10699
  • RMarvin
    #8614
    A Thievery nekem egyáltalán nem tetszett. Biztosan hallottatok a Doom3-hoz most készülő Dark mod-ról, ami végül is a Thief-et igyekszik feleleveníteni. Csak az a röhej, hogy ebből is kihagyják a multis részt... Hihetetlen, hiszen a Thief-eknek is egyedüli hiányossága a multiplayer volt, erre tessék, ebből is kihagyják. Agyam megáll.
  • Garrett27
    #8613
    pedig sztem sokkal konnyebbek (meg ha ilyesztosebbek is) ezek a reszek mint az eredeti palyak - kezdve azzal, hogy legalabb az elohalottakat lehet hamarabb elintezni
  • thief3
    #8612
    Úgy látom te nem sok távol-keletei filemt néztél eddig :))
  • Takimate
    #8611
    Eljutottam a T2X utolsó előtti pályájához...
    Nem vagyok szívbajos, de így 30 évesen ki kellett lépjek. Pedig azt terveztem, ma végignyomom.
  • KGy
    #8610
    Multiplayeres Thief MOD-ot már csináltak az Unreal Tournament-hez. Lásd Thievery UT.
  • KGy
    #8609
    A 3. részhez pixel shadert támogató kártya kell, GF2-n nem fut.
  • RMarvin
    #8608
    Sziasztok! Van köztetek olyan, aki ért annyira a programozáshoz, hogy egy alap-multiplayeres részt be tudna szúrni valamelyik Thief részbe? Csak éppenhogy, egyszerűen működjön, semmi extra. Úgy tudom, hogy terveztek egy Thief2 Gold nevű cuccot, amiben már szerepelt volna a multis rész.

    Micsoda mutatvány lenne így kipróbálni!!!
  • DarkDemon
    #8607
    Nincs semmi megoldás hogy geforce 2-ön fusson a játék?
  • Takimate
    #8606
    T2X:
    Valaki aki már játszott a 9. pályával. (Into the Fray)
    Hol van a smugglerek kincse ? (Optional küldetés)
  • KGy
    #8605
    Thief1/Gold esetén töltsd le a megfelelő patch-et. Ha nem Gold-od van, a verziószámot onnan tudod meg, hogy pl. a taskbar-on kiírva látod, ha futás közben pl. Alt+Tab-bal átváltasz, vagy ha a CD-n lévő panel.exe-t ha elindítod, az is kiírja. Ha tehát az derül ki, hogy 1.14-es Dark Project-ed van, azt a peccset szedd le. Ez csak egy exe-t tartalmaz, amit másolj be a Thief könyvtárába, és egyszerűen ezzel kell indítani a játékot (vagy át is nevezheted thief.exe-re). Ez persze nyilván nem crackelt exe, tehát kérni fogja a CD-t, de ha átírod az install.cfg-t (lásd #8567), akkor menni fog CD nélkül is (ekkor a filmeket persze másold fel a MOVIES könyvtárba, ha a telepítő ezt nem tette meg).

    Thief2: a user.cfg-t nyisd meg (pl. jegyzettömb). Ez elvileg már tartalmaz egy csomó mindent, csak minden sor ki van kommentezve egy pontosvesszővel. A "safe_texture_manager" sor elől vedd el a pontosvesszőt, mentsd el a változásokat és minden okés lesz.
  • pikk8
    #8604
    Jól sejted. Csak az a baj, hogy az informatikai tudásom kimerül annyiban, hogy krekkelésnél be tudom illeszteni az exe-fájlt. Ha le tudnád írni a "hülyegyerekek nyelvén" hogy pontosan mit is kell csinálni, azt megköszönném.
  • KGy
    #8603
    Ha jól sejtem, a Thief1 első indításakor kiírt Direct3D-s üzenetet látod - ez nem hibaüzenet, és ki lehet kapcsolni, hogy többször ne jelenjen meg.

