik.
  • KGy
    #8622
    Equilibrium? Asszem akkor lettek láthatatlanok, amikor zajt csaptál/nagyon feltűnővé váltál. És mintha közelről kardot, messziről íjat használtak volna, de lehet, hogy már keverem.
  • Takimate
    #8621
    francba...
  • _Atti_
    #8620
    asszem itt külön van megirva az örök aija ugyhogy nem ehet állitani cfgbol
  • Takimate
    #8619
    Erről a multiplayer dologról jutott eszembe. Régen volt egy olyan FM, még a thief-thecircle-ről szedtem le ezelőtt 3-4 évvel, hogy jött ellened egy másik Thief AI, akit csak a fényben láttál és hasonló tulajdonságokkal rendelkezett, mint Garrett. Sajna nem emlékszem már a pálya nevére...
  • Takimate
    #8618
    Egyébként tényleg könnyebbek a pályák. Meg az ellenfelek is gyengusabbak, legyen az akár undead, akár nem.

    Tud valaki olyan .cfg-t ahol az ellenfelek erejét állítani lehet ???!!
  • RMarvin
    #8617
    "leginkább kooperatív módban, ahol egymásra vagyunk utalva" - pontosan erre gondoltam. Azt is aláírom, hogy baromi nehéz olyan pályákat készíteni, ahol abszolút érvényesülni tudnak a coop-ban rejlő lehetőségek, de nem tartom lehetetlennek...

    Más: Egyenesen tragédiának tartom, hogy az elmúlt 7-8 évben egyszerűen kihagyták a játékokból a coop mod-ot, mert csak a DM-et istenítették a végletekig. Csak mostanában kezd visszaszivárogni ez a fajta multis mod. Bár én sajnos csak elméletben ismerem az fps-ek működését ill. felépítését, de azért megpróbáltam a másik nagy kedvencembe (Return to Castle Wolfenstein) belevarázsolni egy ilyet, de sajnos elakadtam benne.

    Igaz, hogy így a 30-hoz közel már nincs időm játszani, de a Thief mindig megdobbantja a szívemet...
  • KGy
    #8616
    Ami azt illeti, a Thief-hez nekem nem igazán hiányzik a multiplayer játékmód. Garrett személyiségéhez különben sem nagyon illik a társas tolvajkodás. Persze el tudnék képzelni néhány jól megalkotott küldetést (leginkább kooperatív módban, ahol egymásra vagyunk utalva), de ennek lehet olyan hátulütője is, hogy ha a társunk túl sokat piszmog valamivel, mi addig nem tudunk mit csinálni. A Thievery "versenyzek a többi tolvajjal" meg a kissé Counter Strike-ra hajazó "tolvajok-őrök egymás ellen" játékmódjai nekem sem igazán jöttek be.

    Azonkívül nehéz olyan küldetéseket csinálni, amik egyaránt élvezhetők 2, 3 vagy mégtöbb játékossal, esetleg coop/DM módban is, és mégsem megy át Doom-os vagy CS-s tömeggyilkolászásba az egész.
  • _Atti_
    #8615
    lesz ut2004-re thievery szerü mod...ezért nem rakunk multit a darkmodba..legfeljebb ha kész minden más amit elterveztünk