    És ha az "opciókat beadja de a játékot nem" azt jelenti, hogy a menük működnek, de a játék kezdésekor kiakad (fekete kép), akkor Thief2 esetén Atti javaslata a megoldás (user.cfg buhera), Thief1-hez meg van patch (lásd az Nvidia Driver 5x.xx Fixes) pont alatt.
  • pikk8
    #8602
    valami olyasmi, hogy minimum 'vudu 2-es' kártya kellene. az opciókat beadja de a játékot nem.
  • _Atti_
    #8601
    tul gyors vagy nem indul?
    első esetben kapcsold be a vertikális szinkronizálást a videokártyádonha nem indul

    ha nem indul dobd be ezt a sort a user.cfg be : safe_texture_manager
  • Takimate
    #8600
    mi a tünet?
  • pikk8
    #8599
    Szasztok! a minap nosztalgiázni akartam az 1-el és a 2-vel, de sajnos nem tetszett a játéknak a videokártyám pedig ez sem mai darab ( Abit GF-4 Ti 4200-i). A régi-régi kártyát pedig csak a játék kedvéért nem akarom visszarakni. A kérdésem az,hogy peccsel vagy valamilyen progival meg lehet-e "tákolni" ,hogy tudjak vele játszani? Előre kössz mindenkinek!
  • thief3
    #8598
    Done.
    15 perce fejeztem be. Hát igen, ha megteheti a virtuális tolvaj, csakis korom sötétben játszik. Kicsit elszalad az idő ilyenkor.

    Nos, leszámítva azt a néhány gyermekbetegségét én megadom neki a tökéletes jelzőt, vagyis az aragy kalapácsot.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az eredeti jobb, de ez talán csak az anyagi háttér hiányának köszönhető.
    Pozitívum:
    +13 izgalmas és igényes küldetés!
    +minden fontosabb karakter szerepel a játékban
    +új fegyverek(EMI=Elektro mágneses impulzus :D), "átalakítható" nyílvesszők (pl: vizesből => fagyasztó)
    +humoros elemek, hát a piros lámpás háznál padlót fogtam :DDD
    már az első pályánál a kövér emberre tett kommentje se kispályás :]
    +kapcsolódik a Thief2 előtti/közbeni időkhöz (Truart serif, Karras stb. "szegény" Lord Bafford meg minden vendéglistán rajta van itt is :D)
    +mem mellesleg a történet zseniális, lényegében egyszerű, mégis meglepő és izgalmas -még kis háborút is gerjesztünk :)
    +technikai bravúr a vonat, hát anno nem hiszem hogy egy átlag, sőt csúcs gépen ez ment volna rendesen, de mindenképpen elismerésre méltó!

    Lássuk azt a kevés bugot:
    -a hangok, főleg néhány nőé nagyon gyenge minőségű, alig érteni
    -ez még okés, de néha a háttérzene párszor "fontos" párbeszédeket és magát a léptek zaját is NAGYON elnyomja :/
    -a Grand Hoteles küldetésnél(ami ugye nem egy Bank mint mondja is :DDD, pedig azt buherálták meg a készítők ugye) a pisztolyos őröket ha leütöttem és fel akartam venni, akkor csak a fegyverüket sikerült, és azt már eldobni sem engedte a játék, magyarán tölthettem vissza a testet pedig nem tudtam elrejteni így


    Ajánlom mindenkinek.
    KGy ha más FM nem is, ez mindenképp megéri a honosítást!
  • Takimate
    #8597
    Kész vagyok a T2X Dead Man (7-es) pályával...
    BLÁHH.....

    Őszintén nem gondoltam volna, hogy komoly kihívás elé képes állítani még a Thief.

    Képes. (az utolsó kihívásoknak 2 centis életcsíkkal kezdtem neki)
  • Evans
    #8596
    Én most kezdtem el vele játszani először és egy kicsit kétségbe voltam esve, mert elég sok a szöveg benne, amit mindenképp megkell érteni a történet miatt és persze a továbbhaladás miatt is. Letöltöttem a magyaritást és teljesen elképedtem: Önálló telepitő, hihetetlen igényesség...Komolyan mondom, ez eddig a legkirályabb magyaritás, amit valaha láttam!
  • M.A.D.
    #8595
    Jó mi? Ismét feléledt a Thief topic. :)
  • Takimate
    #8594
    most kezdem a 7-es pályát....
    b+
    zsírpara
  • ati2002
    #8593
    Akkor biztos elszúrtam valamit. Nem baj, az a lényeg, hogy fusson a játék, és magyar legyen. Most mindkettő megvan.
  • taffer
    #8592
    Te nem keversz össze valamit? Kgy-nak tök fullos a magyarosítása, még az ő-ű betűk ékezetei meg pogányok nevei is echte magyarul vannak :) Egyébként végignyomtam mindkettővel (meg először angolul is), és szerintem mind2 jó, csak szokni kell átálláskor az eltéréseket :)

    A telepítőben ki is kell jelölni, mi legyen magyar, de ha nincs meg minden elem, tölsd le a frissítéseket a telepítőből. Egyedül az eltávolítót ne jelöld be, mert a könyvek rögtön vissza is angolosodnak, ezzel először én is megszívtam :)
  • ati2002
    #8591
    Na eddig játszottam, ideje lenne aludni egy kicsit. Hiába, egyszerűen imádok késő éjszaka lopakodós játékokkal játszani. Hány éjjel nyomtam a Splinter részeket...

    Hát csak azért nem jött be a magyarításod, mert egyszerűen nem is volt magyar tőle a játék... Legalábbis az elején... Csak 1-2 mondat... Gyorsan ráraktam a másikat, ott már egyből magyar lett. Pedig szerintem jól telepítettem... nem tudom. Nekem amúgy mindegy lett volna, melyiket olvasom, csak magyar nyelvű legyen.
  • KGy
    #8590
    Akkor én sem

    Bár tudtommal az 1.1-es patch csak azt javítja, hogy nehezebb fokozatokon az ellenfelek intelligenciája ne essen vissza normál szintre, ha mentésből töltesz vissza egy állást. Vagy ez egy nem dokumentált feature?
  • KGy
    #8589
    Az tényleg nem lehet baj, és az is valószínűtlen, hogy driver probléma (bár jelenleg nem nVidiám van). Ha ilyen komoly a baj (újraindulás meg fagyás), lehet, hogy nem jó a videókártyád hűtése, esetleg túl van pörgetve, és nem bírja, de memóriahiba is okozhat ilyeneket. Esetleg érdemes lenne valami erős benchmarkkal izzasztani folyamatosan (legalább fél óra) a gépet, azzal kiderül, hogy a Thief3-e a ludas.

    A választás meg a szíved joga... Persze érdekelne, hogy mi nem jött be (bár az igazán czyffra szövegek csak a kalapácsosok/pogányok megjelenésével kezdődnek). A nyelvezetről itt található egy kis összefoglaló.
  • ati2002
    #8588
    Bazz, az 1.1 patch megoldotta.

    Nemszóltam!

  • ati2002
    #8587
    Sziasztok.
    Elkezdtem újra a Halálos Árnyak-at játszani (az előző vga-mmal akadt nagyon), és mindjárt lett is egy gondom: a training pályát nem számítva az első pályán mikor átmennék a "Belső szálláshelyekre" (ahol majd a kapcsolót kell megkeresni, ami az ajtót nyitja az opálhoz... na tudjátok), naszóval a pályarész betöltése helyett kifagy, újraindítja a gépet. 3x próbáltam, mindig ez van. Rákérdez, hogy belépek-e a Belső szálláshelyekre, igen, és kifagy.
    Tud rá vki mondani valamit? Írtóra kellene, szeretném végigjátszani.

    Driverem 77.72-es, az előző, fx5200-essel nem csinálta. Minden más játék megy rendesen.
    Lehet a magyarítás miatt? Ugyanis először rátettem a kgy félét, az nem tetszett (bocsi), utána felraktam a thief3.uw.hu-s verziót. De nem hinném, hogy az a baj.
  • Takimate
    #8586
    Ez a beszéd !!!

    Várok/runk türelemmel.
    Egyébk. elkezdtem fordítani, de csak úgy hobby-ból, havernak :))
  • Garrett27
    #8585
  • M.A.D.
    #8584
    KGy írásait örömmel olvasom. :))) Most is.
  • KGy
    #8583
    Mivel a T2X nem úgy települ, mint egy szokásos FM, a DarkHun-t is kicsit módosítani kell, hogy magyarítható legyen a küldetéscsomag. Mondjuk amúgy is régóta tervezem, hogy komolyabb ráncfelvarrásokat ejtsek meg a DarkHun-on, pl. egyszerűbb bővítmény telepítés, automatikus netes frissítési lehetőség, mint a Thief3HU-nál, stb. Sajna az időm szűkös, és mióta melózom, a szűkre szabott szabadidőmben ha lehet, már nem a gép előtt ülnék, így a folyamat kissé lassú...

    De azért a dolog továbbra is tervben van, és nem csak a T2X, hanem további jobb FM-ek fordítása is...
  • Takimate
    #8582
    Most kezdem az 5. missiont !
    Hamisítatlan Thief feelingem van.
    Már az első pálya belecsap a lecsóba, aztán jön egy kis múzeum, szal' a legjobb részeket gyúrták össze, de a sztori se gyenge.
    Meg az a vonat... Hát... Brávó !
    Asszem kicsit megyek és tömjénezem a TTLG-n is kicsit a projectet, had örüljenek... (from Hungary:))

    Magyarítás ?
    Sztem megérdemelné.
    KGY mester ?
    WhatdoUthink ?
  • M.A.D.
    #8581
    Nekem is nagyon tetszik az-az addon. :)) Felraktam még vagy hármat. Retró érzés. :)
  • thief3
    #8580
    Túl vagyok végre a 7. misszión a Thief2x-ben(Dead Men)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Még jó hogy le lehet vágni a zimbes-zombis lények fejét és két karját.
    Egyébként utálnám a pályát, de így kellemesen csaalódtam :)
  • Garrett27
    #8579
    kár, hogy ilyen lassan jáccódik bejaz editor 3 (az athlon 2500+ mehet a francba...) mert nagyokat lehetne alakitani...
  • Takimate
    #8578
    Most épp mennek a filmek. Szépen lejátssza. A TTLG FAQ segített. Ott 3 variációt írnak ennek megoldására, mégis találtam egy ilyen topikcímet:
    "Thief movies don't play faq not help" vagy valami ilyesmi.

    Nekem segített a faq. Végigcsináltam a regsrv32.bat kálváriát, meg beírtam azt a nemtutommi.VX-t a futtatásba, és megjavult pikpakk.

    Igazából nem is tudom már mit kavartam, de azt tudom, hogy a darkinst.cfg-t végül nem piszkáltam.

    Most jön a vonatos pálya nálam !!! :D
  • KGy
    #8577
    De ez csak az eredeti Indeo5-ös codec-et használó filmekre vonatkozik, nem? Azok néha tényleg bemondták az unalmast, ha sokmindent csináltam már a winnyózban thiefezés előtt, de egy restart ilyenkor megoldotta a dolgot. Ahogy a FAQ is írja, ez egy Indeo-XP inkompatibilitási probléma miatt szokott fellépni, a T2X viszont VP3 codec-et használ, tehát ha ott nem mennek a filmek, más a baj. Ha sem az eredeti játékban, sem a T2X-ben nem mennek a filmek, akkor kell a darkinst.cfg-vel trükközni (vigyázat, a Thief2-ben az install.cfg-t hiába írod át, a program nem azt figyeli).
  • Takimate
    #8576
    Nem játsza le továbbra sem a movie-kat.
    Most próbálom a FAQ-t:
    Movie Fix
    1) Locate (use "Search") the file named "regsvr32.exe". It is located in the Windows SYSTEM directory (if 9x/ME) or SYSTEM32 (if 2K/XP). Copy it in your thief installation.
    2) Create a text document named "RegIndeo.bat" and copy/paste the following text:
    "regsvr32.exe /s LGVID.AX" (without quotes)
    3) Save it (The file extension must be .bat)
    Simply double-click on the file when your movies don't play.
    Note: it is not needed to repeat the operation in all your installed Thief/Gold/II, simply use one of them. The "registration" process will fix the problems in all installed Thief games present.

    hátha
  • Takimate
    #8575
    Köszönöm !